Fraai geheel, modern en gezellig ingericht AD WISMAN HEROPENDE: GEMEENTEWERKEN SPRINGT BU OM JONG GROEN TE REDDEN Kapitein Rob: De schatten van de Esmeralda geslaagd Ons. Genoegen Geslaagden .„Don Roseo" Jeugdselectie K. C. Antilopen vertrok naar Spanje Keikdiensten Verloren en gevonden Gemeente Leusden DE MAN UIT CHICAGO KAPPIE EN HET GEHEIM VAN DE ZEEPLANTAI Gebrek aan water funest LEUSDEN - Aan de Technische Hoge school te Delft is voor het kandidaats examen Electrotechniek geslaagd de heer P J. J van Daalen uit Leusden. ACHTERVELD - In de buitenbaan- wedstrijden van ,,Ons Genoegen" heeft J. van Rossum zijn leidende positie in het totaalklassement uitstekend ge handhaafd. Ook de vijfde ronde bracht hij op zijn naam met 95 punten. Uitslag vijfde ronde: 1 J. van Ros sum, 93 pnt 2 P van Nimwegen, 92 pnt 3. G Schimmel. 90 pnt 4. M. Pothof. 88 pnt 5. C. van Dort, 87 pnt.; 6. H van Nimwegen. 86 pnt., 7. J. E. van Hamersveld, 85 pnt., 8. D. van Doornik, 84 pnt 9. G. Tol boom, 79 pnt 10. \V. van de Kle- tersteeg. 79 pnt 11 T. Vos, 71 pnt., 12 H. van de Spa. 71 pnt 14. Hans Hols. 18 pnt Uitslag totaalklassement na vijf ronden: 1. J. van Rossum, 458 pnt.; 2 P van Nimwegen, 443 pnt.. 3. G. Schimmel, 440 pnt.; 4. C. van Dort, 434* pnt.5. M. Pothof. 429 pnt., 6. W. van de Kletersteeg, 414 pnt., 7. H van Nimwegen, 412 pnt.. 8. J. E. van Hamersveld, 408 pnt 9. D. van Doornik. 396 pnt 10 G Tolboom. 391 pnt 11 H van de Spa. 385 pnt LEUSDEN - Voor het examen tot het verkrijgen van een .Bewijs van voldoen de algemene ontwikkeling -Beroeps onderwijs" 1973 zijn de navolgende leerlingen van de Vuto-dagopleiding geslaagd Chris van Asch, Amersfoort, Ad van Eekelen, Amersfoort; Wout Elzenga, Amersfoort; Cock de Jong, Amers foort; Jan Langemaat, Amersfoort; Jos v Nieuwenhuizen, Amersfoort Dirk Slagter, Amersfoort; Gerard Hullegien, Leusden; Dik v h. Klooster, Leusden; Antoon van Laar, Leusden; Corv. Rou wendaal, Leusden; Eddy Tonissen, Leusden; Willy Wolf, Leusden; Theo de Froe, Soesterberg; Kees Rietveld, Soesterberg; Henk Malestein, Bunscho ten. Lammert Vedder, Spakenburg, Ad. v d. Brom, Hooglanderveen, Co van Saase, Wc tenberg; Pierre Rijsdijk, Doorn, Jan Blooi Driebergen; Robby Sips, Harderwijk, Henny Hoogstraten. Utrecht. LEUSDEN - Afgelopen zondag ver trokken 23 leden van de Leusdense korfbalvereniging Antilopen naar Span je, naar de Costa del Sol om in Mar- bella vlak bij de rots van Gibraltar deel te nemen aan een internationale korfbaltournooi en er tevens een va kantie van 14 dagen aan vast te knopen. Deze stunt van de aktieve korfbal vereniging waarvan de populariteit en kwaliteit nog steeds stijgende is, moet een jaarlijkse uitwisseling gaan wor den. Men is totaal met 82 korfballers (sters) om 24.15 uur 's nachts vertrok ken van Schiphol met een charter vlucht. K C. Antilopen heeft kans ge zien voor f5000,- sponsors aan te trekken voor deze reis De vier verenigingen die gezamen lijk naar Spanje vertrokken zijn: Rols- da, Amsterdam, Castrop Ranseel. Duitsland, AKC Antwerpen en de ver eniging Antilopen uit welks brein dit toernooi is geboren De ploeg wordt begeleid door 3 bestuursleden met hun resp vrouwen De hr C v Buuren heeft deze jeugdploeg de laatste maanden voor bereid op dit tournooi en gaat mee als trainer-coach. Vele ouders en leden waren getuige van de uittocht uit Leusden en in een grote optocht van 15 auto's vertrok men richting Schiphol, waar iedereen nogmaals uitgebreid afscheid kon ne- Geslaagd voor soe. geografie voor 15 juli 1973: LEUSDEN/CENTRUM Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur W. van Hoogevest, Apeldoorn. 