Oecumene moet van de basis uitgaan" NOGMAALSDE ZAAK ZWAN PATER G. N. ASM A 11 Ingezonden: „Het is zeer boeiend te zien hoe de kerken toch naar elkaar groeien" U.V.V. hield laatste seniorensoos Burgerlijke stand Gemeente Leusden Gezamenlijke Geref.-Herv.- kerkdienst Kerkdiensten Geestelijke leiders in Lensden (12) Cursus zwauger- schapsgym Sacraments- processie Leusden/C. Bezinnings- programma kasteel Stoutenburg Het doel van de Wereld winkel te Lensden Schoolzwem- weclstrijden, R.K. scholen negatief DONDERDAG 28 JUNI 1973 LKI SDKR KRAMT LEUSDEN/ZUID - Pater G. N. Asma, Salesiaan, zielzorger aan Leus den-zuid. Een zachtmoedig en vrien delijk mens. Lacht vaak en graag. Be ziet het leven van de zonnige kant. Een typisch teamworker. Heeft ver trouwen in de mogelijkheid tot on derlinge samenwerking. Hoewel zijn voorouders uit Friesland komen, is hij zelf geboren in Dene kamp, in het oosten van ons land Hij bezocht het klein seminarium te Leusden. In 1937 kocht de Orde der Salesianen huize ,,Don Bosco", en pa ter Asma was één van de eerste stu denten, die in het huis te Leusden hun studie begonnen. Hij bleef met zijn klas altijd de eerste en de hoogste klas van ..Don Bosco" te Leusden. en hij zegt dat met voldoening in zijn stem. Na Leusden ging hij enige tijd naar Apeldoorn ,,Don Bosco" in Leus den werd in 1942 door de S.S. bezet Ging toen naar Uchelen. Vertrok ten slotte naar Italië voor zijn hogere theologische studie en belandde in de buurt van Turijn. De studietijd aan de ze theologische hogeschool was voor hem een geweldige ervaring Hij kwam in kontakt met studenten uit Japan, Amerika. Rusland, met mensen van over de gehele wereld. Ging nog een half jaar naar Rome om rondleidin gen te doen in de Catacomben: kende deze op z'n duimpje, en wist op den duur de meest interessante plaatsen linea recta te bereiken. Was zeer geïmponeerd door Paus Pius XII, die hij een waardig kerk vorst achtte. Hield van het gehele kleurrijke gedoe in de Sint Pieter, waar het leven altijd in vol bedrijf is: dopen, begraven, pelgrims tochten, devoot bidden, dat alles in één machtige kerk, de Sint Pieter. Was het grootste deel van zijnpries- tertijd ekonoom. Pater Asma, had u dan een speciale studie in de ekonomie gevolgd?" ,,Nee hoor, helemaal niet. Ekonoom ben ik door ervaring geworden. De provinciaal bisschop zei. dat hij daar en daar een ekonoom nodig had, en dan moest je maar zorgen dat je het red de Zo zat ik enkele jaren in Rotter dam om een nieuw huis op te richten. We openden het huis toen de puinhopen er nog lagen. We hielden van op schieten. De zeventig jongens waren er al ondergebracht, toen de bouw van het huis nog lang niet voltooid was Ik zat ook nog een jaar in Rijswijk. En in 1970 kwam ik weer in Leusden. Ik ben eigenlijk altijd werkzaam geweest in internaten, en ik kreeg daar genoeg van. Ik wou graag eens ander werk gaan doen en eens met andere mensen in kontakt komen En zo werd ik onder meer pastor van Leusden- zuid en Leusden-centrum (Hamers- veld). Leusden-zuid is officieel een deel van Leusden-centrum, maar is in de i praktijk een volkomen zelfstandige parochie. Wel bestaan er natuurlijk banden met de parochie Hamersveld. Een groepje Rooms-Katholieken in Leusden-zuid heeft dit gevraagd Zij kerkten al jaren op ,,Don Bosco" en wilden graag een zelfstandige wijk- gemeenschap vormen De gemeenschap Leusden-zuid bestaat uit 120 gezin nen. De laatste drie jaar is dit aantal gelijk gebleven Leusden-zuid heeft eigen werkgroe pen, eigen gespreksgroepen Het zijn aktieve groepjes, die overal aan mee helpen. Een kleine gemeenschap heeft zijn voordelen. De