Achterveld nam afscheid an trainer Cris Ober joede zwemresultaten an zwemver. de Haaien Crossvereniging Leusden organiseert eerste autocross mpala heeft Iringend nieuwe eden nodig T T Leusdenaren deden het niet slecht op Ned. Kampioenschap Rallycross Impala-handballers deden het uitstekend Lockhorst jeugd Achterveld junioren uvc clubrecords gebroken Ons Genoegen Eerste plaats voor Dick Wilgenburg Seizoen- afsluitiiig Roda '46 met Tiroler- avond li;l si)i;i< mum 15 JUNI 1973 Voorzitter H Legdeur neemt af scheid van trainer Cris Ober, die s.v Achterveld gaat verlaten heer Legdeur, ook een nabeschouwing over de afgelopen competitie Het eer ste elftal ging als kersverse 2e klas- ser goed van start, maar later werden de resultaten minder Het team had veel te kampen met blessures en er werden wedstrijden verloren doordat pech een grote rol speelde. Opgetogen was de voorzitter over het tweede elftal dat kampioen is geworden En dat nog wel ongeslagen. Hij prees de zeer goede inzet van het team onder leiding van Anton van Dalen Dat in dit elftal sportiviteit hoogtij viert - het team verwierf op het tournooi te Hoog landerveen de ..fair play cup" - sloeg de voorzitter hoog aan Het derde elftal onder leiding van Jan Houtveen ,,een elftal apart" aldus de voorzitter, heeft weliswaar niet zoveel punten weten te verzamelen, maar aan inzet heeft het toch niet ontbroken Het vierde elftal, leider Henk Smit, eindig de in de onderste regionen Maar de voorzitter prees de sportiviteit van de ze ploeg De heer Smit die het team ge durende twee jaar heeft begeleid zal op eigen verzoek deze functie in het nieuwe seizoen niet meer vervullen. De heer Legdeur sprak veel woor den van dank aan het adres van de jeugd leiders. Zij besteden veel vrije tijd aan de jeugd en dat wordt door het bestuur beslist niet onderschat. Hij verzocht jeugdsekretans Cor van Marwijk de dank van het bestuur aan de jeugdleiders over te brengen. Ook de kantinecom missie dankte hij voor het vele werk dat zij belangeloos verrichten alsmede al degenen die op wat voor manier dan ook, meehelpen om de sportvereniging Ach terveld goed te laten functioneren. Tevreden was de heer Legdeur ook over het dames-team van Achterveld. Zij spelen in de hoogste klasse en ont moeten dus geduchte tegenstand Des ondanks zijn zij op een zeer goede plaats in de competitie geëindigd De Achter- veldse dames maken, wat sportiviteit betreft, overal een goede indruk. De op een tournooi te Baarn verworven ,,fair play cup" onderstreepte dat nog eens De voorzitter bracht dank aan de trai ner, de heer P Smink en aan de leidster, mevr R. van Westerlaak - De sportvereniging heeft afscheid genomen van trainer, de heer C. Ober. De heer die de Achterveldse spelers ge- twee jaar heeft getraind, heeft functie op eigen verzoek beëindigd, de kantine op het Kerstens sport- waren vrijdag j.l. bestuur en se- bijeen gekomen om van afscheid te nemen. ,,Een aldus de voorzitter, de heer Legdeur, ,,dat wij node nemen". Want uw inzet, beleid en kracht heb- ogoede vruchten afgeworpen. Na het scheid" Aanvoerder van het eerste elftal, irbrand Boersen, overhandigt de heer !S Ober het afscheidscadeau namens dankbare spelers eerste jaar weTd het eerste elftal - na veertien jaar - kampioen. Het jaar daar op werd het tweede elftal kampioen. Een bijzonder fraai resultaat U hebt in deze periode de spelers de nodige routine bijgebracht en hun inzet op gevijzeld. Grote waardering hebben wij voor de door u getoonde mentaliteit en visie in deze twee jaren. Wees