Jtrecht vormt het hart van Vederland laten we het voor en hartkwaal behoeden Woningbouw in plan Groenhouten gestart GESLAAGD ISIDORUSFEEST EV ACHTERVELD O.M. MET TONEELSPEL Paasaktie winkeliers Leusden/Z. afgesloten met prijsuitreiking Vrijdagavond 25 mei open snelschaak kampioenschap van de gemeente Leusden [NSXALLATTE STUURGROEP ONTWRAKELING GROEIKERNEN; ransen elegd uderavond reeklopertjes ursussen it-Gele Kruis 'eativiteits- positie Promotiekansen voor Lensden Kerkdiensten Burgerlijke Stand Veranderend dorpsbeeld: Succesvol optreden majorettes Lisidima Uitvoering Muziekschool Lensden Ouderavond Peuterspeelzaal Dialezing Vogelvrienden QNDERDAG 17 MEI 1973 I,KI SDKK Ml AM' UTRECHT - Op woensdag 9 mei 13 werd in Paushuize te Utrecht Stuurgroep Ontwikkeling Groeiker- door de directeur-generaal van de ilkshuisvesting en de Bouwnijverheid j. W. G. Floor in aanwezigheid vele belangstellenden geïnstalleerd. De heer Floor zei in zijn installatie dat hij deze gebeurtenis voor de jd Utrecht en haar wijde omgeving vérstrekkende betekenis achtte, de stuurgroep gaan vertegenwoor- gers van rijk, provincie en gemeen- zich gezamenlijk beraden over de [wikkeling van de aangewezen groei- rneo Nieuwegein, Houten en Leus- 1. Men zal het eens moeten worden de te nemen maatregelen en er het programma van actie voor komende jaren. Op de genoemde icentratiepunten zal de woningbouw de eerste plaats gericht moeten [rde. De binnenkort te verwachten uit- [ting van de bouwmogelijkheid in de ld Utrecht maakt het noodzakelijk urgent de ontwikkeling van de groei den met kracht te bevorderen, zodat ook de facto als overloopgebieden men functioneren. preker wees op de waarde van het dat de uitvoering van het plano- isch denkproces en de begeleiding de te nemen maatregelen en be- isingen op bestuurlijk niveau en vak- bnisch gebied in handen wordt ge- d van een stuurgroep, in wezen een tamelijk nieuwe vorm van sturen besturen. Hij verwachtte van de urgroep op veel gebieden een nut- iobreng. 'an groot belang is, dat de groei- nen een aantrekkelijk huisves- isklimaat zullen bieden. De gewen- snelle uitbreiding mag niet ten Ie van de leefbaarheid gaan Een ifferentieerd woningpakket is hier- jvan betekenis, maar ook een met de ingbouw gelijkopgaande verschaf van voorzieningen, aankleding en voersmogelijkheden. De groeiker- zullen voorts zo spoedig mogelijk kgelegenheid moeten bieden op iffe van te verworden tot slaap- len. Aan de verplaatsing van werk eenheid uit de stad naar de kernen ook in het belang van hetvervoers- bleem aandacht moeten worden ge en. De groeikernen, als knooppunten gebundelde deconcentratie, zullen opgerichte suburbanisatie moeten [kómen. Dat zal niet zonder aller inning tot stand worden gebracht. EUSDEN - Het Ned. Oorlogs Gra- comité deelt mede, dat naar aan- ng van de bevrijding van de U .S.S.R mei op de Russische begraaf- s kransen en bloemen zijn gelegd iet monument. Dit gebeurde door bestuur en enige leden van de Ned U.S.S.R., een deputatie van ussische vrouwenver. ,,Waschod" eerlen, het ensemble „Sibirsk" te Sibirsk en door de leerlingen de Scholengemeenschap Alexander ns te Deventer. EUSDEN/ZUID - Op dinsdag 22 mei 20 00 uur houdt de Peuterspeel- ..De Treeklopertjes" te