mens wordt zich er van bewust, dat ze werkelijk gemeen schap zijn. Die echte hechte gemeen schap voel je duidelijk als je met elkaar bijeen bent in de kleine kapel. We werken er echt op, dat men zich gemeenschappelijk eikaars lot aantrekt, en dat men steun biedt waar dat nood zakelijk is. Op de openbare school in Leus den-zuid gaan 65 Rooms-Katholieke kinderen. Onlangs deden 15 kinderen uit de tweede klas hun eerste com munie. Ik betrek zoveel mogelijk bij elk gebeuren de kinderen. Een kind wil er graag bij horen. Een keer in de maand zeg ik tegen de kinderen: ,,Vóór de woorddienst mogen jullie de kapel uitgaan. Voor jullie komt er zo met een een aparte woorddienst". Bij de kollekte komen de kinderen dan weer terug. Ze vinden dat fijn, want dan komt er iets helemaal voor hen, en ze beleven dat, tezamen met de ouders Eén keer in de maand nodig ik de mensen uit om na de dienst koffie te komen drinken. Ik wil dan graag dat ze elkaar ontmoeten, dat ze met elkaar spreken. Och, veel mensen gaan meteen naar huis en drinken koffie met hun eigen familie of bij buren of kennissen. Maar ik vind dat elkaar ontmoeten zo belangrijk, dat ik dat zo veel mogelijk herhaal. Wij zijn begonnen met vier gespreks groepen in Leusden-zuid. Zo'n ge spreksgroep geeft een band, de men sen raken bevriend met elkaar. Als iemand een feest heeft kan dat een feest zijn van de gehele gemeenschap. De laatste tien jaar komen er in Leusden-zuid meest jongere gezin nen bij. De mannen werken veelal in andere plaatsen. Tussen die jonge ge zinnen moet je dan proberen banden te leggen". „Welke zijn uw dagelijkse werk zaamheden?" ,,Het interessante is, dat ik alle mogelijke werkzaamheden heb. Dat betreft niet alleen de katechese. Ik werk voor jongeren en voor volwas senen, in alle mogelijke situaties. Ik kom voor de godsdienstles regelmatig op de openbare Paletschool. En ik geef diezelfde godsdienstlessen op de Ros- senbergschool in Hamersveld. Het dagelijkse werk houdt vanzelf sprekend ook huisbezoek in. Dat doe ik zo veel mogelijk in speciale gevallen Geboorte, huwelijk, dood, dat zijn de raakpunten De beste kontakten bestaan bij de doopvoorbereiding Dan is er een goed kontakt met de ouders. Ook de voorbereiding op het huwelijk is erg belangrijk. Dan worden dikwijls zeer veel dingen doorgepraat. Tegenwoordig wordt er ook veel gepraat, en is dat ook mogelijk, bij gemengde huwelij ken. Ik wijs de mensen erop, dat ze het een en ander van eikaars kerk moeten weten. Ze moeten proberen er achter te komen hóé de ander denkt en hóé deze gelooft. Het beste is als ze met elkaar naai eikaars kerk gaan, en als ze elkaar uitleggen waarom het in hun kerk zo of zo toe gaat. Onver schilligheid ten opzichte van eikaars geloof is niet goed Ze moeten elkaar goed leren kennen en over die geloofs kwesties met elkaar kunnen spreken Overigens, om op dat huisbezoek terug te komen, is het niet meer zo gemakkelijk om bij de mensen aan huis te komen. Veel mensen zijn over dag niet thuis. En eigenlijk val je zo maar bij iemand binnen. Dat moet nou maar net gelegen komen 't Kan zijn van. „Pater, het werd tijd dat u eens bij ons aan kwam. We zaten eigenlijk al zo lang op u te wachten". Maar het kan even goed dat je in een gezin komt, en dat je praat, en dat je niet tot het gesprek komt waarvoor je eigenlijk kwam. En dan heeft zo'n huisbezoek weinig zin". ,,Hoe ziet u de oecumene en pro beert u tot een oecumene in Leusden- zuid te komen?" „Oecumene? Laten we in godsnaam beginnen daar waar we kunnen, 't Moet volgens mij van de basis uit gaan. Zo langzamerhand komen hier de kon takten met de protestanten. Een paar weken geleden hadden we een oecume nische gespreksgroep. Van de Rooms- Katholieken waren er zo'n acht a tien mensen, van de Gereformeerden en hervormden zes Dan komt er van alles op tafel. We stellen elkaar vragen in de geest van: „Hoe doet u dit? Hoe ziet u dat?" 