„5000 jaar mens en mode" werd »oeiend gebracht Carnaval voor jong en oud in Achterveld WINKELCENTRUM-BEWONERS VALLEN NU ONDER „DE BIEZENKAMP" low te POLITIEPOST, BILJART RUIMTE, KANTINE EN OEFENRUIMTE VOOR MUZIEKSCHOOL IN DEEL EPU-GEBOUWEN Wijziging in bestuur van de Sportstichting «GEMUNTE ■■Tleuspen CVB4zing de moeite waard Burgerlijke stand Gemeente Leusden MEDISCHE DIENSTEN Platanenlaan verdween Botsing na doorglijden Popcorn organiseert carnaval KJPJ- Leusden houdt earnaval CARNAVAL VOOR JONG EN OUD Peuter- carnaval agenda iHBERDAG 22 -BKUAR1 1973 IJUi.MJUK KKAIN'I ,EUSDEN/ZUir - De Nederlandse [risten VrouwerBond afdeling Leus- -zuid hield 01 dinsdagavond 13 fe- iari haar twede bijeenkomst in het uwe jaar. D- presidente mevrouw efs Janson opdide de bijeenkomst met ,ed Daarna \£>lgde samenzang en een le dagboeklff ing Je heer P \&n der Linden hield een [eressante bzing met vertoning van dia's over ..5C00 jaar mens en mode' grusduinenencfe door de geschiedenis de mode [Wat is made"' Waartoe dient mode? jp rotstekeningen in het zuiden van iropa in een koude tijd, toen men daar op rendier en mammoet jaagde, ziet [en de mens nog naakt. De Vuurlanders uit, toen zogenaamde be- ijafde volkeren hun kleding gingen hebben kleding tegen de regen, de warmte, tegen de koude, we Ibben kleding om te verhullen, om te Jen uitkomen, om er de aandacht mee [Strekken ook van het andere geslacht. Ike modeverandering wekt stormen We moeten de mode zien als een iegelbeeld van de kuituur, van een Mode is de geschiedenis van het ie bedrog. Toch loopt deze parallel de geschiedenis van de mens zelf. oen men in 1922 het uit 1400 jaar Christus daterende graf van Toet- h-Amon openlegde vond men een ihat aan Egyptische kleding, sjerpen en onderkleding van de koning en zijn enaren De Egyptische vrouwenkle- is van slankmakende allure: een luwsluitend gewaad op schouderhoogte ior bretels vastgehouden t In het Ur der Chaldeeën trof men in n koningsgraf van ±3500 jaar vóór hnstus vele kledingstukken aan van m soort rode wol vervaardigd De Babylonische kuituur is grover. e tuniek wordt er reeds gedragen Er veel zwaar borduurwerk De Babylo- ër draagt een enorm zware pruik, n voor het. eerst in de geschiedenis de mode ziet men er een beenbe- 'kking. een soort laars De Griekse kleding behoort tot de raperiestijl De schouders en de heup orden als steunpunt gebruikt. De Ro- ieinse kleding is uitbundiger en pronk zieker. Door Herculaneum en Pompei weet men veel over de kleding van die tijd. In het oosten van ons land heeft men in de venen de laatste jaren verschil lende vondsten gedaan, waardoor is komen vast te staan, dat deze Germaan se streken toch niet zo primitief waren als men ze (vooral in de Latijnse wereld) altijd wil voorstellen. Men vond er uit ±1400 jaar vóór Christus een overall-achtig vrouwenkleed met een barnstenen sieraad. In de vroege Middeleeuwen zien we aansluitend bij de sobere Romaanse stijl de rechte kleding. De vrouwen hebben het haar in lange vlechten In de Gothische tijd zien we de spitse hoeden met sluiers en de schoenen met punten. De halsuitsnijding der dames kleding wordt steeds lager. Men gaat bont gebruiken. In de Renaissance wordt de mannen kleding krijgshaftig. Dan gaat men zich richten naar het Franse hof. De mannenkleding wordt geborduurd. De vrouwen dragen toren hoge kapsels. In de Napoleontische tijd 1800 grijpt men terug naar