ben bezeten van de voetbal-sport" DA SNOEK-VISSER >rs. C. G. v.d. Hengel [aat historie van eusden belichten uilnis- ïrikelen Landbouw- ivond over AGENDA >öperatie Pastor v. d. Ven verhuisd EMEENTE LEUSDEN Oppascentrale Leusden Voorlichtings avond Ned. Huisvrouwen Massale simultaan schaakseance Geslaagd voor doctoraal examen dier geneeskunde Stuif eens in voor Carnaval Jaarvergadering KPJ-Leusden WD-soos met bridgedrive Bridgeclub Leusden B.C.L. start cursus op 7 februari Keikdiensten Burgerlijke stand Gemeente Leusden OERDAG 1 FEBRUARI 1973 LEUSDER KRANT 7 LEUSDEN - Grotere deelname, meer publiek, spectaculaire sport. Zo maar een paar dingen die Ada Snoek-Visser voor ogen staan. De 21 jarige secretaresse staat duidelijk een doel voor ogen: De mensen moeten nu eindelijk eens gaan begrijpen dat voetbal niet alléén een mannensport is, maar dat na vele andere spor ten, nu ook voetbal tot het do mein van de dames is gaan be horen". Haar speciale aandacht gaat dus uit naar voetbal en ex tra speciaal naar haar eigen vereniging RODA'46. In de af deling Utrecht van de Koninklij ke Nederlandse Voetbal Bond zijn nu reeds om en nabij de zeven tig damesteams actief. Hiervan spelen er ongeveer twintig in de zaterdagkompetitie, terwijl de rest in de zondagkompetitie uit komt Om enkele andere dames teams uit onze omgeving te noe men: Achterveld, Hoogland, Scherpenzeel, NSC (Nijkerk) KVVA (A'foort) etc. SERIEUZE AANPAK Voor insiders is het geen ge heim dat damesvoetbal gewoon veldvoetbal is zonder afwijkende regels Het enige is, dat voor lopig de wedstnjdduur is vast gesteld op 2x30 minuten. Voor de rest geen afwijkende regels dus. Dit geschiedde zelfs op voor dracht vandedames. Want zo zei den zij voetbal moet zich niet aanpassen aan ons, maar juist andersom. De dames wilden zich daadwerkelijk aanpassen aan de voetbalsport, zoals men die al jaren kende. Bij de start van het officiële damesvoetbal was het aanvankelijk nog het teveel spe len van voetbalwedstrijden door dames en tot vermaak van hoofd zakelijk mannelijke toeschou wers. Er werd toen nog dik wijls vreselijk geprutst op het veld en was het qua voetbal soms het aankijken nauwelijks waard. Dat geeft Ada Snoek-Visser graag toe. ,,Maar juist het laatste jaar komt het damesvoetbal beter op dreef. De dames werken er kei hard voor" zegt ze. ,,Wij wor den iedere woensdagavond dan ook tijdens de training, verzorgd door de heren Dick Opstelten en Kees Leyenaar, stevig aange pakt" En inderdaad gebeuren er nu na twee seizoenen serieuze, onder deskundige leiding gege ven training, al wonderen Nu zijn er reeds tientallen teams in de afdeling Utrecht, die op het vlak van baltechniek en spel inzicht aardige staaltjes voet bal laten zien. VOETBALVROUWTJE In feite kun je Ade Snoek- Visser het beste een voetbal vrouwtje noemen Ze vindt het een spectaculaire en leuke team sport. Zoals ze zelf zegt: ,,Ik ben bezeten van deze sport en heb er dan ook veel voor over". Naast het spelen in het eerste team van RODA'46, ontwikkelt Ada Snoek-Visser nog meer ac tiviteiten in deze vereniging. Zo heeft zij zitting in het bestuur van de dames-afdeling Daar naast nam zij sinds september 1972 plaats in het algemeen be stuur en was hiermede het eer ste vrouwelijke bestuurslid bij RODA'46 Natuurlijk kan men van gedachten verschillen bij de vraag of de voetbalsport een sport voor dames is. Sommigen vin den deze sport niet in overeen stemming met de lichaamsbouw van de vrouw Het damesvoet bal heeft bij deze categorie hun hart niet gestolen Zij vinden het kortgezegd onladvlike Zij den ken bij dames misschien aan rake enkels, mooie nylons en charmante schoenen. Hoe an ders is het immers bij deze sport- lompe schoenen, dikke kousen etc Dan de categorie die zegt van mij geen dames voetbal. want d'r is nu reeds een groot gebrek