't Was héél boeiend. Van beide kanten zijn het gelovigen, en die moeten toch eigenlijk zo veel mogelijk kunnen samengaan Een goede oecume nische mogelijkheid was bij voorbeeld de aktie „Kom over de brug" Er zijn vele praktische punten waarmee je de oecumene kunt beginnen Dat moet groeien aan de basis. De wil tot sa menwerking leeft echt onder de mensen. Er is een behoorlijke groep mensen in Leusden, die graag wil samenwerken en daar ook de mogelijkheden toe zoekt Het is zeer boeiend te zien hoe de ker ken toch naar elkaar toe groeien in deze tijd! Ik zit in het werk van de missie, de ontwikkelingshulp en het vredeswerk op dekenaal niveau. Wij zoeken samen werking met de andere kerken. Al wer kend kom je tot de konklusie dat wij ei genlijk allemaal hetzelfde doen We vormen een interkerkelijke werkgroep De vernieuwingen komen eigenlijk al tijd van de basis. Later komt pas de bevestiging van hogerhand. Natuurlijk zijn er verschillen tussen de kerken, maar dat is het ergste niet. Verschil len mogen er gerust blijven Er zit veel perspectief in de samenwerking tussen de kerken, maar van vandaag op morgen zal deze zeker zijn beslag niet krijgen". .Geeft u godsdienstonderwijs op „Don Bosco?" „Nee, ik heb met de school hier niets te maken. Ik wóón in verband der Salesianen Op zo'n orde kun je terugvallen. De kontakten die je on der de Salesianen hebt, vormen je familieband. Je bent er thuis Je hebt er alle mogelijkheden. Je kunt je er varingen uitwisselen. Je kunt ze kwijt aan anderen, die naar je luis teren Je hoort ook weer eens andere aspecten van een zaak en wat anderen meemaken. Je leert te luisteren naar anderen. Ik voor mij vind dat te ver kiezen boven het leven als een pas toor, die als eenling in een dorp staat. Tenminste als je als celibatair leeft Eigenlijk moest de kerk het mogelijk maken, dat je zou kunnen kiezen of je de celibataire of de gehuwde kant wilt kiezen" Aan het slot van het gesprek zegt pater Asma, dat hij er prijs op stelt, Ree gedood LEUSDEN-ZUID - Vrijdag 22 juni werd een reegeit doodgereden op de Buurtweg. LEUSDEN - De Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers afdeling Leusden- zuid maakt bekend, dat haar voor dit seizoen laatste soosmiddag voor de oudere inwoners van Leusden-zuid heeft plaats gevonden op dinsdag 26 juni jongstleden. De U.V.V. Senioren sociëteit is op deze dag met zomer vakantie gegaan. Zij wenst alle leden een goede vakantietijd met mooi weer en prettige ontspanning. Op dinsdag 14 augustus komt de U.V.V. Senioren sociëteit weer voor het eerst bijeen in het seizoen 1973- 1974. De sociëteit zal dan weer ge opend zijn op dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur in het Roda klubgebouw aan de Bavoortseweg voor alle oudere inwoners van Leusden-zuid. LEUSDEN - Geboren: Brigitte Jose phine, d.v A F van den Tweel en J. Korsman, Hamersveldseweg 28; Mo nique Antonia Johanna, d.v A H. M van Roomen en G. M. Houtveen, As- schatterweg 60. Ondertrouwd: Franciscus Maria- Louise Aloisius ten Haken, Nijmegen en Ingrid Anna Lucia Maria Stheins, Appelweg 1, Leusden; Douwe Terp stra, Kon. Wilhelminalaan 6, Leusden en Hillegonda Albertha Scholte, Lom bokstraat 21, Amersfoort Gehuwd: R Gijtenbeek en J Veenen- daal. G G Elferink en J. M. Elschot. Overleden: Geen. LEUSDEN - Zondag 1 juli a.s. zullen er in het