Scheidsrechter korps blijft zorgenkind JUIST NU ADVERTEREN FAMILIERUZIE VOOR DE POLITIERECHTER y Kapi jie en het geheim van de zeep rfantage Kapitein Rob: De schatten van de Esmeralda Ingezonden: DE MAK UIT CHICAGO Leusder Krant stri] DONDERDAG IT MEI 1973 LKCSDER KRANT ACHTERVELD - De ruzies ten huize van een bejaarde weduwe uit Achter veld waren altijd nogal vrij talrijk geweest. Maar tot een vrij heftige uit barsting was het gekomen op 5 januari van dit jaar. Toen werd zij geslagen door de bij haar inwonende schoon dochter, die daarbij de koekepan ge bruikte De klappen waren flink aan gekomen vertelde de bejaarde vrouw, die als getuige verscheen voor de Utrechtse politierechter, mr. K.S. Bie- ger. De dokter had vijf a zes krammen moeten plaatsen ,,en". vertelde de oude vpouw, ,,een stuk of vijf bad handdoeken zaten onder het bloed, die kon ik wel uitwringen Zij moest alleen haar verhaal doen. want de schoondochter was niet ver schenen De politierechter maakte haar er op attent, dat zij als familielid niet behoefde te getuigen ,,Maar ik wil wel getuigensprak ze pertinent Omdat ze tobde met een versleten heup. mocht ze op een stoel voor de politierechter zitten Ze praatte er zo ferm op los, dat de officier van justitie, mr W.G von Meyenfeldt opmerkte: .Al is de heup dan wat versleten, de oren en de mond doen het nog best!" Haar zoon was dan getrouwd. Volgens de weduwe was het huwelijk niet zo'n daverend succes Dat kwam voorname lijk door haar schoondochter, die nog al van een straffe borrel hield En daaraan kon ze altijd makkelijk komen, want de weduwe had altijd een café geexploiteerd. ,,Daar heb ik, vandaag de dag precies, 45 jaar ingezeten, vertelde ze. ,,38 jaar ben ik zelf baas geweest Nu woon ik bij mijn zoon en schoondochter in." De politierechter hield haar voor: ,,U hebt Uw schoondochter uitgeschol den voor zuuplapje, is dat zo?' ..Ja, dat is zo en dat is ze ook", antwoordde de weduwe, die daarna vertelde op die dag eerst klappen in haar gezicht te hebben gekregen. Ze zei toen nog. ,,kan dat niet wat min der' en daarna kreeg ze klappen op haar hoofd met de koekepan Dat ging toen volgens haar zoon te ver. ,,Hij is altijd een doodgoeie jongen getuigde de moeder, ..maar hij zegt wel altijd, wie aan mijn moe der komt, komt aan mij. Hij heeft toen zelf aangifte gedaan. Overigens .over mijn zoon kan je wel lo pen, maar dat werd hem te gortig!" Is het niet verstandig", meende de officier van justitie, mr. W.G. von Meyenfeldt, ..om die zaken nu eens rustig uit te praten ..Maar m n lieve heer", antwoordde de weduwe, ..dat heb ik zo vaak ge probeerd. U kunt nu wel zeggen, dat inwoning niet zo verstandig is, maar waar moet ik heen!" De officier bleef een beroep doen op goede wil en pogen om in vrede te leven, maar hij kon slechts wei nig hopen, want de bejaarde vrouw hield vol. dat al haar pogingen om goed te doen schipbreuk hadden ge leden. ..Hoe gaat het dan nu?" wilde de politierechter weten. ,.We lopen gewoon om elkaar heen", luidde het antwoord. ,,Om te beginnen, mevrouw.' zo sprak hij, ..moet ik U nog feliciteren met Uw 45 jarig jubileum U bent echt wel een verdienstelijke vrouw geweest. Wat deze zaak betreft, daar zit een hele levensgeschiedenis ach ter Er moet zich al heel wat hebben afgespeeld Ik ben eigenlijk bang om een onvoorwaardelijke straf te vragen. Dat zou de zaak alleen maar verer geren Maar ik wil wel een flinke stok achter de deur zetten en die zie ik in de vorm van een geheel voorwaardelijke geldboete van f 300,- of dertig dagen, proeftijd drie jaar." ..Het is een familie-ruzie", meende de politierechter. ,,ik wil er niet al te zwaar aan tillen. Eigenlijk vind ik die klap geen driehonderd gulden waard. Ik zal dan ook volstaan met een