{echtsbescherming burgers plan lozendaal komt niet in het edrang Tuin- en kamerplanten t.b.v. Blijhof-bouw Snelheids beperking Geslaagden Don Bosco Klachten over geluidshinder autocross ILLEGAAL BOUWEN MAG NIET (DEPUTEERDE STATEN ANTWOORDEN OP VRAGEN VAN p.B. ALLARD: een reden opheffing roenstichting li Gestolen tas gevonden Politie waarschuwt tegen inbraak geparkeerde auto's Rechter over de zaak Zwan: Niet tot sloop overgaan, vindt mr. Quant Gewijzigde openings ti j den postkantoren Lensden Botsing op de Langesteeg DOOR WERK ZAAMHEDEN AAN BRUG: Ooievaars- horsterweg vandaag afgesloten Koelkast opengebroken de redaktie) USDEN-CENTRUM - Deze week gaven Gedeputeerde Staten van Utrecht jord op vragen van het statenlid K.P.B. Allard te Soest over het ontwerp- .eiDmiogsplan Rozendaal en de daarbij behorende Groenstichting. In het al sen zijn G.S. van mening, dat geen enkeoe sprake is van een in gedrang komen de rechtsbescherming van de burger. Bovendien achten G.S. geen enkele d aanwezig om de Groenstichting op te heffen. Het ingekorte plan Rozendaal iG.S., wordt thans aan de jongste ontwikkeling aangepast en zal als ontwerp smmiDgsplan op korte termijn ter inzage worden gelegd. Volledigheidshalve jcercn wij in dit artikel niet alleen de antwoorden van G.S., maar ook de ito eDi zoa*s ^eze °P april van dit jaar door de heer Allard zijn gesteld. ch:' goi :rip. ny. )ERDAG 21 JUNI 1973 LEUSDER KRANT de vragen: 5 het college op de hoogte van Ir inhoud en strekking van de in de Leusder krant van 7 oktober 971 en van 12 april 1973 ïnge- Mden artikelen met betrekking ot het bestemmingsplan Rozen- hal" te Leusden? s bi] uw college bekend, dat er ontwerp - bestemmingsplan (Rozendaal" heeft bestaan? !o ja, wat is de reden dat hiervan ;een ter visie legging heeft plaats jehad. ook niet ten aanzien van e tranches? Zo neen, op welke ronden is de bouw van de le lacljnnche gerealiseerd? cht u de rechtsbescherming van e burger ten deze niet veront- cbtzaamd? M odien op grond van art. 19 WRO, uncto art. 50 WW lid 8 zou zijn bijl ebouwd, op welke data en onder ielke nummers zijn de verklarin- en van geen bezwaar verstrekt? s nadrukkelijk rekening gehouden net het vereiste in art. 7 lid 3 nn het besluit op de RO ten aan- len van de economische uitvoer baarheid van het in uitvoering brengen gedeelte van het to- lalplan, zodat ook in het uit te oeren gedeelte evenwicht bestaat ussen de planonkosten en plan- ntvangsten? Jent u niet met mi] van mening, at indien een openbaar gemaakt otaalplan niet wordt gerealiseerd, le kopers van het gerealiseerde jedeelte in die zin reeds tekort fordt gedaan, dat er een waar- evermindering van het door hen jekochte onroerend goed is ont- StaarU lent u niet met mij van mening, lat additionele heffingen op de jrond bij een grotere, dan ge tonde bebouwingsdichtheid, - in iet kader van de eis van eco nomische haalbaarheid, - alsook ►effingen t.a.v. het openbaar froenonderhoud-, achterwege dien den te blijven en derhalve de Groenstichting" dient te worden opgeheven? Is de door b. en w. van Leusden in het openbaar opgegeven reden van stopzetting van deze bouw een «eergave van de juiste toedracht geweest? neen, wat is de werkelijke reden geweest? (Voorstelbaar zou rijn een ingrijpen van hogerhand bij te grote afwijkingen van de ingediende planopzet). Bent u niet met mij van mening, dat indien er geen goedge keurd bestemmingsplan „Roozen- daal" aanwezig is, de wettelijke basis aan het huidige (gereali seerde) „Roozendaal" ontbreekt en er dus sprake kan zijn van een (oog) niet goedgekeurd bestem - f ï?lr|gsplan? ou u deze vraag in bevestigende n kunnen beantwoorden, bent u dan met mij