„Treeklopertjes" hebben ernstig ruimtegebrek BRIEF AAN DE RAADSLEDEN OVER VERKEERSRAPPORT Samenwerking met andere kruisverenigingen in ver gevorderd stadium gekomen Drs. W. L. J. v. d. Kallen gepromoveerd ANTWOORDEN VAN B. EN W. OP VRAGEN RAADSFRAKTIES Belangstellenden uit de gemeente bekeken wijkcentrum 't Trefpunt Vrachtwagen in een slip SNELHEIDS CONTROLE Crossbrom fiets gestolen Gewond na botsing tegen boom Binnenkort wellicht ook plaats in „De Knip'" Ingezonden: Betere informatie gewenst Deel van vrachtwagen gesloopt Groene Kruis contributies in 1974 hoger Gereformeerd-Hervormde ontmoetiiigsmiddag in ,,'t Trefpunt" Leusden/Z. Subsidie Impala Ingezonden: Korte informatie Inzake stormschade Den Treek: De uitspraken van wethouder Wagenaar Bejaarden door U.V.V. opgehaald Diefstal van bromfietsen INBRAAK IN SCHOOL Radio gestolt GESTOLEN BROMFIETS GEVONDEN VRIJDAG 1 JUNI 1973 LEUSDER KRANT LEUSDEN/ZUID - Dinsdagavond 22 mei bield de Peuterspeelzaal Stichting ,,de Treeklopertjes" te Leusden-zuld een ouderavond in het jeugdgebouw aan de Oofevaarshorsterweg. De voorzitter van de Oudercommis- sie, de heer R Ubels, heette de niet in zo grote getale opgekomen ouders wel kom. en maakte als eerste punt de nieuwe samenstelling van het Stich tingsbestuur bekend A. G. de Graaff, voorzitter V.B.V. Oosterhoutlaan 41, Leusden- zuid, telefoon 03490-11998; R. van den Burg, sekretans W de Zwijgerlaan 28, Leusden-zuid, telefoon 03490-10470; Mevr A. E. G M. Krekel, penning- meesteresse V.H.V. Lockhorsterlaan 19, Leusden- zuid, telefoon 03490-14602, Mevr. W L J. M van Spaendonck. hoofdleidster V.B.V Oosterhoutlaan 16, Leusden- zuid, telefoon 03490-11382, Mevr M. During, arts Pr Mauritslaan 12, Leusden-zuid, telefoon 03490-19609, Mevr J. M M van Es, regio- kontaktpersoon Pr. Fr Hendriklaan 3, Leusden-zuid. telefoon 03490-19869, R. Ubels, ouderkommissie Kon Emmalaan 2, Leusden-zuid, tele foon 03490-12198 Mevrouw A. E G. M Krekel treedt af als penningmeesteresse. Zij verzocht de ouders om vóór de aanstaande grote vakantie alle nog verschuldigde kontri- buties aan haar te willen betalen, zodat de overdracht van haar financiële papieren geen moeilijkheden voor de nieuwe penningmeester zou behoeven op te leveren Het aantal leden van de ouderkom missie van de speelzaal is terugge bracht van 5 tot 3. Het bleek inde prak tijk, dat er geen werk was voor 5 per sonen Er zijn enkele piekweken, zoals bijvoorbeeld met Sint Nikolaas, maar in die perioden wil men dan liever een beroep doen op de ouders De ouderkommissie is nu als volgt samengesteld. R Ubels, voorzitter Kon. Emmalaan 2. Leusden-zuid, tele foon 03490-12198. Mevr M Bijl, sekretaresse Borgesiuslaan 9, Amersfoort, tele foon 03490-16436, Mevr R H. Nieuwenhuis, lid Pr. Hendriklaan 9. Leusden-zuid, tele foon 03490-31747. In de loop van het jaar 1972 kwam het huishoudelijk reglement tot stand, en werden nieuwe spelregels opgesteld, die werden verwerkt in een aardige folder. De hoofdleidster verzocht de ouders nogmaals dringend de kinderen niet te brengen vóór 8 45 uur. De speelzaal gaat open om kwart voor negen, en vóór die tijd laat men de peuters op eigen risiko achter. De hoofdleidster maakte ook bekend, dat zij het aantal kinderen per ochtend wil verminderen van 20 tot 18, zolang men slechts beschikt over de huidige ruimte. De Stichting hoopt binnen af zienbare tijd beschikking te krijgen over het jeugdgebouw ,,De Kuip", en mevrouw Van Spaendonck nep de ouders reeds op te willen assisteren bij de reparatiewerkzaamheden aan dit niet in zulk een beste staat verkerende LEUSDEN/'ZUID - Op woensdag 23 mei vond er een aanrijding plaats op de Arnhemseweg tussen een Duitse vrachtauto met aanhanger, bestuurd door de heer D M en een personen auto, bestuurd door de heer P. C van den S. De vrachtauto raakte in een slip en kwam daardoor in botsing met een tegenligger, de personenauto van de heer P C van der S. Er ontstond ma teriele schade ACHTERVELD - Op donderdag 24 mei vond op de Hessenweg een snel- heidskontrole plaats. 