Koninginiiefeest Achterveld: accent op de jeugd De Wip-wap kleuters op brandweerbezoek ÜLPPOSTKANTOOR LEUSDEN/ZUID LUIT JENS SUPERMARKT ïenmalige subsidie /oor l.t.v. „Lockhorst" Zebra-paden op Asschatterweg en Hamersveldseweg er ingang van maandag 2 april Centralere plaats een Inbraak in direktiekeet voor f800,- ontvreenid Voor f2000,- vernield in de nieuwbouw osbraudje enorme verbetering bi braak in benzinestation Doornseweg Geld uit auto gestolen Bermbrand Verkoop 46 kavels bi Groen li 011 ten Reflectorpalen voor de buitenwegen I l l Sl)i:i{ k|{ 3 Leusden/zuid - Maandag 2 april 13 ral het hulppostkantoor aan de Jevaarshorsterweg 3, dat zo vele L op zeer prettige wijze door de r R Veenendaal werd beheerd, -den gesloten. De heer Veenendaal ft 15 jaar in dit hulppostkantoor, J in zijn huis was gevestigd, ge ilet. Hij was geen onbekende in het voor die periode was zijn moe- postkantoorhoudster aan de tbemseweg nr. 40. De P.T.T. was tijds met de vestiging van het hulp- tkaDtoor aan de overzijde van de ihemseweg en aan die afgelegen evaarshorsterweg niet zo geluk- maar er was toen geen andere relijkheid voorhanden. Vooral in de termaanden was die afgelegen plaats r de oudere inwoners van Leus- i/Zuid een groot bezwaar. Aan dat bezwaar is nu een einde ge komen Goed nieuws voor de inwo ners van Leusden/Zuid met ingang van 2 april aanstaande zal een nieuw hulppostkantoor in gebruik worden ge nomen in de supermarkt van de heer p. Luitjens. Dit hulppostkantoor zal weer worden beheerd door de heer R Veenendaal. Dit is een vorm, die de P.T.T. eigenlijk nog niet kende. In een supermarkt wordt normaliter een post agentschap gevestigd voor rekening van de eigenaar van de supermarkt Dit vernamen wij van de heer J F Sieraal, employé bi] de P T T te Amersfoort Daar de heer Veenendaal echter al vijftien jaar hulppostkantoor houder is en daar hij zelf geen post bestelling kan bezorgen omdat hij min der goed ter been is, vond de P T T deze oplossing voor hem om in de LEUSDEN - Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de vereniging iganiseert de lawntennisvereniging boekhorst" in de maanden april, juli en augustus sportwedstrij den, terwijl tevens een receptie en een feestavond zijn gepland. De aan de vorengenoemde activiteiten ver- jonden kosten worden door de lawn- "jnisvereniging op f2.500,-- ge- lamd. Aangezien de vereniging niet _r voldoende financiële middelen be- jhikt om een en ander zelf te be- jstigeD verzoekt zij om een gemeen- nijke bijdrage in de bovengenoemde isten. Ten aanzien van vorenstaande mer ken b en w. op- n,Be lawntennisvereniging ,,Lock- torst" is een actieve vereniging die T de afgelopen 10 jaar heeft bewezen in staat te zijn zelf bepaalde voor- gieningen tot stand te brengen. Wij Inken hierbij met name aan het rea geren van de uitbreiding van de can- en het aanbrengen van verlichting 1 4 van de 6 banen van het tennis- fcmplex van het Burgemeester juimngpark Bovendien is de vereni- |ng thans uitgegroeid tot één van de frootste sportverenigingen van de ge meente Leusden Wij zijn dan ook van mening, dat een blijk van waardering izerzijds hier zeker op zijn plaats i. Met betrekking tot het bovenstaande lellen wij u voor om de lawntennis- Jereniging ..Lockhorst" een financiële Bijdrage te verlenen van 50% van de Wamde kosten voor het organiseren tan de sportwedstrijden ter gelegenheid Jan de lustrumviering Uit de als bijlage bij het subsidieverzoek van februari 1973 gevoegde begroting blijkt, dat voor de laatstgenoemde kos- een bedrag ad. f1300,-- wordt jeraamd Het toe te kennen subsidie 1 derhalve 50% van f 1300,-- f 650,- idragen. Tot slot merken wij nog op, dat de subsidi±ering als bovenom schreven de l.t.v. .Lockhorst" twee- idig dient te stimuleren Enerzijds als |ijk van waardering van gemeentewege de leden van de