over tuigd van de dank en waardering van bestuur en spelers". MEDEWERKING De heer Ober verklaarde veel me dewerking ondervonden te hebben van de teamleiders en het bestuur ,,En dat is noodzakelijk om tot goede resultaten te komen. Ik weet dat ik veel heb gevraagd van de spelers, maar het werd gedaan naar best vermogen en dat heb ik ge waardeerd Ook de opkomst op detrai- ningsavonden was goed Met de jeugdselectie onder leiding van Jan Kerkhof heb ik ook prettig kun nen werken en er zijn goede resulta ten bereikt" Een speciaal woord van dank richtte de heer Ober tot de kan tinecommissie ,,Geen enkele maal heb ik voor een dichte deur gestaan als ik arriveerde op het sportpark Dat waar deer ik ten zeerste". De heerOberbe- sloot zijn toespraak met de sportver eniging Achterveld voor de toekomst veel succes toe te wensen De aanvoerder van het eerste elftal, Gerbrandt Boersen dankte de scheiden de trainer voor de goede begeleiding en overhandigde hem namens allp spelers een fraai horloge. Mevrouw Ober werd een fraai boeket bloemen aangeboden. Op deze avond hield de voorzitter.de EUSDEN - Zaterdagavond 9 juni <1 de 5e limietwedstrijd plaats in et Batensteinbad" te Woerden tus- de zwemverenigingen de Haaien liisden), Flevo (Nijkerk), Larsheim srsum), Katwijk (Katwijk), de Meeu- (Amsterdam), DOK (Amsterdam), st (Zeist), de Vuursche (Baarn) loewel de Haaien boven de elf jaar namen aan een Pinksterkamp in kerk was het overgrote deel toch luezig op deze wedstrijd Vermoeid ren ze wel na een dag van fiets- Men en zwempartijen, zodat niet «acht mocht worden, dat er zeer lit tijden gemaakt zouden worden, e lof verdient daarom Jan Wanrooy, (de dag tevoren juist geslaagd ar het eindexamen van de School »r Detailhandel) het presteerde om s clubrecords te verbeteren n.l. 100 m. rug jongens onder 16/heren 15.9 (was 116.7) en 10 m. vlinder jongens onder 16/ ieo in 1.10.7 (was 1 11.2) met wei- laatste tijd hij de limiet voor de tionale op 0,7 sec. naderde )pvallend was verder de vooruit- van Caroline van Enthoven op de m vlinder meisjes o/lO in 2.23.3 as 2.35.5) en op de 100 m. school •isjes onder 10 in 2.12 (was 2.29.6). De tijden van de overige Haaien waren: 100 m vlinder meisjes on der 10. Marriette Leusink 2.14.6; 100 m rug meisjes onder 12: Mirjam Goed hart 1.310, 100 m rug jongens onder 12: Thijs Noordewier 1.22.5; 100 m vrij meisjes onder 14 Kitty Linse (vlinder) 1.38.1; Hanneke den Herder 1 10 1, 100 m. vrij jongens onder 14: Erik Scholten: 1 15 1. 100 m. rug dames Wilina de Wild 1.39.2; Marja Louw 1 39 0; 100 m school meisjes onder 10 Marriette Leusink 2.08 0; 100 in. school jongens onder 10: Rudy de Wit 1 59.9, Bertus Stegeman 1.44.6; 100 m. school meisjes onder 12 Wilma Kreikamp 1.55.2, Sigrid Bontenbal 1 40 4, 100 m. school jongens onder 12: Thijs Woudstra 1.53 0; Thijs Noor dewier 1.35.3; 100 m rug meisjes onder 14: Astrid ten Seldam 1.30.3, Mirjam Goedhart 1 32.1; 100 m rug jongens onder 14 Robert Jan Mohl- mann 1.38 2. Hans van Gils 1.31.3; 100 m vrij dames Kitty Linse 1 20 6. Hanneke den Herder 1110, 100 m vrij heren: Mark ten Seldam 1.07.5. LEUSDEN - Voor de laatste maal rukte Impala uit, deze keer naar het Limvioveld te Baarn De weersom standigheden waren voortreffelijk De heren senioren brachten het met aardig spel tot winst in de eerste twee partij- 'EUSDEN - Wilt u uw vrije tijd aktief doorbrengen met sport7 Ja isden hééft een handbalvereniging (Impala), die dringend nieuwe leden nodig Mt. Iedereen is van harte welkom. Zoals bekend lijdt het