ijkcentrum ,,'t Trefpunt" Leusden/Z. feestelijke sfeer geopend [uzikaal plezierige avond iet leerlingen van de muziek school Leusden PPR-afdeling in Leusden opgericht Ingezonden: KLEUR BEKENNEN IN DE BIEZENKAMP In de loop van de avond van donderdag 24 mei 1973, zullen de Raadsleden van Leusden zich, - ondanks een overladen agenda, - uitspreken over het ontwerp bestemmingsplan Do Blezen- kamp en de te verleggen As- schattcrweg. De inhoud van de ruim 150 ingebrachte bezwaarschriften van burgers staan tegenover het voorstel en antwoord van B. W.: een duidelijker afwegingsmoge lijkheid is nauwelijks denkbaar. Voorwaar een unieke gebeur tenis: de kans voor volksver tegenwoordigers - zeker voor de (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) confessionelen - om zich waar te maken, om te laten zien of de kiezer au serieux wordt geno men, dan wel aan de laars wordt gelapt: de stemming zal dit uit eindelijk duidelijk maken. Mogen de tasten uit Jesaja 5, de verzen 21 en 8 hiertoe hun richtsnoer zijn: (vers 21): „Wee hun die in eigen oog wijs zijn en in eigen oordeel verstandig" en (vers 8): „Wee hun die huis aan huis voegen, akker aan ak ker trekken, totdat er geen plaats meer is en gij alleen de gezeten lieden zijt in het land", opdat de burger niet met Jesaja 5, vers 7 zal zeggen: „Hij ver wachtte goed bestuur, maar zie, het was bloedbestuur; rechtsbe- trachting, maar zie, het was rechtsverkrachting". K. Grool, Galicië 7, Leusden-Centrum, tel. 03496-2125. LEUSDEN - Eaaantal leden en sym pathisanten heeftop 17 mei j.l. een af deling van de P.J.R. in Leusden opge richt. Zij besloen een aksiecentrum te stichten van \aaruit de gemeente politiek in Leuscn kritisch zal wor den gevolgd. De ianwezigen meenden dat dit alleen te breiken was door een eerlijke opstellig in de politiek. Zij meenden dat zt alleen de belangen van de inwoner* kunnen worden be hartigd, dit het ést door samenwer king met P.v.d.A en D.'66. Tijdens de biïenkomst werden al snel een aantal ete hangijzers uit de gemeentepolitiekjenoemd gemeente lijke grondpolitik; bestemmingsplan 2e fase; landschos- en milieuaantas- ting; ruimtelijkordening, sociale en culturele aktivititen Bovendien werd één kern geformerd die zich tot taak stelde voor het Aliecentrum een werk plan te ontwerpen. De kern is bereid om informaties te vertrekken over het Aksiecentrum én zeer gesteld op het ontvangen van informaties De inwoners van Achterveld, Stouten- burg, Leusden-Centrum en Leusden- Zuid kunnen hiertoe kontakt opnemen met H. Dijkman, Gironde 15, tel. 03496- 2439. Y. Grit-Kessing, Ansfriduslaan 28. tel. 03496-1682, M. F M Reichert. Prins Mauritslaan 6, tel. 03490-16360, D, R. de Vries, Bohemen 5, tel.03496- 2460 LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem Leusden. Abonnementsprijs: f3,50 per kwartaal, f 13,-- per jaar Losse nrs. 25 ct Adv tar. op aanvraag vei m LDERDAG 24 MEI 1973 III SI) KR KIUYI Herv. Centrum 't Trefpunt te Leus den/Zuid. LEUSDEN - Vrijdagavond 18 mei vond in de Brugkerk aan de Schuilen- burgweg te Amersfoort de jaarlijkse uitvoering van de Stichting Muziek school Leusden plaats. Dat dit Leusden- se gebeuren dit jaar in Amersfoort werd gehouden vindt zijn oorzaak in het feit, dat er in Leusden zelf niet een voldoende grote en akkoestisch geschikte zaal disponibel is. De aan wezige kerken in Leusden zijn stuk voor stuk voor een dergelijke uitvoe ring te klein, de firma Pon is boven dien van mening, dat zij de Leusdense zaalverhuurders niet bij voortduring konkurrentie moeten aandoen. De avond werd geopend door de heer D. A. van Dorp, voorzitter van het Stichtingsbestuur. Hij heette 1e ver tegenwoordiger van het gemeentebe stuur, de leraren en de representanten van de muziekscholen uit de omgeving van harte welkom. Hij