belangrijk is, dat we een samenleving krijgen aarin zoveel mogelijk mensen tot een zo groot jogelijke ontplooiing kunnen komen" 5 HEER J. G. F. EN MEVROUW A. M. TROOST esteliike dei-s in usden(13) ONZE MEDEWERKER Beroep aangenomen MET RAAD EN DAAD DE MAN UIT CHICAGO JIUAO a JULI 1973 LEUSDER KRANT uw aandacht voor een echt- Leusden, dat zich bezig houdt jmanistische zorg, de heer p. eo mevrouw A. M. Troost sdeo-Zuid. Hij is humanistisch id bij de krijgsmacht, zij geeft stisch vormingsonderwijs op de basisschool ,,'t Palet" te a-Zuid. betreft hier de serie „Geeste- iiders te Leusden" ouw Troost stelt direkt, dat term .geestelijke leider" niet ilaagd vindt. ,,Het woord lei- iegt ze, klinkt wat autoritair, itdoeling is meer om te sti- d dan om te leiden. Mijn lei- estaat uit het ingrijpen, daar denk dat het nodig is" „Wat is het humanisme9" Troost: ..Het humanisme is gmatisch De inhoud is gewij de loop der eeuwen In Ne- gaan we meestal uit van de flverklaring van het humanis erend. Maar dat wil niet zeg- at dat het enige" en ware sme is In de internationale stische organisatie, het JHEV tional humanistic and ethical omen vogels van diverse pluim- is ook zo bijvoorbeeld in ldraad van kerken, umanisme ziet de mens. zon- te gaan van een goddelijke iiïg, als drager van geestelijke elijke kracht. Zij vertrouwt, mens uit eigen kracht in staat in verantwoord mens zijn en opbouw van een menswaardige >ving. Of wij daar inderdaad len is een andere vraag. Het is rantwoordelijkheid, omdat hij staat is. ens is een waarderend wezen. I een hecht hij meer waarde i het ander Hoe die waarde- 1 zijn hangt van vele faktoren >r andere kulturele. Hij hoort, itisch gezien, in besef van ver- eid met medemensen, in vrij- zelfstandigheid de beslissin- oemen, die voor een optimaal leven nodig zijn De ge ld van mensen maakt dat leid en zelfstandigheid slechts aagzaamheid en tolerante rea- ar zijn. Voortdurend moeten id zijn in ons denken en doen r normen van redelijkheid en leid te verantwoorden, umanisme is een levensover- ennaar mijn mening dient een ertuiging om ons indezechao- (ereld een richting te geven ichting, dat is weer onze ver ging Maar een levensovertui- oet funktioneren, we moeten staan Zo niet, dan is het op en geeft het ons geen steun". „Wat doet u er in de prak- werk mee?" Ijuw Troost: ,,Ik zou graag een eentje willen bijdragen aan de 'i van de leerlingen, die deel- anmijn vormingsonderwijs. Ik aen willen helpen vormen tot flige en verantwoordelijke men- verkondiging van de huma- eginselen, maar de zelf e en handelende mens. die zijn vensweg en levensvisie ont laat in het middelpunt van de ?s poging. Altijd een appel gelijkheid tot zelfstandigheid Natuurlijk weet je, dat een mens niet meer zelfstandigheid kan dragen dan leeftijd en capaciteiten toelaten. Daar om is het ook begeleiden en soms leiden van nog niet geheel zelfstandi gen. De kunst is, dat leiden en bege leiden niet zo te laten gebeuren, dat de toekomstige zelfstandigheid daar door wordt verhinderd In de praktijk tracht ik dit te berei ken door mijn lessen zo te geven, dat ze kunnen bijdragen aan de ont plooiing van het kind Je moet er niet een soort middelmatig kind van maken, het niet in een harnas dwin gen, het moet zichzelf ontdekken. Dit is héél veelzijdig Aan het begin van de cursus hebben de kinderen van de oudere groep zelf hun onderwerpen gekozen Dit keer worden die behandeld naar het boek van Jan Terlouw: ,,De koning van Katoren" Daar komen in sprookjes sfeer allerlei begrippen in voor op een niveau, dat het kind kan begrijpen en beleven Tolerantie, oorlog, vrede, au toriteit, milieu. De jongste kinderen moeten gaan ontdekken, dat je hetzelfde kunt zien en het toch anders kunt interpreteren dan een ander. We hebben allemaal een zelfde figuur of foto