van mening, dat hel lingen, van welke aard dan ook )p deze onwettige situatie achter wege dienden te blijven, dan wel, ro ze toch door de Gemeente wor den geheven deze terstond onge daan behoren te worden gemaakt en als onrechtmatig verkregene Khoren te worden geretourneerd ian de betrokkenen? -i|n GS bereid nadere informatie O'er deze aangelegenheid te ver ghaffen, dan wel stappen te doen "idernemen, die de rechten van de Nrger (koper) waarborgt en ge- flen en nog te lijden schade ^stelt o m. door de ontbinding *nde Groenstichting", onrecht- totig verklaring van de extra fcffingen en terugbetaling van de- laatste0 Zot "a nn a_> ban toelichting den, als projectontwikkelings maatschappij Eurowoningen o.m. mede, dat besloten was de con tractueel voorgenomen verkoop van de 476 kavels voor de tweede tran che niet door te laten gaan en ter voltooiing van het plan nog slechts 78 kavels zouden worden verkocht en gebouwd. In feite zijn van de, met veel tam-tam (via radio en tv) aangekondigde, bouw van de 1094 drive-in-woningen in het bestemmingsplan ..Roozendaal", slechts 476 gerealiseerd, waar door aan de planopzet met name óók t.a.v. de economische haalbaar heid (onkosten en ontvangsteneven- wicht) ernstig geweld is aangedaan. ANTWOORDEN VAN G.S. 1. Deze vraag kan in zin worden beantwoord. bevestigende woensdag 3 juni 1969, om 15.00 onthulde oud-minister van 'Ikshuisvesting en ruimtelijke or- üng, ir W F. Schut, in aanwe- gheid van vele autoriteiten in het |ryormd Centrum in Leusden- Wrum een oogverblindende ma- e,te van 1094 z.g. drive-in-wo- beter bekend geworden als >rtf 'ur°woningen", te bouwen als één j heel in Leusden-Lentrum, te rea- 0 'eren in drie fasen, respectie- "Jk 398, 476 en 220 woningen. nderdag 29 juli 1971, deel- D zowel het college van de bur- hieester en wethouders van Leus 2. Het is ons bekend, dat een ontwerp- bestemmingsplan .Rozendaal" dat de mogelijkheid bood tot oprichting van 1094 woningen, op 7 mei 1969 door de Provinciale planologische commissie is behandeld. Tot een ter inzagelegging in genoem de vorm is het niet gekomen, omdat - na afronding van de werkzaamheden, die tot de terinzagelegging van hetont- werp-plan hadden moeten leiden - de eerste ontwikkelingen worden gesigna leerd, die oorzaak zijn geweest dat de bouwstroom na 476 woningen werd be ëindigd. Inmiddels waren - vooruitlo pende op genoemd bestemmingsplan - door ons, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke orde ning, juncto artikel, lid 8. van de Woningwet, verklaringen van geen be zwaar afgegeven onderscheidenlijk ten behoeve van de oprichting van 398 en van 78 woningen. Voor het overige deel van het ontwerp-plan werden nieu we contracten gesloten op basis vaneen ander type woning. Na de inkrimping van het ontwerp-bestemmingsplan „Rozendaal" tot een bouwruimte voor 476 woningen is - onder de benaming ontwerp-bestemmingsplan „Alands- beek" - voor het oostelijk deel van het oorspronkelijke plan een nieuw ont werp-plan tot ontwikkeling gebracht, dat plaats moet bieden aan 667 wonin gen. Evengenoemd ontwerp is onder werp van bespreking geweest inde ver gadering van de Provinciale planolo gische commissie van 11 januari Het ingekorte plan „Rozendaal" wordt thans aan de jongste ontwikke ling aangepast en zal als onwerp-be- stemmingsplan op korte termijn ter inzage worden gelegd. Al moge bedoel de terinzagelegging nog niet hebben plaatsgevonden, dit geldt niet voor de bouwplannen, die tot de gedeeltelijke realisering van het ontwerp-bestem mingsplan „Rozendaal" hebben geleid In beide gevallen heeft het onderwerpe- lijke bouwplan gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie van Leusden ter inzage gelegen. Deze ter- visielegging is tevoren bekendgemaakt, waarbij de belanghebbenden in de ge legenheid zijn gesteld bij burgemeester en wethouders schriftelijk bezwaren in te dienen. Noch tegen het bouwplan van de 398 woningen, noch tegen dat van de 78 woningen zijn destijds bezwaren ingediend. 