iiini twintig B.B.- inderscheidingen aan -eusdenaren uitgereikt Gezellig straatteken festijn van Blijhof ij II Iwarteweg- en Hamersveldseweg bewoners laken kwestie voorrangsweg aanhangig |ij Gedeputeerde Staten van Utrecht Doe mee aan het comité Milieuzorg Leusden Bloemisterij „Eurofleur" ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN atelier erico oorthuis^ LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag morgen waren 125 kinderen naar de Larixlaan gekomen om mee te doen met het grote straattekenfeest. Het was stralend weer en nadat de di verse kleuren krijtjes waren uitge deeld, begonnen de deelnemertjes ent housiast te tekenen. Er waren zo'n 200 vakken gemaakt, mr.r na een goed uur waren ze allemaal vol. Er waren zulke fanatiekelingen bij dat ze wel 5 tekeningen maakten. De straat bood dan ook een ontzet tend vrolijke, kleurige aanblik en het is jammer dat niet meer mensen naar dit gebeuren kwamen kijken. Voor de organisatoren van Blijhof was ook dit feest zeker een succes. Het was de eerste keer dat zoiets gedaan werd. De tijd die ervoor uitge trokken was, nl. 2 uur, was voor de meeste kinderen wat te lang, maar dat was dan ook het enige waarin men zich vergist heeft Zo'n straattekenfestijn is het zeker waard af en toe herhaald te worden Voor de kinderen moet het heerlijk zijn op de straat met krijt te kliederen Bij hun thuis op de stoep zal het in de meeste gevallen wel niet toegestaan worden. Uw juiste adres voor: Bloemen, planten en bloemsierkunst Ursulineweg 14, Leusden. Telefoon 03490-20417 LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem Leusden. Abonnementsprijs: f3,50 per kwartaal; f 13. - - per jaar. Losse nrs. 2^ ct. Adv. tar op aanvraag verkr. Het kantoor van de LEUSDER KRANT (Finnmark 3, Leusden-C Tel 03496-1495) is op werkdagen geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur voor het opgeven van advertenties, berichten, het doen van betalingen en het bestellen van alle soorten drukwerk. Sluitingstermijn voor advertenties en berichten. dinsdagmiddag 12 uur. eusder Krant Verschijnt wekelijks inACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKERIJ UITGEVERIJ B.V. - DIREKTIE: H. J. HEINE EN D. RÉBEL Donderdag 21 juni 1973 - 5e jaargang no. 9 Redaktie: BERT VOS ^0 Sieraden van natuurlijke materialen als pitten, hout, barnsteen ivoor, mineralen en halfedelstenen Redactie en> administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 (Van de redaktie) LEUSDEN - Er wordt momen teel hard gewerkt om het initia tief tot oprichting van een comi té Milieuzorg Leusden vastere vormen te geven. Kortgeleden werden tal van brieven verzon den aan verenigingen, stichtin gen, clubs, standsorganisaties, instellingen e.d. met de uit nodiging om deel te nemen aan dit comité. Ten overvloede wordt nog meegedeelcj, dat, mocht er iemand of een vereniging zijn vergeten, deze uiteraard harte lijk welkom is Ook particulie ren kunnen zonder meer deelne men aan dit Comité Milieuzorg. Men kan zich opgeven bij de heer S. Polak, gemeentehuis Leusden, telefoon 03496-1247 toestel 116. Mocht de heer Polak afwezig zijn, kan men vragen naar mevr. De Jong, toestel 113. Treekerweg 44,Leusden Telefoon 03498-1905 van 4, dwarsprofielen) en de voorrangs regeling Op 24 mei omstreeks 16.30 uur krij gen de raadsleden persoonlijk thuis afgegeven onze brief d.d. 23 mei 1973, ondertekend door 25 personen. Op 24 mei 19.30 uur openbare raads vergadering, waarop agendapunt 6 wordt verschoven naar maandag 4 juni 17.00 uur. M.i.v 4 juni 1973 bestemmingsplan ,,De Biezenkamp" ligt voor een ieder ter inzage, op het eerste gedeelte van de Zwarteweg is een zeer zware m- en uitrit geprojecteerd, deze zijn dus op een voorrangsweg gepland Het com mentaar van de PPD is, dat deze de verkeersoplossing minder fraai" vin den. Op 4 juni 's middags krijgen de raads leden persoonlijk thuis afgegeven onze brief d.d. 23 mei 1973, nu echter aan gevuld met 45 handtekeningen, die na 24 mei zijn gezet. Op 5 juni verschijnt een verslag van de raadsvergadering in de AC Op 7 juni verschijnt een verslag van de raadsvergadering in de LK We verzoeken u hiermede beleefd om te onderzoeken, welke normen er zijn toegepast voor deze regeling en wel op het gebied van: le verkeerslawaai, welke metingen zijn verricht? 