gezien, en we maken er toch allemaal iets anders van We kijken naar wat we om ons heen zien, en hoe we daar allemaal afzonderlijk tegenover staan. Met de middelste groep kinderen heb ik het boek ,,Moyo en de vlie gende dokters" behandeld. Dat gaat over ontwikkelingshulp, en geeft een kijk op de moeilijkheden van een jonge staat vanuit de belevingswereld van het kind. Alle groepen moeten leren communi ceren en luisteren. Communiceren is bedreigend, want je stelt je meer bloot. Kritiek verdragen is heel iets anders dan kritiek geven. De kinde ren moeten dit alles zelf aanvoelen, het niet van buiten af op gelegd krij gen Soms kun je de juiste golflengte niet vinden, en dan ga je van elkaar voorbij. Daarin moeten we ons trai nen. We moeten af van die termen. ,,Wij als christenen", ,,wij als intel- lektuelen", ,,wij als Leusdenaren", ,,wij als arbeiders" Ik hoor zo vaak zeggen: ,,Wij als christenen moeten dit of dat doen", bij voorbeeld ont wikkelingshulp. Of: ,,Een Hollandse jongen doet zo iets niet", naar mijn mening moeten we in de eerste plaats medemens zijn. Daarna komt eventueel het humanist zijn. En uit dat mede mens zijn vloeien veel van onze mo rele verplichtingen voort". Heer Troost: ,,Voor mij ligt het iets anders. Ik werk hoofdzakelijk met groepen dienstplichtigen van 18 tot 21 jaar. Alle dienstplichtigen hebben recht op één uur geestelijke vorming per week, hetzij van de dominee, de aal moezenier of de humanistische raads man Het is dan informeren, relativeren en objektiveren in een groepsgesprek. We zetten gezamenlijk een boom op, klimmen erin, en bekijken het land schap van alle kanten. Je beinvloedt wel, maar het moet zijn naar openheid. Ook de andere geestelijke verzorgers werken in die richting, maar toch komt ieders inspiratiebron in de lessen tot uiting. Gelukkig kom je vaak vanuit die verschillende gezichtspunten toch tot een gemeenschappelijk doel, bij voor beeld ontwikkelingshulp, waar dan toch samenwerking tussen de verschillende levensopvattingen mogelijk is. Humanistische geestelijke verzor ging is geen bestuijding van andere overtuigingen. Het wordt door de jon gens wel eens hoopvol verwacht dat de drie geestelijke verzorgers elkaar in de haren zullen vliegen, maar dat is de bedoeling niet" Vraag: Behandelt u ook wel eens onderwerpen uit de Bijbel9" *ooooooooooooooooooooooooocooooooooooooooooooooo< CHTERVELD/STOUTENBURG: (Algemeen en sport) «beer A m v. d Berg, De verjaegde Ruyterweg 10. Achterveld, el 03425-311. EUSDEN/CENTRUM: (Algemeen) levrouw P A. Rosenboom, Grifthorst 5, Leusden/Centrum, el. 03496-2101 oport/voetbal) ook voor Leusden/Zuid. heer J. p. h. v d Berg, Asschatterweg 42a, Leusden/Centrum. 'EUSDEN/ZUID: (Algemeen) «vrouw A. de Knijff, v. Hardenbroek v. Lockh. laan 30, Leusden/Zuid. 03490-114 1 5 Wt, ook voor Leusden/Centrum) *heer I Hoogendam, K Julianalaan 89, Leusden/Zuid. el 03490-12464. °tograaf- tous Visser, Driftakkerweg 6 a, Leusden/Centrum el 03490-21178. EDAKTIE: Postbus 11. Finnmark i, Leasden/Centrum, ei 03496-1495. 'U'ÏTf/WwSTIJD ^ngstijd nieuws en advertence's: dinsdagmiddag 12 uur. e?eren nieuws bij onze correspondenten, uiterlijk maandagavond. oooooc mououuooooooooooooocoooooooooooooooocc Echtpaar Troost. Heer Troost: .Jazeker. Het is te leurstellend zo weinig buitenkerkelij ken van het christendom weten. Mijn ervaring is eigenlijk, dat bewuste hu manisten daar dikwijls een uitzondering op vormen Bijvoorbeeld Pasen is voor veel dienstplichtigen: eieren eten en een extra vrije dag Ik tracht dan enig inzicht te geven in het Bijbelverhaal en de betekenis ervan. Kerstmis is iets beter. Maar de betekenis van Pinkste ren is volkomen onbekend" Mevrouw Troost: ,.Met Pasen heb ik geprobeerd de kinderen te laten begrij pen dat het Paasfeest voor vele men sen een