W Zo maar een ansicht uit het oude Leusden De grote vakantie- foto- puzzeitochtl Groene Zoom" wordt op korte i ermijn aangelegd van komt entrumweg tot Larikslaan vanavond bijeen Peuterspeelzaal voor Blijhof aan Bavoortseweg Derde Prot. Chr. kleuterschool voor Leusden-centrum Maandag 30 juli tot maandag 13 augustus ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN 0 0 W/f IN DIT NUMMER: Zie pagina 3- 5 EN 6 Parkeerverbod voor delen van Hamers veldseweg Onderhandse aanbesteding De Weterin O- Noord REDAKTIE EN ADMINISTRATIE MET VAKANTIE atelier enco oorthuis^ eusder Krant Verschijnt wekelijks in ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKERIJ UITGEVERIJ B.V. DIREKTIE: H. J. HEINE EN D. REBEL Donderdag 26 juli 1973 5e jaargang no. 14 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS EUSDEN/C - In het structuurplan Leusden werd aan de westzijde van bebouwing een weg geprojecteerd, alshooldverdeelweg zou gaan dienen je ontwikkeling van Leusden. Deze de Groene Zoom, zal in de toe- si tevens van belang zijn voor de binding van Leusden met Rijksweg ia andere delen van de agglomera te en w. menen, ook al ter voor- pag van overlast op de wijkontslui- reegen in de bestaande kern, dat eet kracht moet worden gestreefd reen zo spoedig mogelijke reali- a van bovengenoemde weg, dit cs ter ontsluiting van de in ont ging zijnde plannen Princenhof Jroenhouten Daar een koppeling deze weg op de primaire ensecun- e tegen afhankelijk is van de plan van rijk en provincie, menen b en at op korte termijn deze weg aan- uten moet worden op Horsterweg laanweg. De ontwikkeling van plan voor deze doortrekking hebben b. w. inmiddels ter hand genomen, it voorliggende plan voorziet in de eg van een eerste deel van deze van de Larikslaan af tot de Cen- iweg. Het in het structuurplan als istand aangegeven wegvak hebben a v om landschappelijke en ver stechnische redenen gewijzigd in roigszins gebogen tracé, it is op deze wijze mogelijk d m v. inbrengen van terreinverhogingen !e plannen Rossenberg en Groen- •n eventuele geluidsoverdracht tot nmimum te beperken, wegbeplanting beoogt, naast een ele begeleiding van de wegge- een afscherming naar het igebied tracht is tevens het rijwielpad een jer strak tracé te geven door een •lende breedte van de middenberm Groene Zoom zal in volledig ge lseerde toestand bestaan uit 2 x 2 roken met een tussenberm van eter en aan weerszijden een berm 3 meter breed Voorst zullen langs weg aan beide zijden fietspaden den aangelegd. Voorlopig kan wor- volstaan met de aanleg van een Ibaansweg met 2 rijstroken en 1 liggend fietspad. De kosten van aanleg van de Groene Zoom van de Centrumweg (Groenhou ten) af tot aan de Larikslaan (Princen hof) is voor dit deel door afdeling Open bare Werken geraamd op f747.600,-. De kosten van groenvoorzieningen langs het aan te leggen gedeelte worden ge raamd op f 115.200,- Totaal exclusief B T W. f862 850,-. Aan het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht is inmiddels ver zocht het aan te leggen gedeelte aan te merken als een quartaire weg. De commissie financiën is over dit voorstel gehoord. LEUSDEN - In de raadsvergadering van 29 maart jl. is besloten tot aankoop van een houten gebouwtje, staande op een terrein gelegen aan de Bavoort- seweg 115 te Leusden-centrum, van het R.K. Kerkbestuur Leusden. Voor wat betreft de bestemming van het desbe treffende gebouw is in principe be sloten tot verhuur over te gaan aan de Speel- en Recreatievereniging „Blij- hof". Genoemde vereniging heeft mo menteel reeds een speelzaal in haar clubgebouw aan de Ansfriduslaan. Deze speelzaal voorziet duidelijk in een behoefte: gedurende 5 morgens per week worden ongeveer 22 kinderen op gevangen. Omdat er een aanzienlijke wachtlijst is, verwacht het vereniginsbestuur in de van de gemeente te huren ruimte zeker Asschatterweg 10. 