konstateerde, dat de opkomst, ondanks de konkurren tie in de vorm van de opening van het wijkcentrum in Leusden-zuid, zeer groot was. Er waren voor deze avond 120 kaarten verkocht, minder dan vorig jaar weliswaar, maar daarbij moet in aanmerking worden genomen, dat als gevolg van de grote uitbreiding van het aantal leerlingen een avond, waaraan alle kinderen zouden deelnemen, niet meer te organiseren was. Op de door de Muziekschool verspreide circulaire kreeg men alleen al reeds 75 nieuwe aanmeldingen voor de kursus Algemeen Vormend Muziekonderncht Op dit mo ment zijn er 102 kinderen, die het Alge meen Vormend Muziekonderncht heb ben afgesloten en die in het aanstaande kursusjaar een instrument gaan bespe len en daarmede in het komende jaar zullen doorgaan. In de plaats van een uitvoering, waar aan alle leerlingen zouden kunnen deel nemen stelde de Stichting reeds eerder deze maand ouders van nog niet zo ver gevorderde leerlingen in staat tijdens voor hen toegankelijke lessen kennis te nemen van de vorderingen van hun kinderen. De heer Van Dorp wees met nadruk op deze nieuwe vorm van open bare lessen en meende dat het bestuur, gezien de reakties, in deze een goede keuze had gedaan Hij dankte de heer J. Noordenbos, die zich als voorzitter van de Stichting Muziekschool Leusden heeft terugge trokken en als lid van het bestuur heeft bedankt, voor alles wat hij vanaf de op richting voor de muziekschool heeft gedaan. Hij stelde nadrukkelijk vast, dat de heer Noordenbos één van de initiatiefnemers was, dat hij veel van zijn tijd en aandacht aan de school heeft gegeven, en dat hij nu „een kind achter laat, dat groeit als kool". „Vorig jaar", zo deeöe de heer Van Dorp mede, „had men 20 leerlingen, nu zijn het er 380. Men verlacht dat het er in de aanstaande kursus fOO a 550 zullen zijn" Hij wees erop. d^ de leerlingen vóór 1 juni aanstaande nieten zijn aan gemeld. Dit geldt ook voerde kinderen, die reeds het afgelopenjkursusjaar de lessen hebben gevolgd. Aanmelding kan geschieden: in Achterveld: bij mevrouw De Gans,vin Oldenbarne- veltstraat 72, telefoon 01425-651; in Leusden-centrum- bij mevrouw Kerbert, Finnmark 40, telefoon 03496-1818, in Leusden-zuid: bij mevrouw Speklé, Prinses Irenelaan 62. telefoon 03490-1189* Hierna gaf de heer Van Dorp het woord aan de kinderen, die met groot enthousiasme en met veel toewijding op traden. Evenals vorig jaar het meest blokfluiten en pianisten Daarnaast wa ren er violisten. Nieuw was het optre den van dwarsfluitisten en van klassieke gitaristen. Heel aantrekkelijk klonk het ..Musette et Menuet" van Hotteterre voor altblokfluiten. Het eerste deel van de „Mondscheinsonate" van Beethoven werd gevoelig gebracht. Zeer vlot wer den de „Sechs Variationen uber ein Schweizer Lied' van Beethoven op de piano vertolkt. De Muziekschool Leusden is erin het afgelopen kursusjaar in geslaagd ook in de vakken dwarsfluit en klassieke gitaar leerkrachten aan te trekken: een belang rijke uitbreiding van hetgeen zij de be woners van Leusden op muzikaal gebied heeft te bieden. Hartverwarmend was het optreden van een tw eetal orkesten, bestaande uit ruim dertig leerlingen elk, waaraan alle instrumenten deelnamen. Het goede samenspel onder leiding van de heer Ganzert oogstte dan ook terecht veel sukses. Na afloop kregen de leerkrachten door de kinderen fraaie boeketten bloe men aangeboden Een muzikaal plezierige avond in een aesthetische ruimte met een prachtige geluidsoverdracht. Het orkest van de muziekschool Leus den. (foto's Leusder Krant) LEUSDEN-ZUID - Vrijdagavond 18 mei vond de feestelijke opening plaats van het wijkcentrum „'t Trefpunt". Dit wijkcentrum werd door architekt J. G. Vellekoop ontworpen als een aanboren aan de uit 1820 daterende Nederlandse Hervormde Dorpskerk aan de Arnhemseweg