Leusden Zuid vandaag verschijnt le nummer gemeenteblad lijn lieve schimp amusant iel van de toneelgroep Pon Burgerlijke Stand RAAD LEUSDEN EN HET KORT: Verkeersrapport is gereed; Ruzie met 45 gulden beboet Snelheids controle leverde 69 bekeuringen op speel- en rekreatie vereniging I Hij hof Diefstal van tegels Hond onder lampionne-optocht in (le auto Vandalisme bij gasstation Diefstal in Groenhouten Botsing met bromfiets SSGENPA oemeente Musden LEUSDEN - Geboren. Skander Mel- chicr, z.v M F M Reichert en W J Cools, Prins Mauritslaan 6, Suzanne Johanna, d.v J. L. vanDijkenH A M. Tolboom, Hessenweg 355, Josinus Maarten, z.v M van Leussen en M. Sluiter, Asschatterweg 34; Jeannette, d.v. J Oudshoorn en H de Boer, Eiken laan 32, Maartje, d.v. A P. M. Baede en C. R. M Janmaat, Dordogne 3; Manon, d.v. J. Abercrombie en B van der Meulen, Terberghorst 10. Ondertrouwd: R. L van de Pol en G. Dekker. Gehuwd: P A Brundel en E. M. T. Hoogland, A F. Slagter en A W M. Vestering, D A Duffels en C. A Minnema. Overleden: Geen LEUSDEN - Het gebeurde op die zaterdag in november, toen velen zich naar De Treek begaven om iets te zien van het spectucalaire schouwspel de Sint Hubertusjacht. De toeschouwers stonden her en der opgesteld om het jachtgezelschap in actie te zien. Zo stond ook een groepje mensen bij een hek, dat dicht was en ook dicht hoorde te blijven. Daar kwam op ge geven ogenblik ruzie over, toen iemand het hek wilde openen en anderen daar bezwaar tegen maakten. Over en weer werden een paar scherpe woorden ge wisseld Op gegeven ogenblik deed een zekere G. uit Amersfoort het hek dicht en daarbij zou even een in de buurt staand jongetje, een zoontje van de Amersfoorter V. zijn geraakt. V was (van de redaktie) LEUSDEN - In de raadsvergadering van vorige week donderdag kwamen nog de volgende punten aan de orde, die we hier in het kort voor u vastleggen. Het veelbesproken verkeersrap port" is gereed, aldus een mededeling van burgemeester van der Post, ,,Het rapport zal zo spoedig mogelijk aan de raad worden voorgelegd. Verwacht wordt volgende maand". Op 4 mei zal het eerste nummer van het gemeentelijke voorlichtings blad verschijnen. Het aangekondigde gesprek tussen de samenstellers van het Knalgroen-rap- ook bij de woordenwisseling betrokken geweest en toen zijn zoontje het „slachtoffer" werd van de hek-affaire, was voor hem de maat vol. Hij werd woedend en vergat zijn nobele bedoe lingen om in alle rust een sportief jachtgebeuren te volgen hij gaf zijn plaatsgenoot een flinke slag in het gezicht, waardoor het slachtoffer later met een blauw oog thuis kwam en aangifte deed bij de politie wegens mishandeling. Het werd een zaak voor de Utrechtse politierechter, mr. K S. Bieger, die het eigenlijk maar een kinderachtige affaire vond „Dat zulke grote mensen zich zo kunnen gedragen als kleine kinderen", meende hij Mr Bieger vond de fout wel een beetje bij beide partijen liggrn. want hij was ook van oordeel, dat het fout was geweest om het hek open te doen. Met dat laatste wilde ook de offi cier van justitie, mr. J M. Arps, wel rekening houden. Daarom wilde hij het in zijn requisitoir dan ook laten bij een geldboete van f45,-- of vijf dagen „Een milde straf", meende mr. Bieger, die nog eens extra wees op het foutieve van het „eigen rechtertje spelen" Maar gezien ook de politie rechter de fouten aan de andere kant wilde zien, meende hij, dat de offi cier van