aan terreinen, kleedgelegenheden en trainings- mogelijkheden Weer anderen zeggen, dat zij nu al met hun mannen en jongens problemen genoeg hebben in hun vereniging. En als zij dan ook nog met da mesvoetbal beginnen. DOORBRAAK Toch zijn de dames, evenals het vrouwelijke RODA-bestuurs- lid, bezeten van hun sport en ze hebben zodoende ook veel over voor het verenigingsleven. Naast deze assistentie in het vereni gingswerk, verhogen zij het le dental. Door dit laatste betrek ken zij door hun aktiviteit weer grotere groepen bij het wel en wee van de verenigingen. Zij doorbreken de sleur van de oor spronkelijke mannen-gemeen schap. Zij eisen niet alleen hun deel op van de accommodaties, maar brengen ook veel goeds binnen door hun enthousiasme, sfeer en werklust Dat typisch vrouwelijke, dat volgens de neen- zeggers niet in de voetbalwe reld zou thuis horen, kan juist een grote opleving in vele ver enigingen betekenen. Al met al, de emancipatie van de vrouw vordert dermate snel, dat deze ook niet in de voetbalsport is tegen te houden. En onder an dere hierdoor zal het dames voetbal waarschijnlijk een nog grotere toekomst tegemoet gaan. BROKJE KRITIEK Ada Snoek-Visser heeft zo haar eigen middelen om de weg naar haar einddoel te bereiken Dat bleek wel in het persoonlijke ge sprek dat uw verslaggever met haar mocht voeren. Want Ada Snoek-Visser wil tot slot een brokje kritiek kwijt in een sport wereld vol mannen" Het moet allemaal nog groeien, maar toch vind ik het redelijk dat onze da- messport de aandacht moet krij gen die ze verdient. Alhoewel wij dames, het vroege aanvangs- uur van de wedstrijden zondags tegen hebben, mag het publiek en de publiciteitsmedia de pres taties van ons dames best iets meer gaan waarderen. Ook kij ken naar dameswedstrijden kan een heleboel plezier opleveren De aanwezigheid van talrijk pu bliek zal bepaald wel stimulerend op onze prestaties werken. Om over actief spelen maar nog niet eens te spreken. Teveel dames, meisjes vanaf 15 jaar hebben schijnbaar nog drempelvrees om actief deel te nemen aan deze sport. Ja ook hierin Leusden" Doet U Ada Snoek-Visser en vele andere dames eens een ple zier. Ga eens kijken op het Burg. Buiningpark te Leusden-zuid of op het Kerstenssportpark te Ach terveld. Wij van de Leusder Krant gunnen die sportvrouwen gaarne de verdiende aandacht. USDEN/CENTRUM - Verschil- malen zijn er vragen gere- of er niet eens de mogelijk- was, wat meer te horen over de ne van Leusden. Zeven of acht geleden werden ook enkele van avonden gehouden waarvoor toen rote belangstelling bestond. De oud-Leusdenaar, de heer drs. d. Hengel uit Leiden, is jid gevonden hierover te komen iken De heer Van de Hengel heeft )H grote studie over dit onderwerp akt en er een boek over geschre- Naast de uiteenzetting heeft men een ggserie beschikbaar. Of deze op de- avond of later zullen worden ge- 'Ond moet nog worden bezien Er 'jffijlt over gedacht later hier een liz-avond te houden en mogelijk ook «te verwerken in een puzzeltocht f iets dergelijks Deze avond is in ïrste instantie bedoeld voor de jonge- LEUSDEN/Z - Bij de politie kwam ïn Belacht binnen over het Leusdense lisvuil, Bewoners van nieuwbouwwij ken pchijnen nog steeds andere vuilnis sen te gebruiken dan de door de gpente voorgeschreven Gozou-zak- gflj De vuilnisophaaldienst weigert ?zë afwijkende zakken mede te nemen h in armoede zet men de vuilnis- ikken dan maar neer bij het gemeente- ren Als er onder hen niet genoeg be langstelling bestaat, worden ook anderen in de gelegenheid gesteld te komen Als er erg veel interesse bestaat zal er een tweede avond gehouden worden. De jongeren kunnen deelnemerskaarten in ,,de Til" verkrijgen voor f0,50 Zij hebben tot 4 februari voorrang op anderen. Als er daarna nog kaar ten beschikbaar zijn, kan iedere be langstellende