an L.T.Y. Lookhorst ij zonder geslaagd Warm, warm,... iistrum-toernooi 'f-en twin tig jaar voor het kind Nederland de populairste natie in Europa.... TWEEDE AUTOCROSS ZEGE VAN BOSHUIS [wijzigde Jen bliotheek Ons Genoegen HEER J. BOERTJE: WE KUNNEN ONS ZELF OP DE BORST KLOPPEN: ffiilAGENPA ^EMEENTE LËUSDEN Verloren en gevonden Gemeente Leusden 2e gedeelte Rozen boom: Onderhandse aanbesteding bouwrijpmaken SCHAAKNIEUWS Filmagenda Amersfoort V oorbereidings besluit jKUAG 28 JUNI 1973 LEUSDER KRANT li 1DEN - Ter ere van het lustrum Kwn tennis vereniging LOCK- Jf ,crd van 12 juni tot en met 24 (o Eigen-Lustrum-Toernooi ge- «rd voor de leden, waarbij te- _jn aantal invite's van de omlig- fleniusverenigingen werden uit- atigd door het prachtige weer, rerlichting, waardoor het moge- u lot ca 23 00 uur te spelen lOortrettelijke organisatie van ilrijdleiding kon zondagnamid- 1700 uur het zeer geslaagde »orden afgesloten, widen nOdeelnemers mee, waar- li invite's. Alle „enkel-partijen" c'.K[ volgens een afval-systeem ge- terwijl alle „dubbels" onder st «erden in poule's, wat de ge- :id zeer ten goede kwam. —waars werden: üiBTenkel 1: le prijs mevr. Rekké- tipK, pnjs Marlies Rekkers - Lock- elel enkel II: le prijs mevr. L. Rek- Lockhorst; 2e prijs mevr. Van L - 'tStort. Ltnkel I: le prijs Heer J. Lip- Lockhorst; 2e prijs heer Smit - |)SDEN-ZUID - Het bestuur van itheek ,,De Boekenmolen", Arn- »eg 83 te Leusden-zuid, maakt I in de maand juli en augus- J?3 haar bibliotheek zal zijn ge- lopde volgende tijden: |dag 5 juli 14.00-16.30 uur 5 juli. gesloten kag 12 juli: 14 00-16.30 uur j 13 juli: gesloten wag 19 juli: gesloten 120 juli. 19.00-20.00 uur flag 26 juli gesloten 127 juli 19.00-20.00 uur 1 2 augustus: gesloten j3 augustus 19.00-20.00 uur 9 augustus: gesloten 110 augustus 19 00-20.00 uur 16 aug 14.00-16.30 uur j 17 augustus 19.00-20.00 uur Injdag 17 augustus 1973 gelden (de normale openingstijden voor dagmiddag en vrijdagavond. Heren-enkel II: le prijs Heer Van Ber- kum - 'tStort; 2e prijs Heer G. Rek kers - Lockhorst. Dames-dubbel: le prijs mevr. Van de Doe - mevr. I. Hoogendijk Lock; 2e prijs mevr. en Marlies Rekkers - Lock horst. Heren-dubbel: le prijs Heer Veth - hr. Krens - Volta; 2e prijs hr. Smit - hr. Moddemeyer - Flehite. Mixed-dubbel 1- le prijs mevr. en hr. Driebergen - Alta; 2e prijs mevr. I. Hoogendijk - hr. Dros - Lockhorst - Woudenberg. Mixed-dubbel II: le prijs mevr. en hr. Bolk - Lockhorst; 2e prijs mevr. en hr. Plasmeyer - Lockhorst. De Poule-winnaars werden: Mixed-dubbel: Joke Schaap - Wim Bloemendal; mevr. Smit - hr. Smit; Lenie Rekkers - Gerard Rekkers; Thea Elsackers - Jan Elsackers; Maaike Dolhain - Jan Lipjes; Mevr. Rekké - hr. Rekké; Mevr. Van Loo - hr. Roe- tink; mevr. Krens - hr. Krens; Hans Blok - Wim Bloemendal; Ietje Wisman - Piet van Linschoten; Magda Plas meyer - Paul Plasmeyer; Joop Vos - Ed Vos; Hans Bolk - Gerrit Bolk. Dames-dubbel: Ineke Hoogendijk - Roos v. d. Doe; Joop Vos - Bea Ca- sander; Maaike Dolhain - Mevr. Lo- hof. Heren-dubbel: Hr. Krens - hr. Veth; hr. Smit - hr. Moddemeyer; hr. Drie bergen - hr. Rekké; hr. roetink - hr. Van Loo; hr. Dros - Jan Hoogendijk; Peter Drewes - Martin Brüggeman. Alle partijen duurden maximaal 80 minuten, waarbij de setstanden als mede de ,,game-standen" van de even tueel afgebroken laatste set bepalend waren. Gespeeld werd in de set tot zes. Door deze regeling was het moge lijk de speeltijden in de hand te hou den, zodat iedere deelnemer zich goed naar zijn aanvangstijd kon richten. Met een zeer toepasselijke toespraak reikte de voorzitter de heer Ab Noord kamp, om vijf uur zondagmiddag, aan de prijswinnaars de prijzen