itatencommissie over 'ervoersproblematiek lond Leusden teressante beroeps- euze-avond voor de den van de Y.O.O. CARNAVAL DER MISVER STANDEN Ingezonden: De winkeliers van ,,De Biezen kamp" over de Biezenkamp Inbraak benzinestation fcRDAC 15 MAART 1973 LEUSDER KRANT UTRECHT - LEUS- Een belangrijk deel van de kdertijd van de commissie wegen, ■eer en vervoer uit de staten van [ebt op dinsdag 6 maart werd be- I aan de bespreking van een nota tiet college van Gedeputeerde Sta- met betrekking tot de verkeers- »rvoersproblematiek rond Leus- ragenstelling werd geopend door de K. P. B. Allard, (D'66), die rich rop bijzonder had voorbereid! schetste de nota als een goed vat om de problemen nader te en bekijken, vooral omdat de toe- in Leusden z.i. op planologisch I niet altijd even doorzichtig is! Ier vroeg allereerst naar de nscbe gevolgen, wanneer er nog ^goedgekeurd bestemmingsplan is wettelijke basis aan het gemeen- Tstructuurplan moet geven. voorzitter, gedeputeerde C. H. [chert vond dit meer een vraag de commissie Ruimtelijke Orde- De voorliggende nota levert ge- [kstof maar regelt niets. Natuurlijk ten alle beslissingen die te dien [ien later genomen worden steunen ;en wettelijke basis, waarbij de jlijkheid van inspraak voordebur- is veilig gesteld (Goedgekeurde jmmingsplannen). de zijde van Provinciale Water- werd opgemerkt, dat hierover ?n hele strijd gaande is. heer Letschert stelde, dat het van vroegtijdige behandeling, waar hij geen enkel bezwaar had, jrlijk wel inhield, dat alles niet ie juiste volgorde kon worden be- Jeld Nu slechts komen tot reser- igen van eventuele mogelijkheden inten) is vooralsnog het maximale rtoe zou kunnen worden besloten, [dan de zaken verder al. stude- ontwikkelen. heer Allard bracht bezwaren naar tegen de gesuggereerde verbe rgen in de bestaande ontsluiting; ;erste ten aanzien van de voorge verbetering van de ontsluiting )rdelijke richting via de Zwarte en Horsterweg, maar meer tegen de voorgestelde verbreding je smalle brug in de Lokhorster- ,Dat is een uniek bruggetje ft landschap, hoe gevaarlijk dan ook. verbreding zal zo vlot niet gaan!" T)e heer M. Sixma (PAK): ,,als men ïteren wil is dit toch de goede Bsing" [oorzitter voelde het bezwaar heel aan, maar vond het inconsequent twee gedachten te blijven hin- heer P. R. Smink (KVP) zag de pentele verbeteringen als eenvoor- ien op straks een verbinden van de Leusden met de S 10! ,,En dat fan toch nodig". Hoofdingenieur-adjunct directeur Ir. H. Schotman van de afdeling Droge waterstaat der Provinciale Waterstaat gaf zijn visie over de situatie van het smalle bruggetje en de smalle spoor wegovergangen met de zgn doorgangs verboden (verkeer van de ene zijde heeft voorrang op dat van de andere kant). Afwegen van het rustieke van het brug getje tegen de mogelijke oplossing is geboden Het zal nog wel een hele tijd duren voordat die S 10 er zal zijn! Ten aanzien van de eventuele aanleg van de S 10 drukte spreker de grote wenselijkheid uit om te komen tot bun deling van obstakels- spoorweg, wegen hoogspanningskabels enz. In zijn gedachten speelde de heer Schotman toch wel met een oplossing on de Lokhorsterweg te laten voor wat die is en via een andere weg, door het weiland, die minder stoort op de S 10 te komen! ("Maar nu zit ik echt te fantaseren. Dat zijn dingen die nog on derzocht moeten worden en dat is een reden dat wij die tijd van studie graag willen