^ijn tekenwerk van letty van de Zande losbrand snel geblust Nieuwe fietsroute Wie mist Controle op handdoeken: slaagde M.O.-tekenen gaat sschien kleine expositie houden Zwembad perikelen Bromfiets opgevoerd Diefstal bekend Bosbrandje Bromfiets gestolen 0 bromfietsen v'Va «S rsni.C 12 JULI 1973 LEUSDER KRANT 3 (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Leus den blijkt rijk te zijn aan artis tieke talenten. Onze kolommen getuigen daar regelmatig van. Vandaag aandacht voor de jeug dige Hetty van de Zande, die kortgeleden slaagde voor het exa men MO-A Tekenen. Onze mede werkster mevr. Roseboom be keek haar werk en vond het knap. Wij plaatsen bij haar artikel en kele voorbeelden van haar kunnen. Hoewel haar werk gevarieerd is van collages, via aquarellen tot zwart-wit portretwerk), be perken we ons tot het portret- werk, omdat dit in de krant het beste tot uitdrukking komt. Red. LEUSDEN - Bij het zwembad is een wiel van een bromfiets vernield. Het slot dat om het wiel van de bromfiets zat. bleek te sterk voor de dief, die uit woede, de spaken van het wiel verniel de. M B. uit Leusden, raakte op het zwembad zijn horloge kwijt. LEUSDEN - Bij het zwembad is door onbekenden de bromfiets gesloopt van J. W van K. uit Amersfoort. Van zijn bromfiets verdwenen onder andere de tank. budy-seat en gereedschap. LEUSDEN - De politie van Leusden heeft vorige week dinsdag P de G uit Amersfoort aangehouden, omdat zijn bromfiets bleek te zijn opgevoerd. akte M O.-tekenen te halen, waarvoor ze onlangs slaagde, voor het A-examen Deze opleiding bevat zo n 10 prak tische vakken plus nog enkele theorie vakken Van deze verschillende tech nieken heeft ze het één en ander han gen en het is bijzonder fijn werk. Zelï vindt ze aquareleren en por tretten het fijnst. In haar aquarellen is duidelijk een ontwikkeling te bespeuren In het be gin werd dit erg strak gedaan, daar na juist het tegenovergestelde. Ze deed het zo los, dat de kleuren hier en daar doorliepen. Voor zichzelf heeft ze nu een combinatie gevonden, die ze het liefst ziet. Dat ze ook portrettekenen een fijn vak vindt is duidelijk in haar werk te zien. De portretten die ze toonde spreken erg aan. Maar ondanks deze voorkeur zijn ook haar stillevens (door velen vaak als ouderwets bestempeld) prachtig. En ze vindt het ook nodig, dat hierin les gegeven wordt, want juist stille vens zijn erg belangrijk voor inzicht in de compositie en het perspectief. Opvallend in al het werk zijn de tin ten Deze zijn zacht, veelal pastel- kleurig Grote contrasten en felle kleu ren komt men niet tegen. Wel is af en toe duidelijk te zien, dat ze zeven tien haar op Curacao geleefd heeft. Vooral in het begin kwamen deze beel den telkens weer naar voren. Met een houtsnede is Hetty ook be zig geweest. Juist deze techniek heeft weinig mogelijkheden en ze vindt het fijn hier zoveel mogelijk uit te halen. Ze gaat verder met de B-opleiding en daar komen ook meer technieken aan de orde, zoals etsen e d. Hetty van de Zande zal over een paar weken waarschijnlijk een klei ne expositie houden. Als het zover komt, zal dit nog nader in de Leus- der Krant bekend worden gemaakt. In elk geval is haar werk zeker de moeite waard, om dan een kijkje te gaan nemen. Misschien niet direkt voor mensen, die van extreem felle kleuren en onherkenbare afbeeldingen houden, maar zeker voor mensen, die graag zien wat er getekend of geschil derd is en die houden van veel zachte kleuren en pittig portretwerk. P. A. R. LEUSDEN-CENTRUM - Drie jaar geleden kwam Hetty van de Zande met haar ouders naar Nederland. Ze werd in Curacao geboren en woonde