eel belangstelling oor „open huis" PvdA-Leusden wil portefeuille-verdeling van gemeentebestuur ouw 128 woning- wetwoningen in het plan Groenhouten erbouwd politiebureau officieel geopend: Ingezonden: Telefoon nummer politie HUUR GERAAMD OP f230,- EN TEN SLOTTE. Biezen kamp- bewoners Aankopen voor de tweede fase „Barrel Organ komt naar Achterveld NAAR PROGRESSIEVE SAMENWERKING: Bijstelling gemeentelijke plannen noodzakelijk geacht Voorbereidiiigs- besluiteii ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR PE GEMEENTE LEUSDEN LEUSDEN/ZUID - Vrijdagochtend 16 mari vond dan de plechtigheid s, waarop de Rijkspolitie teLeus- j-zuid vele jaren heeft gewacht: de opening van het modern ver- wde politiebureau aan de Arnhemse- Toen kolonel jhr. B. W. F. de iufort arriveerde stond de voltal- politiegroep Leusden, aangevuld met de reservisten, aangetreden bij de vlag op het gazon voor het poli tiebureau. Districtscommandant jhr. De Beaufort en de Leusdense adjudant J. Hartman begroetten elkaar ten over staan van de groep en de zéér vele genodigden. Op verzoek van de com mandant overhandigde wachtmeester P. van Os burgemeester mr. A. H. voor d«* mobilofooninstalltie LEUSDEN/C. - Gelet op de van Ge deputeerde Staten ontvangen verklarin gen van geen bezwaar, kan in het plan •oenhouten op zeer korte termijn met Zelden is een bevolkipgsgroep in onze gemeente de laatste tijd zo vaak in het nieuws geweest als de bewoners van het winkelcen trum De Biezenkamp en de be woners rond dit centrum. Daarom zou het best kunnen, dat wij het volgende persbericht van de ge meente hadden ontvangen ,,Door de regelmatige publicaties van de Biezenkanrp-bezwaarden heeft de gemeente Leusden besloten om de bewoners, die rond dit centrum wonen en bezwaren had den, in te delen bij De Biezen kamp." Dit is echter niet waar. Reeds in september vorig jaar besloot de raad om de Platanen- laan geheel en de Populieren- laan en Asschatterweg gedeel telijk onder De Biezenkamp te laten vallen in verband met de voorgenomen uitbreiding, waar bij de desbetreffende delen van straten toch zouden worden afge sloten en bij De Biezenkamp zou den worden getrokken. Per in gang van 15 februari van dit jaar is dit raadsbesluit van kracht geworden. De bewoners hebben bericht gehad van deze verande ring. De rest van de bevolking mag er naar raden. Wij willen graag deze tekortkoming van de gemeente opvangen en publiceren elders in dit nummer een volle dige lijst van de gewijzigde adressen, zodat iedereen weet *ie waar woont, ook al zijn de bewoners dan niet verhuisd van der Posi een sleutel, waarmede deze het bureau officieel opende. In de instruktiezaal op de verdie ping sprak de burgemeester de poli- tie-autoriteiten en de genodigden toe. en memoreerde de moeizame gang van zaken bi] de verbouw, ,,Het is er tenslotte toch van gekomen, en daar kunnen we verheugd over zijn Een goed politie-apparaat funktioneert be ter, wanneer dit is gehuisvest volgens de eisen, die deze tijd stelt Daar de taak van de politie steeds zwaar der wordt is een goede organisatie in een goede huisvesting een eerste ver eiste", aldus de burgemeester, die namens de gemeente Leusden de poli tie een koffie-zet-machme aanbood Kolonel De Beaufort zei tevreden te zijn, dat de groep Leusden thans in een behoorlijk gebouw zetelt Hij dank te de gemeente voor de vele hand - en spandiensten, die deze tijdens de ver bouw van de uit 1921 daterende ma rechausseekazerne had verleend Hij nodigde de aanwezigen uit het gebouw te gaan bezichtigen. Over de nu ter beschikking van de politie staande dienstruimten schreven wij reeds uitvoerig in onze editie van 15 februari Onder de talrijke aanwezigen zagen wij o a. de echtgenote van de burge meester, wethouder W. A van Zand- bnnk, de direktrice van het meisjes- de bouw van 128 woningwetwoningen