justitie de juiste strafmaat had gekozen. Overeenkomstig de eis van mr Arps werd de boze vader veroordeeld tot een geldboete van f45,-- of vijf dagen. Verdachte kon ermee akkoord gaan en deed evenals de of ficier afstand van zijn recht om van deze zaak in hoger beroep te gaan. port „Grenzen van Leusdens groei" en gemeentelijke woordvoerders, zal niet worden bijgewoond door het col lege, maar een louter „technisch" gesprek zijn tussen de samenstellers en deskundigen van de stuurgroep en ge meentelijke deskundigen Of er later nog een gesprek zal zijn tussen de samenstellers en b. en w. hangt, al dus burgemeester van der Post, af van de resultaten van het eerste gesprek In het eerste kontakt met Knalgroen zal het gesprek volledig buiten de beleidssfeer liggen Er zal worden bezien in hoeverre bij de benoeming van onderwijzend personeel in Leusden samen kan wor den gewerkt met ouderraden en school commissies ten aanzien van inspraak bij de benoeming. Dit in antwoord op desbetreffende vragen van het raadslid de heer Van Tiel (VVD) Het ontwerp-bestemmingsplan voor Den Treek ligt ter inzage. Er zal binnenkort in de commissie ruimte lijke ordening over worden gespro ken, in hoeverre hoorzittingen met de burgerij ten aanzien van verschillen de aspekten in Den Treek noodza kelijk zijn. (onder meer in verband met verschillende onlangs voorgestel de verkeersregulerende maatregelen). B en w. hopen nog dit jaar met een ontwerpbestemmingsplan te komen voor de rest van de buitengebieden in de gemeente Leusden De heer van Maanen (AR) wilde graag weten of het waterschap De Heiligen bergerbeek onder dit ontwerp bestem mingsplan valt. Hem was verteld, dat dit waterschap vergaande plannen heeft met de verbetering van de Heiligen bergerbeek, waardoor verschillende bomen zouden moeten sneuvelen. Ver der zou er een beschoeiing moeten worden aangebracht. Burgemeester van der Post deelde mee, dat de defini tieve plannen nog door G.S. moesten worden goedgekeurd. „Deze zaak krijgt alle aandacht die het verdient, ook van de zijde van het gemeentebestuur", aldus de voorzitter. De heer van Dijk (KVP) vroeg zich af hoe de provincie Utrecht dacht over het vrij kamperen op boerderijen. De heer Van Dijk was van mening, dat dit een welkome financiële aanvulling be tekende voor de kleinere bedrijven. Hij wees in dit verband op de voor schriften, die de provincie Gelderland hiervoor heeft gegeven. Burgemeester van der Post Deze zaak heeft de aandacht van het provinciaal bestuur Er is een provinciale uitspraak te verwachten, wararbij naar alle waar schijnlijkheid de Gelderse maatsta ven worden aangehouden". De heer Ossendrijver (KVP) vroeg opnieuw aandacht voor de slechte toe stand van de Schoonderbekerweg in Achterveld, de kortste verbinding met De Glind. „Binnekort zijn er weer gemeenteraadsverkiezingen. Bij de vo rige keer gingen we toen met de raad op excursie door de gemeente om al lerlei zaken ter plaatse te bekijken. Zoals het er nu uitziet zullen we over de Schoonderbekerweg moeten vlie gen." Burgemeester van der Post deel de mee, dat er nog steeds besprekingen zijn over verbetering van de weg, maar dat het geen eenvoudige zaak is. De sluitingstijd van horecabedrijven in de gemeente Leusden zal voorlopig ook ten aanzien van de weekenden wor den gehandhaafd. Er is nog geen defi nitieve beslissing genomen. Dit ant woordde de heer van der Post op een desbetreffende vraag van de