lans op den Camp won Je Leusdense autocross Geslaagde schoolzwemwedstrijden Succesvolle Haaien op kringkampioen- schappen Utrecht Ook Venrooy v. d. Hengel b»j de besten EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING PROBEER HET EENS! NDERDAG 21 JUNi 1973 LKIJSDF.R KRANT Speksnijder, die onderweg een acnter- wiel verloor en voor Groeneveld. Bij een overigens perfecte daklanding werd zijn DAF zodanig beschadigd, dat ver der rijden niet meer mogelijk was De spanning was inmiddels tot het uiterste gestegen. Hans Op den Camp had na drie manches de leiding in het klassement. Sep Venrooy volgde met een achterstand van 2 sec Piet Reijnders was 3 sec. achter en v. d Hengel kwam 7 sec. te kort De baan was door het voorgaande ge weld al behoorlijk kapot gereden en vooral in de bochten was het uitkij ken geblazen. De nodige stuurmans kunst en siiptechniek waren nog de enige redmiddelen. Van de vier over gebleven kanshebbers knabbelde Ven rooy met een overwinning in de 4e niancne nog een seconde van zijn ach terstand af Te weinig echter voor de eindzege Reijnders bevestigde zijn abonnement op de 2e plaats en Hans Op den Camp werd 3e. Joop had te veel gevraagd van zijn NSU en ver loor nogal wat terrein Van de in de vier manches gemaak te tijden golden de beste twee voor de eindklassering. Het is seconden- werk geworden! De uitslag werd: 1 Hans Op den Camp (VW) 4 min 50 sec. 2. Sep Venrooy (Morris) 4 min. 51 sec 3. Piet Reijnders (VW) 4 min. 53 sec. 4 Joop v. d. Hengel (NSU) 4 min. 57 sec. Groeneveld kwam uit op 5 min. 32 en Speksnijder eindig de op 6 min 29 Behalve de overwinningsbeker kreeg de winnaar de wisselbeker van Pon en de beker voor de snelste tijd van de dag. De teamprijs ging naar. team Leusden. Wethouder v. Zandbrink rijkte, met een vlot woordje de prijzen uit. Ten slotte een compliment aan de organi satoren. De cross had een vlot verloop en vóór zeven uur 's avonds had ieder, wat hij hebben moest, zodat de deel nemers bijtijds de terugreis konden aanvaarden. P. C. LEUSDEN - Zaterdag 16 juni vond het eerste gedeelte van de Kringkam pioenschappen in het zwembad ,,den Hommel" in Utrecht plaats. De Haaien bewezen hun glanzende vorm door op 10 starts maar even zeven medailles te behalen. Allereerst Thijs Noordewier op 100 m. vrijeslag jongens onder 12 op welk nummer hij met een tijd van 11071 eerste werd, nog voor zijn geduchte concurrent André Faber van V.Z.C Ritmeester. Op de 100 m. vlinder jongens onder 12 waren de rollen omgedraaid en ein digde Thijs op de derde plaats in een tijd van 1.26 - Jan Wanrooy behaalde op de 100 m. vrijeslag jongens onder 16 jaar niet alleen een derde plaats met zijn tijd van 1.04.- doch hij vestigde tevens een nieuw clubrecord voor jongens onder 16 jaar en heren (was 1.04.2) Mark ten Seldam maakte op dit zelfde num mer een tijd van 1.05.8. Op de 100 m. vlinder jongens on der 16 jaar veroverde Jan Wanrooy een tweede plaats met zijn tijd van 1.09.8, bestigde hij een nieuw club- record jongens o/16 en heren (was 1.10.7) en behaalde hij de zo fel be geerde limiet voor de Nationale Kam pioenschappen. Mark ten Seldam zwom dit nummer m een tijd van 1.19.1. Tour de Junior: SCHENKING VAN f40.000,-.... ACHTERVELD - De accurate penningmeester van de int. Tour de Junior Achterveld de heer J C. de Jong werd enorm verrast toen hij op de postgiro van de Tour de Junior een bedrag zag overgemaakt van ruim veertig duizend gulden. De schenker bleef aanvankelijk onbekend. Echter de girodienst maakte spoedig een einde aan deze welkome verras sing met de mededeling dat de storting niet juist was geweest. Dus weg. veertigduizend gul den! Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE! TdJ-tassen overal gezien ACHTERVELD - De mooie wit te Tour de Juniorsporttassen worden op alle koersen gezien In Duitsland, Engeland en Bel gië ziet men de jeugdige ren ners naar hun koersen gaan met de opvallende Tour de Junior tas. Bij de nationale en provin ciale kampioenschappen ook overal Tour de Juniortassen en zelfs Neerlands baankampioen Jaap Meyer prijkt in de ..Wie lersport" met o.m zijn gele Tour de Junior trui. Een sterk maar waar verhaal. Tijdens de provinciale kampioenschappen van Utrecht zag uw verslagge ver de witte Tour de Juniortas in de auto van de KNWU consul de heer J Oskam liggen en dan te bedenken dat de KNWU Sport- commissie (niet de heer Os kam) niet bepaald pro Tour de Junior Achterveld is lel technische wedstrijdgedeelte was handen van de ACB uit Dongen, met bijzonder snel werkende tijdwaar- mers de heren A v. Gerwen, J. ruurs, K. van Iersel en W. Otten. i natuurlijk ook de speaker van de g, Jefke Jansens uit Tilburg Vier r lang heeft hij met zijn vlotte ver- sg en pittige interviewtjes het pu- iek op de hoogte gehouden van het logebeuren. Officials van de KNAC en de NRV, alsmede bestuursleden van zusterver enigingen uit Dongen, Gendt en Stads kanaal accentueerden het officiële deel van de cross. Jammer voor de orga nisatoren was, dat de opkomst van het publiek beneden de verwachtingen is gebleven. De wegblijvers hebben ech ter heel wat gemist. Vier uur spanning en sensatie krijg je niet zo vaak meer voorgeschoteld. En daar hebben LEUSDEN - Tot grote teleurstel- iog van de vele kinderen, die zo graag t eer van hun school hadden willen erdedigen, namen de Katholieke scho- d uil Leusden Centrum dit jaar (even- s vorig jaar overigens) geen deel io de school-zwemwedstrijden. Wat mmer, dat hier bestuurlijke en/of rganisatorische bezwaren van de choolleiding mochten prevaleren bo- !o het enthousiasme van de kinderen, el bestuur van de Haaien, die traditie- strouw deze wedstrijden organiseer- vraagt zich in dit verband wel af het zin heeft deze wedstrijden voort letten, indien er bij de schoollei- og(en) zo weinig enthousiasme blijkt bestaan. Zij zal zich in de komende Handen hierover dan ook nader be iden. niet eerder vond een school- 'emwedstrijd onder zulke ideale om- andigheden plaats. De kinderen van de er deelnemende scholen, t.w. de Weg- ijzer, Loysden, 't Palet en de Chris- ^ike Basisscholen uit Leusden Cen- ro, lagen dan ook al voor negenen in Een van de vele schoolkinderen in le tijdens de onderlinge zwemwed- n)den van de verschillende scholen. Foto Janus Visser. Enkele leerlingen bekijken de stand bij hun onderwijzer. het water te spartelen. Nadat 't Palet verleden jaar de wisselbeker defini tief in haar bezit had gekregen, vond nu voor de eerste maal een gewijzig de opzet plaats. Andere jaren konden scholen hun beste zwemmers meer dere malen laten uitkomen, waardoor in de praktijk slechts een beperkt aan tal leerlingen deelnam. Dit jaar moes ten er minstend 40 en mochten er hoog stens 60 kinderen één keer