b Bijzonder geslaagde schoolverkeers aktie van ..Onze Wereld" Groenhouten Aktie en tegenaktie BIEZENKAMP Gevarieerd programma van KPJ-Achterveld VERVOLG VAN PAGINA cKacxc^ ^»chV« #Jl*AGENPA ^EMEENTE LEUSDEN Avond over ontwikkelings hulp Schaatsen met de KPJ Zwangerschaps- gymnastiek OUDER CURSUS Bridgeclub Leusden 13 rc-BttUAiti itflj LEUSDER KRANT Buiigiikms Voor de woongebieden langs de Noor derinslag, vanaf de toegangsweg in wes telijke richting alsmede voor de langs de groene zoom gelegen woongebieden wordt gedacht aan een combinatie van twee woontypen namelijk geschakelde bungalows en half vrij-staande wonin gen in de vrije sectol Voor de ge bieden ten zuiden en ten oosten van de hiervoor genoemde woning gebieden wordt gedacht aan een complex pre mie- huur- en koopwoningen l)rie tot rijf woonbiget) Aansluitend aan de bestaande be bouwing langs de Hamersveldseweg kunnen dan de woningwetwoningen wor den gesitueerd In de woongebieden langs de Centrumweg, gerekend vanaf de toegangsweg in oostelijke richting wordt gedacht aan een complex drive- in-woningen en een complex etage-wo ningen. Laatstgenoemd complex kan worden uitgevoerd in drie tot vijf woonlagen. (««■li rioop'aaiul verkeer Het doorgaand verkeer zal buiten de woonwijk worden gelaten De wo ningen en de verschillende parkeer plaatsen zullen onderling bereikbaar zijn via een stelsel van voet- en fietspaden, waarbij de centrale groene ruimte een belangrijke functie zal ver vullen De woningen zullen voor een deel worden gesitueerd langs de wijk straat en voor de rest langs de nog nader uit te werken toegangen naar de parkeerplaatsen en rondom die par keerplaatsen. gegaan van een toekomstig autobezit van 450 personenauto's per 1000 in woners Dit heeft als consequentie, dat rekening moet worden gehouden met een parkeerbehoefte van 1,6 parkeerplaatsen per woning. Hiermee kan aan de behoefte voor bewoners en bezoekers worden voldaan Voor de scholen, het auto-service station en het kantoorgebouw wordt afzonderlijk m de behoefte aan par keerruimte voorzien Of en zo ja op welke wijze over dekte parkeerplaatsen c.q. stallings ruimten worden gecreeerd zal bij de detaillering nog nader worden uitge werkt. Voorkoming gettovorming W^rpartijen Bij de groepering van de woningen in het plangebied wordt gedacht aan het creeren van zoveel mogelijk ho mogene woonbuurten en een heterogene wijk. Dit houdt in, dat woningen van dezelfde welstandscategorie zoveel mogelijk bij elkaar worden gegroe peerd, doch met een zodanige onder linge relatie, dat zogenaamde grutto- vorming voorkomen Voor het parkeren zal worden uit- jan de redaktie) CHTERVELD - De R.K. basisschool [Öoze Wereld in Achterveld organiseer de vorige week een uitgebreide ver- keersaktie onder het motto: „Stop kin dermoord Er werd niet alleen een bij zonder boeiende verkeerstentoonstel- üog ingericht met bijdragen van de leerlingen van de school, maar boven dien organiseerde men in samenwer- Icing met de rijkspolitie een groot scheepse fietsencontröle. Elke fiets kreeg na controle een veiligheidsrap port mee, waarop de gebreken duide lijk stonden aangegeven. Een speciale verkeers-schoolkrant begeleidde deze bijzonder nuttige aktie. Een werkgroep van leerlingen stelde een brief op :voor het college van b. en w. van Leusden, waarin de verkeerssituaties Bi Achterveld, vooral ten opzichte van de schooljeugd, kritisch werden be keken en voor verbeteringen werden Aanbevolen bij het gemeentebestuur. [Namens alle scholen in Achterveld ont gingen de inwoners een rondschrijven, jwaarin een serie bijzonder aan te beve len tips voor een heel wat veiliger keer staan opgetekend. De tentoon- illing trok heel wat bezoekers. Men concluderen, dat de gehele aktie als geslaagd kan worden be- CHTERVELD onderdag 15 februari: Cooperatie- plein 19.15 uur Vertrek KPJ. Ènaar kunstijsbaan Utrecht rijdag 16 februari: Hotel „De Ros kam" 20.00 uur. Schutjasconcours aterdag 17 februari: „Buitenlust" 20.00 uur: Disko-bal K.P.J. „Ons Gebouw", 20.00 uur. Uitvoering „Door Wilskracht Sterk" lag 18 februari: „Ons Gebouw' 14.00 uur. Disco-dancing Harry Visser. onderdag 22 februari: Zaal Buiten- lust 20.00 uur. avond over ont wikkelingshulp mderdag 22 februari. „OnsGebouw". 