19.00 uur ds. J. J. Kooman. R.K. Kerk zo 7 45 u. Vroegmis; 9.00 u. Hoogmis, 11 00 u.: Ge zinsmis, 11 00 u. Gemeenschaps mis; 18.30 u Lof met gebeden ma. alléén om 19.30 uur Avond mis, wo ook om 19 30 uur Avond mis; za.: 19.00 u. avondmis als voorbereiding op de zondag. OPGELET: VERANDERDE MISTIJDEN IN VERBAND MET DE VAKANTIE!!! LEUSDEN/ZUID Ned. Herv. Kerk. 10.00 uur ds J. J Kooman, 18 30 uur Geen Dienst R K Kerk Huize ,,Don Bosco", za. 19.15 en zo. 10.00 uur Hoog mis. 11,30 uur. ACHTERVELD N.H. Kerk. 9.30 u eerw. heer Kom mer, Epe. R.K. Kerk: de gehele week om 8.00 u.: H Mis (uitgez. woensdag) Zat 19 00 u. avondmis; zo. 8.00 en 10 30 uur. 18.00 u.: Lof Wo.. 19.30 u avondmis. LEUSDEN/C. - Aan de Rijksuniver siteit te Utrecht is voor het kandi daatsexamen sociale geografie ge slaagd Adila van Dreven. VERLOREN Zilveren ketting met visje (waarsch. in zwembad) Ravenhorst 24, Leus den/C., tel 2306 WEGGEVLOGEN Geel-groen mannetjes parkiet. Dou- we Harmen Faber, Eikenlaan 29. Leus den-Centrum, tel. 1688 FILMAGENDA AMERSFOORT AMERSFOORT - Filmagenda voorde speelweek van donderdag 12 t/m woens dag 18 juli 1973 GRAND THEATRE ,,The Bridge on the River Kwaï" Van donderdag t/m woensdag 14 jaar. CINEMA AMICITIA ..The West Side Story". Van donder dag t/m woensdag 2esukses-week Zaterdagmiddag 2.00 uur. zondag middag 1.30 uur; woensdagmiddag 2 00 uur .Mister Limpet" Groot kinderfeest, a l CITY THEATER ..The Bastard" Alleen donderdag Vrijdag t/m woensdag ,,The Me chanic" 14 jaar. Zaterdagavond 23 45 uur: ,,10 000 Dollar Bloed geld". Nachtvoorstelling, 18 jaar. REMBRANDT THEATER ,,Het liefdesspel van Greta" Don derdag t/m woensdag, 18 jaar. AANVANGSTIJDEN GRAND THEATER: Dagelijks ook zon- lag en zaterdag: 2 00 en 8.00 uur CiNEMA: Dagelijks 2.00 en 8.00 uur Zondag 4.00 en 8.00 uur. Zaterdag alleen 8.00 uur. CITY THEATER: Dagelijks 2.00en8.00 uur. Zaterdag 2.00, 6 45 en 9 15 uur. Zondag 2.00, 4 15, 6.45 en 9.15 uur. REMBRANDT: zaterdag en zondag 2 00, 6.45 en 9.15 uur. Overige da gen alleen 8 00 uur LEUSDKR KRANT OXS /.I 7Y/V; door TOM LODEWIJK -18- ,,Kom, kom", zei Hanny op een toon van iemand die de troeven in handen heeft ,,Als wij samen een beetje in- vloediop hem uitoefenen, zal hij mis schien wel, wat eerder retireren' ..Maar waarom zouden wij invloed op hem uitoefenen? En waarom wij samen?" vroeg het meisje en had meteen haar tong wel willen afbijten, want door deze laatste opmerking gaf ze hem de kans alles te zeggen, wat hij op het hart had en wat ze veel liever niet had willen horen. ,,Wel juffrouw Corrie, of mag ik Cor- rie zeggen?" waagde hij, ,,als u even nadenkt, zal dat u wel duidelijk zijn. Waarom zoudt u niet in het burge meestershuis blijven wonen, wanneer ik daar mijn intrek neem? Als ik nog duidelijker moet zijn, waarom zouden we niet trouwen? Op geld hoef