3. Nu tegen de realisering van de onder 2 bedoelde bouwplannen geen bezwaren zijn ingebracht, valt niet in te zien in welk opzicht de rechtsbescherming van de burger in sterkere mate in het gedrang kan zijn gekomen dan aan het anticiperen op een bestemmingsplan in het algemeen genomen min of meer inherent is. In de regeringsnota over de open baarheid bij de voorbereiding van het ruimtelijk beleid, die de ambtsvoor ganger van de huidige Minister van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning bij brief van 19 september 1972 aan de Tweede Kamer heeft aangeboden, wordt dienaangaande opgemerkt dat an ticipatie op een bestemmingsplan, dat nog in procedure is of zelfs nog in pro cedure moet worden gebracht, oneven redig nadeel met zich kan meebrengen voor degenen, die voornemens zijn tegen het plan bezwaren in te dienen of beroep in te stellen Zolang de anti cipatie alleen gehanteerd wordt ten aanzien van de niet omstreden gedeel ten van het plan, doen zich doorgaans geen moeilijkheden voor, maar zodra ook op aangevochten gedeelten wordt vooruitgelopen, ontstaat behoefte aan een grotere rechtszekerheid. 4. De verklaringen van geen bezwaar onder 2 bedoeld hebben wij afgegeven, onderscheidenlijk: a. op 19 december 1969, onder nr 3118R0/3673, afdeling 5 voor 398 woningen; b. op 5 november 1971, onder nr 1710R0/2285, voor 78 woningen. 5. De economische uitvoerbaarheid van het gerealiseerde deel van het oorspronkelijk ontwerp-bestemmings plan „Rozendaal" eist geen afzonder lijke beoordeling, doch moet worden aangetoond op basis van een exploitatie begroting voor de gehele eerste fase van het te realiseren structuurplan. Het ingekorte plan dient te worden bezien in relatie tot de andere bestemmings plannen, die te samen met „Rozendaal 1" - het exploitatiegebied Leusden- Centrum Fase 1 vormen, te weten: „Alandsbeek", „Rozenboom", „Ro senberg", ,,De Biezenkamp" en „Groenhouten". In zijn totaliteit kan het genoemde exploitatiegebied - naar is gebleken - als economisch uitvoerbaar worden aangemerkt Het door de vragensteller bedoelde evenwicht tussen kosten en op brengsten is - voor wat het ontwerp- bestemmingsplan „Rozendaal" be treft - ook thans nog aanwezig, niet tegenstaande het feit dat in de ooste lijk deel van het oorspronkelijke plan („Alandsbeek") andere woonvormen worden geraliseeerd. 6. De opvatting, dat eigenaren/bewo ners van woningen in gerealiseerde deel van het plan schade zouden kunnen lij den als gevolg van het feit dat het oor spronkelijke plan niet in zijn totaliteit zal worden uitgevoerd, kunnen wij niet delen. Het gerealiseerde deel is een zelfstandig - geheel afgerond - geheel. Hierin zijn al die extra voorzieningen opgenomen, die in het voornemen heb ben gelegen zoals een zwembad, bij zondere speelvoorzieningen voor de jeugd met speelsloten en een speel- eiland. Zowel in het gebruik als in het beheer van de bedoelde voorzie ningen hebben de bewoners een ruime mate van inspraak. Dat geldt ook voor het ruim opgezette groenplan. Van „waardevermindering" kan - naar ons inzicht - alleen reeds hierom geen sprake zijn omdat de kopers de eigendom hebben verkregen van een - naar veler oordeel - bijzonder attrac tief en relatief weinig voorkomend wo ningtype, gesitueerd in een volkomen daaraan aangepaste omgeving. 