in ten in Amerongen Achterveld liet beide Roda '46 koploper hield BYV '31 er onder: 1-0 RODA 4 KAMPIOEN Kapitein Rob: De schatten van de Esmeralda Haaien flCEF RALLY Roda-dames verslaan Kieviten met 7-0 150 zwem diploma's uitgereikt DE MAN UIT CHICAGO IMPALA HANDBAL Ons Genoegen schoot in Driel)ergen IA A SDI Ai KR I N ii oeoc »f rt Is uis oooei 'ERVELD - Achterveld heeft de jDteD in Amerongen achterge legen koploper DVSA is deson- toch een goede wedstrijd ge- aar Achterveld werd zwaar eCh achtervolgd. Frans Kerkhof lich beslist de meest ongeluk- JD van het team gevoeld. Door >edoen ontstonden 2 tegendoel- Achterveld speelde in de stro regen een heel goede 2e helft, )VSA gaf de goedkoop verkregen «ooiet meer terug. erveld startte sterk en kam- ■andidaat DVSA had de handen chterveld scheen de impasse laatste weken weer geheel >n te zijn Maar na 10 minuten let eerste fatale moment Frans speelde veel te zacht terug per Tolboom en de bal werd tiept door een DVSA-man en ïn- (1-0) Achterveld bleef hard Goede aanvallen werden ge en de goed spelende Cor van nas 2 keer dicht bij de ge- ier, maar paal en lat stonden de weg. Een derde schot van hem de eveneens tegen de paal, maar Jan Boersen op zijn post en de terugkerende bal hard in Nu de balans weer in evenwicht aren zeer zeker weer goede kan- ior Achterveld Maar ook Jan I had zijn dag niet, de kansen kreeg konden niet worden benut, voor de rust kwam het tweede moment Frans Kerkhof speelde terug op de keeper, maar nu i wijze dat het schot voot keeper jm onhoudbaar was (2-1). Dat ras te veel voorde hardwerkende Kerkhof, in de tweede helft liet ih vervangen door Martin van ■laak. de rust. die vanwege de zeer regen een half uur duurde, start- hterveld met een enorm offen- Achterveld was in deze periode de beste ploeg. Martin van rlaak debuteerde op een uitste- *i]ze Maar DVSAlegdedermate cent op de verdediging dat het Ichterveld wel heel moeilijk was bte defensie tedoorbreken. Maar ankelde het DVSA-bastion enige Tot de felbegeerde gelijkmaker oen echter niet te komen Een tr voor het einde kreeg DVSA een rap te nemen Het schot was van irddat keeper Tolboom er zeker noeite mee gehad zou hebben. Gerbrand Boersen veranderde hot van richting en hierdoor was n kansloos (3-1). Voor de der- kreeg DVSA een goedkoop doel- >eze stand was wel zeer tegen de ding in Achterveld bleef hard werken, maar DVSA ging nu derihate verdedigen dat alles zonder resultaat bleef Ondanks deze nederlaag heeft het Achterveldse team toch getoond nog een vuist te kunnen maken Ach terveld staat met nog 3 wedstrijden te spelen weliswaar veilig, maar het zal het resterende programma zeker niet passief afwerken. De goede inzet van deze wedstrijd duidt ook op een dui delijk verbeterde teamgeest DAMES: ACHTERVELD - HOOGLANDERVEEN De dames hebben de laatste com petitiewedstrijd met een overwinning afgesloten. In de eerste helft hebben zij het wel zv.aar te verduren gehad Hooglanderveen was voortdurend in de aanval, gesteund door een sterke wind in de rug Maar de Achterveldse ver dediging wist zich uitstekend te hand haven Men kwam zelfs tot enige goede uitvallen Maar de eerste helft bleef doelpuntloos De tweede helft gaf eenzelfde beeld te zien, maar nu een voortdurend aan vallend Achterveld. De strijd speelde zich bijna uitstekend