uit. Een speciaal woord van dank aan de wedstrijdleiding, bestaande uit: Lil ly van Ameron, Ed Vos, Aafke Brüg- gemann, Karl Loohof, Burger Oskamp, die het geheel voortreffelijk hebben verzorgd Vooral met het oog op het grote Open C, Dl en D2-toernooi, dat be gin augustus aanstaande zal worden gehouden en waarin een aantal B-spe lers geïnviteerd zullen worden, is dit Eigen-Lustrum-Tournooi een goede generale repetitie geweest! Namens de KNLTB dankte dr. Ver burg, de bondsgedelegeerde, voor de prettige wedstrijden, goede sfeer en de organisatie van de wedstrijdleiding De heer Dros vertolkte de dank van de genodigde spelers door aan de wedstrijdleiding en het voltallige bestuur van Lockhorst, een fraaie set sherry-glazen aan te bieden, waarin met een zeer geslaagde gravering het Lustrum-Toernooi was aangegeven. Al met al kan men terug zien op een erg geslaagd toernooi. Niet alleen de fi nale-partijen waren fijn om te zien, ook andere; bijvoorbeeld de partij van heer Segaar tegen de heer Lipjes op een prachtige zomeravond aan het be gin van het tournooi, aan de partij van de heer Smit tegen Robert Rekkers, we denken aan de bijzonder geslaagde feestavond op zaterdagavond met het barbecue-bel-tournooi, waarbij iede re deelnemer een „belletje" omkreeg, zodat je je op de baan op een soort Zwitserse bergweide waande, met zacht rinkelende koebellen ACHTERVELD - De derde ronde van de buitenbaanwedstrijd van ,,Ons Ge noegen" is een goede ronde gewor den voor J. van Rossum. Hij behaalde 93 punten en tevens de eerste plaats in het totaalklassement. Uitslag 3e ronde: 1. J. van Rossum 93 pnt. 2. P van Nimwegen 90 pnt. 3 H. van Nimwegen 90 pnt 4 W. van de Kletersteeg 89 pnt. 5. M Pothof 87 pnt. 6 G. Tolboom 87 pnt. 7 J. van Nimwegen 87 pnt. 8. J. Voorburg Gzn. 86 pnt 9. C. van Dort 86 pnt 10. G. Schimmel 86 pnt. 11. Joh. van Hamersveld 85 pnt.' 12. Joh. van de Hengel 83 pnt 13. W. Voskuilen 82 pnt. 14. D. van Doornik 78 pnt. 15. H. van de Sta 76 pnt 16. T. van Dijk 72 pnt. 17. J. J. van Hamersveld 63 pnt. 18. T. Vos 58 pnt. 19. Henk Hols 50 pnt Totaalklassement na 3 ronden: 1. J. van Rossum 268 pnt 2. C van Dort 262 pnt. 3 P van Nimwegen 258 pnt. 4. Joh. van de Hengel 258 pnt. 5. G Schimmel 257 pnt. 6 M Pothof 255 pnt. 7. J van Nimwegen 251 pnt. 8. H. van Nimwegen 247 pnt. 9 W. van de Kletersteeg 247 pnt. 10 Joh. van de Hengel 243 pnt. 11. J Voorburg Gzn 241 pnt. 12 W. Voskuilen 241 pnt. 13 G Tolboom 235 pnt. 14 H van de Sta 229 pnt. 15 D. van Doornik 227 pnt. 16. J. J van Hamersveld 216 pnt LEUSDEN - Het Leusdense zwembad heeft door de prachtige hete zomerse dagen in de laatste 2 a 3 weken een enorm aantal bezoekers gehad, maar - Een was het 25 jaar geleden J. Boertje werkzaam op ugddorp ,,De Rudolphstichting" schreden zette op hetkron- van de Kinderbescherming, hiertoe was een adver- toenmalige Geref. Jonge- in 1948. De Rudolphstichting een medewerker, en de werd prompt benoemd als van de directie. De direc- toen de heer J. Haalboom. erg lange werkweken, 100 normaal, overdag op kantoor, uren in de groep bij de kwam drs. R. A. C. als nieuwe directeur, en de heeft de heer Mulder uitgelegd. De heer Haal- ïnmiddels vertrokken In dat werd besloten dat de heer m de groep zou werken, dus ntoorarbeid meer '53 trad de heer Boertje in het k met mej. Spreen, ook mede- r op de Rudolphstichting. We- oongebrek vertrok het echtpaar Assenaar als pleegouders voor inderen. Drie jaar later kwam de bertje weer terug op de Rudolph 's In het oude jongenshuis werd groepsleider, en een verbouw- 'rderij werd pleeggezinswoning, ongens kwamen en gingen bij de Boertje in de loop der jaren m de vrijetijdsbesteding zat de ^rtje