antwoord is op de vragen be treffende leven en dood, en ze te la ten ontdekken, dat er behoefte kan be staan aan een antwoord hierop, welk dan ook Enkele van die antwoorden vonden we terug in de verschillende wijzen, waarop de rouwadvertenties worden gesteld Het Kerstfeest wordt op de school gezamenlijk met anders denkenden gevierd. Ik wil de kinderen stimuleren om onder andere de Bijbel te lezen als een stuk waardevolle litteratuur" Vraag. ..Bent u altijd humanist ge weest. en bent u als humanist opge voed9" Heer Troost ,,Ja en nee Ik ben thuis niet godsdienstig opgevoed. Door omstandigheden ben ik altijd in nauw kontakt met onder andere Rooms-Ka- tholieken en Protestanten geweest, en heb met hen meegedacht. Nooit zo van: ..Daar hoor ik niet bij, en daar bemoei ik me dus niet mee" Ik heb altijd be langstelling voor allerlei vormen van denken gehad. Je gaat erover naden ken en komt tot een eigen opvatting Ik was van 1938 tot 1956 in de Bel gische Kongo, en dus niet zo m de gelegenheid veel van gedachte te wis selen Tijdens een verlof kwam ik in aanraking met humanisten, en vond daarin een groot deel van mijn eigen opvattingen terug" Mevrouw Troost- ..Lange tijd ben ik enthousiast vrij zinning hervormd geweest. Het is pas de laatste jaren, dat ik me meer met het humanisme verwant voel, met dien verstande, dat ik mezelf niet als a-religieus beschouw Heer Troost. ,,Het leven komt als een chaos op je af Je moet erin leven, handelen. Je moet er orde in scheppen door kunst, cultuur, godsdienst. Je moet er op een bepaalde manier een kijk op krijgen. Je moet ook hopen, dat je de moed hebt om over te schakelen. Je blijft zoeken Het humanisme pretendeert niet, dat het de waarheid heeft Je moet met de onzekerheid leven en niet met een schijnzekerheid genoegen nemen. Ik stel mediteren en nadenken opéén lijn met bidden. Als humanist zeg je ..Ik wil" De christen noemt dat: „God wil". Maar je moet zelf de oplossing vinden Uiteraard zal de godsdienst voor vele mensen waardevol blijven. Nie mand heeft het recht ons een ander in zijn geloof of overtuiging aan te tasten. Vraag: ,,Waar ligt uw werkterrein, meneer Troost?" Heer Troost ,,In de gehele pro vincie Utrecht bij de krijgsmacht, uit gezonderd bij de cavalerie In 1964 waren we als humanistische verzorgers met ons vieren, voor ge heel Nederland Toen was ik vrijwel nooit thuis. Deze humanistische verzorging bij het leger bestond als eerste in de wereld. In Belgie is er nu ook iets ontstaan. Elders bestaat er nergens Foto Janus Visser een geestelijke begeleiding voor het niet-godsdienstige deel van de krijgs macht. Nederlanders zijn dan toch wel verdraagzaam, blijkt het. Na 1961 kwamen er gaandeweg gees telijke verzorgers bij, en we kregen ook steeds meer deelnemende mili tairen. We zijn nu met ons dertienen, met één hoofdraadsman. Hoe meer mensen er bij kwamen, hoe kleiner het gebied werd, dat ieder moest be strijken". Vraag: ,,Hoe word je humanistisch raadsman?" Heer Troost- De opleiding geschiedt aan het humanistisch opleidingsinsti tuut te Utrecht in de weekends Voor toelating wordt gevraagd een middel bare school en één of andere verdere studie Na het gymnasium heb ik bij voorbeeld sociale paedagogiek M O. gedaan. Aan het humanistisch oplei- dings instituut worden ook de vor- mingsleiders opgeleid. Voorwaarde voor hen is het bezitten van een on derwijsbevoegdheid of een socialeaka- demie" Vraag: ,,Hoe komt een school aan humanistisch vormingsonderwijs?" Mevrouw Troost: Sinds enige tijd bestaat bij de wet de mogelijkheid, dat naast godsdienst onderwijs ook humanistisch vormingsonderwijs ge geven kan worden. De ouders kun nen hiervoor een verzoek richten aan burgemeester en wethouders Het mi nimum aantal leerlingen is tussen de 10 en de 15" Vraag. ..Wilt u iets vertellen