verenigingsleven Mie fronten een kwijnend bestaan. Dit is jammer. j1 een snel groeiende plaats als Leusden moet een handbalvereniging als F-ila toch een bloeiend bestaan kunnen hebben! Daarom is deze dringende oeP gericht aan alle aktieve inwoners van Leusden, die zich met het stand- 11 van de vereniging kan verenigen. iMangstellenden kunnen zich via onderstaande strook opgeven bij of per- ®l'jk kontakt opnemen met onderstaande personen Theo Prinsen, Esdoornhof 13, Leuden-Centrum. Gerard Voskuilen, Lijsterbeslaan 3, Leusden-Centrum Henk Rijnders, Asschatterweg 28, Leusden-Centrum. Harry Brouwer, Langesteeg 10, Leusden-Centrum, tel.: 2413. Everard van de Hengel, H'veldseweg 56, Leusden-Centrum, tel. 1259. en. In de laatste wedstrijd moesten ze met één doelpunt verschil het hoofd buigen voor een technisch sterkere tegenstander Een verdiende tweede plaats in hun poule was het resultaat. De dames senioren presteerden het zowaar alle wedstrijden te winnen Zij moesten daarna spelen tegen de winnaar van een veel sterkere poule, om de eerste en tweede plaats Tegen stander was Limvio. Dat dit een zware opgave zou zijn, stond al bij voorbaat vast. maar vol goede hoop startte Impala aan dit zware karwei. De dames van Limvio trokken uiteindelijk aan het langste eind. Toch waren de dames van Impala geduchte tegenstanders, zodat de nederlaag toch nog een verdiende tweede plaats opleverde. Bijna identiek verliepen de wedstrij den van de dames junioren. Zij hoefden slechts twee wedstrijden te spelen, daar een tegenstander niet op was komen dagen. Beide wedstrijden wer den vlot gewonnen en men mocht uit komen tegen de winnaar van de andere poule, om uit te maken wie de sterkste was. Ofschoon men beslist niet de mindere was, moest Impala toch het hoofd buigen Al met al toch goede resultaten van Impala handbal op dit tournooi. aam: Wnaam: Ires: Leeftijd: M/V (3/4t ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEER Vraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden tonplaats: '4) doorhalen wat niet van toepassing is. Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE! Sep, Hans, René en Daan (staande), na een trainingsronde. (Joop was nog niet binnen!). Ieder van hen is er op gebrand, voor eigen publiek, winnaar te wor den Of de gedachte concurrentie dat zal gaan gedogen, zullen we zondag wel zien ACHTERVELD - De schutters van ,,Ons Genoegen" hebben op de buiten banen van de schietvereniging ..Scher- penzeel" te Scherpenzeel hun eerste wedstrijd gehouden met geweer. De belangstelling hiervoor was goed. De ze wedstrijd wordt gedurende 13 weken gehouden. Tien wedstrijdavonden zullen hier van tellen voor het totaalklassement. Uitslag eerste series: 1. J. van de Hengel 92 ptn. 2 J van Nimwegen 91 ptn. 3 H van Ruitenbeek 89 ptn 4. J. van Rossum 87 ptn. 5 W. Voskuilen 86 ptn. 6 J Voorburg Gz. 86 ptn. 7 P van Nimwegen 84 ptn. 8 H. van Nimwegen 83 ptn. 9 M Pothof 83 ptn. 10. G. Tilboom 82 ptn. 11. G Schimmel 82 ptn. 12. J E van Hamersveld 80 ptn. 13. C. van Dort 79 ptn. 14 H van de Spa 79 ptn. 15 W. van de Kletersteeg 74 ptn. 16 D van Doornik 70 ptn. 17. J.J van Hamersveld 68 ptn LEUSDEN - In de door de KNLTB georganiseerde jeugdkampioenschap pen voor het ditrict Utrecht (provincie Utrecht en 't Gooi) gooit de jeugd van de Ltv Lockhorst uit Leusden hoge ogen Tot de derde ronde zijn halverwege de kampioenschappen door gedrongen Categorie A (jongens en meisjes geboren in 1961 en later): Margitte Bloemendal, Maryse Roelof- sen, Dorien Schaap, Rijnder