Antilopen gaan naar Spanje Lockhorst heeft twee kampioen steams barneveld neemt eerstens-beker mee laar huis GROOT LEUSDENS MACHTSVERTOON IN WASPIK VOOR DE JEUGD DOOR DE (RODA) JEUGD K.P.J. voetbal Junioren S.V.A. Stamgasten onder elkaar Tiroler avond voor Roda-leden LEUSDER KRANT dus om va LEUSDEN -De rasechte Leusdena- ren, die met hun gedachen een vijf tal jaren teruggaan en een beeld op roepen van het Leusden van toen, zul len ongetwijfeld in dat beeld een gam mel wagentje (lelijk eendje) tegenko men Een karretje dat toebehoort aan een klein donker mannetje met een grote zwarte .mustache". Een zui derling zou je zeggen, in tegenstel ling tot zijn hoogblonde vrouw, die je eerder in Zweden zou plaatsen. Kortom, we praten over de man, die in heel Leusden bekend was, overal bijzat en sinds vijf jaar zijn onder nemingsgeest in het zonnige zuiden van Spanje laat rondwaren. Dat Kees Terol iets had overgehou den van zijn korte korfballoopbaan hier in Leusden, is de insiders in middels wel duidelijk geworden. Vorig jaar mochten er al een aantal zui derlingen te gast zijn bij onze korf balvereniging in Leusden. Een ontmoe ting die geleid heeft tot een Spanje- selectie binnen de korfbalvereniging Antilopen. Tijdens het begeleiden van de Spaan se ploeg naar een korfbaltoernooi in Amsterdam, kreeg de heer Meiboom het malle idee om met een junioren- team van Antilopen het volgende jaar naar Marabella (standplaats van Kees T.). Het idee groeide uit tot iets veel groters in de nacht van 1 juli op 2 juli zal een groep van ongeveer 20 personen uit Leusden zich aansluiten bij vier soortgelijke groepen, een vliegtuig instappen en het avontuur „Spanje" kan beginnen. Jawel, de eerste veertien dagen van juli zullen in Zuid-Spanje in het teken staan van een internationaal korfbal- toernooi, waaraan Duitsers, Belgen, Spanjaarden en Nederlanders zullen deelnemen. Het geheel zal een groot se aandacht krijgen: t.v. en dagbladen zullen alles op de voet volgen, om zo de nog prille korfbalkuituur wat op te vijzelen. Voor de korfbalvereniging betekent dit een sensationele mogelijkheid om kontakten in het buitenland te leggen en zo haar leden iets meer dan ande ren te kunnen voorschotelen. Dat haar leden enthousiast zijn, blijkt wel uit het feit, dat na een hele veldkompeti- tie een mikro-competitie de ^electie vol goede moed een nogal zwaar oe fenprogramma afwerken. Zo. hebben zij, om een voorbeeld te geven, binnen tien dagen gespeeld tegen S'kwartier, Revival (Terschuur), Amersfoort en daar tussendoor een trainingsavond bezocht Afgelopen zaterdag was de tegenstand Dalto-junioren uit Drie bergen. die afgelopen week nog een kampioenswedstrijd moesten spelen in het district Noord-West. Zij moesten uitkomen tegen de junioren vanRHODA uit Amsterdam (die ook meegaan naar Spanje) en zijn winnaar geworden Voor de Antilopenselectie een aardige krachtmeting dus. Wel dat het moei lijk gaat worden en zeker tegen Rhoda, bewees wel de uitslag. Een veel be weeglijker Dalto, met een goede in zet (ondanks hitte) en een beter af rondingsvermogen, wist onze selectie te overklassen en zegevierde met 9-5. Toch moest gezegd worden, dat de Antilopenploeg steeds meer een een heid gaat worden, al gaat het moei zaam, wat niet verwonderlijk is, aan gezien verschillende personen uit ver schillende ploegen komen. Een puzzel dus om van een heterogene groep een kloppende eenheid te maken. Van daar het oefenprogramma dat afge stemd is op Hemelvaartsdag, waar een eerste krachtmeting tussen alle Spanjegangers zal plaatsvinden Zowel Rhoda, als de Duitsers en ook de Bel gen en Spanjaarden zullen daar deel nemen aan een toernooi georganiseerd door D.K.C ..QUICK" uit Dordrecht Al zal een direkte confrontatie nog vraagteken zijn (door plaatsing in ver schillende poules), er kan geobser veerd worden. Na Hemelvaartsdag