,Het wachten is op ergunning van het ;emeentebestuur" Rapport bepleit structuurwij ziging mini tourdorp wout peel CAMPINGHOUDER" WOUT PEEL: Zorg rond problemen bij Roda '46 MEDISCHE DIENSTEN Puzzel tochten voor jong en oud Spelmiddag voor de jeugd Avond cursussen eusdens enige Imping nu nog UegaaF verkoop bevordering DANS-AVOND Verloren en gevonden Gemeente Leusden Ons Genoegen J. van Rossum niet 98 punten hoogste van seizoen (DERDAG 26 JULI 1973 Li:i SI)i:ii KRAM Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE! LEUSDEN-CENTRUM - Traditiege trouw organiseert de jeugdbeweging enkele wandelpuzzeltochten omstreeks juli/augustus Nu is na de geslaagde eerste samenwerking op Hemelvaarts dag bij het dauwtrappen samen met de Hervormde en Gereformeerde Jeugd raad ook nu weer samenwerking ge vonden en zullen deze puzzeltochten nu gezamenlijk worden ODeezet Od LEUSDEN-CENTRUM - Zondag 29 jula s. wordt door de Jeugdbeweging weer een spelmiddag gehouden voor de jeugd van ongeveer 8 t/m 14 jaar. Als de weersgesteldheid het toelaat worden deze buiten gehouden, anders binnen De middag gaat dus altijd door De spelmiddag wordt gehouden rond of in ,,De Til" Hamersveldseweg 30 De aanvang is om 14.30 uur. De inschrij ving vindt plaats vanaf 14.15 uur Het deelnemersgeld bedraagt 10,50. De jeugdbeweging stelt weer leuke prijs jes beschikbaar die ook nu weer ver deeld zullen worden over twee leeftijds groepen. Deelname staat open voor ie der belangstellend kind in genoemde leeftijd BTERVELD - Ook bij de Tour de Junior 1973 wordt Achterveld weer opge- met vele gele bordjes. Zij geven van alles aan; rennerskwartier, tour- tourprijzen, èn, niet te vergeten „Mini-tourdorp Wout Peel". Op 29 juli gingen wij in deze krant reeds uitvoerig in op de wensen van ,,Wout Peel", jj werkelijkheid Wout van de Hengel heet, ten aanzien van een permanente ,ing. Hoe dit verder verlopen is hoorden wij, toen we kort geleden eens een tje met hem gingen maken. Wout Peel, zoals iedereen hem kent met een lach op het gezicht. Enkele gasten vroegen wij naar hun mening omtrent hun verblijfopdecam ping van ,,Wout Peel" Mevrouw Jong uit Amsterdam ,,We zijn hier maar voor een week, maar wat mij betreft, ik zou hier wel langer willen blijven. De eigenaar hier is vreselijk aardig en bijzonder hulpvaardig. En waar moetje dat in deze tijd zoeken? Nee, wat mij betreft mochten ze hier best een mooie camping van maken. Lekker ver van het verkeer, daar ga je tenslotte voor op vakantie; genieten van een beetje, maar liefst zo veel mogelijk rust. Wat één der Engelse aanwezigen, mr. Fox uit Dickleburgh, Norfolk erg ap precieerde was „that it's hidden here"; het ligt hier verborgen. Twee reacties, dachten wij, die „Wout Peel" alleen maar kunnen steunen in zijn pogingen, een legale, en naar hij zelf zegt, rus tige camping te verkrijgen. Eén van de gele bordjes, die naar de rustige camping verwijzen. heer Van de Hengel vertelde ons raagd het volgende: „Officieel ij kamperen verboden. In principe iedere boer één tent of caravan boerderij hebben staan, mits van een zoon of dochter van hem i dat heb ik vorig jaar gemerkt, moest ik zorgen dat alles vóór iweg was. Dat is toen, in verband de Tour de Junior nog enigszins steld, zijn ze niet lastig. Toen heb overgunning aangevraagd. Van Ge- eerde Staten heb ik die nu gekre- voor de duur van vijf jaar, voor hoogste vier tenten of caravans lat doorgaat, hangt nu van de ente af Ik verwacht in ieder geval, k nu binnen drie weken weet, waar «atoe ben!" iraagd naar het waarom van zijn «ten aanzien van een permanente C'og antwoordt hij: „Ach, ik mag ijk nog maar weinig werken, en i ook niet zo veel meer. Het gaat jenlijk voornamelijk om de gezei ld Je hebt wat te doen, niet te werk, maar je bent tenminste bezig. Daarbij kun je nog eens praatje maken, en, zoals je wel tt, daar houd ik wel van. Boven- is het hier een mooie omgeving om zou een ander daar niet van M genieten Weet u, zelfs uit Leus- lomen mensen me vragen of ze alsjeblieft mogen kamperen. Dat toch wel op een wezenlijke be te aan een voorziening in die rich- rvolgens vroegen we, hoe de men- eigenlijk aan zijn adres komen. dat moet je me nou echt niet o, *ant dat weet ik echt niet", hij" Van de twaalf mensen, die gemiddeld per tour komen, heb- er twee gebeld of ze hier konden «ren De rest komt gewoon. Die o gewoon, dat ze hier terecht kun- overzicht van het „mini-tour- de belangen van de voetbalvereniging RODA'46 Verder had de commissie bij zijn werkzaamheden rekening te houden met een situatie, die beperkte mogelijkheden bood. Er diende gewerkt te worden binnen het kader van deze mogelijkheden, waardoor het mogelijk kon zijn, dat niet iedere vorm van ad vies de