12 weggebruikers moesten worden bekeurd door de politie wegens het overtreden van de maxi mumsnelheid. LEUSDEN - Vrijdag 25 mei deed de heer A J. T. uit Leusden er bij de politie aangifte van, dat zijn cross- bromfiets, merk Batavus, was gesto len uit de schuur bij zijn woonhuis LEUSDEN/ZUID - Vrijdag 25 mei zond op de Dodeweg bij de kruising net de Vlooswijkseweg een verkeers- ingeval plaats te 22 00 uur. Een per sonenauto, bestuurd door de heer S. A M. uit Veenendaal, reed op de Dode weg vanaf de richting Leusden met een vrij hoge snelheid Hij zag de bocht niet, reed rechtuit en kwam tot stil stand tegen een dikke boom De man moest met een hersenschudding en ver schillende kneuzingen vervoerd worden aaar een ziekenhuis in Amersfoort. De luto werd zwaar beschadigd. gebouw. Zij deelde tenslotte mee. dat de speelzaal ertoe over moet gaan prioriteit te verlenen aan de peuters in de eigen gemeente en de peuters uit Amersfoort, Woudenberg enzovoorts zal moeten gaan afwijzen Het jaarverslag 1972 en het finan cieel verslag over 1972 liggen bij de voorzitter ter inzage De financien lieten het niet toe, dat de ouders hier van elk een exemplaar kregen toege zonden Na de pauze vertoonde de heer During de film Opvoeding tot ongehoorzaam heid". een Duitse film over de zoge naamde kinderwinkels, anti-autoritaire peuter- en kleuterspeelzalen Ds. Th MLoran leidde op voortreffelijke wijze de diskussie. Hij stelde onder meer de vragen Waartoe voedt u op? Wat ver staat u onder opvoeding9 Wat is het op voedende element in de anti-autoritaire opvoeding9 De film was voor de meeste aanwezige ouders misschien wat té «anti-autoritair Zij vroegen zich af of deze anti-autoritaire opvoeding in peuter en kleuterspeelplaats wel vol- doendi aansluiting kon vinden op de basissholen en bij het voortgezet ondervijs. Konden vle ouders zich wel verengen met het met-afremmen of verbrden bij de spelmogelijkhedender afreageren van de agressiviteit, het niet willei eten als verzets-patroon. het bloot willen rondlopen der peuters, diskitabel werd de zaak voor verschil lend? ouders pas goed toen de seksua- litei werd belicht. Het laten betasten doo de gehele groep van degeslachts- orgvnen bij deze of gene peuter, die daarvoor speciaal ging liggen, riep bij deiuders wel bedenkingen op Maar dit wa; een detail, dat aan degoedebedoe- liigen van de film en van de anti- auoritaire opvoedingsmethode der spelwinkels niets afdeed. Integendeel, algemeen werd erkend, dat deze anti- aitoritair opgevoede peuters en kleu- t-rs, nadat zij alles hadden kunnen uit proberen (ze gooiden bijvoorbeeld .•lechts de eerste dagen al hun bestek n de pan met soep. die ze zouden ;aan eten. ze smeten alleen de eerste lagen alle krukken op een metershoge ïoop) hun agressiviteit waren kwijt geraakt Bij het spel werden ze be gripvol en inschikkelijk. Vrij en open hartig kwamen ze voor hun mening uit ;er werd niet gegniffeld en achterbaks gedaan). Uit zichzelf wilden ze kennis vergaren over verschillende onder werpen. EeD boeiende avond met een waarde volle diskussie, waarvoor de voor zitter van de Stichting ,,De Treek lopertjes" diskussieleider Ds Loran van harte dank zegde (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) In de periodiek ,.De Vallei- en Eem- lander van april 1973 staat aangege ven dat. de Parochie Achterveld in 1719 zou zijn gesticht door Pater Storm. Dat is niet juist, want de stichtings datum van de Parochie is 1674 en wel onder Meinhardus van Houten O S B In het dagblad ..De Tijd" staat op 26 april 1973 geschreven dat er tijdens de besprekingen tussen de Geallieer de en Duitse onderhandelaars in Ach terveld (eind april 1945) geen type machine zou zijn geweest in Achter veld en daarom zou men voor verdere capitulatie onderhandelingen zijn uit geweken naar Wageningen. Dat is een fabeltje! Afgezien van het feit dat ieder groot legeronderdeel wel de be schikking had over een typemachi ne. kan gesteld worden dat op de Boe renleenbank en bij dr. A v d. Born in Achterveld wel tyepmachines wa ren' Info Leusden - het voorlichtings blad van de gemeente Leusden - geeft aan dat er in de elfde eeuw al een Hervormde Kerk was in Leusden De Hervorming diende zich voor het eerst aan in 1517. Info is er zo'n ruim 400 jaar naast. JMS te Achterveld LEUSDEN/CENTRUM - Op de Ha- mersveldseweg te Leusden-ceDtrum werd een diesel van een ruitenwisser- motor uit een aldaar geparkeerd staan de oude vrachtwagen ontvreemd LEUSDEN - Vrijdag 25 mei om 19.30 uur hield de Vereniging ,,Het Groene Kruis" Leusden - Stoutenburg baar jaarlijkse ledenvergadering in het wijkgebouw aan de de Roo van Alderwereltlaan 