VERBETERING NA LANGDURIG TOUWTREKKEN Twee doden bij vrachtwagen- botsing op de Doornseweg ^olitie van groep Leusden kreeg eindelijk voldoende ruimte M.G.U. hield aarvergadering >FIC3ELE OPENING OP VRLTDAG 16 FEBRUARI ONZE MEDEWERKERS: Contaiiier- aktie voor wij keen tnini I.USDEN - Vorige week kwamen eden van de afd. Leusden van de telands Jongeren Gemeenschap cht bijeen in het Jeugdgebouw aan loievaarshorsterweg. Het was een hgrijke avond, want er stond een be- rsverkiezing op het programma, ^voorzitter Bertus Jansen heette [een welkom en in het bijzonder W. Willemse die iets zou vertel over zijn ervaringen als gevange- redikant. e avond waren 4 nieuwe ledenaan- "g Er waren enige mededelingen [RAN^DncoïENTIE IN 0NZE PzEMKR,NGKT EEN GR0TE 'ROBEER HET EENS! en enkele uitnodigingen van jaarfeesten van andere afdelingen. Daarna kwam de bestuursverkiezing aan de beurt, er werden vier nieuwe bestuursleden gekozen. Na de pauze bracht ds. Wil lemse een prachtig verhaal over zijn belevinissen en ervaringen als gevan genispredikant. In een bestuurvergadenng enige da gen daarna zijn de functies verdeeld. Het bestuur ziet er als volgt uit: Bram Overrest: Voorzitter Kees v. Ruler: Vice-voorzitter Dicky Apeldoorn: Secretaresse Mieke Schimmel: 2e secretaresse Johnny v. Loenen: Penningmeester Catrien v Ruler-Hofland: bestuurslid Bertus Jansen: Bestuurslid Zaterdag 10 februari organiseert de PJGU afd. Leusden een dansavond in ,,De Mof" te Leusden De muziek wordt verzorgd door de beatband Hamlet" uit Amersfoort en begint om half negen. De type-kamer. gen". Maar de slopershamer had reeds verscheidene muren neergehaald, en de situatie kon onmogelijk weer worden teruggedraaid Het woongedeelte werd geheel naar links gebracht, en er werden twee woningen gecreeerd voor de adjudant en voor de opperwachtmeester Het derde gezin werd elders gehuisvest. De politie kan nu over 8 lokali teiten gaan beschikken. Het gehele gebouw wordt centraal verwarmd. Be neden kwamen een kamer voor de rayoncommandant en voor de vervan gend groepscommandant En tevens kwam hier een telefoon- en mobilo foonkamer. Er werd een telefoonau tomaat aangebracht met 5 lijnen. Het alarmnummer van de politie te Leus den is sinds kort: 03490-12141 Ach ter de telefoonkamer kwam de typeka mer en opzij van de gang projekteerde men een keuken. Verder naar achteren kwam het verhoorlokaal, met daarach ter de arrestantencellen, voorzien van een betonblok alias stoel, een dito alias tafel, een toilet en een brits. Een in te schakelen ventileringssy- steem kan er frisse lucht toevoeren. Op de eerste etage beschikt men thans over een ruim theorielokaal dat tevens wordt gebruikt voor vergader en bijeenkomstzaal. Verder bevat de eerste etage de kamer van de groeps commandant en een kamer voor de ad ministrateur Op de tweede etage be vinden zich twee archieflokalen. Alle vertrekken zijn thans licht ge schilderd en van een behoorlijke ver lichting voorzien Aan het gebouw vast is een ruime garage gekomen, van oorsprong de paardenstal. Op de zolder van de ga rage maakt men in eigen beheer een schietbaan. Het personeel is daar met veel plezier in zijn vrije tijd mee bezig De voorgevel van het gebouw bleef ongeschonden in takt Alleen werden alle ontsierende borden met aandui dingen er af gesloopt, en werden de raamkozijnen opnieuw geschilderd Het gebouw voldoet nu aan de eisen des tijds, en de officiële verbouwings opening mag dan ook best van een feestelijk tintje zijn voorzien. ACHTERVELD/STOUTENBURG: (Algemeen en sport) De heer A. M. v. d. Berg, De verjaegde Ruyterweg 10, Achterveld. Tel. 03425-311. LEUSDEN/CENTRUM: (Algemeen) Mevrouw P A. Rosenboom, Grifthorst 5, Leusden/Centrum. Tel. 03496-2101 (Sport/voetbal) ook voor Leusden/Zuid. De heer J. P. H. v. d. Berg, Asschatterweg 42a, Leusden/Centrum. LEUSDEN/ZUID: (Algemeen) Mevrouw A. de Knijff, v. Hardenbroekv. Lockh laan 30, Leusden/Zuid Tel. 03490-11415. (Sport, ook voor Leusden/Centrum) De heer I. Hoogendam, K. Julianalaan 89, Leusden/Zuid. Tel. 03490-12464 FOTOGRAAF: Janus Visser, Driftakkerweg 6a, Leusden/Centrum. Tel. 03490-21178. REDAKTIE: Postbus 11. Finnmark 3, Letisden/Centrum. Tel 03496-1495. SLUITINGSTIJD: ^Sluitingstijd nieuws en advertentie's: dinsdagmiddag 12 uur. Inleveren nieuws bij onze correspondenten: uiterlijk maandagavond Opbrengst f 164.