20 00 uur. A.J.K. „Rundveevoe ding" iUSDEN/C ENTRUM indag 18 februari: Hervormd Cen trum, Open-Deurdienst. 19.00 uur. >ndag 18 februari: „De Til", 14.30 uur Dansmiddag van 11 t/m 14 jr tandag 19 februari: ,,'tRosBeyaart" 20.30 uur Dansavond Densdag 21 februari: Hervormd Cen trum. N B P. Meer groen en bloe men in tuin en bak. Aanvang 20.00 uur. tnderdag 22 februari: Rayonwedstrijd EHBO. „'t Ros Beyaart'. 20 00 uur. IJSDEN/ZUID nderdag 15 februari: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 14.00-16.30 uur, Arnhemseweg 83 [Vrijdag 16 februari: Officiële opening ™l verbouwd politiebureau. 10.30 uur. ^jdag 16 februari: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 19.00-20.00 uur Arnhemseweg 83. •sdag 20 februari: U.V.V. Senioren- societeit voor de oudere inwoners van Leusden-Zuid in het klubge- bouw van Roda 14 00-16.30 uur [terdag 3 maart: Tot 12 uur inza meling van papier in de container bij de supermarkt Luitjens ïnwin- keicentrum „De Bieshaar". [terdag 3 maart: Carnavalsviering van „De Gouden Klomp" in café restaurant „De Mof OPPASCENTRALE LEUSDEN (foor een oppas bellen naar me- C. Deenik, Kon. Julianalaan Leusden-Züid, tel. 03490-18134. schouwd. En dat niet alleen: het is een uitstekend initiatief. Vooral als men bedenkt, dat zich bijvoorbeeld voor een veiligverkeerscursus in Leus den .tot nu toe niemand heeft opgegeven. Hoewel men dan de conclusie zou moe ten trekken, dat er geen ongelukken meer kunnen gebeuren, omdat iedereen precies schijnt te weten hoe te hande len in het verkeer, lijkt het ons toch goed om daar maar niet op te vertrou wen en bij de basis te beginnen, de kinderen. Een voorbeeld, dat beslist navolging verdient in de gehele gemeen te. Omdat wij het erg belangrijk vin den, geven wij hierbij de volledige tekst van de brief, die alle inwoners van Achterveld ontvingen en de brief, die naar b. en w. van Leusden werd ge stuurd: TRAGISCH ONGEVAL KOST HET LEVEN VAN DE SCHOOL JEUGD VAN ACHTERVELD. Dit bericht zou u beslist schokken, maar in feite komt het aantal slacht offertjes van het verkeer in 1972 over een met de totale schoolbevolking van Achterveld. Dat geeft te denken. Wat doen wij eraan, wat doet u hieraan9 Zo dikwijls wordt de schuld op ande ren geschoven, maar gaan wij wel al tijd vrijuit? Tijdens een vergadering van het werkgroepje van een der onder tekende scholen brachten de kinderen de volgende punten naar voren ter overweging - Wanneer u uw auto uit de garage rijdt kijkt u dan extra goed uit? Er kunnen kinderen spelen. - Hoe groot is de snelheid van uw wagen in Achterveld? Vooral bij de nadering van een zebrapad is beperkte snelheid geboden. - Gebruikt u tijdig uw autolampen 's avonds en bij mist? - Zitten uw kinderen wel altijd vei lig op de achterbank? Bij plotseling remmen kan de voorruit een gevaar lijke opvanger zijn. - En hoe staat het met het vervoers middel van uw kind? Is de fiets in orde? (En uw eigen fiets?). Bezitters van vouwfietsen: leer uw kin deren regelmatig de vergrendeling van de fiets controleren. Wanneer de vouw- neigingen onder het rijden blijken - Kan uw kind fietsen? Hebt u het gewezen hoe zich te gedragen op de weg, het fietspad: b.v. het smalle fietspad langs de Hessenweg met de vele tegenliggers - Zijn de jonge fietsertjes veilig gekleed? Wijde broekspijpen kunnen haken aan de ketting (zeker als de strip ontbreekt), aan