heeft men nog een kleine maand om alles tot in de puntjes af te werken en dan kan de trip beginnen. Een trip die een vakantie zal zijn voor de deelnemers, een vakantie die een rasechte korfballer zich nauwe lijks kan voorstellen Een toernooi dat verdeeld is over een aantal dagen, waarbij de wedstrijden in de namid dag gespeeld worden Een rondneu zen overdag door de omgeving (waar bij vooral het strand ruime aandacht zal krijgen) en ook het spelen van vriendschappelijke westrijdjes tegen plaatselijke ..kluppies". waarbij de wedstrijd onder aan de rots van Gi braltar als groots wordt beschouwd. Ja, op maandag 16 juli zullen er ongetwijfeld een aantal diep-gebruin- de, maar ook diep-tevreden Leusde- naren uit het vliegtuig stappen om dan verhaal te doen over hun VIAJE A ES- PANA. LEUSDEN - Vrijdagavond 1 juni organiseert de Leusdense voetbalver eniging Roda '46 in samenwerking met de Pop Corngroep Leusden in het Roda '46 kluphuis een speciale jeugdavond en wel onder het motto. ,,Voor de jeugd door de jeugd" Zo zal o.a op deze avond discjocky Rijk Rijn- ders optreden De toegang is gratis en de aanvang is vastgesteld op 19 30 uur. De organisatie verwacht dat vele Roda-jeugdleden en die van de Pop Corngroep in de leeftijd van 12 t/m 18 jaar de weg naar het kluphuis ,OP het Burg Buiningpark zullen vin den. LEUSDEN-CENTRUM - Het strijd toneel van de 6e WRAC-autocross van dit seizoen lag zondag in het Bra bantse Waspik. Met een zekere angst ging de Leusdense deelnemerskaravaan al vroeg op pad. Angst was het eigenlijk niet zo zeer. Het was meer ontzag. In Waspik (en directe omgeving) wonen immers de cross-azen Damen, v..d Sande en v Dongen Voor hen was het dus een thuiswedstrijd met eigen publiek en de Leusdenaren re kenden dan ook op een warm onthaal. Warm was het wel in Waspik en in de crosswagens zelfs bloedheet Het onthaal draaide evenwel uit op het weghalen van alle hoofdprijzen. Wat dat betreft waren de Leusdense gasten verre van bescheiden In de eerste manche was het al raak Wim Schakel voelde zich di- rekt thuis en won, vóór Evert Bos huis, de eerste rit. De verraste Da- men werd derde. Hij herstelde zich door de 2e rit te winnen. Schakel werd nu derde en kwam hiermede ook in de halve finale In de 2e manche bleek duidelijk, dat Kees Kruisbergen voorlopig toch nog maar afziet van zijn AOW De Buitenhuis-man werd keurig 2e in zijn eerste optreden en won op waar lijk grootse wijze zijn 2e rit Bart Huurdeman (Stoutenburg) weet nu ook, waar Abranam de mosterd haalt. Hoewel resoluut rijdend, had hij tot dusverre weinig succes. Hij werd nu 2 maal 2de. Aangezien ook Boshuis met wat kunst en vliegwerk in de halve finale was beland, bleek dat de vier Leusdense deelnemers voorlopig niets en niemand behoef den te vrezen. Boshuis bleek echter in zijn eerste halve finale al te zijn uitgeteld, voordat deze goed en wel was begonnen. Bij een eerder inde middag gemaakte daklanding bleken niet alle onderdelen van zijn Ford nog op de juiste plaats te zitten. De eindstrijd werd hierdoor voor hem onbereikbaar. Kruisbergen kwam wel iets te kort bij Damen. maar slaagde wel. De 2e halve finale werd één grote duw- en rampartij Voor hat duizendkoppige publiek wel leuk na tuurlijk, maar de coureurs waren min der enthousiast, vooral toen de jury er tenslotte ook niet helemaal meer uit kon komen. De finale werd een adembenemend schouwspel. Bart Huurdeman, onder protest 2e geplaatst in de omstreden halve eindstrijd, zinde op wraak. De hel van Waspik brak los. Slimme Bart trok zich van het geweld om hem heen weinig aan en vloog als een Razende Roeland over de baan, die er langzamerhand ging uitzien als een omgeploegde aardappelakker Bart bleef iedereen duidelijk vóór en won hiermede eindelijk zijn eerste cross. Met groot machtsvertoon gingen de Leusdenaren verder Kruisbergen werd na een fiks eindsprintje met Schakel 2e en laatstgenoemde 3e. Ook in het puntenklassement werd het een Leusdense aangelegenheid Door enige protesten werd dit voorlopig gewonnen door Kruisbergen, direct gevolgd door een groepje, bestaande uit Damen, Eykemans en de Leusdenaren Schakel en Huurdeman Op de foto v.l.n.r. Huurdeman, Schakel en Kruis bergen, de nummers 1. 