ik niet te kijken Ik kan me veroorloven de vrouw te nemen die me past. U bent representatief, u ziet er aardig uit, als dochter van de burgemeester kunt u me waarschijnlijk helpen in m'n ambtelijke carrière hier. Het lijkt u misschien een zuiververstandel'kepo sitie, maar ik wil u wel zeggen dat mijn _hart er ook niet vreemd aan is''^ En als om dit laatste te bewij zen nam hij haar van het hoofd tot de voeten op met een blik die duide lijk zijn appreciatie van haar uiter lijke aantrekkelijkheden moest te ken nen geven, maar die juist in het meis je een fel verzet wakker riep. Zijn woorden hadden haar een duide lijke kijk gegeven op zijn karakter en zijn motieven. Hij was, net als zijn moeder, iemand voor wie het geld de wereld regeerde. Hij meende met geld zich een weg te kunnen plaveien door het leven, waar gaven van hoofd en hart hem in de steek lieten. Zij kon hem daarbij helpen en hem die weg vergemakkelijken en daarbij had ze nog het voorrecht, dat hij haar wel, zoals hij het onder zijn kornuiten placht te zeggen, een aardig kippie" vond. De manier waarop hij haar van top tot teen had opgenomen, haar on beschaamd had aangestaard, overtuig de haar beter dan woorden van de aard van zijn genegenheid, als het althans die naam verdiende Haar eer ste impuls was om hem met de waar heid, in striemende bewoordingen ge uit, als het ware om de oren te slaan, maar ze bedwong zich. Ze dacht aan haar vader, die het vaak al moeilijk genoeg had en aan wiens zwarigheden ze er geen wilde toevoegen door hem, Hanny Boom en zijn familie door hun geld niet zonder invloed, tot vijand te maken. Daarom antwoordde ze met bewonderendswaardige zelfbeheersing, doch op een van alle warmte gespeen de toon. Meneer Boom. als ik u wel begre pen heb", doet u mij niets meer of min der dan een huwelijksaanzoek. Ik dank u voor de eer, die u mij hierdoor aan doet, maar ik moet eerlijk bekennen, dat ik nog nooit aan trouwen heb ge dacht en er ook voorlopig niet serieus aan wil denken. Eerst wil ik eens wat meer van de wereld zien. Ik heb ook nog nooit aan u gedacht als een moge lijke huwelijkskandidaat. U zult me dus nit kwalijk nemen, wanneer dit nog maar liever eens wat laat over winteren". Ze had dit laatste op een losse wat schertsende toon gezegd, maar de koel heid en onverschilligheid jegens haar aanbidder, kwam er toch duidelijk in uit, zodat deze het wel moest bemer ken. Hanny Boom was juist dankzij een groot minderwaardigheidscomplex verbazend snel op de tenen getrapt. Hij was gewend dat de mensen hem, de rijke jongen, ontzagen. De aan bidding van zijn moeder en haar gren zenloze verwennerij hadden hem dein druk bijgebracht, dat hij een soort we zen van hoger orde was en van die ver hevenheid zag hij neer op allen, die minder geld hadden dan hij en met te meer nijd, naarmate ze in de wereld meer achting en meer aanzien geno ten, dan hij zich met al z'n geld kon kopen Er klonk dus kwaadaardigheid in zijn stem, toen hij het meisje vroeg. „Dus je weigert me?" Corrie trachtte het conflicht nog te voor komen en zei .Weigeren, och nee, vat het zo niet op. Ik wil alleen nog niet serieus aan een huwelijk den ken" Hanny's teleurstelling over de ineenstorting van een droom, waar