13. Voorzitter D. G. Velthuizen opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder mevrouw Bui- ning, zuster Prins, de heer Grooten- dorst en de heer Mandemaker. De notulen van de ledenvergadering van 16 juni 1972 en het jaarverslag 1972 (met een indrukwekkende inhoud van de verschillende takken van de wijk verpleging) werden voorgelezen door de tweede secretaresse mevrouw M. H E van Wijngem en onder applaus goed gekeurd door de vergadering. De penningmeester, de heer P de Lange, deelde mee dat het financieel verslag voor een ieder ter inzage lag, en gaf aan de vergadering een globaal en algemeen overzicht vande financiële stand van zaken. De laatste jaren, zo stelde hij, kon geen voordelig saldo meer worden bereikt, le door de stij ging der personeelskosten De perso neelskosten zijn zeer gestegen, omdat sinds 1970 een tweede wijkverpleegster in dienst moest worden genomen 2e Doordat de contributies pas in 1973 werden verhoogd (van f 18,-- tot f 20, - - per jaar). In 1971 werd aan contributies ontvangen f14.000,-- (terwijl de kos ten van de wijkverpleging f25.000,-- bedroegen). In 1972 werd dan contri buties ontvangen f 16.000,-- (terwijl de kosten van de wijkverpleging f63.000,-- bedroegen) 3e Door hetge- wijzigde subsidiebeleid van de gemeen te. Tot 1969 was de gemeentelijke subsidie gebaseerd op het aantal le den Dit was gunstig in verband met het grote aantal leden van „het Groene Kruis". Nu hanteert de gemeente ech ter de provinciale richtlijnen, waarbij de kosten maatgevend zijn Het tekort over 1972 bedraagt ruim f30.000,--. De gemeentelijke subsidie kan pas worden aangevraagd en ontvangen in het jaar volgend op het jaar, waarin de kosten bekend zijn. Op een bepaald moment kan door dit beleid de liquidi teit der vereniging in gevaar komen. Gesproken werd derhalve over de noodzaak van het door de gemeente verlenen van subsidie bij voorschot Dit was in de geschiedenis der vereni ging nog niet voorgekomen. In het verleden stelde de vereniging er een grote eer in om deze gang van zaken met alle ten dienste staande midde len te voorkomen. Bovendien is het administratief een vrij ingewikkelde procedure om een voorschot aan te vragen Het bestuur moest de leden vergadering nu echter voorleggen dat zij ter zijner tijd toch zal moeten overgaan tot het aanvragen van een voorschot op de subsidie De voorzitter deelde mede, dat men in 1973 weer zal moeten overgaan tot het verhogen van de contributie en wilde van de vergadering toestemming hebben om de contributie van het einde van het jaar 1973 te verhogen, na over leg met de andere kruisverenigingen in Leusden en de omliggende gemeen ten. De heer J J. Mandemaker vroeg in welke orde van grootte de contri butieverhoging zou komen te liggen. Het bestuur deelde mee dat de contri butie van f20,-- op f25,-- per jaar zal moeten worden gebracht De heer van Gils vroeg of het mogelijk zou zijn voor de mensen van boven de 65 jaar een reduktie in te stellen Voor die mensen, die alleen van hun AOW moeten rondkomen, zijn al deze verhogingen haast niet meer op te brengen De voorzitter antwoordde. dat het bestuur deze mogelijkheid in beraad wil houden. De heer Mandemaker bracht ver slag uit namens de kascommissie. De voltallige kascommissie heeft de middelen geverifieerd en in orde be vonden De kascommissie was vol lof over de bijzonder goede administratie, en bracht hiervoor een compliment uit aan de heer G Wanner. In de kascommissie was aftredend de heer Bronkhorst. In zijn plaats werd benoemd de heer Blankenstein, zodat de voltallige kascommissie thans is samengesteld uit de heren Blanken stein, Hagendoorn en Mandemaker Wegens het periodiek aftreden van mevrouw M H E van Wijngem. die niet herkiesbaar was. stelde het bestuur kandidaat mevrouw E M Roggekamp, welk voorstel werd goedgekeurd door de vergadering Bestuurslid E. van Doornik was herkiesbaar, en bleef deel uit maken van het bestuur De voorzitter dankte mevrouw van Wijngem voor het vele en goed verzorg de werk dat zij voor de vereniging heeft verricht en zei dat haar aftreden een groot gemis voor bestuur en vereni ging betekent Hij overhandigde haar een fraai boekwerk en gaf aan de heer van Wijngem een doos sigaren voor de vele avonden die hij zijn vrouw aan de vereniging moest afstaan De volgende obligaties werden uit geloot van f50,-- nr 14, van f 100,-- de nrs: 196, 100, 113, 47. 