over de geschiedenis van het humanisme?" Heer Troost. .Sommige levensover tuigingen kunnen gemakkelijk een be ginpunt aanwijzen, namelijk het op treden van personen, die duidelijk met hun optreden het begin markeerden, zoals Boeddha, Jezus van Nazareth of Mohammed. Al hadden ook deze weer hun voorgangers, waar zij op voort bouwden Bij het humanisme is dat niet het geval. Daar is het een idee, die lang zaam groeit en rijpt. Daarom is het ook niet mogelijk van veel mensen, die wij als onze belangrijke voorlo pers zien, te zeggen: .Hij was hu manist En het is dan ook niet de bedoeling een hele rij denkers in te lijven bij het humanistisch verbond. Wel zijn het allemaal denkers, die heb ben bijgedragen tot het zien van de mens als een zelfstandig en onafhankelijk wezen. Het was in China, bij Confucius, in Indie bij Boeddha, en in Grieken land bij Theles van Milete, Socrates en anderen, die wel in goden geloof den, maar niet in goden, die de zelf standigheid van het menselijk denken en doen in de weg stonden. Ziet men on godsdienstigheid als hoeksteen van het humanisme, dan begint het pas inde 18e eeuw. Maar men kan de denkers van die tijd niet begrijpen, zonder een lange rij voorlopers, waarbij China en India eerst laat hun invloed op het westerse denken uitoefenen Het is zinloos hier een lange lijst namen te geven, terwijl tijd en plaats ontbreekt om iets meer over hun te vertellen. Wel wil ik er op wijzen, dat het humanisme bloeitijden doormaakt op de .breekpunten der tijden", als het denken in beweging komt, als oude waarden op nieuw gewogen en geproefd worden Dan tracht het humanisme Het kantoor van de LEUSDER KRANT (Finnmark 3. Leusden-C. Tel. 03496-1495) is op werkdagen geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur voor het opgeven van advertenties, berichten, het doen van betalingen en het bestellen van alle soorten drukwerk. Sluitingstermijn voor advertenties en berichten: dinsdagmiddag 12 uur. LEUSDEN/ZUID - Ds. J Weerne- kers uit Vroomshoop heeft het beroep aangenomen (toezegging), dat door de kerkeraad van de Hervormde Gemeen te Leusden op hem is uitgebracht. Ds. Weernekers voorziet in» de vaca ture van ds. Sirag. het goede van oud en nieuw met elkaar te verenigen Aanhangers worden dan dikwijls verketterd door de oude garde als nieuw lichters, door onstuimigeaf- brekers als conservatieven. En dat omdat zij het oude niet willen wegwer pen alleen omdat het oud is, en het nieuwe niet willen aanvaarden alleen omdat het nieuw is. In Nederland werd het humanistisch verbond in 1946 opgericht. In vele an dere landen bestonden toen al humanis tische organisaties. Het humanistisch verbond wil allen verenigen, die hier duiding van „humanisme" aanvaarden en deze levensovertuiging verdiepen, uitbreiden en verdedigen Het wil een geestelijk centrum zijn voor hen. die niet godsdienstig zijn Het heeft op de geestelijke en zede lijke ontplooiing van duizenden grote invloed gehad, die ver uitgaat boven haar betrekkelijk kleine aantal leden" Vraag: ,,Dat brengt mij tot de vraag naar de toekomst van het humanisme Hoe ziet u die9" Heer Troost: ,,Ik kan uit de aard der zaak niet in de toekomst kijken. Ik heb al gezegd, dat ik van mening ben, dat er steeds mensen zullen zijn, voor wie de humanistische levensovertuiging niet een aanvaardbaar antwoord zal zijn. Er zullen er ook steeds zijn voor wie het dat, in één of andere vorm, wél is, en die daar hun inspiratie uit zullen putten om door te gaan. Het hu manistisch verbond zal wel geen mas sa-organisatie worden. Maar op zich is het verbond niet belangrijk. Belang rijk is, dat we tot een samenleving komen, waarin ze veel mogelijk men sen tot zo groot mogelijke ontplooiing kunnen komen". ANCO MALI. GIBRALTAR - Hoe komt Gibraltar aan zijn naam9 Antwoord: De moorse