Leusden in oude ansichten apitein Brink blijft er lakoniek onder dat hij [octoraal examen scheepsbouwkunde haalde Straattekenfeest VEEL BELANGSTELLING VOOR PINKSTERRIT ACHTERVELD „de igenieiirsdiploma kroon op niet te stuiten studiedrang KI El ITER DE KLOST Bromfietser gewond Bromfietser bekeurd Oppasdienst Lensden LEUSDER HEITJES Materiële schade Zij reden in de TOUR DE JUNIOR ACHTERVELD Buitengewone leden vergadering Roda '46 Informatieve Zomerweek BABYSIT TIJDENS KERKDIENST: Verloren en gevonden Gemeente Leusden Burgerlijke Stand: ACHTERVELD - Voor de Pinkster- rit van de Auto- Motor- en Brom fietsclub „Achterveld" bestond gro te belangstelling De uitzetters van de rit, de heren K Lorist en W. Meinten hadden goed rekening gehou den met de te verwachten pinkster- drukte en zoveel mogelijk rustige we- LEUSDEN - Zaterdag 9 juni vond op de Hessenweg een verkeersonge val plaats. Een trekker, bestuurd door de heer A R B uit Leusden, reed op de Hessenweg en wilde naar links af slaan De bestuurder deed dit echter op het moment dat een personenauto bezig was te passeren De personenauto, een 4 wielige Ford bestuurd door de heer A H V uit Leusden. sloeg bij deze manoeuvre over de kop en kwam in de sloot tot stilstand Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor Er was alleen materiële schade. LEUSDEN-ZUID - Dinsdag 5 juni vond op de Trekerweg een verkeers ongeval plaats. De bromfietser W J C. H V uit Amersfoort kwam te vallen in de berm van de weg tijdens het passeren van een personenauto. Een getuige van het ongeval kon niet verklaren of de auto de brom fietser had geraakt De bestuurder van de auto, die doorreed, ble/?f onbekend, en heeft hoogstwaarschijnlijk van het ongeval niets gemerkt De bromfietser werd naar een ziekenhuis overgebracht, alwaar werd geconstateerd, dat hij een hersenschudding had opgelopen Na onderzoek kon de bromfietser naar zijn huis worden vervoerd. De bromfiets werd licht beschadigd gen in het parcours opgenomen Er hebben zich dan ook nergens moeilijkheden voorgedaan. De perfect uitgezette rit stelde de deelnemers toch wel voor problemen De winnaar in de A-klasse-ervaren rijders- mejuffrouw A. Hofland uit Leusden kreeg toch nog 121 straf- punten op de routekaart genoteerd. De AMBC voorzitter, de heerW Mein ten reikte na afloop in „Hotel de Roskam" de prijzen uit aan de na volgende deelnemers. A-klasse A. Hofland, Leusden-Z, 121 ptn H Schopping, Hilversum 123 ptn. A. van de Roest, Weesp 123 ptn H v.d Wetering, Woudenberg 132 ptn M. Mijderwijk, de Meern 161 otn ACHTERVELD - Als strijdlustige 14-jarige wielrenner in de dop maakte Hennie Kuiper uit Denekamp zijn de buut in de internationale „Tour de Junior Achterveld". Nu is hij één van Neerlands sterkste profrenners In de Ronde van Italië - die gewonnen werd door Eddy Merckx - was Hennie Kuiper de sterkste Nederlandse renner' Leo Duyndarn die ook in Achterveld zijn grote wielerdebuut maakte is ook al een zeer vooraanstaand profrenner. De erelijst gaat verder temeer daar de Provinciale Kampioenschappen wer den verreden En telkens komen er namen van Tour de Junior-renners in de uitslagen voor. Adspirantkampioenen werden in Noord-Holland Sjaak Pieters (die de Tour de Junior 1972 won), in Fries land Jan Nicolai uit Drachten en in Utrecht Paul Meulblok uit Utrecht. Si mon Meyn uit Amsterdam werd derde van Noord-Holland. John Lammertink tweede in Overijssel Ook bij de nieu welingen eervolle plaatsen voor ex- Tour de Junior-renners Kampioen van de provincie Noord-Holland werd Har ry Schuurs uit Amsterdam en als derde de enorm strijdlustige Kees van de Wereld uit Nieuwkoop; kampioen van de provincie Gelderland werd de lange blonde Henk Rijks uit Dinxperlo; Pe