Binnen enkele maanden geen les meer in de hal Geslaagde ouderavond van Hummeltjeshonk GESLAAGDE TONEELAVOND DE KPJ-LEUSDEN Renteloze lening voor Blijliof „Don Bosco" telt nu 340 leerlingen Voetballen, loslopende honden en huisvuil Sport en spel op avond PJGU Leuke kijkavond „De Woelige Hoek" Ouderavond openbare basisschool "t Palet |Veel belang stelling voor storische ïvond Uit het jaarverslag: Licht gewond na botsing rogramma Tal van klachten komen bij politie binnen over: Filmavond NBP B. en w. willen vereniging helpende hand bieden Jaarvergadering van Impala Start van zwangerschaps gymnastiek GENOEGEN NAAR DRIEBERGEN SCHUTTERS ONS LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 3 april a s begint de nieuwe cursus Zwangerschapsgymnastiek Aanvang half elf in het Groene Kruisgebouw te Leusden-Centrum VERLOREN- Een sleutelbos (gaande in Leusden- centrum); een rode Gazelle kinder fiets. GEVONDEN: Een sleutelbos (bij het Hazewater); een rode portemonnee met f 10,-een sleutel en foto's, een goudkleurige kin- derbril, een groene plastic kinder scooter, een wandelwagentje. Inlichtingen te verkrijgen bij de Rijkspolitie te Leusden-Zuid. 29 mAARi i&ïo LEUSDKR Kb T LEUSDEN/CENTRUM - In het Jon- feeren Centrum ,,De Til" wordt zater- J dag 31 maart een disco-dansavond ge houden voor de jongeren van 15 jaar eD ouder. De aanvang is 20 00 uur. In de volgende week hoopt het bestuur het programma rond Pasen en verder tot aan de vakantie-periode te kunnen nubliceren Als er bij ouderen en jon- eren nog wensen leven, zou het bestuur leze graag vernemen Men mag dit ook fchriftelijk doen door deze in de Ideeen jus, welke op de bar in ,,De Til" is jeplaatst, te deponeren. Dit laatste ~aag uiterlijk dinsdag 3 april LEUSDEN/CENTRUM - Dooderdag maart werden in het jongeren- 'ntrum ,,De Til" èen serie dia's 'er de historie van Leusden ver- •nd. Iedereen die hier belangstel- g voor had, kon deze serie gaan 'kijken. Ongeveer 60 mensen heb- 'o van deze mogelijkheid gebruik [«maakt en zullen hier beslist geen ^ijt van gehad hebben. Veel oude plekjes van Leusden waren te zien. Sommigen zijn al verdwenen jen anderen zullen in de toekomst ook !"et ®eer tot het dorpsbeeld beho- Het -is prettig, dat deze plekjes istgelegd zijn, zodat een ieder er eens ,,in kan duiken" Vooral |M) de oudere inwoners, die het dorp in oude staat gekend hebben, moet a^ond toch wel wat heimwee op roepen hebben Overigens waren de s, die vertoond werden, prachtig ACHTERVELD - De ouders, die de ouderavond van de kleuterschool „Hummeltjeshonk" hebben bezocht hebben er niet alleen de vele werk stukjes van hun kleuters kunnen be wonderen, zij hebben er ook veel in formatie kunnen opdoen over de juis te voeding voor de kleuters en hen zelf. Deze voorlichting werd gegevendoor mej F H H Beurskens van het voorlichtingsbureau voor de voeding Dat gebeurde overzichtelijk en voor iedereen te begrijpen Het flannelbord was hierbij een goed hulpmiddel Ta bellen en cijfers worden gauw vergeten, maar de manier waarop b v de enor me hoeveelheid calorieën van pinda's en gebak werd aangegeven ten opzichte van andere voedingsmiddelen, liet aan duidelijkheid niets te wensen over' Mej Beurskens kon ook niet veel waarde ring opbrengen voor de reklame die dagelijks tot ons gericht wordt, vooral via de T V Deze is vaak zonder meer misleidend De hierin aangepre zen welvaartsvoeding" is vaak fu nest voor de gezondheid Maar dat zal de heren fabrikanten een zorg zijn, hun produktie van heerlijke krokante, knapperige, goudgele, smeuige. zalige en avontuurlijke lekkere" producten moet opgevoerd worden Daarna werd ruime aandacht besteed aan het kleutergebit. Door middel van dia's van de Commissie Verbetering Voeding en Tandzorg en ,,Het Ivoren Kruis" kon men kennisnemen van de ontstellende toename van het tandbe derf bij de Nederlandse bevolking, die al begint bij de kleuters Sommige snoepjes waarvan