ALA VIERDE ISTE LUSTRUM Bus dienst VAD wordt uitgebreid in het plan Verkeersdrempels Rozendaal Ingezonden: Dringende oproep Zoet aanbod voor Treek- helpers MEDISCHE DIENSTEN Blijhof begint rekonstruktie speeltuin BROMFIETS GESTOLEN HALFUURSDIENST TIJDENS SPITSUREN; LANGERE ROUTE CENTRUM FILMAGENDA Grond aankopen Onderhandse aanbesteding Alandsbeek- West (II) Jaarvergadering VYN-Leusden dinsdag: ,De groeten aan de duivel (14 jaar). Aanvangstijden- zaterdag: 2.00, 6.45 en 9 15 uur; zondag- 2.00, 4 15, 6 45 en 9.15 uur; overige da gen: 2.00 en 8 00 uur Zaterdagavond 23.45 uur: Nachtvoor stelling „De een na de ander" (14 jaar). REMBRANDT THEATER Donderdag t/m vrijdag- „Wat va ders van hun zonen niet weten". (18 jaar). Weekend 26 en 27 mei 1973 (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Brinkhorsten Lantink zal a s. weekend waarne men: dr. Den Toom, Maria Stuart- laan 5, Leusden-zuid, tel. 03490- 18881 (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uut). De wijkverpleging wordt overgeno men door: zr. Dignum, Hessenweg 287, Achterveld, tel. 03425-333. Apotheek Openingstijden Apotheek Leusden; werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19.30 tot 20 uur. In de weekenden waarin de artsen Binkhorst en Lan tink dienst hebben: zaterdag en zon dag van 14 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten. (Van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - De speel- en rekreatievereniging „Blijhof" is begin deze maand gestart met de rekonstruktie-werkzaamheden van haar speeltuin aan de Ansfnduslaan. Voorlopig is slechts een gedeelte van de tuin afgezet om de kinderen deze zomer nog de glegenheid te geven tot spelen. Direkt na de schoolvakan ties, op maandag 13 augustus, wordt de hele tuin officieel gesloten. In de herfst wordt de hele tuin veranderd en wordt de nieuwe beplanting aange bracht, zodat in het voorjaar van 1974 een „gloednieuwe" tuin kan worden geopend Het bestuur van Blijhof doet een beroep op de jeugd om vernie lingen aan gereedschap en materialen te voorkomen. LEUSDEN - Woensdag 16 mei werd aangifte gedaan van een op die dag bij het zwembad ontvreemde bromfiets. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De busdienst van de V. A. D. te Apeldoorn zal wat Leusden/Centrum betreft per in gang van 3 juni a.s. worden uitge breid. De route door Leusden/Centrum zal dan gaan via de Noorderinslag, Middenweg en Asschatterweg, zodat ook de bewoners van de Wetering en Rozendaal kunnen profiteren van deze busverbinding met Amersfoort. Overi gens blijft het daar niet bij: in de ochtend en avondspitsuren zal eenhalf- uursdienst worden onderhouden vanaf de halte De Biezenkamp naar Amers foort en terug. De bus rijdt elk half uur tussen 07.22 u en 08.51 uur en tussen 15.22 u en 17.22 u. Opdeoverige tijden blijft een uurdienst gehandhaafd. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) ZIJN ER NOG LEUSDENAREN DIE TE KLAGEN HEBBEN? In de afgelopen week is via 90% van de lagere en kleuterscholen in de ge meente Leusden een beroep gedaan op de gastvrijheid van de Leusdense be volking, gedurende 5 weken deze zo mervakantie van 25 juli tot 28 augus tus een West-Berlijns kind in de leef tijd van 5 tot 12 jaar uit te nodigen. Een beroep op een Leusdense bevolking die woont onder ideale omstandigheden zo als een eengezinswoning e d met daar om heen veel