boete van f 150,- of zes dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. LEUSDEN - Het is zo langzamer hand wel een algemeen bekend feit, dat de Nederlandse voetballerij sinds jaren kampt met een tekort aan scheids rechters. Het aantal elftallen dat jaar lijks deelneemt aan wedstrijden, neemt per seizoen nog steeds drastisch toe. En met deze toename van de omvang van het voetbalgebeuren, neemt uiter aard ook de vraag naar scheidsrechters toe. De K.N.V.B. heeft al een nood oplossing gezocht door vele thuis- spelende verenigingen zelf voor een scheidsrechter te laten zorgen. Tevens werd er vroeger bij de aanmelding van de kandidaten nog een selektie toegepast. Tegenwoordig is deze ook van de baan. En ondanks dit soepele beleid bij de aanmelding, wordt het te kort aan scheidsrechters in meerdere gevallen eerder groter dan kleiner. WEINIG STEUN Evenwel blijft de KNVB met volhar ding propaganda maken om tot het korps van scheidsrechters toe te tre den. Men ontkomt hierbij niet aan de indruk, dat de voetbalgemeenschap in haar totaliteit de KNVB hierbij ^e weinig steun verleent Immers, de verenigin gen weten precies welke voetballers hun aktiviteiten staken of om andere redenen in aanmerking zouden kunnen komen voor de funktie van scheids rechter De verenigingsbesturen en spelers zouden zich _e*?ns wat meer bewust moeten worden van het voor recht, dat zij nog steeds een scheids rechter voor hun wedstrijden krijgen aangewezen. Er zijn schijnbaar al meer sportbonden, waar men pas elftallen mag inschrijven indien men zoveel scheidsrechters aan de Bond heeft ge leverd. GROOT VERLOOP Een ander feit is dat diverse scheids rechters er na verloop van tijd weer de brui aan geven. Is het niet droevig dat soms scheidsrechters, op welk veld dan ook, aankomen en daar niemand vin den om hen op te vangen? Laten we wel zijn, scheidsrechters van de eerste elf tallen worden meestal in de watten ge legd, die voor een tweede elftal soms ook nog, maar daarna houdt het meestal wel op. Is het niet droevig, dat vele hui dige arbiters, soms uitgemaakt worden voor al wat lelijk is? En is het niet droe vig, dat hij bij een vergissing of ver meende vergissing uitgejouwd wordt en soms onder politiebewaking het veld moet verlaten? Strafzaken zijn voor iedereen vervelend, maar wie er ook bij betrokken moge zijn. in ieder geval de fluitist. We lezen maar al te vaak wat zich allemaal weer gedurende één weekend op de velden heeft afgespeeld. En dan later zit de scheidsrechter altijd met het maken van rapporten, het re gistreren en administreren. EEN MENS Het zou al een hele verbetering zijn als elke sportliefhebber ervan door drongen was dat de scheidsrechter ook maar een mens is. En dat men niet te vlug klaar moet staan met kritiek als de fluitist eens een keer mis is. De be stuursleden, leiders, trainers etc. van de verenigingen zijn de eerst aange wezenen om door hun voorbeeld de leden te leren zich aan de leiding van de scheidsrechter te onderwerpen. Zij dienen ook direkt in te grijpen als één van hun leden het in woord of daad te bont maakt. Verder lijkt het ons zelfs min of meer een morele verplichting dat spelers, die een aantal jaren van de aanwezigheid van een scheidsrechter hebben geprofiteerd, en daarbij soms niet zuinig waren met hun kritiek, na het beëindigen van hun loopbaan als voetballer, zelf de fluit eens ter hand nemen Alleen door zo te handelen zal er misschien verandering in de huidige situatie komen. Of moet het soms zover komen, dat verenigingen verplicht worden een aantal arbiters aan de Bond te leveren? Dat is ons inziens toch niet de meest gewenste methode. Kandidaat-fluitisten kunnen zich melden bij Kon. Ned. Voetbal Bond, afdeling Utrecht, Biltstraat 182 te