de klassieken. Na de VERLOREN EN GEVONDEN VERLOREN Een sleutelbos; een zwarte heren- portemonnaie met f30,--; een beurs inhoudende ±f250,--; een geruite bad jas met een gestreept badlaken; een inentingskaart in doorzichtig mapje t.n.v. Niesse Dalmatie GEVONDEN Een statief van een landmeter; een bankbiljet van f5,--. AAN KOMEN LOPEN Een hond, kleur bruin met lichte vlekken; een zwarte poes Inlichtingen verstrekt de Rijkspolitie te Leysden-Zuid, telefoon 03490-12141 LEUSDEN/CENTRUM - B. en w. lebben zich beraden over de bestem- Ding van de nog niet in gebruik geno- nen ruimten in de opstallen op de ter- einen aan de Zwarteweg. Deze ruim en kunnen voor verschillende doelein- len dienstbaar worden gemaakt. Terzake is een schetsontwerp gemaakt, llijkens dit onderwerp, kunnen ver rekken worden gecreëerd voor heton- lerbrengen van: een politiepost; een kantine/overblijfruimte voor het gemeente-personeel; een speelzaal voor de plaatselijke biljartclub met een capaciteit voor 4 biljarts; een ruimte voor het geven van mu zieklessen onder auspiciën van de Leusdense muziekschool, een opslagruimte voor de berging van tenten en andere kampeeruit rusting, welk materiaal door het Ne derlands Astma Fonds wordt ge bruikt bij de jaarlijks te organiseren zomerkampen voor astmatische jongeren Voor wat betreft de nood zaak om voormelde voorzieningen te treffen kunnen wij het volgende opmerken. punt a: Uit verschillende gesprekken met de groepscommandant van de Rijkspolitie is duidelijk de wense lijkheid naar. voren gekomen om in de snelgroeiende woonkern Leus den-centrum over een goed inge- 16.950,- 17 800,- 21.600,-- 15.000,- 14.000,- 85 350.- 14 650,- f 100.000," LEUSDEN - Geboren: J feb Maarten gvert.z.v P H deKruijffenM M T Kweinenberg, Meidoornhof 12 J 'eb Gerarda Alida Amalia, d v P- H Voskuilen en T J M van possum, Hessenweg 102; 4 feb.: Je- Foer>. zv. J. a M van Dam en S. Pegter, Dordogne 27; 8 feb. Gerardus, p v A J Wittenberg en A. W Veen- hof, Laapeerseweg 7. .Ondertrouwd: 9 feb.: R. van der [Velde, Leusden en F van Loenen, Musden; 12 feb W Soeria Santoso, [Vlieland en H. M van Koedijk, Leus- jen, L. Logtenberg, Leusden en J jTelkenes, Leusden. Gehuwd: F W. Koenen en C M van Valkengoed. Overleden: A. J Niesink, oud 90 paar; B C. Groenewoud. oud 85 jaar Napoleontische tijd verburgerlijkt de kleding We krijgen de Biedermeier tijd Halverwege de vorige eeuw komt er een opleving van de crinoline met de heuprollen. de rok staat uit tot Zl/2 meter In het begin van deze eeuw wil de vrouw haar strompelrokken kwijt en eindelijk wordt de rok dan voetvnj We krijgen de massaproduktie van allerlei materiaal. De couturiers leve ren nog aan enkele vorstenhuizen, film sterren en enkele leden van de society De eigenlijke klanten van de couturiers zijn de inkopers van de konfektiebe- drijven der verschillende landen en uiteindelijk de klanten der mode- en warenhuizen Na de pauze toonde de heer Van der Linden een fraaie serie dia's, hoewel het héél moeilijk is om een volledig mode-overzicht vanaf de oudste tijden bijeen te brengen op dia's. De jaarlijkse excursie van de NCVB afdeling Leusden-zuid werd vastge steld op 15 mei aanstaande. Op het programma staat een boottocht op de Biesbosch. De presidente sloot de bijeenkomst met gebed en samenzang. Zij sprak de dank uit van haar afdeling aan de heer Van der Linden en overhandigde hem een cadeaubon. Weekeind 