Schaap. Categorie B (jongens en meisjes geboren in 1959 en I960): - Saskia Dijkraaf, Eddy Hoogendam, Ro bert Rekkers. Aan de districts-jeugdkampioen- schappen doen dit jaar ongeveer 150 meisjes en jongens mee, zodat de Lockhorst-jeugd met vier meisjes en drie jongens in de derde ronde geen slecht figuur slaat! LEUSDEN - De Leusdense wielren ner Dick Wilgenburg is bij een wieler wedstrijd in Utrecht over 60 km als eerste geëindigd bij de nieuwelingen Hij legde de afstand af in 1.29.30. ACHTERVELD - Voor het Junioren A team van Achterveld is het bepaald geen rustig Pinksterweekeinde geweest Za terdag namen zij deel aan het Junioren- tournooi van de v.v. Woudenberg En met succes Het Achterveldse team on der leiding van Jan Kerkhof eindigdeals eerste en nam de grote kampioensbe ker triomfantelijk mee naar huis Op Tweede Pinksterdag namen zij deel aan het Juniorentournooi vanAbe- kewalda te Abcoude Het krechtsver- schil van de deelnemende elftallen was hier wel erg groot Maar ook de ver moeidheid als gevolg van twee tournooi- en binnen drie dagen, heeft de Achter veldse spelers parten gespeeld. Ach terveld werd, na het nemen van straf schoppen, derde Uitslagen van Achterveld. Achterveld - Abekewalda 1-2 Achterveld - Hertha 3-0 Geinburgia - Achterveld 5-1 DCG - Achterveld 1-1 Eindstand: 1 Gemburgia 4 7 2. Abekewalda 4 6 3 Achterveld 4 3 4 DCG 4 3 5. Hertha 4 1 Het Achterveldse damesteam neemt op zondag 17 juni deel aan een tour nooi voor damesploegen te Hooglander veen De eerste wedstrijd begint hier om 13.00 uur LEUSDEN - De oorspronkelijk vast gestelde feestavond van Roda'46, dit ter afsluiting van het voetbalseizoen 1972/1973, op vrijdag 8 juni j.l. werd wegens het overlijden van ere-voor- zitter Th. Broekman afgelast. Nu is deze feestelijke afsluiting vast gesteld op zaterdag 23 juni a.s. De aanvang is om 8.30 uur in het clubhuis op het Burg. Buiningpark en is bedoeld voor alle leden boven de 18 jaar. Aan deze specifieke Tiroleravond zal o.a. medewerking verlenen het Tiroler- kwartet De Man. LEUSDEN-CENTRUM - Kortgeleden werd op het Eurocircuit in Valkens- waard de derde rallycross om het Nederlandse kampioenschap verreden. Op de deelnemerslijst stonden 116 cou reurs, waaronder 20 buitenlanders eri een viertal leden van de Crossvereni- ging Leusden, n 1 Joop van de Hengel, René Groeneveld, Hans op den Camp en Daan Speksnijder Weliswaar eindigden drie der Leus denaren slechts" op de 48e, resp. de 54e en de 57e plaats, maar zij hebben in het internationale gezelschap van grotendeels goed gesponsorde coureurs zeker geen slecht figuur geslagen. De wagens van onze jongens konden over het algemeen het zeer hoge tempo goed volgen Zo wonnen Joop en Hans bijvoorbeeld elk een rit. Toch hadden zij de grootste moeite om op de, op diverse plaatsen zeer verraderlijke, baan te blijven. Groeneveld en Van de Hengel reden voor de derde maal op het Euro-circuit, doch Op den Camp en Speksnijder waren voor het eerst in Valkenswaard. Hun gebrek aan ervaring was soms goed te zien Toch hebben zij zich inde belangstel ling gereden De schokdemperfabriek Monroe" heeft de jongens gratis spe ciale sport-schokdempers aangeboden Als er nu nog een bedrijf komt opdagen met de voor dit circuit noodzakelijke brede (en dure) banden, is er nog een groot probleem opgelost De nu ge bruikte banden hadden veel te weinig greep op de baan Honderdacht coureurs, waaronder de Leusdenaren, verschenen na de strenge controle der wagens, aan de start. Erg jammer was het. dat Daan Speksnijder door