3 en 2 in de finale van de Waspikse autocross ACHTERVELD - De Achterveldse K.P.J. neemt op zondag 3 juni deel aan het K.P.J. Kringvoetbaltoernooi dat is georganiseerd door de K.P.J. van Eemnes Er wordt aan deelgeno men door de afdelingen Leusden, Eem nes, Achterveld, Hoogland en Hoog landerveen. Achterveld is vertegen woordigd met 2 heren- en 1 dames team De wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van LVV te Laren aan het Schuilkerkpad. Het toernooi begint om 10.30 uur Men vertrekt des morgens om 9 30 uur vanaf het Coöperatieplein Het toernooi wordt besloten met een dansavond in het Vitusgebouw te Blaricum. Muzikale medewerking verleent de band „Clean Foot Clan". Aanvang 20.00 uur. ACHTERVELD - De junioren van s.v. Achterveld die hebben deelgeno men aan het juniorentournooi te Hoog landerveen hebben het er goed afge bracht. Het junioren A-team behaalde de eerste prijs Het B-team werd der de. De Achterveldse dames namen deel aan het Limvio-toul nooi teBaarn. In hun poule werden zij derde en van het gehele tournooi vijfde. Op zaterdag 2 juni nemen vier pu- pillenteams deel aan het Poliotour-* nooi dat te Soest en Amersfoort wordt gehouden. De teams 1 en 2 (10-12 jarigen) en lb en 2b (9-jarigen) zullen met hun leiders naar deze plaatsen gaan, niet alleen om te voetballen, maar ook om hun steentje bij te dra gen aan het Poliofonds. Op zaterdag 2 juni organiseren de jeugdleiders van de s.v. Achter veld een groot juniorentournooi op het Kerstens Sportpark. Aan het tournooi wordt deelgenomen door Hoevelaken, Barneveld, Roda'46, De Glind, Val leivogels. Hooglanderveen, E.F.C. Er- melo, Abekawalda (Abcoude) en Ach terveld De teams zijn onderver deeld in 5 poules en in totaal worden er 30 wedstrijden gespeeld Het tournooi vangt aan om 9 30 uur en eindigt om ongeveer 17.00 uur Achterveld is in alle vijf poules vertegenwoordigd. Achterveld 1 en 2 nemen op zondag 3 juni deel aan een toernooi te Hoog landerveen Aan dit tournooi wordt deel genomen door Roda'46, Veense boys, Achterveld, en Hooglanderveen Si'1—S.S ï.nrlrhnrct - Rnchoim 1-fi LEUSDEN/ZUID - Zowel het eerste team als het tweede hebben het klaar gespeeld kampioen te worden van hun afdeling. Zondag speelde het eerste team 4-4 gelijk tegen Lelystad, maar deze uitslag was van geen enkel be lang, daar men al vorige week kam pioen was geworden. De verwachting is dat de dames van Vuuren en van Keulen en de heren Noordkamp en Dijkgraaf dit succes zullen voortzet ten in de komende promotiewedstrij den. Ook het tweede team, bestaande uit de dames Vos, Bolk en Bunnik en de heren Bloemendal en Bunnik werden kampioen in hun afdeling en zondag werd dan ook op overtuigende wijze met 8-0 gewonnen Zondagmiddag werden beide kampioensteams door voorzitter Noordkamp gehuldigd, wat gevolgd werd door een gezellig sa menzijn. JEUGDCOMPETITIE In de jeugdcompetitie heeft onze jeugd het er goed afgebracht! Eén kampioensteam, twee teams opde twee de en één team op de derde plaats Hieronder volgen de verschillende uitslagen, waarbij alleen de laatste uitslag van het woensdagmiddagteam pas aanstaande woensdag bekend wordt. Eerste zondagteam: Afdeling 9 Barbara Spoel - Bert Noordkamp Marlies Rekkers - Robert Rekkers Lockhorst - Bosheim 1-6 Hoofddorp - Lockhorst 0-7 D.D.V. - Lockhorst 0-7 Bosheim - Lockhorst 6-1 Lockhorst - Hoofddorp 7-0 Lockhorst - D.D.V. 7-0 Einduitslag: tweede plaats Tweede zondagteam: Afdeling 11 Saskia Dijkgraaf - Jeroen Elsackers Trees van Haarst- Hans