hebben!") De heer Letschert onderstreepte nog eens het belang van dit open gesprek met de commissie. Het lost de pro blemen niet op, maar het verschaft wel gegevens! Hij zag de Lokhorsterweg, ook afgezien van het bruggetje tocht maar als be perkte mogelijkheid. ,,Je kunt toch niet het hele beukenbos verwijderen!" De heer Allard bracht voorts de kwestie van het railvervoer, zoals deze in de nota is behandeld, naar voren waarbij twee varianten waren geopperd- voor een mogelijk tracé: één waarbij direkt na het verlaten van het Lok- horsterbos van de bestaande spoorlijn Amersfoort-Rheenen wordt afgebogen naar het stadscentrum (Leusden) en vervolgens de ten zuid-oosten van dit centrum gelegen woonwijken worden aangedaan, en een tweede mogelijkheid waarbij de bestaande spoorlijn over grotere lengte tot aan de zuidzijde van Leusden Centrum wordt gevolgd, om vervolgens weer in noordelijke richting af te buigen naar het centrum! De heer Groenendaal betuigde er spijt over, dat het woord Veenendaal bij het noemen van de bestaande spoor lijn niet is gevallen! Bovendien uitte hij kritiek, op de filosofie welke achter de hele probleem stelling schuil gaat. ,,We zitten hier in de kern van het hele probleem „par- tikulier vervoer-openbaar vervoer". Wanneer bij het beschouwen van deze zaken identiek gesteld worden, moet men wel tot de conclusies komen als in de nota vervat. Maar laten we toch eens de durf hebben om uit te gaan van het standpunt geen extra voor zieningen voor het partikulier vervoer en dan bezien of in die situatie spoor wegvervoer exploitabel zou zijn! Voor rang dus voor openbaar vervoer op het particulier vervoer! Met betrekking tot het al of niet Expoitabel zijn van een spoorlijn wees de heer Allard nog op de desbetref fende EEG-verordening! Juist met be trekking tot de exploitatieplicht! De voorzitter: ,,Dat kost ons nu al een paar honderd miljoen per jaar!" De heer L. W. H. de Geus (ARP) vroeg zich af of de heren Allard en Groenendaal nu niet te veel uitgingen van de veronderstelling, dat alle nieuwe bewoners van Leusden de hele dag zouden heen en weer reisen tussen Amersfoort en Leusden! Dat zou z.i. slechts een klein percentage zijn! ,,De rest gaat het hele land in'" ..Daarbij schiet je met een enkel lijntje van Leus den naar Amersfoort niet op'" De heer Groenendaal- Amersfoort is een geweldig overstapstation!" Ir. J A. Timmer: ,,Dit is allemaal in onderzoek' Wij proberen uiteraard zoveel mogelijk uit ,,de Haagse pot te trekken!" Ook de heer drs. P. A. Delvaux vroeg nadere informatie over wat verstaan wordt onder ,,het tot elkaar IN REDE LIJKE VERHOUDINGEN staan van ver voersvoorzieningen tot de te verwach ten vervoersstroom'" Ir. Timmer gaf enige toelichting op het onderscheid: onrendabel en super- onrendabel' Uit het antwoord van de voorzitter op de vraag van de heer Groenendaal mocht worden geconcludeerd, dat in ieder geval het doortrekken van Vee nendaal op de spoorwegverbinding Utrecht-Arnhem in een zeer ver ge vorderd stadium is! De kosten hier van zullen 25 a 30 miljoen gulden be lopen! De heer Groenendaal wilde voor Leusden op potentiele inwoners mik ken, die zuinig of geen gebruik maken van auto's en wel zich willen instellen op verplaatsing per trein of ander openbaar middel van vervoer! Met deze inbreng wilde hij mensen, die zich steeds meer ervan bewust worden, dat eigen vervoer ook niet alles is, zich ervan