Sacramentsprocessie fscheid van „afzwaaiers" Jozefschool Achterveld Crossvereniging Leusden op de nationale tour ngezonden: driedaagse ïoolreisje Aangehouden Wij mogen t (ook) zeggen Autodiefstal Botsing op Doornseweg Te diep in glaasje.... Verloren en gevonden Gemeente Leusden MEDISCHE DIENSTEN Doorgereden na botsing Hooi zonder vergunning verbrand Diefstallen Kerkdiensten leusdkr krant - Het „afzwaaien" zesde klas van de basisschool altijd een belangrijke ge- alleen voor de kinderen, ook voor hun ouders en het on- personeel Op de laatste van de St Jozefschool wa- erdan ook allemaal Het hoofd St Jozefschool entevens onder- van de zesde klas. de heer L sprak er zijn vreugde over uit ouders zoveel blijk van hun be gaven Het feestprogram- avond werd geheel door onder leidinc van de heer uitgevoerd. Deze afscheids les voorafgegaan door een Eu- in de parochiekerk, werd geleid door pastoor Ven. de godsdienstleraar van Jozefschool. De dienst stond teken van de dankbaarheid, aldus Pastor Van de Ven. is voor ons wel een zaak. maar elders in is het dat helemaal niet", feestprogramma be veel zang. afgewisseld door Ook bij deze sketches alle kinderen betrokken. Er was uiteraard wel verschil in acteertalent maar iedreen deed zijn best Helma Schouten, een der leerlingen van de zesde klas, dankte namens al le kinderen de heer Weimer en de on derwijskrachten van de lagere klassen voor het genoten onderwijs aan de St. Jozefschool gedurende de afgelopen zes jaren In zijn slotwoord memoreerde de heer Weimer de prettige samenwerking die hij van de ouders had ondervonden en de belangstelling die zij hebben ge toond voor de school „Deze goed ver houding is van zeer groot belang om optimale resultaten te bereiken. De kinderen moeten weten dat hun ouders belang stellen in het wel en wee van hun kinderen op school. Eventuele moeilijk heden moeten worden uitgepraat Dit alles voorkomt het uitspelen van de ouders en de onderwijzer tegen el- ACHTERVELD - De kinderen die afscheid nemen van de basis-school brachten enkele leuke sketches ten to nele zoals deze tv.-quiz. Foto Janus Visser. kaar", aldus de heer Weimer. Dank bracht de heer Weimer ook aan het oudercomité, het schoolbestuur en aan alle onderwijskrachten van de school. „De samenwerking met u al len in het afgelopen jaar is mij een grote steun geweest in mijn werk Dat het pad van de onderwijzer niet altijd over rozen gaat, memoreerde de heer Weimer nog even toen hij tot de „af zwaaiende" zesde klas sprak „Ik wil nu wel zeggen dat jullie vorig jaar. bij het begin van het schooljaar, be slist geen gemakkelijke klas waren Maar we hebben door samen te pra ten toch uiteindelijk een fijne sfeer weten te scheppen. En nu ben ik terecht trots op jullie en ik wens jullie veel succes in het voortgezet onderwijs" Als laatste sprak de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Boersen Veel nadruk legde hij op de goede teamgeest die er heerst onder de on derwijskracht van de school „Wij prijzen ons gelukkig dat er een fijne sfeer op onze school heerst en wees overtuigd van onze dank hiervoor en voor uw inspanning aan onze kinderen besteed in het afgelopen schooljaar", aldus de heer Boersen (buiten de erantwoordelijkheid van de redaktie) Eerste dag indagmiddag 25 juni gingen we uur, uitgezwaaid door een stel trvelders met auto's naar Arn- We zouden daar 3 dagen, nou ja, [di? naar de jeugdherberg „Ake- gaan met de hele klas. Na een ijden waren we d'r. Nou de jeugd- trgwas hartstikke leuk! Op debe- grond een gezellige zaal, waar je «ngpongen en zo Er w as een toon baar de kaarten, snoep e d kon i En er was een bar en allemaal lige tafeltjes en stoeltjes Nou ja, euke boel Toen werden de slaap- rs verdeeld Bijna de hele klas boven, bij juffrouw Oudejans. we alles hadden uitgepakt, gin- *e met de klas de omgeving