TRIM-DAÖ OP 26 ME Het sterrenhoekje J Levend ganzenbord spel geslaagd EEN NIEUW ^ÜSDËNAARTJE 'jn de LEUSDER KRANT Belangrijke algemene ledenvergadering Yoor een piek gezondheid en pleziei i e Jaarvergadering NCYB Snelheids controle op Noorderinslag Bromfietser geslipt Aanrijding Pater Stormstraat Fietser geschept Dieren mishandeling Bromfietsers bekeurd Dauwtrappen op Hemel vaartsdag U kunt de vlag uitsteken een dorpsomroeper huren het van de daken schreeuwen v - Het één kost g meer dan het ander -- maar niets gaat zo snel en charmant als met een perfekt gedrukt geboortekaartje Finnmark 3 Leusden/C tel.03496-1495 Automobilist contra rally- rijders W i j kvereniging Rossen berg li ^Ipf j| jk M i A Bekeuringen Bavoortseweg DONDERDAG 17 MEI 1973 LKl KRAM LEUSDEN-CENTRUM - De Ne derlandse Christen Vrouwenbond hield maandag 14 mei haar jaarvergadering. Het huishoudelijk gedeelte duurde maar zeer kort, zodat er ruimschoots tijd overbleef voor een gezellig levend ganzenbordspel en een verloting. De avond werd geopend door de presidente mevr Pothoven. Zij heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat het een pret tige avond zou worden De genodigden van de andere afdelingen waren helaas niet aanwezig. Ze hadden moeten af zeggen en enkele hadden niets van zich laten horen Hierna werd gezongen gezang 149- vers 1 en 9 Na het gebed en de schrift lezing, Psalm 111, werd er overgegaan tot het huishoudelijk gedeelte. Op het financieel overzicht van de penningmeester was geenkommentaar. De secretaresse, mevr Bijlsma, haal de in haar jaarverslag, extra naar vo ren, het feit dat de N.C.V.B. afdeling Hamersveld, haar 10-jarig bestaan vierde. Verder was het overzicht van de aktiviteiten van maand tot maand zeer duidelijk opgesteld Hierna wees mevr Pothoven erop dat er nog steeds geen 2e secretaresse gevonden is Zij drong erop aan dat eindelijk iemand deze funktie op zich wil nemen. Na het zingen van het Bondslied (tekst Jan de Wit en muziek Gerard Bakker) werd er een korte pauze gehouden. De avond werd toen bijzonder gezel lig voortgezet. Eerst met een verlo ting en daarna met het ganzenbordspel. De dames speelden dit in groepjes en LEUSDEN-CENTRUM - Maandag 7 mei hield de politie snelheidscontrole op de Noorderinslag. 27 automobilisten moesten worden bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid. Er werden ter plaatse door de po litie snelheden genoteerd van 63 tot 87 kilometer waar slechts 50 kilometer is toegestaan. LEUSDEN-CENTRUM - Vrijdag 11 mei vond een eenzijdig verkeersonge val op Walstro te Leusden-Centrum plaats. De heer H H uit Barneveld bestuurde een bromfiets, en had de eigenaresse ervan achterop Bij de schrikhekken wilden ze rechtdoor Een auto haalde hen in. De bromfietser slipte, en de beide berijders vielen op de grond De auto reed door, had mogelijk niets van het ongeval ge merkt en had er waarschijnlijk ver der niets mee te maken ACHTERVELD - Vrijdag 11 mei vond op de Pater Stormstraat te Ach terveld een ongeval plaats, waarbij een auto was betrokken bestuurd door de heer H van S uit Barneveld, die lichtgewond naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Daar het hier een aanrijding betrof met een militaire vrachtwagen gaf de Rijkspolitie te Leusden het onderzoek over aan de Marechaussee. LEUSDEN-CENTRUM - Vrijdag 5 mei vond op de kruising Heiligenber- gerweg-Lockhorsterweg een ongeval plaats De fietser J. B. uit Amers foort werd geschept door de auto be stuurd door de heer J. de J uit Leusden De fietser moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis worden vervoerd. De voorzijde van de auto werd licht beschadigd. LEUSDEN - Vrijdag 5 mei moest een boer te Leusden worden bekeurd