85. 33 en Over de samenwerking met de an dere kruisverenigingen in Leusden en Achterveld deelde de voorzitter mee. dat er vele vergaderingen hebben plaats gevonden. Er is definitief besloten tot de vorming van een stichting behou dens toestemming van de vergadering. De samenwerking ondervond echter vertraging, omdat de landelijke be sturen der kruisverenigingen voor stelden om te fuseren in twee etappes zij wilden eerst de bureaus samenvoe gen en daarna de plaatselijke verenigin gen Het verschil is. in een stichting zijn de leden de kruisverenigingen LEUSDEN - Aan de Utrechtse uni versiteit promoveerde op woensdag 23 mei 1973 te 14.30 uur de heer W. L. J. VAN DER KALLEN, geboren in 1947 te Nieuwer Amstel en wonende te Leusden-Centrum, Essex 3, tot doc tor in de wiskunde en natuurweten schappen op het proefschrift getiteld. INFINI1ES1MALLY CENTRAL EXTENSIONS OF CHEVALLEY GROUPS De heer Van der Kallen behaalde in 1965 het gymnasium B diploma In dat zelfde jaar begon hij met de studie in de natuurkunde met uitgebreid hoofd vak wiskunde aan de Utrechtse univer siteit Na het kandidaatsexamen in 1967 legde hij zich verder toe op studie en onderwijs van de wiskunde Het doctoraalexamen legde hij af in december 1969. Daarna was hij als we tenschappelijk medewerker verbonden aan het Mathematisch instituut van de Utrechtse universiteit In 1955 beschreef de Franse wiskun dige Chevalley bepaalde algebraïsche structuren (groepen), die sindsdien on der de naam Chevalley-groepen een centrale rol spelen in de theorie var de algebraïsche groepen Chevalley- groepen laten zich op verschillende wijzen karakteriseren Eén van die karakteriseringen kiezende, onder zoekt dit proefschrift wat de gevol gen zijn als enkele eisen door een benaderend (=infinitesimaal) analogen worden vervangen, Het blijkt dat vele Chevalley-groepen zelf nog voldoen, terwijl sommige nog uitgebreid kunnen worden tot grotere groepen die even eens voldoen Promotor was prof dr T A Sprin ger. gewoon hoogleraar inde algebra en de analyse. De laatste stelling van de promo vendus is: ,,De benaming „voetpad" is niet geschikt om een pad aan te dui den dat verboden is voor ruiters". LEUSDEN - A.s. zondag om 15.00 uur vindt in het ontmoetingscentrum Het Trefpunt in Leusden -Zuid een ontmoetingsmiddag plaats voor jongeren uit de gereformeerde en hervormde kerk. Tijdens deze ontmoetingsmiddag welke een eerste resultaat is uit de samenwerking tussen de hervormde en de gereformeerde jeugdraad zal in een gezellige sfeer het een en ander be sproken worden over de te ontplooien activiteiten gedurende het volgende winterseizoen. Deze middag is echter voornamelijk bestemd om contacten te leggen tussen alleenstaanden en kamerbewoners, waarvan er in Leusden ondertussen heel wat zijn, zonder dat er voor deze groep voorzieningen op het gebied van ontspanning en sociaal contact zijn. Deze middag beoogt hier wat aan te doen. en zal bii eebleken succes dan ook herhaald worden. (van de redaktie) LEUSDEN - De sportvereniging Impala krijgt een subsidie van f850,-- ter gelegenheid van hun eerste lustrum. De raadsleden vonden de voorgestelde f700,-- wat aan de schrale kant Na een aanvankelijk voorgesteld bedrag van f 1000,-- bereikte de raad een tussenweg van f850,--. De samenwerking tussen de kruisver enigingen moet geleidelijk groeien. Bij een fusie wordt er een Interkruis ge vormd De organisatie komt vanuit Den Haag in verband met de gehele nieuwe gezondheidszorg, die de rege ring wil organiseren op intramuraal en extramuraal gebied De intramu rale zorg is de zorg binnen het zie kenhuis. Men wil bij de fusie van de kruisverenigingen echter het ac cent gaan leggen op de extra murale zorg, de nazorg na de ziekenhuisop name In Groningen en Limburg is dit systeem ingevoerd om te kunnen constateren hoe het in de praktijk werkt. De voorzitter vroeg de ver gadering wie er voor vorming van een stichting was. De meerderheid der vergadering was vóór een stichting hoewel er stemmen in de vergadering op gingen, dat een fusie van hoger hand toch niet is tegen te houden De voorzitter zei dat de besturen der kruisverenigingen in Leusden zoveel mogelijk met de gehele landelijke gang van zaken moeten meewerken om zo veel mogelijk voor deze omgeving te kunnen bereiken. Na