men vaak denkt dat ze niet schadelijk zijn. kwamen er niet best vanaf zo bleek o.a de ..na tuurzuivere" pepermunt zeer scha delijk voor het gebit De beide uit eenzettingen waren glashelder. Als de goede raad hiervan ter harte wordt genomen is hel een zeer nuttige avond geweest De hoofdleidster van de school, mej. A Gijtenbeek (juffrouw Anja) deed na afloop een dringend be roep op de ouders om bij verjaar dagen van de kleuters geen snoep mee te geven naar de school Er zijn eventueel andere lekkernijen, die de kleutergebitten niet verwoesten Ook in de schoolkrant van Hummeltjeshonk ..Kleuterkring' wordt hierop gewezen Zowel voor als na de causerie heb ben de ouders het wprk van hun kleu ters, dat overzichtelijk was opgesteld bezichtigd. En dat was niet weinig Een compliment voor mej. Gijtenbeek de hoofdleidster en de leidsters mej A. Schuiten en mej. I. Arends, die di met de kleuters hebben gepresteerd is hier zeker op haar plaats Kleuter leidster is niet zomaar een baan er moet veel liefde voor het kind zijl om dit zo te doen LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 5 april aanstaande houdt de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Leusden haar maandelijkse bijeenkomst. De heer Van de Maat zal de film ..Langs oude boerderijen" vertonen De avond zal worden gehouden in het Hervormd Centrum aan de As- schatterweg. Aanvang 20.00 uur Niet- leden zijn tegen betaling van f 1, per persoon van narte welkom Maandag 16 april start de cursus Sieraden maken en donderdag 26 april zal men een excursie naar de Heineken's Bierbrouwerij te Amster dam maken Inlichtingen hierover kunt u krijgen bij het secretariaat. Telefoon 03496- 1420 (VAN DE REDAKTIE) LEUSDEN - De R.K. Technische school ,,Don Bosco" te Leusden/Zuid telt momenteel 340 leerlingen. Dit is te lezen in het jaarverslag van deze school, dat kortgeleden verscheen. Deze leerlingen zijn verdeeld onder 18 klassen. Van deze 340 leerlingen zijn 146 intern (ondergebracht in het internaat .Huize Don Bosco") en 194 extern. 267 van hen zijn R.K 41 Prot. Chr 32 behoren tot geen van beide kerkelijke richtingen. Door de steeds toegenomen toevloed van leerlingen (in 1947, het eerste schooljaar nog geen 50 tegen nu 340), maakt uitbreiding van de accom modatie noodzakelijk Het jaarverslag schrijft hierover ..Watdenoodzakelij ker wordende nieuwbouw betreft, heeft het bestuur dit jaar geen enkele voor uitgang kunnen boeken Vanzelfspre LEUSDEN-Z.- Op de Arnhemseweg kend worden de kontakten met hi ™Dd op maaDdag 19 maart een aanrij- ministerie en de inspetie voortgezet plaats tussen een vrachtauto en Diverse malen heeft het bestuur zie een personenauto De vrachtauto wilde vrij intensief beziggehouden met d achteruit een inrit inrijden. Een per- vragen. die de toekomst van de techm soneaauto reed hem achterop en kon sche school betreffen. Vooral de punte een botsing niet vermijden. De per van persoonlijkheids-respectievelij soneDa"to vlo°g tegen de vrachtwagen mensvorming en de doorstromingsmoaan- Ee° inzittende liep een lichte gelijkheden kwamen hierbij aan de orde hersenschudding op. Er ontstond ma- De kontakten met de gemeente Leusteriele schade den, tot nu toe een tamelijk onont gonnen terrein, werden gedurend' dit jaar aanmerkelijk verbeterd, aldu |-J v*>lv1114*lrl het jaarverslag. Een delegatie van d'-*-*- CM IlIOll raadsfraktie van D'66 bracht een in formatief bezoek aan de school, terwij LEUSDEN-C. - Zondag 18 maart het dagelijks bestuur met de direkteuiwerden enige ruiten vernield van een van de school een oriënterende ver nieuwbouw naast het postkantoor in gadering hadden met de betreffend«Leusden-centrum Het waren tweejon- boofdambtenaar en de wethouder vaigens van 13 en 14 jaar die opdeze rui- onderwijs. ten hun vernielzucht botvierden LEUSDEN/CENTRUM - De K.P.J. ling Leusden organiseerde afgelo- pB zaterdag een toneelavond, die ver zorgd werd door de K.P.J. afdeling 