Op de draaitafel The Beatles Boogie Special: Rob Agerbeek THE BEST OF REDBONE meer „in".... Verloven is vandaag niet LEUSDER HEITJES *51? 03496-1495 ROCKINAND HANDCLAPPIN ONZE MEDEWERKERS: Rijk de Gooyer en z'n Nellie v. d. Heuvel LEUSDER KRANT Cocktail- trio naar Rhodos Joop de Knegt is weer ,4n het leger" „Clair-obscure"-mood-LP van Wim Stolwijk .Arizona" nieuwe single van Buffoons DONDERDAG 28 JUNf 1973 LEUSDER KRANT Rijk de Gooyer. .Nellie v. d. Heuvel Uit De Vierde Klas"/,,Slow Motion" - Rijk de Gooy er. ..Nellie v. d. Heuvel Uit De Vierde Klas" is een uitstekende Nederlandse bewerking van de bekende top tien-hit ..Tie A Yellow Ribbon" van de groep Dawn door Herman Pieter de Boer. Rijk de Gooyer is bij het grote pu bliek in eerste instantie bekend als aangever in het duo Johnny Rijk Tevens spreidt hij regelmatig opval lende talenten ten toon als film-akteur, zoals b.v in de film .,De Inbreker" Daarnaast beschikt hij over een voor treffelijk stemgeluid. Rijk wordt sfeer- njk begeleid door het orkest o.l.v Rinus van Galen en vokaal ondersteund door Letty de Jong Voor de B-kant kozen Rijk en producer Lion J Swaab het nummer ..Slow Motion", waarvan de muziek door Ruud Bos en de tekst eveneens door Herman Pieter de Boer werd geschreven. Rijk de Gooyer doet met z'n Nellie een duidelijke gooi naar de begeerde hitparade. Zeker na z'n dacerende TV-optreden in de laat ste „Eén van de Acht". (CBS-stereo- 1556). „The Beatles Boogie Special" - Rob Agerbeek. CBS S-65611. „Ik ben zeer tevreden over de ge vonden vorm voor deze plaat. Een vorm, waardoor het boogie woogie- element niet verloren is gegaan. Ook de opname is zeer goed", zegt boogie woogie-pianist Rob Agerbeek over zijn tweede CBS-elpee, een produktie van Chris Hinze. De eerste LP van Ager beek op CBS „Boogie Woogie Party" bevatte composities van boogie woogie- giganten als Meade „Lux" Lewis, Al- bert Ammons en Pete Johnson. Op deze nieuwe langspeler staan twaalf befaamde Beatles-komposities die door Agerbeek - waarlijk een meester op de 88 toetsen - zeer be kwaam zijn gei'ntepreteerd. „Ik hoop bij elk stuk een passende onderhand i; Link Wray. kontrakteren, die reeds door een andere onderneming buiten de studiodeur was gezet. Uiteindelijk was het platenmaat schappij CBS, die het in 1959 waagde om op het label Epic met Link Wray's formatie in zee te gaan. Voor Epic nam de Indiaanse artiest Link Wray met zijn Raymen daverende rockers als de reeds genoemde Rawhide" en „Comanche" op maar ook opnamen als „Caroline", „Right Turn", „Dixie Doodle" en „Hand-Clapper" waren rockende spetters waar de vonken van af vlogen' Het recept hiervoor was simpel, maar doeltreffend Aan zijn basis - fromatie, bestaande uit Link Wray (sologitaar), Shortv Horton (bas gitaar en drummer Doug Wray (Link's jongere broer), werden een prima ram melende pianist en een gierende sak- sofonist toegevoegd. Vermoedelijk heeft Verncn Wray (een oudere broer) ook nog aan verschillende Epic-op- namen meegewerkt. Tot 1963 zou Link Wray onder kon- trakt bij Epic blijven, waarna de gi tarist nog opnamen maakte voor andere labels. Maar de meest stampende, rockende en rollende opnamen maakten Link Wray and his Raymen toch voor Epic. De elpee, die CBS na uitbrengt en slechtst voor één tientje in de han del komt, is er een overtuigend be wijs van! De uitgave van deze langspeelplaat