de pauze hield de heer D van Loenen een zeer interessante enaller- genoegelijkste diavertoning met quiz, waarvoor enige prijsjes waren beschik baar gesteld Zuster Laudy bleek de grootste lokale kennis te bezitten en wist vrijwel alle boerderijen en ge bouwen in Leusden feilloos te plaatsen. De rondvraag tenslotte leverde geen moeilijkheden op, en tegen 23.00 uur sloot de voorzitter de vergadering met dank aan alle aanwezigen. Mishandeling LEUSDEN - Vrijdag 25 mei gaf de heer L. E uit Amersfoort bij de politie aan. dat hij in Leusden was mishandeld Hij had een paar schoppen gekregen van zijn schoonvader. De politie zal de aangifte bestuderen. (Van de redaktie) LEUSDEN-CENTRUM - Een aantal bewoners van Zwarteweg en Hamers- veldseweg hebben vorige week vóór de raadsvergadering een brief ingezon den naar aanleiding van het verkeers- rapport, dat op de agenda stond. Het verkeersrapport werd voorlopig van de agenda geschrapt. Wellicht komt het rapport binnenkort weer op de raads- agenda. Bijgaand publiceren wij de brief van de inwoners aan de raads leden. GEACHT RAADSLID Aanstaande donderdag 24 mei staat op Uw raadagenda als volgnummer 6 no 73-93. onderwerp verkeersaange- legenheden. Tijdens de openbare raads vergadering op 25 jan. 1973 is be- sloten het voorstel:Voorrangsregeling Ivan een gedeelte van de Zwarteweg" (punt 5) ter nadere bestudering terug te sturen aan de verkeerscommissie Naar aanleiding van de goedgekeur de notulen van bovengenoemde raads vergadering 25-1-73, verwijzen we U naar blz. 5, middenin, waarin de voor zitter opmerkt. De Hamersveldseweg heeft een duidelijk ander karakter dan de Zwarteweg en het zou dan ook niet goed zijn van het gehele tracé voor- rangsweg te maken. Het voorstel van hedenavond is juist om zowel Zwarteweg als de Hamers veldseweg (tot Noorderinslag) voor- rangsweg te maken Gaarna de beoordeling vanU! Op blad 6 (l6e regel van boven)- „Voor wat betreft de tweede suggestie vraagt de voorzitter zich af in hoeverre dit ver keer (zware doorgaande verkeer) een rol speelt bij de belasting van die weg' Wilt u zich zelf eens op de hoogte komen stellen bij de bewoners van zo wel Zwarteweg als Hamersveldseweg met welke hoge snelheid én met welke enorme hoeveelheid lawaai van loszittende stalen balken o.a de car- transporter dag én nacht door de woon bebouwing rijden, zodat de voor de mens noodzakelijke nachtrust vele malen wordt aangetast. Waar is het toegezegde advies? (blz 6) Ons advies dit verkeer hoort niet thuis in een woonbebouwing Op 1 maart j.l. is er met de bewo ners een besloten bespreking geweest over de functie van de Zwarteweg. naar aanleiding van onze brief dd 20- 10-72 Een verslag hiervan heeft ge staan in de Leusder Krant dd. 8-3-73. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Op voorstel van B&W van Leusden heeft op 24 mei 1973 de Raad beslo ten alle bezwaren van burgers en win keliers ongegrond te verklaren De stemverhouding was 12 voor en één tegen, duidelijker kan het niet; in een nader commentaar, getiteld „Dema gogie en/of Demasqué" zal hierop worden ingegaan. Voorshands lijkt het nuttig informatie te geven over de op grond van de ontstane situatie wette lijk te volgen procedure. Het ontwerp- bestemmingsplan „De Biezenkamp" en de te verleggen Asschatterweg is een maand ter visie gelegd Binnen een maand kon „een ieder" schrifte lijke bezwaren indienen bij de Gemeen teraad, hetgeen is geschied. Binnen drie maanden beslist de gemeenteraad omtrent de vaststelling van het (al dan niet geamendeerd) ontwerp-be- stemmingsplan, welke beslissing op 24 mei 1973 plaats vond. De ter in zage legging vond plaats van 1 febru ari 1973 t/m 28 februari 1973, de ter mijn waarbinnen bezwaar kon worden gemaakt Het vastgestelde plan wordt opnieuw ter visie gelegd gedurende één maand Zij die bezwaar indienden tegen het ontwerp-bestemmingsplan worden door B&W op de hoogte gebracht hoe ten aanzien van hun bezwaar is beslist, uiteraard gemotiveerd Deze „oude" bezwaarden kunnen tegen het plan opnieuw bezwaar maken, zij het nu bij Gedeputeerde Staten „Nieuwe bezwaarden kunnen dit niet. tenzij het vastgestelde plan afwijkt van het ont- werp-plan. Hierin zit een mogelijk heid voor „nieuwe" bezwaarden Na deze ter visie legging wordt het vast gestelde plan „onverwijld aan de goed keuring van G S onderworpen", een