niet stil. Was het eerst Klelsport (avondvierdaagse enz.) al hij zich helemaal aan de voet- Door zijn stuwende kracht In er vijf afdelingen in de za- competitie. hrectie van de Rudolphstichting terecht, dat deze 25 jaar in ■^bescherming niet ongemerkt J mochten gaan, en gaf met een ie in de foyer van het ontspan- eoouw daar blijk van kwamen het echtpaar Boertje drukken. Drs Mulder sprak s bestuur en directie waarderen nen tot de jubilaris, en over een enveloppe met inhoud, de Nobel sprak namens col- en bewoners van het Jeugddorp, houd°Verhandlg(le een enveloppe enkele woorden dankte de heer voor de vele gelukwensen en ,,Net, of jij nooit wat verkeerd hebt gedaan!" „Help, politie" DEN HAAG (ANP) - De Nederlan ders genieten het meeste vertrouwen en is de meest geliefde natie in Europa. Dit is de voor ons vleiende conclusie van een onderzoek, dat Parkland Re search Europe S.A. te Brussel (doch termaatschappij van het Britse ban kiershuis Hawtin and Partners Limited) heeft ingesteld om het Britse bedrijfs leven van advies te kunnen dienen o.a. over het continentale land, dat het meest in aanmerking komt voor vesti ging van dochtermaatschappijen of agentschappen. Nederland wordt in het rapport van Parkland Research, dat onder auspiciën van de Nederlands- Britse Kamer van Koophandel in Ne derland is geintroduceerd aanbevolen als een bijzonder geschikte basis, van waaruit Britse ondernemingen kunnen trachten in Europa te opereren. Neder landers worden aanbevolen als ge schikte tussenpersonen in onderhande lingen met andere landen. Het onderzoek vergelijkt Belgie, Frankrijk. Italië. Nederland. Zwitser land. West-Duitsland en Groot-Brit- tannie en hun inwoners. Men heeft o.a. nagegaan, hoe de verschillende vol keren over elkaar denken en dan blijkt, dat de Duitsers en de Nederlanders worden geacht meer goede eigenschap pen te bezitten dan welk ander volk ook. De Duitsers blijken de hoogste dunk van zichzelf te hebben Zij zeggen drieeneenhalf maal zoveel goede din gen over zich zelf als slechte dingen Dit is bijna tweemaal zoveel als de Italianen, die na de Duitsers de hoogste dunk van zichzelf hebben. De Fransen zijn het volk, dat de meeste kritiek op zichzelf heeft. De Britten hebben de meeste bewon dering voor de Nederlanders en worden zelf het meest bewonderd door de Fransen en de Nederlanders De Duit sers bewonderen de Nederlanders en, maar minder, de Zwitsers en de Fran sen. De Fransen bewonderen de Duit sers en de Britten en worden zelf het meest bewonderd door de Italianen en, zij het minder, door de Duitsers. Een lage dunk van de Fransen hebben de Nederlanders en de Belgen. Italië heeft van een echte topdag met een record aantal badgasten is nog geen sprake geweest. Foto Janus Visser LEUSDEN/ZUID - De prachtige zo merse dagen van de laatste weken vra gen wel om een lekkere verfrissing hetzij een koele dronk ofwel een ijsje. De kiosk in het Leusdense zwembad doet met deze warme dagen natuur lijk goede zaken om duizenden recre anten te voorzien vaneen welkome ver snapering. Foto Janus Visser. bewondering voor Nederland en Frank rijk maar geniet zelf weinig bewon dering van andere landen, uitgezonderd de Fransen De Nederlanders zijn de meest bewonderde natie in Europa Er is maar één land, dat die bewonde ring voor de Nederlanders niet deelt, er. dat is Belgie Het rapport, dat de Britse zaken lieden waarschuwt, dat nationalisme nog steeds een grote rol speelt in Europa en dat niet wijst op een ver zwakking van de nationalistische krach ten, houdt zich ook bezig met de Britse aankopen van ondernemingen en vast goed in Nederland. Op het ogenblik schijnen vele Britse beleggers er de voorkeur