kwam tot stand in samenwerking met het rock roll-magazine „Rockville International" (eindredaktie Adri Sturm), Postbus 3, Middelburg. (CBS- S-53267). de wijze in geslaagd Het is een bij zonder swingende plaat geworden, waar ik met bijzonder veel plezier naar heb geluisterd en naar ben blijven luisteren. Vooral dat laatste is voor mij een maatstaf ten aanzien van de kwaliteit van een plaat. „The Beatles Boogie Woogie Special" is een plaat, die ik iedereen van harte kan aanbe velen. Niet alleen een plaat voor de Boogie-woogie-fans, maar zeker ook voor de Beatles-aanhangers, die nog steeds met weemoed terugdenken aan die goeie gouden tijd van de echte Beatles. Voor hen is deze plaat een bijzonder talentvolle ode aan hun bloed eigen Beatles. Want Agerbeek heeft zich er niet met een Jantje van Leiden van afgemaakt, maar is met zorg tewerk gegaan. Het resultaat is er dan ook wel naar. Fijne swingende muziek, reeds op verschillende manieren ge bracht, zelfs op een kerkorgel (Louis van Dijk), nu in boogie-woogie-stijl! Uitgebracht door CBS te Haarlem op CBS S-65611. In uitstekend stereo. Bel voor vraag en aan bod, koop en verkoop, huur en verhuur Advertenties in deze ru brieken kosten 66 cent per regel 4% b.t.w. Bij geen contante beta ling administratiekos ten 0,75, adres te be vragen bureau en brie ven onder nummer kos ten ƒ1,extra. Bewijsnummers (uitslui tend op verzoek) ƒ0,25 extra. De landbouwproduktie van China is nog niet voldoende om in de behoefte van het land te voorzien, zo meldt het officiële Chinese maandblad „China in wederopbouw". De landbouwproduktie is over het algemeen nog niet groot. De mechanisatiegraad is nog erg laag en de landbouw is nog niet volledig in staat het hoofd te bieden aan na tuurrampen. Het platteland levert nog onvoldoende granen en grondstoffen om de groei van de industrie te kunnen on dersteunen, aldus het blad. gevonden te hebben De tempi zijn zo veel mogelijk orgineel gehouden", zegt Rob Agerbeek zelf over zijn „The Beatles Boogie-Woogie Special"-LP De twaalf opgenomen Beatles-songs zijn: „Can't Buy Me Love" „Lady Madonna", „Ticket To Ride", „Hey Jude", „Love Me Do", „Dizzy Miss Lizzy", „The Word", „Day Tripper", „Ob-La-Di, Ob-La-Da", „I Wanna Hold Your Hand" en „A Hard Days Night" Rob Agerbeek heeft zich met het uit gangspunt om dit repertoire te gebrui ken in de gedachtengang verplaatst van de oorspronkelijke boogie woogie-pia- nisten, die, naast speciaal voor deze stijl vervaardigde komposities, maar al te graag teruggrepen op populaire songs uit hun tijd Agerbeek is daar op een uitsteken- Rob Agerbeek. „Rockin' and Handclappin' with Link Wray and His Raymen". De hernieuwde belangstelling voor muziek uit de vijftiger jaren - die nu alweer enige jaren gaande is - heeft het voordeel dat er naast veel oud hitwerk, van zo'n vijftien jaar geleden, ook enkele artiesten aan bod komen, die aan het begin van hun karrière tussen wal en schip vielen. Gitarist Link Wray is zo'n figuur! In het ge drang van andere instrumentale rock an roll-groepen als Bill Black's Com bo, The Champs, Duane Eddy, Johnny and The Hurricanes en The Ventures, om maar enkele te noemen, werden de platen van Link Wray and his Raymen bij het grote publiek nauwe lijks opgemerkt. Achteraf gezien een uiterst merkwaardige zaak, want Link Wray en zijn mannen maakten aan het eind van de