legeraanvoer der Tarek was met zijn legers de Noord-Afrikaanse kust langsgetrokken, en wilde via de straat van Gibraltar trachten Spanje te bereiken. Bij dit water aangekomen wilde hij weten hoe breed het was Daartoe liet hij enige van zijn slaven, stenen over het water slingeren. Deze slaven uit Majorca stonden zeer bekend om hun kundigheid als steenslingeraars. Hannibal had van dergelijke slaven zelfs een heel keur korps. Volgens de legende zouden de stenen de overzijde bereikt hebben, maar thans kunnen wij wel gevoeg lijk aannemen dat dit slechts verbeel ding was Het e.e.a. staat bekend als de worp van Tarek. dit is in het Ara bisch giber al Tarek" Hetgeen ver basterd is tot Gibraltar. FRIESE STAARTKLOK - Hoe kom ik aan een komplete bouwtekening var een Friese staartklok en wat zijn de kosten ongeveer van zo'n tekening? Antwoord Wij menen er het beste aan te doen, u te verwijzen naar het correspondentieadres van de Friese- klokkenbouwersclub, p/a dr H Wal ters, Geldropseweg 164, Eindhoven, tel. 040-10437 De kosten zullen be slist niet hoog zijn DIERFNPENSION - Kunt u mij zeg gen wat de vestingseisen zijn om een dierenpension te beginnen? Wat is een redelijk tarief? Moet men nog in een bepaalde omgeving zitten'' Antwoord: Er zijn behoudens in schrijving in het handelsregister van de Kamer van Koophandel geen diplo ma's of andere vestigings-papieren vereisd voor het gaan beginnen van een dierenpension. Betreffende de ta rieven welke in dergelijke pensions gelden, kunnen wij u enkele gemiddel den opgeven Grote honden (boxers. D herder etc.) f6,-- per dag. Middelgrote honden (kezen, -poedels) f5,-- per dag; Kleine honden (teckels, dw. poedels en kat ten) f4,-- per dag. Dit zijn dus tarieven welke gemiddeld in Nederland gevraagd worden. De asiels kunnen lagere prijzen hebben vanwege hun evt. subsidie. Voor een dergelijk pension is de omgeving erg belangrijk. Stelt u zich maar zo'n pension voor in een dichtbebouwde straat, dit zal onherroepelijk last en narigheid met de omwonenden ople veren (Het lawaai, de stank evt.) In zo'n geval is er beslist een ver gunning (van de Hinderwet) van de ge meente noodzakelijk. Men kandus beter, zijn pension wat meer afgelegen gaan vestigen. Q\S I EL ILU/rO\: door TOM /.OMWIJK -17- Maar toen hij op de morgen van de dag aan het ontbijt zat in de burge- meesterlijke woning, stond het gelaat van de gastheer zorgelijk en mevrouw, ofschoon opmerkzaam en gastvrij als altijd, scheen verstrooid ..Dat treft nu wel ongelukkig", zei burgemeester Dikkenburg, „maar vanmorgen werden we opgebeld, dat mijn broer in het ziekenhuis te Utrecht een ernstige ope ratie moet ondergaan. We moeten daar beiden naar toe en als alles vlot ver loopt, zijn we vanavond nog terug, toch te laat, dan dat ik 's souper nog kan presideren en dat vind ik erg jam mer We moesten ook maar zo af spreken, dat we dat souper gewoon laten doorgaan en een ander zal dan wel de honneurs waarnemen Wij zul len uw afscheid dan de volgende avond na het plechtig gedeelte hier thuis nog in intieme kring vieren, want u be grijpt wel. dat we u niet met stille trom laten vertrekken Hoe denkt u erover, mr Clarenbough?" De Amerikaan uitte enige sympathieke woorden naar aanleiding van het droevig nieuws en zei, dat hij met alles ak koord ging, maar toch overmorgen vroeg vertrekken wou. Weldra maakten de burgemeester en zijn vrouw zich reisvaardig en haastten zich naar de trein en Clarenbough nam de grote Cadillac en ging in de omgeving een beetje rondrijden Het was op deze morgen, dat Hanny Boom. de kandidaat voor het burgemeestersambt, op het idee kwam de vrouw zijner keuze, die nog in zalige onwetendheid ver keerde omtrent dit feit, met een be zoek kwam vereren. Het was niet zo ongewoon, dat Hanny de burgemees terswoning bezocht