de verstelknop van de vouwfiets of de haakjes van de verwijderde fietspomp. - Is het kind door de kleur van zijn kleding goed te zien voor andere weg gebruikers? Ook voor voetgangertjes belangrijk' - Komt u rond schooltijd bij het zebrapad luistert u dan mét de kinde ren naar de aanwijzingen van deklaar- over? - Uw eigen voorbeeld bij het overste ken is uitermate belangrijk, zo ouders zo kinderen! - Ook het veilig buitenspelen moet worden geleerd. Leer uw kind zijn speelterrein met overleg kiezen. Zeker als er een rollende bal in het spel is! Bedenk Er zijn al te veel kinderen in het verkeer invalide geworden, of nog erger! Aan het College van Burgemees ter en Wethouders der gemeen te Leusden. Geacht College, Een werkgroepje van de R.K Basis school „Onze Wereld" te Achterveld heeft naar mogelijkheden gezocht om het verkeer in Achterveld te bevei ligen. Dit ging in het kader „Stop de kinder moord" We zijn tot enkele conclusies gekomen, die tot een veiliger verkeer in Achterveld moeten leiden. Hier volgen ze: 1. doortrekking van het fietspad langs de Hessenweg tot in de dorpskern. Ook verbetering van het fietspad buiten de bebouwde kom. 2. op de kon. Julianaweg plaatsing van een bord „Nadering van een voor- rangsweg na 100 meter". 3. zebra bij kruising Pater Storm- straat-Walter van Amersfoort- straat. 4. verbetering verlichting Hessenweg. 5. asfaltering Hessenweg tot in de dorpskern. Wij vragen hierover uw mening. Wij vragen u ook of u ons wilt helpen de veiligheid van het verkeer in Achter veld te verbeteren. De werkgroep R.K Basisschool „Onze Wereld" Achterveld. Deze brief is opgesteld door de leer lingen, die zitting hadden in de werk groep. ACHTERVELD - De K.P J. afde ling Achterveld heeft het 2e gedeel te van het programma '72-'73 samen gesteld. Er is veel aandacht besteed aan ontspanning en sportevenementen. Het programma ziet er als volgt uit: 17 februari Disco-bal in „Buitenlust" m m.v. disc jockey Roland Roete. 27 februari: Schut- en klaverjassen in „Buitenlust' Tegenstander nog niet bekend. 3 maart: Carnaval in „Ons Gebouw" m.m.v. „The Valley" OokdeK.P.J afdelingen Eemnes, 'tGoy en Koeken- gen zijn aanwezig. ACHTERVELD - Donderdag 22 fe bruari a s wordt er in Achterveld een avond gehouden over ontwikke lingshulp met medewerking van Frans Vader. Tevens wordt er een film ver toond Deze avond wordt georganiseerd dooi de centrale werkgroep Derde Wereld en de afdeling Achterveld van de K.P.J., K.P O.. A B T B en kring KPJ te Amersfoort Aanvang 20.00 uur in de zaal van de heer J. Voorburg. 5 maart: Naar carnaval in Eemnes Men kan zich opgeven bij W van Middelaar, tel. 416 17 maart: Dropping 29 maart: Filmavond in Buitenlust" 1 april: Voetbaltoernooi te Eemnes Achterveld neemt hieraan deel met 2 heren- en 1 damesteam 8 april: KPJ kringvolleybaltoernooi 23 april: K P.J. Provinciaalvolleybal toernooi. 28 april Isidorusfeest 5 mei: Oud-ijzeraktie 23 juni: Provinciale balsportdag te Utrecht. 29 juni: Atletieksportdag kring Amers foort. Hebt u iets te verkopen9 Plaats een LEUSDERHE1TJE! Als gevolg van het ook in dit be stemmingsplan aan te leggen geschei den rioleringsstelsel zullen in het openbaar groen waterpartijen worden aangelegd. Deze waterpartijen zullen ongeveer 2 tot 3% van de oppervlakte van het plan beslaan. Bij de aanleg van de ze waterpartijen zal gestreefd wor den naar een gunstige en veilige in passing in het plan Tevens zal aan dacht worden besteed aan de recrea tieve functie van deze waterpartijen. Speelgelegen lieden Tot slot zij opgemerkt, dat bij de na dere uitwerking grote aandacht zal wor den besteed aan het creeren van vol doende speelgelegenheid voor de jeugd, aan welk onderwerp hiervoor onder IV C ook reeds aandacht werd be steed," aldus de toelichting. ACHTERVELD - De K.P.J. afde ling