doordringen, dat de staten zich oprecht met deze pro blematiek bezig houden'.Dit is immers een brainstorm bijeenkomst?" Naast de al reeds bestaande of ont worpen tangentiele wegen, bestreed de heer Allard de noodzaak van meerdere soortgelijke wegen Hij ging zelfs zover te veronderstellen, dat zulke wegen in het denkpatroon al helemaal uit de tijd waren, een opvatting waarbij hij Ir. Schotman beslist niet aan zijn kant vond! Veel gesprek was er over de weg Amersfoort-Woudenberg, Maarsbergen die als sluipweg tussen de R 28 en de R 12 gebruikt zou worden. Vast gesteld werd, dat dat op deze weg beslist minder het geval was, dan op de weg langs de Leusderheide, waarop de situ atie bijzonder werd afgeschilderd. Van enige aanleg van de S 10 zuid van ,,Pon" zou volgens Ir. Schotman nog iUSDEN/CENTRUM - De ledeo- [adering van de Vereniging voor ibaar Onderwijs trok helaas weinig igstellenden. Het onderwerp deze id .school en beroepskeuze- ilijkheden voor onze kindere" ver- Ie toch echt wel wat meer aandacht, al de ouders lieten verstek gaan 'oor hen was dit onderwerp toch mate belangrijk en bedoeld, [et officiële gedeelte van de verga- 'ng werd kort gehouden. De voor de heer J C. Fischer, had be- voor deze functie Er was helaas nieuwe kandidaat. De vergadering t aan het bestuur haar fiat gegeven voorzitter aan te wijzen, jevr. Fröberg-Kramer legde haar tie als bestuurslid neer. Voor sden-Zuid werd nu de heer Krui- gekozen. Wegens uitbreiding van openbaar onderwijs tot Achterveld, voor deze plaats mevrouw Groe- egen als bestuurslid aangetrokken de rondvraag kwam de beheers ing van het onderwijs aan de Hierover rezen toch wel enige ^5 niaak meer gebruik van onze uitgebreide service vragen. Het bleek dat vooral aescnooi- raad wat frisse wind nodig heeft Men vond ook dat de planning van scholen wat meer aandacht verdiende. Mej. J. Oostenbrink, medewerkster van de Stichting School en Beroeps keuze te Amersfoort, hield daarna een informatief praatje over de school en beroepskeuzetesten, en wat daar aan vast zit. Mevr. Oostenbrink zei in haar inleiding, te hopen wat duide lijkheid te geven over deze testen en de testprocedure in 't bijzonder. Hierover bestaat vaak verwarring en onrust. De ouders weten meestal wel, wat voor onderwijs ze voor hun kind wil len. Het blijft dan echter de vraag of dat onderwijs geschikt is voor hun kind. De leraar van de zesde klas is dan een goede raadgever. Er blijft altijd een zekere mate van onzeker heid bij onderwijzer (zie ik het kind wel goed) en ouders. De testproce dure geeft dan wat meer zekerheid. Het doel van deze test is met de onderwijzer en de ouders een prog nose te stellen. Voor deze prognose zijn de volgende factoren belangrijk: 1. Prestatie-niveau. Dit blijkt uit de schoolvorderingen en wordt dus niet getest. Wel heeft men de school toetsen. 2. Kapaciteit/intelligentie. Deze wordt wel getest met de zgn. test-batte rij. Hierdoor word een indruk van de verstandelijke begaafdheid en van de aanleg van het kind ver kregen. Belangrijk hierbij is het inzicht van het kind. Deze test is dus niet aansluitend op school wetenschap Deze geschiktheidstest is vooruitziend. De vorderingen- tests (schooltoetsen) terugziend. 