van de brokstukken hem de weg sche nen te versperren naar een gemak kelijke carrière tekende zich duide lijk op zijn gezicht af. Hij was bele digd, omdat de ,,kale dochter van zo'n armoedige burgemeester" hem niet serieus genomen had, niet vereerd was met zijn aanzoek Hij vertoonde zich in z'n ware gedaante, toen hij opstond en snauwde: ..Misschien komt de tijd eerder dan je denkt, dat je wél serieus zult moeten worden en dan zul je er spijt van hebben, dat je het nu niet geweest bent. Ik zal dit niet vergeten en zorgen, dat je er spijt van krijgt Je kon me tot vriend krijgen en zelfs méér dan dat en dat heb je ge weigerd, je zult de gevolgen onder vinden! Jij en je vader en je hele boerenfamilie, die zich nu misschien verbeelden, dat ze heel wat in de melk te brokkelen hebben, maar die nog wel eens uit een ander vaatje zullen tappen. Je hoort nog van me, juffrouw (en met oneindige minach ting sprak hij het laatste woord uit) Dikkenburg!" ,Otto' Je hebt al dassen genoeg!' DONDERDAG 12 JULI 1973 LEUSDEN/C - Het winkelcentrum ,,de Biezenkamp" is afgelopen vrijdag 6 juli weer met een prachtige winkel verfraaid: de compleet verbouwde schoenenzaak van de heer A. W. Wis man. Aan de hand van de tekeningen van architect B. Spek uit Leusden-Zuid, werd een groot gedeelte van de werk zaamheden door de heer Wisman zelf uitgevoerd. Dit met de hulp van zijn buurman, de heer B Steggerda, aan wie hij een geweldige steun gehad heeft De verkoop-ruimte werd praktisch verdubbeld, (van 35 m2 tot 60 m2) terwijl ook het magazijn danig uit gebreid werd (van 20 m2 tot 70 m2). De werkzaamheden, die door de he ren Wisman en Steggerda zelf niet uitgevoerd konden worden, werden door vaklieden verricht Zo werd het aan- nemerswerk door de firma Bouwman verricht De verwarming e d werd aangelegd door de firma Tolboom, het schilderwerk werd gedaan door de firma Huurdeman, terwijl het ge heel gestoffeerd werd door de firma Lieshout, alle uit Leusden Het gevolg van de uitbreiding is niet alleen, dat men nu meer ver koopruimte heeft, door de uitbrei- Vrijdag hield de firma Wisman een receptie ter gelegenheid van zijn heropening, (foto Leusder Krant). ding van het magazijn kan men de klant nu ook een veel uitgebreider assortiment aanbieden. Het resultaat is modern De ver koopruimte is gezellig ingericht, zodat het prettig winkelen is. Geen grote vakken met dozen meer (die staan nu in het ruime magazijn). geraaktsprak Kappie achtti De geleerde knikte somber, zijn altijd nietige elementen, i resultaten van de wetenschap i vaar brengen," meende hij.,Een| juist wat u zegt...." Toen een trek van grote verslagei zijn gezicht. ,,Ik had p-planten kweken, die de wereld zouden v-ve ren," stamelde hij. „Eninplaatsi van houd ik slechts gewassen oi alle andere planten vernietigen, ach.. welk een wrede ironie lot!" naar de plek, waar eens zijn driji plantage was geweest. ,,Hoe licht had ik niet bei kunnen worden," fluisterde h zich heen. ,,Ach, ach... maar zelfs geen zaaddoosje meer Toen zijn blik evenwel naar de belende Stapparis-planten terug< de, scheen hem iets te binnen te ten. ,,Maar natuurlijk.. moi hij, ,,dat ik daar niet aan gei heb.... alles is nog niet verkek» -46- Zo staken Kappie