op de Hooglan derveenhelft af Halverwege de 2e helft bezweek Hooglanderveen voor de eer ste maal voor de aanhoudende Ach terveldse druk Maria Larnmers zet- Senioren: Achterveld 1 - HDS 1 Kieviten 3 - Achterveld 3 Amersf. Boys 5 - Achterveld 4 12 00 u Junioren: APWC B - Achterveld B 16 15 u. Achterveld a - Hees a 15 00 u VVZA b - Achterveld b 13 45 u Achterveld c - Scherpenzeel b 13.45 u Pupillen: Cobu Boys 1 - Achterveld 1 Achterveld 2 - Amsvorde 2 Hooglanderv. lb - A'veld lb Achterveld 2b - KVVA 3b Koda 6b - Achterveld 3b 14 30 u 12 00 u 13.00 u 13.00 u 13 00 u 13.00 u. 11.00 u SDEN - Deelnemende verenigin- iquarijn. Laga, De Haaien, De treek Z C Zeist. A.Z.P.C.. V.Z C./Ritmeester, De :he, Zwemlust/ Den Hommel, ijden van de Haaien: rugslag jongens geboren in 1964/ Goedhart 1 48.3 oed gezwommen) schoolslag jongens geboren in van Lingen 2.02.2 aan Walet 2.03.1 Burgsteden 2.03.9 Stegeman 1 49 9 s ten Seldam 1.58.2 rugslag jongens geboren in apenga 1 49 2 Venema 1 41.2 van Gils 1.36.7 Leusink 1 38.2 vrijeslag meisjes geboren in Linse 123.4 jn Goedhart 1 24.4 schoolslag jongens geboren in ran Gils 1.56.3 Noordewier 1 33.3 its, verbetering van zijn persoon- ijd met 2 9 sec. (limiet voor de 'le staat op 1 34 -). de zevende achtereenvolgende organiseert de Biltse en Bilt- auto- en motorclub Meteoor cel Nederland Rally, waarvan de geheel zijn voor het kinder van de Verenigde Naties jaar is de rit op zaterdag 7 tóag 8 april, voor twee cate- n Doel is, de aankoop van een die landrover. nt op zaterdag 7 april is voor: A-geroutineerde rallyrijders, B-voor rijders met minder 'fvaring, Klasse C- voor begin- rally rijders. De afstand van issen A en B plm. 200 km. klasse C plm 150 km. De [>nd plaats op het fabrieksterrein "iart Statham BV, J. van Eyck- Bilthoven (Achter het station) fi schrijfgeld is f30,-- per equipe i "g 8 april is de traditionele I tekrit, welke langs de mooiste 5 van Midden-Nederland voert. start ontvangen de deelnemers outeboek Het inschrijfgeld is l*r auto Deze rit waarvan de Plaatsvindt in hotel-café ,,De ^ie". Kerkweg 18, te Maarssen gezellige familierit, waarbij de ld ondergeschikt is net bedrijfsleven zijn, evenals jaren, fraaie prijzen beschik- lesteld, met als topper enige fde 2-persoons vliegreizen naar 1 buitenlandse bestemmingen rally-dagen is er gelegenheid 'n te schrijven nl zaterdag •ort e rally tussen 9 en 11 uur, :RK s voor de fotozoekrit tussen uur. inlichtingen verkrijgbaar bij "y-secretariaat, post 44 in De n telefonisch onder nrs 030- en *84549 en 02154-5663. LEUSDEN - Roda '46 heeft het ge red: het heeft de koploper uit de twee de klasse BW '31 een nederlaag toe gebracht. In eigen huis heeft Roda opnieuw getoond dat er van een duide lijk herstel sprake is. Na de niet overtuigende seizoenstart, waren voor enige weken terug de eerste tekenen van herstel zichbaar. Roda'46 heeft zichzelf schijnbaar hervonden. Met vooral in de eerste helft knap voetbal en de wil er iets van te maken werden de Blaricummers gekneveld. De inzet van de Leusdenaren was deze middag weer ouderwets en stuk voor stuk hebben zij dan ook geknokt voor een goed resultaat. Vooral in de eerste vijf en veertig minuten speelde Roda '46 een goede wedstrijd. Het gaf BVV geen kans corner De overwinning was binnen wat toch wel een verdienste