groen, ruimte en speel plaatsen, in de nabijheid van Den Treek en Veluwemeer. Tot mijn grote teleurstellin moet ik U langs deze weg berichten dat door de oproep via de scholen slechts 4 ge zinnen zich spontaan hebben gemeld. Het moet toch mogelijk zijn in dit Leus den minstens 30 pleeggezinnen te vin den die daardoor een veel minder be deeld kind van 5 tot 12 jaar een fijne vakantie kunnen bieden. Komt toch Leusdenaren, klaagt nu eens niet en laat deze toch echt se rieus bedoelde oproep niet verworden tot een aanklacht en reageer zo spoe dig mogelijk via telefoon of briefkaart, de tijd dringt want 1 juni is de slui tingsdatum. Alvast hartelijk dank, eveneens alle leerkrachten van de be trokken scholen Voor de werkgroep West-Berlijnse kinderen Medewerker- P. A. Gaber, Ravenhorst 17 Leusden-centrum tel. 2273. (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week vierde de Leusder sportvereniging Impala haar eerste lustrum. Dit feit werd geaccen tueerd door een demonstratie in de Amersfoortse sporthal De Koppel, waarvoor veel belangstelling bestond. Bijgaand een fotoimpressie van dit feestelijk sportgebeuren. (Foto's Janus Visser) Donderdag 31 mei: De "Til, Hamers- veldseweg, 05.00 tot 06.00 uur: start Dauwtrappen. LEUSDEN/ZUID Donderdag 24 mei: „Bibliotheek „De Boekenmolen. Uitlening van 14 00 tot 16.30 uur. Arnhemseweg 83. Vrijdag 25 mei: Bibliotheek „De Boe kenmolen" Uitlening van 19 00 tot 20.00 uur. Arnhemseweg 83. Vrijdag 25 mei: Ledenvergadering Groene Kruis in het wijkgebouw aan de de Roo van Alderwerelt- laan. 19 30 uur. Vrijdag 25 mei: Kantine Burg. Buining- park, open snelschaakkampioen schappen. Zie onder Leusden/C. Vrijdag 25 mei: Ned. Astma Fonds, eerste expositie van „De Vrije Kwasten". Zie onder Leusden/C. Zaterdag 26 mei: Ned Astma Fonds gebouw - exp Vrije Kwasten. Zie onder Leusden/C. Zondag 27 mei: Ned. Astma Fonds gebouw, exp. Vrije Kwasten. Zie onder LeusdenyC. Dinsdag 29 mei: UW Senioren Socië teit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden/Z. in het clubgebouw van Roda, 14.00 tot 16.30 uur. Woensdag 30 mei: Burg Buiningpark- 09.00 uur: Schoolsportdag. Zaterdag 2 juni: Tot 12 uur inzame len van papier in de container bij Supermarkt Luitjens in winkel centrum „De Bieskaar" ten bate van de bouwkosten van ,,'t Tref punt". ACHTERVELD: Donderdag 24 mei: Raadsvergadering gem Leusden. Zie onder Leus den/C. Vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 mei: Expositie Vrije Kwasten, zie onder Leusden/C OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Kon. Julianalaan 35 te Leusden/Zuid, telefoon: 03490-18134. AMERSFOORT - Filmagenda van donderdag 24 mei t/m dinsdag 29 mei GRAND THEATRE Donderdag t/m dinsdag-.Bij de bees ten af", (a.l. Aanvangstijden: zaterdag: 2.00, 6 45 en 9.15 uur; zondag: 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur; overige dagen: 2.00 en 8.00 uur CINEMA AMICITIA Donderdag t/m dinsdag lie week: „Turks Fruit". (18 jaar). Aanvangs tijden zaterdag 6.45 en 9.15 uur; zondag. 4.15, 6.45 en 9.15 uur; ove rige dagen. 