VAKANTD een nieuw leusden aartje Roda-pupil Benny Wittenberg winnaar Johan v. d. Pol-bokaal van De Haaien in Zeist Nieuwe successen Culdoto trad op in Sparrendam Ingezonden: DE TIL EN DE HOBBYCLUB Verloren en gevonden MEDISCHE DIENSTEN Het één kost meer dan het ander maar niets gaat zo snel en charmant als met een perfekt gedrukt geboortekaartje rn de leusder krant Finnmark 3 Leusden/C tel.03496-1495 U kunt de vlag uitsteken een dorpsomroeper huren het van de daken schreeuwen FIETSEN DIEFSTAL VRIJDAG 1 JUNI 1973 LEUSDER KR i\T Alle Roda-pupillen werden rijkelijk beloond voor hun sportieve prestaties in het seizoen '72-'73. Gebak, fris drank, appel en een herdenkingsvaan tje was hun tractatie. Foto Janus Visser. A. v d Mey L. Boschman T. Kramer TraA Wendel Jansen E. v. d. Sande 11. A. Gerth 12. H. Kok 13 J. v. Harten 14. P. Knijff 15. H. Broekman 4 5. 6. 7. 8. 9. 10. 220 pnt. 219 pnt 214 pnt. 211 pnt. 209 pnt 208 pnt 206 pnt. 204 pnt 194 pnt 198 pnt 195 pnt. 195 pnt. Zaterdag a.s. nemen de Roda-pupil- len A deel aan het Poliotoernooi dat op het terrein van de S.O. Soest te Soest wordt georganiseerd De B-pu pillen nemen deel aan het zelfde toernooi, doch op de velden van Ams- vorde en CJVV te Amersfoort wordt gespeeld. Vanaf 4 t/'m 7 juni nemen zo'n tachtig Roda-pupillen deel aan de Avondvierdaagse. Start orn 17.30 uur vanaf de Leusderweg te Amers foort. VERLOREN Een bruine aktentas; een gouden schakelarmband; een zwemabonnement; een geruit jasje; een portemonne met inhoud, een gouden speld; een zwarte damestas met inhoud, een kinderjack. een bos sleutels, een oranje zwem broek; een rode tas; een bruine dames tas met inhoud; een kinderportemonnee; een bruine knipportemonnee GEVONDEN Een witte damesportemonnee, een koplamp van een auto; een zwemabon nement AAN KOMEN LOPEN Een rood-witte poes. Inlichtingen verstrekt de Rijkspolitie te Leusden-zuid (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom. Binkhorst en Lantink zal a.s. weekend waarne men; dr Boersema. Julianaweg 5, Achterveld, tel. 03425-222. (Diensl van vrijdagavond 18 00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur). De wijkverpleging wordt waarge nomen door: zr. Laudy, Burg de Beaufortweg 4, Leusden-C. tel 03496-2081. Apotheek: Openingstijden Apotheek Leusden- werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19.30 tot 20.00 uur. In de weekenden waarin de artsen Binkhorst en Lan tink dienst hebben zaterdag en zon dag van 14 00 tot 14.30 uur en van 17 30 tot 18 00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apo theek zaterdags en zondags gesloten. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Kantoortijden: werkdagen van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur Na afspraak kunt u ook de boeken thuis doorkijken LEUSDEN - Zondag 3 juni a.s. wordt in ,,De Til" een extraDisco-Dansmid- dag gehouden voor de jongeren van llt/m 14 jaar. De aanvang is 14.30 uur. DE HOBBYCLUB KONKLUSIE Tenslotte stelt Piet Reckman in zijn konklusie, dat ,,als zonder arbeid niets in de wereld tot stand komt, dan kan ook door arbeid onrecht ongedaan wor den gemaakt". LEUSDEN - In verband met ziekte en de zomerperiode zal de handenar- beidavond van de hobbyclub in juni alleen op vrijdagavond worden gehou den. In de maand juli zal in het geheel geen handenarbeid zijn in verband met de vakantie. De ontspanningszaal van ,,De Til" blijft normaal open vanaf 19.00 uur, dus ook op