reslaagd afscheidsfeest erlingen Paletschool Egyptische toestanden in het Ros Beyaart Uitbreiding en stichting [an aantal R.K. scholen Schoolfeestdag van Rossenbergschool groot succes JAN BROODMAALTIJD TOT TONEELAVOND: Afscheidsavond ,J)e Wegwijzer" Bloeiende planten en bloemen voor houwend „Blijhof" „BLIJHOF" ONTVANGT f2000,- SUBSIDIE 10RSTEL AAN DE RAAD: IDERDAG 28 JUNI 1973 LEUSDER KRANT hjSDEN/ZUID - Een geslaagde en Ijllige broodmaaltijd, vrijdagavond Tani om 18.00 uur, in de openbare Isschool ,,'t Palet" aan de Willem Kwijgerlaan te Leusden/Zuid. De L(ijd vond plaats ter ere van de Tj-kiassers, die afscheid van de L namen („en die nog een week J-school moesten", zoals het hoofd de school lachend zei). De tafels Ijo beeldig versierd met enkele lies paars vingerhoedskruid, en het overgrote deel met door de Jre klassen zelf gemaakte aller leste kleurige, fleurige bloemen, [broodjes en het gebak waren voor blijk- De 140 aangezetenonderwij- I ouders, kinderen en overige be- Ijtellenden waren in een opperbeste Inning, en voerden een opgewekte Ujk drukke conversatie. De kin- Jeo zaten aan de lange middentafel, ■ouderen zaten aan tafels in hoef- Tyorm daaromheen. Het weer was lleod, de grote hal van de school Isend van feestvreugde en geroe- joes van stemmen. De voorzitter van de oudercommis sie, de heer H P Kreulen, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder wethouder en mevrouw W. A. van Zandbrink, mevrouw A. M. Troost en pater G. N. Asma. Hij hield een geestige speech, vlot en ongedwon gen. Las voor uit een leesboekje van zijn overgrootvader, in de toon van: ,,wel foei, gij ondeugende knaap, hoe kondet gij zo ongehoorzaam zijn aan uw edele ouders", en ontketende grote hilariteit bij alle aanwezigen. De kin deren hoorden zich zesjarige dreutels noemen ten tijde dat zij op ,,'t Palet" arriveerden, en nu jonge mensen, die de school gingen verlaten en heel wat hadden opgestoken, en die qua vorming en onderwijs heel wat hadden te dan ken aan het uitstekende onderricht dat zij van onderwijzeressen en onderwij zers mochten ontvangen. Wethouder van Zandbrink consta teerde in zijn speech, dat ,,'t Palet" groeide en bloeide getuige het al maar groeiende aantal leslokalen, dat ze nodig hebben. Hij wenste, mede namens het gemeentebestuur van Leus den, de jongens en meisjes veel succes in hun verdere leven, en ontraadde ze, uit eigen rijpe ervaring, om ooit een politieke loopbaan te kiezen! Het hoofd van de school, de heer A M. van Aken, dankte de jongens en meisjes voor het goede schooljaar dat ze met z'n allen hadden gehad. Hij was blij, dat alle kinderen op die middelbare school terecht waren gekomen, waarop ze graag wilden gaan, en hij drukte de ouders op het hart om zeker in het eerste moeilijke halve jaar hun kin deren te begeleiden en steekproeven te nemen om te zien of ze de leerstof begrepen hadden. De heer Van Aken kreeg diverse kado's door zijn leer lingen aangeboden, en riep hen ten slotte één voor één bij zich. Tot elke leerling sprak hij een persoonlijk woord, en ieder kreeg twee envelop pen aangeboden: één met het bewijs van het goed beeindigen v?n de lagere school, de tweede met een fraaie kleu renfoto met alle leerlingen van de scheldende zesde klas. Na het beeindigen van de maaltijd toog men allemaal naar ,,De Mof" voor de feestelijke afscheidsavond met het opvoeren van een toneelstuk door leerlingen van de vijfde klas. De heer Kreulen opende de feest avond, en kondigde het torleelstuk aan ,,Roel met gevoel", een sprookje sa mengesteld door massa's moeders naar een gegeven van Annie M. G. Schmidt De regie hadden de dames De Gooyer, Wisse en Woudstra. Het menuet werd ingestudeerd door mevrouw Vos met muzikale begeleiding van vader Pad mos. piano en dochter Padmos, blok fluit De decors werden vervaardigd door de heer J. R van Wijngaarden en de costuums werden ontworpen door mevrouw De Ruijter Voor het vervoer van de decors en dergelijke zorgde de firma Hols. Het toneelstuk was aardig, en de kinderen waren rolvast, en hadden het met veel plezier ingestudeerd Alle kinderen kwamen aan hun trek ken Prins