'tGoy" Deze groep heeft al veel :es met het blijspel .Toffe Tony" jgst en brengt het zodoende ook in v>re plaatsen op de planken. Voornamelijk jongeren waren deze Terdagavond aanwezig. Ze bevolkten n® zo'n 100 personen de grote zaal ran ,'tRos Beyaart". Het feit, dat het met zoveel jongelui tijdens het to neelstuk volkomen stil was in de zaal (behalve dan de hilariteit), pleit voor de|kwaliteit van het stuk en de pres tatie van de spelers. Het stuk speelt zich af ten huize nn Tonv van Bredevoorde (Bertus Vernooy). een fabrikant. Hij vergeet zijn 20ste trouwdag totaal Aan het be gin .an het eerste bedrijf komen er du ook al komische situaties voor, doordat Helga (Nel Middelweerd) met j bruidssluier en een groot bord met 20 erop geschilderd, haar man hier- atn probeert te herinneren. Opa (Ries Hoogland, zoon Erik (Leo bin de Berch) en dochter Elly (Mieke Middelweerd) hebben er ook geen idee van wat voor een dag het is Erik is druk bezig met een protestdemon stratie op de universiteit en Elly met een staking op school Bij moeder Helga roept dit wat wakker en ze be shut ook te gaan staken en een baan Wgaan zoeken Medestandsters vindt lij in haar buurvrouw Lenie (Tilly Spithoven) en Stien Stevens (Ria Spit hoven) een 60-jarige, ongetrouwde oud- v&pleegster De vrouwen komen er uiteindelijk niet zo goed af, want Stien blijkt een totale mannenhaatster te zijn. Zij wil een kyïpuwenheerschappij. Elly en Helga zijn hier echt niet op uit, zij willen j enkel gelijkgerechtigheid. Stien wordt dus op een niet al te zachtzinnige ma nier de deur uitgewerkt. Alles zit ook wel erg tegen, want opa. Tony ei Rob (Wim Hooyman), de buurman, ptóiten ook één front gevormd Ze [roepen de groep „Toffe Tony" in het fitten. Wegens de gelijkheid gaan zij ui jurken lopen, etc Uiterlijk zijn ze in het geheel niet onder de indruk Tin bet gebeurde. Lenie begint het ^schrikkelijk te vinden en maakt het »eer goed met Rob. Alleen Helga zét door en neemt haar intrek in een hotel >or bemiddeling van Dora (Dorien ioyman), een oude buur van opa, komt alles tenslotte weer op zijn jxiot- j& terecht Zij verzint de list die Helgj weer thuis brengt. Met mede- werking van manlief, kinders en buur vrouw lukt dit prima r jHet enige foutje van de familie is. dat moeder het bedrog opmerkt en zelf met het goede idee komt om flauw léf vallen, ledereen is dan in paniek ea ma krijgt uiteindelijk haar eigen [wagen (een hele dure), terwijl ze eerst niet eens in de oude brik van haar eega mocht rijden (vanwege de deuken) I Dit blijspel van James Breamley was zeker de moeite van het bekij- I ken waard Het was echt van deze tijd en bet werd met veel vaart en élan op de planken gezet Het succes was duidelijk, door het aandachtig gehoor, I h«t meeleven met de situaties en de jjval, die deze groep oogstte. Dora Hekkema (Dorien Hooyman) keert terug, links Tony van Bredevoorde (Bertus Vernooy), rechts Enk (Leo van de Berch) en Elly (Miek Middel weerd). Foto Janus Visser. Tony van Bredevoorde is zgn. gewond, waarbij hij ondersteund wordt door opa en zijn zoon Erik. Foto Janus Visser. Opa Hekkema (Ries Hoogland) wordt van zijn spit verlost door Stien Stevens (Ria Spithoven) Foto Janus Visser. LEUSDEN/ZUID - Donderdagavond 22 maart 1973 hield de openbare ba sisschool ,,'t Palet" aan de Willem de Zwijgerlaan te Leusden-zuid een ouderavond. Nadat de voorzitter van de ouder commissie, de heer H. P. Kreulen, de vergadering had geopend las de se- kretaresse, mevrouw C. Verduin de no tulen voor van 1 november 1972. Het hoofd van de school, de heer A. M. van Aken, zette een misverstandrecht, dat zich in de vorige vergadering had post gevat: mejuffrouw F. Ittmann is de 6e leerkracht van de school, me vrouw A. Ittman de 7e en mejuffrouw N. Ferwerda de 8e leerkracht. Daar de penningmeester de heer W Mathies niet aanwezig kon zijn, deed de voorzitter met krijt op een schoolbord het financiële