24 en 25 februari 1973 (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Binkhorst, Den Toom en Lantink zal a.s weekend waarnemen, dr Binkhorst, Gironde I, Leusden- centrum, tel. 2776, dinsdagmiddag en dinsdagavond- dr Lantink, Burg. de Beaufortweg 61, tel 03496-1210 (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur) De wijkverpleging wordt waargeno men door: zr Laudy, Burg de Beau fortweg 4, Leusden-centrum, tel 03496-2081 Apotheek: Werkdagen van 8.00 tot 18 00 uur en van 19 30 uur tot 20.00 uur In de weekenden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben zaterdag en zondag van 14 00 tot 14 30 uur en van 17 30 tot 18 00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom weekenddienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 13 februari vond op de Noorderinslag een aanrijding plaats tussen een personen auto, bestuurd door de heer A J. en een personenauto, bestuurd door me vrouw S K uit Leusden-Centrum. De personenauto, bestuurd door de heer A J. wilde afremmen, doch kwam door de gladheid van het wegdek op de linkerrijbaan terecht Hierdoor kwa men de auto van de heer A J. en de juist passerende auto van mevrouw S. K met elkaar in botsing. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Hoewel op 28 september 1972 een desbetreffend raadsbesluit werd genomen, is het verdwijnen van de Platanenlaan, een deel van de Asschatterweg en de Po pulierenlaan toch nog onverwacht ge komen. De bewoners hadden overigens wel een aankondiging gehad. Om ie dereen op de hoogte te stellen van de 'gewijzigde straatnamen, publiceren wij hierbij de complete wijziging. Bij raadsbesluit d.d. 28 september 1972 is aan het winkelcentrum te Leus den-centrum de naam ,,De Biezen- kamp" gegeven. Als gevolg hiervan zal t.a.v de des betreffende, hieronder vermelde, pan den een adreswijziging plaatsvinden. Voor enkele panden, die voorheen aan de Hamersveldseweg genummerd wa ren. is de adressering eveneens, als hieronder aangegeven, gewijzigd Bedoelde wijzigingen zullen per 15 februari a.s. ingaan, waarbij wij u er tevens op attent willen maken, dat de Platanenlaan m ï.v. genoemde da tum niet meer op de stratenlijst van de gemeente Leusden zal voorkomen" A F. Herder. Asschatterweg 1, wordt De Biezenkamp 1 Raiffeisenbank, Asschatterweg 3. wordt De Biezenkamp 3 Drogisterij Suisse, Platanenlaan 8, wordt De Biezenkamp 13 R. van Zanten, Platanenlaan 6, wordt De Biezenkamp 15. Groentenwinkel v. d Hoef, Plata nenlaan 4 wordt De Biezenkamp 17. A van der Hoef, Platanenlaan 2, wordt De Biezenkamp 19. Slagerij Spaans. Asschatterweg 5, wordt De Biezenkamp 21. richte politiepost te beschikken punt b: In verband met het groeiend aantal personeelsleden van de ge meente dat tijdens de middagpauze overblijft, bestaat er een grote behoefte aan het inrichten van een kantine/overblijf ruimte De overblijvenden zijn thans genood zaakt het lunchpakket achter het bureau te nuttigen. Dit wordt als minder prettig erva ren, omdat men hierdoor nauwe lijks een onderbreking van de werksfeer krijgt, punt c: De plaatselijke biljartvereni ging beschikt momenteel over een provisorische ingerichte ruimte gelegen achter de kantoorruimten van de verschillende technische diensten. Deze ruimte dient vrij te komen voor de uitbreiding van kantoorruimten van deze diensten, punt d: Het is een noodzaak dat voor het geven van muzieklessen door de Muziekschool