heer Van Tiel (VVD). „Het wachten is ook op het resultaat van een onderzoek naar de sluitingstijd in Amersfoort. Het is bekend, dat men daar de sluitingstijd aan een nieuw onderzoek onderwerpt Bovendien is de chef Algemene Zaken van de gemeente Leusden (de heer Bijlsma) twee maanden buiten dienst geweest in verband met een ongeval. Hij heeft zich volledig in deze kwestie verdiept. Zodra hij terug is zal alles met spoed worden afgehandeld „De vork van rijksweg 28 door een gedeelte van Den Treek". B en w. zullen dit probleem gaan bestuderen. Mede aan de hand van ingekomen brie ven over dit onderwerp. Het gemeente bestuur zal hier beslist op terugkomen. Er zal - bij realisering van het plan Wagenaar - zowel in Leusden-zuid, Leusden-centrum als in Achterveld vrij gevist kunnen worden in de gemeen telijke vijvers. Dit antwoordde wethou der Wagenaar op een desbetreffende vraag van de heer van Dijk (KVP). De heer Mandemaker (PvdA) zei verheugd te zijn over de hulp, die de gemeente heeft geboden bij het oprui men van de stormschade in Den Treek. Hij drong er op aan, dat de gemeente alle mogelijke mankracht en apparatuur ter beschikking moet stellen, indien hierop door Den Treek een beroep wordt gedaan. Uiteraard natuurlijk wel in het kader der mogelijkheden. Bur gemeester van der Post was het daar volkomen mee eens. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING PROBEER HET EENS! 4 MEI 1973 LEUSDER KRANT LEUSDEN/ZUID Vrijdag 4 mei: Dodenherdenking op „Rusthof" en op de fusilladeplaats van het concentratiekamp. 10 15-11 30 uur: kranslegging 19.00 uur: Verzamelen Laan 1914. Stille tocht naar het monument van het concentratiekamp en naar „Rusthof". Vrijdag 4 mei: Bibliotheek „De Boeken molen" Uitlening van 19 00-20.00 uur Arnhemseweg 83 Zaterdag 5 mei: Tot 12 uur inzameling van papier in de container bij Supermarkt Luitjens in winkel centrum „De Bieshaar" Zaterdag 5 mei: 14.30 uur in 't Ros Beyaart. Prijsuitreiking lampion- ne-optocht voor de winnaars van Leusden-Zuid Dinsdag 8 mei: U.V.V. Senioren So ciëteit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden-Zuid in het klubgebouw vanRoda, 14.00- 16.30 uur Woensdag 9 mei: Sociëteitsavond VVD, „de Mof". Donderdag 10 mei: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 14 00-16.30 uur. Arnhemseweg 83 Woensdag 16 mei: Excursie N.C.V.B. naar de Biesbosch. Verzamelen om 8 uur bij de Drpskerk aan de Arnhemseweg. Vrijdag 18 mei: Opening van het Wijk centrum ,,'t Trefpunt' Verzame len op het kerkplein van de Dorps kerk aan de Arnhemseweg. 20.00 uur Zaterdag 19 mei: 14.00-15.00 uur: ont vangst van de kinderen uit Leusden in ,,'t Trefpunt" Dinsdag 22 mei: Ontvangst van de oude re inwoners van Leusden in ,,'t Trefpunt". OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Kon. Julialaan 35, Leusden- Zuid, tel 03490-18134. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 26 april werd aangifte gedaan van de diefstal van 220 tegels in de Rozenhaag te Leusden-Centrum Tevens werd er een aanrechtblad ontvreemd, dat was opgeslagen in het bejaardencentrum „Lisidunahof" aan de Bavoortseweg LEUSDEN - Op dinsdag 24 april hield de Rijkspolitie te Leusden een 1 snelheidskontrole op de Noorderinslag. mJ ^1 /A/A I "1^1 "WW1 "1^1 36 automobilisten hielden zich niet aan jBIbBb fl gJÊ I de maximum snelheid. Woensdag 25 M. .M. april hield de politie snelheidskontrole te Stoutenburg, alwaar 33 automobilis- ten