dinsdagavond. WAAR TE KOOP Het boekje ,,ons soort mensen" is vanaf vrijdag 1 juni verkrijgbaar a f 1,75 bij boekhandel Vos in Achter veld of aan de bakfiets bij ,,de Biezen- kamp" waar wij vrijdag aanwezig zijn van 19.00-21.00 uur. Zaterdag 2 juni zijn wij in verband met een regionale winkeldag op Meerwegen in Amersfoort niet in de gelegenheid met de bakfiets te staan. Wereldwinkel Leusden. Komt u alvast eens langs! U zult verbaasd zijn over onze enorme kollektie U kunt niet zeggen dat u geen keus hebt ZOMERSKIEN OP DE DACHSTEIN De skischool Dachstein' in Ram- sau. gelegen in de Oostenrijkse Pro vincie Stiermarken, organiseert van 24-30 juni, van 8-14 juli en van 30 september - 6 oktober zgn. ..Racing Camps" voor sportliefhebbers Een arrangement voor zes dagen (kamer met ontbijt) kosten van ca f225 tot ca f253,- voor halfpension van ca f253 tot f283 en voor volledig pension van ca f297 - ca f326. Hierbij zijn inbegrepen vijf dagen skicursus, ge bruik van de kegelbaan en lift, van tennisbanen, zwembad, ski-uitrus- ting, fiets en twee paardrijlessen. Aan meldingen voor deze unieke zomer vakantie in een winterse sfeer kun nen worden gericht aan Skischool ..Dachstein" A-8972 Ramsau, tel. 0943-3687-2892. (Nadere inlichtingen. Oostenrijks Toenstenverkeers-Bureau, Heren gracht 437, Amsterdam, tel. 020- 239178) BIERFESTIVAL IN LEUVEN De Belgen verstaan de kunst om eve nementen op touw te zetten, die altijd anders zijn dan anders en daardoor heel aantrekkelijk zijn voor een toe ristisch bezoek. Zo'n evenement is dit jaar bijv. het folkloristisch en gastro nomisch bierfestival, dat van 8 tot 11 juni in Leuven wordt gehouden en ditmaal in het teken staat van de 80-jange Horeca in Leuven Het Leu vense bierfestival, dat om de vijf jaar wordt gehouden, biedt dit jaar maaltijden in Bruegeliaanse stijl, bier- bals, tentoonstellingen en een mammoet antiekmarkt in samenwerking met de antiquairs Van de Zavel uit Brussel. Op de markt worden oude beroepen uitgebeeld, kunstambachten worden gedemonstreerd, elke dag wordt op de markt een os aan het spit gebraden (het vlees wordt in stukjes verkocht, natuurlijk met een pint bier erbij!), op zondag trekt een folkloristische bier stoet door de straten en in de cafè's wordt bier in aarden kruiken geschon ken tegen spotprijzen door diensters in Bruegeliaanse kleding Kinderen kunnen ritjes maken in karretjes be spannen met dieren uit de Antwerp se dierentuin (Nadere inlichtingen: Belgisch Ver keersbureau, Leidseplein 7, Amster dam, tel. 020-251251). STOCKHOLM IS GOEDKOPER DAN U DENKT Er zijn mensen, die wel eens zeggen dat Zweden duur is, vooral de grote steden. Het zou wel eens kunnen mee vallen! Wat bijvoorbeeld te zeggen van drie overnachtingen met ontbijt plus nog eens 50% korting op een groot aantal sightseeings voor totaal niet meer dan f80,- per persoon9 Zoiets kan m«i 1973 toch niet meer duur no* Dit wel heel aantrekkelijke arrangj wordt aangeboden in de broc ..Vakantie in Zweden 1973'gepre teerd door het Bureau Zweden insaj werking met Scandinavian Arctic way. De goedkope aanbieding Stockholm wordt in deze brochures wens nóg goedkoper aangeboden dj al is en wel dooreen voordelige ccs natie per Tor Line vanaf Amstert per Stena Line vanaf Kiel of per Line en trein. Er is zelfs een ergj trekkelijke aanbieding per vliegtu« IT-basis vanaf Schiphol De ANVR-reisbureaus en de kants van de ANWB verstrekken naders lichtingen. (Nadere ïnlichtings