vereniging een Jtimulans moeten zijn om ook de ko mende jaren te trachten de vereniging [erder vooruit te brengen, terwijl an- [erzijds alleen het subsidiëren van t sportieve gedeelte van de lustrum viering de vereniging ertoe kan bewe gen als de onderhavige de sportacti viteiten voorop te stellen Resumerende stellen wij u voor om de l.t.v. .Lockhorst" in dit uitzon derlijke geval, een éénmalig subsidie van f650,-- te verlenen in de kosten van het organiseren van wedstrijden ter gelegenheid van het 10-jarig be staan, zulks ter stimulering van de lawntennissport," aldus b. en w in een voorstel aan de raad. LEUSDEN-C. - Dinsdag 20 maart werd ingebroken in de direktiekeet van Inde- co te Leusden-centrum De daders ver schaften zich toegang tot deze keet aan het einde van de Noorderinslag (vroe ger zat de firma van Gent hierin) door het openbreken van een raam. Een waterpasinstrument ter waarde van f±800,-- werd ontvreemd. LEUSDEN-C.- Vrijdag 23 maart vond een geval van vernieling plaats in de nieuwbouw in het plan De Wee tering te Leusden-centrum. In de in aanbouw zijnde huizen werd een partij glas vernield, toebehorend aan schil der de Jong uit Driebergen Toen men 's morgens op het werk arriveer de moest men constateren, dat 9 grote spiegelruiten ter waarde van f2000,- totaal waren vernield. De politie stelt een onderzoek in naar de daders LEUSDEN - Het prachtige weer van de eerste lente-dagen is ook de Leus- dense brandweer niet ontgaan. Zater dagmiddag moest men reeds uitrukken om een bosbrand nabij het Hazewater te bestrijden. Mede door de accurate hulp van een aantal verkenners, die daar toevallig in de buurt waren, kon de schade aanzienlijk beperkt worden. Foto Janus Visser. LEUSDEN-Z.- Zaterdag 24 maart ak een brandje uit bij het Hazen- iter 1/4 ha heide met bos brandde supermarkt een hulppostkantoor in te richten Het zal echter wel zo zijn, dat, wanneer de heer Veenendaal met werk gaat ophouden, er in Leusden/Zuid een zogenaamd plattelands postagent schap zal worden gevestigd, dat in particulier beheer zal zijn Het hulppostkantoor komt aan de voorzijde van de supermarkt Luit jens bij de uitgang in de linkerhoek Het zal geopend zijn op Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 9.30 tot 12.30 uur, van 14.00 tot 15.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Op woensdag zal het hulppost- kantoor zijn geopend van 9.30 tot 12.30 uur. Op zaterdag zal het gesloten zijn. De heer Sieraal zegt. dat bij het hoofdbestuur van de P T T in Den Haag toestemming is gevraagd om het hulppostkantoor in Supermarkt Luit jens ten gerieve van het publiek in Leusden/Zuid reeds om 8 30 uur 's ochtends open te stellen. Voor alle postzaken zal men op het kantoor terecht kunnen- post-, te legraaf-, telefoon-, postgiro- en post spaarbankzaken. Voor spoedzaken op zaterdag dient men gebruik te maken van het hoofdpostkantoor te Amers foort van 9 00 tot 12.00 uur In de centrale werkplaats van de P T.T. te Utrecht is men momenteel bezig het hulppostkantoortje kompleet met loket en andere voorzieningen te vervaardigen Woensdag 28 maart hoopt men in één dag met de gehele opzet gereed te ziin gekomen De P T T heeft in Leusden/Zuid huis aan huis folders laten versprei den met de aankondiging van de ope ning van het nieuwe hulppostkantoor, dat als adres heeft: Prinses Irenelaan 9-11. Wij zijn ervan overtuigd dat de meeste inwoners van Leusden/Zuid met deze centrale ligging van het hulppostkantoor zullen zijn gebaat Voor de 37e maal ia vier jaar LEUSDEN-Z.