PvdA en D '66 als federatie in de raad ifiekken- rerk Nieuwe raadsfraktie W ij k winkelcentrum gaat verdwijnen GEBOORTEKAARTJES ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN COMMENTAREN MENINGEN S VOLGENDE NUMMER OP VRIJDAG Vrije kwasten" ïaan dit weekeinde exposeren Leraar naar Suriname Bezwaarschriften inzake Biezenkamp ongegrond „Verkeersrapport" nu eindelijk op tafel Burgerlijke Stand komt bijeen Natuurlijk bestellen bij de Leusder Krant! Weekmarkt op dinsdag in Leusden/Centrum eusder Krant Verschijnt wekelijks in ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKERIJ UITGEVERIJ BV- DIREKTIE: H. J. HEINE EN D. RÉBEL Donderdag 24 mei 1973 5e jaargang no. 5 Redactie en» administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS De raadsvergadering van van- Ivood zal wellicht de geschiede- Jnis van Leusden ingaan als de Coacht van de Biezenkamp" Het liet er naar uit - en niets pleit |roor het tegendeel - dat de raads- jigenda vanavond niet zal zijn af gewerkt voor middernacht. De ruim 25 agenda-punten bevatten leoiele voorstellen, die normaal ■esproken voldoende zijn voor jjéo complete vergadering. Neem j hel voorstel ten aanzien van Biezenkamp. Tegen dit plan kijn ruim 150 bezwaren inge- pieod. De argumentatie van het gemeentebestuur tegen deze be- rareo omvat ruim 15 getypte |elleo. Het zal beslist niet ge- ikelijk zijn voor de raads- Jen om dit ,,zo maar even- op al haar merites te ineo bekijken om a la minuut beslissen over dit voor velen 0 controversionele plan. Er zal Rtgebreid over gepraat moeten lorden, nuchter en zonder erao- |es. Men zal de voor- en nade- wel degelijk tegen elkaar leteo afwegen wil men tot een lowichtige besluitvorming ko- io. Het is geen hamerstuk |ij benijden de raadsleden van- )od ook niet, want ze zullen ïvendien scherp op de vingers brdeo gekeken door een wei ght grote groep belangstellen- belanghebbenden op de pu- lieke tribune. De raad heeft in (der geval vanavond alle wijs- I nodig om de iuiste beslis te xuniieu nemen. Boven- lande maakt echter wel duide- dat het een kwestie van veel Iraten, van argumenteren endis- pssieren zal zijn. Tenzij het )or de raadsleden eveneens ■duidelijke koek" is. Mocht dit pet het geval zijn, dan willen j bij voorbaat de „nacht van Biezenkamp" als „gekken- lerk" bestempelen. Eén van de pdsleden, wij dachten dat het heer Van Woudenberg of de Van Maanen is geweest, teft deze uitdrukking al eens irder gebruikt na een urenlange Iskussie. Het is gekkenwerk om pveel op één agenda te plaat- Het is beslist niet bevor- Irlijk voor een goed funktio- jeren van een gemeenteraad, pt zou dan wel eens kunnen ge- luren (en dat is geen unicum 1 Nederland), dat de raad uit- adelijk een beslissing gaat ne- zonder te weten wat zij |slist. Een verstandige raad 1 het zover niet laten komen. LEUSDEN - In verband met Hemelvaartsdag 'donderdag 31 mei) zal de Leusder Krant vol gende week op vrijdag verschij nen. De sluitingstijden voor zo wel advertenties als nieuwsbe richten blijven onveranderd: dinsdagmiddag 12 uur. Hel huidige winkelcentrum De Biezen kamp Het kantoor van de LEUSDER KRANT (Finnmark 3, Leusden-C. Tel. 03496-1495) is op werkdagen geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur voor het opgeven van advertenties, berichten, het doen van betalingen en het bestellen van alle soorten drukwerk. Sluitingstermijn voor advertenties en berichten: dinsdagmiddag 12 uur. Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeente ■eusden heeft er sinds kort een «heve vereniging bij. Hoe ak- le'. blijkt uit het feit, dat de "eniging „De vrije Kwasten", L enthousiaste groep vrije- 'jds-schilders uit de gemeen- ®orgen reeds een expositie iJn houden van eigen werk in el gebouw van het Nederlands stma Fonds aan de Zwarteweg 'Leusden-centrum (Larixlaan). Men heeft er geen gras over "en groeien. Nauwelijks een ach land geleden namen twee vrije Idsschilders, de heren Schouten 1 Itallie het initiatief tot op- ichting van deze vereniging. Na ea oproep in deze krant stroom lij hen de aanmeldingen bin- zodat de jeugdige vereni- H nu reeds zo'n dertien leden heeft. Voor de expositie van dit weekend in het Astma-fondsge- bouw zijn ongeveer vijftig schil derijen beschikbaar. In verband met de beschikbare ruimte zal hieruit een selectie moeten wor den gemaakt. De leden van de „Vrije Kwasten" komen uit de hele gemeente Leusden, uit Leus- den-zuid, centrum en uit Achter veld. Eén lid is afkomstig uit Terschuur. Men vond een ge schikte expositieruimte in het gebouw van het Nederlands Ast mafonds aan de Larixlaan (zij weg Zwarteweg), waar reeds eer der een expositie heeft plaatsge vonden van het museum Flehite uit Amersfoort. De expositie vac de Vrije Kwasten is op vrijdag 25 mei van 19 tot 21 uur, zaterdag van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur en zondag van 14 tot 17 uur. U bent van harte welkom om het werk van onze vnjetijdsschilders te bekijken. Uiteraard zal zowel de kwaliteit als de aard van het werk sterk uiteen liggen, maar dat maakt rondgang door de ten toonstelling des te interessan ter. De werkstukken zijn ook te koop. Entree wordt niet gevraagd, maar er is wel een „potje" aan wezig, waarin de bezoekers hun bijdrage kunnen doen. Niet voor de deelnemers aan de exposi tie, maar voor het Nederlands Astma fonds, zodat u met een bezoek aan de tentoonstelling te vens een goed doel dient. Het correspondentie-adres van de Vrije Kwasten is: De heer A. C. Schouten, Ruiterhorst 21 te Leus den-centrum, tel. 03496-2367. (Van de r edaktie) LEUSDEN-CENTRUM - De heer R. H. A. Lobo te Leusden/Centrum, leraar aan de Spinoza-school te Utrecht gaat op uitnodiging van Stichting Ver eniging Rijksspelen van vier augustus tot 19 augustus met twee Nederlandse lagere school-leerlingen (uit Limburg en Noord Holland) naar Suriname. De heer Lobo begeleidt de twee kin deren, die de reis hebben gewonnen met een prijsvraag over Suriname, uitgeschreven door bovengenoemde Stichting. Op zaterdag 2 juni zal Amersfoort de prijs door de gevolmach tigde minister van Suriname, aan de heer Lobo en de kinderen worden uit gereikt. De heer Lobo kreeg de reis aangeboden, omdat hij zich bijzonder voor deze prijsvraag had ingespannen. (Van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - Vanavond zal de raad een beslissing moeten nemen ten aanzien van het ontwerp-bestemmingsplan De Biezenkamp. Ze zal zich niet alleen moeten buigen over het plan zelf, maar voornamelijk over de liefst 154 bezwaarschriften die tegen het ontwerp zijn ingebracht Burgemeester en wethouders van Leusden stellen voor deze 154 bezwaarschriften ongegrond te verklaren. Wanneer de raad dit inderdaad zal doen, hebben de be zwaarden nog de mogelijkheid in beroep te gaan tegen de beslis sing van de raad bij Gedeputeerde Staten en indien nodig tenslotte bij de Kroon. Al met al houdt deze beroepsmogelijkheid tevens in dat de realisatie van het bestemmingsplan De Biezenkamp nog wel zo'n zes jaar kan duren als alles tegenloopt. t Eveneens vanavond in de raad: het bestemmingsplan Groenhouten, waartegen vijf bezwaarschiften