Geslaagd jaarfeest van Samuël en Edelweiss Hulpaktie Den Treek De heer van Spaendonck (D'66) wil niet lang meer zwijgen BEZWAAR TEGEN PUBLIKATIE ROND UITGROEI LEUSDEN ƒ20.000,- boete voor belastingontduiking J Gemeenteraad Jvan Born [op bezoek MET ENERGIE EN VEEL ELAN Geheimhouding raadsleden rond tweede fase in het geding: Gastgezinnen in Lensden gezocht Van fiets gevallen: Meisje bewusteloos aangetroffen Hond beet hond dood Commentaren/ meningen KOP EN STAART VERTICAAL OF HORIZONTAAL. DAT IS DE VRAAG VRIJDAG 4 MEI 1973 LEI SI) ER KR t r ADVERTEREN KOST GELD NIET ADVERTEREN KOST MEER Vraag onze advertentietarieven De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden LEUSDEN/ZUID - Vrijdagavond 27 april vond in ,,De Mof" te Leusden- Zuid het jaarfeest plaats van de Chris telijke Jeugdverenigingen Samuël" en „Edelweiss". Ds. W. Sirag opende het feest met schriftlezing en gebed, en memoreerde dat Samuël" reeds 37 jaar bestaat en ..Edelweiss" 27 jaar Hij sprak er zijn dank over uit, dat dit Christelijk jeugdwerk in Leusden nog altijd voort gang kan vinden dankzij de bereid willige medewerking van een aantal enthousiaste jeugdleiders en -leid sters. Nadat de klubliederen gezongen wa ren. gaf voorzitter R. van Buren het jaaroverzicht weer. Het was een goed verenigingsjaar. maar toch zat hij in de zorgen Er is een ernstig tekort aan leiders, en hij deed een dringend beroep op die Leusdenaren, die zich tot het werk van het Y M C A voelen aan getrokken, zich op te geven als leider of leidster. Het gaat hier om de maan dagmiddag en de dinsdagavond ..Wie, o wie, voelt zich aangetrokken aan onze kinderen leiding te geven?" Gaarne uw opgave bij de heer R. van Buren, Kon. Julianalaan 20, Leusden-Zuid. telef. 03490-32693 Het toneelstukje „Televisum' werd door de jongste kinderen opgevoerd. Waren hun stemmetjes soms wat zwak in aktie kwamen ze toen de lelijke to venaar .Televisum", die iedereen be- I (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Dins- I dag heeft het gemeentebestuur van Leusden de gemeenteraad I van de gemeente Born op bezoek gehad. Het gezelschap werd 's morgens omstreeks tien uur door burgemeester van der Post officieel op het gemeentehuis ont- I vangen, waarna een rondtoer door de gemeente volgde, waarbij ui- iteraard het accent werd gelegd op de verschillende nieuwbouwwij- ken van Leusden/Centrum en de toekomstige uitgroei. Gemeente- voorlichter de heer S Polak ver- I gezelde het gezelschap op hun tocht door de gemeente en voor- - zag één en ander van commen- I taar en toelichting. LEUSDEN - De Provinciale Federa tie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening zoekt ook dit jaar weer gastgezinnen in Leusden, waar één of twee kinderen een week, veertien dagen of langer mogen logeren. Ook vraagt men jeugdklubs, die gaan kam peren of zij een week of langer een gast willen meenemen. Er zijn nog altijd veel kinderen in Nederland voor wie de zomervakantie geen onverdeeld plezier is. Deze kinderen wonen in stadswijken, waar niet gespeeld kan worden vanwege het drukke verkeer. En hun ouders zijn vaak niet in staat om er met hen op uit te trekken. Redenen hiervoor kunnen zijn: ziekte, financiën, huwelijksproblemen, alleen staande ouders. Ook te kleine behui zing kan de lange zomervakantie- periode tot een moeilijke opgave ma ken. Vorig jaar was deze aktie in de gemeente Leusden een groot sukses. Twaalf gezinnen bleken bereid een minder bedeeld kind een prettige va kantie te bezorgen. Helaas kwamen er dit jaar slechts twee aanmeldingen binnen. Daar één der adressen niet bereikbaar was toen de eerste oproep in onze krant ver scheen geven wij onderstaand nogmaals de adressen op, bij wie u zich als gastgezin kunt melden. 1. Mevrouw A. I. M. van der Post, Van Diepenheim Scheltuslaan, Leus den-Zuid, telefoon 03490-19561. 