Boerderijtje kan ontmoetingscentrum worden vaarwel V Schietvereniging Lensden e.o. krijgt kleiduivenschietbanen .De gemeente heeft geen jeugdbeleid en dat is 'n betreurenswaardige zaak V ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Neusden/centrum - Kortgeie- lOVEVOALE NOTA ÏOND DE S 10 EN ET RAIL VER VOER VERANDEREND DORPSBEELD: Plannen liggen sinds oktober I'171 gereedmaar <le gemeente geeft lot nn toe niet thuis" Konklnsie can de parochieherder: (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - „De ge- ineeDte Leusden heeft geen jeugdbe- eid." Dat is de konklusie van pas toor Kitselaar aan het slot van een ge sprek, dat wij deze week met hem had den. Dit gesprek handelde over het oerderijtje aan de Hamersveldseweg (nr. 40), dat in het bezit is van de jeusdense parochie, bedoeld is als ontmoetingscentrum, maar momenteel fordt gebruikt als opslagplaats, omdat pastoor geen antwoord krijgt van de meente op zijn vraag: „Wat gebeurt precies met De Til?" In feite laat gemeente pastoor Kitselaar en de neo in de kou staan. Al jarenlang. Pastoor Kitselaar „De gemeente I van De Til een algemeen jeugd- ntrum maken. Daar ga ik natuurlijk >e akkoord, maar wat ik nu zo graag I weten is .wat voor mogelijkheden die ïeuwe" Til gaat bieden. Blijven de (gelijkheden voor onze jeugdvereni- igen onveranderd, kunnen ze daar jven, wie zal het beheer op zich moe- i nemen, hoe denkt de gemeente dit es in goede banen te leiden en hoe ïkt ze dat te financieren etc." agen. Veel vragen, waarop de pastoor nu toe geen antwoord heeft ge regen ,,De gemeente laat al enkele jaren het jeugdprobleem op z'n beloop. Ze doet er niets aan. Wij (dat is de R K kerk - red hebben gelukkig nog enkele zeer actieve mensen, die bereid zijn zich vol ledig voor de jeugd in te zetten Maar als dat betekent, dat zij straks ingezet zullen worden voor het beheer van De Til, om maar iets te noemen, dan zeggen we nee! Ik geloof niet, dat deze men sen dat zouden willen doen en die verantwoordelijkheid zullen willen dragen. Ik heb meerdere malen bij de gemeente aangedrongen om nu eindelijk eens een overkoepe lend orgaan in het leven te roepen, dat het beheer van alle jeugdge- bouwen krijgt, dat de gemeente lijke subsidies hun bestemming geeft, dat coördineert en stimu leert. Tot nu toe is er niets van terecht gekomen, ondanks alle be loften. De opvang van de jeugd laat veel te wensen over De plannen van de gemeente ten opzichte van het jeugdbeleid zijn erg vaag. Er is nu wel een ambtenaar voor jeugdzaken, maar eerlijk gezegd heb ik die nog nooit ontmoet. We hebben hem wel meerdere malen uitgenodigd voor het bijwonen van verschillende van onze vergade ringen of bijzondere bijeenkom sten, maar dan werd altijd iemand anders gestuurd, waarschijnlijk een ondergeschikte van die afde ling Kijk, dat tekent al voldoende de mate van belangstelling van de zijde van de gemeente voor de jeugd van Leusden. Nu staat er aan de Hamersveldseweg een pracht van een boerderijtje te wachten. De verbouwingsplannen zijn er. Die liggen hier al sinds oktober 1971 te wachten op realisering. We hoeven nog niet eens direkt geld van de gemeente om de verbouwing te kunnen realiseren, ook al stellen wij een bij drage wel op prijs, zeker als de boer derij voor algemene doeleinden zal worden bestemd, waar wij beslist niet op tegen zijn, Ik heb wat dit betreft eens een brief naar de gemeente ge- <^^eusder Krant Verschijnt wekelijks in ACHTERVELD - LEUSDENCENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENRURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKERIJ UITGEVERIJ B.V. DIREKTIE: H. J. HEINE EN D. L?" uonaerflag 8 maart ia/J 4e jaargang no. 46 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 'an de redaktie) is men begonnen met het bouw- maken van het ontwerp-bestem- igsplan Alandsbeek II (Oost). De ïldozers en draglines grijpen grau- de vette aarde in en veranderen I voormalige agrarische landschap in P zwart tapijt, gereed