ter Kuiper uit Delfzijl werd derde van Groningen Kampioen van Noord- F. Schram, Hilversum 186 ptn. J. Wimmers, Amersfoort 187 ptn T Landman. Nijkerk 191 ptn. W. Top. Amersfoort 198 ptn. J.C. v.d. Stroet. Barneveld 252 ptn H. Moersbergen. Renswoude 252 ptn. C. van 't Klooster, Achterveld 252 ptn J. Edelenbosch, Soest 253 ptn B. Kramer, Amersfoort 253 ptn. B-klasse: H. Bochem, Scherpenzeel 193 ptn. J. Renkema, Amersfoort 253 ptn H de Ridder, Hoogland 256 ptn J. Blotenburg, Achterveld 259 ptn. K. v.d Vliert, Woudenberg 259 ptn. De eerstvolgende AMBC-rit wordt gehouden op zondag 21 juli a.s. deze Tour de Juniorrit wordt des avonds verreden. Brabant werd Peter Valentijn en derde Bart van Est uit Dinteloord Op ver rassende wijze werd Dik Willigenburg verdiend kampioen van de provincie Utrecht. De talentvolle Leusdenaarbe gon zijn wielerloopbaan in de Tour de Junior. Rob Oskam uit Utrecht werd derde. De zestiende Tour de Jufiior zal over enkele weken worden verreden en wel van 23 tot 28 juli in het kleine gast vrije Tourdorpje Achterveld LEUSDEN - Zaterdag 9 juni moest een opgevoerde bromfiets door de Rijkspolitie in Leusden in beslag ge nomen worden LEUSDEN - Voor een oppas bellen naar mevrouw C Deenik. Bel voor vraag en aan bod, koop en verkoop, huur en verhuur 03496-1495 Advertenties in deze ru brieken kosten 66 cent per regel 4°/o b t.w. Bij geen contante beta ling v administratiekos ten 0,75, adres te be vragen bureao en brie ven onder nummer kos ten ƒ1,extra Bewijsnummers (uitslui tend op verzoek) 0,25 extra. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING PROBEER HET EENS! ACHTERVELD - Van de hand van onze geschiedschrijver zal over enkele weken verschijnen het boek „Leusden in oude ansichten" met afbeeldingen van Hamersveld, Stoutenburg en Achterveld. Uitgever is de Europese Bibliotheek. Dit houdt in dat van de schrijver nu zijn vierde boekje is verschenen. Als elfjarige begon hij de geschiedenis aan te tekenen en op veertienjarige leeftijd volgde het eerste krantenbericht in de Barneveldsche Courant Na veel speuren in binnen-en buitenland werden zoveel gegevens verkregen dat verscheen het boekje „Achterveld-Stoutenburg-Kallenbroek in vroeger tijden". Daarna volgde het boekje „Achteveldoorlogsdagen 1940 en 1945" met heel veel bijzonder oorlogsnieuws hetwelk de internationale nieuwsgaring en de televisie enkele keren haalde. Toen volgde de uitgave „Achteveld in oude ansichten". En over enkele weken zal verschijnen „Leusden in oude ansichten" Er zal in de Leusder Krant hierop worden teruggekomen met vermelding hoe men het fraaie boekwerk kan ver krijgen. Voorts heeft onze Leusder Krant geschiedschrijver een diaserie opge bouwd met enkele honderden dia's en zal dit binnen afzienbare tijd worden uitge breid met dia's over het oude Leusden. Lg 15 JUNI 1973 l,Kl SPER kl<\V1 terwijl hij bij zijn professor zijn ei genlijke examen aflegde Zijn zoons genoten in de afdeling met de scheep- tank, waar men met scheepsmodellen, proeven doet en keken de ogen uit in het laboratorium van de sterkte. Er waren veel belangstellenden van de zijde van zijn rederij, en in plaats van in de kamer van de professor vond bij uitzondering de diploma-uitreiking in de vergaderzaal plaats, Alle gasten waren er bij De professor hield een zeer geslaagde speech. MEDEWERKING Over de medewerking op de Techni sche Hogeschool is de heer Brink zéér te spreken. „Deze is bijzonder goed Ik viel daar soms op de meest vreemde uren binnen, en werd altijd aan alle kanten geholpen Ik ben erg dankbaar aan al diegenen, die mij gesteund heb ben, dat ik deze studie op rustige en normale wijze heb kunnen voltooien" NEDERLANDSE VLOOT GEREDUCEERD De nieuwbakken