zijn ingediend, o.m. door de firma J. W. v. d. Berg, die zich in zijn ontplooiingsmogelijkheden ernstig beknot ziet. De Nederlandse Spoorwegen hebben ook een bezwaar schrift ingediend en wel tegen het feit dat zij niet zijn betrokken bij de voorbereiding van het plan (in verband met de aanleg van een ringspoorlijn) en ook geen gronden zijn gereserveerd voor de aan leg van deze lijn, zoals door de desbetreffende werkgroep was voor gesteld. (Van de redaktie) LEUSDEN - Het met zo'n smart verwachte verkeersrapport (de raadsleden hebben er al heel wat keertjes in de afgelopen jaar om gevraagd) komt eindelijk ter tafel. Vanavond zal de raad zich over dit rapport buigen. De ambtelijke werkgroep Verkeersaange- legenheden heeft een soort inventarisatie opgesteld en enkele kon- klusies getrokken, die resulteren in een viertal verkeersmaatre gelen. Zo wordt voorgesteld aan de raad om a. een voorrangsrege ling in te stellen voor het gedeelte van de Zwarteweg, gelegen tussen de bebouwde-komgrens en Hamersveldseweg, alsmede voor het ge deelte van de Hamersveldseweg gelegen tussen de Zwarteweg en de Noorderinslag, b. het instellen van een verkeersverbod rond splitsing van de Prins Frederik Hendriklaan/van Hardenbroek van Ammerstollaan door middel van gele trottoirbanden, c. het instellen van een voorrangskruising op het kruispunt van de Willem de Zwij gerlaan met de Prinses Irenelaan en de Van Boetzelaar van Ooster- houtlaan en d. het instellen van voetgangersoversteekplaatsen te Achterveld en op de Noorderinslag ten oosten van de Rossenberglaan. UIT „BOUWWERELD", dd. 11 mei 1973: (Uitgave C. Misset B V. behorende tot d Elseviergroep en IPC-London) In de rubriek „Trends" staat o.m het volgende. „WIJKWINKELCENTRUM GAAT VERDWIJNEN' Voor wat betreft belegging in winkelcentra kan worden opge merkt, dat een tendenz tot verdwijning van het traditionele wijk winkelcentrum merkbaar is. Ongewtijfeld vindt dit zijn oorzaak in het feit dat zich in de praktijk in kleinere en middelgrote plaat sen veel gevallen hebben voorgedaan, waarin duidelijk van een gedeeltelijk samenvallen van wijk- en stadscentrum kon worden gesproken. Dit ging dan ook ten koste van óf een onvoldoende flore rend te groot opgezet wijkcentrum óf van het stadscentrum. In veel gemeenten wordt thans het accent gelegd op een krachtig, aantrek kelijk en goed bereikbaar stadscentrum, met voldoende parkeer- mogelijkheden." LEUSDEN - De ledenvergadering van de PvdA en de werkgroep D'66 te Leusden brengen het volgende ter kennis: de raadsfracties van de PvdA en van D'66 hebben in de huidige zittingsperiode van de gemeenteraad geleidelijk-aan een zekere mate van samenwerking bereikt. De beide frac ties willen aan deze groeiende samen werking een duidelijke vorm geven. Daardoor zullen zij tevens in staat zijn het steeds omvangrijker worden de raadswerk efficiënter aan te pakken. Uiteraard zullen betrokken vertegen woordigers zich blijven opstellen, ge- J. C T Kuijpers - fractie-voorzitter - ruimtelijke ordening - verkeer - regionale samenwerking W F H. v. Spaendonck - plaatsvervangend fractie-voor zitter - algemene zaken, waaronder openheid en openbaarheid van bestuur De nieuwe federatieve raadsfractie: van links naar rechts de heren Van Spaendonck (D'66), Kuijpers (PvdA) en Mandemaker (PvdA) - milieu - cultuurbeleid - midden- en kleinbedrijf - personeelsaangelegenheden J. J. Mandemaker - financiën - onderwijs - sport - jeugd- en bejaardenzaken De beide schaduwfracties zullen eveneens gaan samenwerken. Aan het college van