voor het steen, Jon en staal van de toekomst Pto Leusder Krant) ZIE PAG Redaktie: BERT VOS Het kantoor van de LEUSDER KRANT (Finnmark 3, Leusden-C. Tel. 03496-1495) is op werkdagen geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur voor het opgeven van advertenties, berichten, het doen van betalingen en het bestellen van alle soorten drukwerk. Sluitingstermijn voor advertenties en berichten: dinsdagmiddag 12 uur. LEUSDEN - Zaterdag 3 maart hebben de kleiduivenschieters van de schiet vereniging „Leusden Omstreken" de eerste aanloop genomen om te ko men tot hun eigen kleiduivenschietba- nen. Op deze dag zijn de definitieve me tingen gedaan en zijn zowel de „Skeet., als de „Trap" baan geheel uitgezet. Met deze start is nu een begin ge maakt van de uiteindelijke verweze- lijking van de plannen die al sedert 1968 bij een aantal schutters van S.V. Leusden leefden. In dat jaar werden de eerste contac ten met het Garnizoen Amersfoort gelegd om tot een eigen kleiduiven- baan op de Leusderheide te komen. Hoewel het eerste plan door de over heid werd goedgekeurd, bleek dat geen hinderwetvergunning kon worden ver kregen omdat een deel van de z.g. on veilige zóne over de Kolonel van Roo- yenweg kwam te liggen. Dit bleek het einde van de plannen van de schut ters. Een andere plaats op de Leus- derheide zou niet mogelijk zijn, werd gezegd. Evenwel werden nieuwe voorstellen klaargemaakt en zowaar goedgekeurd, terwijl alle medewerking vanwege De fensie werd toegezegd Nu was het wachten alleen nog op de Hinderwetvergunning. Deze werd afgelopen najaar verstrekt en het uit zetten van de baan kon beginnen Nog eenmaal bleek dat voor niks was ge werkt, de plaats van de geplande baan bleek nu in de onveilige zone achter de geweerbanen te vallen Na een nieuw gesprek met de Genie bleek dat slechts een kleine honderd meter verschuiven voldoende was om buiten de onveilige zone te geraken. Hoewel op dit moment alleen een aantal paal tjes de plek in de heide markeren waar de beide banen komen betekent dit een nieuwe stap voor de schutters van Leusden Spoedig zal het mogelijk wor den om op de Leusderheide 's zater dags kleiduiven te gaan schieten opeen schietbaan die geheel voldoet aan de internationale eisen voor deze tak van schietsport Deze schietbanen- waar uitsluitend met hagelgeweren wordt geschoten - zullen geheel door de leden van de schietvereniging worden aangelegd. LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem. Leusden. Abonnementsprijs: f3,50 per kwartaal; f 13. - - per jaar. Losse nrs 25 ct. Adv. tar. op aanvraag verkr. Op de foto Het exterieur van de boerderij Ha mersveldseweg 40 Binnen niet al te lange tijd een nieuwe sociaal'cultureel centrum voor de Leusdenaren? Het wachten is, aldus pastoor Kitselaar, op antwoord van de gemeente derij wilden kopen. De één om er zelf in te gaan wonen, de ander om er bij voorbeeld een bistro in te beginnen. Maar ik wacht op antwoord van de gemeente. En op belangstelling. Maar erg lang kan ik niet meer wachten. Er moet snel iets worden gedaan. De boerderij kan er beslist niet zo bij blijven staan!" aldus pastoor Kitselaar, die opnieuw een beetje boos wordt als hij aan het jarenlange wachten denkt. Wat hem betreft komt er zo langza merhand een eind aan dat wachten. Het is nu aan de gemeente om vage plannen ten aanzien van het jeugd beleid wat konkretere vormen te gaan geven. Misschien dat het geduld van de parochie-herder dan eindelijk wordt beloond stuurd met de vraag wat de gemeente van plan is er toe bij te dragen. Daar heb ik nog geen antwoord op. Méér dan een jaar geleden is er een gesprek geweest met ons, wethouder Bijleveld en de Provinciale Utrechtse Stichting voor Welzijnsbevordering (de PUSW - red.), maar tot nu toe zijn er geen re sultaten uit de bus gekomen. De jeugd is overal probleem nummer 1, hier blijk baar niet. Het wo*d' hier iniedergeval niet aangepakt. Als de ambtenaar voor jeugdzaken het dan zo