Kwekerij-bloemisterij „Het Viaduct" DVERTEREN Foutieve radio berichtgeving sticht verwarring rond Treker hulpaktie geheim van de zeeplantage i Kapitein Rob: De schatten van de Esmeralda Veel keuze in: Accubakken I (in vele maten) Plantenbakken Bloemstukjes Kamerplanten Verse snijbloemen DE MAN UIT CHICAGO LEUSDER KRANT Speciale aanbiedingen Advocaat Kratz van 6.65 voor 5.50 Matheus Rosé van 7.25 voor 6.15 Langs whisky van 15.95 voor 13.10 Vi liter jenever V2 liter vieux te samen voor 21.80 nu 19.10 Slijterij de Roskam Voor uw tuin violen - potaarde en mest Leiisder Krant strip Kappie en het tVAVA'AVn M. OSNABRUGGE IS DE MAN DIE U AAN EEN i y FIETS EN BROMFIETS HELPEN KAN. 4 i Kom eens een proefrit maken 4 Ook het adres voor uw reparatie y Erkend vakhandel 4 uit zijn cilinders raakt ook uitgeput. Dan ziet hij Rosemarie met de boots haak door het water zwemmen, geluk kig. misschien kan zij hem bevrijden Maar tegelijkertijd vult zijn hart zich met angst, dat de haai haar ook zal aanvallen Hij moet toezien hoe Rose marie haar ongelijke strijd met het door Robs dolkmes gewonde en geïrriteerde dier aanbindt Als een vis zo behendig zwemt Rosemarie om het monster! wendt en keert en verliest het dige dier geen ogenblik uit het Als het moment is gekomen, ze hem met alle kracht die in is. de bootshaak in het grote lictui| Het wapen doodt de haai niet. door pijn overmand, moet het de strijd voor een ogenblik opgei Meneer Jansonius hees de vlag toen zijn dochter geboren werd IM SI)i:ii l\l< I I -7- De kelner kuchte zeer nadrukkelijk. ,,U blijft vannacht hier, meneer? vroeg hij ..Ja, dat was wel de bedoe ling' .Wilt u dan even het formulier invullen? Als u mij uw paspoort geeft, zal ik het zelf voor u doen Ach neen. dan moet ik eerst mijn tas weer tussen al die papieren uit de wagen halen! Nee. geef maar hier ..De vreemdeling haalde z'n vulpen voor de dag en vulde beide formulie ren snel en handig in De ober las William Colverton, journalist, Clare Wyatt. secretares se ..Ik zal het maar geloven", brom de hij ..Als zijn geld goed is, kan me dat paspoort niets schelen" En de fooi overtuigde hem ervan, dat dit het enig juiste standpunt was Inmiddels was mr Clarenbough ge wikkeld in een allergezelligst gesprek met de dochter van de burgemeester Corrie had in het eerst haar schroom voor het door haar zo weinig beoefen- geschreven door T. Lodewijk de engels moeten overwinnen, maar nu ze er doorheen was, ontwikkelde zich de conversatie bijzonder vlot. Claren bough bleek een gezellig prater en al sprak hij weinig over Chicago, over New York wist hij des te meer te ver tellen Hij bleek bijzonder op de hoog te van de politiek, zoals die door de UNO bedreven werd en Corrie ver wonderde zich erover, dat een zaken man zo goed in al dergelijke dingen thuis was Haar afkeer van de Amen- kanen smolt langzamerhand weg, maar toch kon zij de gedachte niet van zich afzetten, dat deze meneer Clarenbough het toch wel een beetje erg met zich zelf getroffen had en... dat hij voort durend een rol speelde Ze vroeg zich af. met de intuïtieve scherpzin nigheid die vrouwen eigen is. of die Clarenbough die zich hier presenteer de. zich nu werkelijk voordeed zoals hij was. Midden in het gesprek kwam de bur gemeester binnen en ging er in z'n gemakkelijke stoel bij zitten Hij ver stond het engels