jaren vijftig schitterende instrumentals als „Ramble", „Raw hide", „Comanche" en „Run Chicken Run". Wel heeft het er even op geleken dat ook Link Wray het helemaal zou gaan maken. Dat was in 1958. toen zijn formatie voor Archie Bleyer's Cadence label zijn - nu veel gezochte „Rum ble" opnam. (Bij een derde opname voor Epic zou het nummer „Ramble" gaan heten). Maar het was diezelfde Archie Bleyer - op dat moment de grote man achter artiesten als The Everly Brothers. Andy Williams en The Chordettes - die er voor een be langrijk deel debet aan was, dat Link Wray de grote sprong naar „fame" en „fortune" niet zou maken Archie Bleyer kon zich namelijk niet ver enigen met de karakteristieke, enigs zins dreieende. sound van Link Wray. Om die reden werden, na een aantai probeersels in het country western- idioom, geen nieuwe opnamen voor Cadence gemaakt. In de periode, die toen volgde gingen vele „kostbare" maanden verloren, omdat vrijwell geen enkele maatschap pij het aandurfde een gitaargroep te gyaOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQ< ACHTERVELD/STOUTENBURG: (Algemeen en sport) De heer A. M. v d. Berg, De verjaegde Ruyterweg 10, Achterveld Tel. 03425-311 LEUSDEN/CENTRUM: (Algemeen) Mevrouw P. A. Rosenboom, Grifthorst 5, Leusden/Centrum. Tel 03496-2101. (Sport/voetbal) ook voor Leusden/Zuid. De heer J. P. H v. d. Berg, Asschatterweg 42a, Leusden/Centrum. LEUSDEN/ZUID: (Algemeen) Mevrouw A de Knijff, v. Hardenbroek v Lockh. laan 30, Leusden/Zuid Tel. 03490-11415 (Sport, ook voor Leusden/Centrum) De heer I. Hoogendam, K. Julianalaan 89, Leusden/Zuid. Tel. 03490-12464. FOTOGRAAF: Janus Visser, Driftakkerweg 6a, Leusden/Centrum. Tel. 03490-21178. REDAKTIE: Postbus 11. Finnmark i, LCusden/Centrum. Tel 03496-1495. SLUITINGSTIJD: ^Sluitingstijd nieuws en advertentie's: dinsdagmiddag 12 uur. Inleveren nieuws bij onze correspondenten: uiterlijk maandagavond NIEUWE PLATEN. BELUISTERD EN BESPROKEN Kortgeleden verscheen een nieuwe LP van de Amerikaanse popgroep, die momenteel erg hoog, zo niet het hoogst staat genoteerd op de vaderlandse hit lijsten. Het is de groep Redbone met „We were all wounded at Wounded Knee", een uitstekend nummer, dat terecht de top be reikte. Dat nummer en nog tal van anderen uit hun repertoire zijn te vinden op de LP „The Best of Redbone", uitgebracht door de platenmaatschappij CBS te Haarlem op het Epic-labei nummer stereo EPC 65678. Naast de eerder genoemde „We were all woundedstaat op deze langspeler onder meer: The witch Queen of New Or leans, Jerico, Message from a drum, Maggie en Niji Trance. Een plaat, waar de popliefheb bers met veel plezier naar zul len luisteren. Op de foto: De groep Redbone. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING. PROBEER HET EENS! Wim Stolwijk: „Ik ken Chris nu ai zo'n 16 jaar. Door de muziek. We leerden elkaar in een dixielandband kennen. Bij ons thuis was er altijd muziek. M'n moeder speelde piano en mijn vader zong, maar het waren géén beroepsmuzikanten. Daarna ben ik gaan studeren Dat doe ik nu nog. Oh nee? En waarom komen er dan zoveel jonge mensen hun verlovingskaartje uit zoeken bij de Leusder Krant? Uit die prach tige kollektie moderne, eigentijdse ont werpen? Nou dan! FINNMARK 3 - LEUSDEN CENTRUM Ik heb sinds die tijd veel in het land opgetreden. In 1971 ben ik weer met Chris gaan spelen. Hij kwam net