Leusden/ een ouderavond in deKleuter- °°1 aan de Ooievaarshorsterweg 5 eagendao m. speelzaal informatie, "'l film en discussie. USDEN/C. - Dinsdag 22 mei be te nieuwe cursus Zwangerschaps- ïstiek Aanvang 9.15 uur in het ele Kruis Gebouw. Woensdag- 'l> gymnastiek voor ouderen. Toe- ®*lik voor iedereen van 60 jaar ®er Aanvang 14.00 uur. eejs m het Wit-Gele Kruis Ge- Men kan zich opgeven ter plaatse. IERSFOORT - Het afgelopen cur- jr van het Centrum kreativiteits- fr n^, Hof 19 te Amersfoort, ^sloten met een open lesweek een expositie van de gemaakte t.w. schilderen - weven - Jiiek - beeldhouwen - emailleren 'eismeden - grafiek en kinder- oi] deze èxpositie wordt tevens >e?even Het is een werkende de van maandag 21 mei tot en •}riJdag 25 mei, elke avond van Z2 uur. De heer Floor besloot zijn toespraak met de woorden Het is voorwaar geen lichte taak, die de stuurgroep ontwikkeling groeikernen vandaag op zich neemt. Deskundigheid is naar mijn gevoelen gelukkig ruimschoots aanwe zig. Gaarne wil ik de verwachting uit spreken dat uit aller gehechtheid aan het eigen gewest de inspiratie zal worden geput om in loyale samenwerking en met opzijzetting van kleinere belan gen voor het gestelde hogere doel de moeilijke taak tot een goed einde te brengen De provincie Utrecht vormt het hart van Nederland en is een der mooiste en prettigst bewoonbare pro vincies. Door Uw vastberaden inspan ning kan het deze positie behouden en versterken. Ik wens U bij deze vandaag op U genomen belangrijke, noodzake lijke en zeker zware taak van harte succes toe. Gedeputeerde mr W. R. v. d Sluis, de voorzitter van de geïnstalleerde Stuurgroep haakte op enkele punten in en betoogde tav Leusden In Eemland ligt de problematiek niet zoveel anders dan in midden- Utrecht. Ook hier zal in de centrale gemeente, in casu Amersfoort, de be schikbare bouwruimte binnenkort zijn verbruikt, afgezien van een te ver wachten gebiedsverruiming om stads uitleg aan de noordkant te kunnen rea liseren. In de Nota volkshuisvesting 1972 werd daarom ook Leusden aangewezen als groeikern. Volgens het streekplan Utrechtse Vallei en Eemland kan Leus den uitgroeien tot een krachtig zelf standig stedelijk gebied terzijde van Amersfoort, doch passend in de to tale opbouw van het kernenpatroon voor deze regio. Ook al zijn de knelpunten waarmee Houten en Leusden te worstelen hebben thans door mij nog niet zo pregnant gesteld, ze zijn er en ze moeten op gelost worden. Beter nog: knelpunten moeten voorkomen worden. Hieraan zal onze stuurgroep met voortvarendheid werken. Dat de minister hieraan door aanwijzing van belangrijke medewer kers tot lid van de stuurgroep zijn medewerking gaf, stemt de betrokken gemeentebesturen en het provinciaal bestuur dankbaar en hoopvol". Mr. v. d. Sluis besloot: ,,U, mr. Floor, heeft de installatie tot een feit gemaakt, hartelijk dank daarvoor. U hebt onze provincie één der mooiste en prettigst bewoonbare provincie ge noemd. Laten wij Utrecht zo houden. U hebt tevens gezegd: de provincie Utrecht vormt het hart van Neder land. Welnu, laten we het voor een hart kwaal of erger behoeden Deskundigheid is naar Uw gevoelen ruimschoots in deze stuurgroep aanwezig Moge die zich spoedig verder