2. Mevrouw W. L. G. Groenewegen, Van Oldenbarneveltstraat 17, Achter veld, telefoon 03425-646. De kinderen van de jeugdverenigingen Samuel en Edelweiss brachten een kindermusical ten tonele op hun jaar feest Foto Janus Visser. toverde en die de koning de miauw- ziekte bezorgde, moest worden in gerekend Na de kollekte, die ongeveer f 120,— opbracht, vond een quiz plaats tussen vier echtparen, en alle deelnemende dames kregen een bloemetje Na de pauze voerden de oudere jongens en meisjes het toneelstuk „Slome Hen drik" op Slome Hendrik was de kleer makersleerling, die nergens voor deug de, en die tenslotte als hofcouturier uit de bus bleek te komen' Punt 8 van het programma- ,.De verrassing" bleek het toneelstukje De zakkenroller" te zijn, datdoordeleid sters en de leiders voor het voetlicht werd gebracht. De politierollen werden alleraardigst vertolkt, en de zakken- rollecdook tussen het publiek in de zaal op, zoals dat bij het moderne toneel vaak het geval is. Een aardig jaarfeest, dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. De verrassing, zoals die op het programma vermeld stond, werd ver zorgd door de leidsters en leiders van de jeugdverenigingen Samuel en Edel weiss, in de vorm van een toneelstuk. LEUSDEN - De vroegere Leusdense grossier V is doorde Utrechtse recht bank veroordeeld tot een geldboete van f20.000,-- of drie maanden. Enige weken geleden had V. zich moeten verantwoorden wegens belas tingontduiking. In de dagvaarding stond vermeld, dat hij over het jaar 1966 als belastbaar inkomen had opgegeven een bedrag van f48.274,43 en dat had moeten zijn f93.336,--. Het leek dan ook een „forse zaak", maar dat is achteraf nogal meegevallen, al heeft de rechtbank er dan ook een „zware kluif" aan gehad. Al vele malen namelijk had de zaak „op de rol" gestaan, maar er kwam zoveel „rekengegoochel" aan te pas - in de dossiers van de fiscale recherche werd met cijfermateriaal als het ware „gesmeten" - dat de zaak vele malen voor nader onderzoek werd aangehou den. „Eindelijk", had de president van de Utrechtse rechtbank, mr M B van de Werk, geconstateerd, „kun nen we de zaak nu afmaken Op één punt na - dat gold een be drag aan verzwegen inkomsten van f7.000,-- - ontkende de ex-grossier, dat hij opzettelijk zou hebben getracht de belastingdienst om de tuin te lei den. Er was wel sprake geweest van grove administratieve fouten en een nonchalant gevoerde boekhouding en dat allemaal, omdat het aanvankelijk klein opgezette zaakje de man boven het hoofd was gegroeid. Nadat alles was uitgezocht kon ver balisant Beusekamp van de fiscale recherche getuigen, dat het uiteinde lijk ging om een te laag aangegeven bedrag van f 16.241,--, waardoor f 10.186,-- belastinggeld te weinig was geheven over het jaar 1966 Over andere jaren kwamen er nog wat klei nere porties bij. Na verrekening van allerlei posten was de inspecteur van de belastingdienst tot een boete-opleg ging gekomen van f 19 138,-- Dat ge hele bedrag krijgt verdachte echter gerestitueerd, zoals de belastingwet geving voorschrijft als er een vonnis van de rechtbank is uitgesproken, het is namelijk niet de bedoeling, dat iemand door twee instanties wordt gestraft De raadsman, mr Wagenaar, had erkend, dat er „stommedingen" waren gebeurd. Van opzet was geen sprake geweest, betoogde hij. Alles was ont staan door slordigheden in de boek houding. Ja. die 17.000,-- was een apart geval; dat gold een interne fami liekwestie, waar men de belastingen „buiten" had willen houden. Echt ont duiken op grote schaal was er echter niet bij geweest. Het was gewoon zo, dat het kleine bedrijf te snel was uitgegroeid Zo kon het gebeuren, dat er eens een telfout van f 10 000,--werd gesignaleerd. Met allerlei bonnen klopte het ook niet, kortom, er was een administratieve chaos