deze krijgen De avond zal gehouden worden op donderdag 8 februari in het jongeren centrum. Aanvang 20.00 uur. :USDEN/CENTRUM - Dinsdag )ruari wordt in ,,'t Ros Beyaart" dr G. J. ter Woorst gesproken .Verzelfstandiging van de coó- pie Deze avond wordt gezamen- >elegd door de A B T B. Hamers- A B T B. Achterveld, U.L.G »den e.a. en de C.B T B. Amers- en omstreken dé landbouwbladen is juist één dezer OOTi over deze aangelegenheid een >rt verschenen. Hierin wordt ook icht besteed aan bepaalde, reeds tand gekomen, fusies. Het voor en Bgen, kortom alles wat daar aan Izit. Voorts wordt er aandacht be- aan de bestuursvormen en aan leuwere vormen van financiering, riHhiin ontwikkeling zijn De heer óp» °°rst reeds meerdere keren SesProken en dit alles nauw- n lÜi e/f.volgd denkt deze avond »p J, van omstreeksdriekwar- den' waarna er gelegenheid «at om vragen te stellen en voor ecossies. Aanvang 19.45 uur. ACHTERVELD - Met ingang van heden is pastor J. van de Ven, verbonden aan de parochie Achterveld verhuisd. Zijn nieuwe adres is: Liendertseweg 48, Amersfoort, tel. 03490-21489. Begin januari is de pastorie van de H. Kruisparochie in Amers foort leeg komen te staan, door overplaatsing van pastoor J. BruggemaL. Op verzoek van de deken gaat een groep van vijf pastors, waaronder pastor van de Ven, vanaf 1 februari in dit huis wonen. Twee van hen zijn vast aan de H. Kruisparochie ver bonden. Eén is pastor in ,,'t Zand", een ander is verbonden aan alle lagere en r.k. kleuter scholen van de stad, voor de begeleiding van de katechese (godsdienstlessen). In het nieuwe huis willen zij op dezelfde voet verder leven, als zij deden aan de Zuidsingel te Amersfoort. Zij willen zoiets zijn als een „mini- kloostertje", of religieuze leef groep. Het leven in groepver- band in voor hen een erg belang rijk iets. Ook pastor van de Ven wil dit niet missen. Vandaar dat hij niet in Achterveld komt wo nen, ook al zou dat voor zijn werk hier beter zijn. Zij gaven het huis een nieuwe naam: ,,'t Wandelhuys". Het is een oude naam. Eeuwen terug was er in Amersfoort zo'n „Wandelhuys". Het was 'n plaats waar pelgrims, reizigers en zwervers onderweg kwamen uitrusten. Zij kozen de ze naam, omdat zij samen graag iets willen doen voor iedereen, die tijdens zijn levensgang steun nodig heeft. Wat pastor van de Ven betreft: ook bent welkom, als u aan komt. Tekent u ook even het gewijzigde adres en telefoon nummer aan, b.v. in de parochie- gids die u v Fige maand hebt ontvangen. OOOOQOQOOOOOOOOOOOOOOOOOÖ^ LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 1 februari: Begroeting ds Kooman, afscheid ds Willemse Hervormd Centrum, 19 45 uur Zaterdag 3 februari: Roda Clubgebouw Carnavalsvereniging „De Gouden Klomp", 20 15 uur Zaterdag 3 februari: Clubgebouw Blij- hof, Ansfriduslaan, van 10 tot 12 uur Ruilbeurs Dinsdag 6 februari: t Ros Beyaart", 19 45 uur Verzelfstandiging van de coöperatie. Dinsdag 6 februari: Jaarvergadering K.P.J Donderdag 8 februari: „De Til", 20.00 uur. 12 Eeuwen Historie Leusden. LEUSDEN/ZUID Donderdag 1 februari: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 14.00 - 16.30 uur. Arnhemseweg 83. Vrijdag 2 februari: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 19.00 -20.00 uur. Arnhemseweg 83 Zaterdag 3 februari: Tot 12 uur in de middag inzameling van papier in de container bij Supermarkt Luitjens in winkelcentrum „De Bieshaar" ten bate van het te bouwen wijkcentrum bij de Dorps kerk Maandag 3 februari: „De Mof". So- ciëteitsavond V V.D Dinsdag 6 februari: U. V V Senioren Sociëteit Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden- Zuid in het klubgebouw van Roda 14 00 - 16 30 uur Dinsdag 13 februari: 19.45 uur Jeugd- gebouw Ooievaarshorsterweg: bij eenkomst Ned Christen Vrouwen bond. Spreker P van der Linden, „Mode in de loop der