voor het kwellen van een dier. Hij had een fokshondje, dat niet meer dan 10 kilo woog, aan een 4 meter 20 lan ge stierenketting met een gewicht van 5 kilo. Er werd procesverbaal opge maakt, en het geval zal verder worden afgewikkeld door de vereniging voor dierenbescherming. LEUSDEN-ZUID - Vrijdag 11 mei werden twee bromfietsers geverbali seerd, die hun bromfiets hadden opge voerd. De een werd aangehouden op de Doornseweg. De ander elders in Leus den-Zuid. kregen diverse opdrachten uit te voeren Bij elk nummer, waar men op kwam, was een passende envelop. Eerst moest men deze enveloppe opzoeken (ze hin gen allemaal door elkaar) en daarna de opdracht die erin opgeborgen was uit voeren. Dit werd een ontzettend gezel lig geharrewar, zodat de N.C.V B. op een goede afsluiting van haar seizoen terug kan zien. Laatste ronde Seli 111j aseoiiconrs ACHTERVELD - Op vrijdag 18 mei a s. wordt in Hotel ,.De Roskam" de laatste ronden van het Roskamschutjas- concours gespeeld Zij die regelmatig aan deze competitie hebben deelge nomen zullen dan uitmaken wie Ros- kamkampioen 1973 wordt ledereen kan aan deze laatste kaartavond in ,,De Roskam" deelnemen Er zijn waarde volle prijzen beschikbaar. Aanvang 20.00 uur. TWEE PRIJZEN IN ACHTERVELD ACHTERVELD - Op de door de kinderen van de St Jozefschool ver kochte MIVA-loten zijn twee prijzen gevallen. Houders van lotnummers 088222 en 146926 zijn de gelukkigen Zij moeten de loten rechtstreeks sturen naar M1VA, Keizersgracht 525, Am sterdam, waarna hen de prijs zal worden toegezonden. Ledenvergadering Groene Kruis LEUSDEN/ZUID - Het Groene Kruis afdeling Leusden/Stoutenburg houdt op vrijdag 25 mei haar ledenvergadering in het wijkgebouw aan de Roo van Aldewereltlaan 13 te Leusden/Zuid. De avond begint om half acht LEUSDEN-CENTRUM - De Ka tholieke Jeugd Beweging, de Hervorm de Jeugdraad en de Gereformeerde Jeugdraad organiseren op Hemel vaartsdag weer het bekende dauw- trappen. Ook nu zal dit weer gedaan worden in de vorm van een eenvou dige wandelpuzzeltocht. Er zullen dus ook weer prijsjes aan verbonden wor den, zowel voor de jongeren als voor gehuwden. Iedereen vanaf 13 jaar kan hieraan deelnemen. De start zal tussen 5.00 en 6.00 uur 's morgens plaatsvinden van af het jongerencentrum ,,de Til" De kosten bedragen f 1,50 Na afloop bestaat ook nu weer de gelegenheid tot deelname aan een ge zamenlijk ontbijt. Dit bestaat uit een kop soep, twee belegde broodjes en een kop koffie of thee De kosten voor dit ontbijt bedragen ook f 1.50 Het is niet verplicht aan dit ontbijt deel te nemen, men kan ook alleen dauwtrap pen. I'. i TtSBSB J'-:P:WfWw\ï - W Komt u alvast eens langs! U zult verbaasd zijn over onze enorme kollektie U kunt niet zeggen dat u geen keus hebt Kantoortijden: werkdagen van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur Na afspraak kunt u ook de boeken thuis doorkijken LEUSDEN - Zaterdag 12 mei werd een autobestuurder lastig gevallen in de nabijheid van hotel Den Treek Hij had er zijn auto geparkeerd, en enke le personen vroegen hem zijn auto te verplaatsen in verband met een rally, die aldaar werd gehouden. De autobe stuurder weigerde dit. Toen hij van de wandeling met zijn vrouw terugkwam, vond hij zijn auto verplaatst en zijn linkervoorband was leeg. LEUSDEN-CENTRUM - De wijk- vereniging Rossenberg zal dinsdag 22 mei a.s. een zeer belangrijke algemene ledenvergadering houden. Op deze ver gadering zal namelijk de mogelijkheid bestaan met de heren: J. Wagenaar, wethouder der gemeente Leusden, e.a. belast met de portefeuille van Openba re Werken en J. Roggenkamp, gemeen- tearchitekt der gemeente Leusden, van gedachten te wisselen over belangrijke zaken. In juni 1972 kwamen