Leusden een pas sende ruimte wordt gevonden Momenteel is men hiervoor nood zakelijk aangewezen op enkele bij het lager onderwijs ingebruik zijn de schoollokalen, punt e: De ruimte welke verhuurd zal worden aan het Astma Fonds is, gezien de constructie, alleen te gebruiken als opslagruimte. De verbouwmgskosten worden als volgt geraamd: Politiepost Kantine Biljartclub Muziekschool Astma Fonds totaal B T W en afronding Totale kosten B en w stellen voor dit bedrag be schikbaar te willen stellen ACHTERVELD - Op vrijdag 2 maart a.s. wordt in Achterveld, in die dagen Puupekoppenland, het gro te Carnaval des Carnavals gevierd. Onder milde heerschappij van de ko ninklijke, doch simpele Prins Puup de Tweede, regerend in het jaar 1973, in zijn hoedanigheid van zeer groot meester in dwaze en zotte invallen, zullen alle gekostumeerde Puupekop- pen, zotten en zottinnen van 18 tot 101 jaar het grote Carnaval mee kun nen vieren. Prins Puup de Tweede, bijgestaan door een wijze, doch zotte Raad van Elf heeft de uitnoding om deze avond en nacht mee te maken, het Puupekoppenland ingestuurd De Carnavalsklanken worden ver zorgd door de Bocrenkapel. Daar naast verleent Ed van de Brink met zijn magisch orgel ook zijn volle me dewerking. Het wordt een feest, dat beslist geen enkele Puupekop wil mis sen. De Prins en zijn gevolg hopen dat ook de twijfelende onderdanen hun car navalsvrees zullen overwinnen en op 2 maart a.s. over de drempel van de leut zullen stappen Het carnaval vangt aan om 20.30 uur De zaal zal van 21 15 tot 21 45 uur gesloten zijn vanwege de binnen komst van Prins Puup de Tweede en zijn Raad van Elf Als eerste offi ciële daad op deze avond zal Prins Puup aan enkele genodigden onder scheidingen uitreiken Daarna worden de toegangsdeuren weer geopend tot 23 15 uur. Dan worden zij definitief gesloten, niemand zal na dit tijdstip nog worden binnengelaten. De entree prijs bedraagt f8,-- Houders van een .paspoort van Puupekoppenland" krij gen 25 reductie Kaarten zijn van af 26 februari verkrijgbaar bij boek handel Vot ('t Hoekje) GROOTS KINDER CARNAVAL. Op zaterdag 3 maart a s wordt in ,,Ons Gebouw" een groot kinder carnaval gehouden Bij goed weer wordt begonnen met een gecostumeerde op tocht door de kern van het dorp Er worden pogingen in het werk gesteld om in deze optocht ook praalwagens mee te laten rijden Deze zullen ver trekken vanaf het Cooperatieplein. De gekostumeerde kinderen van 4 t/m 12 jaar die mee kunnen lopen, sluiten zich aan bij de R K. Basisschool. De caravaan zet zich om 13.00 uur in beweging met Prins Puup en de Raad van Elf, Boerenkapel, Tamboers van D W S en de Majorettes met als eindpunt ,,Ons Gebouw" Route optocht Start van de wagens vanaf Cooperatieplein, aansluiting kin deren bij het schoolplein; Jan van Arkelweg, Walter van Amersfoort- straat. Joh van Oldenbarneveldstraat, Verjaegde Ruyterweg, Bisschop van Diestraat. Pater Stormstraat, Walter van Amersfoortstraat, Hendrik vanVi- andenstraat, Verjaegde Ruyterweg, Hessenweg, langs Huize St. Jozef naar ,,Ons Gebouw". De kinderen die niet mee kunnen lopen mogen direkt naar ,,Ons Ge bouw". waar de dames van de Raad van Elf hun gezellig zullen bezighou den. Na de optocht ±14 00 uur tot 17 00 uur is in ..Ons Gebouw" het grandioos kinderfeest, afgewisseld met polonaise, tractaties, prijzen, show dansmariekes en als bijzonder ver rassingnee, we zeggen het nog niet. Komen