uit Amerika. Chris vroeg of ik met hem wilde spe len, maar ik had toen een gebroken pink. In volgde meteen een stoomcur sus in het beter worden. Het gips ging er heel vroeg af, vlugger dan de tijd die er voor staat. Sinds die tijd heb ik met Chris in talloze landen gespeeld: Polen, Zwitserland, Italië, Spanje, Duitsland etc. Mijn ambitie is altijd geweest de mogelijkheden van het instrument te onderzoeken. De piano en met name de Fender Rhodes elektrische piano leent zich bijzonder voor deze vorm van muziek" Op CBS-S-65234. In uit stekend stereo. „Naar Rhodos"/ „Donkie Dinkie Dirrekie Dee" - Het Cocktail Trio. De nieuwste single van het Cock tail Trio „Naar Rhodos", een geraf fineerd geschreven sirtaki, roept on middellijk op tot een zonnige vakantie stemming. Zoals die andere nationale happening, het carnaval 1973 met „Lief Zijn Voor Elkaar", geheel door Het Cocktail Trio beheerst werd, zo zul len zij ook hun muzikale stempel op de vakantietijd drukken „Naar Rho dos" is een geesteskind van José Marcello en Ad v. d. Gein. Voor de B-kant „Donkie Donkie Dirrekie Dee" voegde Rinus van Galen, die ook de begeleiding van deze single voor zijn rekening nam, zich hierbij. Beide kan ten zullen zich binnen niet al te lange tijd voegen bij de indrukwekkende reeks suksessen die Het Cocktail Trio in de 20 jaar van hun bestaan, hebben opge bouwd Het Cocktail Trio werd in 1953 door pianist Ad. v. d. Gein opgericht, na een ontmoeting met gitarist Tony Moore en bassist Carel Alberts in het Amsterdamse ..Place Pigalle" Drie jaar later bracht Jan Koopman de groep als eerste voor de radio met als resultaat een grote vraag naar hun re pertoire. Het Cocktail Trio heeft in de loop der jaren heel wat hits gemaakt, waaronder „De Grote Beer", „Kange- roe Eiland" en „Harry de Harige Aap". In 1962 ging het Trio op toernee met Rene Sleeswijk's Revue, en ontving in hetzelfde jaar een gouden plaat voor „Batje Vier". Daarna maakten zij „Hup Hup Hup" en vele andere sukses sen (CBS 1529). Cocktail Trio. ,,In het Leger" - „Hier blijf ik Wo nen" - Joop de Knegt. Een nieuwe single van Joop de Knegt! Dat is inderdaad een hele tijd geleden. „In Het Leger" gekoppeld met „Hier Blijf Ik Wonen", laat ons overduidelijk horen dat Joop nog steeds hetzelfde aangename stemgeluid heeft en die zeldzame gave om nog net zo fris als vroeger, de zorgeloze gein van de dienstplichtige soldaat, die eigenlijk niet zo nodig hoeft, maar er het beste van maakt, zo weer te geven Joop de Knegt is in wezen ook niet veranderd. Alleen uiterlijk. Vroeger was hij kor poraal; nu is hij korpulent. Joop startte zijn stormachtige karrière in 1952 als Frankie Laine - imitator met „High Noon". Hij was toen net korporaal bij de luchtmacht in Den Helder. Het tweede grote sukses volgde in 1957. Eerst met „Ik Sta Op Wacht" en kort daarna met „Wij Zwaaien Af". Na deze grandioze plaatsuksessen volgden verscheidene drukke jaren met avond aan avond op tredens door het gehele land. In 1962 richtte Joop de Knegt een theater- bureau op. Sinds die tijd verzorgt hij avond-vullende programma's. Onver anderlijk wordt hij, op die avonden als Joop de Knegt. zijn naam genoemd wordt, door hetp>- bliek voor het voetlicht gehaald c* zijn, nog steeds niet vergeten suksessa te zingen. Binnenkort gaat JooptieKnef op toernee door Canada om een pro gramma te verzorgen voor de