n: Bureau Z*e Vijzelgracht 17, Amsterdam, tel 228798). HUMORFESTIVAL IN BELGIE In Knokke-Heist wordt dit jaar van 1 juli tot 2 september de 12e Wereldcartoonale van de humor gehouden, een festival voor teke naars en grafici. De opbrengst gaat ditmaal naar de Unicef, hei kinderfonds van de Verenigde Naties. De cartoonale omvat drie cate gorieën van tekeningen, »n 1 de gewone cartoon en/of tijdkn- tische tekening, het verplichte thema Humor in het verkeer" en humoristische gebruiksgra- fiek (affiches, advertenties, ge boortekaarten, wenskaarten, ver pakkingen e.d De eerste prijs voor elke categorie levert 250D5 Bfr. op. Inzendingen moeten uiterlijk of 26 mei zijn toegezonden aan d wereldcartoonale '73, Stadhuis, Verweeplein, bureau 13 in Knok- ke-Heist. De inzendingen word« geëxposeerd. Uit de expositie wordt een keuze gemaakt voorde uitgave van een cartoonboek (Nadere inlichtingen: Belgisci Verkeersbureau. Leidseplein 1 Amsterdam, tel 020-251251). LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem. Leusden. Abonnementsprijs. f3,50 per kwartaal, f 13- - p^- jaar. Losse nrs. 25 ct. Ad? tar. op aanvraag verkr. de gehele vakbeweging en vooral in de werkgroepen de diskussie over deze problematiek op gang te brengen". Het is een uitdaging voor ons soort mensen, de mensen van de vakbeweging, om een antwoord te zoeken op de vraag of de problemen waar de Derde Wereld mee worstelt gelijkenis vertonen met onze eigen problemen, en er iets aan te doen GEDEELTELIJKE INHOUD Allereerst worden er allerlei ver schillen getoond tussen de derde we reld en onze wereld. De schrijver haalt daarvoor gewone dagelijkse feiten naar voren; zoals 't feit dat een Nederland se arbeider amper 5 minuten voor een liter melk hoeft te werken, maar een Boliviaanse arbeider daar anderhalf uur voor in touw moet zijn. Verder is dit hoofdstuk opgesierd" met enkele keiharde spotprenten Het tweede hoofdstuk gaat over de noord-zuid kontakten: hoe staan rijken arm in verhouding tot elkaar. Onver mijdelijk daarbij is natuurlijk de be handeling van de Unctad-konferenties in New Delhi en Santiago. Als leuk voorbeeld van de verschillende uit gangspunten van arm en rijk, wordt de Nederlandse wapenspreuk ,,Ik zal hand haven" gezet tegenover 'n Chileense ,,door redelijkheid of door geweld" Ook wordt de rol van het Oostblok, dat geen aandeel heeft gehad in het koloniale verleden, behandeld, het Oostblok blijkt pas sinds kort 'n stand punt in te nemen dat gelijk op gaat met de westerse landen. Verder komen de multinationals, infor matie en reklametechnieken, en het monetaire stelsel aan de orde Ook hier weer spotprenten evenals door de volgende hoofdstukken. Hoofdstuk drie behandelt een aantal maatschappij visie's, waarbij die van uit de derde wereld zelf wel het be langrijkste is. Tenslotte komt de eigen visie van velen van ons soort mensen aan de orde. Het vierde hoofdstuk handelt over de vakbeweging daar, hier en over de kon takten er tussen in Bijvoorbeeld: wat deden de vakbewegingen in Chili bij de bevrijding van Chili, wat doen en zeg gen de wereldvakverenigingen, hoe on recht, aangedaan door multinationals, tegen te werken met als succesvol voor beeld het Kennecott koper uit Chili. LEUSDEN - In het door zon over goten bosbad ,,Dijnselburg" werden zaterdagavond 26 mei limietwedstrij den gezwommen tussen de Haaien (Leusden), de Futen (Amstelveen), D.W.K. (Barneveld), Flevo (Nijkerk), Katwijk (Katwijk) en Z.C. Zeist (Zeist) welke laatste de organisatie had ver zorgd. Verschillende van de elke mor gen trainende Haaien kwamen dichter bij de scherp gestelde limieten, of brachten nieuwe clubrecords op hun naam. Bertus Stegeraan zwom de 100 m schoolslag jongens onder 10 in 1.43.5 waarmede hij het clubrecord verbeterde (was 1.46.