aan te geven een financieel bruggehoofd in Nederland te vormen boven uitbreiding van hun produktie tot Nederland, aldus het rapport. De Nederlanders vinden dat de En gelsen te veel zelfkritiek hebben en zij geloven dat de Britten daarom niet zulke goede verkopers zijn Over de Neder landse zakenman zegt het rapport (Guide to National Practices in Wes tern Europe), dat hij erg zuinig op zijn tijd is en niets te maken wil hebben met mensen, die zijn tijd verknoeien En tenslotte nog deze conclusie van de onderzoekers: De Nederlanders zijn grote praters, zegt het rapport op grond van het feit, dat zij het meest uit gebreid antwoord geven op enquête vragen. LEUSDEN - Zondag jl. draaide in Heesch (bij Oss) de 9e WRAC - autocross. De vindingrijke organi satoren hadden als nieuwe stunt een echte Engelse dubbeldekker ingericht als jury- en perstribune..Wij hadden dan ook een machtig uitzicht over het gehele parcours. De baan was kurkdroog en nadat het gras er af gereden was, kregen de circa 3000 toeschouwers een ware stof regen over zich heen Dat kon evenwel de pret niet drukken. „Holle, bolle Gijs" (uit Amers - foort), de nieuwe sponsor van het Leusdense Buitenhuis-team. had de jongens in een keurig rally-jack ge stoken en gezorgd voor een knap lunch pakket. Ook van rennerszijde bestond grote belangstelling voor deze cross Een drietal Duitsers, die overigens geen potten braken, gaven er een inter nationaal tintje aan De Leusdenaar Wim Schakel reed in de eerste groep. LEUSDEN-ZUID Donderdag 28 juni: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 14 00-16.00 uur Arnhemseweg 83. Vrijdag 29 juni: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 19.00-20.00 uur. Arnhemseweg 83 OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C Deenik, Kon. Julianalaan 35, Leus den-zuid, telefoon 03490-18134. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING PROBEER HET EENS' Hij werd knap 2e in zijn eerste rit, achter Schuurmans (Berghem), die ook de 2e rit won. Hierin kreeg Leus dense Willem ruzie met zijn versnel lingsbak en staakte de strijd. Arie van Bruggen (Scherpenzeel) won zijn eerst rit. Naarmate de wed strijd vorderde, werden echter zijn resultaten langzamerhand minder Hij werd 2e in zijn 2e reeks, 3e in de halve eindstrijd en 4e in de finale Leusdens sterkste troef, Evert Bos huis, slingerde zich volbravoure door het crossgeweld. Alsof er geen concur rentie bestond, won hij vlot zijn beide selectie-ritten en de halve finale Inde finale, die door niet minder dan 16 coureurs werd betwist, werd hij derde, ruim voldoende voor de zege in het puntenklassement. De onlangs uit Putten geëmigreerde H. de Smalen liet ook nog even zijn visitekaartje zien. Achter Boshuis werd hij een keer 2e. Evert Boshuis won het puntenklasse ment, vóór F. v. d. Sande (Drunen), Arie van Bruggen en S. Damen (Was pik). Na een volgende overwinning in het puntenklassement, mag Boshuis de daarvoor beschikbare wisselbeker defi nitief de zijne noemen. Boshuis won al eerder in Berghem. P. C. VERLOREN Rode fiets zonder stang; witte plas tic tas met badlaken en zwembroex; gele blouse; khaki blouse, groene arm band met inscriptie „Monique", heren fiets, merk „Magneet"; rood meisjes- fietsje, paarse tas; verzekeringsbe wijs van een bromfiets; jute tas; rode step; hangertje met goud omrand wit vrouwenkopje; herenfiets, merk „Ga zelle, jongenshorloge. WEGGELOPEN. Foxterrier. GEVONDEN Zonnebril, merk Polaroid in beige etui, 2 x 1 biljet van f 100,--; lxl biljet van f25,--; zwarte portemon nee met f 16,-- en een kaartje van het pontveer over de Eem; sleutelbos, meisjeshorloge. AANKOMEN LOPEN Hond, kruising tussen poedel en