worden begonnen. Deze woningen zijn ontworpen door het architectenbureau W. Hopmans en W. Olthoff te's-Herto- genbosch. Het Aannemingsbedrijf Pro- ductiestroom N.V. te Naarden waar aan b. en w. de bouw willen gunnen, heeft aangeboden de woningen te bou wen voor een bedragvanf5.850.620,--, inclusief de installatiekosten centrale verwarming en gemeenschappelijke an tenne. Het Ministerie van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening gaat met deze aanbieding akkoord. De totale stichtingskosten inclusief 16% B.T.W. zijn als volgt geraamd: f7.447.268,--. Voor de financiering van deze wo ningen zal uit 's Rijks kas voor laatst genoemd bedrag een lening worden aangevraagd. Ter dekking van het ex ploitatie-tekort zal een jaarlijkse bij drage worden aangevraagd. Deze jaar lijkse bijdragen wordt geraamd op f2.764,20 per woning, of in totaal voor 128 woningen op f353.817,60. Rekening houdend met loon en prijs stijgingen wordt de ..kale" minimum LEUSDEN - Met de heer A. J. W. van de Berg, Hamersveldseweg 103 te Leusden-centrum is overeenstemming bereikt inzake de aankoop van lande rijen ter grootte van plm. 5.74.90 ha. voor de prijs van f330.000,--. De gronden zijn gelegen in de 2e fase. Met de heer J van Deuveren, Ha mersveldseweg 97 te Leusden-centrum hebben b. en w overeenstemming be reikt inzake de aankoop van zijn wo ning met erf, schuren en tuin Het desbetreffende onroerend goed is ge legen in de 2e fase deelplan II, ten behoeve van de te zijner tijd te reali seren Centrumweg De prijs: f 58.600, - - internaat ,,De Hohorst". mejuttrouw W. de Leeuw, de heer S. Polak van de gemeentelijke voorlichting, de poli- tie-groepscommandanten uit Doorn, Driebergen, Scherpenzeel, Rhenen en Bunschoten 's Avonds hield de politie openhuis, en was het de beurt aan de Leusde- naren om het bureau te komen be kijken De politie had gedacht om van 19.00 tot 20 30 uur het bureau open te stellen voor het publiek Maar toen om klokslag zeven uur twee jongens van 14 jaar de rij der belangstellende burgers openden, bleek spoedig dat de belangstelling der Leusdenaren voorde hermandad zéér groot was Naar schat ting wilden meer dan 200 personen wel eens met eigen ogen zien hoe zo'n politiebureau er van binnen uitziet, en weten wat zich daar nu allemaal afspeelt Tot 22 uur bleef de politie groepjes belangstellende Leusdenaren onverstoorbaar confronteren met cellen, verhoorkamer en schietbanen. De jeugd toonde grote belangstelling voor de mobilofoon - installatie Even als des ochtends serveerden de echt genoten der politiemannen een ieder een geurig kopje koffie Voor de politie een geslaagde dag en de wetenschap dat de groep Leus den zich in de warme belangstelling van de plaatselijke bevolking mag ver heugen. ii \ro Adjudant Hartman ontvangt zijn gasten ACHTERVELD - Het Feest comité Achterveld heeft voor Koninginnedag (30 april) de popu laire beatgroep Barrel Organ gekontrakteerd voor een optre den in Ons Gebouw. Barrel Organ is een groep die momenteel veel succes oogst, zowel in Nederland als daarbuiten. Er zijn verschil lende single's van hen uitgebracht en ook een lp van deze groep zag onlangs het licht. In Achter veld zal de groep eigen werk spelen en nummers uit detop-40. Het Feestcomité wijst er op, dat het - in verband met de ver wachte belangstelling - noodzake lijk zal zijn tijdig voor kaarten te zorgen. huur voorlopig becijferd op circa f230,-- per maand. B. en w stellen de raad voor a het bouwen van 128 woningwetwo ningen zoals ontworpen door het Architectenbureau W Hopmans en W Olthoff, in het bestemmings plan Groenhouten; b het contingent van 128 woningwet woningen conform bestek en voor-1 waarden ondershands aan te beste den aan het Aannemingsbedrijf Pro- ductiestroom N.V. te Naarden; c het aanvragen van rijksleningen ter financiering