Utrecht, tel. 030-715663. ONS I I I ILUH)\: iloor KIM IA II IEII Uk -li- ,,Ik hoor dat er in Meeldam ook een Amerikaan logeert," begon hij. ,,Ja, dat hoorde ik ook.gaf Colverton weinig geïnteresseerd toe. ..Hij was vanmorgen hier," ging de gerant verder Nu ontwaakte Colvertons interesse. ,,Wat is de wereld toch klein," medi teerde de logementhouder. ..Twee Amerikanen uit zo'n groot land allebei vlak in de buurt en als ze elkaar dan ontmoeten, blijken ze elkaar nog te kennen ook Colverton was nu zeer belangstel lend. Kende die meneer uit Meeldam mij?" ,,U wellicht niet, maar de dame, uw secretaresse. Ze hebben zeker wel een uur met elkaar gepraat!" .,0.. natuurlijk," zei Colverton. ,,Ja, dat klopt Het was me door het hoofd gegaan En dan verdiepte hij zich weer in z'n krant Maar hij las niet. Steeds vroeg hij zich af wat had Clare met die oplich ter, die gewaande Clarenbough te ma ken? Had ze hem daarom verdedigd? Laat je niet beïnvloeden, had ze gezegd. Nee, Clare, ik zal mij niet laten beïn vloeden, niet door die mevrouw maar ook niet door jou Ik zal handelen naar de feiten En ik geloof, dat het tijd wordt dat er zo langzamerhand eens iets gebeurt Ik zal morgen eens naar Amsterdam gaan en de zaak eens doorpraten met mr Morris. Die is precies op de hoogte met alle gerechte lijke aangelegenheden in dit land en zal wel weten hoe dat varkentje gewas sen moet worden. Want het zaakje wordt me nu wel een beetje te duis ter. Riek de Ruiter fietste op het rijwiel pad langs de weg, die van Meeldam leid de naar de grote verkeersweg. Ze was in een opgewekte stemming. Het was mooi weer, ze was vrij, ze hield van de buitenlucht en van de wijde velden rondom Meeldam. Ze had in haar ogen iets van de blik, waarmee de zeeman tuurt over de wijde zee en naar de ver re horizonten. Er waren heel wat zee lui in haar familie en meermalen vroeg zij zichzelf af, waarom ze het vrij dorre bestaan van onderwijzeres geko zen had. Een keus was het eigenlijk niet geweest; het was de goedkoopste manier om de nodige fundamentele kennis te verkrijgen en daar op voort te bouwen Want ze wist, wanneer ze haar doel had bereikt, dan zou ze niet in Holland blijven. Dan ging ze de wijde wereld in Ze kende de opvattingen van haar vrou welijke kennissen, dat ze ,,haar beste tijd voorbij liet gaan" Maar Riek de Ruiter vond. dat ze haar tijd heel goed gebruikte, vooral deze middag In de verte hoorde ze een auto nade ren Ze zou er geen acht op geslagen hebben wanneer het zacht zingend ge luid, dat de banden maakten over de betonweg, niet plotseling plaats had ge maakt voor een doffe klap, een krakend scheuren en dan doodse stilte. Onwillekeurig trapte ze harder voort langs de eenzame weg, waarlangs in dit uur niemand zich bewoog. En weldra zag ze de oorzaak van het vreemde ge luid. Een auto stond met de neus tegen een boom. Een grote ster ontsierde de voorruit. Zo in het heldere zonlicht bood de be schadigde wagen een weinig drama tische aanblik en Riek had wel eens va ker verkeersongelukjes gezien Waar schijnlijk een band gesprongen, giste ze en toen ze naderbij kwam, bemerkte ze, dat die veronderstelling juist was. Maar haar oppervlakkige nieuwsgierig heid ontaardde in ontsteltenis, toen ze achter het stuur een in elkaar gedo ken figuur zag zitten. Haastig zette ze haar fiets tegen de haag, die de rijweg van het fietspad scheidde, sprong daar met een kloeke zwaai overheen en rukte enkele ogen blikken later het portier van de auto open De man, die achter het stuur zat, bloedde hevig, maar ze zag terstond, dat al dat bloed de zaak ernstiger deed schijnen, dan ze waarschijnlijk was. De bestuurder was met het hoofd te gen de voorruit gebotst, had door de schok of de schrik een ogenblik het be wustzijn