tijden". ACHTERVELD Vrijdag 2 februari: „De Hessenkar" 20 00 uur- Klaverjasconcours. Zondag 4 februari „Ons Gebouw" 14.00 uur Disco-dancing Harry Visser Kerstens Sportpark 14.30 uur Achterveld - ODIN maandag 5 februari: Kantine Kerstens Sportpark 20 00 uur Kaartcon- cours s v Achterveld. Oppascentrale Leusden: Voor een oppas bellen naar. Mevrouw C. Deenik, Kon Julianalaan 35, Leusden- Zuid Telefoon 03490-18134 EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING. PROBEER HET EENS! AMERSFOORT - De Ned. Ver. van Huisvrouwen afd Amersfoort organi seert met het Bureau Voorlichting Merkartikelen een avond op donderdag 8 februari in het wijkgebouw, Laurens Costerplein 2 aanvang 20.00 uur. Al lerlei huishoudelijke adviezen, ideet jes en heerlijke recepten om meer variatie in de maaltijden te brengen worden d m v. een boeiende kleur- en klankdiadocumentaire „voorgescho teld" in het programma „DE KUNST VAN HET KIEZEN" Na de pauze volgt een originele kwis met talrijke prijzen Bij dit unie ke afwisselende programma zijn ook niet-leden van harte welkom. Juist voor de jonge vrouwen en opgroeiende dochters is dit een goede gelegenheid met onze vereniging kennis te maken Noteert u de datum 8 febru ari. Zaal open 19.30 uur. LEUSDEN/AMERSFOORT - Evenals vorige jaren is er ook nu weer gelegen heid om uw schaakkrachten te meten in een simultaanseance tegen meesters en grootmeesters, want op dinsdag 20 februari a s om 19.30 uur invi teert Vroom en Dreesmann in haar restaurant te Amersfoort de schaak grootmeesters, Ljubojevic, Zuidsla- visch kampioen en Rossetto, kampi oen van Argentinië en reeds op 14- jarige leeftijd grootmeester, tevens de Nederlandse meesters Zuidema, Langeweg en Henneberke. De avond wordt geopend en de eerste zet ver richt door de wethouder van sport zaken van Amersfoort de heer W. Huslage. De ingang van het restau rant is via de parkeerplaats aan de achterzijde van V en D in de Toren- straat. Het inleggeld bedraagt f 1,50 en komt geheel ten goede aan de ge handicapte schakers Er is plaats voor 140 deelnemers, dus wacht niet met aanmelden U kunt zich opgeven tot vrijdag 16 februari liefst in groep- verband bij: C. v. Buren, Esdoorn- hof 9. Leusden. Tel. 03496-1667. Mocht U voorkeur hebben voor een simul- taanspeler dan dit gaarne achter Uw naam vermelden Na opgaaf wordt Uw plaats gereserveerd tot 19 20 uur. LEUSDEN de heer C. J Mol wonende te Leusden, is aan de Rijks universiteit te Utrecht geslaagd voor het doctroaal examen diergeneeskun de Mevr. Ada Snoek-Visser LEUSDEN/CENTRUM - De carna valsvereniging De Gouden Klomp or ganiseert zaterdagavond a.s. een ge weldige carnavalsavond in het RODA- kluphuis. Deze tussentijdse zottenavond is georganiseerd omdat het grote car naval dit jaar erg laat valt, namelijk van 3-7 maart, tevens voor velen een mooie gelegenheid om alvast een voorproefje te nemen op dit zotten- feest. De carnavalsvereniging nodigt op deze avond alle nieuwe inwoners van Leusden uit om eens kennis tema ken met het carnaval zoals dat in deze omgeving gevierd wordt. Vandaar dat De Gouden Klomp op deze avond voor niet leden een bescheiden entree vraagt. De muziek wordt ook deze avond weer verzorgt door het Tijuana Com bo uit Bilthoven o.l.v. Cees Pouw AANVANG 20.15 uur. Prins Janus II zal tevens Prins Jo I en zijn voltallige Raad van Elf van de Amersfoortse Leutbroeken als gas ten van de Gouden Klomp ontvangen Voor deze gelegenheid behoeft men zich niet gecostumeerd in het feest gewoel te storten. Uw avondkleding is op deze avond passend (een boe renkiel is toelaatbaar). LEUSDEN/CENTRUM - K P J Leusden houdt dinsdag 6 februari a.s. haar jaarlijkse jaarvergadering in de Til. De aanvang zal zijn om 8 uur Er zal iets gepraat worden en er kunnen ideeën naar voren gebracht worden. Hierna met zijn allen genieten van het