Eerste steenlegging met feestelijk accent Men hoopt in augustus school te kunnen betrekken met vijf klassen verkeersveiligheid Equipe Petersen- De Wijze tweede in Hornelandrally Aanslag mag maand later betaald worden De in Leusden TE WEINIG VERKEERS- BRIGADEERS IN CENTRUM BAILEY-BRUG OVER DE ARNHEMSEWEG BUSROUTE NIET DOOR ZUID sdek i\i< i r reïntegreerde school in het plan Groenhouten: 6 klassige l.o. «2+l>kl. kleuterschool leusdenplan „groenhouten,, Vuilnis- ophaal- perikelen: Picknickplaats aan Ooievaars- liorsterweg voorlichting ui gemeente blad van april ONDERDAG 5 APRIL 1973 LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag middag 3 april 1973 werd de eerste steen gelegd voor de 8-klassige school voor het kleuter- en basisonderwijs ten behoeve van het Christelijk Natio naal Onderwijs te Leusden. De eerste ;teen met de tekst Micha 6:8 ,,niet anders dan recht te doen" werd gelegd door de inspecteur voor het Kleuteron derwijs, de heer A. E. van Eeden, sa- ipen met de inspecteur voor het Basis onderwijs, de heer J. M. Verburg, die lierbij werden geassisteerd door de jongste leerling van de aanvangs- jroep Pauline Ankerman en de oudste leerling van de bovenbouw Matty Los. De school voor het kleuter- en ba- isonderwijs heeft als grondslag de mogelijkheden voor een geïntegreerde onderwijsvorm, waarom bij deruimte- ijke indeling rekening is gehouden met de onderlinge onderwijskundige relatie-mogelijkheden. In het ontwerp, dat ontw ikkeld is door de architect de heer K M. G. v. d Par, directeur van Multi-ontwerp. zijn aanwezig a Voor het kleuteronderwijs: (aan- vangsgroep) 2 werklokalen van 63% m2. 1 speellokaal 84 m2; 1 spelhaï 50 m2; b Voor het basisonderwijs: 1. Voor de onderbouw: 1 speelleerklas van 70 m2; 1 lokaal van 56 m2 Voor de bovenbouw: 4 lokalen van 56 m2 c Een ontmoetingsruimte en docu mentatiecentrum van 100 m2 De kleuterafdeling en de onder- en bovenbouw hebben elk een entree vanaf de diverse speelplaatsen. Dit wordt door de gebruikers zeer op prijs gesteld, doordat dan alle onderwijs ruimten door de diverse groepen gemakkelijk te bereiken zijn. De ont- De kinderen met ouders en leerkrach ten tiidens de officiële plechtigheid Door het slechte weer moest een aan vankelijk geplande ceremonie met krui wagen en stenen door het dorp komen te vervallen. De eerste steen. De heer J.M. Verburg, die mede na mens zijn collega sprak, nadat zij beiden de eerste steen hadden ge legd, samen met twee leerlingen. deel van de bewoners het huisvuil reeds dinsdagavond vroeg in de avond op de straat zet, met alle gevolgen van dien, terwijl een ander deel, dat de advertentie niet heeft gelezen, de zakken te laat voor de deur zet, met het gevolg, dat de rommel er in veel gevallen een week blijft staan. Het lijkt ons beter, dat de gemeente een brief aan alle bewoners stuurt, waarin de gehele gang van zaken rond het huis vuil wordt uiteengezet. Bovendien moe ten nieuwe inwoners daarin ook tel kens worden betrokken. In de tweede plaats vind ik de aan slag voor de reinigingsrechten een slordige zaak. Iets op 10 maart ver sturen wat op 31 maart voldaan moet worden is natuurlijk hoogst ongebruike lijk. Of de aanslagen moeten eerder worden verzonden of de vervaldatum moet een maand worden uitgesteld Burgemeester Van der Post was het grotendeels met de heer Kuijpers eens ,,In de loop van volgende maand verschijnt voor het eerst ons voor lichtingsblad Daarin staat alles ver meld over de huisvuil-ophaaldienst Het blad wordt uiteraard huis-aan- huis bezorgd, zodat iedereen het kan weten Bovendien zullen wij nog een ad vertentie plaatsen in de plaatselijke kranten Dit laatste naar aanleiding van een opmerking van de heer Van Maanen (AR), die het maar droevig ge steld vond met de kommunikatie tussen gemeente en bevolking. De heer Van Maanen vond een brief beter, omdat niet iedereen de plaatselijke kranten leest moetingsruimte biedt gelegenheid voor handvaardigheid, expressie, creatiel spel en muziek Het ontwerpen en bouwen van deze school is door het Gemeentebestuur van Leusden aan Sleutelbouw B V. te Rotterdam opgedragen. Mede dankzij het in team-verband kunnen werken met onder andere de afdeling Bouwkunde van de Dienst Gemeentewerken, de afdeling Onderwijs en Muys en de Winter s Bouw en Aannemingsbedrijf B V. te Rotterdam, zal het mogelijk zijn de school omstreeks 1 augustus in gebruik te kunnen nemen. Na de steenlegging werd het woord gevoerd door de beide