jullie maar kijken! Entree f 1,-- aan de ingang. Ouders geen toegang. U kunt uw kin deren wel om 17 00 uur weer afha len. Maar de verdere zorg voor uw kinderen is de zorg van de Raad van Elf en hun dames en dat kunt u best aan hen overlaten Muzikale medewer king wordt verleend door de Bóeren- kapel en E. van de Brink en zijn magisch orgel Prins Puup en zijn Raad van Elf zijn ook aanwezig bij de K.P J car navalsavond op zaterdag 3 maart a.s. Zondag 4 maart a.s. is er voor alle jongeren van 13 t/m 17 jaar een leutig gecostumeerd carnavals bal in ,,Ons Gebouw" Aanwezig zul len zijn Prins Puup de Tweede, Raad van Elf en een PUUPvolle zaal Ook worden er prijzen uitgereikt aan de leukst gecostumeerde jongere van deze middag: entree f2,50. De schijnbaar onvermoeid te raken Prins Puup en zijn Raad van Elf zullen des avonds wederom in functie zijn Zij brengen dan een statiebe- C P. Spaans, Asschatterweg 7, wordt De Biezenkamp 23. A A J. M. van Bergen. Asschat terweg 9 wordt De Biezenkamp 25 Winkel huish artikelen Boon, As schatterweg 11 wordt De Biezenkamp 27 Winkel woning J. H. Huurdeman, Asschatterweg 13, 15, 17 en 19 wordt De Biezenkamp 29. H H C. Bruins c.s.. Populieren- laan 1 wordt De Biezenkamp 31. Schoenhandel Wisman, Populieren- laan 3, wordt De Biezenkamp 33 W. B. Steggerda, Populierenlaan 5 wordt De Biezenkamp 35 Kapperszaak Steggerda, Populieren - laan 7 wordt De Biezenkamp 37 R. v. d Hengel cs. Asschatter- weg 2 wordt De Biezenkamp 2 Café-rest. woning W. H Tijmen sen, Asschatterweg 4 wordt De Bie zenkamp 4. Wijkgebouw Wit-Gele Kruis, Ha mersveldseweg 41a wordt Rozengaai - de 33 Woning bij Wit-Gele Kruisgebouw, Hamersveldseweg 41b wordt Rozen- gaarde 33a R. K. BasisschoolDe Rossenberg Hamersveldseweg 41c wordt Rozen- gaarde 37. Aldus een mededeling aan de bewoners ..Ons zoek aan de dansvereniging in Gebouw. En ook de bejaardensoos van Ach terveld, waar tevens de bejaarden uit Leusden Centrum en Leusden Zuid aanwezig zijn wordt dit jaar niet ver geten. Op maandag 5 maart a.s is de Prins met zijn Raad van Elf daar te gast. Mochten er bejaarden in Ach terveld zijn die met vervoersmoei- lijkheden zitten, dan verzoeken wij hen dit tijdig op te geven. De Prins en zijn Raad van Elf zullen er dan zorg voor dragen dat zij gehaald en ge bracht worden Opgeven vóór 28 februari a.s. bij J van Dalen, bejaardensoos, tel. 785 G. Voskuilen, tel. 472 zijn Raad van Elf. LEUSDEN/CENTRUM - Prins Pop corn I deelt mede, dat hij zijn resi dentie in het Hervormd Centrum, za terdag 24 februari, in gezelschap van zijn gevolg zal aandoen, om met de Instuif Pop-corn een groot carnaval in elkaar te draaien. Dit grootse gebeuren wordt georga niseerd door het bestuur van Pop corn m.m v Rijk Reinders en Marcel Stevens Prins Pop-corn I nodigt ie dere Leusdenaar tussen de 12 en 16 jaar uit, om met hem een geweldig carnaval op touw te zetten Het bestuur van Pop-corn ontving van de secretaris van de Prins het bericht dat de Prins tal van onder scheidingen uit het zuiden heeft ont vangen door zijn grote gevatheid en gein. Tal van mensen in het zuiden kennen hem dan ook De secretaris deelt tevens mede. dat de zaal om 19.30 uur geopend wordt en om 20 30 uur gesloten. Iedereen dient dan gecostumeerd aanwezig te zijn. Zoniet dan wordt de toegang geweigerd, wand Prins Pop corn I houdt alleen van dolle en dwaze mensen. Ook zal hij enige orde-tekens uitreiken, waaronder natuurlijk de Pop-corn" orde Dus onder een driewerf alaaf nodigt de Prins iedereen uit om naar zijn residentie aan de Asschatterweg te komen. In de naam van zijne Koninklijke Hoogheid Prins Pop-corn I Alaaf". LEUSDEN - Bij de brief van 18 januari 1973 deelt het dagelijks be stuur van de stichting voor Lichame lijke Opvoeding en Sport ..Leusden" mede, dat de navolgende personen, lid van het stichtingsbestuur, de wens te kennen hebben gegeven, hun lid maatschap te beeindigen. te weten. 