spel „Eén van de acht Neem veel leuke ideeën mee en tot dinsdag. LEUSDEN - De sociëteitsavond, die de V.V.D. maandelijks houdt in „De Mof", zal maandag 5 februari plaats vinden. De sociëteitscommissie heeft, mede op verzoek van verschillende leden, voor deze avond een Bridge Drive ge organiseerd. Leden en bekenden kun nen zich hiervoor alsnog opgeven bij de heer J. Elsackens, v. Diepenheim Scheltuslaan 46 te Leusden-Zuid. tel 03490-12105. Deze Drive zal in een aparte ruimte worden gespeeld. Voor die leden, die het spel niet kunnen of willen spelen is de sociëteitsruimte normaal be schikbaar. De sociëteitscommissie en het be stuur willen het gezelligheidskarakter van deze avonden in elk geval primair stellen Voor niet leden zijn toegangskaar ten aan de zaal verkrijgbaar, voor het reserveren van toegangskaarten kunt u zich wenden tot de heer A G. Stegeman, Hohorstlaan 25, Leusden C of telefonisch bij Janus Visser, 03490- 21178. MEDISCHE DIENSTEN LEUSDEN - Op 25 januari 1973 werd de clubavond van de bridgeclub Leusden weer gehouden in café-res taurant „De Mof" Er waren 32 leden aanwezig. Er werd een dubbele Howell van 8 gespeeld met een top inter- grale telling. Het ontbrak deze avond niet aan spanning gezien de behaalde score bij de eerste zes paren De uitslag was als volgt 1 Mevr. Van de Kallen - de Heer Van de Poll 62.58 2. De heer en mevrouw Van de Too- ren 62.24 3 De heer en mevrouw Verkey 61.56% 4 De heer en mevrouw Hiksbergen 59.19% 5. De heer en mevrouw De Roode 58.84 6 Mevrouw Van de Post - De heer Kroon 58.84 Over de te houden Bridge Cursus kan dit worden medegedeeld, de cur sus wordt gehouden op de tien ach tereenvolgende woensdagavonden en gaat van start op 7 februari 1973 om 20 00 uur in café-restaurant „De Mof" in Leusden-Zuid. Degenen die deze cursus gaan volgen worden vrien delijk verzocht tijdig aanwezig te zijn zodat op tijd kan worden begonnen. Weekend 3 en 4 februari 1973. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN: Voor de praktijken van de artsen Boersema, Binkhorst, Den Toom en Lantink zal a.s. weekend waarne men: dr Den Toom, Maria Stuart- straat 5, tel 18881; dinsdagmiddag en dinsdagavond dr. Binkhorst, Gi- ronde 1. (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door: zr. Laudy, Burg.deBeau- fortweg 4, Leusden/Centrum, tel. 03496-2081. Geboren Anthonius Wilhelmus, z v Gieskens en M A. Kok, Lijsterbeslaan 1 usanne Maria Bernadette, d.v. W. A. J. Baaiman en M M T. Grotenhuis, Wal ter van Amersfoortstraat 29 Nossa Magnolia, d v A.M.C. van der Vlies en PA van Keulen. Lijsterbeslaan 26 Frans Arie Maarten, z.v W Ruiter en A. de Jong. Prinses Beatrixlaan 18 Annemieke, d.v. M G. van der Molen en J G Bos, Calibne 37 Judith Bar bara d.v. T. Hulsebek en M P.A Kroon, Krakhorst 11 Gehuwd: Geen Overleden: Geen Ondertrouwd te Leusden: Geen Datum: 4 februari 1973. LEUSDEN/CENTRUM N.H.K 10.00 u ds B Maarsingh, Amersfoort; 19.00 u ds J. J Kooman (jeugddienst) R.K.K za. 7 00 u m m.v. dames koor; zo 7 30 u 9.00 u.: Lat. Hoogmis, 11 00 u dienst met samenzang, 16.30 uur LEUSDEN/ZUID N.H.K 10.00 u ds. J. J. Kooman, H. Doop. 18.30 u ds J J Tiche laar, Putten. R.K K Huize „DonBosco" za. 19.15 u zo. 10 00 u Hoogmis; 11.30 u ACHTERVELD N H. Kerk: zo. 9.30 uur: Ds Bras ser, Voorthuizen R.K Kerk: ma t/m za 8 30 uur (uitgezonderd wo wo. 19.30 uur Avondmis vr. 19 30 uur: Avondmis, za. 19.00 uur: Avondmis zo 8.30 en 10 30 uur H. Mis 18.00 uur: Lof. Het kanoor van de LEUS DER KRANT (Finnmark 3 - Leusden-C. - Tel. 03496- 1495) is op werkdagen ge opend van 10-12 uur en van 14 tot 16 uur voor het op geven van advertenties, berichten, het doen van be talingen en het bestellen van alle soorten drukwerk. Sluitingstermijn voor ad vertenties EN berichten: dinsdagmiddag 12 uur.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 7