2.00 en 8 00 uur. Zaterdagmiddag 2.00 uur, Zondag middag 1 30 uur en woensdagmid dag 2.00 uur: Speciale jeugdvoor stelling: „Nieuwe avonturen van Dik Trom (a.l.). CITY THEATER Alleen donderdag. „The Battle for the Bridge". (14 jaar). Vrijdag t/m 24 ME11913 El SDKR KR Wi Vlag in top voor het eerste lustrum van de gymnastiekvereniging Impala. Een aantal meisjes demonstreren enige oefeningen. Vrijd ilJSDEN/CENTRUM: loderdag 24 mei (vanavond): Gemeen- i tehuis Leusden, raadzaal 19 30 uur: Raadsvergadering met o.m het plan De Biezenkamp en het plan Groenhouten, idag 25 mei: Onlspanningszaaltje bejaardenwoningen Asschatterweg I 20.00 uur Jaarvergadering Vei- J hg Verkeer Nederland, afd. Lèiïs-' den met diploma-uitreiking en bin- go Vrijdag 25 mei: Winkelcentrum De Biezenkamp van 19 tot 21 uur: Wereldwinkel Leusden. |dag 25 mei: Gebouw Nederlands Astma Fonds, Lanxlaan, van 19 n tot 21 uur eerste expositie van .De Vrije Kwasten" Vrijdag 25 mei: Kantine Burgemees- t-1 ter Buiningpark, 19.30 uur Strijd om het open snelschaakkampioen- schap van de Gem. Leusden, ge- J organiseerd door de Schaakver. Leusden Zaterdag 26 mei: Winkelcentrum De Biezenkamp van 11 tot 12.30 uur: Wereldwinkel Leusden. terdag 26 mei: Burgemeester Bui ningpark: Sportdag Roda-pupillen Jerdag 26 mei: Gebouw Ned. Asima ronds, Larixlaan, van 14 tot 17 I uur en van 19 tot 21 uur: Expo- ?1 s'tie Vrije Kwasten. erdag 26 mei: De Til, Hamersveld- seweg, 20 uur. Dansavond voor 15 jarigen en ouder, erdag 26 mei: Hervormd Centrum: 2ü uur Popcorn- dtnsavond voor 7 tot en met 16 jaar 27 mei: Gebouw Ned Astma onds. Larixlaan, van 14 tot 17 "ur: Expositie Vrije Kwasten. soag 30 mei: Burgemeester Bui- Nogpark - 09.00 uur Schoolsport- ag lagere schole* Leusden/Z. en Leusden/Centrum. Het eerste lustrum van Impala werd t eeo grandioze demonstratie in de rthal gevierd. Een van de meisjes in actie met de llsprong van de evenwichtsbalk. LEUSDEN/Z - De na de storm van 2 april spontaan aan het landgoed „Den Treek" aangeboden hulp vindt nog steeds voortzetting op allerlei gebied. Dat er niet alleen vrijwilli gers waren om in het bos de ramp zalige gevolgen van de storm op te ruimen bleek direkt al in het begin toen Albert's Corner de boswerkers lunches aanbood en verschillende be drijven daarvoor gratis of tegen zeer gereduceerde prijs zakjes suiker, zak jes melkpoeder, broodbeleg en brood beschikbaar stelden. Nog steeds zijn er mensen, die hulp aanbieden op een zeer speciale manier, die blijk geeft van veel spontaniteit en van grote gehechtheid van het landgoed „Den Treek". Zo belde onlangs de banketbakker T. Roethof aan de Arnhemseweg te Amersfoort rentmeester P Pels Rijcken op, hem zeggend dat hij veel in de kranten had gelezen overdehulp- aktie aan „Den Treek' Hij vond dat bijzonder sympathiek, had graag zelf ook mee willen doen, maar kon dit helaas niet omdat hem daartoe de tijd ontbrak Hij wilde echter graag vijfenzeventig hazelnoottaarten be schikbaar stellen en liet gaarne aan de heer Pels Rijcken over voor wie deze de taarten wilde bestemmen. In geza menlijk overleg werd toen een deel van de taarten bestemd voor al die mensen, die op de achtergrond veel werk hebben verzet om de hulpaktie goed en effektief te laten verlopen, zoals bijvoorbeeld de groep van Eerste Hulp bij Ongelukken. Het Schoutenhuis heeft ook dit aller nieuwste zoete aanbod als een bijzon der leuke geste ontvangen. De taarten vinden alle d°ze week hun welverdien de bestemming (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Binnenkort zal Openbare Werken van Leusden beginnen met de aanleg van twee drem pels in wegen in het plan Rozendaal. Er zullen drempels worden gelegd over de