Leusdenaren, die een lintje kregen Zilveren onderscheiding voor Arie de Kruijff Steeds moeilijker om een gezond verenigingsleven op gang te ho Zilveren onderscheiding voor Chr. Eggers Telefoon kabels met opzet vernield Majoor J. W. van Ewijk geridderd ALS JACHTOPZIENER ZESTIG JAAR IN DIENST VAN DE FAM. DE BEAUFORT Afwezig J. H. Lantink MEDISCHE DIENSTEN ONDERSCHEIDEN G. T. VAN DE HENGEL: LEUSDEN - Vrijdagochtend 27 april was het voor de politiegroep Leusden vroeg aantreden in het gebouw ,,De Schakel" te de Bilt voor een feeste lijke plechtigheid. Het had Hare Majes teit de Koningin behaagd twee leden van het politiekorps Leusden te onderschei den met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. En wel de opperwachtmeester Chr. Eggers, rayoncommandant te Leusden-Centrum en de wachtmeester le klasse D. Nagel van de post Woudenberg. Tezamen met deze twee decorandi van de politiegroep Leusden werden koninklijk onderscheiden Adjudant O. Kooistra, commandant van de groep Doorn, met de gouden me daille; Opperwachtmeester W den Breejen, Rijksspeurhondgeleider in het dis- trikt Utrecht, wonende te Soest, zil veren medaille, en Oud-wachtmeester le klasse E. van den Brandt te Maarsbergen, zilveren medaille. Behalve de politiegroep Leusden was ook de groep Doorn bijna voltallig aan wezig. Van de andere korpsen waren vertegenwoordigers naar de Bilt ge komen Luitenant Buising, staf-officier van de Politie, leidde de ceremoniele plech tigheid, waarbij ook de echtgenoten en kinderen van de gedecoreerden aan wezig waren. Nadat de koninklijke bekendmaking was voorgelezen reikte Kolonel B W F. de Beaufort de onderscheidingen uit en Arts te Leusden-C. op 2, 3 en 4 mei. Waarnemend: dokter B. Binkhorst Gironde 1, Leusden-C Telefoon 2667. Weekend: 5 en 6 mei 1973. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom en Lantink zal a s weekend waarnemen dr Boersema, Julianaweg 5, Achter veld, tel. 222, dinsdagmiddag en -avond dr. Binkhorst, Gironde 1, tel. 03496-2667. (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur) De wijkverpleging wordt waargeno men door: zr. Laudy. Burg.deBeau- fortweg 4, Leusden-Centrum, tel. 2081 Apotheek. Openingstijden apotheek Leusden werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19 30 tot 20 uur. sprak tot ieder van de vijf politie mannen een persoonlijk woord. Dedis- triktscommandant zei verheugd te zijn dat een zo groot aantal van zijn politie mannen werd gedecoreerd Als eerste in de rij van sprekers richtte mevrouw C. M. s'Jacob, burge meester van Leersum het woord tot de decorandi en zij liet naar voren komen dat er nog onderscheidingen worden uitgereikt, zodat men publiekelijk die genen kan eren. die in het belang van de gemeenschap hebben gearbeid Burgemeester mr. A H van der Post sprak namens de gemeentebesturen van Leusden en Woudenberg, adjudant Groeneweg namens de groepscomman danten, Majoor Van Twillert namens de staf, opperwachtmeester De Boer namens de groep Doorn. Adjudant J. Hartman van de groep Leusden sprak in hartelijke bewoor dingen zijn beide korpsleden toe, en wij brengen hier in het bijzonder de verdiensten van onze plaatsgenoot op per Eggers naar voren. Opper Chnstiaan Eggers werd 21 augustus 1913 geboren te Hoogezand. Hij trad in dienst op 12 mei 1970 en diende achtereenvolgens bij de Rijks- veldwacht, de Marechausse en de Rijks politie. Zijn standplaatsen waren: Baarle Nassau, Soestdijk, Doorn, Bun schoten, Amsterdam, Soestdijk, Hoorn, Wieringermeer en op 22 oktober 1962 kwam hij naar Leusden. Hij heeft de rang van opperwachtmeester en is rayoncommandant van Leusden-Cen trum Hij is tevens docent aan de B- kursus in de Bilt Hij zit in het bestuur van de Vereniging voor Veilig Verkeer, en heeft als zodanig veel bemoeienis met de verkeersexamens op de scholen onder andere te Leusden. Adjudant Hartman schetste de heer Eggers als een politeman van de oude garde, die echter begrip kan opbrengen voor de nieuwe tijd. Hij blijft onder alle om standigheden de gemoedsrust zelve, en doet met veel accuratesse en toe wijding zijn werk. Wanneer hij binnen niet al te lange tijd met funktioneel leeftijdsontslag zal gaan kan hij met voldoening terugzien op een periode van goed politiewerk in Leusden. Opper Eggers blijft in Leusden-centrum wo