van de stichtingskosten en van een jaarlijkse rijksbijdrage ter dekking van het tekort op de exploitatie O pper \v ach tui eestër Elbertsen mot enkele bezoekers bi gesprek. oor tal van Leusdense agrariërs gaat liet hek voorgoed dicht. Meer hierover op pagina 3 (Van de redaktie) LEUSDEN - Onze krant is een moderne krant. Dat wil zeggen, dat de lezers zelf mogen en kunnen meedenken, ze kunnen zelf meeschrijven. Daarvoor hebben wij onze rubrieken „Ingezonden" en ,,Het woord is aan u". Reeds meerdere malen hebben wij on der de aandacht van onze le zers gebracht, dat zij in deze rubrieken hun „grieven, klach ten, ideeën, suggesties e.d. kwijt kunnen raken. En dan hoeft het nog niet eens betrekking te hebben op de gemeente Leusden zelf. Natuurlijk is de inhoud van deze rubrieken buiten verant woordelijkheid van de redaktie. Daarom dienen de stukken, brie ven en artikelen in deze rubrie ken altijd ondertekend met een naam, adres en eventueel tele foonnummer te worden ingezon den. Mocht u uw naam niet in de krant willen hebben, dan mag u ondertekenen met uw initia len, maar dan zet de redaktie er bij: „Naam en adres van inzender bekend bij de redak tie" en dat betekent tevens, dat onze lezers bij de redaktie de volledige naam kunnen opvragen als ze dat willen. De redaktie verplicht zich dan die naam te noemen Anonieme inzendingen zullen beslist worden geweigerd. Om onnodige moeilijkheden te voorkomen heeft de redaktie nog enkele voorwaarden gesteld, waaraan iedere inzender dient te voldoen: a. De strekking van de ingezonden brief mag niet be ledigend zijn in wat opzicht ook voor levende of reeds gestor ven personen; b. Inzendingen met een duidelijke commerciële strekking worden geweigerd (daarvoor zijn onze advertentie kolommen) en c. De redaktie mag ten allen tijde een te lange brief voor publikatie inkorten, eventueel in overleg met de in zender indien deze een telefoon nummer heeft Indien een in zender bezwaar heeft tegen even tueel inkorten, dan dient dit bij voorbaat te worden vermeld Het is mogelijk een ingezonden ar tikel vergezeld te laten gaan van tekeningen of foto's ter verduide lijking. Plaatsing is afhankelijk van de beschikbare plaatsruimte op dat moment. U weet het: onze kolommen staan vrij voor u! Tal van lezers hebben reeds de weg naar onze krant gevonden. Ook u bent welkom. Tenslotte nog dit ten overvloede: plaat sing van een ingezonden stuk wil niet zeggen dat de redaktie het eens of oneens is met de inhoud van de brief. LEUSDEN - Het nieuwe tele foonnummer van de Rijkspolitie Leusden is: 0 3490 - 1 2 1 4 1. LEUSDEN - De afdeling Leusden van de PvdA hield kortgeleden haar jaarvergadering in het zaaltje van de Bejaardenwoningen aan de Asschat terweg te Leusden/Centrum. De be langstelling voor deze bijeenkomst was bijzonder goed. De belangstellenden moesten dringen om een plaats te kunnen krijgen. Er werd een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter A. van Borselen trad tijdelijk af in verband met het afronden van zijn studie. De heer J. R. Visser nam zijn plaats in. Secretaresse werd mevrouw van 't Holt, penningmeester de heer C. van Ginkel, tweede secretaresse mevr. Spel en leden: de heren J. C. T. Kuij- pers (raadslid) H. H. Struiwig en A. Poldervaart. Van het nieuw gekozen bestuur is behalve de voorzitter ook het lid de heer A. Poldervaart nieuw gekozen. Hij nam de plaats in van de heer Vahlkamp, die ongeveer twintig jaar voor de afdeling Leusden heeft gewerkt. Het is bepaald niet zo, dat de afdeling Leusden over belangstelling te klagen heeft. In het afgelopen jaar konden 27 nieuwe leden worden inge schreven. Ondanks de gehouden verkie zingen bevatte de kas van de afdeling nog een gering batig saldo. Veel aandacht werd besteed aan het verslag van de raadsfraktie Diverse punten werden nader toegelicht, o