jaarverslag uit de doeken De aanwezigen konden met eigen ogen wit op zwart consta teren, dat de financiële toestand van het schoolfonds nog steeds niet roos kleurig te noemen is Een subsidie van f50,- van de zijde van de ge meente Leusden deed wel erg mager tjes aan Mevrouw N Heijligerberg las de verklaring van dekascommissie voor, en de penningmeester werd door de vergadering gedechageerd Op voor stel van de penningmeester zal het financieel verslag in de toekomst gelijk gaan lopen aan het schooljaar, en niet langer aan het kalender jaar In ver band hiermee wachtte men ook met het benoemen van een nieuw lid van de Kascommissie tot het nieuwe kur- susjaar De schoolreisjes zullen dit jaar wor den gehouden op 15 mei voor de klas sen 1 tot en met 5. De eerste en twee de klasse gaan naar Maltenschoten De derde tot en met de vijfde klasse gaan naar de Flevohof te Nunspeet De zes de klasse gaat op 14 en 15 juni, evenals vorig jaar, naar het Konferentieoord van de Doopsgezinde Gemeente te Els- peet Over de schoolreisjes zijn de meningen nog altijd verdeeld Voor gesteld werd om weer een enquête te houden onder de kinderen, nadat ze vorig jaar het feest in De Treek hebben meegemaakt De kinderen kun nen nu beter oordelen over de ge neugten van de dag in De Treek èn een busreisje naar elders Op 22 juni vindt het afscheidsfeest plaats van de zesde klas De tradi tionele broodmaaltijd met ouders en leerkrachten zal weer worden genut tigd Na afloop van de broodmaaltijd zal door de kinderen van de vijfde klas een toneelstuk worden opgevoerd in ,,De Mof Mevrouw M. Wisse heeft weer de regie. Mevrouw P de Ruijter zal voor de costuums zorg dragen, geassisteerd door acht helpsters, die zich spontaan in de vergadering bij haar opgaven De heer P Klumper lichtte het 6e agendapunt toe: de gevaarlijke over steek aan de Ooievaarshorsterweg De oudercommissie heeft hierover, in sa menwerking met de andere scholen, een brief doen uitgaan aan de minister van Verkeer en Waterstaat. Gevraagd is om een voetgangersoversteek - licht met zelfbediening De moeders, die het klaaroverwerk hebben verricht, ver zoeken de onderwijzers nog eens drin gend de kinderen, die van de bewaak te oversteekplaatsen gebruik moetei maken, niet school te laten blijven Aan de ouders van deze kinderen word nogmaals dringend verzocht de kinde ren er op te wijzen rechtstreeks va school naar huis te gaan Volgende mededeling van de hee van Aken Wat betekent ,,'t Palet0 Toen de school een naam moest heb ben werden er door middel van d kinderen een drietal namen aan d Raad voorgelegd. De oudercommissi nam de naam ,,'t Palet" als eerst op haar aanbevelingslijst. De muur schildering op de buitenwand van d school heeft veel weg van een pale Bovendien komt in de kleurschakerin van het palet het best de kleurschake ring binnen de school tot uitdrukkint „Wij moeten met elkaar door tu leven gaan. en de geloofsrichting va een ieder heeft hier als zodanig weini mee te maken Wel brengt ieder i deze schoolgemeenschap respekt o voor de geloofsovertuiging van ee. ander. Zo ontstond de naam Palet school", aldus de heer van Aken Met de bouw van een nieuw school lokaal is men op maandag 19 maart jongstleden begonnen. Het eerst wordt de speelplaats uitgebreid. Binnen 60 bruikbare werkdagen hoopt men met de bouw gereed te komen. Aan een lang durig euvel zal dan een einde zijn ge komen; vanaf 1967 vertoeft men meteen klas in de hal van de school. Ook met de bouw van een gymnastieklokaal aan de Prinses Margrietlaan hoopt men op 1 september aanstaande gereed te zijn. Wanneer de accommodatie van het zwembad dit toelaat hoopt men in de zo mer met de 2e, de 5e en de 6e klasse weer te gaan zwemmen De heer Van Aken verzoekt de ouders de kinderen voor de gymnastieklessen schoentjes mee te geven om hen niet aan besmet ting met de wrattenziekte bloot te stellen De heren M Osnabrugge en P. Klum per zeggen toe