3. Werkhouding, motivatie, belangstel ling, tempo, koncentratievermogen enz. Mevr Oostenbrink zegt vooruit dat ze geen waarzeggers zijn. Deze fac toren zijn echter uiterst belangrijk. Helaas is deze persoonlijkheidstest minder betrouwbaar dan de voorgaande Deze drie gegevens samen leveren het advies Bij het gros van de kin deren beantwoorden de testen aan de verwachtingen. Er zijn echter altijd uitzonderingen. Allerlei factoren zijn van invloed op deze testen, maar ook op de schoolprestaties. De test wordt gedurende twee hal ve dagen afgenomen. De resultaten gaan daarna naar de onderwijzer en de ou ders Mevr. Oostenbrink stelt, dat dit ad vies niet bindend is. Wat deze test betreft zijn zij vrij in hun keuze en moeten zelf beslissen Dat dit in de praktijk niet waar is bleek uit de inlichtingen van de heer H. Pels, adjunct-directeur van de Open bare Scholengemeenschap voor Voort gezet Onderwijs te Amersfoort. De ouders hebben weinig keus bij de overgang van het Lager onderwijs naar voortgezet onderwijs. Er wordt voor hen beslist waar het kind ge schikt voor is. Dit is natuurlijk niet altijd even leuk, maar het heeft het voordeel, dat kinderen tegenwoordig vaker bij het onderwijs terecht komen waar ze geschikt voor zijn. De grote „slachtingen" (massa's zittenblijvers in de eerste klas) bij het middelbaar onderwijs behoren nu tot het verleden. De pakkettenkeuze is nu een pro bleem. Ze geeft een grote beperking voor de latere studie. Men begint dus eigenlijk in de derde klas al met beroepskeuze Als de aanleg van de leerling dui delijk is, (wiskundeknobbel o.i.d.) zijn er geen problemen. Maar al te vaak is dit echter niet het geval. In prin cipe is er een doorstroming M.A.V.O.- H A V O.- Atheneum. Ook hier speelt het keuzepakket een woordje mee Het verplichte pakket is bovendien op het Atheneum groter dan op de H.A.V.O. Als het kind naar het lager beroeps onderwijs of L.E.A.O. gaat, is de overgang naar A.V.O. vrijwel niet mo gelijk. De mogelijkheid bestaat, dan wel om middelbaar- en daarna hoger beroepsonderwijs te gaan volgen. Dit percentage is echter zeer gering. LEISDEN ZlID lang niet, zoniet zelfs helemaal met, sprake zijn! De heer Allard vroeg nog combina tie van de beide spoorwegvarianten te willen overwegen. Het antwoord voor de voorzitter door Ir. Timmer gegeven was, toegelicht, neen. Hij was bovendien een felle tegenstander van variant twee, waarbij de ligging nog eens werd be streden! Hij dacht aan kleinschaliger materieel (trams) goed in te bouwen in de infrastructuur! Totale reistijd toch binnen een bepaalde marge! de studie hierover is gaande! Vastgesteld werd, dat de studie in Eemland over de gehele problematiek zeer essentieel is. Men verwacht dat hierover het fijnere te weten te komen is na verloop van ongeveer drie jaar. Over een S10 zuidelijk van Pon be staat volstrekte onzekerheid. Het is zeker niet denkbeeldig, dat deze gepro jecteerde weg er nimmer zal komen! Een beïnvloeding door Pon op de aan leg van het gedeelte S 10 van Amers foort tot diens terrein werd ontkend. Unaniem werd het belang van de nota als mogelijkheid tot aanpak van de discussie over het onderwerp onder kend. De teneur van de inhoud der vragen en opmerkingen was in belangrijke mate de noodzaak om ,,het kruid droog te houden". De lijn komt gemakkelijker OP de kaart dan Er AF BIJ DE TEKENING We hebben de tekening, be horende bij de nota enigszins vereenvoudigd om één en ander duidelijker te laten uitkomen. De verklaring der nummers is als volgt: I: Plan de Wetering. II: Plan Alandsbeek (oost en west), III: Plan Rozendaal. IV: Plan Rozenboom. V: Plan