Roel had van zijn tante Olna bij zijn geboorte een te edel moedig hart meegekregen en ieder een, die maar in nood zat, werd in zijn paleis opgenomen, van verwaarloosde honden, tot stickies rokende hippies. Hij trouwde met de dochter van zijn kok, omdat niemand met haar wilde trouwen vanwege haar erbarmelijk gro te voeten en lelijke neus. Tenslotte was zijn paleis veranderd in een te huis voor onbehuisden, en Roels gade kreeg er genoeg van en deelde hem een klap met een kandelaar uit Op de repetities kwamen de kaarsen op het hoofd van Prins Roel terecht, maar in het vuur van de echte toneeluitvoe ring kreeg Prins Roel een heuse klap met de ijzeren kandelaar, hetgeen ze ker nooit. Annie M. G. Schmidt's be doeling kon zijn geweest De arme prins moest achter de coulissen bij komen! Maar hij had zijn les geleerd Tante Olna schonk hem een iets minder goed hart en de prins herstelde de orde in zijn paleis, en sindsdien werd zijn dankwoorden, en de heer Van Aken be- Na afloop waren er veel bloemen en dankwoorden, en de heer van Aken be sloot de avond met een welgemeend «tot maandag" aan het adres van zijn zesde klassers. LEUSDEN - De ventaktie voor het bouwfonds van speel- en recreatie- vereniging ,,Blijhof" die maandag van start ging voldoet tot nu toe boven verwachting. De reaktie van de bevol king is zeer positief en de originali teit van dit idee vindt veel weerklank. Voor de snelheid waarmee de twee - van de gemeente geleende - bakfietsen met planten door de straten van Leus den trekken heeft dit tot gevolg, dat vermoedelijk niet alle wijken bereikt kunnen worden. Tijdens de avondver- koopuren op vrijdagavond (van zeven tot negen uur) zullen dan ook bij het winkelcentrum ,,de Biezenkamp" naast snijbloemen ook nog tuin- en kamer planten verkrijgbaar zijn, zodat alle in woners van Leusden in de gelegenheid zijn een keus te maken voor tuin, kamer of vaas. De planten en bloemen worden elke middag kort voor de ver koopuren afgehaald bij de Leusdense kwekerijen, zodat iedere avond kers vers groen op de wagens staat Het batig saldo van deze eerste uit een reeks van akties voor het .Blijhof bouwfonds" zal u te zijner tijd be kend worden gemaakt. LEUSDEN/C. - Het Naüonaal Jeugd Fonds te Utrecht heeft besloten een subsidie te verstrekken aan de speel- en recreatievereniging Blijhof" te Leusden. Mede dankzij deze subsidie worden de financiële lasten van de vereni ging, ontstaan door het vernieuwen van het speelterrein en het clubge bouw, verlaagd. De lening van de ge meente Leusden aan Blijhof kan hier door lager worden. Het Nationaal Jeugd Fonds, met Jan tje Beton als symboolfiguurtje, tracht door het stimuleren van experimentele activiteiten en het financieel helpen van jeugd- en jongerenwerk in nood, de leef- en speelruimte van de jeugd waar mogelijk te verbeteren. LEUSDEN/C - Evenals vorig cur susjaar had het onderwijzend team van de Rossenbergschool te Leusden-c., in samenwerking met de Oudervereni ging van die school, ook dit cursus jaar weer een schoolfeest georgani seerd Dit alles kwam in plaats van het zo langzamerhand toch wel ach terhaalde schoolreisje" van vroeger Gesterkt door het grote succes van voorgaand schoolfeest, meende men dit jaar weer op de (financiele-)mede- werking en hulp van de ouders te mo gen rekenen. Welnu, op vrijdag 15 juni heeft een ieder zich ervan kunnenovertuigen.dat het schoolfeest ook dit jaar zeer ge slaagd mag worden genoemd. Met een goed humeur en een lunch- pakketje voor tussen de middag" waren allen, toegelachen door een vro lijk juni-zonnetje, rond kwart voor negen aanwezig. Voor de pauze bestond het program ma voor klas 4-5-6 uit een werpbal- competitie en voor klas 1-2-3 uit een keur van spelletjes zoals zaklopen- verkleedwedstrijd-bussen gooien-bal schieten enz. Tijdens de pauze om ongeveer half elf werden alle leerlingen getrakteerd op limonade en chips Na de pauze konden klas 1-2-3 zich uitleven in een eenvoudige en klas 4-5-6 in een moeilijker hindernisbaan Tijdens de. middagpauze werd er massaal ..overgebleven Groot feest voor hen. die dit maar eens per jaaT mogen beleven. Om ongeveer