ontstaan. Verdachte bleek nu helemaal uit de zaak te zijn. De officier van justitie, mr. A. Somerwil, had tegen de ex-Leusdenaar een gevangenisstraf voor de tijd van één maand geheel voorwaardelijk ge- eist, proeftijd drie jaar en daarnaast ook nog eens een geldboete van f20 000,-- >OOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOO< LEUSDEN/ZUID - Vrijdag 27 april werd een 9-jarig meisje uit Leusden- Centrum in bewusteloze toestand aan getroffen op de Ursulinenweg. Zij bleek met de fiets te zijn gevallen en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. LEUSDEN/ZUID - Met veel energie en veel élan werd het opruimingswerk in Den Treek in de afgelopen week voortgezet. Er waren jongeren, die geen gelegenheid voorbij lieten gaan om hun aandeel in het werk te leveren. Vele malen achtereen doken zij weer op en verrichtten de hier inmiddels vertrouwd geraakte arbeid. Er waren groepjes, die elkaar op vaste afge sproken dagen troffen en die met veel animo het werk telkenmale weer op namen. Het bos verbroederde en men voelde in vele gevallen een grote saam horigheid. Men zocht zijn „vaste mede- bosarbeiders" op en met gezamenlijke inspanning verzette men onverstoor baar telkens weer zijn deel aan het werk. Er waren zelfs ouderen, die op medisch voorschrift de buitenlucht in moesten en die op deze wijze hun ziekteverlof dag na dag nuttig maakten. Het liefst werd in kleine groepen van tien man gewerkt. Zaterdag 28 april waren er drie groepen van in totaal 150 man aan het werk, waarbij men vele inmiddels bekend geraakte gezichten tegenkwam. Vele mensen hadden al menige opeen volgende dag in Den Treek gewerkt en over het algemeen werkte men hard en effektief. Bij het leiden van groepjes, het ter plaatse brengen van het gereedschap, het fourageren met koffie en broodjes, die met zorg en tussen het dagelijkse restaurantbezoek door, door Albert's Corner werden verstrekt, maakte de heer W. Vrolijk zich zeer verdienstelijk. Inmiddels had het Schoutenhuis zo n vijfenzeventig schilschoppen aange schaft. Vanaf vrijdag 27 april werden de reeds bewerkte boomstammen, die waren omgezaagd, waarvan de kruin was verwijderd en waarvan alle takken waren afgezaagd of afgehakt, met de schilschop van de schors ontdaan Het schillen is een zwaar werk en er waren méér pijnlijke ruggen dan bij het andere werk. Met een soort schoffelachtig gereed schap, dat veel weg heeft van een scherp geslepen plamuurmes, steekt men onder de bast van de stammen en men schaaft als het ware de schors in repen van de stam af. Met vereende krachten wordt de aan één zijde wit geworden stam omgerold en wordt ook de andere zijde op deze wijze afgestoken. Bij deze schilwerkzaam- heden bleek duidelijk waarom de takken direct bij de oksel tegen de stam aan moesten worden algezaagd! Aan de Oude Utrechtseweg, in het perceel bij Aart Jansen en op de Willemijntjeshoef liggen nu vele ge schilde stammen op transport te wach ten. Zij zullen zo snel mogelijk worden weggesleept en afgevoerd Op deze wijze wordt het gevaar voor een grote lennenscheerdersplaag opgeheven Maar natuurlijk zijn er op deze wijze in het grote geheel van Den Treek nog maar enkele percelen volledig met schillen gereed gekomen. Er zal nog zeer veel werk moeten worden verzet alvorens in het gehele bosgebied van Den Treek het gevaar zal zijn geweken. Het ligt volgens rentmeester P. Pels Rijcken en boswachter E. J. Boumanin de bedoeling, dat binnenkort Staats bosbeheer in Austerlitz het werken met vrijwilligers gaat overnemen. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 26 april deed mevrouw C P J. uit de Rossenberglaan te Leusden-Centrum er aangifte van dat haar dwergteckel werd doodgebeten door de Duitse dog van de heer M. van S uit de Princen- hoflaan Waarschijnlijk zal hier proces-verbaal worden opgemaakt. (van de redaktie) LEUSDEN - Het uitblijven van de nota tweede fase van het structuur plan Leusden/Centrum en het steeds maar weer opschuiven van een defi nitieve datum van publikatie naar een later tijdstip, was voor de heer Van Spaendonck (D '66) vorige week don derdag tijdens de raadsvergadering een reden om burgemeester en wet houders van Leusden te waarschuwen voor de gevolgen van dat uitblijven. „De raad heeft in de driedaagse ver gadering in Noordwijk beloofd om te zwijgen over deze nota totdat het ge publiceerd zou worden. Er werd een publikatie-datum vastgesteld. Deze da tum is nu al weer enkele maanden uitgesteld en het ziet er naar uit, dat we nog wel even moeten wachten, voordat de nota werkelijk in de open baarheid wordt gebracht. Ik ben van mening, dat ik niet langer kan zwij gen als het nog veel langer gaat du ren. Voor mij is de maat vol en ik acht mij over korte tijd niet lan ger meer aan de zwijgplicht gebonden en zal dan de nodige informatie ver strekken over de tweede nota en het geen in Noordwijk hierover is bespro ken. Het staat voor mij vast, dat er iets aan de hand is met die tweede fase. Het is voor mij echter niet lang meer houdbaar dat ik er niet over mag praten. De gemaakte af spraak steunt nergens meer op", al dus de heer van Spaendonck, die nog meer kritiek had op de hele gang van zaken rond de tweede fase. „Door de ernstige vertraging in de procedure rond de tweede fase wordt de vertraging in de geplande woningbouw steeds groter. Ik zie er zeker van komen, dat er straks in ijltempo zal worden gebouwd om die achterstand in te lopen, met als ge volg, dat er van alle mooie plannen ten aanzien van de inspraak (aspect- groepen e.d.) weinig of niets terecht komt Het gevolg zal zijn, dat er weer met artikel 19 gewerkt zal worden met alle ellende van dien. Het wordt nu wel zo langzamerhand tijd, dat er met de burgerij wordt gepraat". De heer van Spaendonck wees er op, dat juist door recente publikaties (in de Vallei en Eemlander-red.) en recente grondaankopen, de ongerust heid onder de belanghebbende steeds groter wordt en daarmee de onzeker heid. Burgemeester van der Post wees in zijn antwoord er op, dat de publi katie in de Vallei en Eemlander be rust op de gegevens uit het struktuur- plan. „Van de zijde van de provincie was ons aanvankelijk meegedeeld, dat het vooroverleg bespoedigd zou worden. Daar was onze publikatie-datum op gebaseerd. Het vooroverleg heeft ech ter langer geduurd dan we hadden verwacht en was afgesproken. Maar dat betekent helemaal niet, dat er iets aan de hand zou zijn met deze tweede fase-nota. Ambtelijke malens draaien nu eenmaal langzaam en dat kan in dit geval niet op rekening van het gemeen tebestuur komen. U mag niet twij felen aan onze vaardigheid deze zaak rond te krijgen. We hebben vorige week in een gesprek met GS aange drongen op bespoediging. Er werd ons toegezegd, dat op korte termijn het vooroverleg zou zijn afgerond. Zodra het rapport bij ons binnen is, zal het zo snel mogelijk door de gemeente worden afgewerkt en voor publikatie worden vrijgegeven. Ten aanzien van de aspectgroepen en de daaraan ver bonden inspraakprocedure deel ik uw mening niet. Deze vorm van inspraak zal onverkort worden gehandhaafd", aldus de voorzitter. De heer van Spaendonck: „Als de provincie dan niet snel genoeg is, wil dat niet zeggen dat er niet nu reeds over de nota door de aspectgroepen kan worden gepraat". Burgemeester van der Post vond dat niet de beste manier om een nota te behandelen. Er kunnen zich dan name lijk later verrassingen voordoen, waar mee geen rekening is gehouden. „We hebben alleen zekerheid als we het reslutaat van het vooroverleg af wachten. Anders kost het ons nog meer tijd". De heer Van Spaendonck: „Dan is er toch iets aan de hand". Burgemeester: „Dat heb ik