inspekteurs (van het kleuter- en het basisonder- Van de redaktie) LEUSDEN - De vuilnis-ophaaldienst •opt nog niet helemaal zoals het hoort. ®it bleek niet alleen uit regelmatig deze krant gepubliceerde ingezon- en brieven, akties van bewoners, maar ül1 de vraag van de heer Kuijpers ydA) in de raad van vorige week oderdag. De heer Kuijpers: ,,De isvuil - ophaaldienst van de ge ënte loopt nog niet helemaal zoals et hoort. Nog niet zolang geleden ver been er een advertentie in de kranten, 1 bet huisvuil vroeger opgehaald zou orden. Het resultaat was, dat een J.C.T.K ui jpers( PvdA Betere voorlichting vuilnis nodig (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Volgens het socialistische raadslid de heer J.C.T. Kuijpers heeft Leusden/Centrum een chronisch gebrek aan volwassen ver- keersbrigadiers, waardoor zij, die wèl de veiligheid van hun kinderen voor opstellen, zwaarder zijn belast. De heer Kuijpers wilde weten of deze informatie juist was en wat b. en w. van plan zijn daaraan te doen. Het raadslid stelde deze vragen naar aanleiding van het voorstel van het college om zebrapa den aan te brengen op de Asschatter- weg (ter hoogte van de Middenweg) en de Hamersveldseweg(hoek Asschat- terweg). Hij was tevens van mening, dat het aanbrengen van deze zebra paden beter moest gebeuren, omdat nu blijkt, dat verschillende bestaande ze brapaden gedeeltelijk zijn wegge- regend. Burgemeester van der Post beves tigde, dat er een tekort is aan vol wassen verkeersbrigadiers, wat een extra belasting betekent voor hen, die deze taak nog wel zijn blijven ver vullen. Het college zal bezien wat hier van de oorzaak is en wat er aan ge daan kan worden. De technische dienst van de gemeente zal moeten bekijken in hoeverre het gebruikte materiaal voor het aanbrengen van zebrapaden verbeterd kan worden. De heer Mandemaker (PvdA) greep het voorstel aan om nog eens te wijzen op de propaganda, die de b v Eurowo ningen maakt voor hun woningen in Leusden. In hun brochure staat, dat de schoolkinderen via ongelijkvloerse kruisingen de school zullen kunnen be reiken. Wij zijn bezig een grote fout te maken in de standsplanning", aldus de heer Mandemaker. ..We bouwen echt wel leuke wijken, dat moet gezegd wor den, maar die worden doorsneden door brede autowegen, zonder dat aan de verkeersveiligheid van de voetgangers voldoende aandacht wordt besteed Tij dens ons bezoek aan Engelse new towns hebben we het toch wel beter gezien Daar gaan de kinderen naar school via voetpaden, die nergens in kontakt komen met gemotoriseerd verkeer. Is het aanbrengen van deze zebrapaden tijdelijk en kunnen we binnen afzien bare tijd ongelijkvloerse kruisingen en dergelijke tegemoet zien?" Burgemeester ,,De sales promotion van Eurowoningen komt volledig voor rekening van deze ontwikkelingsmaatschappij. Eurowoningen is van de gedachte uitgegaan, dat in het plan Rozen- daal scholen zouden komen, waar door de kinderen inderdaad via voetpaden de school zouden kun nen bereiken. Overigens betekent dat niet, dat de zebrapaden defi nitief zullen zijn We hebben on gelijkvloerse kruisingen als idee beslist niet verlaten In vergelij king met de Engelse new towns, waar men kan profiteren van vrij veel hoogteverschillen in het land schap, waardoor de aanleg van tun nels en bruggen gemakkelijker wordt, is de Nederlandse situatie aanmerkelijk ongunstiger Overi gens heeft dit probleem hier alle aandacht. Er is kortgeleden een speciale werkgroep ingesteld, die deze zaak zal bestuderen. Deze studie zal mettertijd zijn neer slag vinden in het aantal verkeers- overgangen in de gemeente De heer van Woudenberg (CHU):.On ze fractie heeft al jaren gepleit voor (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - De heer van Maa nen (AR) vroeg zich af wat de bedoe ling is van het persbericht, waarin staat, dat de provincie plannen heeft tot aanleg van een parkeerplaats en een picknickplaats aan de Ooievaars- horsterweg. Hij meende zich te her inneren dat wethouder Bijl veldtoen dit indertijd ter sprake kwam in de raad, deze plaats onzinnig" had genoemd. De heer van Maanen wilde weten of dit momenteel nog het standpunt is van het college. Hij drong er op aan het na tuurschoon in Den Treek toch vooral niet meer te laten aantasten door der gelijke picknickplaatsen. Burgemeester Van der Post stelde de heer Van Maanen gerust metdeme dedeling, dat het standpunt van het gemeentebestuur nog steeds hetzelfde was. Ook het