7. Ook ten aanzien van deze vraag me nen wij met de vragensteller van mening te moeten verschillen. De hier bedoel de additionele heffingen, alsmede het instituut van de Groenstichting, vloeien rechtstreeks voort uit de gesloten over eenkomsten naar burgerlijk recht, wel ke tot doel hebben de in het plan voor ziene groenvoorzieningen, recreatie terreinen en verdere installaties aan te leggen en te exploiteren. De heffingen en de bedoelde stichting hebben met het bestemmingsplan als zodanig met uitstaande, noch met het feit dat het bestemmingsplan in zij totaliteit niet zal worden gerealiseerd. Ook al moge het oorspronkelijke ontwerp-bestem mingsplan „Rozendaal" thans zijn ver kleind, dit heeft niet tot gevolg gehad dat de bebouwingsdichtheid van het in middels gerealiseerde deel van het genoemde ontwerp - tegen de oor spronkelijke opzet in - is opgevoerd. Met betrekking tot de z.g. Groenstich ting zouden wij er nog op willen wij zen dat de wens van het gemeentebe stuur om de toekomstige eigenaren/ bewoners de nodige „inspraak" te ver lenen er toe heeft geleid de aanleg en het onderhoud van de groenvoorzie ningen onder te brengen in een stich ting, waarin zowel de eigenaren/bewo ners, N V Eurowoningen, als de ge meente zelf zijn vertegenwoordigd. Voor opheffing van de Groenstichting achten wij dan ook geen enkele grond aanwezig 8. Wij hebben geen enkele reden om aan de oprechtheid van het gemeentebestuur te twijfelen, zodat wij het nauwelijks nodig achten mede te delen, dat de ope ning van zaken, welke door het gemeen tebestuur in het openbaar is gegeven, met de feiten in overeenstemming is Van enig ingrijpen van hogerhand is geen sprake geweest. De moelijkheid waarmede het ge meentebestuur werd geconfronteerd, kwam - zeer in het kort - hierop neer, dat ten gevolge van de inflatie de loon- en materiaalkosten zo sterk stegen dat na de doorberekening de prijs van de woningen te hoog werd voorde midden groepen, waarvoor deze in feite be doeld waren Toen daarna het bouw- tempo de afzetsnelheid ging overtref fen, werd besloten de bouw niet door te zetten. Wij achten het een wijs beleid, dat in „Alandsbeek" een woningtype zal worden gebouwd, dat financieel gezien beter m de markt ligt Het gemeentebestuur treft dan ook niet de minste blaam. 9. Al geven wij aan het bouwen op ba sis van een goedgekeurd bestemmings plan verre de voorkeur, het gaat naar ons inzicht niet aan om van een „on wettige situatie" te spreken indien - vooruitlopende op een bestemmings plan - toepassing is gegeven aan arti kel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening juncto aetikel 50, lid 8 van de Woningwet. Voor een dergelijke opvatting achten wij te minder grond aanwezig nu het ontwerp-bestemmings plan, waarop is geanticipeerd, op kor te termijn ter inzage zal worden gelegd. Ook - los van het vorenstaande - valt niet in te zien op grond waarvan de meergenoemde heffingen onwettig zou den zijn of als onrechtmatig verkregen aan de betrokkenen zouden behoren te worden geretourneerd, nu deze voort vloeien - gelijk reeds gesteld - uit vrijwillig gesloten contracten, die, voor zoveel nodig, de vereiste goedkeuringen hebben verkregen. Immers volge artikel 1374 van het Burgerlijk wetboek - strekken alle wettelijk ge maakte overeenkomsten degenen, die dezelve hebben aangegaan tot wet 10. In het voorafgaande hebben wij naar volledigheid gestreefd, zodat wij voor het verschaffen van nadere informatie- hoezeer hiertoe ook bereid - onvoldoen de termen aanwezig achten. Nog daar gelaten dat ons de bevoegdheid hier toe ontbreekt, achten wij evenmin ter men aanwezig om stappen te onder nemen, die tot ontbinding van de Groen stichting en tot ongedaanmaking van andere