ingenieur wil nog wel iets kwijt over het feit, dat de Nederlandse vloot in de laatste jaren is gereduceerd tot 40% van zijn capaci teit Bovendien gaan vele grote scheep- LEUSDEN - In de hoop dat de zon zal schijnen heeft Speel- en Recreatie- vereniging „Blijhof" voor zaterdag 16 juni a.s. één straattekenwedstrijd geor ganiseerd. In de Larixlaan (bij het Astmafonds) kunnen tussen tien en twaalf uur ruim tweehonderd kinderen uit Leusden in een daarvoor afgezet terrein een tekening komen maken. Het feest is toegankelijk voor alle kinderen en voor de artistieke prestatie is tekenmateriaal aanwezig. Het feestelijk karakter van deze morgen zëu geaccentueerd worden wanneer de ouders en andere belangstellenden naar de tekenaars komen kijken. Er is op hen gerekend bij het afzetten van het terrein. orders de Nederlandse scheepsbouwers voorbij. „Wij zijn altijd een zeeva rende en scheepsbouwende natie ge weest. De Nederlandse vlag behoeft echt niet van de zeeen te verdwijnen Dat zou een zeer ongelukkige ont wikkeling zijn. Een goed regerings beleid zou de vlucht naar een goed kope buitenlandse vlag kunnen keren. Wat de opleiding op dit gebied be treft. de Technische Hogeschool heeft tijdig de bakens verzet. Op het ogen blik is men namelijk bezig een nieu we studierichting, de scheepvaartkunde, te ontwikkelen. De mensen, die dit vak zullen kie zen worden op den duur uitstekende topmensen voor de rederijen. Ze ko men voort uit de scheepsbouw en ze kunnen zich specialiseren naar de nau tische werktuigbouw en naar de eko- nomische kant van de scheepvaart Met goede managers in de rederij en kunnen wij hopelijk de Nederland se vloot in de toekomst weer uit bouwen" Anco Mali LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem Leusden Abonnementsprijs; f3,50 per kwartaal; f 13.-- per jaar. Losse nrs. 2^ ct. Adv. tar. op aanvraag verkr. telijke uitlating was gemeend. Zij leg de de basis voor de toekomstige stu die met haar opmerking „Maar je hoeft toch niet te wachten op het win nen van een loterij om te gaan stude ren!" In Singapore sprak hij er nog eens met een vriend over, en ziyi vrouw ging in 1956 naar Delft om informa ties in te winnen In volkomen accent loos Nederlands verteltaij hoe hun zoon Michael tussen het perron en de trein terecht kwam. toen zij hem ineen tuig je mee moest nemen naar Delft, omdat niemand op hem kon passen MOGELIJKHEID Een staatscommissie moest beoor delen of hij kon gaan studeren, en er bleek, hoewel hij niet aan alle voor waarden voldeed, een mogelijkheid te bestaan, omdat hij ouder was dan 30 jaar Hij werd tot de Hogeschool toe gelaten, maar moest eerst een on voldoende ondergrond in de wiskunde wegwerken Hij ging naar Curacao, en beschikte daar over veel vrije tijd In Nederland terug deed hij tenta men in de beschrijvende meetkunde, en behaalde een 7. Daarna deed hij nog tentamens in Analyse 1 en ana lytische meetkunde en behaalde uit stekende cijfers. Overtuigd van zijn kunnen liet hij zich in 1960 als stu dent te Delft inschrijven. Ieder verlof deed hij enige tentamens, en zijn vrouw voegt daar allervriendelijkst aan toe: „Van de tijd die hij thuis was bracht hij de helft door op de Technische Ho geschool te Delft. Van de 28 dagen, die hij per jaar in Nederland was, zagen wij elkaar 14 dagen" KROON OP WERK 4 Juni 1973 werd zijn vele moeite be kroond met het ingenieursdiploma. Prof Krietemeijer vond dat hij het in ver gelijking met de andere studenten goed had gedaan. Zijn gemiddelde lag tussen 7,2 en 7,5 Hij vond de studie erg interessant. Zegt „je weet hoe zo'n schip werkt Je weet ook goed hoe je het wilt aan boord. En je kunt er iets aan doen met ontwerpen. Ik heb als studie-objekt, net als de anderen, eens