Achterveld gaat op donderdag 15 februari (vandaag) schaatsen op de kunstijsbaan in Utrecht. De bus ver trekt om 19.15 uur vanaf het Coope- ratieplein. Het is mogelijk dat de bus op dat moment nog niet geheel bezet is Schaatsliefhebbers kunnen nog een gokje wagen op een plaatsje. LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag ,27 februari begint er een nieuwe kur- sus voor Zwangersschap Gym Aan vang 9 15 uur. U kunt zich ter plaatse opgeven in het W.G.Kruis. Iedere woensdag om 14uur is er bejaarden gym in het Wit Gele Kruisgebouw, Rozengaarde 33 Alle bejaarden zijn hier hartelijk wel kom Men hoeft zich hiervoor niet van te voren op te geven. ACHTERVELD - Op dinsdag 6 maart a s. begint in het Wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis aan de Walter van Amersfoortstraat een cursus voor ou ders van kleuters en peuters. Zij die hiervoor interesse hebben kunnen zich opgeven, of inlichtingen verkrijgen bij Zuster C. Dignum, Walter van Amers foortstraat 36, tel. 333. HET WOORD IS AAN U De actie van de Biezenkampbewoners tegen de toepassing van artikel 19 W.R.O. heeft succes gehad. Gedeputeer de Staten van Utrecht hebben hun be zwaren erkend en tevens het gemeen tebestuur van Leusden gelast om de normale wettelijke procedure te vol gen. Hiermede is inmiddels een begin gemaakt. De betrokken bewoners zullen thans hun planologische bezwaren bij de Ge meenteraad indienen. Als deze Raad afwijzend zou beslissen, moet ver wacht worden dat t.z.t. de Kroon het laatste woord heeft. Een aantal bewoners van andere wijken is nu - volgens berichten in de Leusder Krant - bezig met een handtekeningenactie teneinde versnel ling te bewerkstelligen van de uit breiding van de winkelvoorziening in Leusden centrum Er wordt gesproken van een tegen actie Of hiervan inderdaad sprake is moet toch wel ernstig worden betwijfeld. .<?chetrs A '.£h- Immers, ook de Biezenkampbewoners willen graag meer winkels. Wat zij NIET willen is de bouw van een super markt naast het bestaande winkelcen trum, omdat dit een ernstige aantas ting van hun woon- en leefklimaat zou betekenen. Dit resulteert bovendien in een waardedaling van hun onroe rende eigendommen. Verwacht mag worden dat alle be woners van Leusden-Centrum geïnte resseerd zijn in een grotere keuze mogelijkheid bij hun inkopen, zeker zullen zij ook belang hebben bij een grotere concurrentie onder de plaat selijke winkelbedrijven. Het is zeer de vraag of de bouw van de voorziene supermarkt aan dit verlangen voldoende tegemoet komt. De directie van Amro/Westland heeft op een voorlichtingsavond voor mid denstanders medegedeeld, dat afgezien van de supermarkt elf winkels zullen worden gebouwd Bij de toewijzing van deze winkels (door Amro/West land) zal erop worden toegezien, dat geen detailbedrijven tot stand komen waarvan reeds een vestiging aanwezig is In deze sector dus geen toene ming van de concurrentie In een gedocumenteerde pleitnota is namens de Biezenkamp-bezwaarden al eerder uiteengezet, dat de elf winkels - gemiddelde grootte 60 m2 - tegen een kale huur van f78.000,-- per jaar uitgegeven zouden moeten worden. Dit is voor de gemiddelde midden stander geen haalbare kaart. Ergo, geen bouw van winkels voor alle daagse benodigdheden, maar bankkan toren, makelaarsbednjven, juwelier en wellicht een apotheek. Geen bedrij ven die een winkelcentrum opvrolijken Het lijkt thans, dat de actie en tegen actie in eikaars verlengde liggen Het is in aller belang, dat snelle uitbreiding van de winkelvoorziening op verantwoorde wijze tot stand komt. Door het eerder gesignaleerde on juiste optreden van b en w. van Leus den, gesteund door grote raadsmeer- derheid, is reeds veel tijd verloren gegaan Niemand - ook de gemeente niet - kan wachten tot over een aantal ja ren de Kroon uitspraak doet - hetzij