privaatrechtelijke verplich tingen zouden kunnen leiden. (Van de radaktie) LEUSDEN -aan de R. K. Technische school Don Bosco te Leusden/Zuid slaagden de volgende leerlingen: Afdeling Metaaltechniek (P.stroom): Jan Baars, Hans Bom, Henk Dorussen, Henk van Dijk. Ronald Geerdink, Jan Hin, Peter de Jong, Wim de Kroon, Henkjan v. Manen, Rob v. d. Nieuw- boer, Pirn v. Nynatten, Donald Putman, Benny Seegers. René Sontrop, Peter Stoltz, Pieter Willems, Sjoerd Witte brood, Adne v. d. Zandt. Afgewezen: 4 met 3 leerlingen wordt het examen voortgezet. Afdeling Metaaltechniek (T-stroom): Martijn Hoogenbosch, Jan Koop, Theo Schaars, Wim v. d. Weem. Leendert de Weyer Afdeling Bouwtechniek (P-stroom): Karei ter Beek. Alex v d. Berg, Cor van Dam, Joep v. d. Dungen, Jan Dijkhof, Jan Eybergen, J. v Hamers- veld, Gerard Hofhuis, Paul Kalverboer, Jos Min, Erik Obdeijn, Gerard Rutten, Nico Tijmensen, Hans de Vette. Afgewezen: één leerling Afdeling Bouwtechniek (T-stroom): Pieter Bokkers, René v d. Hoogen, Jos Kuiper, Harry v. Ruitenbeek. Afd Elektrotechniek (P-stroom): Pieter Dullaert, Sjaak v. d Hengel, Paul v d Hoff, Eric Jeelof, Rien Kohier Clemens Kroon. Marcel Lagas, Leo Lorist, Hans v Mackelen- bergh, Arie v. Manshanden Corol Mors- sinkhof, Bert Stegeman, Janw. van Swaay. Met één leerling wordt 't exa men voortgezet. Afgewezen geen. Afd. Elektrotechniek (T-stroom): Frans Commandeur, Rob Hofs, Rudie de Jong, Wim de Jong, Jean Thie, Eddy Tonissen, Frank Verheggen, Wil ly Wolf. Robertjan Zonneveld Afge wezen: één leerling Vuto-dagcursus Peter van Asch, Jan Blooi, Adrie Donselaar, Wouter Elzenga. Henny Hoogstraten, Jan Janssen, Dick v h Klooster. Jan Oost. Wim Riemens, Kees Rietveld. Henk v. Rouwendaal. Frans Schothorst, John Vergouw, Jean Winia, Ad v. d. Brom, Rob de Dreu, Hans v. d. Haar, Gerard Hullegien, Cock de Jong, Antoon v Laar, Jan Langemaat, Henk Malestein, Jos Mol, Chris van Asch, Willy Bruynse, Ad v. Eekelen, Theo de Froe, Karei Huy- Vuto-dagcursus vervolg gen, Jos v. d. Klashorst, Ben Klink, Jos v. Nieuwenhuizen, Peter v. Oost veen, Hans Ramselaar, Jan Rikken, Cor v. Rouwendaal, Pierre Rijsdijk, Rob Sips, Dirk Slagter, Frans Snij der, Lammert Vedder, Jan Wiessen- berg. LEUSDEN - Wanneer u op maandag t/m vrijdagavond volgende week tus sen zes en acht uur 's avonds een vent- bel hoort luiden, is dat de plantenwa- gen van Speel- en rekreatievereniging „Blijhof", waar u zowel voor de tuin als voor de vensterbank planten kunt aanschaffen. Op vrijdagavond tijdens de avondverkoopuren staat bovendien een stand met snijbloemen bij het winkel centrum in De Biezenkamp. In samenwerking met de firma's „Eu- rofleur", Ton Hilhorst Oudshoorn Het Viadukt, Res Nova en Van Beers uit Leusden voert „Blijhof" deze aktie als de eerste van een serie fondsenak- ties voor het Bouwfonds Blijhof. Dit Bouwfonds is bestemd voor de uitbrediding van het klubgebouw op het speelterrein aan de Ansfnduslaan, waarvoor de plannen reeds vorig jaar werden gemaakt en die ook uitvoerig in de Leusder Krant werden besproken Zoals u weet, werd gelijk met dit bouw plan een voorstel tot rekonstruktie van de speeltuin zelf behandeld, waar mee inmiddels een begin is gemaakt en die nog dit jaar zal klaarkomen. In het jaar 1974 hoopt „Blijhof" de nieuwbouw te starten Voor de nieuw bouw is deze maand bij de RABObank in Leusden een aparte rekening ge opend nummer 335903800 ten name van Bouwfonds Blijhof. Een eerste gift van f 100. - is hier inmiddels op bin nengekomen! Blijhof zal zelfs mid dels deze plantenverkoopaktie dit sal do zien te verhogen. Voor het komende jaar staan bo vendien nog een aantal aktiviteiten op het programma, waarvan