-)en de limiet op 0,5 sec benaderde. Hanneke den Herder bracht het club- record 100 m vrije slag meisjes o/14; o/16 en dames op haar naam met een tijd van 1.10 - Frank van den Hurk veroverde op de 100 m schoolslag jongens onder 14/16 het clubrecord met een tijd van 1 24.5 en bleef slechts 0,5 sec van de begeerde li miet verwijderd. Ook op de 200 m schoolslag heren legde hij beslag op de clubrecord-titel met een tijd van 3.09.9 Tenslotte behaalden Thijs Noor dewier en Hanneke den Herder limieten op de volgende nummers: Thijs Noordewier zijn derde limiet, nu op de 100 m rugslag jongens o/12 in 1.22.8 (tevens nieuw clubre cord); Hanneke den Herder haar eer ste op de 100 m vlinderslag meisjes o/14 in 1.18 - (eveneens een nieuw clubrecord meisjes o/14; o/16 en da mes). De volgende jongens wisten re delijke tijden te behalen en hun eigen prestaties met seconden te verbete ren Frank Goedhart 100 m vrije slag jon gens onder 10 in 1.42.7. Mathijs ten Seldam op dezelfde slag 1.38.1; Ries Pasker 200 m schoolslag heren in 3 03 4. Frank Leusink 100 m vlin der jongens o/12 1.38.5. LEUSDEN/ZUID - Zaterdag 26 mei werden uit de stalling bij het zwembad twee fietsen gestolen. Groep 2: 1. J Jansen; 2. H. Kok; 3 M Hartogsveld Groep 3: 1 H Kramer. 2. B. Schoon- derberg; 3. B v d Kas Om half drie stond een voetbalwed strijd Roda-pupillen tegen hun we kelijkse leiders op het programma. De leiders namen al spoedig na het begin- signaal van scheidsrechter Aalt Bok horst de leiding. De eerste klap bleek hier geen daalder waard te zijn, want via een 5-2 ruststand bleven de Roda- spelertjes met 8-4 hun leiders de baas Hierna volgde in het overvolle Roda-kluphuis de prijsuitreiking. Tussen de bedrijven door werden alle elftallen in het zonnetje gezet en ont vingen zij enkele traktaties. De klap op de vuurpeil was echter de prijsuitrei king van de Johan van de Pol-bokaal Een bokaal die vorig jaar ter beschik king werd gesteld en de naam kreeg van het onvergetelijke Roda-bestuurslid, die in zijn bestuursperiode zoveel voor de Leusdense voetbaljeugd had gedaan. Helaas kwam voor twee jaar terug een einde aan zijn nog jeugdige leven en Roda '46 kon hem niet beter eren door zijn naam te verbinden aan deze bokaal. Zoals reeds vermeld mocht Benny Wittenberg deze prachtige bo kaal uit handen van wnd.-voorzitter C. A Leyenaar in ontvangst nemen en zich zodoende pupil van het jaar noe men. Het algemeen klassement was als volgt 1 B. Wittenberg 235 pnt 2 H. Kramer 229 pnt. 3. J Kramer 225 pnt. Roda-pupil Bennie Wittenberg neemt de prachtige Johan v.d. Pol bokaal in ontvangst uit handen van Roda-preases C. Leijenaar sr. Naast hem kijkt jeugd leider en organisator Joop Kramer toe. Foto Janus Visser. LEUSDEN - De jeugdige Bennie Wittenberg is zaterdag j.l. uitverko zen tot de pupil van het jaar bij de Leusdervoetbalvereniging Roda '46 en veroverde hiermede de Johan van de Pol-bokaal. Uitverkozen is niet helemaal juist, daar hij deze prach tige bokaal zelf heeft moeten verdie nen. Met een puntentotaal van 235, kwam als eerste uit de bus van het door Roda '46 ingevoerde punten