Holki Club aldaar. Met „In Het Leger" ziL len wij Joop trouwens de komende ti» veel horen en zien op radio en tele visie, want dat deze single in slaan, is wel zeker; (CBS 1564). De platenmaatschappij CBS heeft in de afgelopen jaren een reeks uitmunten de platen in de „mood-sektor" op de markt gebracht. Men denke aan elpees van Thijs van Leer, Rogier van Otter- loo, Rita Reys, Ann Burton, Louis van Dijk en vele anderen. De „Mood" Music Company brengt ditmaal een solo-elpee uit van Wim Stolwijk, pro tégé van Chris Hinze en tot voor enkele maanden - tijdelijk door ziekte onder broken - bespeler van de piano en Fender Rhodes elektrische piano in The Chris Hinze Combination. De „Chris Hinze Presents Wim Stolwijk/ Clair-Obscure"-LP bevat klassieke werken als „Sarabande" van Handelen „Barbara Song" van Kurt Weill en Bertolt Brecht Wim Stolwijk vindt 't laatstgenoemde nummer het fijnste stuk van de elpee. „Ik speelde daar erg lekker op „Barbara Song" heeft een zeer sterke melodie". Voorts koos Stolwijk voor deze sterke luister- en easy listening-plaat voor het betere soort als „The Summer Knows" van Michel Legrand, „Uncle Albert" van Paul McCartney en „Ida Lupino" van Carla Bley. Producer Chris Hinze schreef twee nummers voor deze LP: „Clair/Obscure" en „Bass Me". Wim Stolwijk zelf voegde er de kompositie „Song for Caroline" aan toe. Chris Hinze over deze mood-elpee- „Het is een sfeermaker Een easy- listening-plaat voor fijnproevers. Je kunt er scherp naar luisteren en ook fijn bij praten tijdens een party" Wim Stolwijk werd op 30 maart 1939 in Den Haag geboren. Hij speelde piano vanaf zijn achtste jaar („De jongens tijd, je kent dat wel"). Na zijn dienst tijd werkte hij een aantal jaren in di- verse dansorkesten in geheel Europa Hij is momenteel bezig zijn studie aan het Koninklijk Konservatorium te Den Haag af te ronden. ,,Arizona"/„I Can't Sleep" - TheW foons. „Arizona" is de nieuwste hitsig van Jack van RossumBoyd Brostovsfc Don Biesbroek, Ellert en Gerard si; Tongeren en Hilco ter Heide, die ij The Buffoons recentelijk voor de b „My Girl Donna" verantwoordelijks! ren. „Arizona" is een waardig opvoljt van „Donna". De prachtige, bekeE zang van The Buffoons wordt hiertó stekend gecombineerd met de steely taar van Don Biesbroek, die overignj de enige Nederlandse popmusicus^ die steelgitaar hanteert. De B-kantui „Arizona" heet „I Can'tSleep" emefl geschreven door Hilco ter Heide W in dit nummer bewijzen de Buffoon in kombinatie met verrassende gitaar- soli, hun hoge klasse als Nederlands' close harmony groep nummer één' The Buffoons, in 1965 ontstaan uitd formatie White Rockets, zorgden ii 1967 voor een sensatie door dereleia van „Tomorrow Is Another Day' „My World Fell Down". Nederlan had er een pogroep bij met een inter nationale sound. Dat leverdesuksessa op in vele landen, waaronder Duik land, Griekenland, Japan en Zuid-Ame rika. Tijdens de zaaloptredens hl men konstateren, dat de Buffoons hï geluid van de plaat zonder enig pre bleem op de bühne waarmaken. Ha veelzijdigheid op zowel vokaal als ii strumentaal gebied wordt met nas bewezen door het feit dat de groep od medewerking verleent aan reklame spots en grote theater- en televisie produkties (zoals in het verleden ,,0 bele" en de „Seth Gaaikema Show" (CBS 1577). The Buffoons.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 10