innen Dat was bergieop, bergie- jonge jonge, dat was rottig! Toen ïlf dood weer terug kwamen, gin- we ons opfrissen, wat echt wel was Toen eten Nu gingen we speurtocht houden. De groepen fen verdeeld, en de blaadjes en p werden uitgedeeld. Er waren 5 groepen Nu. we gingen vol goeie I op stap Dar was 's avonds om Jr Er waren 5 min tussenstand sen de groepen, die vertrokken en locht de groep die voor je was inhalen, want anders werd je ge- 'alificeerd. De tocht was heel lijk. omdat het al donker was Bij nummer waren alle groepen de P kwijt geraakt, en behalve de groep M eerst vertrok, en onze groep, ls één na laatste vertrok loesten een heel eind door het bos, a's je dat in het pikkedonker, et een piepklein groepje moet doen, de jongens telkens zo eng de- dan ben je wel doodsbang!'1 Bij tasteel kwamen we, heel gelukkig, ierste groep tegen. En omdat alle le groepen de enigste waren die good liepen, gingen we samen, fas veel fijner, en wat minder eng. Pel. zoeken en griezelen kwamen we de goede weg gevolgd. Nou, zo- doe ik nóóöóóit meer. goh, wat p gegriezeld' Bij de herberg was de rest van de klas, die, omdat *eg niet meer wisten terug wa- |egaan Na wat gepraat en gedron- te hebben gingen we naar bed, het 12' en we sliepen pas laat in. Tweede dag De volgende morgen waren we al om zes uur wakker Om 8 uur gingen we eten, en een broodpakketje klaarmaken, want we zouden naar het golfslagbad gaan. O, dat fietsen naar 't zwembad. O, nee, we moesten veel hoge heuvels op, en als je dat moet doen met die hitte, en met een zwaartrappendefiets, verschrikkelijk! We gingen ook nog even naar de sluizen en stuwen van Driel Dat was wel interessant, maar als je keel is uitgedroogd scheelt het je niet zoveel Toen weer heuvel op, heuvel af, met veel gezwoeg en gesteun naar Dorwerth. Eindelijk, het zwembad! De golven die om de zoveel minuten kwamen, waren hartstikke leuk. We waren opeens al- lemaak bij de kwartjesautomaat waar je „gouden" en „zilveren" ringen armbandje e.d kon trekken. Iedereen zat vol ringen! Toen op naar „huis". Weer bergie op, bergie af. bis. O, ja, die morgen gingen we na het eten naar een sportveldje vlak bij De jongens gingen voetballen met de meester als scheidsrechter, en wij met juffrouw Oudejans pandver beuren, wat hebben we daarmee gela chen Marijke Mocking en ik kregen als opdracht de voetbal bij de jongens weg te pakken, nou hoor, makkelijk gedaan! Toen ik eindelijk de bal had, kreeg ik de hele reutemeteut jongens op me Gossie, ik voel het nog! Pffffft. Waar was ik ook al weer gebleven o, ja, Toen we van het zwembad terug kwamen, gingen we warm eten: soep, aardappels, vlees, komkommer met tomaten, en het eten waar ik een ver schrikkelijke hekel aan heb: erwtjes worteltjes brrrrr En als toetje yoghurt met vruchtjes. Dat was wel lekker Na het eten kregen we een prachtige film van „Mowgli" het wolvenmense- kind Opeens ging er onder de film een gemurmel dat er fietsen waren gesto len. Na de film vertelde de meester dat er fietsen waren gestolen Nou, wij er met de hele klas. plus juffrouw Oudejans op af Het bleek dat de juf- frouws fiets, Lawia's fietsen mijn fiets wegwaren Daarom gingen wij bij de anderen achterop, die hun fietsen al hadden gepakt We sjeesden de 100 meter hoge helling op. Kees Voorburg 1 kon zijn stuur niet houden en viel midden in het prikkeldraad, dus hij moest terug naar de jeugdherberg. Wij gingen naar het bos, waar de fiets van juffrouw Oudejans vonden, maar zon der mandje en FIETSBEL! Nu verder zoeken. Opeens hoorden we FIETSBEL LEN tinkelen (het was al donker). En wij erop af, maar we zagen niks In tussen was Karin helemaal overstuur naar huis gegaan: ze was doodsbang. En wij maar doospeuren Ineens waren we met een groepje van 5 man over in dat donkere bos (brrrr. Toen hoorden we vlakbij bellen