systeem. In september 1972 werd dit puntenklassement ingevoerd en gedu rende het hele achter ons liggende voetbalseizoen konden de Roda-pupillen punten verzamelen. Er werd niet ge meten naar voetbalkwaliteiten, doch het bezoek aan wedstrijden en trainin gen, gedrag eet. waren hierbij de be langrijkste maatstaven. Ter afsluiting van het voetbalseizoen organiseerde Roda 46 zaterdag j.l. een sportdag voor haar pupillenafde- ling. Naast deze alsluiting konden de kleine spelertjes nog trachten via hun sportverrichtingen op deze dag hun puntenarsenaal op te vijzelen Om 9 uur 's morgens ging de eerste groep (6 t/m 7 jaar) van start, waarna de 8 t/m 9 en de 10 t/m 11 jarigen volgden. Ónder ideale weersomstandigheden verliep alles op rolletjes en was rond het middaguur het programma afge werkt De uitslagen van dit dagklassement waren Groep 1: 1. B Wittenberg, 2. E. v. d. Sande; 3 G v. d. Dijk. Het laatste onderdeel van Roda's pupillen sportdag vormde een wedstrijd tussen de oudste pupillen en hun lei ders. Foto Janus Visser. De tijden van de overi ge deelnemers waren als volgt 100 m. vrije slag meisjes o/lO: Linda v. d. Bos 2.14.5 Annelies v. Beek 2.49 - Caroline Enthoven 1.50.4 100 m. vrije slag jongens o/lO: Rudy de Wit 1.51 5 100 m. schoolslag meisjes o/12: Hanneke van Asselt 1 45.5 Sigrid Bontebal 1.41.1 Wilma Kreikamp 1.53.- 100 m. schoolslag jongens o/12 Eric Japenga 1.50.4 Thijs Woudstra 1.49.9 Carel Venema 1 49.9 100 m. vrije slag meisjes o/14: Yvette Bovens 1.21.3 100 m. vrije slag jongens o/14: Enk Scholten 1.15.1 200 m. schoolslag dames: Lolkje Kuiper 3.31.- Marina v. d Heiden 3.27 1 200 m. schoolslag heren: Léon v. Opbergen 3.13.5 Peter Berendse 3.18.7 Ronald v. d. Hurk 3.20.6 100 m. vlinderslag meisjes o/lO: Caroline Enthoven 2.35.5 100 m. rugslag meisjes o/12: Astrid ten Seldam 1.34.- Mirjam Goedhart 1.30 7 Hanneke van Asselt 1.44.6 100 m. rugslag jongens o/12: Hans van Gils 1 35 3 Gerard van Gils 1.37.6 Thijs Woudstra 2.05 5 100 m. vlinderslag meisjes o/14: Kitty Linse 1.40.3 100 m. vlinderslag jongens o/14: Henk v. d Heuvel 1.31.4 200 m. wisselslag pers. dames: Marina v. d. Heiden 3.21 9 Wilma de Wild 3 27.7 200 m wisselslag pers. heren: Thijs Noordewier 3.03.6 ONS SOORT MENSEN Enkele weken geleden is door de drie vakcentrales (NKV, NVV en CNV) een boekje uitgegeven dat getiteld is. ons soort mensen. Dit boekje is geschreven door Piet Reckman, die er deze keer dan wel borg voor stond in gewone omgangstaal een aantal vragen op te werpen met betrekking tot het ontwik kelingsvraagstuk. Ontwikkelingsvraagstuk? Ja, dit boekje is uitgegeven in het kader van de werk zaamheden van de Stichting Ontwikke lingssamenwerking van de Vakbeweging (COSV). De bedoeling ervan is „om in HOEVELAKEN/ACHTERVELD - Za terdagavond j.l. trad de toneelvereni ging Culdoto" uit Achterveld op in Sparrendam" te Hoevelaken Cul doto" oogstte een grandioos succes met het toneelstuk ,,de Bemoeial" Op een kantoor werd een moord ontdekt door de werkster. Alle moge lijke personen zijn verdachte. De be moeial in de figuur van de werkster wil al het speurwerk doen .en loopt daardoor steeds de rechercheur vooi de voeten. Het toneelstuk werd bijzonder goed gespeeld door Clara van de Span, Henk Smit, Henk Schouten, Wim Vos, Greet Wessels, Riek van de Hengel, Jan Winderink en Hetty van Hamersveld. De regie was in handen van Wout Bakkenes.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 10