2e ver keersintensiteit, welke aantallen zijn gemeten bij het in- en uitgaande ver keer gedurende een bepaald tijdstip? 3e trillingen, zoals u weet is hier de bodemgesteldheid niet ideaal en is met zijn funderingen niet berekend op het nu geplande verkeer, met het gevolg scheurvorming in muren. 4e alterna tieve oplossingen voor wering van het verkeer in het blonder het zware doorgaande verkeer? Tevens waarom het verkeersrapport, waarop maanden is gewacht, met geen enkele tekening, noch met cijfermate riaal is uitgevoerd. Waarom geen pu blicatie vooraf in de pers? Is een radar-apparatuur een norm voor het al of niet doorlaten gaan van een voorrangsregeling9 Of welke urgentie heeft dit apparaat9 Of dient deze apparatuur er voor om de nieuwe racebaan te gaan controleren? Zie de huidige ervaringen met de Noorder inslag Is een glad wegdek een norm om het zware verkeer sneller te laten gaan. zo dat de geluidshinder minder kan wor den? Is hetgeen wat inde goedgekeurde no tulen van 25-1 -'73 staat nog hetzelfde van wat nu over hetzelfde onderwerp wordt gezegd? Wegens strijd met het algemeen be lang verzoeken we u dringend uw goed keuring aan het genoemde raadsbesluit (vooi rangsregeling Zwarteweg én Ha- mersveldseweg) te onthouden L de redaktie) KUSDEN/CENTRUM - De uewoners van de Zwarteweg en de Hamersveldse- I gaan beslist niet akkoord met de beslissing van de raad van Leusden j de beide wegen voorrangswegen te maken, zoals was voorgesteld door kommissie Verkeersaangelegenheden. Honderd en dertien bezwaarschriften bewoners van deze beide wegen zijn daarom persoonlijk naar Utrecht ge- waar ze in ontvangst werden genomen door de adjunct-griffier der de heer T. Renes. Dit gebeurde vrijdag 15 juni. In het bezwaarschrift L de bewoners gedetailleerd in op hun bezwaren en de handelingen van col- J en raad ten aanzien van het voorrang verklaren. Volledigheidshalve pu- fcreo wij deze brief, (de verwijzingen naar bijlagen e.d. hebben wij weg- n de Gedeputeerde Staten van de lincie Utrecht jeacht college, i raad van de gemeente Leusden in zijn openbare raadsvergade- J van 4 juni j 1 besloten om de Irteweg en Hamersveldseweg tot irangswegen te verklaren, devoor- Isregeling zal echter pas ingaan, a de politie over voldoende radar- r beschikt, uwer informatie het volgende: i 20 oktober 1972 hebben de be kérs van de Zwarteweg aan het col van b. en w. een schriftelijke j gevraagd op de in de krant Ibliceerde tekst. Aanleg rijwiel- JZwarteweg". 25 januari 1973 is tijdens de e raadsvergadering beslo- voorstel: ..voorrangsregeling I een gedeelte van de Zwarteweg I5) ter nadere bestudering terug luren aan de verkeerscommissie" r aanleiding van de goedgekeurde kien van bovengenoemde raadsver- Iring 25-1-'73, waarin de voorzit- ïopmerkt ,,De Hamersveldseweg 1 een duidelijk ander karakter dan Iwarteweg en het zou dan ook niet J zijn het gehele tracé voorrangs ite maken" li verder ..Voor wat betreft de 2e |estie vraagt de voorzitter zich af jeverre dit verkeer (zware door gaande verkeer) een rol speelt bij de belasting van die weg" We verzoeken u beleefd om zelf eens zich op de hoogte te komen stellen bij de bewoners van zowel Zwarteweg als Hamersveldseweg met welke hoge snel heid èn met welke enorme hoeveelheid lawaai van loszittende stalen balken o.a. de cartransporters dag en nacht door de woonbebouwing rijden, zodat de voor de mens noodzakelijke nacht rust vele malen wordt aangetast. Het toegezegde advies is er nog niet Op 1 maart 1973 is er met de bewo ners van de Zwarteweg een besloten bespreking, waarbij nog de burgemees ter en wethouders, noch de raadsle den aanwezig waren. Het was dus een voorlichting van wat de gemeente wil