individueel en onbeperkt aan de estafettes deel nemen. Op deze manier werd bereikt, dat ook werkelijk een school in al haar geledin gen deelnam Slechts de volgorde van aankomst was bepalend, met dien ver stande, dat de eerst aankomende 4 pun ten, en ieder volgende steeds een punt minder toebedeeld kreeg Zwemmers, die tegen de afspraak in. toch op meer dere nrs ingezet werden (hetgeen overigens vaak uit nood gebeurde), veroverde op deze nrs. slechts één punt voor hun school. Het enthousias me onder de kinderen was groot en er werd fel gestreden om zo snel moge lijk aan de andere kant van het bad te Frank v. d. Hurk vestigde met zijn tijd van 1.06.5 op de 100 m. vrije slag jongens onder 14 een nieuw club- record (was 1 09 4) terwijl hij tevens een tweede plaats bezette. Op de 200 m. school jongens onder 14 veroverde hij eveneens een tweede plaats met zijn tijd van 3.02.4 terwijl hij tevens twee clubrecords verbeter de, n.l jongens onder 14 (was 3.09.9) en jongens onder 16 (was 3.03.6). Bertus Stegeman zwom een uitste kende 100 m. schoolslag jongens on der 10 jaar in een tijd van 1 43.6 Hij veroverde hiermede wel een derde plaats, maar bleef helaas net 0,6 sec van de Nationale Limiet verwijderd Hanneke den Herder tot slot moest het op de 100 m. vlinder meisjes onder 14 tegen de cracks van V Z.C -Ritmees ter opnemen. Ze zwom uitstekend, maar moest met haar tijd van 118.2 genoe gen nemen met een vierde plaats. Al met al mogen de Haaien op een succesvolle Kring-Zaterdagavond te rugkijken. maak meer gebruik van onze uitgebreide service Winnaar Hans op den Camp krijgt de bekers uit handen van wethouder W. A. van Zandbrink. Foto Janus Visser. ,,Dan weet ik straks wie wie is". LEUSDEN/CENTRUM - Een machtige brok autosport werd afgelopen zondag rtoond op het crosscircuit aan de Bavoortseweg. De Crossvereniging Leusden riniseerde er de eerste, officieel door de KNAC en de NRV erkende, auto- Iss in Midden-Nederland. Het is een enorme propaganda geworden voor nog jonge tak in de autosport, de rallycross. Ómdat er in het circuit nog £0 verhard gedeelte opgenomen was, kreeg deze wedstrijd de benaming auto- oss. Verder ging alles precies als op de rallycrosses in Valkenswaard. Het weer werkte goed mee en het bijna 600 meter lange parcours bleek bij- nder snel te zijn. Er kwamen dan ook uitstekende tijden uit de bus. Wet- oder W. A. van Zandbrink (met echtgenote) was vrijwel de gehele dag, als rtegenwoordiger van het gemeentebestuur van Leusden, aanwezig. Verder jen wij dr. J. H. Lantink met een EHBO-ploeg en een ambulance, de politie de brandweer, de afsleepwagen van Garage Buitenhuis, tractoren voor het isentijds weer egaliseren van de baan en de baancommissarissen van de OCA. 7—- Sep Venrooy deed het voor eigen publiek bijzonder goed, met zijn Mini ging hij verschillende manches ver- van de Hengel behoorde met schrikkelijk hard over het circuit. wel tot de snelste coureurs, ^oto ^anus Visser, de domme pech van een gebro- gaskabel stond een goede klas- in de weg - Foto Janus Visser. de coureurs, afkomstig uit Friesland, Gelderland, Utrecht, Brabant en Noord en Zuid-Holland wel voor gezorgd! LEUSDENAREN DEELDEN DE LAKENS UIT Met vijf renners deed de organise rende CVL mee. Een beetje onbeleefd was wel, dat de Leusdense gastheren grandioos de lakens uitdeelden en daar mede de grootste greep deden