Hervormd-Centrum twee ge zamenlijke Gereformeerde-Hervorm- de diensten gehouden worden en wel om 9.00 uur en om 10.30 uur. In beide diensten zal ds. G Hengeveld uit Amersfoort voorgaan. Een kinderoppas is aanwezig. Voor een gestencilde li turgie zal zorg gedragen worden Ie dereen is van harte welkom. dat er in de krant wordt vermeld, dat hij zo'n bijzonder goede en pret tige medewerking ondervindt op de openbare basisschool ,,'t Palet" De eerste communie bijvoorbeeld bereid de hij geheel voor in schoolverband. Ook de ouderavonden die pater Asma houdt, vinden plaats op school. Hij is het hoofd van de school hiervoor zéér erkentelijk. ANCO MALI Datum: 1 juli 1973. ACHTERVELD N.H K.. zo. 9 30 u.. eerw. heerLief- ting, Voorthuizen R.K.K de gehele week om 8.00 u H. Mis (uitgez. wo.); za. 19.00 u.: avondmis, zo. 8.00 u 10 30 u.. H. Mis met Latijnse tekst; 18.00 u.. Lof LEUSDEN-CENTRUM N.H.K.: 9.00 en 10.30 uur: ds. G. Hengeveld, Amersfoort. Ger (Herv. dienst) 19.00 uur: ds J. J. Kooman. R.K Kerk za 19 00 u.. gezongen avondmis door dameskoor, zo. 7.45 u vroegmis; 9.00 u. hoogmis met herenkoor; 10.00 u gezins mis; 11.00 u gemeenschapsmis; 18.30 u.: kort lof met processie LEUDEN-ZUID N.H.K.: 10.00 uur: ds. J J. Kooman; 18 30 uur: geen dienst. R.K.K.Huize „Don Bosco" za. 19.15 zo. 10.00 uur: Hoogmis. 11.30 LEUSDEN - Zoals bekend, heeft het college van Burgemeester en Wet houders van Leusden de afbraak ge vorderd van de door de heer Zwan aan de Arnhemseweg te Leusden gebouwde opstallen, zonder daartoe de vereis te (bouw-)vergunning (voor de aan bouw aan een woonhuis en de bouw van paardeboxen) ex artikel 47, lid 1, van de Woningwet te hebben verkregen. Daarbij werd medegedeeld, dat - zo nodig - op 5 juni jl. van gemeente wege tot afbraak zou worden overge gaan (politie-dwang). De heer Zwan heeft zich daarop - in kort geding - tot de President van de Arrondissementsrechtbank te Utrecht gericht, waarbij aan deze werd gevraagd een gebod op te leggen aan de gemeente om zich te onthouden van iedere daad, strekkende tot sloping van de aanbouw en de paardeboxen, waarbij hij onder meer stelde, dat kennelijk vol strekt ten onrechte en in ieder geval op kennelijk ondeugdelijke gronden het besluit tot weigering van de vergunning is gekomen, terwijl zijn inziens van de politiedwang bovendien kon worden gezegd, dat deze geen redelijk middel tot een redelijk doel is De president van de Arrondisements- rechtbank heeft op 18 dezer uitspraak gedaan dan: 1 van de zijde van de gemeente in deze volkomen terecht is gehandeld, 2 de gemeente uit dienhoofdegerech- tigd is om politiedwang toe te passen. Een en ander houdt in, dat de ver gunning terecht is geweigerd. De heer Zwan is inmiddels in beroep gegaan bij het Gerechtshof te Amsterdam, aldus een bericht van het Bureau Kabinet en Voorlichting der Gemeente Leusden. LEUSDEN/C. - De volgende week dinsdagmorgen 3 juli begint de nieuwe cursus zwangerschaps-gymnastiek weer. Aanvang 10 30 uur in het Wit- Gele Kruis gebouw Men kan zich ter plaatse aanmelden. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) LEUSDEN - Volgens een traditie van enkele tientallen jaren zal op zondag 1 juli wederom de processie uittrekken in de parochie Hamersveld (Leusden C.) Daar in de parochie Hoogland altijd de processie uittrekt zondag na sacra mentsdag is het hier de zondag daar op om zo de geestelijken van beide pa rochies gelegenheid te geven hierbij aanwezig te zijn. Voor deze processie is er op het kerkhof te Leusden jaren geleden een kapel gebouwd waar tevens diensten werden gehouden voor de overledenen, op het kerkhof begraven. In