1 De heer J R C. Elsackers. van Diepenheim Scheltuslaan 46 te Leusden-zuid (lawntennisvereni- ging ,,Lockhorst") en 2. de heer G C. J. Dietrich, voor heen wonende te Leusden-Zuid, thans wonende te Leersum (l.z. en p.c. ,,de Haaien"). B. en w. stellen de raad voor aan bovenstaande personen ontslag te ver lenen als lid van het stichtingsbestuur. In de vergadering van deelnemers van de stichting van 14 december 1972 is akkoord gegaan met een eventuele benoeming van de navolgende perso nen: 1. De heer G Bolk, Nassaulaan 8 te Leusden-Zuid (lawntennisvereni- ging ..Lockhorst"); 2 De heer S. A. v. d Hurk, Koningin Sophielaan 17 te Leusden-Zuid (l.z. en p.c. ,,de Haaien"); 3 De heer R. J H. Valkonet, van 01- LEUSDEN - Zaterdag 24 februari organiseert de K.P.J. Leusden een groots opgezet karnaval in de Roda- kantine aan de Bavoortseweg te Leus den. Deze avond is voor iedereen toe gankelijk en zal om 20.00 uur begin nen. De entree is voor leden gratis, voor niet-leden bedraagt zij f 1,50. De muzikale begeleiding zal ver zorgd worden door Eddy (in de hele omgeving bekend). Ook Prins Carna val en zijn volgelingen van de Gouden Klomp zullen aanwezig zijn Het belooft een knalfeest te wor den dus komt allen. Vooral ook de niet-leden zijn van harte welkom op dit open-huis karnavalsfeest. LEUSDEN/CENTRUM - Zoals reeds vele jaren organiseert de Jeugd Be weging ook dit jaar weer een drietal Carnavalsavonden. Op vrijdag 3 maart wordt het carnaval gehouden voor de gehuwden en oudere ongehuwde belang stellenden. Dit festijn vindt plaats in ,,'t Ros Beyaart" en begint om 20.00 uur. De carnavalsmuziek op deze avond wordt gebracht door ,,De Bouquets" uit Aalsmeer, bij velen reeds wel be kend. Evenals vorige jaren worden voor deze avond weer prijzen uitgeloofd voor de best verklede Groepen-Paren en Individuelen. Prins Carnaval en de Raad van elf zullen deze avond komen opluisteren. De entree is f4,00. Op zaterdag 3 maart wordt eveneens in ,,'t Ros Beyaart" een Carnavals avond gehouden voor de jongeren van af 15 jaar. De muziek op deze carna valsavond wordt verzorgd door het ,,Duo Kessels" uit Bussum. Ook liier is de aanvang 20 00 uur De entree is f3,50 Kaarten voor beide avonden zijn vanaf heden verkrijgbaar in ,,'t Ros Beyaart" en ,,De Til". Op dezelfde dag wordt in de middag door de Hob byclub deelgenomen aan de Carnavals optocht in het centrum georganiseerd door de carnavalsvereniging ,,De Gou den Klomp" Tenslotte wordt op maandag 5 maart in het jongerencentrum ,,De Til" een carnavalsavond gegeven voor de jonge ren van ongeveer 9 t/m 14 jaar De aanvang hiervan is 19.00 uur en eindigt om 22.00 uur De muziek hierbij ver zorgt het duo Groenenveld-Smit De entree voor deze jongeren is f 1- en kaarten hiervoor zijn vanaf heden verkrijgbaar in ,,De Til" denbarneveltstraat 13 te Achter veld (s.v. Avanti 4. De heer F. H Korzelius, Ruiter- horst 13 te Leusden-Centrum (bil