moesten worden bekeurd. I 9 i I j LEUSDEN/ZUID - Maandag 23 april vond te 21.30 uur een verkeersongeval plaats op de Arnhemseweg. Een Fiat personenauto, bestuurd door H. W M G. uit Laren, kreeg de herdershond van de heer S. aan de Arnhemseweg tegen de auto. De auto werd beschadigd. De herdershond werd vrij ernstig ver wond. LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 25 april werden er vernielingen aan gegeven, die waren aangebracht bij het gasontvangstcentrum aan de Asschat terweg bij het Valleikanaal. Enkele luchtroosters en enkele verlichtings- elementen waren kapot geslagen De schade bedraagt ongeveer f 100,- LEUSDEN/CENTRUM - Op donder dag 26 april werd aangifte gedaan van de diefstal van een boor. ter waarde van f400,- a f500,-. De boor werd overdag ontvreemd in het nieuwbouw- plan Groenhouten Er zijn vermoedens gerezen dat deze boor door bouw vakkers van het aldaar werkzaam zijn de personeel is gestolen LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 26 april vond een aanrijding plaats op de kruising van de Burgemeester de Beaufortweg met de Hamersveldse- weg te 15 10 uur. Een Peugeot per sonenauto, bestuurd door A W uit Leusden-Centrum, reed over de Bie- zenkamp in de richting van de kruising De bromfietser E. S. B. uit Hoevela ken reed over de Hamersveldseweg in de richting van de kruising Op de kruising was een personenauto aan het manoeuvreren en de heer A. W. met zijn Peugeot passeerde hier aan de linkerzijde, waardoor hij in botsing kwam met de bromfietser E. S. B. LEUSDEN-ZUID - Onder gunstige weersomstandigheden vond zaterdag avond 28 april de gekostumeerde lam- pionne-optocht te Leusden-zuid plaats. Om 19.30 uur was het grote plein van de Christelijke basisschool aan de Prinses Beatrixlaan volgestroomd met kinderen en ouders. Er was bijzonder veel belangstelling voor de optocht. Al spoedig waren er geen nummers meer voorradig en moesten de jeug dige deelnemertjes zich ongenummerd bij de stoet voegen, wat ze wel erg jammer vonden. Maar voor de voor zitter van de Oranjevereniging, die via de microfoon de aanwezigen welkom heette en hun een plezierige wandel tocht wenste, was het een bewijs hoe enorm groot de deelname aan de op tocht bleek te zijn. Om 20 00 uur zette de stoet zich in beweging, voorafgegaan door het Leus- der majorettekorps en de harmonie- vereniging „Lisiduna", die er meteen de feestelijke stemming in brachten. Er earen vele aantrekkelijke kos tuums Bijzonder geslaagd was een groepje van drie monnikjes in lange witte pijen met op het hoofd een gladde schedelkleurige badmuts, die de ton sure voorstelde en een krans van zwarte krulletjes daar onder uit. Ak- tueel was het groepje omgord met bij len en zagen en een bord: „Den Treek vraagt vrijwilligers". Heel suggestief was een groepje Rode Kruishelpers met een arts en een heuse patiënt wiens hoofd niet weinig was verwond. Er waren ook kleurig versierde fiet sen en kinderwagens. Er waren clowns, feeën, schone slaapsters, rovers, In dianen, boertjes en boerinnen, lente- kinderen, en er was een fraaie Zouaaf. De deskundige jury, bestaande uit mevrouw B Gerritsen, mejuffrouw W de Leeuw en de heer L. Matthijsse had het moeilijk. Tenslotte vielen de volgende prijzen: LEUSDEN - Z: GROEPEN: 1.Bresters, Pr Christinalaan 3 2 2. Vreugenhil. v.Ammerstoll.54 18 3. Herder, Kon. Julianalaan 55 14 4. Woudstra,v.H v Lockhorstlaan 34 10 5. v.Aken. v Diepenh Scheltusl. 