daar zeventien jaar lang. De overgang was enorm groot. Alles was nieuw, zelfs de geluiden op straat en de ma nier waarop b.v. etenswaren verpakt zijn. Maar vooral het schoolleven in Arnhem was helemaal anders, want in Curacao leefde ze vee geïsoleer der. Naar Arnhem ging ze om haar IJDENBERG - Dinsdagmiddag om- ;s half twee is waarschijnlijk het begin van een bosbrand aan de rweg in de bossen van het land- Den Treek-Henschoten ontstaan, eeks tien over twee loeide de ïeersirene en in korte tijd was de illige Branweer met alle be- tare materieel uitgerukt om de te bestrijden. men zeer snel ter plaatse een grote brand, die gretig had kunnen grijpen in het bosgebied, worden voorko- werd de tankwagen inge- rwijl een aantal brandweerlieden door leden van de jeugdbrand- brandschoppen het vuur uit- Een geluk was, dat de brand in een perceel jonge en struikgewas, dat aan drie door paden waarvan sommige breedte werden gescheiden, het snelle ingrijpen van de ging ongeveer één hectare ïerloren. De eerste aanblik gaf hoop, dat het vuur snel gedoofd forden daar grote vlammen hoog de dennen uitsloegen en grote zich tegen de blauwe hemel Het is niet denkbaar, dat is ontstaan door het weg- van een peukje, die niet ge was en vooral bij de huidige is het roken in maar ook het van vuur ten stelligste af te Door onvoorzichtigheid gaat ie- veel bos- en heidegebied ver- LEUSDEN - In Utrecht is een jon gen aangehouden, die bekende een aantal bromfietsen gestolen te heb ben. De jongen, A. B. M., die uit een jongensinternaat in Amersfoort afkomstig bleek te zijn, had ook in Leusden een bromfiets meegeno men. LEUSDEN - Vorige week vrijdag brak een bosbrandje uit langs de Doprn- seweg ter hoogte van de picknikplaat- sen Militairen blusten de brand, waar bij ongeveer 20 m2 bos verloren ging. LEUSDEN - Bij het zwembad is vori ge w eek de bromfiets gestolen van A L. uit Amersfoort De bromfiets was af gesloten LEUSDEN - De politie van Leusden verzoekt iedereen, bij wie in de laat ste maanden handdoeken van de was lijn verdwenen zijn, zich bij de poli tie te melden Degene, die nog geen aangifte gedaan heeft, kan dit alsnog doen. Hij of zij zal dan zijn rechtma tig eigendom terugkrijgen LEUSDEN - De politie van Leusden heeft vorige week een grootscheepse controle gehouden op bromfietsen. En kele wegen werden afgezet en iedere bromfietser moest zich kunnen legi timeren door het tonen van zijn verze keringsbewijs. Een tiental bromfietsers werd bekeurd omdat zij hun verzeke ringsbewijs niet konden tonen. Twee bromfietsers werden overgebracht naar het bureau omdat de herkomst van hun brommer nogal duister bleek te zijn. De bromfietsen werden in beslag ge nomen. De politie merkt op dat deze controle zeker herhaald zal worden (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - De VVV Eemland heeft kortgeleden een nieuwe fietstocht het licht laten zien, met vijf varianten. Men kan vertrekken vanaf Alberts Cor ner in Oud-Leusden, waar, zoals be kend, een fiets-o-resto is ingericht Hier kan men fietsen huren voor f3,50 per dag (kinderen f2,50). De nieuwe route voert o.m. door den Treek, Aus- terlitz, Doorn en Maarn. Trek er ook eens een dagje per fiets op uit!. Bijgaand de routebeschrijving met rou tekaartje. EEMLAND AMERSFOORT (Prov. Utrecht) FIETSTOCHT MET 5 VARIANTEN P paddestoel ANWB FIETSTOCHT MET 5 VARIANTEN Vertrek vanaf Albert's Corner in O richting (Arnhem) via Dodeweg (langs begraafplaats Rusthof). Bij P(addestoel) 743 rechtsaf, eerst smal. later breed, pad door bos Bij P 742 (A) rechtdoor, later langs heideveld en zg Hazewater. Bij P 795 rechtdoor door