ontzettend druk heeft met andere belangrijke zaken, laat men dan iemand uit de raad kiezen, die zich voor het jeugdprobleem wil inzetten en een beslist noodzakelijke coördinerende taak op zich wil nemen Een raadslid, die kontakt blijft houden met de jeugd en de jeugdbewegingen en alles ingoede banen kan leiden. En dan liefst zo snel mogelijk Het enige wat de gemeente tot nu toe heeft gedaan - en dat moet ik wel even zeggen - is riet beschikbaar stellen voor herstel van het dak van de boerderij. Hoewel - alleen het aan brengen van dit riet kostte ons zo'n f6000,- tot f7000,-. De gemeente zal nu wel snel met antwoorden op mijn vragen moeten komen, anders zal het boer derijtje een andere bestemming krij gen. Juridisch heb ik geen enkele ver plichting aan de gemeente. Het is een betreurenswaardige zaak, dat er na al die tijd nog niets, maar dan ook niets konkreets uit de gemeentelijke bus is gekomen! Pastoor Kitselaar is van mening.dat met de realisering van de verbouwings plannen van deze boerderij voor wat de eerste fase betreft er meer dan genoeg accommodatie aanwezig zal zijn voor sociaal-culturele doeleinden Overigens heeft de pastoor voor zijn boerderij eigenlijk in de eer ste plaats een speciale bestem ming in gedachten „Ik wil hier niet alleen een algemeen ontmoe tingscentrum van maken, maar ik heb in de eerste plaats gedacht aan bijv. jonge, getrouwde mensen, die hier elkaar kunnen ontmoeten, een biertje kunnen vatten, met el kaar kunnen diskussieren, een dansje kunnen maken etc. Enhetis niet de bedoeling, dat dit specifiek katholiek moet zijn Wel is het zo, dat ik een soort selektie wil toe passen door bijvoorbeeld een lid maatschap in te stellen voor een klein bedrag per jaar. Op die ma nier kun-je eer. toevloed van belang stellenden uit Amersfoort en de omgeving weren Want het is na tuurlijk bedoeld voor mensen uit Leusden zelf. Voor zover de eigen verenigingen geen behoefte aan deze ontmoetingsruimten zullen hebben, zal het ook ter beschikking kunnen staan van anderen Dat zal nader moeten worden bekeken als het zover is Ik denk bijvoorbeeld ook aan het kontakt met m'n pa rochianen (zo'n 750 gezinnen). Het is onmogelijk voor mij om dat kon takt persoonlijk nog te onderhouden zonder concessies te doen, Daarom lijkt het me een oplossing om wijksgewijze kontaktbijeenkom- sten in de boerderij te beleggen Nogmaals, het hoeft beslist geen exclusieve accommodatie te wor den voor de kerk, het is alleen maar één van de vele mogelijk heden. We hebben al een biljart en een vleugel ter beschikking. Op de eerste verdieping zou een ruimte voor bil jarters gecreeerd kunnen worden. Maar nogmaals: al deze plannen hebben niet genoeg aan een gemeentelijke subsidie. Ook gemeentelijke begeleiding en voor al belangstelling is voor mij een eerste vereiste om deze plannen door te zetten voor algemeen gebruik. Ik heb tal van mensen op bezoek gehad, die de boer- Bij de tekening De verbouw ingsplannen van het boerde rijtje aan de Hamersveldseweg (nr 40). Het is een ontwerp van de architect J F M. van Klooster b.n a. te Utrecht. De grote gemeenschapsruimte (de voor malige deel en koeienstal) zal niet alleen een ruime bar bevatten, maar ook een open haardvuur waarom heen een gezellige zitbank Uiteraard zullen er ook gezellige zitjes worden gecre eerd. Door het omlaag brengen van het plafond creeerde de architect een ver dieping, die gebruikt zal kunnen worden bijvoorbeeld om te biljarten. Achter de grote gemeenschapsruimte is een diskussie- en vergader zaaltje voor zo n twintig tot dertig personen. Entree, keuken, garderobe en toiletten comple teren het geheel. De inrichting zal zoveel mogelijk worden aangepast aan het karakter van de boerderij. Zo zal voor de vloer gebruik worden gemaakt van een klinker en wat de verdieping betreft van hardhouten (eiken) materi alen Kortom, het zal een bijzonder gezellig kontakt-centrum voorde Leus denaren kunnen worden

Leusder Krant | 1973 | | pagina 1