32 13 6.Verijk, Kon. Julianalaan 79 15 7.Matthijs Bouw, Am.v Solmsl 4 16 8 Veldman, Araalia v. Solmsl. 2 17 9. Wanner, Arnhemseweg 97 3 ENKELINGEN: 1.M.Heiligenberg, Pr.Hendrikl. 13 18 2.G. Bolk, Nassaulaan 8 68 3. P. Plasmeijer, Nassaulaan 10 63 4. Erik Paul Kuyens,Mauritsl.20 95 5.Alga Geerth, Kon.Julianal.il 3 6. Hilda Biel, Kon. Julianal. 46 51 7. M.v.Linschoten,Pr.Christinal.2 8 8. L.R.Vos, Waldeck Pyramontl.2 19 9. Patric Knuyf, Oranjelaan 2 107 10. Ellen Kortes, Molenhoekje 6 30 11. Wilma Fokkema, Mauritslaan 1 12. Hilsi Houting, v. Pruisenlaan 3 98 13. M. Vos, Ch. de Bourbonlaan 3 71 14. M. Sieweda, Walstro 25 14 15. Eterier Morrien, M.Stuartl. 12 35 De prijsuitreiking zal plaatsvinden op zaterdag 5 mei aanstaande in ,,'t Ros Beyaart" te Leusden-centrum. Voorde prijswinnaars uit Leusden-zuid zal dit zijn om 14.30 uur. Door de enorme deelname van een bijzonder groot aantal kinderen werden de lampionne-optochten in Leusden/ Centrum, Leusden/Zuid en Achterveld een grandioos succes. Vele leuke kreaties werden door de organisatie beloond. EUSDEN - Zo'n 150 mensen hebben rdagavond kunnen genieten van het nse blijspel „Mijn lieve schim", de schrijver Jaques Deval, dat door toneelgroep Pon onder auspiciën de speel- en rekreatievereniging jhof blijmoedig op de planken werd racht. Onder de regie van Hugo heeft de toneelgroep Pon ruim eo een half uur lang het publiek de ban kunnen brengen van de ,gees- yereld" van Irene, de lieve schim, wel bet - zeker voor een amateur- ep niet - geen gemakkelijke opgave om een spel van een dergelijke .;te puntgaaf over het voetlicht te |Q gtgeo, geloof ik toch wel te kunnen leo, dat de groep er behoorlijk is geslaagd. Jammer was het, dat lauze pas na het tweede bedrijf viel, rdoor de aandacht van het publiek wat te lang op de proef werd ge- i zonder adem- en koffiepauze, eerste twee bedrijven duurden na- ijk elk ruim een uur, zodat pas half elf de pauze aanbrak, aar afgezien van deze kleine regie die alleen maar erg droge kelen iet publiek tot resultaat had, geloof och wel, dat de opvoering in haar liteit een succes is geworden. Het durige applaus aan het slot van de •stelling bewees dat overduidelijk, eusden heeft momenteel te kampen een chronisch gebrek aan toneel- ers, die bereid zijn hun talenten lenst te stellen van een amateur- niging De toneelvereniging De jracht in Leusden/Centrum kan ■over meepraten Het is daarom kkig.dat de toneelvereniging van daar blijkbaar nog niet onder ge- gaat. dijn lieve schim" is een blijspel, r niet zo'n erg gemakkelijk stuk. wordt nogal veel concentratie ge- om het niet alleen spel-technisch maar ook geloofwaardig over voetlicht te brengen. Mede dank- e techniek van Ab Dammers gde men daarin. Er werd veel eeld met licht en schaduw, Patrice, de „weduwnaar, die wil her trouwen", maar wordt tegengehouden door de schim van zijn weggelopen vrouw, die hem wil heroveren. Foto's Jos Spoor te Olga en dr. Julien, resp. ge- door Nel Leguit en Jan de deze effecten het spel der extra accentueerden en blijspel zelf heeft een vrij sim- basis: een jonge operetteschrij- verliefd op zijn secretaresse zijn vrouw een briefje, melding maakt van dit feit. maakt korte metten, echtscheiding aan en pakt haar om van het toneel te verdwij- De echtgenoot, voortreffelijk ge- door Frans Hofmeester, ont- later een bericht, waarin wordt edeeld, dat zijn vrouw om het is gekomen bij een scheepsramp