rinkelen, en we ble ven gebukt wachten tot de fietsen (die ven) zouden komen. Maar hoe we ook wachtten, er kwam geen fiets, allen hoorden we telkens fietsbellen Daarom gingen we de rest waarschuwen. Op eens zagen we (met de rest vandeklas) een paar mensen met fietsbellen, en de juffrouw gilde „omsingelen"! Nou, ACHTERVELD - De leerlingen vormden een koor dat gezamelijk enke le leuke afscheidsliedjes zongen. Foto Janus Visser. Het oudercomité verzorgde op deze af scheidsavond het kopje koffie en de verfrissingen. Aan deze afscheidsdag is een z.g. „Driedaagse" voorafgegaan. De zes- deklassers zijn er onder leiding van de heer Weimer en de andere onder- wijwijskrachten van de school een paar dagen tussenuit geweest. Een derdeel- neemstertjes aan dit uitstapje heeft hier een verslag van gemaakt en dat staat elders in dit blad gepubliceerd. en wij maar hollen en toen stonden we voorJuffrouw Huis in 'tVeld, Juf frouw Volman, en pater v d Ven Zij hadden ons die streek gelapt! Nu gingen we gauw naar de herberg, waar alles uitgelegd werd. Daar waren ook meneer Snijders, en meneer Berk hout. Het bleek dat zij er, met juffrouw Oudejans en meester Weimer er al lang van af wisten. Voor straf werd de juffrouw in de wasbak gegooid (zacht jes uitgedrukt) en pater van de Ven+ meester Snijders met flesjes water overgoten. Intussen kon Karin weer la chen en was het grootste gat in Kees arm gepleisterd Na nog wat napraten gingen we om een uur of 11 naar bed. Derde dag De volgende morgen had onze groep zich verslapen. Dus gingen we haastig eten en weer broodpakketjes klaarma ken, want nu zouden we naar „Burgers dierenpark" gaan en daarna naar het openlucht museum. De dierentuin was dichtbij ±5 min fietsen, en het open lucht museum was daar vlakbij Inde dierentuin was het erg leuk, en er werden veel ijsjes e d gekocht Toen gingen we in de „zalig" hitte naar het openluchtmuseum De meisjes gin gen met juffrouw Oudejans, en de jon gens met Leurietje. pardon meneer Weimer mee. Op zonde „doortocht kwamen we bij zo.n oud Giethoorns huisje. En daar was heerlijk een sloot vol eenden met kuikentjes. Nou, wij de eenden met hun kroost voeren, onze kousen en schoenen uit en pootje baaien Nou, daar hebben we een hele tijd gezeten, dat was heel wat iijner dan al dan lopen in de hitte. Toen het tijd was om terug te gaan kwamen we bij een huisje waar een jonge mevrouw kaarsen maakte van echt bijenwas Ze verkocht die van f 1,95 tem f24,-. Wij kochten er ook een. Zo kwamen de meisjes heel fit bij de uitgang, waar een vermoeide groep jongens op ons wachtten Thuis gingen we alles inpak ken en toen jammer genoeg weer naar Achterveld. Het was een hartstikke leuke driedaagse geweest! Helma Schouten, St. Jozefschool, Achterveld In de Leusder Krant van 28 -juni werden verschillende verenigingen ge noemd die een plaats wilden in één van de drie beschikbaar gestelde boerde rijen De Wereldwinkel Leusden is één van de verenigingen die daarvoor een aanvraag ingediend heeft bij de Pro vinciale Utrechtse Stichting voor Wel zijnsbevordering Om u duidelijk te geven waarom de Wereldwinkel deze ruimte nodig heeft willen wij, hierdoor onze doelstelling te kennen geven De Wereldwinkel wil door akties en informatie vooral de aandacht vestigen op de armoede en onderdrukking in de wereld en protes- LEUSDEN - Een jongen uit Leusden werd door de politie te Barneveld aangehouden wegens diefstal op woens dag 27 juni LEUSDEN - Dinsdag 26 juni gaven enkele jongelui bij de politie aan, dat zij omstreeks 14.00 uur hadden gehol pen een Fiat 850 vlot te krijgen op de Buurtweg Daar de omstandigheden, waaronder dit geschiedde, de jongelui verdacht voorkwamen werd het ken teken nagetrokken. Dit bleek toe te behoren aan een auto, die in Rhenen was ontvreemd Daar bij deze zaak een militair was betrokken, droeg