op dinsdag 17 april aanstaande een schoolvoetbalploegje te zullen begeleiden De heer van Aken verzoekt de ou ders om hun kinderen bij het voort gezette onderwijs te willen begelei den om teleurstelling te voorkomen Vooral controle op het maken van het huiswerk en steekproeven op geleerde lessen acht hij belangrijk Mevrouw A M Troost overhandig de de voorzitter van de oudercommis sie een symbolisch pakje met les materiaal, dat met veel entnousias- me in de afgelopen tien weken door een aantal ouders is vervaardigd ten bate van de remedial teaching Het gemaakte lesmateriaal kon door de ouders in de pauze bekeken worden. Na de pauze hield de heer van Aken een verhelderende uiteenzetting over de toegepaste nieuwe leermethoden. Hij belichtte deze vak voor vak. Men werkt onder andere ook met het zo genaamde „loco'-systeem, dat door verschillende ouders werd beproefd en zeer werd gewaardeerd. De heer van Aken bracht naar voren, dat de Palet- school geen strak klassikaal school systeem meer heeft Het kind krijgt de bewegingsvrijheid om met een ander kind van gedachte te wisselen Voorop staat in de lessen dat de kinderen moe ten leren met elkaar te leven en met elkaar te lezen De heer Kreulen vertoonde tenslotte het door ouders vervaardigde filmpje over het Treekfeest 1972. Op speciaal verzoek van de ouder commissie volgt hier nog de huidige samenstelling van de oudercommissie H. P Kreulen, voorzitter, A J G Rond. vice-voorzitter; mevr. C. Ver duin. sekretaresse, W Mathies, pen ningmeester, mevr M. Gerth, lid. mevr E. Duinsbergen, lid, P. Klumper. lid; P de Ruijter. lid schoolraad; mevr. C Padmos, lid schoolraad LEUSDEN/C. - Bij brief d.d. 11 november 1972 heeft het bestuur van de Speel- en Rekreatievereniging „Blijhof" b en w een rapport doen toekomen waarin zijn weergegeven de bestaande plannen voor de toekomst met betrekking tot het speel- en re- creatiewerk in Leusden Deze plan nen zijn gebaseerd op een eveneens in het rapjiort opgenomen toekomst visie met betrekking tot de ontwik keling van genoemde activiteiten. In het kort gezegd, is het verenigings bestuur voornemens om binnen en kele jaren twee belangrijke plannen te realiseren, te weten: 1. Een reconstructie van de speel tuin aan de Ansfriduslaan te Leus den-centrum volgens een op bij lage nr 1 bij genoemd rapport afgedrukt schetsontwerp, opge maakt door de Nederlandse Unie van Speeltuinorganisaties en 2. uitbreiding van het op het speel tuinterrein aanwezige clubgebouw De bedoeling is om de reconstruc tie van de speeltuin nog in 1973 te realiseren, terwijl de uitbreiding van het clubgebouw is gepland voor 1974 Of de gemaakte plannen doorgang vinden hangt in belangrijke mate af van de medewerking van het gemeen tebestuur. Als eigenaresse van het be treffende terrein zal de gemeente uiter aard toestemming moeten verlenen voor de uitvoering van een en ander Bovendien kunnen de plannen alleen werkelijkheid worden indien van ge meentewege financiële of andere ma teriele hulp wordt verleend LE USDEN - Klachten, die veelvul dig bij de politu binnenkomen zijn de volgende De politie wil ze nog eens onder de aanda<ht van de Leusden- se bevolking breigen. Er zijn nog altijd jongens die voet ballen op trottoirs en parkeerplaat sen, in de nabijheid van huizen, en daar waar dit schade kan toebrengen aan de eigendommen van particulie ren De politie verzoekt de ouders de jongens te laten voetballen op de datrtoe bestemde speelvelden. Dr zijn nog altijd hondeneigenaars db hun hond niet aangelijnd houden. Hft komt meermalen voor dat een grote lclopende hond een kleine aangelijn de hond zodanig toetakelt, dat het dier «rwond raakt en zelfs door dedieren- xts moet worden behandeld De po- ltie verzoekt het publiek slechts met angelijnde honden over straat te gaan Er zijn nog altijd vuilniszakken die. omdat ze te laat zijn voor de vuilnis ophaaldienst worden neergezet, een gehele week op