- Voor de 37 maal in 4 jaar tijd werd in de nacht van zater dag 24 maart op zondag 25 maart in gebroken in de beide Chevron-benzi nepompen aan de Doornseweg. Voor een bedrag van ongeveer f 100,-- aan klei nere goederen werd ontvreemd De daders drongen binnen door het inslaan van de ruit in de voordeur. Er zullen nu weer twee grote honden worden aangeschaft om de twee stations vooral in de avond en nacht te bewaken. (Van de redaktie) LEUSDEN - Sinds kort staan wachthokjes bij de bushaltes in den. Een behoorlijke vooruitgang wachten is nu op een grotere kwentie van de bussen zelf (Foto Leusder Krant) LEUSDEN/CENTRUM - Na contac ten met de gezamelijk verkeersbriga- diers in Leusden-centrum is gebleken, dat het in verband met de veiligheid in het verkeer van schoolkinderen nood zakelijk is op een tweetal plaatsen zebra-paden te realiseren", aldus een raadsvoorstel dat vanavond behandeld zal worden. In de eerste plaats moet een zebra pad worden aangelegd over de As schatterweg, ten westen van de Midden weg. De noodzaak is gebaseerd op het feit dat in het plan de Wetering een school is gerealiseerd, waardoor veel kinderen vanuit het plan Rozendaal ter plaatse de Asschatterweg over steken Daarnaast is over de Hamersveldse- steeg een de noordzijde van de As schatterweg een dermate intensief ver keer van schoolkinderen, dat een zebra geboden is. De schoolkinderen steken ter plaatse de Hamersveldseweg over en lopen dan in de berm aan de noord zijde van de Asschatterweg of zelfs op de rijweg om de scholen nabij het N.H.-centrum te bereiken. Daar- ACHTERVELD - Het feestcomité Achterveld heeft voor Koninginnedag 1973 een programma opgesteld. Ruime aandacht is hierin aan de jeugd be steed. Voor de kinderen zijn er een lampionoptocht en spelen op het Ker- stens Sportpark en voor de wat oudere jeugd is er een beatfeest in ,,Ons Gebouw". De Auto- Motor- en Brom fietsclub Achterveld verzorgt voor het feestcomité de Oranjerit, een puzzel- rit waaraan iedereen kan deelnemen. Het volledige programma is als volgt: Lampionoptocht Opstellen om 19 00 uur op het schoolplein van de R.K. Basisschool aan de Jan van Arkelweg. Vertrek om 19 30 uur met medewer king van de muziekvereniging ..Door Wilskracht Sterk" uit Achterveld Route Lampionnenoptocht Jan van Arkelweg. Pater Stormstraat. Joh van Oldenbarneveltstraat. de Verjaegde Ruyterweg. Walter van Amersfoort- straat, Pater Stormstraat. voor St Jozef langs tot van Dalen, Hessenweg, Jan van Arkelweg en naar het school plein waar de prijsuitreiking zal plaats vinden De leden van de Jeugdraad fungeren als jury. Alle meelopende kinderen krijgen een tractatie. Voor deze lampionnenoptocht vraagt het co mité enkele vrouwelijke medewerkers om deze optocht zo geregeld mogelijk te doen verlopen. Zij kunnen zich op geven bij één van de bestuursleden wiens adressen na dit programma zijn vermeld Programma voor maandag 30 april 1973: Koninginnedag: 's Morgens om 07.00 uur reveille. Jong en oud, groot en klein, alles wat lawaai maakt is van harte wel kom Geen VUURWERK of DONDER BUSSEN. Degene met het gekste en meest lawaai makende attribuut, krijgt een waardebon 08.45 uur Rondgang door het dorp door de muziekvereniging .Door Wilskracht Sterk Alle schoolkinderen worden verzocht zich aan te sluiten, waarna D W S hen naar het ..Kerstens Sportpark" brengt. 10.00 uur Kinderspelen op hetKer stens Sportpark" begeleid door de Dienst Sport en Spel uit Amsterdam. 14.00 uur Puzzelrit voor auto's, motoren en bromfietsen, verzorgd door de AM.BC. Achterveld. De Oranjerit te te is voor iedereen gemakkelijk uit rijden, en er zij fraaie prijzen winnen 20.00 uur Optiden van de beat band ..Barrel Orgi". Deze van radio en T V bekende tatgroep speelt uit sluitend beatmuzie met veel werk uit de Nederlandse T? 40. Deze dans avond wordt gehelen in ,,Ons Ge bouw' te Achtenld De zaal gaat open om 19.30 uur Bestuur van het lestcomité Achter veld Voorzitter dhr H Ossendrijver, Hessenweg 341, Acerveld.tel 03425- 351 Sekretans: dhr J Hilverts, Wal ter van Amersfocstraat 2, Achter veld Penningmeestere mevr A.vanDa- len-Born, Hessenw 365, Achterveld, tel 