beter dan hij 't sprak pn vergenoegde zich derhalve met luis teren Maar toen een pauze in het ge sprek ontstond, wendde hij zich tot zijn gast. ..Ik heb al veel gehoord van jullie Amerikaanse journalisten zei hij glimlachend, maardat ze zulke speur neuzen hadden, wist ik toch niet!" Clarenbough keek hem verwonderd aan. ,.Hoe bedoelt u?" ..Wel zoeven hoorde ik van de eige naar van het Rode Hert, dat daar een Amerikaanse journalist met z'n se cretaresse zit te lunchen, die van plan is mr. Clarenbough te interviewen over zijn belevenissen in Nederland en de indrukken die hij in Meeldam heeft opgedaan." De burgemeester praatte nog een tijdje voort over de sensatiezucht van de Amerikaanse bladen en de volhar ding van de daaraan verbonden pers- ridders en bemerkte daardoor niet, dat zijn gast een weinig bleekjes was geworden en diens woordenstroom ge heel was opgedroogd. Maar Corrie voelde de verandering in de sfeer aan. ,,U lijkt niet bijster ingenomen met het vooruitzicht van een intervieuw plaagde ze ,,Och," zei Clarenbough, niet zonder enige wreveligheid, ,,als u eens wist hoe verschrikkelijk lastig, indringe rig en onbescheiden de Amerikaanse krantenheren zijn, zoudt u begrijpen, dat ik er nu helemaal niet bijster op gebrand ben één van die heren te ontvan gen. Mocht hij zich hier vervoegen, weest u dan zo vriendelijk en maak hem duidelijk, dat ik hier voor mijn plezier ben en dat een intervieuw mijns inziens zeer beslist niet tot m'n va kantiegenoegens behoort". ,,Ja maar, als die man nu speciaal ervoor gekomen is", protesteerde de burgemeester, die een beetje inter nationale reclame voor zijn gemeente en wellicht voor zijn persoon helemaal nog niet zo gek vond. ..dan kunt u toch maar niet zonder meer ,,naar huis" geven9" ,,Die vent is natuurlijk toevallig inde buurt verdwaald", antwoordde Claren bough. Geloof maar niet, dat hij spe ciaal uit de Staten naar Meeldam is gekomen om een onbetekenend zaken man te interviewen". „Nu.. onbetekenend... vleide Dtf.1 kenburg ,,Och burgemeester, zakenmensJ zoals ik groeien in Amerika aan debo-l men. ik ben lang nog geen Ford] Rockefeller". Op dat ogenblik werd er gebelt i even later kwam het dienstmeisje bu nen met een hoogrode kleur. ..Daar is een meneer, zeker Fransman of zoiets, want ik kan j altemet niet verstaan!" ,,Laat mij maar even gaan'" Corrj was al opgewipt en door de des verdwenen. Clarenbough en de bur gemeester keken elkaar aan. ..Dat zal'm zijn", zei deAmerikiy ..Als ze hem nu in vredesnaam mu niet binnenhaalt" Maar Corrie was in de hal reedsj discussie met de bezoekers, die-zei haar beste engels (ze had nog maar k« tevoren praktijk gehad) te woord stoei .Ik ben Colverton van de Chicago suo, l zei de bezoeker. „en ik heb gehoord,^ mr Clarenbough van ClarenboughChï< Stores hier logeerde Dat hij hie feestelijk ontvangen was, omdat hij deze stad afkomstig is. Is dat ,,Ja dat hebt u wel goed stemde Corrie toe ,,Ik zou graagoj Clarenbough persoonlijk een paar vr«i gen stellen", ging de bezopker voort U wilde hem intervieuwen als ik goed begrijp9" „Ja", glimlachte de ander, ,,di komt het wel op neer". ,,Dan spijt het me erg voor u, neer maar mr. Clarenbough is big met vakantie", antwoordde Corrie,,,9 hij voelt er helemaal niets voor og thans geintervieuwd te worden" ..Hoe weet u dat?" ,,\Ve hebben het