het kleine torentje erbovenop is nog een glazen Koepeltje te zien waarin zolang er een overledene in de piarochie boven aarde stond een lamp werd gebrand. Ging de processie vroeger met veel uiterlijk vertoon gepaard met bruidjes en allego rische groepen, de laatste jaren is het meer een eenvoudige bid en zangpro cessie De laatste jaren neemt het aan tal deelnemers meer en meer toe en het is de verwachting dat zondag 1 juli des namiddags 18 30 wederom veel parochianen en gelovigen buiten de pa rochie zullen deelnemen. STOUTENBURG - Van paterG.Heit- brink ontvingen wij het programma voor de dagen van gelovige bezinning die zullen worden gehouden op Kasteel Stoutenburg. Pater G. Heitbrink en pa ter G. Sluys zullen u graag hier over verdere inlichtingen verstrekken. Zaterdag 7 juli - zaterdag 14 juli Vakantieweek voor gezinnen. Woensdag 25 juli-zondag 29 juli: gelovige bezinning vooral voor per sonen uit Rotterdam en Schiedam, Aansluiting elders mogelijk. Maandag 13 augustus - maandag 20 au gustus: Vakantieweek voor mensen op meer gevorderde leeftijd - Maandag 20 augustus - maandag 27 augustus Vakantieweek voor mensen op meer gevorderde leeftijd Maandag 27 augustus - maandag 3 september: Vakantieweek voor mensen op meer gevorderde leeftijd. Woensdag 5 september - vrijdag 7 september: Gelovige bezinning voor personen uit Delft. Maandag 17 september - vrijdag 21 september: Gelovige bezinning voor personen uit Den Haag en omgeving. Maandag 24 september - donderdag 27 september: Gelovige bezinning, deelname open voor iedereen uit het aland Maandag 1 oktober - donderdag 4 ok tober: Gelovige bezinning. Viering van het Fransiscusfeest. Deelname open voor iedereen uit het land. Vrijdag 16 november - zondag 18 no vember: Gelovige bezinning: deelname open voor iedereen uit het land. Maandag 10 december - donderdag december: 13 december: Gelovige bezinning: deelname open voor iedereen uit het land. Afwezig wegens vakantie vanaf 25 juni J. H. LANTINK Arts. Waarn dokter Binkhorst Gironde 1. tel 2667. Leusden-C ADVERTEREN KOST GELD. NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden. MEDISCHE DIENSTEN Weekend: 30 juni-1 juli 1973. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Binkhorst en Lantink zal a.s. weekend waarnemen dr. Den Toom, Maria Stuartlaan 5, Leusden/Zuid, tel. 03490-18881. (Dienst van vrijdagavond 18 00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door zr Rosa, Hamersveldse weg 57, Leusden-C.tel. 03496-1271 Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden. werkdagen van 8 00 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 20.00 uur. In de weekenden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben zaterdag en zondag van 14 00 tot 14 30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apo theek zaterdags en zondags gesloten Wat de wereldwinkel uiteindelijk ij is het bewerkstelligen van verandert- gen in het gedrag van mensen Endy wel veranderingen die de vrede en gerechtigheid in de wereld zullen be vorderen. Het gaat daarbij niet a om het gedrag van afzonderlijke perse- nen maar ook dat gedrag van grote grt*. pen mensen Bij dat laatste denken bijvoorbeeld aan gewoonten, wetten,bt zits-verhoudingen, arbeids-verdelg onderwijs-systemen, bestedings-p-;' tronen, handelsstrukturen enzovoorts In dit verband komt de vraag omc^ hoek kijken, wat er eerst moet wor den veranderd: De mens (het individu ele gedrag), of de struktuur vkn de sa menleving. Naar alle waarschijnlijk- heid is dit een „Kip-of-Ei"-vraag. Want de mensen maken de struktures en omgekeerd maken de strukturenooi de mensen. In elk geval