specialiseren tot een hartbewakingskunde, die de velen die met de knelpunten worstelen vrijer doen ademhalen" De Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, die alle leden van de stuurgroep hartelijk welkom heette uitte de wens dat het werk van de stuurgroep van een leien dakje zou gaan, daarmee inhakende op een ont vangen telegram van de Bilthovense Aktiegroep ,,De Leyen", die in dat telegram de stuurgroep veel succes toewenste LEUSDEN-ZUID - De Paasaktie ,,Koop in Leusden-zuid" is afgesloten met het uitreiken van de fraaie prij zen. Het overgrote deel van de beschik baar gestelde eieren werd afgehaald, en wel 255 maal 20 stuks. Dit eieren- festijn was een leuke aktie, die door alle deelnemers sportief werd ge speeld. De letters, die verstrekt wer den bij iedere bestede f5.- werden gretig gespaard Vele letters werden onderling geruild of weggegeven. In de tweede week werd het duidelijk dat de letter L (van Leusden) moeilijk te ver krijgen was. Inhetgeheelvonden 25.000 letters hun weg naar de consument. Het zeer aantrekkelijke in de actie was de opnieuw beschikbaar gestel de grootbeeld kleurentelevisie, die bij de Sint Nikolaasaktie 1972 niet werd afgehaald. Ook bleef toen staan een prachtige vouwfiets Op 25 april werden door de Rijks politie te Leusden de prijzen getrok ken uit de ingeleverde kaarten met de uit de beschikbaar gestelde let ters te vormen slagzin: ,,Koop in Leusden (z)". Met spanning werd er naar uitgezien wie de gelukkige win naars zouden zijn! De kleurentelevisie werd gewonnen door de familie van Ruitenbeek, van Waldeck Pyrmontlaan 3 te Leusden- zuid De vouwfiets ging naar de familie Sjoerds, Prinses Irenelaan 41, te Leus- den-zuid. Een aantal bestuursleden van de win keliersvereniging Leusden-zuid waren de blijde nieuwsbrengers bij de fami lie Ruitenbeek voor de uitreiking van de kleurentelevisie. De bestuursle den zeiden, dat ze er blij mee waren, dat de hoofdprijs zo bizonder goed is terechtgekomen. Zij spraken de wens uit dat de heer en mevrouw Ruitenbeek, en ook de kleine Ruiten- beekjes, erg veel plezier van het toestel zouden mogen beleven. Een extra prijs van f25 -, in de vorm van een waardebon, werd be schikbaar gesteld aan twee kinderen van de familie Jacobs, Stadhouders- laan 6 te Leusden-zuid. Deze kinde ren kwamen samen de zin inleveren: ,,Kook soep in de keuken" Het be stuur was van mening dat, alhoewel de zin niet juist was, dit toch een extra prijs waard was. Resumerend: het geheel van deze Paasaktie is geweest een prettig eve nement met een mooi slot en veel blijde gezichten. LEUSDEN - Enige weken geleden hebben wij u verteld van de komende beslissingswedstrijden die de Leusden- se schaakvereniging moest spelen voor promotie naar de tweede klasse. Ons laatste bericht aan u was een sumiere mededeling van verlies voor Leusden. Deze 6-4 nederlaag tegen Soest II hield in dat, men alleen nog zou kunnen promoveren via de tweede plaats ACHTERVELD N.H. Kerk zondag 9 30 uur: kan- daat Blom, Lunteren. R.K. Kerk. maandag t/m zaterdag 8.00 uur: (uitgez. wo.). woensdag 19 30 uur: Avondmis, zaterdag 19.00 uur. Avondmis, zondag 8 00 uur en om 10.30 uur: jongerenmis. 18.00 uur: Lof LEUSDEN/CENTRUM N.H.K 10.00 u.