er juist over gel want wij hadden al gauw van uw wezigheid gehoord". no 48 Beneden verkeert Rob in dodelijk ge vaar De haai heeft zijn prooi ont dekt en maakt zich klaar deze onder water levende mens aan te vallen Als door een instinct gewaarschuwd, draait Rob zich plotseling om en een kreet van ontzetting ontsnapt hem, als hij de dreigende gevaarte op zich af ziet komen. Het is te laat om te vluchten of naar de oppervlakte terug te keren. Wat een geluk, dat hij zijn korte dolk in de gordel van zijn zwem broek mee heeft genomen met de bedoe ling eventuele touwen en obstakels weg te snijden. Nu komt die dolk goed van pas. Bliksemsnel reageert Rob op het gevaar en met een forse stoot plaatst hij het wapen in de hartstreek van het monster. Maar zijn onverhoedse be weging heeft de verkoolde wrakstukken van de ..Esmeralda" in beweging ge bracht, en een stuk hout onder- begeeft het en het volgende ugciam zit hij bekneld onder een zware d» balk Zijn rukken aan de takel haf Jan en Rosemarie echter gewaarschïl en Rosemarie snelt naar de stei-f en vol schrik ziet zij bij steeds k| ter wordende stoten luchtbellen n boven komen! no 49 „Er is iets met Rob, roept zever- schrikt naar haar man, .,ik moet naar beneden om hem te helpen Jan Smit helpt zo goed en zo kwaad hij kan zijn vrouw met het vullen van de lege luchtcylinders. Het schijnt een eeuwig heid te duren voor zij eindelijk klaar is om in de diepte af te dalen. Jan Smit blijft alleen in angstige span ning aan de reling achter Rosemarie heeft een bootshaak meegenomen, want zij denkt dat de inktvis weer in actie is gekomen. Maar al gauw ziet zij bene den in de diepte het gevaar, waarin Rob verkeert. Zij ziet de geweldige scha duw van de menshaai onheilspellend door het water schieten en heeft in een oogopslag gezien, dat Rob bekca zit en niets kan doen om het monsiaf van zich af te houden. Uit zijn masfaT stijgen bij korte tussenpozen luchtig len op Is hij gewond? Met een kr* van ontzetting ziet Rosemarie hoed haai op de weerloze Rob toe zwemt..] om aan iedereen <e dat hij een gelukkige vader was geworden. Wel een goed kope manier om zulk een blij de tijding kenbaar te maken, maar niet de beste. Met een GEBOORTEKAARTJE van de LEUSDER KRANT gaat het beter en sneller. Al uw fa milie en kennissen kunnen van de blijde gebeurtenis op de hoogte zijn nog voordat er 24 uur verstreken zijn. Komt u nu al vast eens snuf felen in onze prachtige kollek- tie geboortekaartjes. We zijn er zeker van, dat uw keus er bij is. FINNMARK 3 LEUSDEN CENTRUM ixiNDERDAG 12 APRIL 1973 -30- Toen de maat zich verlicht van zijn zuidwester bevrijdde, koos de bij, die daaronder al lang naar een uitweg had gezocht, blij zoemend de vrijheid „Nou hoop ik ja maar, dat het beest ook genoeg stuifmeel bij zich heeft", sprak Kappie het insect naogend. ,,St-stuifmeel? Had ik daar ook voor moeten z-zorgen?" vroeg de maat ver ongelijkt. ,,D-dat had je maar moeten zeggen, Kappie". „Welnee, aardappel die je bent", lachte Kappie. „Daar zorgt zo'n beest zelf wel voor, hoor. Daarvoor hebben we hem ja net nodig. Wat heb je vroeger over bloemen geleerd, op school?" De maat trok zijn gezicht in rimpels. „Dat ze water moeten hebben om te groeien", sprak hij tenslotte „Klont", zei Kappie. „Dat bedoelde ik niet! Maar er is geen tnd om het je allemaal uit te leggen. Je zult het wel begrijpen, als je over een tijdje ziet, hoe wij kweeksels van de professor hebben verbeterd. Kom mee". Maar toen zij buiten kwamen, stond daar professor Bladergroen hen op te wach ten „Wat heb je vroeger op school ge leerd over bloemen?, vroeg hij de maat streng... (Van de redaktie) LEUSDEN - Een volstrekt onjuiste berichtgeving via de radio over de bos- hulpaktie Den Treek/Henschoten door de aktiegroep Knalgroen en de Leusder Krant sticht verwarring in Leusden.