één uur was het weer .werken" geblazen. Klas 4-5-6 ging op onentatie/puzzel-tocht en klas 1-2-3 mocht hun kunst" laten zien in een straattekenwedstrijd op de speelplaats. Voorzien van een .verstandig" snoepje (appel en banaan) toog iedereen vol goede moed aan het. werk Na een vermoeiende, maar fijne en vooral sportieve schooldag, trok een ieder, na nog een ijsje als beloning te hebben ontvangen, rond half vier huiswaarts Tot slot wil het onderwijzend team van de Rossenbergschool eenieder har telijk bedanken, die op welke wijze dan ook zijn of haar steentje heeft bijgedragen tot het welslagen van het schoolfeest 1973. LEUSDEN-CENTRUM - Vrijdag avond 22 juni hield de basisschool ,,de Wegwijzer" haar afscheidsavond voor de leerlingen van de zesde klas. Defce avond werd eens wat anders gedaan, dan men normaal op school doet. De leerlingen voerden met veel succes het spel „Hofintriges" ten tonele. 'SDEN - In de commissie onder is met vertegenwoordigers van di- schoolbesturen overleg gepleegd de op korte termijn bestaande be- aan schoollokalen. Gebleken is R.K. Kleuterschool „De Rakker- iD de Wetering binnenkort een zo- aantal kleuters heeft, dat deaan- van een derde leidster moge- Ivordt. Een derde lokaal zal dan be- JNfcd zijn. Bovendien is te verwach- itinde loop van het volgeud school- ook de R.K. basisschool „Klimop" Wetering een zevende lokaal no- *ft. let ingang van 1 augustus aanstaan- lomen twee noodlokalen aan de As- Itterweg vrij, doordat de daarin ge reste Prot. Chr. basisschool i Groenhorst" overgaat naar het i in aanbouw zijnde scholencom- Iin Groenhouten. f overplaatsing van de lokalen biedt tiet Kerkelijk Centrum de mogelijk- de plannen voor uitbreiding te •eren. De lokalen zullen worden latst op de hoek van de Middenweg Ie Asschatterweg. De kosten van [plaatsing worden geraamd op jekomen is een verzoek van het uur van de Stichting Katholiek On tijs Leusden, om overeenkomstig M :el 72 der Lager-Onderwijswet medewerking te verlenen voor het iten van een R.K. Basisschool in het ummingsplan „Groenhouten" te "1en-Centrum. De vereiste verkla- eD zijn overgelegd zodat het onder- ge verzoek voldoet aan dewettelij- 'ereisten Het lag in de bedoeling liet schoolbestuur om per 1 augus- a s te starten met deze derde ol voor gewoon lager onderwijs, en echter de wettelijke en admi- "atieve procedure die hiermede tenhangt, is het onmogelijk om de- |3t school op dit tijdstip te realiseren, s de wet dit voorschrijft hebben "net voornoemd schoolbestuur over- lepleegd tfens dit overleg is duidelijk naar 11 gekomen, dat realisatie van de W in „Groenhouten" niet moge- *s. Het eerste scholencomplex in tenhouten" is reeds toegewezen uet Prot. Chr. Onderwijs, voor de jesting van de basisschool „Groen- het tweede scholencomplex in jtenhouten" zal naar alle waar- lulijkheid de tweede openbare school gehuisvest worden. Ech- "iet meteen als volledige zesklas- g School, zodat de mogelijkheid aan- 'S is om van dit complex tijdelijk 1?n ter beschikking te stellen aan "toemd schoolbestuur. De groei van de R.K. scholen in Leusden-centrum maakt het echter noodzakelijk, dat op korte termijn een aantal tijdelijke voorzieningen wordt getroffen. De R.K. Basisschool „Klim op" in „de Wetering" is thans nog een zesklassige school, doch zal zeer bin nenkort uitgroeien tot een zevenklas- sige school. Op korte termijn heeft de ze school derhalve een zevende lo kaal nodig. Dit kan geschieden, door overplaatsing van de twee noodlokalen aan de Asschatterweg naar de directe omgeving van de R.K. scholen in „de Wetering". Deze lokalen worden per 1 augustus a.s. vrijgemaakt door de Prot. Chr. Basisschool „Groenhorst". Ook de R.K. Basisschool „De Rossen berg" zal verder uitgroeien Om deze groei op te vangen kan gebruikgemaakt worden van twee lokalen bij het St. Ansfridusgesticht of in een later sta dium door lokalen van het tweede scho lencomplex in „Groenhouten" ter be schikking te stellen. Uit het voorgaande blijkt, dat in af wachting van de realisatie van de der de R.K. Basisschool een aantal tijde lijke voorzieningen dienen te worden getroffen die