en ander uiteraard voorzien van de afschriften van de „oude" bezwaar schriften en van de weerlegging hier van in het voorstel van B&W aan de Raad. Gedeputeerde Staten hebben hier voor zes maanden de tijd. een termijn die ze zelf met hoogstens zes maanden kunnen verlengen G S kunnen a. het plan goedkeuren; b. aan het plan geheel of gedeeltelijk goedkeuring onthouden. G.S. berichten aan de indieners van bezwaren omtrent hun beslissing Het geheel dan wel gedeeltelijk goedkeuren de plan wordt door de gemeente op nieuw gedurende één maand ter visie gelegd In die periode kunnen zij die eerder bij G S bezwaar maakten te gen het vastgestelde plan. bij „Ons beroep instellen'", dit is bezwaar ma ken bij de Kroon. In deze periode kan ook „een ieder" die bezwaar heeft tegen onthouding van goedkeuring door G.S. bij de Kroon bezwaar aan tekenen. De Kroon, daarbij geadviseerd door de Raad van State, doet na ver loop van vrij lange tijd uitspraak Inde practijk gemiddeld circa vijf jaren Een bestemmings plan heeft rechts kracht nadat „de goedkeuring onher roepelijk is geworden' d w z. na de laatstbedoelde ter visie legging wan neer er geen „Kroonbezwaren" zijn en anders nadat de Kroon uitspraak heeft gedaan Daarna ligt het plan permanent voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie Een moge lijke werking van een handtekeningen actie vindt nergens in de Wet steun, wellicht omdat elke gemotiveerde mo tivering ontbreekt, hetgeen wel mid dels een bezwaarschriftenprocedure het geval is K. Grool, Galicie 7, leusden-Centrum, tel. 03496-2125 Op 6 maart j.l. bracht de heer H P B Allard. tijdens de vergadering van de statencommissie over de ver- voersproblematiek rond Leusden, be zwaren naar voren tegen de gesugge reerde verbeteringen in de bestaande ontsluiting ten eerste ten aanzien van de voorgestelde verbetering van de ontsluiting in noordelijke richting via de Zwarteweg en Horsterweg Op 9 mei j.l. zei mr J W G Floor, directeur generaal van volkshuisves ting en bouwnijverheid, bij de instal latie Stuurgroep ontwikkeling groei kernen". waartoe ook Leusden behoort, het volgende „De gewenste snelle uit breiding van de groeikernen mag niet ten kosten gaan van de leefbaarheid". Op 11 mei j.l een besloten bijeen komst n a v. het ontwerp-bestemings- plan Princenhof, op de getoonde teke ning 72-01-108 van bur Zuiderhoek is in doorsnede 2 getekend het nieuwe profiel van de Zwarteweg ter hoogte van de Larixlaan, bestaande uit: west kant, voetpad 2 m. fietspad 2 m, berm 3 m, rijweg 6 m, berm 3 m, fietspad 2 m en groen oostkant Welke consequenties heeft dit voorde Zwarteweg (bebouwde kon) én voor de Hamersveldseweg9 Bij de reconstructie vande Beaufort- weg is volgens ir de Boer het pro fiel van de wijkweg aangepast, omdat de ruimte dit niet toeliet. Welke consequenties heeft dit voorde bovengenoemde bewoners, aangezien de ruimten dit niet toelaten? In het voorstel van hedenavond staat op blz 2 (6e regel van boven) dat in de wijken het openbaar groen essen tieel is, wij rekenen tot dit noodzake lijke groen ook de tuinen van de be woners. Burgemeester Van de Post sprak over de 3e en 4e sector werkgelegen heid (Princenhof), met géén industrie, geen reuk, géén lawaai, vindt U het dan wel verantwoord om de Zwarteweg tijdelijk als HOOFDWEG te laten fun geren? (In okt 72 vroegen de bewoners een toelichting op een enkel fietspad, echter géén hoofdweg). Welke normen worden door U gehanteerd voor wat betreft le verkeerslawaai? (zie rap port Rijkswaterstaat). 2e verkeersin tensiteit? Redenen, waarom we een scherp protest laten horen voor de manier, waarop de besluitvorming wordt ge nomen. We verzoeken U om Uw besluit te nemen na grondige bestudering en re kenen op een leefbaarheid voor nu en later in onze woonstraat. Datum: zondag 3 juni LEUSDEN/CENTRUM N.H.K 10 u. ds Th E Apeldoorn-, 19 u ds j man. R.K. Kerk: zondag, 7 45 u. mis 9 00 u.r Hoogmis, io^ Gezinsmis; 11.00 u gL schapsmis; 18.30 u Lofmett den, Maandag- alléén om 19 jj avondmis, woensdag 800 u dermis; 19.30 u avondmis ste vrijdag van de maand 15 j avondmis, Zaterdag 19^ avondmis als voorbereidi», zondag. 1 LEUSDEN/ZUID 10 u ds. J J. Kooman, H. Doop, 18.30 u. ds. Loran ACHTERVELD N.H.K.; zondag 14.30 u - ds Nijkerk R.K. Kerk; maandag t/m 8 u.; (uitgez. woensdag),i dag 19.30 u avondmis; vnji; u.