genoemd mag worden. RODA '46 UITSLAGEN EN PROGRAMMA Pupillen Scherpenzeel 1 - Roda 1 0-2 Roda 2 - VVZA 2 2-1 Roda 3 - Soest 3 1-4 Roda 4 - Amsvorde 3 7-0 Quick lb - Roda lb 1-3 VVZA 3b - Roda 2b 1-0 Roda 3b - VVZA 4b 6-0 Roda 4b - Soest 5b 0-3 Roda 5b - IJsselm. vogels 3b 3-0 Quick 7b - Roda 6b 2-0 Roda 7b - Roda 8b 4-6 om tot haar normale spel te komen en tevens speelde koploper BVV bijzon der nerveus Roda was in deze pe riode meer aanvallend omdat de inzet van de rood-zwarten enorm was. Goed gesteund door Cor Hoogland kon men menige aanval opzetten Tevens was hij de inleider van het eerste doelpunt Hij rukte tot ver in de BVV-defensie op, zette de bal voor, waarna deze tegen het latwerk belandde. De terug springende bal werd door Jan Drost tegen de touwen gejaagd, doch de arbi ter keurde dit doelpunt af. In de 22e minuut was het wel raak Een hóge voorzet werd dooreen BVV-achterspe- ler achterwaarts gekopt Drost sprint- in het gat en gaf met een simpele hoofdbeweging de BV V-doelman het nakijken. l-Ö Het laatste kwartier van deze eerste periode kwamen de gasten meer en meer terug, maar verder dan een bal op de doellat kwa men zij echter niet Direkt na rust waren zij eveneens dicht bij een doel punt Een op rechts genomen corner ging via de voeten van Hoogland juist over de kruising van lat en paal Zoals te verwachten was ging BVV nu furieus door. De Blaricummers vormden nu de meer aanvallende ploeg, maar re sultaten bleven nog steeds uit. Fred de Smalen begon zich ook nu weer meer en meer te ontpoppen als een betrouwbare verdediger Overigens de verdediging, geformeerd uit Jaap de Haan, Martin Visser, Fred de Smalen en Wim Morkin en doelman Gert Osnabrugge was goed op dreef Zij hebben een belangrijk aandeel in de nederlaag van BVV gehad Soms werden er toch wel teveel risico's genomen, waardoor er enkele hache lijke situaties voor het Roda-doel ont stonden. Door dit alles werd het spel peil minder maar de spanning des te meer. Soms was deze gewoonweg te snijden. Zoals enkele minuten voortijd toen doelman Osnabrugge geblesseerd raakte en de bal niet tijdig werd weg gewerkt. De strak leidende arbiter zag bij dit alles een overtreding en kende BVV in de laatste minuut in het strafschopgebied een vrije trap toe. Het gehele Roda-elftal was nu te vin den in het zestienmetergebied Zou het BVV alsnog gelukken naast Roda te komen, vroegen alle toeschouwers zich ai Het gebeurde niet daar de gast in niet verder kwamen dan een Uit de wedstrijd Roda'46 - B.V.V/31. Jan Drost springt boven zijn tegen standers uit, zijn kopbal zal net over gaan. Foto Janus Visser. Junioren: Roda A - Amf boys A HVC d - Roda b Cobu boys a - Roda c Roda d - SEC e Roda e - Spakenburg f Senioren, zaterdag: Velleivogels 3 - Roda 3 Renswoude 4 - Roda 4 Senioren zondag: Roda - BVV'31 HVC 4 - Roda 2 Roda 3 - Quick 5 Soest 6 - Roda 4 Lelystad 4 - Roda 5 Dames. Roda - Kieviten aanv aanv aanv aanv. Zaterdag a.s. 7 april: Pupillen: Roda 1- KVVA 2 Roda 2 - Hoogland 2 Roda 3 - CJVV 2 VVZA 5 - Roda 4 Hoevelaken lb - Roda lb Roda 2b - Hoevelaken 3b APWC 3b - Roda 3b Roda 4b - Amsvorde 2b Spakenburg 4b - Roda 5b Roda 6b - Achterveld 3b Roda 8b - Roda 7b Junioren: SEC B - Roda A aanv Roda B - Quick D aanv. Roda a - APWC a aanv. CJVV c - Roda c aanv Quick h - Roda d aanv Senioren Roda 3 - Montagnards3 aanv Roda 4 - Hoevelaken 4 aanv aanv 12.