pech werd uitge schakeld Onderweg naar Valkenswaard begaf zijn dolly (het apparaat, waarmede de crossauto s worden vervoerd) het. met als gevolg een fikse schade aan zijn trekauto Tijdens de trainingsronden kreeg hij bovendien, niet tijdig meer te herstellen, moeilijkheden met zijn kop- pelingsmechanisme' Daan was hier mede weer gewoon toeschouwer gewor den en voorbij was de droom over een goede klassering. De overige Leusdenaren reden met meer of minder succes hun drie ritten uit Twee van de in deze ritten gemaak te tijden golden voor de eindklassering Hans op den Camp was in elk van zijn reeksen attent als eerste weg In de eerste serie werd hij. ondanks 5straf- seconden voor een omgereden pylon, 2e. De volgende rit werd knap gewonnen in 2 min 54,6 sec., waarmede hij de beste rittijd van de Leusdenaren maakte. In de 3e reeks (weer een pylon omgeslipt) werdhij4e. Met een totaaltijd over 2 ritten van 5 min 59.2 sec kwam Hans op de 54e plaats René Groeneveld kwam in de eind rangschikking op de 57e plaats Zijn beste serietijd maakte hij met een 4e plaats in de eerste rit, n.l 2 min 55,9 sec In de 2e en 3e reeks werd de concurrentie groter en werden de tijden iets minder goed René kwam uit op 6 min 01,3 sec Joop van de Hengel haalde met 5 min 54,5 sec de 48e plaats Joop won zijn 2e rit in zijn beste serietijd van 2 min 56,3 sec Hij maakte weer een betere eindtijd dan in zijn vorige Valkens- waardse wedstrijden Hij begon met 6 min 41,7 sec. De 2e wedstrijd lever de 5 min. 56,2 sec op en zondag knab belde hij hier weer 1,7 sec van af. Het lijkt mogelijk, dat hij in een vol gende gelegenheid onder de eerste 40 eindigt, zodat hij mee mag doen in de strijd om de AVRO-trofee. De rallycross werd uiteindelijk ge wonnen door Jan de Rooy (5 13,0 min.) vóór Dick Riefel (5 17,0), de Brit Preece (5 18,3) en de Zweed Blomqvist (5.20,8) Jan de Rooy maakte ook de beste tijd van de dag. n.l 2.34,5 min. LEUSDEN/CENTRUM - De Cross- vereniging Leusden organiseert a.s. zondag op een prachtig circuit aan de Bavoortseweg haar eerste autocross, onder auspiciën van de Ned. Rally cross Vereniging. Anders dan bij z.g. .wilde" crossen, gaat het hier in de eerste plaats om snelheid. Er wordt gereden in groepen van vier wagens Volgens de 's morgens ge maakte trainingstijden worden de snel ste renners 's middags in de wed strijd manches bij elkaar ingedeeld Na iedere manche komen telkens de snelste coureurs weer bij elkaar, zo dat in de laatste ritten de allersnel- sten uitmaken, wie uiteindelijk winnaar wordt. Uiterlijk zien de crosswagens er uit als normale standard-automobielen. De waarheid zich echter onder de mo torkap. In korte tijd is deze tak van autosport erg populair geworden Door de soms enorme snelheden, die de coureurs weten te bereiken, gecombineerd met hun stuurmanskunst en sliptechniek in de bochten, is er voor het publiek veel te genieten, vooral als het weer wat mee wil werken. Het deelnemersveld was bij het schrijven van deze voorbeschouwing nog niet compleet. Nog steeds komen de aanmeldingen binnen. Een bijzon dere attractie is wel, de inschrijving van Sylvia Verheij, uit Amsterdam, een bekende verschijning in de ral lycross van Valkenswaard. De crossvereniging Leusden wordt vertegenwoordigd door Sep Venrooy met Morris (winnaar van de eerste NRV-cross van Dongen), Hans Op den Camp met VW (die de 3e Dongense NRV-cross won), Joop v d Hengel (NSU), René Groeneveld (DAF) en Daan Speksnijder (VW-kever met voorwiel- aandrijving!).

Leusder Krant | 1973 | | pagina 9