nen. Namens de grpep Leusden bood adjudant Hartman zijn beide korps- leden de draagmedaille aan Er werden vele fraaie boeketten aan de echtgenoten overhandigd en ook de echtgenoten werden betrokken in de hulde en de dank van het politiekorps. In een feestelijk samenzijn werden de gedecoreerden gelukgewenst Burgemeester mr. A H van der Post tijdens een toespraak aan de gedecoreerden, geheel rechts opper wachtmeester Eggers Foto Janus Visser LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 26 april werd door de heer J. van de P.T.T. te Amersfoort aangifte gedaan van het vermoedelijk met opzet ver nielen van telefoonkabels In het plan Roozenboom was een bulldozer van de firma H. bezig een bouwput te graven Zij ondervonden bij deze werkzaam heden last van enige P T T -kabels en vroegen de P.T.T. deze te laten ver wijderen De P T T kon door per soneelsgebrek niet direkt aan dit ver zoek voldoen. De firma H zal mo gelijkerwijs worden beschuldigd van het opzettelijk vernielen van de P.T.T.- kabels. VRIJDAG 4 MFI 1973 SDl.li Ik l< I ^yyVQQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCX ?ooooooooooooooooooooooooooooocoooooo< edaktie) LEUSDEN - Dinsdagmorgen ontving i heer A de Kruijff de ere-medaille zilver verbonden aan de orde van ranje Nassau uit handen van burge- leester mr. A. H. van der Post tij- ens een officiële plechtigheid op het emeentehuis van Leusden in aanwe- igheid van familie en tal van genodig- en, waaronder vertegenwoordigers an Rijkspolitie en de Nederlandse Ver- niging van Jachtopzieners alsmede illega-jachtopzieners en niet te ver eten jagers uit verschillende delen van et land. die onder leiding van de heer Kruijff op jacht zijn geweest. De (langstelling voor dit gebeuren was groot, dat men op het gemeentehuis stoelen tekort kwam om iedereen plaats te geven. De heer De Kruijff de koninklijke onderschei- voor het bijzondere feit, dat hij zestig jaar achtereen in dienst geweest bij de familie De Beau- waarvan het grootste deel als Vanaf 1 mei 1913 bij tot 25 juni 1925 de familie Beaufort, nadien tot zijn pensione bij Den Treek de rechtsopvolger van de landgoederen Na zijn pensione ring kwam hij weer in dienst bij de familie De Beaufort, eveneens als jachtopziener. Burgemeester van der Post vond het een hele prestatie om zo lang achtereen bij dezelfde familie in dienst te zijn ,,Dat betekent dat de onderlinge verstandhouding uitstekend moet zijn met wederzijdse waardering en res- pekt. U hebt uw werk altijd met bij zonder veel plezier gedaan en wat sterker spreekt met veel vakman schap Men weet dat men op uw raad en aanwijzingen kan vertrouwen. Ik hoop, dat u uw werk nog lange tijd in goede gezondheid kunt doen". De distriktscommandant van de rijks politie. distrikt Utrecht, kolonel jhr. B. W. F. de Beaufort sprak de jubi laris en gedecoreerde toe in drie hoedanigheden. In de eerste plaats als distriktscommandant van de rijks politie (de heer de Kruijff is als jachtopziener tevens onbezoldigd ambtenaar van de rijkspolitie), ten tweede als voorzitter van de Neder landse Vereniging van Jachtopzie ners, afd. Utrecht en het Gooi en ten slotte als particulier en lid van de familie De Beaufort Kolonel De Beaufort prees de heer De Kruijff om zijn vakmanschap, maar ook om zijn menselijke hoedanighe den. ,,U bent een vakman met een hele grote hoofdletter", aldus de heer De Beaufort", ,,wat u op uw gebied pres teert grenst aan het onwaarschijn lijke Ik ben er nooit slechter op ge worden wanneer ik uw raad opvolgde. ,,De distriktscommandant haalde tal van anekdotische herinneringen op uit het leven van de heer De Kruijff Uiteraard betrok hij ook mevrouw De Kruijff in de hulde die haar man ten deel viel. Het zoontje van de kolonel over handigde mevrouw de Kruijff een boeket bloemen en de jubilaris de draagmedaille, behorend bij de on derscheiding. Namens de familie van de gedecoreerde sprak de heer C. de Kruijff uit Hilversum, een zoon van de heer De Kruijff. Hij overhandigde hem een electrisch scheerapparaat. De heer De Kruijff bedankte iedereen voor de hulde die hem ten deel was gevallen, in het bijzonder voor de ko ninklijke onderscheiding. Op hu moristische wijze ging hij in kort bestek nog eens zijn leven na en kon- stateerde, dat hij maar liefst ,,vijf burgemeester had