niet ge zegd. De vertraging is voor ons ook een teleurstelling". Hij voegde daar wel aan toe, dat in feite dit overleg niet langer duurde, dan ander overleg op dit terrein, maar dat van de be loofde spoed niets terecht is gekomen. XXaOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOQUUJOOOOOOO (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De heer J. Mandemaker (PvdA) had tijdens de raadsvergadering van vorige week donderdag ernstig bezwaar tegen een publikatie van de gemeente in het kwartaal-opinieblad voor het gewest Eemland „De Vallei en Eemlander". In deze publikatie was sprake van een uitgroei van Leusden in het jaar 2000 tot 53.000 inwoners. Dit stond ook met grote letters in de kop bo ven het artikel. „Het aantal 53.000," aldus de heer Mandemaker, "is uit de boze. De publikatie is geheel bui ten de raad om geschied. Ik moet ernstig aandringen op grotere terug houdendheid ten aanzien van het noemen van het toekomstige inwonertal voor Leusden/Centrum. Het genoemde aan tal in de kop van het artikel in de Val lei en Eemlander suggereert duidelijk een ontwikkeling, die in strijd is met de gedachten hierover van Gedeputeer de Staten. In een recente commissie vergadering van R.O. der provincie is door G.S. meegedeeld, dat Leusden in 1985 zal moeten uitgroeien tot maxi mum 20.000 inwoners en in het jaar 2000 tot 40.000 inwoners. Ik vind het een vreemde zaak, dat het gemeen tebestuur nog steeds aan de cijfers, genoemd in het struktuurplan, vast houdt." Burgemeester van der Post: „Het artikel in de Vallei en Eemlander is samengesteld door de afdeling Voor lichting van de gemeente. De kop bo ven dit artikel is echter afkomstig van de redaktie van dit blad. Ik heb begrepen, dat het maken van de kop pen in de krant voorbehouden is aan de redaktie en niet een zaak van de opsteller van het artikel. Overigens moet het belang van het aantal in woners in de toekomst niet worden overtrokken. Er zijn twee zaken te onderscheiden: in de eerste plaats de totale bevolking van de gemeen te Leusden in de toekomst en in de tweede plaats de uitgroei van Leusden/ Centrum. In het struktuurplan staat, dat de uitgroei van Leusden/Centrum m het jaar 2000 46.000 inwoners zal zijn. Met de andere kernen van de gemeente zal dat totaal in het jaar 2000 dan 53 000 bedragen. Men is daarbij uitgegaan van een gezins dichtheid van 3,8 personen. Mocht dit aantal in de toekomst toch lager blijken te zijn (of hoger), dan is het een logische zaak, dat de genoemde cijfers aan die veranderingen dienen te worden aangepast. Mocht de ge zinsdichtheid in de toekomst lager zijn, dan zal ook het aantal inwoners relatief lager zijn, dan in de struk- tuurnota is genoemd. Ik begrijp dat overtrekken van het belang van het aantal inwoners niet. De praktijk zal tenslotte moeten uitwijzen wat juist Het raadslid Mandemaker (PvdA) maakte in de raadsvergadering van vorige week bezwaar tegen een arti kel van de hand van de gemeente Leusden over de gemeente in het kwartaal-opinieblad voor het ge west Eemland „De Vallei en Eemlan der" (een uitgave van de BDU te Barneveld). Dit bewuste artikel was van een kop voorzien, waarin duide lijk naar voren kwam, dat Leusden zou uitgroeien in het jaar 2000 tot 53.000 inwoners. Letterlijk stond er boven het artikel „LEUSDEN, van lagere heerlijkheid naar groeigemeen- te met 53.000 inwoners in het jaar 2000." De geïnteresseerde lezer, die het bewuste artikel zal hebben gele zen, zal met mij van mening zijn, dat de kop het artikel volledig dekt. In het artikel wordt begonnen met de geschiedenis van Leusden als la gere heerlijkheid en wordt besloten met de prognose, dat de gemeente Leusden zal uitgroeien tot 53.000 in woners in het jaar 2000. Let wel: er staat groeigemeente, niet groei kern. Geen enkele reden om panieke rig te doen, want