de opbrengst in het bouwfonds gestort zal worden. Er wordt gewerkt aan een groot tuinfeest voor kinderen en volwassenen in au gustus, een loterij, die kort voor 5 de cember haar prijzenpot uitloot; sur- pnsegedichtenservice; een zegeltjes- spaaraktie, en een rommelmarkt. Dat het zó maar een bijdrage storten op de bouwrekening op prijs wordt gesteld, zal u duidelijk zijn. Wanneer u in de week van 25 t/m 29 juni bij de „Blijenhofwagen" tuin en kamerplanten koopt, weet u dat u hiermee een bijdrage levert aan het speel- en rekreatiewerk voor alle kin deren van Leusden. LEUSDEN/ZUID - In verband met de werkzaamheden verbonden aan de uitbreiding van het zwembad in het Burgemeester Buiningpark te Leusden, is ter bescherming van overstekende voetgangers en wielrijders een snel heidsbeperking ingesteld. Het betreft hier het gedeelte van de Bavoortseweg tussen de spoorwegovergang van de Maanweg en de te realiseren centrum- weg. De snelheidsbeperking is vastge steld op 50 kilometer. De betreffende verkeersborden zullen dinsdag 19 juni aanstaande worden geplaatst, en de politie verzoekt het publiek er rekening mee te willen houden, dat de beper king diezelfde dag in gaat. ïn^uri w A "j ™o *au inge- te zijn ontvreemd. De eigenares komen afhalen op het pol: LEUSDEN/ZUID - Vrijdag 15 juni werd door een vijftien jarige jongen een tas gevonden in Den Treek. Deze tas bevatte een paspoort, twee rijbe wijzen, een kentekenbewijs en andere waarde papieren. De jongen bracht de tas bij de politie Bij onderzoek bleek, dat deze tas was gestolen uit een te Ede geparkeerd staande auto Uit de tas bleek een bedrag van f25,-- konde op het politiebu- LEUSDEN/ZUID - Zondag 17 juni kwamen bij de politie enige klachten binnen over geluidshinder, afkomstig van het terrein, grenzend aan het parkeerterrein van het zwembad, waar de autocrossclub Leusden een auto cross had georganiseerd Aangezien dit de eerste cross was, die de club op tour zette, kleefden er nog wel enkele schoonheidsfoutjes aan. Maar dé liefhebbers en beoefenaars van au- tocresses moeten ook zeker hun ple zier eens kunnen beleven. De geluidsinstallatie stond in het midden van het terrein opgesteld met vier luidsprekers, die het geluid over brachten naar de hoeken van het ter rein. Het geluid van deze luidsprekers werd niet onderbroken door huizen of bomen in de omgeving en kon zich in verschillende richtingen voortplanten. De politie stelde een onderzoek in. In de vergunning bleek geen bepaling over de sterkte van de geluidsfrequen tie. De politie vond het geluid wat te hard. Op haar verzoek stelden de or- van de betreffende dienst der gemeen te Leusden was daarover Leges be taald Hierin een toestemming tot ver bouwing ziende, was hij vervolgens daartoe overgegaan, hetgeen door de gemeente als on-oorbaar werd aange merkt, waarop de last tot afbreken werd versterkt. LEUSDEN - Op- woensdag 13 juni diende in Utrecht een kort geding aan gespannen door mr. Quant namens de eigenaar van het pand Arnhemseweg 2 te Leusden, tegen de gemeente Leus den De woning was destijds door wo- ningruil verworven, maar voldeed niet aan de eisen, welke de bewoner wilde stellen om zijn gezin naar behoren te kunnen huisvesten. Hij had stappen on dernomen om toestemming te krijgen voor een verbouwing, die aan zijn eisen zou tegemoetkomen en had, nadat een en andermaal de tekeningen waren agge- keurd, uiteindelijk een tekening kunnen overleggen, die technisch aan de te stel len eisen voldeed. Voor de medewerking Hiermede wilde de eigenaar geen ge noegen nemen, zodat een kort geding werd aangespannen, dat in Utrecht diende voor de president der rechtbank, prof. mr. v. Dijk Naar verwacht