in de overigens welvoorziene prijzenpot. Sport is echter sport en voor eigen publiek wilden onze jongens blijkbaar eens goed laten zien, waartoe ze in staat zijn. Niet minder dan zeven rit- overwinningen gingen naar Leusdena- ren. Verder werden alle vier de man ches gewonnen en veroverden zij de eerste plaats in het persoonlijk klas sement. de teamprijs en de prijs voor de snelste rit van de dag' Het begon al direct goed in de trai ningsronde. Sep Venrooy maakte, met Piet Reijnders uit Bladel, de beste tijd (28 sec.). In de eerste manche kwamen de Leusdenaren uitstekend voor de dag Daan Speksnijder, Joop v. d. Hengel en Sep Venrooy wonnen ieder een rit. Vooral Sep Venrooy maakte een geweldige indruk met zijn tijd van 2 min. 25 sec. Dit komt neer op bijna 80 km. per uur en dat - met staande start - op een bochtig parcours op een hobbelig weiland. Venrooy won dan ook de manche en v. d. Hengel werd 2e (in 2 min. 28), vóór Reijnders (2 min. 31). Hans Op den Camp en René Groeneveld kwa men nog niet helemaal uit de verf en werden 10e en 16e 0ë^ 2e manche werd, na een bijzon der spannende strijd met Piet Reijn ders (2 min. 26), gewonnen door Hans Op den Camp in 2 min. 24 sec. Dit bleek achteraf de beste tijd van de dag te ziin. Sep Venrooy werd goede 3e (2 min. 27) Joop v. d. Hengel kreeg te kampen met kortsluiting en kon deze manche niet uitrijden. Ook Groeneveld had het niet gemakkelijk en eindigde met Speksnijder wat verderop. Hans Op den Camp ging in de 3e man che op het goede pad verder. Zowel hij, als Joop v. d. Hengel, namen elk een ritzege voor hun rekening. De tijd van Hans (2 min. 26) was iets minder dan in de vorige manche, maar toch nog voldoende voor zijn 2e man cheoverwinning. De enorme spanning in de derde manche blijkt wel uit de tijden. Piet Reijnders werd wederom 2e (in 2 min. 271 en Joop v. d. Hengel 3e (2 min. 29). Venrooy kwam met 2 min. 31 op de zevende plaats. Grote pech voor De drie snelste en best geklasseer de coureurs werden rijkelijk in de bloemetjes gezet; v.l.n.r. Sep Ven rooy (2e), Hans op den Camp (le), Piet Reijnders (3e). Foto Janus Visser. komen. Na vijf nrs. stond Loysden, dat zeer gehandicapt was door afwe igheid van de 6e klas (ï.v.m. een schoolreis je) onderaan met 18 punten, gevolgd door de Wegwijzer met 25 punten, terwijl het Palet en de Christelijke basisscholen de leiding hadden metl ieder 27 punten. Na 15 nrs. was de> stand- Loysden 57; Wegwijzer 64; Pa let 75. Chr. Basisscholen 76. De spanning aan de top steeg enorm en het was jammer, dat niet alle leer krachten en veel meer ouders aanwe zig waren om hun kinderen aan te moe digen. Na 20 nrs. leidde het Palet met 109 punten, gevolgd door de Chr. Basisscholen met 101. Zelfs de zeer spannende estafettes, waarbij én de kinderen én de supporters alles op alles zetten, konden de leiding gevende posities van het Palet niet meer aan tasten. De eindstand werd Palet 116, Chr. Basisscholen 108; Wegwijzer 80, Loysden 67 De bij deze gelegenheden altijd aan wezige 'wethouder van Onderwijs, de heer W. A. van Zandbrink, overhandig de hierna de door de Haaien beschik baar gestelde prijzen, t.w. een fraaie bokaal voor het Palet en voor de an dere scholen lauwertakken, waarbij de gecombineerde Chr. Basisscholen uiteraard twee tweede prijzen ontvin gen.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5