op initiatief van de heren H van de Pijpekamp en J. W. J de Jong de bewoners van de koopwoningen van de Dashorst en Gnft- horst bij elkaar om de mogelijkheden voor de gezamenlijke aanpak van ver schillende problemen te bespreken. Naar aanleiding van deze bijeenkomst bleken ook de bewoners van andere horsten geïnteresseerd te zijn Er werd een commissie van voorbereiding ge vormd om tot de oprichting van de Wijkvereniging Rossenberg te komen. Óp 25 oktober 1972 was het zover Er werd een oprichtingsvergadering gehouden en de belangstelling hiervoor was enorm. Het bleek dat niemand van de aanwezigen tegen het oprichten van de Wijkvereniging was. Desondanks werd het die avond erg laat. Besloten werd dan ook het vaststellen van het Huishoudelijk Reglement uit te stellen naar een volgende vergadering. De Wijkvereniging Rossenberg werd dus opgericht In het voorlopig be stuur namen vertegenwoordigers plaats van de premie-huurwoningen, de koop woningen, de woningwetwoningen en de bejaardenwoningen. Het oprichtings bestuur bestond uit 11 man Men stelt voor dit terug te brengen tot 7 man. De agenda van de komende verga dering ziet er als volgt uit. 1. Opening. 2. Notulen van de vorige ledenverga dering. 3. Ingekomen stukken. 4 Huishoudelijk Reglement. 5. Bestuursverkiezing. 6. Pauze. 7. Installatie bestuur. 8 Discussie met de heren Wagenaar en Roggenkamp. 9. Rondvraag. 10 Sluiting. BESTUURSVERKIEZING Ingevolge de afspraken, gemaakt op de oprichtingsvergadering is het hui dige bestuur in zijn geheel aftredend. Het bestuur stelt voor het aantal bestuursleden terug te brengen van 11 naar 7 en stelt daarvoor de vol gende kandidaten Jan Abercrombie voorzitter Joop de Wilde vice-voorzitter Ab Blankestein secretaris Jan van 't Holt 2e secretaris Hans Hartog penningmeester Pauline Rosenboom lid Ton Kesseler lid Tegenkandidaten kunnen tot de ope ning van de vergadering aan het be stuur kenbaar gemaakt worden, ver gezeld van een bereidverklaring van de betreffende kandidaat. Het bestuur hoopt alle leden op deze belangrijke vergadering welkom te mo gen heten. Als bewoner van Rossenberg gaat het over problemen die u direct raken. De afstand tussen sterren wordt ge geven in graden. Hier een voorbeeld om de afstand tussen twee sterren onge veer te schatten: figuur la: de boog- afstand tussen de sterren Betelgeuze (in de Orion) en Alderbaron (in de stier) is ongeveer 22 graden, dit komt overeen met de spanne van een normale hand figuur 1 b: de afstand tussen Phecda en Merak (in de grote beer) is 8 graden. Deze afstand is te meten met een gebalde vuist. Figuur lc. de afstand tussen N en A Casscoperan is twee graden. Deze afstand is net zo groot als een middelvinger van een normale hand (deze foto is overgeno men uit de sterrengids 1971) Deze foto is van de nevel NGC 2261 Het bestaat uit een grote hoeveelheid stof die licht reflecteert wat afkom stig is van de veranderlijke ster R Monocerotis daarom verandert de lichtsterkte van de nevel ook (Deze foto is uit de sterrengids van 1971, een jaarlijks verschijnend praktisch en handzaamboekje waarin duidelijk voor iedere dag wordt vermeld wat er te zien is in de sterrenhemel). LEUSDEN - Weg met de slappe spierenAlle experts zijn het er over eens en de nuchtere feiten wijzen het uit: Wij zijn een bewegings- arm volk, wij eten teveel, gebruiken onze spieren te weinig, voelen ons vaak een beetje moe en niet fit. Voor een gulden, een piek kunt u daar iets aan doen. Op 26 mei 1973 organiseren de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie, de Nederlandse Rijwiel Toer Unie, de Nederlandse Culturele Sport bond en de Koninklijke Nederlandse Zwembond als vervolg op de TRIM- wandeldag een aantal