jartvereniging .Leusden"); 5. De heer J. Ochse, Jan van Arkel weg 37 te Achterveld (lawntennis- vereniging ,,de Eemelaar") en 6. De heer J Dijkstra, Oranjelaan 14 te Leusden-Zuid (ijsclub ..Zwanen burg") De onder 3 t/m 6 genoemde heren zijn de afgevaardigden van nieuwe deel nemers van de Sportstichting. B. en w stellen de raad voor de laatstge noemde 6 heren te benoemen als be stuurslid van de Stichting voor Li chamelijke Opvoeding en Sport ..Leus den". LEUSDEN - Ook voor de hele kleintjes wordt door Blijhof car naval gevierd en wel met de peu ters van de speelzaal op don derdag 1 maart. Met medewerking van een aantal ouders maken de leidsters ereenfeestmorgen van, die vooral in het teken van „ver kleden" zal staan. De ouders van de peuters krijgen persoon lijk bericht; bij goed weer kan een wandeling op het programma worden genomen, zodat ook an dere Leusdenaren kunnen mee genieten van de jongste carnaval- vierders uit onze gemeente. ACHTERVELD Donderdag 22 februari: „Buitenlust, 20 00 uur Avond over ontwikke lingshulp Donderdag 22 februari: Ons Gebouw", 20.00 uur A.J.K „Rundveevoe ding" Vrijdag 23 februari: „Ons Gebouw", 20 00 uur Bijeenkomst TOP Zondag 25 februari: „Ons Gebouw", 14.00 uur. Disco dancing Harry Visser. Zondag 25 februari: Kerstens Sport park, 14 30 uur Achterveld 1 - Barneveld 1 Dinsdag 27 februari. „Buitenlust", 20 00 uur Kaartavond K P J Vrijdag 2 maart: „Ons Gebouw", 20.30 uur Groot carnaval met Prins Puup de Tweede en zijn Raad van Elf. Zaterdag 3 maart: Schoolplein R K Basisschool, 13 00 uur. Vertrek carnavalsoptocht. Zaterdag 3 maart: „OnsGebouw",om streeks 14.00 uur Kindercarnaval Zaterdag 3 maart „Ons Gebouw". 20 00 uur. K.P J. Carnavalm m.v „The Valley". Zondag 4 maart: „Ons Gebouw" Car navalsbal voor de jeugd (13 t/m 17 jaar). Zondag 4 maart: „Ons Gebouw. 20 00 uur Carnaval Dansvereniging. Maandag 5 maart: „Ons Gebouw". Car naval bejaardensoos LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 22 februari: half acht, raad zaal, gemeenteraadsvergadering Donderdag 22 februari: ,,'t Ros Beyaart", rayonwedstrijd EHBO met ploegen uit Leusden, Achter veld e.o Aanvang 20 00 uur Zaterdag 24 februari: „Roda Kantine" 20.00 uur Groots Karnaval K P J Zaterdag 24 februari: „de Til" 20 00 uur Dansavond voor 15 jaar en ouder Zaterdag 24 februari: „Hervormd Cen trum" Carnaval „Popcorn", zaal open 19.30 uur. Voor jongeren van 12 tot 16 jaar Dinsdag 27 februari: ,,'t Ros Beyaart. 7e en slotavond kaartconcours Aanvang 19.30 uur LEUSDEN/ZUID Donderdag 22 februari: Bibliotheek „IV Boekenmolen" Uitlening van 14.00-16 30 uur Arnhemseweg 83 Vrijdag 23 februari: Bibliotheek „IV Boekenmolen" Uitlening van 19 00-20 00 uur Arnhemseweg 83 Dinsdag 27 februari: U.V V Senioren Sociëteit. Gezellige middag nvi de oudere inwoners van Lensden-md in het klubgebouw van Roda Van 14 00-16 30 uur Zaterdag 3 maart: Tot 12 uur ïnrame ling van papier in de coutame. In de supermarkt Luitjes in winke centrum „De Bieshaar Zaterdag 3 maart: 20.00 uur Aam urn carnavalsviering van .De Gender Klomp" in café-restaurant „IV Mof" Dinsdag 13 maart: 19 45 uur m tie' Jeugdgebouw aan de Ooievaais horsterweg bijeenkomst van de N C.V.B Deklamatie van niewvuw Walbeek OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naai mevrouw C IVenik. Kim Juhanalaan 35 1 ons den Zuid. telefoon 03490 18134

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5