20 kinderen per ochtend te kunnen her bergen. Ten aanzien van de in rekening te brengen huur achten b enw. een bedrag van 11 200,- per jaar redelijk, gezien het feit, dat de vereniging alleen in de morgenuren van het gebouwgebruik zal maken. B. en w stellen zich voor in het ge bouw eenvoudig meubilair (bestaande uit een conferentietafel en stoelen) aan te brengen hetwelk door Blijhof mede kan worden gebruikt, maar waardoor het mogelijk is het gebouw ook aan derden ter beschikking te stellen. De kosten van het aan te schaffen meubilair worden op maximaal f 1.100,- geraamd 22 23. LEUSDEN - De Raad van de gemeen te Leusden komt op donderdag 26 juli 1973 om 19.30 ten gemeentehuize te Leusden-C. bijeen. Op de agenda staan de volgende voorstellen Opening Mededelingen Ingekomen stukken Notulen Verhuur lokaal aan de Bavoortse weg aan de Speel- en Recreatie- vereniging .Blijhof'' Parkeerverbod Hamersveldseweg Kosten oudercommissies Vaststelling vergoeding ingevolge artikel 75, lid 3. der kleuteronder wijswet over 1971 Voorlopig regionaal voorstel deel- plan 76 - '78 Stichting 3e Protestants Christe lijke kleuterschool te Leusden-C. Voorbereidingsbesluit Onderhandse aanbesteding tweede deel bouwrijp-maken plan,,deWe- tering-N." Aankoop onroerend goed van de heer P R. van Eijden, beëindiging gebruik schuur door de heer R van Eijden en ontpachting van de heer R van Eijden Verkoop kavel bouwterrein in plan ..Rozenboomaan de heer C Hazeleger Krediet aanleg ..Groene Zoom" a 14e wijziging 1973 grondbedrijf; h. 44e begrot .swijziging 1973 algemene dienst; Diverse grondaan- en -verkopen: a. 15e wijziging 1973grondbedrijl; 45e begrotingswijziging 1973 algemene dienst, 46e begrotingswijziging 1973, kre diet verbetering Asschatterweg; 47e begrotingswijziging 1973; kre diet ten behoeve van de aanleg van een nieuwe brug in deStouten- burgerlaan, 48e begrotingswijziging 1973; kre diet ten behoeve van machines voor gemeentewerken, 49e begrotingswijziging 1973; voorschot ad f5 000,- ten behoeve van de Woningstichting Leusden ï.o. 50e begrotingswijziging 1973, aan schaf bestelwagen technische dienst; 51e begrotingswijziging 1973, di verse aanschaffingen Christelijke Basisschool „Hamersveld" Goedkeuring begroting 1973 van de Zwembadstichting Leusden Sluiting LEUSDEN/C - De verkeersintensi teit op de Hamersveldseweg neemt de laatste tijd dermate toe, dat het nood zakelijk is een maatregel te overwegen die een meer vrije doorgang van het verkeer zal bevorderen. Met name voor het gedeel te gelegen tussen de Rozengaarde en de Noorderinslag achten b. en w. een ver keersmaatregel in de vorm van een par keerverbod gewenst. Het wegprofiel is ter plaatse van dien aard, dat bij parkeren aan beide zijden van de weg te weinig ruimte beschik baar is voor een vlotte verkeersstroom naar en van de Noorderinslag. Een parkeerverbod aan de oneven ge nummerde zijde van de weg zal naar de mening van b enw. voorkeur genieten Aan de even zijde is recentelijk een par keerplaats aangelegd. Teneinde bij een nog grotere verkeersstroom het passe ren te vergemakkelijken stellen b. en w. tevens voor, over een klein gedeelte van de evengenummerde zijde een parkeer verbod in te stellen middels een door getrokken gele streep. De plaats direct tegenover de R K. Kerk wordt daar voor geschikt geacht. Voor de hoek Rozengaarde/Hamers- veldseweg wordt ook een parkeerverbod middels een doorgetrokken gele streep voorgesteld. Bouwri jpmaken CJ LEUSDEN - De werkzaamheden in het plan de Wetering-noord zijn inmid dels zover gevorderd, dat met het twee de gedeelte bouwrijp maken