verloren en misschien een lichte hersenschudding opgelopen. In haar fietstas voerde ze altijd een verbanddoosje met zich mee en voor zichtig begon ze de wond te verbinden Ze liet de man maar stilletjes zitten, want zo kon ze handiger werken. Maar opeens klonk haar een stem in de oren- „Wat doet u. De man was blijkbaar een vreemde ling, dat wees trouwens het nummer bord op de auto wel uit ,,Zit stil," zei ze tegen hem .Ik ben direkt klaar en dan zien we wel verder." Hij liet haar stil begaan Toen klom hij uit de wagen, keek eens ver baasd rond en nam toen met een fleg matiek gezicht de schade op ,,Valt nogal mee," vond hij. ,,Ja, voor uzelf ook,antwoordde zij, ,,0 ja, een vleeswond En ik voel me nog een beetje duizelig. Zeker een band gesprongen? Ik herinner me de knal. Ik had de wagen best in de hand kunnen houden, maar ik zat te veel in gedach ten achter het stuur. „Aangename gedachten hoop ik." lachte Riek. „Nee, dat waren het nu juist niet," zei de vreemdeling langzaam. „Watdat betreft, mag ik dankbaar zijn voor dat ongeluk Want achteraf lijkt me het geval niet zo belangrijk meer en ik zal er nog eens rustig over nadenken Nu ben ik alleen maar blij dat ik zo'n charmante verpleegster ontmoet heb. Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE! -36- Haastig gleden Okki's ogen over de etiketten op de potten. ..Aha daar heb je ze!" sprak hij zacht, twee van de potten grijpend. Snelgroeikunstmest. Maar daar zijn er twee van. snelgroeikunstmest één en snelgroeikunstmest twee staat erop. Snert' Nou weèt ik nog niet welke ik hebben moet". Zoekend keek hij rond of hij soms er gens een aanwijzing vond en daar bij viel zijn blik op een boekje, geti teld- „Groeistimulae, kunstmesten en derzelfs toepassingen" „Da's beet", constateerde hij, het boekje openslaand. „En nou ganik 'ns een sappig stukje kweekkunst wegge ven, waar dat lefhoofd van een profes sor van zal opkijken. Daarna was hij een tijd druk doende met het mengen van allerlei vreemd soortige gekleurde en scherpriekende stoffen, waarbij hij van tijd tot tijd een tevreden zucht slaakte. -37- Nadat hij een tijdlang met allerhande poeders en vochten had gegoocheld, vulde Okki een grote kom met het re sultaat van zijn arbeid. „Klaar is Kees", sprak de scheeps jongen opgewekt „Ik heb het precies volgens het boekje gedaan, dus er kan niks meer mis gaan" Dat was voorbarig gesproken, want toen Okki haastig aanstalten maakte om te verdwijnen, maakte het eiland juist een verraderlijke beweging, waardoor hij zijn evenwicht verloor en tegen het rek terechtkwam. Met groot geraas viel er een aantal potten stuk op de vloer, waarop de inhoud zich vermengde tot een grote vieze vlek „Glimpiepers" Daar kan heibel van komen..." flitste het door Okki's brein en gejaagd zocht hij naar een schuil plaats Geen seconde te vroeg zat hij met zijn kom verborgen in een diepe mand, want bijna op hetzelfde ogenblik verscheen professor Bladergroen inde deuropening, die met knipperende ogen rondkeek. „Hè, wat vervelend", sprak deze bij het zien van de scherven „Dat komt natuurlijk omdat het eiland vannacht weer zo te keer gaat Afijn, het hin dert niet. Mijn kweeksels hebben nu geen kunstmest meer nodig. Ja, mijn Stapparis Vulgaris maakt het zo goed, dat ik erover denk om de stekjes mor gen in manden te laden en dan...hihihi! In zee met ze' Wat zal men staan te kijken, als mijn groeiseltjes aan land worden gespoeld... Met stokkende adem had Okki die al leenspraak aangehoord Hij begreep, dat er werkelijk geen dag meer te ver liezen was en dat alles nu afhing van de inhoud van de kom in zijn handen no 55 Het schip houdt zich best, ook wanneer de zee ruw wordt, maar Stevens heeft last van zijn linkeroog, dat ontstoken is. Hij heeft