het is precies hetzelf de, wat burgemeester van der Post in de raadsvergadering van donder dag betoogde: in het jaar 2000 zal de gemeente Leusden uitgegroeid zijn tot een gemeente met 53.000 inwoners. Dat de heer Mandemaker het daar mee niet eens is, is een andere kwes tie. De cijfers staan nu eenmaal in het struktuurplan. Overigens hopen we U in het jaar 2000 bij leven en wel zijn te kunnen berichten hoe de werke lijke stand van zaken zal zijn. We heb ben de indruk, dat er pas op dat mo ment een eind zal zijn gekomen aan alle onzekerheden V De heer Van Spaendonck (D'H Zwijgplicht steunt nergens meerq (Van de redaktie) LEUSDEN - Soms komt de humor ongewild om de hoek kij ken tijdens raadsdiskussies. Zo ook vorige week donderdag, toeo de raad het voorstel van de com missie verzoekschriften goed keurde, dat bepaalde, dat de erf- afscheiding van twee bewoners in het plan Rossenberg in tegen stelling tot een eerder gedane uit spraak van b. en w. niet in strijd was met de voorschriften en zelfs op welstands-gronden volkomen aanvaardbaar was. Er ontspon zich eerst een amusan te diskussie rond de vraag of b. en w. het met dit besluit van de commissie verzoekschriften eens waren. Er kwam geen dui delijk antwoord op een desbe treffende vraag van de heer Van Spaendonck. De heer Mandema ker loste dat probleem op, door hoofdelijke stemming voor te stellen, waardoor ieder raads lid zich zou moet uitspreken. Toen bleek, dat de beide wet houders tegen dit voorstel stem den Maar daarmee was de diskussie nog niet ten einde, want de raadsleden willen wel eens weten, wat voor maatstaven er worden gehanteerd bij het wel of niet verlenen van een vergun ning voor het oprichten van een erfscheiding. De heer van Spaen donck knipperde met zijn ogen, toen burgemeester van der Post een verhandeling begon over ver ticale en horizontale belijningen. In het plan Rossenberg geldt een horizontale belijning en in het plan Rozendaal een verticale. Dat was blijkbaar geheimtaal voor de heer van Spaendonck (en on getwijfeld ook voor vele andere raadsleden) totdat burgemeester van der Post uitlegde wat er mee wordt bedoeld. Bij een ver ticale belijning wordt de erfaf- scheiding zo gebouwd, dat de ele menten (bijvoorbeeld paaltjes of planken) rechtop staan. Bij een horizontale belijning is dat uiter aard niet het geval en liggen de planken of paaltjes op elkaar parallel aan de grond. Tenminste, als wij het goed hebben begre pen De heer Mandemaker wilde toen wel eens weten of alle erf-afscheidingen in het plan Ro zendaal volgens die richtlijnen waren gebouwd en b. en w. hier voor vergunningen hadden ver leend. Voor zover b. en w. dat (zonder controle) konden bekij ken, waren ze wel die mening toegedaan, maar zekerheid hier over werd niet verschaft. „Hoe wilt u tegen foutieve afscheidin gen optreden nu er op dit moment nog geen bestemmingsvoor schriften voor Rozendaal bekend zijn?" wilde de heer Mandema ker graag weten. Dat gebeurde op grond van de bouwverorde ning, aldus de burgemeester. De heer Mandemaker betwijfelde ol dit wel een voldoende juridische basis was om in te grijpen. Blijk baar vond de voorzitter dat ook, want hij wees er op, dat het wel of niet verlenen van de vergun ning afhankelijk was van de wijze waarop een afscheiding wordt gebouwd. Zoals reeds eerderge- zegd: voor Rozendaal geldt de norm van een verticale belij ning. De heer Mandemaker: „Als ik het goed begrijp is het kern punt gewoon: is het mooi of niet?" Burgemeester van der Post: „Als er sprake is van disharmonie dan kunnen we ingrijpen". En zo weet ieder raadslid nu, hoe hij een erfscheiding moeten aanleggen in de plannen Rozendaal en Ros senberg. Hopenlijk weten de be woners zelf nu ook waar ze aan toe zijn. Gemakkelijk is het niet.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 6