- avondmis; zaterdag 19^ mis; zondag om 8 en 10 g. Mis (10.30 uur Ned teksl. Lof EEN ADVERTENTIE IN m KRANT BEREIKT EEN Ga LEZERSKRING PROBEER HET EENS' LEUSDEN - Naar aanleiding van de door de raadsfrakties van de PvdA en D'66 ingediende vragen inzake de ge volgen van de stormschade enz. in het landgoed „Den Treek-Henschoten", delen b. en w. het volgende mede. Vraag 1: Is het uw college bekend, dat het aan bod van vrijwilligers voor het opruimen van de ravage, gevolg van de april- stormramp in de bossen van „Den Treek", geleidelijk-aan sterk terug loopt en dat tot heden nog slechts een zeer klein gedeelte van de tienduizen- Wethouder Wagenaar (VVD): ,,Ik zeg wat IK denk dat ik moet zeggen". (Van de redaktie) LEUSDEN - In een verslag van de wijkvergadering van Ros senberg stond, dat wethouder Wa genaar had gezegd, dat hij de bezwaren inzake de Biezenkamp terecht vond, maar dat realisatie van het winkelcentrum op een an dere plaats evenzoveel bezwaren zou kunnen ontmoeten. Hij was van mening, dat er veel meer adhesiebetuigingen zouden moe ten worden ingediend, wanneer men vóór een dergelijk plan is. De heer Van Maanen (AR) had tegen dergelijke uitspraken ern stige bezwaren. Hij vond het een kwalijke zaak, dat een gemeente bestuurder opriep tot het zenden van adhesiebetuigingen. Wethouder Wagenaar (VVD): „Wat er in de krant staat is terecht. Het is ieders recht om bezwaren in te dienen tegen een bepaald plan Zo heb ik dat ook gesteld. Ik vind het persoonlijk jammer, dat er meestal geen in stemming wordt betuigd, als men het met een plan eens is. Het zou overigens een illusie zijn te denken, dat als ik ergens ben en er worden mij vragen gesteld, ik die op een de heer Van Maanen welgevallige manier zal beant woorden. Als men mij iets vraagt, dan geef ik antwoord op een wijze, zoals IK dat wil beantwoorden. Als de heer Van Maanen van plan is om dan telkens in de raad op mijn uitspraken terug te komen, dan kunnen we in de toekomst nog vaak lachen, want dat zal dan erg vaak gebeuren." De heer Van Maanen (fel): „Ik heb er geen bezwaar tegen als de heer Wagenaar zegt, dat het plan door b. en w heftig zal worden verdedigd. Dat is een lo gische zaak. Ik maak er wel bezwaar tegen, dat een wet houder, een officieel bestuurder oproept tot het zenden van ad hesiebetuigingen! Dat is buiten de raad om oppositie voeren tegen een bepaalde zaak. Het is heus geen lachertje. Het is mij bittere ernst! U hebt gezegd, dat de bezwaren terecht zijn Hoe kunt u dat rijmen met het ant woord van het college op die bezwaren9" De heer Wagenaar „Ik heb op die vergadering gezegd, dat het indienen van bezwaren tegen een plan terecht is. Dat wil niet zeg gen, dat ik het eens moet zijn met die bezwaren. En wat dat lachen betreft: die avond zijn mijn verschillende vragen ge steld en ik heb in z'n algemeen heid opgemerkt, dat ik het zou toejuichen als mensen, die iets goed vinden, dat ook lieten blij ken. Dat is mijn mening". den omgewaaide bomen in het totale gebied van „Den Treek" is geruimd en van de schors ontdaan? Antwoord: Het aanbod van vrijwilligers loopt inderdaad belangrijk terug. Dit is ech ter mede het gevolg van het feit dat het landgoed zich heeft aangesloten bij een (centrale) landelijke opzet via de daar toe geëigende instantie, te weten het Staatsbosbeheer. Van één en ander werden de vrijwilligers via een door de directie van voormeld landgoed uitge reikt stencil op de hoogte gesteld. (De tekst van dat stencil is afgedrukt in de Leusderkrant van 10 mei jl Vraag 2- Is het college met ons van mening, dat op zeer korte termijn die geëigende maatregelen dienen te worden genomen waardoor de door de storm aangerichte schade, mede gezien de dreigende ac tiviteiten van de „dennenscheerder", zo spoedig mogelijk wordt hersteld? Antwoord: Enerzijds willen wij u er op wijzen, dat hier sprake is van een particulier eigendom Anderzijds hebben wij ech ter direct kontakt met de direktie van het landgoed opgenomen, met de vraag op welke wijze adequate hulp van ge meentewege kon worden geboden. Naar onze mening lag het - waar het landgoed voor het publiek is openge steld - voor de hand. dat uit dien hoof de de gemeente, in de onderhavige nood situatie, de helpende hand zou bieden. Blijkens mededeling vanwege het land goed werd die hulp (beschikbaar stellen van mankracht