gehele breedte van de weg, die aan beide zijden ongeveer een halve meter oplopen, en aan de bo venkant voorzien zijn van ongeveer vier meter tegels. De drempels zul len ongeveer tien centimeter hoog wor den. De gemeente verwacht, dat met de aanleg van deze drempels de snelheid der automobilisten wat zal worden getemperd, wat de verkeersveiligheid ten goede zal komen. Bewoners hadden namelijk over de te grote snelheid van het doorgaand verkeer geklaagd. Openbare Werken hoopt met deze maatregel een oplos sing te hebben gevonden. Zij kwam op dit idee na een bezoek aan Delft, waar men al geruime tijd gebruik maakt van drempels m de nieuwbouw wijken. In Delft is deze proef goed geslaagd en wordt momenteel op rui me schaal gebruik gemaakt van deze snelheidsbeperkende drempels Met bewoners van Rozendaal, in wiens buurt een dergelijke drempel zal worden ge legd, is overleg gepleegd. Voorlopig zullen de drempels op Bretagne wor den aangebracht (zie bijgaande kaart). Een van de meisjes in actie op het onderdeel brug met ongelijke leggers. LEUSDEN - De raad krijgt van avond de volgende voorstellen ter be handeling inzake grondaankopen: „Wij kunnen u mededelen dat na langdurige onderhandelingen met mevr. C. Schreuder - Schniedewind, Burg.de Beaufortweg 25 te Leusden-Centrum overeenstemming is bereikt inzake de aankoop van 3 woningen met grond aan de Asschatterweg. Het aan te kopen onroerend goed is gelegen in het noor delijk deel van het ontwerp-bestem- mingsplan „Alandsbeek-west". De desbetreffende aan te kopen woningen zijn verhuurd. Met de heer F. v d. Lagemaat, Ha- mersveldseweg 120 te Leusden-Cen trum is overeenstemming bereikt in zake de aankoop van een gedeelte van zijn onroerend goed ter grootte van ±2.81.40 ha bestaande uit weiland, water en tuin met de zich daarop be vindende opstallen. Het desbetreffende onroerend goed is van belang voor de verdere ontwikkeling van Leusden- Centrum Met de heer J van Herwaarden, Ho- levoetlaan 18 te Scherpenzeel, curator van de heer A. H van Herwaarden, p/a Moorst 5 te Woudenberg is over eenstemming bereikt inzake de aan koop van het woonhuis, schuur, erf, tuin en uitweg, plaatselijk bekend Ha- mersveldseweg 106 te Leusden-Cen trum De desbetreffende woning is ver huurd aan twee gezinnen. Het aan te kopen onroerend goed is van belang voor de verdere ontwikkeling van Leus den-Centrum. LEUSDEN - De werkzaamheden in het ontwerp-bestemmingsplan Alands beek-west zijn inmiddels zover gevor derd, dat met het woonrijp maken een aanvang dient te worden gemaakt Zo als bekend worden ter plaatse 180 woningen gebouwd B. en w. stellen de raad nu voor de werkzaamheden betreffende het woonrijp maken van Alandsbeek-west onderhands aan te besteden aan de Fa Van Schoonhoven. De prijs waarvoor deze firma be reid is de werkzaamheden uit te voeren, verdraagt zich gunstig met de raming in de exploitatie-begroting. (Van de redaktie) LEUSDEN - De afdeling Leusden van Veilig Verkeer Nederland houdt op vrijdag 25 mei a.s. (morgenavond) om acht uur haar jaarvergadering in het ontspanningszaaltje van de bejaar denwoningen aan de Asschatterweg te Leusden/Centrum. Tijdens deze bij eenkomst zal burgemeester van der Post diploma's en bijbehorende insig nes uitreiken aan de geslaagde deel nemers aan de verkeerscursus. Na de pauze zal er bingo worden gespeeld

Leusder Krant | 1973 | | pagina 7