het trottoir blijven slingeren Deze vuilniszakken worden door de jongens kapotgetrapt en het vuil (we zagen ook veel glasscherven) verspreidt zich over de trottoirs Een ieder dient er zorg voor te dragen dat zakken die niet door de reiniging wor den meegenomen, weer in huis worden gebracht, zodat er geen milieuvervui ling kan plaatsvinden Er zijo Dog altijd mensen die huisvuil menen te kunnen storten in de fraaie Leusdense vijvers. Nu het mooie weer aankomt, en nu men binnenkort vis in de vijvers gaat uitzetten, dient de gehele Leusdense bevolking eraan mee te werken, dat de vijvers schoon blijven. De mensen, die de eenden brood komen voeren, worden ver zocht de zakken, waarin ze dit brood meebrengen, niet bij de vijvers ach ter te laten,maar mee terug te nemen naar huis. maak meer gebruik van onze uitgebreide service LEUSDEN-ZUID - Op donderdag 29 maart (vanavond dus) organiseert de Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht afdeling Leusden. een bijeen komst in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg De bijeenkomst begint om 20 00 uur Er zal een sport en spelavond worden gehouden, die wordt verzorgd door Jan Veldhuizen uit Woudenberg. In verband met het beoefenen van s|>ort wordt alle meis jes aangeraden een lange broek aan te trekken. In de maand april wil de afdeling Leusden met alle leden in een Chinees restaurant gaan eten Datum en kosten worden op de bijeenkomst van vanavond nader bekend gemaakt. De leden worden verzocht bij opgave voor dit etentjedi- rekt de kosten hiervoor te voldoen LEUSDEN/ZUID - De christelijke kleuterschool „De woelige hoek" te Leusden-zuid hield donderdagavond 22 maart een kijkavond van de vervaar digde werkstukjes. Hoofdleidster me juffrouw Van der Neut en de leidsters mevrouw Van Reenen en mejuffrouw Kruimer hadden zich veel moeite ge troost om er iets leuks van te maken. Voor het eerst maakten zij met de kinderen allerlei poppen en figuren, en vroegen zij de moeders op twee werk-avonden deze poppen aan te kleden. Eén der moeders bracht een naaimachine mee om de naden van alle kleren en gewaden dicht te stikken. En de moeders beleefden aan die ge meenschappelijke arbeid, onder het genot van een kopje koffie, veel ple zier. Drie thema's vormden het patroon van de werkstukjes: de vier seizoenen, de huizen en in het schooltje aan de Ooievaarshorsterweg. het verkeer ln de hal van de school troffen we een complete Indianentoestand met een wig wam en alle uitgetrokken slippers van de Indianenfamilie ervóór In de afdeling „huizen" zagen we een iglo met zeehonden er om heen en beeldige arresledes met rendieren er voor en Eskimo's erin Er was ook een kasteel met ridders die geïnspi reerd waren op de astronauten En er was een Hollands dorp met poppen in klederdracnt en heuse goudvissen in een vijver. De seizoenen vormden een zeer dank baar onderwerp. Snoezige vogelhuisjes met sliertjes pinda's er onder benge lend Egels in het stro. Vlinders ge- appliqueerd van fel gekleurd vloeipa pier Paddestoelen. Zwarte water vogelsilhouetten op een witte achter grond Kikvorsen rond leliebladen Hy acinthen in potjes Er waren ook grappige vondsten als een bootje van een wasknijper en geo metrische figuren van in 't garen om spijkertjes heen op een stukje zwart gekleurd hardboard. Het was een alleraardigst geheel, getuigend van vindingrijkheid en van grote liefde voor de kleuter De kleu ters konden vrijdagochtend hun ten toonstelling bewonderen. De grote dingen en dieren werden onder hen ver loot. Aangaande de te verlenen toestem ming menen b. en w. positief te moe ten adviseren. Het betreffende terrein is speciaal voor het speeltuinwerk be stemd, terwijl de voor dit gebied gel dende voorschriften op het terrein van de ruimtelijke ordening zich niet verzetten tegen de voorgenomen uit breiding, aldus het gemeentebestuur in een voorstel aan de raad Wat betreft de voor 1974 geplande