03425-437. Leden, mevr u Schouten-Verhoef, Hessenweg 317. Achterveld, tel 03425- 216 Mevr C J Groenewegen, Oldenbarne veltstraat 17, Achterveld, tel 03425- 646 Dhr H Baaiman, Hessenweg 327, Ach terveld, tel 03425-435 Dhr. C P Kooloos, Helweg 23, Ach terveld, tel 03425-273 Over de feestelijkheden tijdens hei' 25-jarig regeringsjubileum van H. M de Koningin in september 1973, vol gen nadere mededelingen om zal aan de noordzijde van de As schatterweg vanaf de Hamersveldse weg tot nabij de parkeerplaats op korte termijn tevens een voetpad worden aangelegd In zijn algemeenheid wordt nog op gemerkt, dat verkeersdeskundigen van mening zijn dat, indien er van een intensief voetgangersverkeer sprake is, de begeleiding van de volwassen verkeersbrigadiers op zich niet als meest geëigend kan worden aange merkt en een zebra-pad de voorkeur geniet. B en w stellen de raad voor ter plaatse zebra-paden in te stellen. LEUSDEN-Z - Maandag 19 maart werd er geld gestolen uit een auto, die geparkeerd stond op deTrekerweg, ter hoogte van de eerste picknick plaats vanaf de Doornseweg Er werd aan of in de auto niets vernield Wel was een deur van de auto, die op slot was, opengemaakt STOUTENBURG - Op zaterdag 24 maart brak er een brandje uit aan de Koedijkerweg te Stoutenburg Over enige lengte verbrandde daar de berm. Een zelf gebouwd schuurtje in de na bijheid ging ook in vlammen op Roe aangereden LEUSDEN-Z - Donderdag 22 maart werd op de Doornseweg een ree aan gereden door een personenauto be stuurd door de heer D Z uit Amers foort. De ree was op slag dood, en moest gedeponeerd worden bij de poe lier De auto liep enige schade op. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Ter il lustratie hoe Leusden/Centrum is ver anderd. De R.K. schuilkerk van Ha- mersveld, gebouwd in 1716 en afgebro ken in 1840 (archief Utrecht) LEUSDEN - Het Aannemingsbedrijf de Naamloze Vennootschap Productie- stroom, gevestigd aan de Brediusweg 31 te Naarden, heeft b en w verzocht van de gemeente 46 kavels bouwter rein te mogen kopen voor de bouw van schakelbungalows in het ontwerp- bestemmingsplan Groenhouten. Met voornoemd aannemingsbedrijf werd overeenstemming bereikt B en W stellen de raad voor tot ver koop te besluiten De Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting en de Commissie Financiën gaan met dit voorstel ak koord LEUSDEN - Mede naar aanleiding van verzoeken om plaatsing van berm- palen (reflectorpalen) in de bochten van buiten de bebouwde kom gelegen wegen is door de afdeling openbare werken een inventarisatie gemaakt van de aanwezige bochten in de Hessenweg Horsterweg, Asschatterweg en Dode- weg. De funtie van genoemde wegen is van dien aars, dat plaatsing van bermpalen in de bochten en op de rechte stukken gewenst is. De berm- palen zorgen ervoor, dat de wegbelij- ning, welke bij regen en sneeuwval weg valt, wordt overgenomen. Voor de boch ten in de bovengenoemde wegen zijn ongeveer 450 stuks noodzakelijk en voor de rechte stukken ca. 600 stuks. Het is tevens gewenst een 100-tal bermpalen aan te schaffen om inciden teel op andere wegen te plaatsen De kosten van aanschaf van 1150 bermpalen worden geraamd op f 17.000,- B en w verzoeken de raad een krediet tot dit bedrag beschik baar te stellen. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 20 maart hebben de kleuters van de Wip- Wap kennis gemaakt met de Leusdense brandweer. De brandweermannen heb ben op een bijzonder plezierige manier verteld over hun werk. Ze wisten hun enthousiasme over te brengen ->p dc kinderen, vooral toen deze zelf ook mochten gaan spuiten! Tot slot maakten alle kleuters nog een ritje in een van de auto's Dit feest heeft ongetwijfeld op de kleutertjes een diepe indruk gemaakt Op de foto: Beeld van de brandweer happening.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3