U MAG HET (OOK) ZEGGEN Wat wilt 11 op sociaal-cultureel gebied in Leusden/Centrum 20 m uUflUbKUAi» /.a ui Ni iy tó LEUSDEK KRAM De boerderij in het plan Alandsbeek-Oost. Deze boerderij is te bereiken via de Noorderinslag (inplaats van links af slaan de Middenweg op, rechtdoor, het nog niet in gebruik zijnde gedeelte van de Noorderinslag op.) De boerderij ligt enkele honderden meters vanaf de Middenweg links van u. De boederij in het plan De Wetering. Te bereiken via de Aschatterweg vanaf het Gemeentehuis, links af de Middenweg op de nieuwbouw in. De boerderij ligt dan rechts van u, te bereiken via een klinkerweg. De boerderij ligt aan een sloot (de voormalige Wetering). Dc boerderij aan de Hamersveldseweg, in bezit van het R.K. kerkbestuur. De boerderij ligt schuin tegenover de R. K. Kerk. Kort geleden publiceerden wij een artikel over deze boerderij en de plannen, die pastoor Ritselaar heeft. 20 m maak meer gebruik van onze uitgebreide service Reeds enige maanden is er een groot onderzoek aan de gang m Leusden (door de Provinciale Utrechtse Stichting voor Welzijnsbevordering) om na te gaan welke sociaal-culturele accommodatie er nodig zal zijn, al omstreeks 1975 de eerste fase van het struktuurplan Leusden voltooid is. Er zijn al enige resultaten bekend In de laatste week van juni komt er een rapportje gereed, getiteld „Jeugd van Leusden-zuid" Het grote rapport „So ciaal-Culturele Accommodatie Leusden Centrum" zal in augustus verschijnen. Hiertoe is echter nog een afronding nodig, n.l. de mening van de bevolking. Tegelijk met deze krant (misschien iets eerder of iets later) zal een aantal gezinnen enige vragenformulieren in de bus vinden - één formulier voor elk gezinslid dat kan lezen en schrijven Wat is er nu inmiddels bekend? Uit de enquette onder de verenigingen en de inventarisatie van de bestaande accommodaties werden de volgende con clusies getrokken Behalve een goede sportzaal (mogelijk met schietbaan), behoeft voorlopig geen nieuwe accommodatie gebouwd te worden Naast de noodzaak van een goede sportaccommodatie zijn nodig - peuterspeelzalen - ruimte voor de muziekschool - ruimte voor kreatieve aktiviteiten worden gewenst: - een grote zaal voor feestavonden, tentoonstellingen en muziekrepetities - een vergaderruimte voor max 50 personen - een bestuurskamer - een verkooppunt voor de wereldwinkel - een eigen klubhuis voor de korfbalvereniging De beschikbare, maar nog niet gebruikte accommodaties zijn voldoende om de toekomstige aktiviteiten op te vangen Er komen twee klaslokalen vrij achter het jeugdcentrum De Til, er wordt gebouwd aan een vrij grote ruimte achter de dépendance van het gemeentehuis aan de Zwarteweg en er zijn drie boerderijen vrijgekomen. Om deze boerderijen gaat het nu Eén staat in het plan De Wetering, één in het plan Alandsbeek en in het centrum ligt de boerderij van pastoor Ritse laar. In de verdere toekomst (1975) komt ook nog een boerderij beschikbaar in het plan Groenhouten, maar deze laten wij hier voorlopig nog buiten beschou wing. Het woord is aan UHoe vullen wij de drie boerderijen? Wat gaan we er doen? Welke voorzieningen of welke activiteiten mist u nog in Leus den en, als uw wensen gerealiseerd kunnen worden, in welke boerderij kan dat dan het beste gebeuren? Bedenk wel dat alles geld kost. Niet alles wat u graag zou willen, ook al betaalt u er zelf voor, zal er ineens kunnen komen. De meest urgente zaken kunnen echter aan bod komen. Wij zullen daarbij rekening houden met uw wensen en uw adviezen.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 7