Rossenberg. VI: Plan Groenhou ten. VARIANT 1 begint even voor bij de Lochorsterweg, buigt daar af naar oostelijke richting, gaat achter het sportcomplex aan de Bavoortseweg langs, kruist de Bavoortseweg en loopt dan pa rallel langs de Centrumweg in zuid - oostelijke richting. Vlak over het Valleikanaal gaat de lijn dan pal naar het zuiden om dan bijna bij de Voskuilerdijk te eindigen. Deze variant loopt dwars door het toekomstige hoofdcentrum van Leusden. VARIANT 2 loopt vanaf Amers foort over het oorspronkelijke tracé tot voorbij Pon en buigt ongeveer ter hoogte van het in dustrieterrein aan de Hamers- veldseweg af naar het noorden en verandert dan niet meer van richting. Ook deze lijn gaat dwars door het hoofdcentrum, maar ein digt ongeveer bij de Noorder inslag ter hoogte van de Midden weg. Variant 2 heeft als voordeel, dat de lijn bij een snellere rea lisering dan wordt verwacht di rekt verbinding heeft met het bestaande „stadsdeel" van het nieuwe Leusden, namelijk Alandsbeek, De Wetering, Rozen- daal en Rozenboom. Variant 1 zou als voordeel hebben, dat al vrij snel kan worden begonnen met de aanleg tot aan het plan Groenhouten. Bij verdere uitbouw van Leusden kan dan tevens de rest van de lijn worden gerea liseerd. Dit voordeel biedt va riant 2 niet. Aan de andere kant heeft variant 2 een betere ver binding met Leusden /Zuid en Pon. Overigens zou een ringlijn de voorkeur verdienen, maar blij kens antwoorden op vragen in de commissie - vergadering blijkt dit op ernstige bezwaren te stui ten. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - „De ge meentelijke ontvangst van de carna valsoptocht met aan het hoofd Prins Janus de Tweede en de raad van elf van „De Gouden Klomp" werd zaterdag 3 maart een grandiose mislukking. De lang van tevoren gemaakte afspraak werd niet nagekomen," zo zeggen de carnaval-organisatoren. Alles is - zo ontdekten wij - in eerste instantie terug te brengen op een complex mis verstand. Vandaar ook de titel van dit stuk: Carnaval der misverstanden. Een week voordat de carnavaleske ontvangst op het gemeentehuis zou plaats vinden, nam burgemeester Van der Post kontakt op met prins Janus de Tweede, de heer J. den Hartog De burgemeester ver telde hem, dat b. en w. helaas afwezig zouden zijn, maar dat hij zou trachten een „carnavaleske Brabantse Leusde- naar" als vervanger te laten optreden. Bedoeld werd de heer Van Spaendonck, raadslid van Leusden voor D'66. Door welke oorzaak ook: Prins Janus II vergat dit door te geven aan het bestuur van De Gouden Klomp. Pas vrijdag avond laat drong het tot het bestuur door, dat er een kink in de kabel was gekomen. Toen was het echter te laat om nog enige wijziging in het programma op het gemeentehuis aan te brengen. Se cretaris Janus Visser: „Hetgemeente- bestuur heeft de afspraak voor de ont vangst gemaakt met het bestuur van De Gouden Klomp. Als b. en w. een week van tevoren hebben geweten, dat zij zaterdag niet aanwezig konden zijn, waarom hebben ze dan niet direkt kontakt opgenomen met het bestuur? Dan zouden wij nog een redelijke tijd hebben gehad om de hele ceremonie op het gemeentehuis dusdanig te ver anderen, dat het ook zonder b en w een ludieke aangelegenheid zou zijn geworden. Nu was dat onmogelijk. Met andere woorden: wij sloegen zaterdag een flater." Prins Janus de Tweede, de heer Jan den Hartog- „Inderdaad, ik ben verge ten de afzegging van burgemeester Van