gaan doen Op 6 maart 1973 bracht de heer K P. B Allard, tijdens de vergade ring van de statencommissie over de vervoersproblematiek rond Leusden, bezwaren naar voren tegen de gesug gereerde verbeteringen in de bestaan de ontsluitingen ten eerste ten aanzien van de voorgestelde verbetering van de ontsluiting in noordelijke richting viS de Zwarteweg en Horsterweg Op 9 mei 1973 zei mr J W G Floor, directeur generaal van volks huisvesting en bouwnijverheid, bij de installatie Stuurgroep ontwikkeling groeikernen", waartoe ook Leusdenbe- hoort, het volgende: ,,De gewenste snel le uitbreiding van de groeikernen mag niet ten koste gaan van de leefbaar heid". Op 11 mei 1973 een besloten bijeen komst n.a.v. het ontwerp-bestem- mingsplan „Princenhof", op de ge toonde tekening 72-01-108 van bur. Zuiderhoek is in doorsnede 2 gete kend het nieuwe profiel van de Zwar teweg ter hoogte van de Larixlaan, bestaande uit: (westkant) voetpad 2m, fietspad 2m, berm 3m, rijweg 6m, berm 3m, fietspad 2m en groen (0). Welke verregaande consequenties heeft dit voor de Zwarteweg en voor de Hamersveldseweg9 Bij de reconstructie van de Beaufort- weg is volgens ir de Boer het profiel van de wijkweg aangepast, omdat de ruimte dit niet toeliet Welke conse quenties heeft dit voorde bovengenoem de bewoners, aangezien de ruimten dit niet toelaten? In het voorstel van b en w. no73-93, agendapunt 6, zijnde het verkeersrap port, staat dat in de wijken het open baar groen essentieel is. Wijde onder getekenden, rekenen tot noodzakelijk groen ook de tuinen van de bewoners Burgemeester van der Post sprak over de 3e en 4e sector werkgelegen heid ..Princenhof". met géén industrie, géén reuk, géén lawaai, vindt u het dan verantwoord om de Zwarteweg „tijdelijk" als Hoofdweg te laten fun geren? In oktober 1972 vroegen de bewoners een toelichting op een enkel fietspad, nu echter lezen we in een nog niet gepubliceerd verkeersrapport de nieu we functie n 1 Hoofdweg Op 24 mei omstreeks 16.00 uur ver nemen de ondergetekenden officieel uit de krant dat hedenavond (19 30 uur) voor hun zeer belangrijke beslissin gen worden genomen, n 1 het verkeers rapport (met o.a. de bijlage I, fig Het straattekenen op de Larixlaan ge organiseerd door Blijhof mag een suc ces genoemd worden Vele kinderen tekenden hun fantasie uit op het hete asfalt. Foto Janus Visser. lUSDEN - Donderdagavond 14 juni Jen te 19.45 uur een tweeëntwintig [onderscheidingen in de Raadzaal [belLeusder gemeentehuis uitgereikt [burgemeester mr. A. H. van der Het betrof hier de jaartekens en lilies met bijbehorende oorkonden 15 en 10 jaar vrijwilligers- t bij de Organisatie Bescherming lking afdelingen brandweer en bescherming. Burgemeester van sprak een welkomstwoord f vele aanwezigen en dankte de fllligers voor de inspanning, die 1 deze jaren hebben opgebracht in i dienstverlening aan de be- g van de gemeente Leusden. b burgemeester onderstreepte dat het de hoop van een ieder is, dat deze dienstverlening nooit in werkelijkheid zal behoeven te worden uitgeoefend. Hierna reikte hij aan een ieder per soonlijk een jaarteken of medaille met oorkonde uit. Voor 20 jaar trouwe dienst bij de brandweer der Organisatie Bescher ming Bevolking aan. de heren G. van Putten en A. R. van de Berg Voor 20 jaar trouwe dienst bij de zelfbescherming der Organisatie Be scherming Bevolking aan mejuffrouw A. P Wijntjes en de heren W W. van Dijk, W. A van Dijk en H. Berg Voor 15 jaar brandweerdienst aan mejuffrouw C. A Blom en de heren J Vahlkamp, G Schut, A Pothoven, R van Loenen, B Hofland, M Hofland en H. W. Heilygers Voor 15 jaar zelfbeschermingsdienst aan: Mevrouw N H Schreuder - Lok horst. Voor 10 jaar brandweerdienst aan: de heren T. Blankenstijn, J. E.vanHa- mersveld, J. J. van Hamersveld, C van Harten, J. vanNimwegen, J. Reemst en M. Reemst. Na afloop van de plechtigheid was er een gezellig samenzijn onder het genot van een kopje koffie en een borreltje.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 1