TRIM-activi- teiten, gecoördineerd door de Neder landse Sport Federatie. U kunt op 26 mei hardlopen, fietsen of zwemmen op ruim 400 plaatsen in Nederland. De sportbonden staan met ruim 5.000 mensen klaar om de te slappe spieren en de te dikke buikjes te lijf te gaan Doe iets aan uw con ditie en begin ermee op 26 mei. De Nederlandse Sport Federatie laat de laatste jaren geen middel onbeproefd de bevolking te doordringen van het feit, dat het huidige leefpatroon funest is voor de gezondheid. Dat hebben na de actie van de wandelsportbonden ook erkende wedstrijdbonden als de K.N.A.U. en de K.N.Z.B. begrepen. Met de Watervrienden van de N.C.S. en de N R.T.U. hebben zij het initiatief genomen om de Nederlander meer te laten bewegen. De georganiseerde sportwereld ziet steeds meer in dat zij naast de zorg voor de top- en de wedstrijdsport een taak heeft in de recreatiesport; het TRIMMEN Steeds duidelijker beseffen de sportverenigingen en de bonden dat zij wat moeten doen voor de mensen die prestaties niet zo belangrijk vin den, maar wel willen spelen, sporten, bewegen en daarbij een stuk plezier en ontspanning vinden Op 26 mei kunt u op ruim 400 plaatsen in Nederland in actie komen. Niet minder dan 250 zwembaden liggen te wachten om u op te vangen voor een lage toegangsprijs van f 1De K.N.A.U heeft niet minder dan 100 startplaatsen, waar u kunt beginnen aan 2*4 of 5 km hardlopen in uw eigen tempo, terwijl er een 60-tal parcour- sen zijn uitgezet voor een fietstocht over 30 km. Dit alles wordt mogelijk gemaakt door de geweldige medewerking van die gemeenten die zwembaden en per soneel ter beschikking hebben gesteld, dankzij de inzet van duizenden vrij willigers die de zwembaden, loop- en fietsparcoursen bemannen. Dat alles om u een plezierige dag te bezorgen Maar alle inspanningen die zij zich getroosten zijn niet vol doende. U moet zelf het belang van een goede conditie inzien en er vooral veel plezier in hebben om de drempel naar fit zijn te overschrijden. Wat kiest u9 Om het keuzepakket wat groter te maken zijn er dit jaar drie mogelijk heden: zwemmen, hardlopen en fiet sen: ZWEMMEN .Iedere Nederlander zwemmer", dat is het devies van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond Voor vele jon geren betekent dit wedstrijdzwemmen, waterpolo, schoonspringen en kunst- zwemmen. Van u wordt geen Olympische prestatie verwacht De K.N.Z.B. heeft in samenwerking met de Watervrienden van de N.C.S. een programma ontwikkeld, waarbij het er niet toe doet of men al dan niet lid is van een zwemvereniging. Het TRIM-zwemmen op 26 mei is een gevarieerde en speelse manier om de mensen aan te sporen tot een inten sievere lichaamsbeweging De Koninklijke Nederlandse Zwem bond en de Nederlandse Culturele Sportbond dagen dan ook iedere Neder lander uit op zaterdag 26 mei 1973 tussen 10.00 en 12.30 uur een TRIM- programma af te werken in een der vele beschikbaar gestelde zwembaden. Maak er gezamenlijk met het gehele gezin, vrienden en kennissen een ware zwem-happening van, waar het plezier van afstraalt. Voor de lange afstand zwemmers onder u is er een 500 meter, niet in èén keer, maar met rustperioden, want jagen en jachten doet u maar op een ander moment. Is die afstand u teveel, neem dan een 200 meter en toets daarbij uw vaardigheid door het overwinnen van een paar eenvoudige hindernissen. Heeft u bijvoorbeeld wel eens uw hand doek droog overgezwommen over een afstand van pakweg 50 meter? Toe gegeven het komt niet alle dagen voor, maar test u zelf. Deelnemen kost een gulden, ter be strijding van de onkosten en tot steun van de zwemverenigingen U krijgt er voor terug een portie beweging en een bad vol blijheid en wellicht een brok inspiratie