a de scholenbouw, gymnastieklokaal in Leusden Z (volgens verschillende le den een uiterst moeilijke situatie), de bestemmingsplannen etc. Scherpe kritiek werd geleverd op de ontwikke lingen rondom de tot standkoming van de diverse plannen in Leusden De raadsfraktie werd verzocht vooral in de komende maanden attent te zijn op recente ontwikkelingen t a v het be schikbaar komen van nieuwe cijfers tav. de groei van de bevolking in Ne derland Reeds nu staat vast dat de uitgangspunten van de Tweede Nota voor de Ruimtelijke Ordening niet meer als uitgangspunt kunnen dienen. De plannen voor de gemeente Leusden zul len moeten worden bijgesteld Aandacht werd gevraagd voor de aanleg van de S 10. hiertegen waren grote bezwaren De aktiviteiten van de aktiegroep Knalgroen werden o a op dit punt geprezen Vanuit de vergade ring werd meegedeeld dat ook de deel nemers aan het Projekt „Samen-over leven" binnenkort naar buiten zullen treden met een nadere visie inzake milieuzaken in onze gemeente. Ook was de vergadering bijzonder verontrust over de gang van zaken rondom de ri vier de Eem en er werd besloten de PAK fraktie in de Prov Staten te benaderen om ook hier nog te trach ten het milieu niet verder aan te tas ten Voorts werd de raadsfraktie ver zocht zo mogelijk roet behulp van de andere frakties aan te dringen om ook in Leusden te komen tot een duide lijke werkverdeling in het college van b en w De portefeuilleverdeling zal ook buiten de vergaderingen van de gemeenteraad het „eigen terrein" van de wethouder beter afbakenen, hetgeen o.a. tot uiting kan komen in het houden van eigen spreekuren De fraktie zal daartoe de wenselijkheid kenbaar ma ken De ledenvergadering bleek tevreden te zijn met het gevoerde beleid van de fraktie, hetgeen ook tot uitdrukking werd gebracht door een van de leden. Voorts kwam er een werkgroep tot stand die in de toekomst de fraktie terzijde zal staan met deskundige ad viezen. Ook zal de Partij van de Ar beid in Leusden het terrein gaan ver kennen teneinde zo mogelijk in Leus den bij de komende gemeenteraadsver kiezingen te komen tot een progres sieve fraktie Om ruim elf uur sloot voorzitter van Borselen deze jaarvergadering, waarin bijzonder plezierig en puntig van gedachten is gewisseld met de raadsfraktie. LEUSDEN - In de raadsvergadering van 24 februari 1973 heeft de raad be sloten om voor enkele gebieden van de gemeente Leusden een bestemmings plan in voorbereiding te verklaren. Nu bepaalt artikel 21, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat een voorbereidingsbesluit vervalt in dien niet binnen één jaar na de dag tekening van het besluit een ontwerp van het bestemmingsplan ter inzage ligt. De voorbereidingen zijn evenwel nog niet zover gevorderd dat thans reeds tot ter inzagelegging van het plan kan worden overgegaan. In ver- band hiermede achten b. en w. het ge wenst dat de raad opnieuw een voor bereidingsbesluit neemt voor de vol gende gebieden: 1 het industrieterrein aan en nabij de Ambachtsweg te Leusden-cen trum: 2 een gebied ten oosten van de dorps kern Achterveld dat in het verleden van het grondgebied van de gemeen te Barneveld aan deze gemeente werd toegevoegd 3. het gebied ten zuiden van het be drijf der gebroeders De Vor te Achterveld. 4. het perceel Zwarteweg 24 te Leus den-centrum LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem. Leusden. Abonnementsprijs: f3,50 per kwartaal; f 13,-- per jaar Losse nrs. 30 ct. Adv tar. op aanvraag verkr £^eusder Krant Verschijnt wekelijks inACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - S- ^TENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKERIJ UITGEVERIJ B.V. DIREKTIE: H. J. HEINE D. REBEL 4e jaargang no. 44 Donderdag 22 februari 1973, Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS

Leusder Krant | 1973 | | pagina 1