b. en w. is ver zocht de drie raadsleden in de raads vergaderingen naast elkaar een plaats toe te wijzen. durende de huidige zittingsperiode, op grond van eigen verkiezingsprogram ma's, zoals deze zijn gepresenteerd bij de verkiezingen in 1969. Het sa menwerkingsverband in de raad zal met ingang van 1 juni 1973 optreden onder de naam: Federatie PvdA - D'66. Het fractie-voorzitterschap zal wor den waargenomen door de heer J. C T Kuijpers. De taakverdeling van de raadsleden is als volgt: LEUSDEN - Geboren: Wouter Bar- tholomeus, z.v H A M van Zand- brink en M Hak, Elatinehof 7. Ondertrouwd: Marinus Engelbertus Wittebol, Coomhertstraat 44, Utrecht en Cornelia Maria Tijmensen, Ka- naalweg 6, Leusden. Gehuwd: G Boshuizen en A. van Meerveld Overleden: Geen LEUSDEN/CENTRUM - De raad der gemeente Leusden komt op donderdag 24 mei 1973 om 19.30 uur ten gemeente huize te Leusden-Centrum bijeen ter afhandeling van de volgende punten. (Van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - Als de raad vanavond akkoord gaat met het voorstel van b. en w., dan zal Leusden binnen afzienbare tijd een weekmarkt rijker zijn. Het ligt in de bedoeling van het gemeente bestuur deze markt te gaan houden op dinsdagmorgen van 9 tot 13 uur op het parkeerterrein voor de bejaardenwoningen aan de Asschat- terweg. Na overleg met de Centrale Vereniging voor de Ambulante handel is gebleken, dat het verantwoord wordt geacht in Leusden- centrum een dergelijke markt in te stellen, omdat daarvoor reële bestaansmogelijkheden aanwezig zijn. Ook de raadscommissie voor Midden- en kleinbedrijf heeft zich unaniem positief opgesteld tegen over dit plan. Men heeft gekozen voor de dinsdagmorgen, omdat op dat tijdstip in de omgeving geen markt wordt gehouden. Op het eer dergenoemde parkeerterrein denkt het gemeentebestuur voldoende plaats te hebben voor veertig standplaatsen. Opening Mededelingen Ingekomen stukken Notulen Instelling weekmarkt Verkeersaangelegenheden Wijziging van de Legesverorde ning. Wijziging statuten Sportstichting. Verlenen van subsidie aan de v.v.lo.s „Impala" i v.m. lus trumviering 80e begrotingswijziging 1972 al gemene begrotingswijziging 1972. 81e begrotingswijziging 1972: ra ming achterstallige inkomsten en uitgaven 1972 82e begrotingswijziging 1972: ra ming kapitaalinkomsten en uit gaven 1972. 30e begrotingswijziging 1973: overboeking kredieten van 1972 naar 1973 Raming diverse grondaan- en ver kopen; a. 9e wijziging 1973 grondbedrijf b 31e begrotingswijziging 1973 algemene dienst. Verharding trainingsveld Burge meester Buiningpark a. 11e wijziging 1973grondbedrijf b. 33e wijziging 1973 algemene dienst Voorstel tot gewijzigde vaststel ling ontwerp-bestemmingsplan „de Biezenkamp" Voorstel tot vaststelling ontwerp- bestemmingsplan „Groenhouten Verkoop perceeltje grond ïnLeus- den-Zuid aan de PUEM N V Aankoop onroerend goed aan de Asschatterweg van mevrouw C. Schreuder - Schniedewind c.s. Aankoop onroerend goed Hamers veldseweg 120 van de hr. S. van de Lagemaat Aankoop onroerend goed Hamers veldseweg 106 van de heer AH. van Herwaarden. Onderhandse aanbesteding woon- rijp maken plan „Alandsbeek- west" 22a Kosten woonrijp maken plan „Alandsbeek-west" a 10e wijziging 1973 grondbedrijf b. 32e wijziging 1973 algemene dienst. Voorbereidingsbesluiten. Beslissing beroep tegen weigering bouwvergunning aan de heer J. F Zwan. Beslissing op beroep tegen weige ring bouwvergunning aan de heer W Mastenbroek. Rondvraag. Sluiting. 10 11 12. 13. 14. 15 16 17. 18 19

Leusder Krant | 1973 | | pagina 1