verband houden met de groei van de R.K. scholen in Leusden- centrum. Dat deze derde R.K. basis school noodzakelijk is, is zonder meer duidelijk. De moeilijkheis is echter, dat deze derde school op korte termijn niet te realiseren valt. Derhalve dient vooralsnog, in afwachting van de stich ting van deze derde R. K. basisschool, gebruik gemaakt te worden van een aantal tijdelijke voorzieningen Deze tijdelijke voorzieningen kunnen dan ge daan worden op basis van het thans te nemen besluit tot stichting van een derde R.K. basisschool te Leusden- centrum. Ingekomen is een verzoek van het be stuur van de Stichting Katholiek On derwijs Leusden om medewerking te verlenen voor het stichten van een derde R.K. kleuterschool in het be stemmingsplan „Groenhouten" te Leusden-centrum. De vereiste verklaringen zijn overge legd, zodat het onderhavige verzoek voldoet aan de wettelijke vereisten Het was de wens van het Schoolbestuur om per 1 augustus a.s. met deze derde kleuterschool te kunnen starten. Ge zien echter de procedure die hierme de samenhangt en het tijdstip (14 mei 1973) waarop het verzoek werd inge diend, is dit niet meer te verwezenlij ken. Bovendien is het Schoolbestuur kenbaar gemaakt, dat stichting van deze kleuterschool in „Groenhouten" niet mogelijk is. Zoals ook reeds eerder is aange geven, maakt de groei van de R.K. scho len te Leusden-centrum het noodzake lijk dat op korte termijn tijdelijke voorzieningen worden getroffen. De R.K. kleuterschool „De Rakkertjes" in „de Wetering" heeft op korte ter mijn behoefte aan een derde lokaal. Dit kan gerealiseerd worden door over plaatsing van de twee noodlokalen aan de Asschatterweg in de directe omge ving van de R.K. scholen in „dé We tering. Ook de R.K. kleuterschool „Klein Rossenberg" zit aan het maxi male aantal kleuters (78 kleuters per 1 juni j.l.). Deze school zal ook op korte termijn behoefte hebben aan een derde lokaal. Dit kan worden opgevan gen door gebruikmaking van een der lokalen bij het „St. Ansfridusgesticht" of in een later stadium door huisves ting in een gedeelte der lokalen van het tweede scholencomplex in „Groenhou ten". Vooralsnog dient ook hier een aantal tijdelijke voorzieningen te worden ge troffen, in afwachting van de realisa tie van de derde R.K kleuterschool te Leusden-centrum. Deze tijdelijke voorzieningen kunnen worden getrof fen op basis van het thans te nemen raadsbesluit. Aldus b. en w. in een drietal voorstellen aan de raad. Dit spel, geschreven door mevr. A. Th. Lantink - Ferguzon, speelt zich grotendeels af aan het hof van Farao Toetmosis III van Egypte, omstreeks 1500 voor Christus. De Farao is oud en zwak. Hij heeft twee kinderen, Prins Amenhutep en Prinses Nefertite, beiden nog te jong om de regering over te nemen. De belangrijkste steunpilaren van Toetmosis III zijn Senmoet, opperbe velhebber van het leger en Horemkeb, de hogepriester. Deze laatste is af gunstig op Senmoet's populariteit en tracht met zijn gevlei zijn positie bij de Farao te versterken. Zo te lezen genoeg stof tot verwik kelingen en intriges en hier werd dan ook dankbaar gebruik van gemaakt. De regie van het stuk lag in han den van mevr. Lantink, mevr H. Breedt- Bruin - De Ronde en mevr. M. E. Her- bert - Van Deinse. De decors van de heer B. F. An- driessen zijn een extra lofuiting waard evenals de kostuums en sieraden, die verzorgd werden door mevr. Lantink, de heer P. van Bekkum, de leerlingen van de 6e klas en diverse moeders van de leerlingen Het dansje in het derde tafereel, in gestudeerd door mevr. P. S. Kuil- boer - Schriek oogstte een hartelijk applaus. Heel wat mensen dus, die zich in gespannen hebben deze avond tot een succes te maken. En niet zonder re sultaat De leerlingen van de zesde klas kunnen met veel plezier terugkijken op deze avond. Het grote werk, op het beslissende moment, hebben ze er erg goed afgebracht. Juist voor deze avond wil ik geen namen van uitblinkers noemen, want het was duidelijk te merken, dat ie dereen er even druk mee was geweest. En met veel plezier!' En dat is het belangrijkste,

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5