het oog zelf zo goed en zo kwaad als dat ging behandeld en met watten en pleisters verbonden. De ste kende pijn wordt echter steeds ergeren bovendien voelt hij, dat ook zijn rech teroog pijn begint te doen. En in deze ruwe zee komt er voortdurend water over en hij krijgt zout in de ogen. waardoor de pijn bijna ondraaglijk wordt. Stevens is maar alleen aan boord van de „Poseidon" en hij be grijpt, dat het zo niet langer gaat. Hij is reeds half blind en zo zal hij de lange reis nooit tot een goed einde brengen. Nee, daarvoor zal hij een dokter moeten raadplegen. Waar be vindt hij zich nu precies? Aha, hij is slechts enkele dagen zeilen verwijder', van San Domingo en daar is een z»e- kenhuis... Stevens besluit het roer te wenden en naar San Domingo te zeilen. no. 56 Wanneer de „Poseidon" na enkele dagen voor San Domingo arriveert, mindert Stevens zeil, want voor de haven ligt een gevaarlijke klip en bovendien valt de duisternis snel De toegang tot de haven is goed gebakend, maar Stevens is nu zo goed als blind en hij ziet de vuren maar nauwelijks De gevolgen blijven niet uit: de „Po seidon" stoot en zit even later muur vast. Het schip is op de klip gevaren en maakt direkt veel water Boven dien staat hier een hevige branding en Stevens begrijpt, dat zijn schip verloren is, als er niet spoedig hulp- komt opdagen. Tastend loopt hij naar de kajuit en zoekt het stakellicht en wanneer hij weer aan dek komt, ont steekt hij het vuur, dat onmiddelijk helder opvlamt Ziezo, nu zal er wel gauw redding komen denkt hij. Maar dan schiet hem nog iets te binnen: zijn geld en zijn sieraden! Weer gaat hij naar beneden en stopt alles van waarde in zijn zakken. En nu moet hij maar geduldig wachten tot er hulp komt opdagen oo. 57 Het wordt een verschrikkelijke nacht voor Stevens. De wind neemt in kracht toe en de branding slaat de „Posei don" in stukken, terwijl er geen hulp komt opdagen. Hebben ze dan zijn noodseinen niet gezien? Of durven die kerels het niet aan bij deze harde wind? Stevens is op alles voorbereid en heeft zich het zwemvest omgegord Als hij het wrak moet verlaten, wil hij trachten zwemmend het land te be reiken, maar ondertussen teistert een hevige koorts zijn lichaam en zijn krachten nemen af Wanneer einde lijk de morgen aanbreekt en de wind wat afneemt, ziet hij in de verte een reddingboot naderen Stevens springt van het wrak af en zwemt naar de boot, maar meer dood dan levend wordt hij opgevist „Direct naar het ziekenhuis brengen zegt de commandant van de reddingboot, wanneer hij de drenkeling aan boord heeft; „de man is er erg aan toe." (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Koffie in tie wereldwinkel Nogmaals een verhaal over koIÊ Echter dit keer een verhaal overcj" loskoffie die in de w. w te verkrr. gen is. Zoals we in het vorige art kei hebben gezien, wordt er door ontwikkelingslanden koffie geprod», ceerd. We hebben ook gemerkt dag prijs voor de ruwe koffie erg laag u en dat het de arme landen erg nioeibp wordt gemaakt om hun ruwe koffi» zelf te verwerken, o a. d.m.v. het act verwerkingstarief (invoerrechten) Wereld Winkels hebben gekozen voj poederkoffie uit Tanzania Waart juist poederkoffie uit Tanzania? In de meeste koffieproducerendela den worden de lage verdiensten nog zeer onrechtvaardig verdeeld deze landen heerst of een feodale dicta tuur (Brazilië, Columbia) of het i is nog een kolonie (Angola) Ook kos het voor dat koffieplantages in ha&j? zijn van westerse ondernemingen Ta- zania is hierop, naast enkele ande: Afrikaanse landen, één van de weiEp uitzonderingen. Vanaf haar onafhanb- lijkheid in 1961 is zij onder leidingry Julius Nyerere een eigen Afrikaanss socialistische weg opgegaan. De be langrijkste uitgangspunten voor de