een aanvang dient te worden gemaakt B. enw. stel len de raad thans voor de werkzaam heden onderhands aan te besteden aan de Fa Van Schoonhoven. De prijs waaronder deze firma bereid is de werkzaamheden uit te voeren, verdraagt zich gunstig met de raming in de exploitatiebegroting en de begro ting. B en w. stellen voor tot onder handse aanbesteding te besluiten. De commissie financiën kan zich met de inhoud van dit voorstel verenigen LEUSDEN - Bij het gemeentebestuur is een verzoek van het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhou ding van Scholen met de Bijbel te Leus den binnengekomen, om overeenkom stig artikel 50 der Kleuteronderwijswet medewerking te verlenen voor het stichten van een derde Prot. Chr. Kleu terschool te Leusden-C. De verklaringen ingevolge artikel 51, lid 1 der Kleuteronderwijswet zijn overgelegd, zodat het onderhavige ver zoek voldoet aan de wettelijke vereis ten. Ten aanzien van het verzoek mer ken b. enw. het volgende op in hun voor stel aan de raad: De redaktie en de administratie van de Leusder Krant gaan enke le weken met vakantie. ONS KANTOOR IS GESLOTEN VAN Berichten dient men tijdens deze periode beslist niet door onze brievenbus te gooien. U zult ze dan echt in onze krant moeten mis sen, U kunt terecht bij onze plaatselijke medewerkers, voor zover zij niet met vakantie zijn, en altijd bij de centrale redaktie der BDU, Nieuwstraat 15, Barneveld, telefoon 03420-3141. Mocht u de be richten rechtstreeks naar Barneveld sturen, wilt u dit dan op een dusdanig tijdstip doen, dat ze tijdig, dat wil zeggen dinsdagmiddag 12 uur, in het bezit zijn van de centrale redaktie? Advertenties kunt u doorgeven aan de advertentie-afdeling der BDU (adres en telefoonnummer zie boven). Bijvoorbaat onze dank voor uw medewerking! Redaktie administratie, Leusder Krant. ,,Er zijn thans twee Prot. Chr Kleu terscholen in Leusden-C., nl de kleu terschool ,,De Springplank" en „Klein Groenhorst" Beide scholen werden ge durende de laatste maanden van het schooljaar 1972/'73 elk bezocht door 75 kleuters. Met ingang van het nieuwe schooljaar 1973/'74 zal de kleuter school ,,De Springplank" bezocht gaan worden door ruim 100 kleuters, dit in verband met het in gebruik nemen van het derde lokaal bij die school. De kleu terschool ..KleinGroenhorst" zal hier door met ingang van het nieuwe school jaar met minder kleuters van start gaan De verwachting bestaat echter dat deze kleuterschool, welke met in gang van het nieuwe schooljaar ver huist naar het nieuwe scholencomplex in. Groenhouten, binnen korte tijd weer het maximaal toelaatbare aantal kleu ters zal hebben bereikt. Indien nl. de eerste woningbouw in „Groenhouten" gereed komt, zal het aantal kleuters aan deze school snel stijgen. Aangezien de kleuterschool „De Springplank" met ingang van 1 augustus a.s. bijna het maximale aantal kleu ters heeft bereikt voor een drieklassi- ge kleuterschool, zijn er vanaf dit tijd stip weinig mogelijkheden om de nieuwe aanmeldingen uit ..De Wetering" en „Alandsbeek" te kunnen plaatsen Bin nen afzienbare tijd zal het Prot. Chr. Onderwijs dan ook lokalen nodig hebben om de kleuters uit deze wijken te kun nen opvangen. Hierdoor zal het nood zakelijk zijn dat er een aantal tijdelijke voorzieningen moet worden getroffen in afwachting van de realisatie van deze derde kleuterschool. Deze voor zieningen kunnen plaatsvinden op basis van het thans te nemen raadsbesluit. B. en w adviseren de raad de ge vraagde medewerking te verlenen. Sieraden van natuurlijke materialen als pitten, hout, barnsteen, ivoor, mineralen en haltedelstenen Treekerweg 44. Leusden Telefoon 03490-1905 HAMERSVELD Rosbaijert en Si. Anfridusgestieht

Leusder Krant | 1973 | | pagina 1