versleten" en dat de heer van der Post de zesde burge meester van Leusden was die hij mee maakte ,,Maar", zo troostte hij de heer Van der Post, ,.u bent de eerste die me een koninklijke onderscheiding hebt gegeven, ook al begrijp ik nog niet he lemaal waar ik die voor heb gekre gen. Ik ben nooit zo'n brave Hendrik geweest". Burgemeester van der Post deelde hem mee, dat hij de onderscheiding niet had gekregen omdat hij wel of geen brave Hendrik was geweest, maar wel voor het feit, dat hij met vakman schap en menselijkheid zijn leven in dienst heeft gesteld van de natuur, waar Leusden zo rijk aan is. Tot besluit van de plechtigheid werd een dronk uitgebracht op de gedeco reerde jubilaris en was er gelegen heid tot feliciteren. In de weekenden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben: zaterdag en zondag van 14 tot 14 30 uur en van 17.30 tot 18 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apo theek zaterdags en zondags gesloten Opperwachtmeester Eggers krijgt zijn onderscheiding opgespeld door Ko lonel de Beaufort Foto Janus Visser. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - ,,Toen ik hier de raadzaal binnen kwam, zag ik, dat ik in de boot was genomen." Dat was de verheugde reaktie van de heer G.T. (Gradus) v.d. Hengel, die met een ,,vals" voorwendsel op het gemeentehuis was ontboden om daar uit handen van burgemeester mr. A.H. v.d. Post de versierselen m ontvangst te nemen verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer van de Hengel ontving een zilveren ere-medaille voor het feit, dat hij meer dan vijf en twin tig jaar lid is geweest van de Oranje vereniging Leusden en voor deze ver eniging heel veel werk heeft verzet. Sind 1966 als voorzitter van deze ver eniging. Burgemeester van der Post uitte in zijn toespraak tot de gedecoreerde zijn bijzondere bewondering voor het werk, dat de heer van de Hengel nu al tientallen jaren doet voor het verenigingsleven van Leusden. ,,U ont vangt deze ere-medaille voor Uw lang durige lidmaatschap van de Oranje vereniging, maar dat is slechts één aspekt. U bent ongetrouwd, maar wel getrouwd met het verenigingsleven. U bent naast voorzitter van de Oranje vereniging ook secretaris van de ABTB, voorzitter van de JBTB, de Jeugdbewe ging, de Hobbyclub en dan heb ik nog lang niet alles opgesomd. U bent bij zonder sociaal-maatschappelijk inge steld U hebt er altijd naar gestreefd om samen te werken met andere be volkingsgroepen dan de Rooms Katho lieke. En niet alleen in deze tijd, maar ook in een tijd, toen een der gelijke samenwerking veel moeilijker lag Ook op kerkelijk gebied hebt U reeds een pauselijke onderscheiding ontvangen en daarom verheugt het mij, dat ik U deze onderscheiding mag uit reiken. Het gemeentebestuur is U veel dank verschuldigd voor Uw rusteloos zwoegen op het terrein van het vere nigingsleven." Na het opspelden van de ere-medail le sprak de heer v.d Hengel zijn dank uit voor deze onderscheiding ,,lk ben verheugd deze onderscheiding te hebben gekregen. In deze gecompliceerde maatschappij wordt het steeds moeilij ker om een gezond verenigingsleven op gang te houden. Deze koninklijke on derscheiding is voor mij een extra stimulans om door te gaan met dit werk Ik hoop het nog een tijdje vol te hou den. Ik hoop dat opnieuw steeds met de medewerking van de gemeente te kunnen doen, zoals ook in de afgelo pen 25 jaar het geval is geweest Bij de uitreikingsplechtigheid was niet alleen de naaste familie van de heer van de Hengel aanwezig, maar ook andere leden van het bestuur van de Oranjevereniging, die in de onder scheiding van de heer van de Hengel mede werden gehuldigd voor hun be langeloze werk voor de Leusdense samenleving. op de foto: Burgemeecter van der Post speldt de heer van de Hengel de zil veren medaille op, verbonden aan de orden van Oranje Nassau. (Foto Leusder Krant) (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Majoor J. W. van Ewijk uit Leusden/Zuid is in Amers foort onderscheiden met de ridderor de met de zwaarden, verbonden aan de orde van Oranje Nassau De heer Van Ewijk is bij het dienstvak van de officieren voor speciale diensten der Geneeskundige troepen Hij is gedeta cheerd in de Juliana van Stolberg- kazerne te Amersfoort.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5