- LEUSDEN-ZUID - De container, die zaterdag 3 februari bij Supermarkt Luitjens was geplaatst, leverde dit keer f164,-- op aan papier. De Her vormde Jeugdraad dankt iedereen voor zijn welwillende medewerking. Toen het dekzeil reeds over de con tainer was gelegd en de chauffeur wilde wegrijden, kwam een mevrouw aangehold, die een doos overhandig de met kranten. De doos met inhoud werd met moeite onder het strak ge spannen dekzeil geledigd. En toen hoor de de lediger een vreemd ramme lend geluid. Wat bleek9 De mevrouw had juist boodschappen gedaan bij de supermarkt, en onder de kranten had ze haar kort tevoren ingeslagen blik jes, tubes, potjes en zakjes in de doos opgeslagen Met vereende krachten moesten de levensmiddelen uit het oude papier worden gevist, en ze wer den weer keurig in de doos bij de mevrouw thuisbezorgd LEUSDEN/ZUID - Dinsdagochtend 30 januari werd de gemeente Leusden getroffen door een zeer ernstig auto ongeluk. Het vond plaats in de vroege ochtend te 6.30 uur bij regenachtig weer Of plaatselijke gladheid mis schien nog een faktor ten opzichte van de oorzaak is geweest, was niet meer te achterhalen. In elk geval mistte het die ochtend niet. Een vrachtwagen, een Daf met aanhangwagen en geladen met meel, komend uit de richting Amersfoort, reed op de Doornseweg in de richting van Maarn. In een flauwe bocht van de Doornseweg naderde een tankwagen uit de richting Maarn. Door onbekende oorzaak raakte de met meel beladen vrachtwagen in deze bocht op de verkeerde rijbaan De chauffeur van de vierwielige tankwagen dacht een aanrijding te kunnen voorkomen door naar links uit te wijken en de bosjes in te rijden Helaas zwenkte op dat moment de meelwagen ook naar links Door deze ongeluksmanoeuvre reed de tankwagen de meelwagen in de flank aan en schoot in volle vaart boven op de vrachtwagen met aanhanger. De be stuurder van de meelwagen en zijn bijrijder, de heren De G. en V. uit Bergum (Friesland) werden op slag ge dood. De bestuurder van de tankwagen kon door de politie ongedeerd uit zijn benarde positie worden bevrijd De politie was tot in de middaguren bezig om de enorme ravage op te ruimen, de doden te vervoeren, de oor zaak na te speuren en het verkeer om te leiden. De slachtoffers waren de 22-jarige chauffeur J. Bonk, ongehuwd, uit Ber gum (Fr.) en de bijrijder R. de Groot (19 jaar), eveneens ongehuwd en af komstig uit Bergum. De foto's geven een beeld van de enorme ravage. LEUSDER KRANT iEUSDEN-ZUID - Vrijdag 16 fe- liari aanstaande zal de officiële ope- g plaatsvinden van het verbouwde ltiebureau aan de Arnhemseweg te usden-Zuid. Kolonel B. W. F. de lufort zal deze opening verrichten tegenwoordigheid van verschillende oriteiten. /ij zijn met adjudant Hartman gaan ten, die zo welwillend was om ons een en ander te vertellen over zijn tiebureau et huidige politiebureau dateert uit 1 Het werd destijds gebouwd door de Genie ten behoeve van de Koninklij ke Marechaussee. Deze werd in 1940 opgeheven, en na 1945 kocht het mi nisterie van Justitie het gebouw aan om het te gebruiken als bureau voor de Rijkspolitie, bestrijkend het gebied van Leusbroek, Hamersveld, Stouten- burg, Woudenberg, Renswoude enz. Het gebouw voldeed geenszins aan de eisen, die de politie stelde. Van 1945 tot 1971 werden er dan ook een reeks De Mobilofoon- en telefoonkaraer. Het bureau van de plaatsvervan gend groepscommandant Het bureau van adjudant Hart man. voorzieningen getroffen, die echter na elke uitvoering eens te duidelijker lie ten uitkomen, dat het gebouw behept bleef met tekortkomingen en gebreken. Toen adjudant Hartman benoemd werd tot groepscommandant in Leusden maakte hij het Ministerie in Den Haag dadelijk en dringend attent op de vele noodzakelijke voorzieningen, die er moesten worden getroffen Het was aan zijn vasthoudendheid te danken, dat Den Haag het gebouw nader onder de loupe ging nemen. En adjudant Hartman kon er over oordelen, want hij kwam uit Nijkerk uit precies zo'n gebouw en precies zo'n situatie! Dwars over de muren liepen allerlei leidingen, electriciteitsdraden hingen bij bosjes van de plafonds naar be neden, en één klein peertje" placht een vertrek te verlichten. Onbruik bare kasten bevonden zich her en der en onverwachte en gevaarlijke afstap jes behoorden tot de speelsheden van de architektonische aanpak uit 1921. Het gehele middengedeelte van het ge bouw was woning, en werd maar liefst door drie families bewoond Voor het eigenlijke politiewerk beschikte men maar over 3 lokaliteiten. De gevel werd ontsierd door een groot aantal borden met allerlei aanduidingen. Met mede-inspraak van de adjudant maakte de Rijksgebouwendienst toen een verbouwingsplan en op 15 okto ber 1971 begon men het bureau dras tisch te verbouwen Bijna was er nog een kink in de kabel gekomen, want een week nadat de verbouwing was begonnen seinde Den Haag: ,,Als men nog niet met de verbouwing is begonnen wordt de verbouwvergunning ingetrokken met het ook op de door te voeren bezuinin- De conferentie- en instruktie - kamer.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3