-- u aanv. 1.-- u. 1 1. 11 12 - aanv. 12 - aanv 12 - aanv 11- aanv 1 - 15 u 15 u. -- u. 45 u 45 u 15 u 15 u Zondag 8 april a.s.: Actif - Roda aanv. 2 30 u. Roda 5 - VVZA 6 aanv 12.-- u. Soesterberg 5 - Roda 6 aanv. 12 -- u. Quick 10 - Roda 7 aanv 10.-- u Dames: KVVA - Roda aanv. 10.30 u. JSV 2 - Roda 2 aanv 10.-- u te Achterveld op een 1-0 voorsprong Hooglanderveen moest nu wel gaan aanvallen om tot resultaten te komen Achterveld kreeg nu meer ruimte en dat werd goed benut Lia de Vette pas seerde zeer snel enige tegenstanders en gaf een afgepaste voorzet aan Mie- ke Gudde die feilloos inschoot (2-0) Hooglanderveen had hiertegen geen verweer meer Een verdiende over winning voor de Achterveldse dames, die uit de 5 laatste competitiewed strijden 8 punten hebben weten te behalen Een goed resultaat UITSLAGEN SENIOREN DVSA 1 - Achterveld 1 3-1 Achterveld 3 - Lelystad 3 0-2 Achterveld 4 - Soest 7 0-2 PROGRAMMA S. V ACHTERVELD VOOR HET A.S. WEEKEINDE LEUSDEN - Het vierde elftal van de afdeling zondag van de voetbalvere niging is zondag j.l door haar 3-1 over winning kampioen geworden van haar afdeling. In een zeer spannend kom petitieverloop is dit elftal, op de voet gevolgd door o a. Soesterberg, VVOG en Soest, als eerste uit de bus gekomen. Tevens is dit elftal bij RODA '46 het enige dat tot nog toe de voetbal- kompetitie met een kampioenschap heeft afgesloten. Zondagmiddag moesten de Leusde naren in Soest aantreden tegen de club met dezelfde naam Ondanks dat in de eerste vijf en veertig minuten RODA '46 de beste papieren bezat was het maar een tamme partij. Slechts Wout de Kruit wist een van de kansen te benutten Dit was in de 25e minuut toen hij met een afstandsschot de Soesterdoelman het nakijken gaf 0-1. Na de rust werden de zaken energie ker aangepakt en steeg het spelpeil drastisch In de 49e minuut plaatste Herman de Ridder een hakballetje, die door de Soesterverdediging in eigen doel werd gewerkt 0-2 Vijf minuten later was het Jacob Pouw die zijn voorzet achter de doelman tegen de touwen zag belanden. 0-3 RODA '46 bleef het heft in handen houden Door dat Ab Hoogland vlak voor het ver strijken van de tijd te zacht terug speelde op doelman Fred Timmer kon Soest de eer redden 3-1 Hierna wer den de spelers, F. Timmer, D. Smink, J Prinsen, B van Ginkel, H 'Greef- horst, J. Pouw, A Hoogland, G Veer, N Los. W. d Kruif, W Snoek. H de Ridder en J Hoksbergen, alsmede LEUSDEN - De dames van RODA '46, met enkele B-speelsters in de ploeg zoals o.a. Riet Leyenaar, Evelien van de Kletersteeg en Alie Oostenbroek, behaalde zondagmorgen op het Burg Buiningpark een vrij gemakkelijke 7-0 overwinning. Na een schotloze eerste helft met een 2-0 ruststand, begon de ploeg pas goed te draaien. De in de tweede periode opgestelde Mariet Horst was bizonder goed op dreef en scoor de zelfs tot driemaal toe. De damesploeg van Kieviten was eigenlijk te zwak voor de Leusdense dames. Mede doordat de Voorthuizense dames windvoordeel hadden en de RODA-equipe bizonder schotloos was, konden zij aanvankelijk nog wel erug- zins tegenpartij leveren RODA leek bizonder goed van start te gaan, want reeds in de 5e minuut wist Gerda Hil- horst te scoren 1-0. Hierna kregen de dames nog diverse kansen om de score op te