kon worden heeft de president zich strikt formeel uitgesproken Illigaal bouwen mag niet. De eis werd afgewezen De overwegingen zijn zeer uitge breid. zodat de zaak naar het Hof in Amsterdam gaat Mr Quant wil nu b. en w. van Leus den dringend in overweging geven om niet tot sloop over te gaan, alvorens een eindvonnis via normale procedure is gewezen Men hoopt voor de bewo ners alsnog het goede te bereiken nanisatoren het geluid zachter af. Bovendien zal de politie adviseren bij een volgende cross de luidsprekers te plaatsen op de vier hoeken van het terrein, en iets schuin naar boven ge richt. Het geluid komt dan meer sa men op het midden van het terrein en zal de omwonenden minder hinder ver oorzaken. (van de redaktie) LEUSDEN - De openingstijden van de postkantoren te Leusden/C en Leus- den/Z zijn vanaf 18 juni gewijzigd en wel als volgt: Het postkantoor van Leusden/ Centrum begint 's morgens een uur eerder De openingstijden van maandag tot en met vrijdag zijn nu: van 8.30 uur tot 12.30 uur, van 14 uur tot 15 uur en van 17 uur tot 18 uur Het postkantoor van Leusden/Zuid (prinses Irenelaan) is op dezelfde tij den geopend op maandag, dinsdag,don derdag en vrijdag Op woensdag is dit kantoor alleen geopend van 8.30 uur tot 12.30 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 11 juni vond een aanrijding plaats op de Langesteeg te Leusden-Centrum De weg ter plaatse is zeer smal, en be stuurders van auto's van beide zijden dienen in inhammen op elkaar te wach ten om te kunnen passeren Door een misverstand tussen een tweetal be stuurders van personenauto's, de heren H D. uit Leusden en C J T even eens uit Leusden, reden deze auto's gelijktijdig de smalle weg op en reden tegen elkaar aan Er ontstond aan de zijkant van beide auto's materiele scha de tas komen reau. De politie maakt het publiek er op attent, dat het tijdens het parkeren, hetzij in Den Treek, hetzij op een parkeerplaats, geen waardevolle voor werpen, geen tassen met geld en/of waardepapieren, foto toestellen, verre kijkers en dergelijke in de auto moet achterlaten bij het zich voor kortere of langere tijd verwijderen van de auto. De politie acht het zeer riskant, zeker in de komende vakantieperiode, dingen van enige waarde onbeheerd, zichtbaar of min of meer verborgen in een geparkeerde auto achter te laten. Er zijn altijd lieden, die in een geparkeerde auto kijken, en een ruitje is snel en gemakkelijk geforceerd Deze „belangstellenden" gaan gewoon in de auto zitten, en eigenen zich, on opgemerkt voor voorbijgangers, aller lei voorwerpen toe. Beter kunnen de voorwerpen of op de wandeling wor den meegenomen of achter slot en grendel worden gesloten in de koffer- berging. Wanneer al personen bezig zijn met het scharrelen in kofferbergingen dan valt dit het publiek sneller op. LEUSDEN/ZUID - Op donderdag 21 juni aanstaande zal worden overge gaan tot herstel van het brugdek in de Ooievaarshorsterweg. De werkzaam heden zullen de gehele dag duren, zo dat de Ooievaarshorsterweg die dag voor het doorgaande verkeer zal zijn afgesloten. De werkzaamheden zullen een hele dag in beslag nemen. Voor de voetgan gers is wel gelegenheid om gebruik te maken van een (improvisonsche) brug van en naar Den Treek. Voor automo bilisten is de weg de gehele dag afge sloten. LEUSDEN/ZUID - In de nacht van zondag 10 op maandag 11 juni werd een koelkast, die voor de hoofdingang van Restaurant „Albert's Corner" was geplaatst, opengebroken. De inhoud van de koelkast, die voornamelijk bestond uit jenever, frisdranken en bovendien uit allerlei attributen, werd ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in

Leusder Krant | 1973 | | pagina 7