fox terrier. grijs-bruin, bouvier Inlichtingen verstrekt de Rijkspolitie te Leusden. ACHTERVELD - Onlangs werden bij het college van b. en w. twee aanvra gen om bouwvergunning ingediend, wel ke in strijd zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan zodat in fei te op deze aanvragen afwijzend moet worden beschikt. Tegen inwilliging van de verzoeken om vergunning hebben b. en w. in principe geen bezwaar, aangezien de bouwplannen passen in de ontwerp voorschriften. Voor deze bouwplannen willen b. en w. dan ook vooruitlopen op het nieuwe bestemmingsplan door vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het geldende bestemmingsplan. B en w. stellen de raad ook voor op grond van artikel 21, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, te verkla ren dat ten behoeve van de percelen Verjaegde Ruyterweg 16 en Hendrik van Viandenstraat 20 een bestemmings plan wordt voorbereid LEUSDEN/C. - De werkzaamheden in het bestemmingsplan Rozenboom zijn inmiddels zover gevorderd, dat met het tweede gedeelte bouwrijp ma ken, het zogenaamde woonrijp maken, een aanvang dient te worden gemaakt. B en w. stellen de raad thans voorde werkzaamheden ondershands aan te be steden aan de Fa. Van Schoonhoven De prijs waarvoor deze firma bereid is de werkzaamheden uit te voeren, verdraagt zich gunstig met de ra ming in de exploitatie-begroting en de begroting. LEUSDEN - Afgelopen dinsdagavond is er ondanks het prachtige weer nog verwoed geschaakt bij de Leusdense schaakvereniging. Het is gewoon een traditie die deze vereniging heeft om tijdens de zomermaanden, de huis competitie door te laten gaan. Ver rassend waren de uitslagen van Bloe mendal - Van Santen Sr en Agter- berg - Van de Laaken. Waarschijnlijk heeft Van Santen Sr. gedacht dat de heer Bloemendal tijdens de vakantie periode te druk zou zijn met zijn ser vice en benzinestation aan de Zwarte- weg om voldoende schaakconcentratie op te brengen. Deze gedachte is voor hem fataal geworden, want Bloemen dal was in topvorm en won de par tij. Zo was het ook met de heer Van de Laaken die het loodje moest leg gen tegen Agterberg. Alvorens wij u de overige uitslagen geven van de ge speelde partijen, wensen wij de schaak vereniging in deze vakantieperiode veel succes en mooi weer toe. Begin augus tus zullen wij u weer van het wel en wee der schaakvereniging verslag doen Groep 1: Boogaard - Van Egdom /-l/2 Van Santen Sr - Bloemendal 0-1 Van Santen Jr. - De Jager 0-1 Visser Sr. - Harlaar y2-l/2 Van de Weijden - Mosterd 0-1 Groep 2a: De Graaf - Van de Tang 0-1 Groep 2b: Van de Laaken - Sieswerda 1-0 Kunneman - Pijlman 0-1 Agterberg - Van de Laaken 1-0 Groep 3: Van Velzen - Huis in 'tVeld 0-1 Visser Jr - Van Loon 1-0 Weekprogramma Amersfoortsebios copen van 28 juni t/m 4 juli 1973 GRAND THEATRE Donderdag t/m woensdag „Een vuist vol karate" 18 jr. Zaterdag- 2 - 6 45- en 9.15 uur; zondag 2 - 4 15 - 6.45 en 9.15 uur; Overige dagen: 2 en 8 uur. CINEMA AMICITIA Donderdag t/m woensdag 2e week „Last tango in Paris" 18 jr. Zaterdag: 6.30 en 9.15 uur; zondag 4 - 6.30 en 9.15 uur; overige dagen 2 en 8 uur. Zaterdag- en woensdagmiddag 2 uur zondagmiddag 1 30 uur: Laurel en Hardy in „Het leven is geen lolle tje" a.l. CITY THEATER Alleen donderdag 2 en 8 uur „Wes pennest" 14 jr Vrijdag t/m woensdag: „Tarzan's vlucht" 14 jr. Zaterdag: 2 - 6.45 en 9.15 uur; zondag: 2 - 4.15 - 6.45 en 9.15 uur; overige dagen 2 en 8 uur. Zaterdagavond 23.45 uur Nachtvoor stelling „Arizona Colt" 18 jr. REMBRANDT THEATER Donderdag t/m woensdag „Marian ne op het pornopad" 18 jr. Zater dag en zondag 2 - 6 45 en 9.15 uu^; overige dagen alleen 8 uur

Leusder Krant | 1973 | | pagina 11