met zijn beman ning en professor Bladergroen over haast van wal om nog tijdig de grote bladeren te bereiken waarover zij naar de Kraak konden lopen, voordat de gulzige Stapparis-planten ook die zou den hebben opgepeuzeld. Nu, ze waren echt niet te vroeg, want toen zij een maal veilig over de bladeren naar het schip toe holden, bemerkte Okki, ach teromkijkend, een grote groep stap pers, die hen door het water was ge volgd en al druk bezig was de bladeren te vermalen. Kanjer, wat een sappige eetlust hebben die planten!riep hij uit Eerst kauwden ze heUjele eiland totpuinpoe- der en nog hebben ze niet genoeg!" ,,Dat is altijd zo, wanneer zich in de evolutie plotseling een afwijking voordoet," verklaarde de plantenkun dige treurig ,,Dan worden alle gave kweeksels vernietipj 'door de kruis- kweeksels alleen: het is mij een raadsel, hoe die afwijking is ont staan..." „Och hoe gemakkelijk kan een bijtje niet met wat verkeerd stuifmeel op de verkeerde groeisels zijn verzeild -47- Op de hielen gezeten door de honge rige menigte Stapparis-planten be reikte het groepje net op tijd de Kraak. Want toen zij zich even later over de verschansing bogen, zagen zij, hoe nog slechts hier en daar een zielig stengel tje in zee dreef, terwijl alle planten- eters zich thans om de romp van de Kraak hadden geschaard om er aan het wier te beginnen. In het begin aten de planten nog wel met lange tanden, doch alras kreeg hun onstilbare honger weer de overhand en verdween het wier als sneeuw voor de zon Voor de bemanning van de Kraak was dat natuurlijk een hele opluchting Ziezo, nou kunnen we tenminste weer varen," sprak de meester tevre den. ,,Die doorgeroeste planten had den bijna mijn kruiskoppeling ont wricht'" Welja!" riep professor Blader groen smartelijk „Denken jullie maar aan de techniek! Begrijpen jullie hoe vreselijk het is voor een wetenschaps man om zijn hel€ schepping vernie tigd te zien?" En droevig staarde hij -68- Maar Freddie heeft al veel te veel gezien. „Dacht je, dat ik mij de les liet lezen door jou, schurk?" schreeuwt hij, „dacht je, dat je er van door zou kunnen gaan met die buit0 Maar dan ken je Zoute Freddy niet En gooi dat blaffertje maar weg, want daar ben ik niet bang voor." En met een goed gemikte vuistslag slaat Freddie Stevens het wapen uit zijn hand. Dan grijpt hij zijn mes en het gevecht begint. Stevens verweert zich met al zijn kracht, maar tegen de vuisten van Zoute Freddie is hij niet opgewassen. Hij moet het onderspit delven en even later ligt hij, zwaar bloedend, bewuste loos op de vloer van de kajuit. Freddie grijnst: de buit is van hem! En hij die man kwijt zien te raken dek komt, ziet hij tot zijn grote dat in de verte een politieboot Wat kan hij daar tegen doen? Die boot is veel sneller dan de en Freddie bevindt zich nu heel moeilijk parket. LEUDEN/C. - Als gevolg van de aanhoudende droogte is er gevaar ont staan voor de jonge aanplant. Doordat de vele jonge bomen nog niet sterk genoeg geworteld zijn lijden zij aan een groot gebrek aan water. Het personeel van gemeente werken doet al het mo gelijke om al het jonge groen van wa ter te voorzien, soms treft i reddeloos verdorde bomen aan. Foto Janus

Leusder Krant | 1973 | | pagina 4