zijn strukturen door gaans niet volkomen onwrikbaar Waar mensen samenwonen en -werken, groeien er vaste patronen. Wanneer steeds meer mensen gaan ervaren, da; deze patronen niet meer kloppen, is er een begin van verandering aanwezig Zolang één persoon in zijn gedrag vai het vaste patroon afwijkt, zal dat als uitzonderlijk of misschien abnormaal worden gezien. Zodra echter meer in dividuen dit gedrag gaan volgen kanht. abnormale normaal worden, en anders om. Dan verandert de struktuur. Daar ligt nu precies de macht, d? mogelijkheid tot bei'nvloeding, van ea door de enkeling: in de veranderingvaa het eigen gedrag en in de verandering van de gewoonten van de instelling waartoe hij behoort Strukturele veranderingen zijn ook vaak het resultaat van inspanninges van kleine groepen mensen die door een „ander" gedrag invloed hebben op het gedrag van velen. Mensen die bewuster zijn gaan leven, hun blik hebben gescherpt, en de moge lijkheid van hun macht en invloed heb ben ervaren, zullen zich in hun dagelijks leven ook anders opstellen engedrageo ten aanzien van wereldprblemen. 2e zijn gevoeliger geworden voor zakeo als geweld, misbruik van macht, ar moede en onrecht Mocht naar aanleidng van het bo venstaande u meer informaties zoekeo. dan kunt u wellicht iets vinden tusseo al het voorlichtingsmateriaal op de bak fiets van de 3e wereldwinkel van Leus- den. Iedere vrijdagavond staat dez? bakfiets bij het winkelcentrum de Bie- zenkamp. Bovenstaande gedachten zijn te vinden in het Informatieblad voorde Vredesweek. die dit jaar van 23-30 sep tember zal plaats vinden In september komen we daar weer op te rug Wenst u nader geïnformeerd le worden over de 3e wereldwinkel io Leusden, dan kunt u zich richten tol Gerard Voskuilen, Krakhorst 21, tel 2258 Leusden, 25 juni 1973 Prettig te kunnen lezen dat de school- zwemwedstrijden, ondanks onze afwe zigheid, geslaagd zijn. Eenafwezigbeil overigens, die, evenals vorig jaar, verklaard moet worden uit een gebrek aan belangstelling bij de schoolkindera voor dit evenement. Het is daarom jammer dat de ouder verenigingen die op onze scholen bij de organisatie van dit soort evenemen ten betrokken plegen te worden, mei meer begrip vinden voor hun proble men. Ook al naar aanleiding van ge lijksoortige problemen die gerezen zijl rond de deelname aan het Paasvoel- baltoernooi hebben onze oudervereni gingen en het schoolbestuur de hoofdei van scholen verzocht het volgende voor stel in het Leusdense schoolhoofdenbe- raad naar voren te brengen: 1. Organiseer maar één keer per jaar een gezamenlijk sportevenement, 2. Laat de organisatie telkens ait een andere sportvereniging over on der auspiciën van de afdelingen sportzaken van de gemeente, 3. Zorg dat alle scholen meedoen en laat de kinderen naar het evenement „toe-oefenen". Het is ons bekend dat ons voorstel enige weken geleden positief is ontvan gen. Het zal nader worden uitgewerkt Het is dus jammer dat ons nu, iJ het verslag in deze krant van 21 jn- ni, negativisme wordt verweten. Enbet is nog vreemder te verondersteld dat dit negativisme van bovenaf geor ganiseerd zou zijn, zoals in de aanbel van het artikel wordt gesuggereerd- Leerkrachten en oudervereniging^ RK Basisscholen Klim-op en Rossenberg. Noot redaktie: de aanhef in het bewus te verslag vertolkt een mening vaD hel Haaien-bestuur. Het zinnetje „aldusde mening van het Haaien-bestuur" abusievelijk weggevallen. Overigens lijkt het ons merkwaardig, dat voortl bij leerlingen op R.K.-scholen blijk baar een aversie bestaat tegen der gelijke evenementen. Red.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 8