negatief hetzij positief, afhankelijk van het uitgangspunt. Daarom zal elke (te- gen)-actie erop gericht moeten zijn om het gemeentebestuur te bewegen zo snel mogelijk met alternatieve plan nen te komen Het is overigens moei- van openbaar groen en socia le contacten kan men beton, asfalt, blik, stank en lawaai gaan consumeren. De aan- en afvoerwegen voor de diverse vervoerssoorten zijn onvoldoende, waardoor opstop pingen kunnen ontstaan, met tot gevolg extra lawaai en stank. De leefbaarheid van de buurt zal sterk afnemen. De waarde van 't particuliere huizenbezit zal aanzienlijk dalen De speelruimte voor de kinde ren zal verdwenen zijn. De kinderen van de nabij gele gen scholen (kleuter- en ba sisonderwijs) zullen aan de ver keersgevaren worden overgele verd; zij die per auto worden gebracht of gehaald zullen naar een parkeerruimte toe moeten, als er plaats beschikbaar is, aangenomen dat op de Asschat- terweg een stop- en/of par keerverbod zal gelden De parkeerruimten zullen onvol doende blijken voor lang par keerders en vrachtwagens, 's avonds en op de weekenden door stalling van bedrijfswagens en zware vrachtwagens, waar door een macabere aanblik ont staat. lijk voor te stellen, dat de gemeente hiermede al niet bezig zou zijn. Suc ces lijkt derhalve verzekerd. H Graansma, Lijsterbeslaan 11 D Reitsma, Lijsterbeslaan 22 Ter verduidelijking hierbij enkele kaartjes met toelichting: Bij de tekeningen Schets A voorgenomen situering volgens het door de gemeenteraad goedgekeurde struc tuurplan Leusden-Hamersveld op 27 feb 1969 Schets B geplande situatie Bestemmingsplan „De Biezenkamp". 1. De schetsen tonen een aanzienlijke afwijking in de winkelsituering Op gemerkt wordt, dat de aanvanke lijk voorziene 500 m2 winkels, zui delijk van de Asschatterweg in 't plan Alandsbeek, ter hoogte van De Wetering niet meer in 't goedge keurde structuurplan zijn opgeno men. 2. Opvallend is het verschil in situ ering en grootte van de uitbrei ding van 't winkelbestand in de Biezenkamp. volgens 't structuur plan totaal 1000m2 zuidelijk, dus tegenover de bestaande winkels, volgens het ter visie gelegde plan 1710 m2, waarvanmeerdan 1000m2 voor een supermarkt, westelijk, dus naast de bestaande winkels 3. Het op heden rechtens geldende bestemminsplan „De Biezenkamp" bepaalt, dat de ruimte gelegen tus sen de winkels en het bankgebouw bestemd is voor openbaar groen en voor bijzondere doeleinden, d w z. niet voor winkels. 4 Wat kunnen de gevolgen zijn van de drastische afwijking van een door de Raad genomen besluit? Onder meer a Bewoners van Alandsbeek en De Wetering worden nabij te vestigen winkels onthouden, b Openbaar groen en ruimten voor sociaal - culturele doeleinden moeten plaats maken voor een doodse supermarkt architectu res, parkeerruimte voor fiet sers, bromfietsers, personen auto's, bestel- en vrachtwagens, bedrijfswagens, containerver voer, kort en lang parkeerders, lawaai en uitlaatgassen (ook 's nachts)- Kortom in plaats LEUSDEN - Op 7 februari j 1. is de cursus voor het leren van bridge van start gegaan. Er waren een kleine 20 deelnemers aanwezig De cursus duurt ca. 10 avonden. Op 8 februari werd in café-restau rant „De Mof" de gewone clubavond weer gehouden, alwaar 36 leden aanwe zig waren. Er werd in 3 groepen van 6 paren een howell van 20 spellen gespeeld met een top intergrale telling. Ook deze avond was van spanning zeer zeker sprake, gezien de behaalde resultaten. De eerste 6 plaatsen waren als volgt: de hr. v d. Pol en mevr v. d. Kallen 61,25% de hr. en mevr. De Roode 59,68% de hr en mevr. G v. Rooyen 58,75% de hr en mevr H. v Rooyen 55,31% dames v. d. Post - Stasse 55,31% de hr. en mevr. Hinsbergen 54,68% EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING. PROBEER HET EENS'

Leusder Krant | 1973 | | pagina 9