der Post en zijn wethouders door te geven aan het bestuur. Het is gewoon een kommunikatiestoornis geweest, waardoor dit kon gebeuren. De ingezonden brief in de Leusder Krant van vorige week is bij het ge meentebestuur slecht gevallen. De heer Den Hartog: „Ik geloof, dat het inder daad beter zou zijn geweest die brief nog eens een paar keer oyer te lezen voordat wij hem naar de krant zonden. Hij was wel wat aan de scherpe kant. Ik vond het ook jammer, dat mijn naam er onder was gezet, waardoor de brief meer een persoonlijk karakter kreeg, hetgeen beslist niet de bedoeling was De brief was gewoon een soort van uitlaat van een bijzonder teleurgesteld bestuur en raad van elf in haar totali teit als groep. En vanuit dat gezichts punt een begrijpelijke reaktie Maar voor de rest geloof ik, dat het beter is te zeggen: het carnaval is weer voorbij, het was een prettig feest en laten we de rest maar vergeten. Volgend jaar beter! Alaaf!" Tenslotte nog dit: het feit, dat men geen genoegen nam met de heer Van Spaendonck als plaatsvervanger was niet persoonlijk bedoeld, maar het bestuur van De Gouden Klomp was van mening, dat de heer Van Spaendonck als raadslid voor D'66 een politiek figuur is en het niet juist is deze als plaatsvervanger van b. en w. aan te wijzen, ondanks het imago van „car navaleske Leusdense Brabander", dat de heer Van Spaendonck blijkens de uitspraak van de burgemeester bezit. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Nu „De Biezenkamp" weer in op spraak is en er diverse meningen over dit winkelcentrum zijn, moeten wij winkeliers van dit centrum voor de tweede maal gebruik maken van de Leusder Krant om evenals de eer ste keer te verklaren dat de WIN KELIERS van „De Biezenkamp" niet tegen de uitbreidingsplannen van dit centrum zijn, integendeel. Wij zien deze plannen liever vandaag gerea liseerd dan morgen. Mochten de mensen die protesteren hun zin krijgen en het centrum zou elders gebouwd worden, dan voorzien wij winkeliers de belangrijkheid van dit centrum achter uit te gaan. De trekkracht van een groter opgezet centrum doet vanzelfsprekend het win kelen in „De Biezenkamp" afnemen, en dat heeft natuurlijk een omzetdaling en een waardevermindering van dit centrum tot gevolg. Ook wordt er steeds gesproken over een huurprijs van f78.000,--per jaar per 60 m2, maar voor dat bedrag kan men wel drie panden m de Lange- straat in Amersfoort huren, dus dit is of een vergissing of alleen maar gezegd om de zaak afstotender te ma ken. Bij ons weten, is dat na de uiteenzet ting van de ontwikkelaar in het Her vormd Centrum, zou de prijs gaan bijdragen bij een oplevering in april 1973 (ja, u leest het goed. de eerste winkel zou klaar gekomen zijn ongeveer volgende maand) rond de f120,-- a f150,-- per m2 en dat is voor 60 m2 de som van f72,-- a f9000,-- en niet zoals steeds beweerd wordt f78.000,-- per jaar. Wij winkeliers hopen dat het pro bleem winkelcentrum „De Biezen kamp op een eerlijke en zakelijke ma nier wordt aangepakt en niet dat het probleem verschoven gaat worden naar een ander stukje grond want dan zou den die mensen daar wel eens kunnen gaan protesteren met dezelfde argu menten die de protesterenden nu han teren. Met vriendelijke dank voor plaatsing, Namens de winkeliers van „De Biezenkamp", W. B. Steggerda, De Biezenkamp 35. Lensden een achtergebleven gebied... LEUSDEN EEN ACHTERGEBLEVEN GEBIEDzou ik haast willen schrijven, wanneer ik inhaak op het stukje onder „Commentaren/Menin gen" in de Leusder Krant van 1 fe bruari j 1. betreffende het punt VUIL NIS. Ie betalen wij per jaar een recht van f37,- voor het ophalen van dit vuil, hetgeen overeenkomt of zelfs nog hoger ligt dan het tarief dat in middelgrote of grote plaatsen wordt berekend. 