voeren Het werd slechts een 2-0 ruststand. Deze stand werd bereikt doordat de Kievitenkeepster een voorzet van Gina van Eyden ver keerd behandelde. Pech had Gerda Hil- horst toen zij de lat trof en eveneens Evelien van de Kletersteeg die de te rugspringende bal tegen de paal schoot. Na rust kwam een gewijzigde ploeg in het veld. Zo werden Gerda van de Kletersteeg en Mariet Horst inde ploeg gehaald en verhuisde Gina van Eyden naar de achterste linie De in de voorste linies opererende Mariet Horst en Joke van de Belt stuwden bizonder goed en bezorgden de Kievitendefensie han den vol werk. Verrassend was wel dat de tot nog toe schotloze Gina van Eyden, die naar achteren was gehaald, nu vanaf de middenlijn ineens raak knalde. 3-0. De goed op dreef zijnde Mariet Horst scoorde hierna tot drie maal toe, waarvan één vanuit het straf schop gebied. 6-0. Eveneens voldeed de jeugdige Alie Oostenbroek bizonder goed en zij kan terugzien op een goede wedstrijd Het was tenslotte Gerda Hilhorst die vlak voor tijd de 7-0 eindzege wist te bewerkstelligen. 2-4 5-1 0-1 0-2 3-0 1-3 3-1 1-0 4-1 3-2 1-3 0-5 leider A van de Braak op de gebrui kelijke wijze gehuldigd, waarna het kampioensfeest van start kon gaan. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag zwommen in het Sportfondsenbad te Amersfoort in totaal 154 personen voor hun diploma Het waren vrijwel allemaal kinderen, die hun beste been tje voor moesten zetten. Voor het A- diploma slaagden alle 223 kandidaten, terwijl er voor het B-oiploma 4 afge wezen moesten worden. Dit was voor namelijk te wijten aan de 7-meter, die onder water gezwommen moest wor den. Het geheel geeft toch een prachtig resultaat te zien var hetgeen de in structeurs van de Zwembadstichting Leusden met hun pupillen bereikten Hieronder de namen van diegenen, die met een diploma op zak huiswaarts konden keren. A-diploma: A. C. Monshouwer, A Hartog, A. M. Borgers, P Schoon beek, J. Moknaar, E. Verschuur, A. Zelsmann, E. Jetten, C. Kremer, K Reijnhout, M I Miedema, H Ver hoeven. G. Renkers, M. Bol. M. C. Holland. K Bruin. B Valkenburg, M Stappers, R v d Voort, K. Kuilboer J. D. Kilsdonk, A. Ruis, P. Rutten, W ter Velde. H Verschuur. M Hulst, A. ten VVolde, M A Sybrandi, L. Cal- denhoven, H de Graaft, H. van Tiel, G. van den Kamp. K Pot. J. K Plomp, M Zwanink, R A J. van dei- Poort, A A van Donkelaar. M. Car- ree. M R J. Groenenboom. M H, D van der Laan, D van der Zee, J. Wan ner, S. E Scherpenhuijzen. C. van der Stel, C. Richmond. A C van derVeer, D. Pieters, K. Hofmeijer, G. J C. van Weiier, R de Smalen, A. van de Hoef, M. Meyers. E Mazzoli, M Dille man, J. T Verduin. W. J. Loran, R. de Kruif, K. van Holst-Pellekaan, I. van Eersden, R van de Linden, M. van der Meer, F D. Manden, E Brugts, O Ornstein, V H A Groenen boom, F. Burgsteden, F van denBerg, V Barge, P Erp, T B. Wagenaar, R Osnabrugge. P D. Blaauwendraad, M de Vries. R Kok. M Korthals. W Bierman. K Eikelboom. W J van Deuveren. A J. van Soelen.R Alex ander, R. Speksnijder, R Zeilstra, G. Bolk. J den Burger, E Roe- sink, H van Bekkum, E. Opstelten, M. W. van Luit. B J Pries, A Velt- heer. W R. Vos, B van den Endc, M Rijnfrank, P vander Poort, M Rui tenbeek, G. J. Vergunst, S vanBattum, J. Voorburg, Ch Polhout, J. Petiet, N. Verbeek. F. Verbeek. J. C. J Lekkerkerker - Jonus, E. J. Gaaker, L van Bekkum, H J. van Luit, A Spierings. H. A M. Kiene. J. Romeijn, T. van Woensel. S. Doek. T. Vosman, G. Put, M. Hendriks - Jacobs, B Lokhorst, Th Rijnbeek, J.vanderZee, B. C van Kerkvoogden, A vanDoonik- van Dijk, M. Davelaar. J. van den Berg, J. van Bekkum - Kerstens. L Streppel- Debets B. diploma W J. Franken, M. Noord- hof, L. van Veluw, J Tijhuis, P. Brons, K van Nimwegen. S M Sen- nema, H A van den Berg. R. Bouse- ma, E. Bousema, S. Bruil. R V. van Beek. E Kemperman. M Sietses, G Ham-Boezaard, E. Pierik, Chr de Wolf, F. Brouwer, M. Dijkstra, E Rootselaar- van Essen, M W. Hart man, S. Hubert, E J de Vaal, J Lu cas, C Feld, A. F. Boersma- Post- ma, I P. Zeper geschreven door T. Lodewijk -6- Als haar jongetje was blijven leven, overpeinsde ze, terwijl ze nauwlettend haar ogen over de tafel liet gaan om te zorgen, dat het niemand aan iets ont brak, zou hij nu zo'n twintig jaar ge weest zijn. Clarenbough keek op en ont moette haar blik, hij knipte even met de ogen, als in verstandhouding En daar mee nestelde hij zich vaster dan ooit in het hart van de burgemeestersvrouw De enige, die hem nog wat wantrouwend ondanks het toegezegde praatje, bekeek, was Corrie. Ze had het niet erg op Amerikanen. Die waren met zichzelf veel te veel ingenomen Die dachten, dat succes naar alles was op de werel den dat je, wanneer je geld had, in al les je zin kreeg. Ze had wel gehoord van die Amerikaanse meisjes, die ..gold-diggers" die er altijd op uit waren een man met geld aan de haak te slaan. Nu, haar vader was niet rijk, maar Corrie zag zich iedere morgen in de spiegel, kamde zorgvuldig haar witte krullen en poederde de eigenwijze wipneus met de héél lichte sproetjes, en ze besloot dat ze nog altijd een flin ke Hollandse jongen kon krijgen, die op geen stukken na zoveel verbeelding had als die Yankees, hoewel, déze Yan kee viel nogal mee Hij kletste met va der over zaken als een oude zaken vriend, hij deed moeders maal eer aan, als was hij uitgehongerd en kijk ze vriendelijk lachen tegen hem Ja, bij de ouwelui zat mr Clarenbough er al geheid in. Maar daarom bij haar nog niet! Aboe! En ze nam nog een sau cijsje. ,,Wat je mij niet verteld hebt, va dertje," zei Clarenbough tegen zijn vriend de Gooyer, ,,is dat ik hier de hele week zal moeten blijven. Kerel, hoe houd ik dat uit?" ,.Heb je het zo slecht naar je zin ge had?" ,,0, nee Wat je me ook niet vertelde, was, dat die burgemeester van jullie een beste ouwe brombeer is en een bar gezellige praatvaar. En dat zijn vrouw verrukkelijk kookt en met een aandoenlijk moederlijke zorg over m'n welzijn waakt. En wat je me ook met verteld hebt, is, dat hij een schat van een dochter heeft". Corrie?" ,,Ja, vind jij van niet?" De Gooyer had Corrie altijd beschouwd als de dochter van de burgemeester en de onverschillige, wat koele houding van het meisje uitgelegd als hoogmoe dige verwaandheid. .,Ben je gek!" lachte Eim „Ze is helemaal niet hoogmoedig, maar dat kleine nest is alleen maar bang, dat ze al te toeschietelijk is. Ze kent haar waarde en houdt zichzelf op waarde, zelfs tegenover een Amerikaanse mil jonair. Ik wou proberen, zo met een smoesje een kusje van haar los te krijgen, haar moeder had het wel goed gevonden. Maar ik heb bij nader in zien, de poging maar niet gewaagd. Dat