op de Nijl.Patrice, de echtgenoot, is zijn verdriet al gauw weer vergeten, dankzij de charmes van zijn secre taresse Alix, pittig gespeeld door Ria Dorrestein. Het tweetal „tortelt" op het landgoed van tante Olga (een be daarde rol van Nel Leguit) Maar Irene, goed gespeeld door Loes Bar- billion, is allesbehalve verdronken in de Nijl. Zij komt terug om haar echt genoot terug te winnen „uit de klauwen van Alix". Samen met tante Olga en dr. Julien, een rol van Jan de Wilde ontwikkelt zij een plan om terug te keren in het leven van Patrice als een schim, als de geest van Irene. Dit is Hier „mijn lieve schim" tijdens één van de vele „seances". mogelijk dankzij een verborgen deur. die tante Olga bij toeval heeft ontdekt en die verbinding geeft met de rest van het huis Dan ontwikkelt zich een soort kat en muis-spel tussen Irene en Patrice en tussen Irene en Alix, de secre taresse/verloofde Een amusant spel, dat wel. De lieve schim waart rond door het huis en brengt Patrice tot grote vertwijfeling. En brengt hem tenslotte in het paradijs De toneelgroep Pon heeft zeer ze ker talenten onder haar gelederen. Wij hebben in het spel vrijwel geen zwak moment aangetroffen, de spelers waren rolvast en op momen ten, dat dit niet het geval was, werd dit - dacht ik - improviserend aar dig opgevangen zonder storend te zijn. Een uitschieter was Frans Hof meester als de schrijver Patrice. We geloven niet dat we de anderen te kort doen door te stellen, dat hij voortreffelijk op dreef was en de ietwat goedgelovige, blijmoedig leven de Patrice excellent gestalte gaf. Hij kon zich dan ook - meer dan met de andere rollen het geval was - geheel uitleven. De tekst bood hem daartoe genoeg speelruimte. Martijn Bos speel de een kleine,maar goede rol als Fran cois de bediende. Al met al was het een uitstekend initiatief van Blijhof om Leusden ken nis te laten maken met deze toneel groep. Jammer was het, dat niet meer mensen van die kans gebruik hebben gemaakt De toneelgroep Pon heeft overigens wel alles mee een uitstekende accom modatie in eigen huis met een voortref felijke outillage Dat de akoestiek - ondanks het gebruik van de geluids installatie - toch nog te wensen over laat, is iets, waar alleen een knies oor over zal vallen. De techniek hielp voldoende om alles volledig verstaan baar te maken en dat is - dacht ik - al moeilijk genoeg, omdat de microfoons onzichtbaar worden op gesteld. De grimeur was de heer Leo Groot kop. De decors zijn vervaardigd door de toneelgroep zelf. die in totaal uit zestien personen bestaat. Vermeldens waard is wellicht, dat het blijspel door de toneelgroep Pon op 11 mei in Ede zal worden opgevoerd voor personeelsleden van de verzekerings maatschappij Victoria/Vesta. Voorzitter P.H. v.d. Burg van Blij hof overhandigde na afloop van het spel zowel spelers als regisseur en technicus bloemen voor hun amusan te vertolking. Hij dankte hen namens de aanwezigen voor de plezierige a- vond, die zij hen hadden bezorgd. Bert Vos Msden/centrum "Nag 4 mei: Winkelcentrum De Bie- zenkamp van 19.00-21.00 uur. Der- de Wereldwinkel informatietoe- stand. Krdag 5 mei: Plan De Wetering, H van li tot 6 uur. Derde Wereld- Ea *inkel informatietoestand. yMTERVELD r®.l; „Ons Gebouw"," 14.00 uur: HnüKCn ^anc^ Hari7 Visser I AL Bakkerij Schouten, Hessenweg Bh 0 dag" r F*}' ->Ons Gebouw", 20.00 uur: 'Adonisfeest ABTB, KPO en KPJ I

Leusder Krant | 1973 | | pagina 9