een klein tank schip moeten ontwerpen" SCRIPTIE Zijn scriptie is geschreven voor Shell-tankers, en is getiteld: De op timale operationele periode van tank schepen". De optimale operationele periode wordt gehaald, wanneer het aantal vertragingen van technische LEUSDEN - De Leusdervoetbalver- eniging Roda'46 zal op woensdag 20 juni a.s. in het clubhuis op het Burg Buiningpark een buitengewone alge mene ledenvergadering houden. De aan vang is vastgesteld op 8 uur Na de gebruikelijke punten (opening, notu len, ingekome'nstukken) komen enkele belangrijke zaken ter tafel. De eerste hiervan is het jaarverslag van de club huiscommissie Een door het bestuur benoemde com missie van goede diensten heeft gedu rende de laatste weken de gehele ver eniging doorgelicht en hierbij speciale aandacht hebbende voor de structuur vorm van de vereniging, taakverdeling etc. Het door deze commissie samen gestelde rapport, met daaraan gekop peld een voorstel om te komen tot een beter functioneren van bestuur en commissies, zal op deze avond eveneens een belangrijk punt van dis cussie zijn. Allemaal punten die voor Roda'46 bijzonder wichtig kunnen zijn en zo doende behoeft het geen betoog dat aller opkomst van de Roda-leden dringend gewenst is. aard minimaal zijn. De vertragingen van technische aard hebben betrekking op de voortstuwings- en ladingbehan- delingsinstallaties van een schip. Dit gehele probleem moest bestudeerd worden en nagegaan moest worden of het misschien mogelijk is om enige vertragingen te voorspellen of door organisatorische maatregelen te ver minderen. LEZING Over dit onderwerp moest dan ook een lezing worden gehouden voor de exa men commissie en de genodigden Na deze lezing werd het hele gezelschap van zijn vrienden en familie in te Technische Hogeschool rondgeleid, IEUSDEN-ZUID - Kapitein Luber- Brink, 50 jaar oud, wonende te isdeD-zuid, varende voor Shell-tan- over de wereldzeeen, heeft op 4 1973 met goed gevolg zijn doc- «1 examen scheepsbouwkunde te afgelegd. Op die datum werd oa 13 jaar varen en studeren ingenieursdiploma door zijn leer- ester prof. Krietemeijer uitge- WEINIG OPHEF (apitein ir. L. Brink is er zeer oniek onder, en maakt er weinig ef van. Hij is een typische zeeman, Mg, ogen die vaak elders kijken. !o'n huiskamer is te klein voor En hij vertelt hoe zijn studie een eigenlijk al dateren uit zijn lekschooltijd. „Ik kon aardig teke- zegt hij, „en ik was zeer ge dresseerd in de scheepsbouw. VAREN 'aar dat studie-idee schoof weg, hij deed in 1941 eindexamen van kweekschool voor de zeevaart in sterdam, en week naar Zweden uit. •iM 1942 arriveerde hij in Enge- d, en ging daar varen als stuur- osleerling. Op D Day in 1944 voer als 3e stuurman het zeegat uit, en 1945 kwam hij met het tankschip einna" in Antwerpen, en bezocht 'and, maar hij kon niet verder aen dan Breda en kon zijn familie (bezoeken n 1946 kwam hij uit Engeland met schip van de Batavierlijn naar lerdam. en met een grote 'open chtwagen naar Amersfoort. Maar ging meteen weer voor jaren weg. baalde zijn rang van 2e stuurman, u*de in 1947 in Londen met een else Ging voor een jaar naar Nieuw- toea en twee jaar op de vaart naar Oost Behaalde in 1950 zijn rang 1 le stuurman en voer daarna conti- inde Oost. STUDIEDRANG Haar de studiedrang stak de kop en hij voelde zich onbevredigd. Hij s'e iets. Eens hadden hij en zijn Jw bet over het winnen van veel ld met een voetbalpool. Zijn vrouw (oen niet wat ze met zo veel geld 1 moeten doen. Zij was jong, en idee alleen al maakte haar s,ig Hij zei echter uit de grond van r bart: „Nou, ik zou het wel weten ?0lJ ervan gaan studeren!" ']n vrouw begreep uit de toon, die zij usterde hoe ernstig deze hartstoch De heer