gemeentebestuur is van mening, dat aanleg op de voorgestelde plaats niet juist is. Overigens is het een zaak van de provincie en die wil nu eenmaal concentratie van deze plaatsen bevorderen. Het overleg met het ge meentebestuur hierover is nog niet beëindigd Het is beslist nog geen vaststaand feit LEUSDEN - De uil Nunspee! afkomstige equipe Petersen - De Wiize reed aJgel°pen weekentl zeer succesvol in de Hornelandrally Deze rally is een 800 km lange rit, die hoofdzakelijk is uitgezet in de Belgische Ardennen Op Michelin kaarten zijn ongeveer 200 punten ingetekend, die door de deelnemers moeten worden aangedaan. De gemiddelde snelheid varieert tussen de 50 en ,k; per ,uur, He' h°ee gemiddelde is dan ook de oorzaak van het oplopen wnrd? h/,iraa«U°M D.' A verk?erd ri).den genadeloos met tijdstratpunten wordt bestraft. Met slechts 50 strafpunteD een stratpunt meer dan de winnaar klasseerde de equipe Petersen - De Wijze zich als tweede Tevens wisten zij beslag te 'eggen op de eerste plaats in de groep toerwagens tot 2000 cc De equipe maakt deel uit van het door Vulcanouit Hoevelaken gesponserde Vulcano- team Mede door het goede rijden van de twee andere Vulcano-equipe s wisten zij ook nog beslag te leggen op de teamprijs, waardoor het succes volledig was. Op de foto: De heren De Wijze (links) en Petersen met de veroverde bekers. wijs), die het schoolbestuur feliciteer den met dit prille begin van wat in augustus de eerste geïntegreerde school in Leusden zal worden. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Schneider, dankte iedereen van harte voor de enorme medewerking die is en wordt verleend, terwijl burgemeester Van der Post nog eens in het kort de ontstaansgeschiedenis memoreerde en de dank overbracht aandeinspektievan het kleuter- en openbaar onderwijs, die zo'n enorme medewerking verleenden. De heer H. Rijnsdorp sprak namens de bouwer, de NV Sleutelbouw Ook namens deze firma kregen de beide inspek teurs een bouw-helm aangeboden. De kinderen van de school, die nu al verlangend uitkijken naar het mo ment, dat ze de voordeur binnen kun nen gaan, zongen een geestdriftig lied tot slot. Bij deze eerste steenlegging waren verschillende vertegenwoordigers van andere scholen aanwezig, evenals ge meentelijke ambtenaren, die nauw bij de voorbereiding van deze bouw be trokken zijn geweest. Van het ge meentebestuur zagen wij naast bur gemeester van der Post ook wethou der J. Wagenaar De school is nu on dergebracht in het Hervormd Centrum en twee noodlokalen. Er zijn drie leerkrachten. In augustus zal gestart worden met in ieder geval vijf klassen. tunnels en bruggetjes We zijn blij, dat de PvdA ons nu bijvalt. Er moet alle aandacht aan worden besteed". De heer van Spaendonck (D'66): .Ik wil in dit verband nog eens de aan dacht vestigen op de bijzonder ge vaarlijke situatie op de Arnhemseweg, ondermeer ter hoogte van de Ooie- vaarshorsterweg. Ik heb in de krant gelezen, dat de scholen in Leusden/ Zuid zich nu rechtstreeks tot de minis ter hebben gewend Mijn vraag is: wordt er nu iets aan gedaan? En hoe zit het met de bus-route door Leus den/Zuid9" Burgemeester van der Post: „De Arnhemseweg is inderdaad een gevaar lijke zaak. Wij hebben als gemeente voortdurend aangedrongen op maatre gelen. We hebben de gegevens van de telling, uitgevoerd door ouders in Leus den/Zuid, ook doorgezonden aan de desbetreffende rijksinstanties. Daar mee is natuurlijk nog geen maatregel bereikt, maar wij zullen voortdurend blijven kloppen op de daarvoor bestem de deur. In afwachting van die maat regel hebben we defensie verzocht ter beveiliging van de kinderen tijde lijk een bailey-brug over de Arnhem seweg aan te willen leggen. Tot nu toe van \Youdcnberg(CHU): Altijd al voor tunnels «epleit hebben we nog geen reaktie van defen sie ontvangen". Ten aanzien van de bus route door Leusden/Zuid deelde bur gemeester van der Post mee, dat tot zijn spijt er geen sprake van kan zijn, dat de NBM-bus door het dorp zal gaan rijden. „Het spijt me bijzonder dat dit niet is gelukt, maar er blijken tal van bezwaren aan te kleven, met name de tijdsduur van zo'n omweg, waardoor de bus verdere aansluitin gen zal missen. Dat is één van de belangrijkste bezwaren. Er is boven dien een proefrit geweest door de straten van Leusden/Zuid en het weg- verloop in deze kern is van dusdanige aard, dat ook deze proef negatief is uitgevallen".

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5