- ds. W. Sirag, Leus den; 19.00 u ds. K A. Firet, De Bilt (gezamenlijke Geref -Herv. dienst). R.K, Kerk: za 19 mei 19 uur. Avondmis met dameskoor. Zo. 20 mei 7.45 u.: Gelezen H. Mis, 9 u. Hoogmis. 10 u H. Mis waaronder ruim 60 kinderen hun H. Communie doen; 11.30 u. (NIET 11 u Gemeenschapsmis met samenzang. GEEN lof Ma alleen 19.30 u. Avondmis. Wo. ook 19.30 u. Avondmis. Dl. t/m za des morgens 8 uur H. Mis LEUSDEN/ZUID N H.K.: 10.00 u.: Een theologisch kandidaat van het semenane te Driebergen; 18.30 u ..- ds E. v Loenen, Amersfoort. LEUSDEN - Geboren- Michiel, z v J. H A. Renckens en M. J. C. Meul- dijk. Van Oldenbarneveltstraat 47; Je roen Olivier, z.v G. N. G. Hilwig en T. T. M. Kovacsevits, Grifthorst 6; Dennis Franciscus Joannes, z.v. T. H. Snijders en Y. C F. Venrooy, Jan van Arkelweg 18, Johannes Hendrikus, z.v J P. van den Hengel en G H M. Tijmensen, Hohorstlaan 27. Ondertrouwd: Roelof Schuiten, Leus den en Anna Maria Kuijpers, Hoeve laken; Petrus Maria Snoek, Leusdenen Maria Jacoba de Kruijff, Leusden. Gehuwd: A Artiles Viera en E. Reinders; J C. Posthuma en M. J. van de Hoef; H. J. Telman en J. T. F Zwarteveen. Overleden- Geen Die laatste mogelijkheid heeft men volledig uitgebuit door de Spakenburg- se schakers met een nederlaag van 9l/-/2 naar huis te sturen. Nu Leus den dus de tweede plaats heeft moeten zij spelen tegen Amersfoort 5 om bij winst alsnog te promoveren. Deze wed strijd is in onderling overleg met Amersfoort vastgesteld op dinsdag 22 mei a.s. in de cantine van het Burg. Buining Park, aanvang 7.30 uur. Het zal u wellicht verbazen, dat de Leusdense schaakvereniging, naast haar zorgen voor promotie, het open snelschaak kampioenschap van de ge meente Leusden door laat gaan. Het enthousiasme onder de organisatoren van dit festijn is zo groot dat niets hen kan weerhouden. Voor de mensen die om wat voor reden dan ook zich nog met hebben opgegeven het volgen de: U kunt zich opgeven bij de heer van Santen. Wilgenlaan 1, Leusden (C), tel. 03496-1332 tot en met 18 mei a.s. Het inschrijfgeld bedraagt f3,50 te voldoen voor de aanvang of te gireren t.n.v. J. v. Santen, giro no. 288884 Drie geldelijke hoofdprijzen zijn er te verdienen resp. Hoofdklas- pnjs flOO,-. Eerste klas prijs f60,- en een tweede klas prijs f30,- Er wordt gestart in alphabetische volg orde. De aanvang van de wedstrijd is om zeven uur precies. Prijsuitreiking ±11 45 uur. Er zijn uiteraard nog vele andere prijzen, die het meedoen aan zo'n wedstrijd alleen maar veraange namen. Dewedstrijd wordt gehouden in de cantine van het Burg. Buining Park aan de Bavoortseweg. U zult eenmaal op het terrein aanwezig, genoeg gast heren van de Leusdense schaakvereni ging aantreffen die u naar de speel zaal zullen vergezellen. Graag tot ziens op vrijdagavond 25 mei. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Niet zo lang geleden startte men met de bouw van woningen in het plan Groenhouten. Hier worden een aardig doorkijkje. De op de voor- Krant) grond staande houtwal zal in het plan opgenomen. (Foto Leusder ACHTERVELD - De A.B.T.B., de K.P.O. en de K.P.J van Achterveld hebben zaterdag jl. hun Isodorusfeest gevierd. Dit traditionele feest begon met een Eucharistieviering in de pa rochiekerk. De dienst werd geleid door Pastoor van de Ven. De gebeden van de ze dienst waren voorbereid door een groepje jongeren van de K.P.J. in sa menwerking met pastor van de Ven. Als thema was gekozen ,,de K. van Kathliek, alleen maar een naamplaat je"? In zijn toespraak ging Pastor van de Ven dieper op dit thema in. Zijn inziens is er de laatste jaren inder daad een tendens merkbaar die de be wuste K vaak niet meer dan een naam plaatje maakt. Hij betreurde dat en spoorde allen aan meer bewust lid te zijn van hun organisatie. Het koor tje dat medewerking aan deze dienst verleende was gevormd uit leerlingen van de 6e klas van de St. Jozefschool. Na de dienst begaven allen zich naar ..Ons Gebouw" waar het feest begon met een welkomstwoord van de heer C. Kooloos, voorzitter van de A.B.T.B afd. Achterveld Hij sprak er zijn voldoening over uit dat de avond geheel door eigen leden werd verzorgd. Een aantal K.P.J.-ers had den onder regie van Henk Schouten het toneelstuk ,,Een beeld van een man" voor deze avond ingestudeerd, en dat stelde de voorzitter zeer op prijs. Door een uitwisseling van de K.P.J., kring Amersfoort met West- Duitse jongeren uit Lippling-Westfa- len was het aantal jeugdigen belang rijk geringer dan in voorgaande jaren. In ,,Een beeld van een man" over heerste de vrolijke noot. Het werd door de aanwezigen zeer gewaardeerd Het warme applaus aan het einde was hier een bewijs van Een compliment voor regisseur Henk Schouten en zijn pupillen, is hier zeker op haar plaats. Want het is een heel karwei om met een aantal onervaren spelers tot een dergelijk resultaat te komen De rol verdeling was als volgt Napoleon: Theus Valkenburg Zijn echtgenote: Bertha van Ruitenbeek Baron: Gijs Hilhorst Barones Marian van Wieringen Tuinknecht- Jaap Schouten Graaf Lodewijk Timo van de Burgwal Gravin- All van Middelaar Sekretaresse- Annie van de Burgwal Butler: Pieter Kooloos Personeel Miep van de Pol; Rika van de Burgwal, John van Middelaar. LEUSDEN - Zaterdagavond j.l. is de majorettenvereniging ..Lisiduna" op verzoek opgetreden op slot Zeist om het majorettenkorps Austerlitz te vervangen. Het optreden was voor de Utrechtse Rotary Club Internat, t.g.v het 1ste lustrum. Ze zijn met veel succes opgetreden, de show was voortreffelijk en viel in goede aarde. (Van de redaktie) LEUSDEN - De Stichting Muziek school Leusden zal op vrijdagavond 18 mei (morgen) een uitvoering geven in de Brugkerk te Amersfoort (Schui- lenburgweg 2) Op het programma staan maar liefst 26 onderdelen, voor piano, blokfluit, viool, dwarsfluit, klarinet, gitaar en orkest. LEUSDEN/CENTRUM - Op woens dag 23 mei a s. zal in het clubgebouw van Blijhof een ouderavond worden georganiseerd voor ouders van peu ters. De heer Henk Waardenburg uit Amersfoort, musicoloog, komt deze avond met de ouders muziekinstru menten maken voor de peuterspeel zaal. De bijeenkomst begint om 21 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Op maan dagavond 21 mei a.s. houdt de vogel vereniging De Vogelvrienden een le zing met dia's over Tessel en de Waddeneilanden. De dialezing zal wor den verzorgd door de heer Sanders uit Leusden/Centrum. De avond is voor iedereen toegankelijk.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5