is precies het omgekeerde van gebakken ijs, mannetje, maar als je daar doorheen bent..." „Ben je in luilekkerland" lachte Jan, „Maar ik ben er nog niet!" zuchte Wim. Hij was uit de koestering van de burgemeesterlijke welwillendheid weg gevlucht met de verzekering, dat hij zeer beslist mr. de Gooyer wilde opzoeken in zijn pension. Dat vond hij zo'n fidele vent en die had hem in Rotterdam zo kranig terzijde ge staan en al zo meer, dat hij absoluut eens een uurtje met ,,die architect" moest babbelen. ,,Toch zal ik pas rust hebben als het allemaal achter de rug is", ver zuchtte de Gooyer. ,,Jan, plaagde Wim, verbeeld je, dat de echte Clarenbough komt op dagen". De Gooyer werd groen-bleek. ,,Ja, danbenikfini!" constateerde hij schor. ,,Dan kan ik mijn biezen wel pakken in Meeldam en ik heb nog een kans dat ik achter de tralies draai ook!" ,,M'n goeie man, troostte Wim, ,,wie niet waagt, die niet wint Dacht je, zo lachte hij ,,dat ik mijn Chain Sto res in Chicago cadeau gekregen heb?" „Dat heb je juist wel," antwoordde de Gooyer. „Kerel, je moet niet den ken aan een verkeerde afloop, maar aan een goede. En als dit goed afloopt zit jij er hier prima vóór De burge meester heeft geen worden genoeg om je lof te verkondigen, geloof ik, maar om die Kruiderink te negeren.. „Ja, dat heb je goed bekeken Maar Dikkenburg is een beste vent" „En fin, ik stap weer eens op. Ik moet nog een praatje maken met die bur gemeestersdochter in het Amerikaans Toch eens zien, of ik die ijsberg niet eens kan laten smelten'" „Als je maar geen grappen uithaalt! Bedenk dat je onder valse vlag vaart, mannetje!" „Dat weet ik best... maar het boot tochtje bevalt me best Tenminste tot nog toe voegde hij er voorzich tig aan toe. Op dat ogenblik ontvouwde in het enig behoorlijke hotel, dat de nabu rige stad Kwardam rijk was, een jonge man met een grote uilenbril op, de provinciebode Tegenover hem zat een intelligente jongedame, in een onbe rispelijke tailleur. Zij keek belang stellend en ook een beetje hautain de restauratiezaal rond. „Wonderlijk, die Hollandse kranten" mompelde de vreemdeling. ..Wat zijn ze toch knus en klein en wat is hun nieuws toch onbelangrijk, tenminste van dit soort bladen Wacht eens hier: Meeldam. Daar moet ik heen Hé... say, there's something in the paper about... here mr. Clarenbough. Het meisje wierp een blik in de krant. „Sorry, I don't understand the dutch language and so I cannot read the pa per", zei ze. De jongeman nam de krant weer op en begon aandachtig te lezen. Het meis je staakte haar verveeld rondzien, toen ze plotseling bemerkte, hoe de krant in de hand van de jongeman schokkende bewegingen begonnen te maken. Ze hoorde vreemde geluiden achter het breed uitgevouwen papier De ober kwam nieuwsgierig nabij om iets op te van gen van het in rad Amerikaans ge voerde gesprek, dat nu volgde, waar bij het meisje eerst verwonderd keek, toen ontstemd het voorhoofd fronste, heftig protesteerde, daarna glimlachte tot tenslotte beiden onder herhaalde lachbuien het gesprek voortzetten in geheimzinnig gefluister „En nu komt eerst reclame." LEUSDEN/ZUID -• Onder slechte weersomstandigheden speelden de da mes junioren afgelopen zondag tegen DSO. Maar het begin was slecht. Met de harde wind in de rug kwam Impala zelfs met 1-0 achter te staan, maar