Ta- zaniaanse ontwikkeling zijn. - Soci lisme. Socialisme, gebaseerd op het tn ditionele Afrikaanse gemeenschapsr, voel (de Ujaama-gedachte/Ujaama de grote familie). In een Ujaama-d^ waarvan er in Tanzania zo'n 30001st staan, werken de boeren samen een coöperatie. De boeren zelf beslü sen via de Ujaama-raad over gang van zaken in het dorp, de bes! ding van de oververdiensten enz. Yi nationalisaties en controle op en investeringen heeft Tanzania me* greep gekregen op de economist! planning, zodat niet zoals in veel wikkelingslanden, buitenlandse onda nemingen, de gang van zaken in land bepalen. ZELFVERTROUWEN In de meeste ontwikkelingslanden een (gedwongen) kapitalistische ontsü keling doormaken, ziet men dat b deze ontwikkeling 1 a 5 van de t* volking betrokken wordt. Het geva daarvan is altijd een enorme riitois en bedrijvigheid bij een zeer kleu westers ingestelde groep en een os stellende armoede en een doffe apalt bij het overgrote deel van de bevci king. In Tanzania wordt de nadruk legd op de ontwikkeling vanaf de baai de dorpen moeten zich ontplooiien i deze groeiende ontwikkeling moet li stand komen door het inzicht en de viü liteit van het dorp en de dorpeling zelf. Elke eenzijdige van boven af stimuleerde kapitalistische ontwikb ling dood het streven naar ontplooi:: van de bevolking, en een dergelijl economische ontwikkeling is als e zweer op een ziek (gemaakt) lichaa: L! NIET GEBONDENHEID Een logisch gevolg van zowel b streven naar Socialisme als naar ztü vertrouwen en zelf-hulp, is de ogl! hankelijke buitenlandse politiek n Tanzania. In tegenstelling tot prd tisch alle arme landen (en vele rijl landen), laat Tanzania zijn buitenhui se politiek niet bepalen door het «i of niet krijgen van ontwikkehngstc (daarom krijgt het ook niet veel), i door angst voor sterke landen D prijs van de koffie is bepaald op fll, per 500 gram. In elke doos koK twee pakjes van 250 gram. Hieronder volgt de prijsopbouw Inkoop landelijke vereniging f 6,75 per 500 gr: Opcenten lande lijke vereniging f 2,00 per 500 grsi Financiering landbouwproject in Tanzania f 2,00 Inkoop plaatselijke w.w. f 10.75 per 500 gr: De ledenraad adviseerde om de op!:; koffie voor f 11,75 te verkopen in i w.w.'s Dit is n 1. de gemiddelue pr. in de supermarkten, per 500 gni Om een vergelijking te maken me'! oploskoffie in de supermarkten ei hieronder een overzichtje: Gem prijs oploskoffie in de sup* markt per 200 gr is f4,70. per 5! gr. is f 11,75; Douwe Egberts oplcs koffie in de supermarkt per 200 is f8,10, per 500 gr is f20,25. N« café oploskoffie in de supermarkt? 200 gr is f8,10, per 500 gr. is f20,l Geïnteresseerden kunnen ons vrijdsj avond van 7 tot 9 uur bij het winïï centrum vinden. Ook zaterdag zij®1 weer aktief van 11 tot 4 uur. We weSj nog niet zeker of we bij het winie centrum staan, of dat we een wijk - gaan. Tot ziens. Wereldwinkel L& den. Dank aan tie gemeente Ik heb vernomen dat het houtgefl w.o. de bomen blijven staan langs! bijna verdwenen Haarbeek. Dankaad gemeente Leusden of degenen die aangaat dat dit stukje landschapsscttf bewaard zal blijven. Het beekje ontstca van het toestromende water (bij brek aan riolering helaas ook hes vuilwater) van de sloten aan de Ntx'r; zijde van de Hessenweg midden i Achterveld. De ontspringing was te?« over de dam van de voormalige me!1 fabriek. In de loop der jaren is! Haarbeek, ook al door de nieuwb^ (het kon misschien moeilijk anders danig ingekort. Nu is er nog een sU> je van enkele tientallen meters' met mooi houtgewas er langs - Kan het laatste stukje Haarbeek ff-' schien opgeknapt worden"? Er is water met zelfs leven erin! Ashetefö kandank u wel gemeente! J. M. SchouW Achterveld.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 10