en meestal had zijn bezoek zowel een uitgesproken als om sluierd doel Het eerste bestond meest al uit een gesprek met de burgemees ter over betrekkelijk futiele gemeen tezaken en het laatste openbaarde zich middels steelse blikken van bewonde ring en schuchter geplaatste opmer kingen aan het adres van de blonde burgemeestersdochter, die daarop niet onvriendelijk, zij het ook niet bijster geintersseerd placht te antwoorden. Zij wist wel, hoe lang Hanny over zijn studie gedaan had, hoe hij door zijn examens was gesleept, hoe hij leefde op zijn moeders zak en door deze dame werd geadoreerd, hoe hij zelf deze adoratie als de gewoonste zaak van de wereld beschouwde en haar ook van anderen verwachtte. En hoe hij op de gemeentesecretarie van Meeldam slechts deze verdienste had, dat zijn tegenwoordigheid de af wikkeling der daar behandelde aange legenheden slechts in geringe mate vertraagde. Dit alles droeg er niet toe bij Corrie's achting voor deze afstam meling van het geslacht Boom te doen toenemen. Maar aangezien hij haar met de grootste achting behandelde en zijn adoratie haar amuseerde, was ze vrien delijk tegen hem. zonder hem noch- thans een ogenblik serieus te nemen Toen hij die morgen werd aangediend, zat ze in de serre en schreef een brief Hij kwam blozend birnen en sta melde zijn excuses voor het feit, dat de burgemeester niet aanwezig was waardoor Corrie in de mening werd versterkt (een mening, die juist was) dat hij zulks niet alleen heel goed wist, maar zelfs juist van deze gele genheid gebruik had gemaakt om een bezoek af te steken. Zijn houding toon de een mengeling van verlegenheid en gewichtigheid en Corrie's intuïtie vertelde haar. dat haar enige kritieke ogenblikken wachten Met grote handigheid en takt wist zij het beslissende moment gedurende lan ge tijd te ontwijken en een onbelang rijke en schijnbaar onbevangen con versatie te voeren, maar toen Hanny ging verzitten en zijn handschoenen uit-aan en weer uit trok, zijn bril afnam en opzette en ernstig zijn keel schraapte, begreep zij dat er iets kwam En óf het kwam. „Juffrouw Corrie' stotterdedejonge man, ..ik heb u al zo lang iets willen zeggen, maar ik heb er nooit de ge legenheid voor gehad en nu ik u hier alleen tref, wil ik er gebruik van maken We kennen elkaar nu al zo lang en ik geloof dat we vrijuit kun nen praten. U weet dat ik op de ge meentesecretarie een positie heb. die eens verbeterd zal worden Ik hoop hier eens als burgemeester te zitten Financieel kan ik het gemakkelijk uit zingen. We hebben geld genoeg. Wan neer uw vader gepensoeneerd is. maak zeker een goede kans om in zijn plaats benoemd te worden en het lijkt mij ook heel aantrekkelijk mijn verdere dagen te slijten als burgemeester van de plaats, waar ik geboren en opge voed ben Wat denkt u daarvan?" ,,Als Corrie eerlijk had gezegd, wat ze dacht, zou Hanny gehoord hebben dat ze bitter weinig verwachtte van 1 Hanny Boom als burgemeester van haar vaders stad. wanneer zijn prestaties de tot dusver door hem geleverde niet zouden overtreffen. Dat ze wist, dat de familie Boom nu niet bepaald po pulair was, vooral doordat ze zo sterk de nadruk legde op haar stoffelijke welvaart. En dat het haar voor de rest bitter weinig schelen kon. welke i plannen Hanny Boom voor de toekomst koesterde, aangezien de jongeman haar volkomen onverschillig liet In plaats daarvan luisterde zij beleefd en met alle blijken van aandacht naar zijn re devoering en zei: ,,Ja, wat zal ik daarvan zeggen, meneer Boom'' Het is een mooi plan. Alleen zal het nog wel even duren voor mijn vader heen- gaat. Hij houdt van de stad en van zijn werk Hij is gezond en levens lustig en ik zie hem nog zo één, twee, drie niet vertrekken" Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE!

Leusder Krant | 1973 | | pagina 9