de poli tie de zaak over aan de Marechaus see. De militair G. uit Amersfoort bleek geen onbekende voor de Mare chaussee te zijn, en heeft inmiddels de diefstal bekend. LEUSDEN-ZUID - Maandag de 25ste juni vond op de Doornseweg bij het benzinestation een verkeersongeval plaats. Een Renault, bestuurd door de heer W. L N L. uit Eindhoven, komend uit de richting Amersfoort, wilde na bij het benzinestationopdeDoornseweg omkeren. De bestuurder lette met goed op, want juist op het moment van deze manoeuvre kwam uit de tegenoverge stelde richting een Opel, bestuurd door de heer J R B. uit Maarn Een bot sing was het gevolg. De Renault was to tal loss, de voorzijde van de Opel werd zwaar beschadigd LEUSDEN - Zaterdag is door de politie aan de kant van de weg J. E. uit Leusden aangetroffen, die te diep in het glaasje gekeken had. Samen met zijn fiets had J E. zich neerge- vleit in het gras met nog een re serve voorraad drank bij de hand teren tegen die machtsgroepen in de rijke landen die de ontwikkeling van de arme landen belemmeren. Doorverkoop van produkten uit de ontwikkelings landen vertelt de wereldwinkel iets over de te lage grondstofprijzen, over de onrechtvaardige handelsstruktuur die altijd in het voordeel werkt van de rijke landen, over de macht van de westerse investeerders, over de schijnheiligheid van veel ontwik kelingshulp en ga zo maar door. Op deze manier proberen wij u mee te laten denken over de oorza ken van de onderdrukking en proberen wij eensgezindheid met de onderdruk ten op te voeren. Daarnaast verkopen wij handwerkprodukten van coöpera ties uit de arme landen om zodoende ook direkt hulp te kunnen bieden Tot nu toe zijn onze mogelijkheden nogal beperkt, omdat wij alleen de beschikking hebben over een bakfiets (waarmee wij op de vrijdagavond en zaterdagmorgen of -middag bij het staan) Uit de gevoerde gesprekken blijkt behoefte te bestaan ook met an dere mensen van gedachten te wisse len. Wij zouden ons werk uit kunnen brei den als wij de beschikking hebben over een vaste ruimte dat in het cen trum van Leusden gelegen is B v - het bespreken van te nemen stappen tegen sociale- en politieke mistoe standen - advies en informatie geven aan hen die b v een spreekbeurt of werkstuk voor school voorbereiden - inrichten van een bibliotheek - constante tentoonstelling - het stimuleren van verenigingen zich binnen hun groep aandacht te geven aan genoemde mistoestanden - vergaderruimte - opslagruimte voor dokumentatiema- tenaal - om de produkten van coöperaties uit te stallen Wereldwinkel Leusden, p/a Krakhorst 21, Leusden-centrum en Verjaegde Ruyterweg 9a, Achterveld LEUSDEN - In de op zondag 24 juni verreden autocross, onder auspi ciën van de K N. A. C. en N. R. V., waarin een sterk bezet rennersveld te zien was, heeft de C. V. L. zich te midden van de vele gesponsorde en fabrieksrijders vrij goed weten te handhaven. LEUSDEN - Gevonden en verloren in de gemeente Leusden volgens op gaaf van de politie aldaar. VERLOREN Oranje portemonee met inhoud, ro de Parker ballpoint; dames fiets met handremmen. GEVONDEN Blauwe autoped Inl verstrekt de Rijkspolitie van Leusden/Z. WEGGELOPEN Donkerbruine Havanna kat Graag terug te bezorgen Bohemen 1, Leus den-C., tel. 2678. Weekend: 7 en 8 juli 1973. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Binkhorst en Lantink zal a s. weekend waarnemen: dr. Binkhorst, Girande 1. Leusden- Centrum. tel 03496-2667 (Dienst van vrijdagavond 18 00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur) De wijkverpleging wordt waargeno men door. zr Landy, Burg.deBeau- fortweg 4, Leusden-Centrum, tel. 03496-2081 Apotheek. Openingstijden Apotheek Leusden: werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19 30 tot 20 00 uur Inde week enden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben: zaterdag en zondag van 14 00 tot 14.30 uur en van 17 30 tot 18.00 uur Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten. Liep het o.a. voor Ko Faas door een geweldige koprol in materieel opzicht minder goed af en viel jammer ge noeg ook Silvia Verhey, als enige vrouwelijke deelnemer, door motor- pech enkele manches uit, was het toch 'n geweldige circuit van Stadskanaal. Op dit circuit werden snelheden be reikt van 120-130 km/p.uur. Hier kwa men de navolgende uitslagen uit de bus. 1. Dick Niefel V. W. tijd 7.08 2. T. Jansen, V. W. 7.11 3 K. Hendriks Escort 7.26 4. J. Teurling, V. W. 7.30 8. Sep Venrooy, Mini 7.41 9. Joop v. d. Hengel, N.S.U. 7.45 En of dat nog niet genoeg is waren de coureurs ondanks de tropische hitte op zondag 1 juli in Dongen ook weer in de startblokken. Dit alles op een baan waarop de sproeiwagens zeker zoveel manches als de coureurs verreden hebben om het uitzicht niet door grote stofwol ken te belemmeren. In deze cross wist de C. V L zijn klasse weer eens te tonen. Dit kwam tot uiting in de persoon van Sep Venrooy die heer en meester was op lit circuit, hij klasseerde zich als eerste in de finale. Ook Joop v. d. Hengel liet aanvankelijk goede tijden afdrukken maar kon zich niet meer handhaven door wat later een verbran de klep bleek te zijn. Joop wist toch nog 'n zesde plaats te bereiken. Uitslagen finale tijden: 1. Sep Venrooy, Mini 2.29 min. 2. Kruithof, Renault 2.30 min. 3 P. Reynders, V. W. 2.38 min. 4. de Bruin, V. W. 2.51 min. 6. Joop v. d. Hengel, N. S. U. Snelste tijd van de dag Reynders 2.28 min. A. s. zondag 8 juli komt de Cross Vereniging Leusden ook op het Euro- circuit van Valkenswaard aan de start en zullen daar te midden van de fabrieksrijders proberen een aantal punten te verzamelen. Vanaf deze plaats veel succes. LEUSDEN - Na een aanrijding op de Asschatterweg maandagmiddag, deed Van D uit Leusden aangifte bij de politie, dat een wagen met het ken tekennummer ES-44-70 na de auto van Van D. te hebben geraakt, doorge reden was De politie heeft een onder zoek ingesteld. STOUTENBURG - In Stoutenburg is maandag G J. v. d. W bekeurd, omdat hij oud hooi aan het verbranden was. De bladeren van omringde bomen bleken verschroeit te zijn Hij werd bekeurd ingevolge een algemene poli- tie-verordering waarin het verbranden van vuil zonder vergunning verboden LEUSDEN - Bij het zwembad in Leusden, worden de laatste tijd bij zonder veel bromfietsen en fietsen gestolen, Maandag alleen al werden vier bromfietsen en één fiets als ver mist opgegeven. Nonchalant omsprin gen met uw vervoermiddel kan een dure geschiedenis blijken Een slot op uw bromfiets of fiets lijkt ons een betere oplossing. Datum: 8 juli. LEUSDEN-CENTRUM N H K 10 00 u ds J J Kooman, Bediening H. Doop, 19 00 u Géén Dienst RK Kerk Zaterdagavond 19 00 u Avondmis met darm koor, zondag morgen 7.45 u Vroegmis, 9 00 u Hoogmis; 10 00 u Gezinsmis. 11 00 u Gemeenschapsmis. 18.30 u Lof Dinsdag t/m zaterdag des morgens 8.00 uur maandag en woensdag des avonds 19.30 u Avondmis LEUSDEN-ZUID N.H.K.: 10.00 u.: ds B. J. Wiege- raad, Amersfoort, 18.30 u.: ds J. J. Kooman. R.K K. Huize Don Bosco: za 19.15 u zo. 10 00 u. Hoogmis; 11 30 uur. ACHTERVELD N.H.K.: zondag 9.30 u. Eerw. heer Liefting, Voorthuizen R.K.K De gehele week om 8.00 u. H Mis (uitgez woensdag). Donderdag 13.30 u. H Mis voor bejaarden. Vrijdag 19 30 u Avondmis; Zaterdag 19 00 u Avondmis,zondag 8.00 u. H Mis, om 10.30 u. Hoogmis (Ned. tekst); 18.00 u Lof Woensdag 19.30 u. Avondmis. LEUSDEN-CENTRUM - Zondag avond werd er in de parochie Ha- mersveld de jaarlijkse Sacraments processie gehouden Voor deze bid- en zangprocessie die vroeger gepaard ging met veel uiterlijk vertoon, hetgeen nu geminiseerd is, was een goede belang stelling. Foto Janus Visser 5 JULI 1973

Leusder Krant | 1973 | | pagina 7