Brink 3 LEUSDEN/CENTRUM - DeSpeel-en Recreatievereniging „Blijhof" heeft een uitnodiging ontvangen van het vor mingscentrum „Den Alerdinck" een week lang te praten over het wel en wee van onze peuters. Het onderwerp van deze zomerweek zal dan ook zijn: „De kleuter de klos?" De Werkgemeenschap Kindercentra in Nederland stuurde bij deze uitnodi ging een begeleidende brief met de volgende inhoud: „Wij bij de Werkgemeenschap Kin dercentra kunnen ons niet voorstellen dat een kindercentrum, peuterspeel- groep, peuterspeelzaal, kresj, krèche. kinderdagverblijf, overblijfcentrum of welke andere naam kindercentra nog meer hebben, werkelijk goed kan zijn. als de ouders er niet nauw bij betrok ken zijn Dat betekent dus dat ouders zich verdiepen in de doelstellingen van een kindercentrum, waar 2-4-jarige kinderen een drietal ochtenden in de week spelen. Dan kan het haast niet anders of je gaat je afvragen, wat is eigenlijk het doel van de opvoeding? En wie deze vraag stelt weet misschien een heleboel dingen nog niet. maar één ding vast en zeker wel en dat is dat opvoeding in de allereerste plaats een zaak van ouders is." Dit is dus de reden, dat de W.K.N. deze begeleidende brief meezendt Het Vormingscentrum „Den Aler dinck" organiseert al enkele jaren zomerweken over opvoeding, part-time werken, alternatieve leefvormen, tole rantie, gezin, ongehuwd zijn enzovoort. Zo ook in 1973. Het vraagteken achter „De kleuter de klos?" duidt op de bedoeling van deze weken: in een sfeer van „eruit zijn" met andere mensen ingaan op de uit daging van opvoeding tot vrijheid. Dit houdt in inspiratie opdoen, er varingen uitwisselen, tijd nemen voor de kinderen, bewust worden van wat je doet. „Den Alerdinck" hoopt voor dit alles de nodige speelse ruimte te bieden. Speciaal voor de jonge ouders met hun jonge kinderen worden deze zomer weken georganiseerd De eerste week is al heel gauw, n 1 van 23-30 juni; de tweede week zal van 14-21 juli gehouden worden. De prijzen bedragen f170,- per per soon Kinderen van 6-12 jaar kunnen voor f 100,- mee en voor kinderen van 1-4 jaar betaalt u f85.- Als u voor zo'n zomerweek interesse heeft, kunt u verdere inlichtingen in winnen bij het sekretanaat van „Blij hof". Hier heeft men een folder ter beschikking, die belangstellenden in kunnen zien. Het adres van het Blijhof- sekretanaat is: Wilgenlaan 70. telef. 03496-1763 Leusden/Zuid. Dorpskerk. Kinder oppas tijdens de ochtenddienst in ,,'t Trefpunt". Leusden/Centrum, Hervormd Cen trum: Kinderoppas tijdens de och tenddienst in een zaaltje van het Hervormd Centrum. VERLOREN LEUSDEN - 2 rode peddels van een kano; zwarte damesportemonnee, in houdende f 10. - en bonnetjes; zwarte portemonnee met f35 - a f40.-; tfrui- ne portemonnee met militair paspoort en militair legimitatiebewijs; sleu telbos, herenhorloge met zwarte wij zerplaat en zwart bandje; roodachti ge tas. damestas met paspoort, f5.- en huissleutels. GEVONDEN Dameshorloge met zwart bandje; horlogeinerk „Tyso' klein rood kin derfietsje, merk „Batavuscompleet windscherm. WEGGELOPEN Rood-witte kater, pauw AAN KOMEN LOPEN Teckel; Dalmatiërhond Inlichtingen verstrekt de Rijkspoli tie te Leusden-Zuid LEUSDEN - Geboren: Alyda Antho- nia Johanna, d.v A G Kok en W A Herder, Jan van Arkelweg 34, Jochem Johan, z.v. J. Blok en G. A.Schreuder, Wilgenlaan 21. Jan Willem Frederik, z.v. J. Smit en T. C. van der Bent. Ursulineweg 9a. Overleden: Géén. Gehuwd. P. M Snoek en M. J. de Kruijff; G. Meinten en C M. Over- haart. Ondertrouwd: Jacobus Josephus Kramer, oud 48 jaar. wonende te Leus den. Aragon 13 en Erna Antonia Maria oud 47 jaar, wonende te Eibergen. Voge lenzangstraat 2

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3