om straks verder te werken -* j i aan uw conditie De zwembond et] verenigingen reiken ude mogelijkh^ aan. U begint op 26 mei. In de zu{, baden kunt u alle bijzonderheden rt nemen over de populaire afstandsprG zodat u elke week op eigen gelegeö iets aan uw conditie kunt doen. Kijk in de krant waar u moet z bel anders de K.N.Z.B., tel ft 315321, de N.C.S., tel. 02 0-13057* de N.S.F., tel 070-632963. HARDLOPEN Lopen, werpen en springen zijnfe wegings- en prestatievormen zo als de mensheid zelve. Sterke los en benen waren nodig om aan het begeerde voedsel te komen, thansfc hoort een korte spring naar de tn reeds tot de uitzonderingen. En tod bewegen hoort bij het leven. Al zit wij op schuimrubber kussens en li; ons voortbewegen op luchtgevulde r, len, het is van het grootste belangt u in conditie blijft. Ook de Koninklijke Nederlaï Athletiek Unie heeft dat begrepen i\ der het motto ,,Een gezonde zid een gezond lichaam" en de erkens dat de toenemende bewegingsarmt* en toenemende spanningen in de beidssfeer nadelig zijn voor de lici melijke en geestelijke conditie m mens organiseert de K.N.A.U mei 1973 een TRIM-loop van i\ 5 km. Een TRIM-loop die een «jj doet op een van de natuurlijkste be* gingsvormen van de mens. Geen strijd wie de snelste is, maar eens voor uw lichaam. De bedoelin? dat u zich op een van de startplaat! meldt, een gulden neertelt en io eigen tempo (rusten mag) in een stuk natuur hardloopt. Het is voor uw body en het schenkt veel doening, vooral wanneer u het r« matig gaat doen. Meldt u bij een startplaats, loopt en weet u niet waar bel dan de K N tel. 030-319546, 's avonds 01720- of de N.S.F., tel. 070-632963 FIETSEN De tijd dat iedere Nederlander de fiets zat is voorbij Dat is jamis want wanneer je door de bossen, c de zandpaden, die ons landschap i is fietst, onderga je vaak een sens' De stilte van het bos met alleen gefluit van de vogels overvalt je hoort geen ronkende motoren, je sa weer wat frisse lucht op en geniet! volle teugen van de natuur. En ten je de natuur ontdekt is je licbi in beweging. Je merkt het mei toch werken die lang vergeten spie op volle toeren. Ineens wordt i deze welvaartsstaat van snelle a vliegtuigen en treinen aan de fiets nieuwe functie toegevoegd Daarom daagt de Nederlandse Rijf Toer Unie u uit de fiets te pakker dertig kilometer in uw eigen temp rijden. Hebt u de smaak te ga dan door, binnen een maand v u zich een ander mens. Daarom de fiets en trap een paar uurtjes is beter dan achterover geleurd een luie stoel te zitten. Wilt u inlichtingen bel dai N R T.U., tel. 01790-8305 of deNSj tel. 070-632963. UW TRIM-SPELD LIGT KLAAR Trim mee: loop, fiets of z*ee 26 mei a.s. Lokaliteiten) of startplaats(en) Amersfoort en Leusden: Zwemmen: Bosbad Birkhoven Bi' man Wuijtierslaan 232 Lopen: Ingang Sportfondsenbad Bisschopweg. Fietsen: Alberts Corner, Leusden Adressen: Zwemmen: AZ PC, A Klasser, 1 Laan 30. tel. 03490-13698 Lopen: AV Altis, O. GrabowskyJ vierstraat 38, tel 03490-24929 H J. Morien, M. Stuartlaac Leusden-Z., tel. 03490-32056 Fietsen: H Fijnenberg, Groentjes 2, Harderwijk. Starttijden: Hardlopen: 14.00 - 16.00 uur Fietsen: 09.00 - 12.00 uur. Zwemmen: 10.00 - 12 30 uur. Deelnemerskaarten verkrijgt^ f 1bij de startplaatsen. UW TRIM-SPELD LIGT KLAAS LEUSDEN-ZUID - Zondag 61 maandag 7 mei en dinsdag f werden diverse automobilisten keurd, die op de berm parkeerden de Bavoortseweg nabij het zwefl Zij overtraden daarmee het verbod dat ter plaatse geldt. DeJ tie maakt de automobilisten er i maals op attent, dat alleen geparb mag worden op het grote stuk *f- tegenover het zwembad, dat door de gemeente is beschikbaar steld.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 6