gelijdelijk werden de Impala dames sterker, zodat de rust aanbrak met een 5-2 voorsprong. Na de rust met de wind tegen werd men nog sterker wat tot uitdrukking kwam in de 9-3 eind stand voor Impala Programma voor a.s. zondag meisjes pupillen. Fideli- tas - Impala 12.00 uur ACHTERVELD - De schutters van ..Ons Genoegen" hebben voor de eerste keer deelgenomen aan de Nationale schietwedstrijd welke dit jaar in Drie bergen wordt gehouden De organisatie berust bij de schietvereniging „Drie bergen - Rijsenberg". De Achterveldse schutters debuteerden op een heel be hoorlijke manier Korps A behaalde 372 punten Alle schutters schoten boven de 90 punten De schutters van korps B schoten allen boven de 84 punten Hun totaal was 343 punten Korps C schoot 327 punten bijeen Korps C2 sloot de rij met 254 punten De eind uitslagen van deze wedstrijden zijn nog niet bekend, dat duurt nog ruim een week. Donderdag 5 april a.s. (vandaag) houdt „Ons Genoegen' weer een kop pelwedstrijd op de banen van „Ons Ge bouw no 46 De kleinste kist is geheel van brons en met een takel halen ze haar naar boven. Het kistje blijkt nog aardig zwaar te zijn Jan Smit heelt de span ning niet kunnen verdragen en is met zijn gewonde been uit bed gestrompeld om op het dek de verichtingen van de duikers te kunnen gadeslaan ,,Wat zou er in de Kist zitten, laten we dat ding toch direkt openmaken. zegtRosema- rie, popelend van nieuwsgierigheid Maai Rob houdt van opschieten ..Nee,' zegt hij „laten we toch eerst die grote knaap ook naar boven halen, dan maken we ze tegelijk open „Je doet maar, lacht Rosemane en ze zet haar dui kersmasker af. „ik ga kijken hoor En terwijl Rob zijn luchtcylinders die leeg zijn. bijvult met de compressor en opnieuw een duik in het heldere uater maakt, om de grootste der bei de kisten aan de takel vast te maken, openen Jan en Rosemarie Smit de klei ne kist Als het deksel opengaat, komt er eerst een laag dikke vette modder tevoorschijn Maar ze verwijderen het vuil en ziet. een enorme hoeveelheid goud en kostbare juwelen komt voor de dag! no 47 Rob heeft zich geen ogenblik tijd ge gund. hij wil de schatten zo snel mo gelijk bergen Met de takel in de hand zwemt Inj naar de grote schatkist en bevestigt het touw er omheen Hij is zo verdiept in zijn werk en zo ge spannen. dat hij niets merkt van het gevaar, dat hem van achteren nadert'. Een geweldige haai. begeleid door zijn loodsmannetjes, die nauwkeurig de om geving afzoeken naar een prooi voor hun meester, zwemt statig op het wrak af in de richting van de schatduiker Niets bemerkt Rob en boven, aanboord van de „Vrijheid merken de vrien den evenmin iets van het grote gevaar «lat Rob bedreigt. Rosemarie en Jan zijn dol van blijdschap met wat zij in de kist vonden. Ondanks het zeewater zijn de juwelen nog in prachtige staat en Rosemarie begint ze een voor een aan te doen Een diamanten tiara zet zij op haar donkere haar. ambanden doet ze om haar bruinverbrande armen en een met juwelen bezette gordel om haar badpak. „Hier is nog een halssnoer," zegt Jan lachend en hangt het zijn vrouw om. „je lijkt wel een schoon heidskoningin met dat badpak aan." schatert hij. terwijl Rosemarie statig over het dek flaneert zich niet be wust van het drama dat zich beneden het schip gaat afspelen

Leusder Krant | 1973 | | pagina 11