\In deze berichtgeving wordt de aktie namelijk zonder voldoende overleg en\achtergrondinformatie tot een lande lijke aktie gebombardeerd en het restaurant Alberts Corner tot initiatief nemer. Dit is volstrekt onjuist en tegen de bedoeling van de organisatoren in. Het blijkt, dat het telefoonnummer van Alberts Corner dag en nacht heeft open gestaan voor opgave van deelnemers. De bedoeling van de aktie is juist om met kleine groepjes te werken en onder deskundige leiding. Een lande lijke aktie impliceert een veel groter aantal werkwilligen, waarover geen enkel toezicht meer mogelijk is. De kans, dat er dan meer vernield wordt dan hersteld is erg groot. De aktiegroepen doen dan ook een ernstig beroep op de deelnemers om zich strikt te houden aan de aanwijzingen van de des kundigen en niet op eigen houtje het bos in te trekken. Overigens blijven de in dit nummer genoemde telefoonnummers van de aktiegroepen gehandhaafd. „Die plaat is wel goed, maar ze oonzen op de muur." V2 liter kersen brandewijn V2 liter bessenjenever Hessenweg 212 - Achterveld - Telefoon 223 ■s Avonds eeooend G- Speksnijder Ruime parkeerplaats Drifakkerweg 4A - Leusden-C. - ^lllllllimmill illlilSLlSLSULJLJULSÜLJLSLMJL&SSXUJJXSJJ-i-IXXi no 50 Rob doet een laatste wanhopige poging zich te bevrijden van de loodzware balk die op zijn borst rust. Hij wendt zijn uiterste krachten aan. terwijl hij geen ogenblik zijn doodsvijand, de haai uit het oog verliest Maar hij is machte loos en zijn adem gaat steeds moei lijker, want niet alleen rust de balk zwaar op zijn borst, maar de zuurstof k Arnhemseweg 93 - Leusden-Zuid - Telefoon 03498-1461 -29- Kappie en Okki bevonden zich inmiddels in de broeikas waar de professor zijn Stappans Vulgaris kweekte Met grote aandacht bestudeerden zij de nijvere gedragingen der plantjes en wanneer de professor hen zo had aangetroffen, zou hij hen ongetwijfeld hebben ge prezen om hun wetenschappelijke be langstelling. „Een jofel plantje" sprak Okki waar derend „Dat is toch maar een sap pig stukje werk van die bollebof" Ze maken me zeeziek," bekende Kappie „Nou ik weet. dat dat uitge- taande studiehoofd die groeisels aan wal wil gaan zetten, heb ik ja geen rust meer. Die dingetjes kunnen de wereld nog heel wat averij bezorgen Het wordt ja tijd, dat wij dat sakkerse plan in de grond boren en zo is het maar net!' Bezorgd blikte hij naar buiten „Waar blijft die klont nou toch met zijn bij?" vroeg hij „Hij had hier moeten zijn Juist op dat ogenblik naderde er bui ten het geluid van aarzelende voetstap pen en even later trad de maat zoe mend de broeikas binnen ,,N-niet pr-praten!" fluisterde hij, terwijl hij probeerde het zenuwachtig wiebelen van zijn hoofd te bedwingen. „Als jullie gaan praten, ga ik d-den- ken en dan st-steekt dat beest mis schien in mijn hoofd

Leusder Krant | 1973 | | pagina 8