vergroting van het clubgebouw merken b. en w. op, dat het uit een oogpunt van kostenbespraring wenselijk is om binnenkort hiervoor reeds enige voor bereidende werkzaamheden te treffen Deze voorziening vereist namelijk het dempen van de sloot tussen het per ceel van de heer Lieshout en het ter rein van de speeltuinvereniging Bo vendien is een kleine grenscorrectie tussen beide percelen noodzakelijk De heer Lieshout is bereid om aan een en ander mede te werken, temeer daar hij in het kader van een binnen kort te realiseren verbouwing, toch een gedeelte van de betreffende sloot zal moeten dempen Het wegvallen van de sloot bete kent dat voor het reeds bestaande club gebouw over een lengte vanplm. 100 m' een rioolleiding zal moeten worden aangelegd De kosten hiervan worden geraamd op f3.000,--, terwijl de kos ten van het dempen van de sloot en dergelijke zijn begroot op f 1.780.--. Door middel van een begrotingswijzi ging zullen b en w hiervoor bij de raad een krediet aanvragen Ter voorkoming van misverstand wijzen b en w er op, dat het bestuur van „Blijhof" nadrukkelijk te kennen is gegeven dat het treffen van enige voorzieningen op dit moment niet im pliceert dat te zijner tijd van ge meentewege ook financiële steun zal worden verleend in de kosten van uit breiding van het clubgebouw Zij stel len: ,,De kosten van de reconstructie van de tuin zijn door het verenigings bestuur geraamd op f17.000,--. Naar onze mening is deze raming te opti mistisch en alleen haalbaar indien er van wordt uitgegaan dat van ge meentewege tweedehands materialen beschikbaar worden gesteld en enige diensten worden verleend, zoals het beschikbaarstellen van de gemeente lijke vrachtauto voor het vervoer van grond en materialen Voor de finan ciering van dil bedrag van f 17 000,-- zullen door de vereniging geldmidde len aangetrokken dieneD te worden. Wij stellen u voor hierbij de helpen de hand te bieden door het beschik baarstellen van een renteloze lening tot maximaal genoemd bedrag, een en ander onder de voorwaarden ver meld in het concept-besluit. "Dit voor stel is gebaseerd op de overwegiDg dat door de activiteiten van „Blij hof" het algemeen belang wordt ge diend. Zij streeft er namelijk naar om voor de jeugd speelmogelijkheder. te creëren die geen herhaling bieder van datgene wat zich in en rond he> eigen huis bevindt. De speelmogelijk- heden in de gereconstrueerde tuin zul len derhalve een duidelijk ander karak ter hebben dan die in de verschillen de nieuwe wijken. Voor een zo groot mogelijke leefbaarheid van de gemeente is een en ander zeer belangrijk, te meer daar de doelstellingen van „Blij hof" zich concentreren op een leef tijdsgroep die ongeveer 20% vaD de totale bevolking uitmaakt. LEUSDEN - Impala houdt op woens dag 4 april haar jaarvergadering inhei Roda-clubgebouw De bijeenkomst be gint om 20 00 uur Na de pauze zal ei bingo worden gespeeld onder leiding van de heer J T. C Kuijpers. ACHTERVELD - Op donderdag 29 maart (vandaag) is er geen onder linge wedstrijd van „Ons Genoegen". De schutters gaan dan naar Drieber gen om aan een schietconcours deel te nemen Zij dienen daartoe om 19.30 uur bij „Ons Gebouw" aanwezig te zijn. LEUSDEN - Zaterdagmiddag train de de jeugd-selectiegroep voor de Ne derlandse Military-equipe in de bossen van de Treek en rond het Hazewater. Deze bijzonder zware tak van paarde- sport vraagt bijzonder veel conditie en vaardigheid van ruiter en paard waarop intensief getraind wordt o.l.v. trainer, de heer H. Ruitenkamp Eens per veertien dagen komt deze selectie biieen om deze zware training te volbrengen, waarbij zware hinder nissen en het ploeteren door water en modder niet ontbreken Op de foto boven: De heer Ruiter kamp geeft zijn instructies aan de jeugdige ruiters. Foto onder: Eén van de ruiters neemt een hindernis eD beland in het Haze water. Foto's Janus Visser.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5