te Leusden-zuid. Deze kerk komt voor op de Monumen tenlijst en de aanboren mocht de archi- tektonische waarde van de kerk niet aantasten. De architekt is volkomen in deze opzet geslaagd. Het verbin dingsdeel tussen het kerklichaam en de gesloten kopgevel der zalen is trans parant. Door dit verbindingslid heen kan men één der tegen de kerk leunen de steunbenen waarnemen. In dit ver- bindingslid treft men een grote ont moetingshal met garderobe. De ont moetingshal geeft aansluiting op de direkte aanbouw aan het kerklichaam, waarin zijn ondergebracht: de consisto riekamer (tevens spreekkamer), de keuken met open serveermogelijkheid naar de zijde van d« hal, de ruimte voor de centrale verwarming en verging en de toiletten. Achter de gesloten kop gevel, in dezelfde richting als die van de kerk, bevinden zich de grote zaal van het wijkcentrum, de plaats biedt aan tachtig personen, e» de kleine zaal, die veertig personen kan bevatten. Tegen 20.00 uur Verzamelden de vele genodigden en belaigstellenden zich op het kerkplein. Het weer werkte deze avond mee: het Heef droog, zodat ds. W Sirag zijn ojéningswoord rustig buiten op de hoek van ,,'t Trefpunt" kon uitspreken. Hij memoreerde de ge schiedenis van de bouw, dankte alle medewerkers, en 4>rak de hoop en ver wachting uit, dat hd wijkcentrum in de ware zin des woorls een trefpunt voor velerlei mensen zsl mogen wezen. Ds. Sirag nodigde de leer en mevrouw J van Loenen, het lostersechtpaar, dat zich zo verdienstelijk heeft gemaakt voor dit wijkcentrim en dat er nu de scepter zal gaan zwaaien, uit met hem door de zil\prpapieren deur te stappen. Met dezeigezamelijke passen was dan de officide opening geschied en kon iedereen tpt gebouw gaan be wonderen, ,,'t Tr lijk versierd bloemstukken. He' der leiding van de ten gehore Bijzc fpunt" was feeste er stonden overal combo en koor on- ïeer J. A. op 't Hof, dat zich had gepsteerd in de kleine zaal, brachten vrscheidene liederen der fraai en warm Openingsmoment vai 't Trefpunt te Leusden/Zuid. Ds. Srag samen met het kostersechtpaar Vm Loenen. (foto'^Leusder Krant) van sfeer deden de ontmoetingshal aan, alsmede de grote zaal. In deze grote zaal was de kapruimte met zijn donkerbruin getinte balken en inge bouwde verlichtingselementen archi- tektonisch zéér aantrekkelijk Me^'ouw L. van Borselen bood na mens "de Bouwfondscommissie (aan vankelijk de bazarcommissie) het bij eengebrachte bedrag van f26 000 aan de kerkvoogdij aan. Aan de heer en me vrouw van Loenen overhandigde zij een prachtig bloeiende stamfuchsia. Namens de kerkvoogdij sprak de heer G. Apeldoorn, die met een dank woord de cheque en de verschillende geschenken in ontvangst nam De heer Hemeltje sprak namens de Gereformeerde Jeugdraad er zijn te vredenheid over uit dat de gere formeerde jeugd in Leusden gebruik zal kunnen maken van dit gebouw Hij bood een grote staande asbak aan. De heer Twillert schonk ,,'t Trefpunt" namens de Gereformeerde Kerk een aesthetisch fraaie klok aan, die het op het zachte groen van de muur in de hal, voortreffelijk deed. Onder het genot van een kopje kof fie bleef men nog lang napraten. Onder de vele aanwezigen merkten wij op pa stoor H. A. M. Ritselaar uit Hamers- veld, pater G. N. Asma, de zielsver zorger in Leusden-zuid, ds G Hen- geveld uit Amersfoort, ds J. J Koo- man uit Leusden-centrum, adjudant J. Hartman van de Rijkspolitie. Een ding moet ons bij alle feest vreugde van het hart Het geheel was zeer informeel. Alle protocol bleef achterwege. Maar ware het niet ele ganter geweest om bijvoorbeeld uit de kerkvoogdij en samen met het kerk bestuur een recipiërend comité te vor men, zodat tenminste andere kerkelijke autoriteiten naar behoren waren ont vangen en rondgeleid?

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3