bos, even later rechtsaf en weer links bij P 1431, op brede zandweg linksaf en later bij P 739 rechtsaf, mooie brede laan door bos volgen. Wij komen uit bij P 737 en gaan rechtdoor langs hotel Den Treek (B). Aan het einde van de laan gaan we linksaf en vol gen de Heetvelderweg. Tegenover boerderij met wapen in de gevel rechtsaf en nu steeds rechtdoor langs boerderijen en bospercelen. Het einde van de weg is nogal slecht, met een bocht naar rechts en later naar links komen we uit op de weg van Wou denberg naar Zeist. Deze oversteken en rechtsaf fietspad volgen langs Stichting de Heygraaf, bij asfaltweg rechtsaf langs de ingang van het Henschotermeertje en door het recreatiepark met bungalows, aan het einde van de weg rechts en we komen uit op de weg van Amersfoort naar Maarn bij P 383. Linksaf fietspad volgen tot P 384 (C). Hier de weg oversteken en het fietspad (variantrechtsaf door het bos volgen langs P 382 naar Austerlitz bij P 381 (D) op de weg weer rechtsaf en deze heuvelachtige weg volgen Bij P 83 de weg Woudenberg-Zeist oversteken en stijgend door het bos het fietspad volgen langs P 1790 tot P 1999 H;er rechtsaf en autoweg naar beneden volgen (steile helling voorzicht.gl) Bij de speeltuin de weg oversteken P 1079 De weg volgen door het landgoed Den Treek. We komen nu uit op de ,,heen' route bij hotel Den Treek (B) en volgen de klinkerweg langs P 737 later asfalt door het bos, passeren P 738 (Ooievaarshorsterweg) en gaan vlak voor Bavoort bij P 796 linksaf, daarna bij P 1696 rechtsaf de Paradijsweg volgen tot P 741, hier weer linksaf en we komen bij P 742 (A) rechtsaf en P 743 linksaf weer terug op ons uitgangspunt. 1 cm op de kaart 1 km op het terrein -> route - - - - varianten EEN LANGERE TOCHT VOOR STOERE FIETSERS Bij punt (C) (P 384) in de beschrijving rechtdoor het fietspad \olgen en onder de beide viaducten door gaan van trein en snelweg. Daarna bij P 816 linksaf en door het dorp Maarn rechtdoor de Moarnse Grintweg volgen. Aan het einde bij P 554 rechtsaf en de eerst stijgende en daarna dalende Sandenburgerlaan volgen; op een splitsing linksaf gaan (verboden voor auto's) en we komen uit bij P 819 op de weg van Doorn naar Leersum. Deze weg oversteken langs café-rest. Sandenburg. nogmaals Sandenburgerlaan volgeraan het eind hiervan rechtsaf Buurtweg volgen, op splitsing links houden de Beaufortweg volgen, langs nieuwe bebouwing; komen we uit voor het Poortgebouw van Huis Doorn (bezoektijden: 1 april tot 1 no vember werkdagen 10-12 en 14-17.30 u zondagen 14-17 30 u., juni, juli en augustus 9-17.30 u. Beschrijving: Ligging: on middellijk ten zuidwesten van de dorpskom. Sinds de 14e eeuw zomerverblijf van de Utrechtse Domproosten, in 1536 als ridderhofstad erkend, in 1780 ingrijpend verbouwd, in 1920 woonplaats van de Duitse keizer Wilhelm II) Hier rechtsaf naar centrum Doorn (E). De grote weg linksaf volgen richting Utrecht tot P 86. rechtsaf Berkenweg volgen Steeds rechtdoor een beetje stijgend langs P 882, P 85 en P 881 Hier linksaf richting Amersfoort Bij P 591 weer links en later rechtsaf onder 2 viaducten door in de richting Austerlitz. Bij (D) P 381 de voorgaande routebeschrijving weer volgen ^naar uitgangspunt VARIANTEN De route is ingedeeld in korte of langere lussen. Men kan de route ook vanaf Doorn volgen en makkelijk varianten aan brengen door in de beschrijving bij de letters een eerder be schreven routedeel te volgen. Zie kaartje ter verduidelijking JÏ Oud Leusder li Gereed U. 197*3/74 faraclw tij '81 -»'».■ 'llrnschotPf XinfttUii/j ustei DOORN 0» Ru't»ft»n

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3