met motorzagen gedu- gedurende de week-enden en net be middelen bij medewerking van de zijde van de fa Schoonhoven - opzichters en laadschoppen), zeer gewaardeerd De hulp van gemeentewege werd, be halve ter bestrijding van de z g aen- nenscheerder ook verleend onder het motto „ruim baan voor de brandweer" (het vrijmaken van paden t b v. de brandveiligheid). Vragen 3, 4 en 5: Is het college bekend methetfeit.dat bij de Koninklijke Landmacht, 1 derheid bij het wapen der Genii vakbekwaam personeel als im werk geëigend materiaal voort is. terwijl bii het Koros Mnbjti lonnes eveneens het nodige rmg als-de noodzakelijke mankracht^ zig is? Is het college met ons van si dat in „Den Treek" een tijdelijl nuttige oplossing voor de regd gesignaleerde z.g. „leegloop" 1 parate troepen voorhanden is9 Is het college bereid, om q termijn naast de reeds door de« te verleende en nog te verlens bij het opruimen van door de gevelde bomen in „Den Treé overleg met de direktie van XI Treek, de minister van Delei verzoeken militairen van de Kcc ke Landmacht, bij voorkeur wapen der Genie of van hel Mobiele Colonnes in te zetten.' de de gevolgen van de storrnr» april j.l in het natuurgebied Treek" tot een haalbaar mini* beperken? Antwoord: Terzake van het inzetten w tairen, wordt vanwege het Staal beheer overleg gevoerd. Opde\ bijvoorbeeld znn reeds striü ten ingezet Naar ons vanweged? tie van het landgoed is meden wordt verwacht dat ten heb» voormeld landgoed, binnenkort middels de centrale regeling - ge de Koninklijke Landmacht h worden geboden (voornamelijk ta zien van houttransport) Met betrekking tot eventueel re meentewege nog te verlenen fc-4 wij bereid te bevorderen dat - aard binnen het kader van d lijkheden - medewerking wort leend Tot slot delen wij u mede, veel waardering hebben voord* die op welke wijze dan ook. hulp! verleend LEUSDEN/ZUID - Nadat zaterdag middag 19 mei de kinderen, al of niet begeleid door hun ouders, een glaasje limonade in wijkcentrum ,,'tTrefpunt" konden komen drinken, ontving men er maandag 21 en dinsdag 22 mei de oudere gemeenteleden. De bejaarden van Leusden/Zuid waren maandagmid dag aan de beurt. Zij werden in vele gevallen opge haald door de dienst van de bejaarden zorg, die een aparte afdeling vormt in de Hervormde Vrouwen Dienst en die voor Leusden/Zuid al vele jaren onder de voortreffelijke leiding staat van mevrouw J G. Vellekoop Zij werden ontvangen en toegesproken door Ds W Sirag, die dit heel plezierig en opgewekt LEUSDEN/ZUID - Zondag 20 mei kwam bij de politie een aangifte binnen - van de ontvreemding van een bromfiets uit de stalling van het sportpark. Maandag 21 inei werd een bromfiets, merk Sparta, ontvreemd bij Alberts Corner Later op de dag vond men de bromfiets terug, nadat verschillende onderdelen er waren afgesloopt. ACHTERVELD - In de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 mei werd in gebroken in een basisschool te Achter veld Er wordt door de politie een onderzoek ingesteld Tot nu toe werd echter nog geen spoor van de inbrekers gevonden deed, en die vertelde over de wort geschiedenis en de openingsavcc ,,'tTrefpunt" Onder het get" een kopje koffie en een grotever; denheid aan door de dames van» zelf gebakken taarten, luistert» naar de opnamen op de bandr? van de officiële opening vanM gebouw op vrijdagavond 18 mei Dinsdagmiddag 22 mei kwamen jaarden uit Leusden/Centrvo wijkgebouw bekijken. Zij werd-a de bejaardendienst van L« Centrum onder leiding van n C. V Vos opgehaald en weer lb bracht Ds. J J Kooman en zij? hadden hun beide kindertjes s bracht, en die dartelden op onj<! gen wijze tussen de oudere 8 door, hetgeen een charmante deze ontvangst gaf Een identieil gramma als op de maandag werd afgewerkt. Vermeld dient nog te word# het grote spaar- en feestvarW op de beide bejaardenmiddatf ronde deed, een bedrag ad U mocht ontvangen ten bate van dd kosten van tTrefpunt" Aanfc de gevers van dit bedrag past van welgemeende dank LEUSDEN/CENTRUM - In van de 26ste op de 27ste mei* een rijdende zelfbediening.^ Leusden-centrum een transit gestolen. LEUSDEN - Zaterdag 26 rad] twee 12-jarige jongetjes aangd die liepen te sjouwen met een bnfl Ze vertelden, dat ze de bromf^ den gevonden. Later op de dif dat deze bromfiets in AmersfoS gestolen.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 4