2e. hebben wij daarnaast dan nog de verplichting om circa f 10,-per jaar extra uit te geven aan de voorgeschreven „GOZAU" 'huis- vuilzakken, omdat deze met een prijs van f2,85 per pak van 20 stuks niet alléén bijzonder duur, maar ook nog bijzonder slecht zijn. Een gelijke of zelfs betere kwaliteit van deze zakken is voor de prijs van f 1,98 t/m f2,25 per pak overal in het lana verkrijgbaar en worden op dezelfde wijze als hier vernietigd Onder verwijzing naar bovenstaande moeten wij echter niet vergeten, dat in practisch alle plaatsen, die ik voor inlichtingen ingeschakeld heb, dit huis vuil niet zoals hier éénmaal per week, doch altijd twéémaal per week wordt opgehaald. In de wintermaanden zou ik dit persoonlijk niet zo erg vinden omdat ik zelf een klein gezin heb, maar ik kan me voorstellen dat ook dit met grotere gezinnen bezwaren zou kunnen opleveren. Maar in de zo mer met z'n bederfelijke temperaturen is het toch niet juist dit vuil gedurende een week in huis te laten staan totdat uiteindelijk de gemeente het nodig vindt dit weg te laten halen. Ben je echter stout geweest en heb je de door de gemeente voorgeschreven „GOZAU" zakken niet gebruikt dan behoren deze nog eens een week langer te blijven staan. Ik kan me levendig voorstellen dat b. en w. van het vroegere Hamersveld het nodig vonden om deze gemeente uit te breiden, zodat in de toekomst de grotere gemeente Leusden-Centrum kwam te ontstaan. Dit hield natuurlijk wel in dat hiervoor huizen moesten worden neergezet die moesten worden gekocht of gehuurd door mensen die van elders hierheen kwamen. Dit houdt vanzelfsprekend tevens in dat b. en w. van de grotere gemeente Leusden, wanneer ze deze huizen laat neerzetten en de mensen hierheen haalt, terens -de verplichting op zich neemt, deze personen de voorzieningen te bieden die zij in hun vorige woonplaats enigszins gewend waren en die in een goede samenleving vereist zijn Niet alléén verplichtingen stellen maar daarnaast tegelijk aan de beno digde eisen voldoen is een zaak waar aan hier tot nog toe wel veel ontbreekt. Vandaar de aanhef van deze brief „Leusden een achtergebleven ge bied Wat mij betreft kan de gemeente de de inning van de nota groot f37,- voor het jaar 1973 wel achterwege laten. Ik vind zelf dan wel een betere en goed kopere voorziening van het probleem huisvuil. Bovendien ben ik dan iedere week m'n ergernis kwijt over de dictatoriale ver plichtstelling vandeGOZAU-GEMEEN- TELIJKE-WINST-VOORZIENING en kan dan op die manier de extra-BE- LASTINGHEFFING ontlopen. ADRES INZENDER ONS BEKEND. LEUSDEN/ZUID - Zondagochtend 11 maart vond om 9 uur een inbraal plaats in het benzinestation aan de Doornseweg. Er werd een ruit inge slagen en er werd het volgende ont vreemd: 15 pakjes sigaretten, een sleepkabel, enige kilometertellers, enige spraybusjes voor slot-ontdooier. De politie stelde een onderzoek in met speurhonden. In de bosjes in de nabijheid werden teruggevonden: 5 pak jes sigaretten, de sleepkabel, enige kilometertellers en spraybusjes.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 7