van Haarst Hoogerheide - Lockhorst 7-0 Lockhorst - Flehite 2-5 Lockhorst - Tiel 4-3 Lockhorst - Hoogerheide 1-6 Flehite - Lockhorst 4-3 Tiel - Lockhorst 4-3 Einduitslag- derde plaats Zaterdagleam: 2e klasse: Margitte Bloemendal-Roland Spekle Maryse Roelofszen-Reinder Schaap Auke van Lingen Meyenhage B - Lockhorst 2-3 Lockhorst - Het Spiegel A 2-3 Bilthoven B - Lockhorst 2-3 Lockhorst - Meyenhage B 3-2 Het Spiegel A - Lockhorst 4-1 Lockhorst - Boilthoven B 5-0 Woensdagmiddagteam: Josette Vos - Eddy Hoogendam Dorien Schaap - Roland Hoogendijk Lockhorst - Flehite 8-2 Alta - Lockhorst 5-5 Lockhorst - Leusderpark 5-5 Flehite - Lockhorst 2-8 Lockhorst - Alta 9-1 Leusderpark - Lockhorst Einduitslag: kampioen, ondanks dat laatste wedstrijd nog gespeeld moet worden HOOGLANDERVEEN - Dinsdagavond 22 mei j.l. speelden de stamgasten van café Buitenlust (Jan Voorburg) te Achterveld een voetbalwedstrijd tegen hun makkers van café 't Houteveen uit Hooglanderveen. Deze prestige slag werd op een uiterst sportieve en ge zellige wijze geleverd waarin de jon gens van Jan Voorburg na hun openings treffer toch nog het onderspit moesten delven en met een 3-1 nederlaag naar hun stamtafel verwezen werden door de Houteveners. Op de foto: Beide elftallen, café Buitenlust in donkere shirts. Foto Janus Visser. LEUSDEN - Ter afsluiting van het voetbalseizoen '72/'73 organiseert Ro da '46 voor al haar leden en donateurs op vrijdag 8 juni in haar kluphuis een specifieke Tiroleravond. Aanvang 8 uur. TERVELD - De grote verrassing Ie 2e dag van het Kerstenstour- vas het feit dat niet Roda'46 Barneveld de A.P.G.M. Ker- sbeker mee naar huis nam. Zij •b door overwinningen op Achter en Scherpenzeel op gelijke hoog- koraen met Roda'46 en hadden ieter doelgemiddelde dan de Leus- e ploeg. Een der deelnemende s, Veense Boys, moest deze twee verstek laten gaan. Zij moes- en gestaakte competitiewedstrijd Maluka-Muda uitspelen. Deze vastgesteld op dinsdag 22 mei, toen kwam de scheidsrechter opdagen. Deze KNVB beslissing later door tournooileider Rutte iseerd. Veense Boys had de eer- Durnooidag geen punten behaald ede daardoor konden de organi se al deze wedstrijden als niet eld beschouwen. De clubs speel- iu geen 5, maar 4 wedstrijden, rganisatie verliep evenals op de ste tournooidag, uitstekend. fERVELD-BARNEVELD 0-1. eerste wedstrijd van de twee- fcrnooidag kon men van gelijk- flige tegenstanders spreken. Toch de Barneveldse aanvallen ge leerder dan van Achterveld. In Jhterveldse gelederen ging het al- B1 wat stroef. Individueel vaak fepel, maar men kon elkaar moei- linden Nog voor de rust kwam ■veld op een 1-0 voorsprong Na pst was Achterveld sterker in val. Maar de Barneveldse ver ing gaf geen krimp. Vooral de Cr was in goede vorm. Achterveld i toch meerdere kansen maar ten onzuiver schieten verhinder de gelijkmaker. JRPENZEEL-HOOGLANDER- [EN 4-0. inderveen wist zich al spoedig kansen te scheppen. Er was te zien dat er in deze wedstrijd je klasser KNVB en een 3e klas- Utrecht tegenover elkaar ston- •herpenzeel speelde aanvanke- 0 matte partij en Hooglander vest zich goed te handhaven. l2e helft gaf het technisch over at van Scherpenzeel toch de door- ■Twee goals in 5 minuten waren g voor het dappere Hooglander- Even later werd daar nog een 'Peldoelpunt aan toegevoegd, tttste minuut scoorde Scherpen- r de 4e maal. fERVELD-SCHERPENZEEL 0-3. pedstnjd met in de beginperiode voetbal maar in de Achterveldse f'ging was de reaktie soms te Halverwege de eerste helft straf- "Nenzeel dit af (0-1). In delaat- jnuut voor de rust schoot Scher- voor de 2e keer raak (2-0). P 2e helft ontstonden, vooral in enige goede kansen voor fveld Er wei^ wel voldoende maar erg onzuiver Gave jpten belandden meerdere malen fle gaten. Tien minuten voor "tie werd doelman van Putten I omspeeld en bracht Scher- p de stand - tevens eindstand - p6-HOOGLANDERVEEN 3-1. Jras in de le helft voortdurend aanval maar ook hier werd ïer geschoten Het spel van de fnse ploeg miste het flitsende eerste tournooidag. Hooglan- *r' in de le helft goed par- *ist 3 minuten na de rust leiding te nemen. Maar een later bracht Roda de balans evenwicht (1-1). Vijf minuten "*0 heel Hooglanderveen bleef voor vermeend buitenspel ging io 3r en scoorde 2-1. Hooglan- antwoordde hierop met een eQsief Een serfe van 4 corners nti zondagsteam van de Lawn Ten nisvereniging Lockhorst dat het kam pioensschap behaalde. Foto Janus Visser. De aanvoerder van Barneveld neemt de Kerstens-wisselbeker in ontvangst uit handen van organisator Henk Rutte. Foto Janus Visser. bracht, was deze angst werkelijkheid geworden. Door het beter doelgemid delde van Barneveld werden zij naar de tweede plaats verwezen, Barneveld heeft voor deze zege heel hard gewerkt maar Scherpenzeel heeft haar sportie ve plicht in deze wedstrijd wel erg luchtig opgevat. Na afloop van deze wedstrijd reikte de leider van het tournooi, de heer H. Rutte in de cantine de A P G.M Ker- stensbeker alsmede de andere tropheen aan de aanvoerders van de teams uit. De fraaie A.P.G.M. Kerstenbeker zal voor een jaar - voorlopig althans - in de prijzenkast van de v.v. Barneveld prijken. De heer Rutte bracht op dank aan de cantinecommissie die op beide tournooidagen veel werk heeft verzet om het spelers en publiek aan genaam te maken Hij dankte ook de K.N.V.B scheidsrechters die zich na afloop van het eigelijke seizoen toch weer voor dit tournooi beschikbaar hadden gesteld. Maar er was ook kri tiek te beluisteren. En dat gold de K N.V.B die Veense Boys, een der deelnemers aan het tournooi, het op deze tweede dag onmogelijk maakte er aan deel te nemen door hen een ge staakte competitiewedstrijd te laten uitspelen. De heer Rutte vroeg ziet af of de naam Kerstens, tot wiens posthume hulde dit tournooi is inge steld, en die ook voor de K N.V.B heel veel heeft betekend, door die zelfde K N.V.B nu al is vergeten. Einduitslag van het tournooi (uit 4 wedstrijden) 1 Barneveld 4 7 7- 2 doelgem 3,50 2 Roda'46 4 7 8- 3 doelgem 2,66 3 Scherpenzeel 4 4 9- 6 doelgem. 1,50 4 Achterveld 4 2 3- 7 doelgem. 0,34 5 Hooglanderveen 4 0 1-10 doelgem 0,10 6 Veense Boys kort achter elkaar leverde hen echter niets op Roda, dat de kans op de beker in deze wedstrijd niet wilde verspelen verdedigde de voorsprong nu goed en 2 minuten voor het einde maakte Jan Drost aan alle onzeker heid een einde door de stand op 3-1 te brengen. Een dolblij Roda verliet het veld, want de beker kon hen haast niet meer ontgaan De laatste tour- nooiwedstnjd Barneveld-Scherpen- zeel bracht echter de ontgoocheling. BARNEVELD-SCHERPENZEEL 4-2. Een fanatiek Barneveld zag kans om in de derde minuut de leiding te nemen. Halverwege de eerste helft maakten zij er zelfs 2-0 van Vijf minuten voor de rust, na een periode waarin Scher penzeel goed teruggekomen was moest de keeper van Barneveld, die al veel goed werk in deze wedstrijd had ver- toch het hoofd buigen. (2-1) Na de rust richt, toch het hoofd buigen (2-1). Na de rust probeerde Scherpenzeel door te drukken maar de Barneveldse verdedi- was goed op haar post. De krachts- ging was goed op haar post. De krachts maar van korte duur. Na tien minu ten had Barneveld het heft weer in handen en scoorde 3-1. Scherpenzeel geloofde toen niet meer in de over winning, zij beperkten zich tot het plichtmatig uitspelen van de wedstrijd. Zij kwamen nog wel terug tot 3-2 maar het was toch Barneveld, die de dienst uitmaakte. Het lauwe spel van Scherpenzeel was uiteraard zeer tot ongenoegen van de Rodaspelers en supporters, die de beker in gevaar za gen komen. En toen Barneveld kort voor het einde inderdaad nog een keer scoorde en daarmee de stand op 4-2

Leusder Krant | 1973 | | pagina 11