meest ideale was. Het was ech ter wel de meest haalbare NIEUWE VORM Na overweging en afweging van de huidige structuur en het bestuderen van nieuw geopperde mogelijkheden, kwam de commissie tot de slotsom, dat de nagevolgde vorm van bestuur en organisatie hen het meest juiste voorkwam Het dagelijks bestuur dien de onveranderd te blijven bestaan uit een voorzitter, secretaris en penning meester. In het algemeen bestuur dien de een zo breed mogelijke vertegen woordiging van de gehele vereniging zichtbaar te zijn. Ingepast in het kader van de mogelijkheden en de practische werking ervan zou volgens de rappor teurs de navolgende vertegenwoordi ging in het algemeen bestuur dienen te zijn zondag-, zaterdag-, dames-, ju nioren/aspiranten-. pupillenafdeling en een algemeen adjunct alsmede twee commissarissen. Buiten de vertegen woordiging van de resp axdelingen is er LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 26 juli: 19.30 u Raadsver gadering Raadzaal Gem. Huis Zaterdag 28 juli „De Til 20.00 uur. Discodansavond voor jongeren vanaf vanaf 15 jaar Zondag 29 juli: „De Til' 14.30 uur. Spelmiddag voor de jeugd van 8 t/'m 14 jaar. Zaterdag 4 augustus: Puzzeltocht voor jongeren van 9 t/m 14 jaar Start tussen 14 00 en 15.00 uur bij „De Til". LEUSDEN/ZUID Vrijdag 3 augustus: Puzzeltocht voor personen van 15 jaar en ouder Start tussen 18 00 en 19 00 uur van uit het „Trefpunt" EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING. PROBEER HET EENS! AMERSFOORT - In samenwerking met het Opleidingscentrum voor de Detailhandel te Amersfoort, zullen on der auspiciën van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Amersfoort en Omstreken met ingang van septem ber a.s. bij voldoende deelname weder om avondcursussen verkoopbevorde ring worden gegeven. Doel van deze applicatiecursussen is het reeds in de detailhandel werk zaam verkopend personeel vertrouwd te maken met moderne verkooptech nieken en mede daardoor het op hoger plan brengen van het dienstbetoon van de detailhandel in deze regio In een zo dynamische maatschappij als de onze is voortgezette scholing van het verkopend personeel noodza kelijk. Een belangrijk element in de uitoefening van het dienstverlenend bedrijf als de detailhandel, is in het bijzonder de relatie tot de consument. Derhalve zal in deze cursussen gro te aandacht worden besteed aan het verkrijgen van vaardigheid de verko pende taak efficient te vervullen. Aan hen, die het aan de cursus verbonden examen met goed gevolg afleggen, wordt een diploma uitgereikt LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem. Leusden. Abonnementsprijs: f3,50 per kwartaal; f 13,-- per jaar. Losse nrs 25 ct Adv. tar op aanvraag verkr LEUSDEN - Er dient in het Algemeen Bestuur van de Leusder voetbalvereni ging RODA '46 een plaats ingeruimd te worden voor een algemeen adjunct en een tweetal commissarissen. Tevens dienen diverse commissies recht streeks onder de verantwoording van het dagelijks bestuur van de vereniging te vallen, om zodoende de overige be stuursleden vrijer te kunnen maken voor hun bestuurlijke voetbalzaken. Dit zijn enkele conclusies uit het on langs verschenen rapport, dat werd sa mengesteld door de heren J van San ten, W. Vrijhoef, P Wendel en J. van den Berg, de zgn commissie van goede diensten Het rapport is bedoeld als bijdrage in het zo mogelijk ondervangen van de bestuurlijke vorm van RODA '46 Het leek het bestuur wenselijk zich eens terdege op deze problematiek te bezin nen. Een eerste stap in die richting was het op 15 mei j .l. in het leven roe pen van een commissie van goede dien sten Inmiddels heeft de algemene ver gadering van RODA '46 in principe de voorstellen van deze commissie met betrekking tot de herstructuering aan vaard. zij het met het verzoek de voor stellen nader uit te werken. TAAK De commissie goede diensten kreeg als taakstelling het bezien of de huidige organisatievorm, resp. structuur, nog bij de snel groeiende vereniging RODA '46 pasten en/of zij eventueel een nieu we richting wilde en kon aangeven Tevens kreeg zij de vraag mee of de zakelije en bestuurlijke taken niet ge scheiden dienden te worden De com missie accepteerde deze taak op voor waarde dat niet alleen de kader- en structuurzaken onderwerp van behande ling zouden zijn, maar dat ook de be zetting van de vele functies qua per soon aan de orde zouden komen. De on derzoekers, uitsluitend adviserend werkend, verklaarden in het uitge brachte rapport, dat hieruit nnnmerde conclusie getrokken mag worden, dat bepaalde gewenste vormen van struc tuurwijziging. ook met betrekking tot de persoonlijke bezetting daarvan, een gevolg zouden zijn van welke andere overweging dan alleen het dienen van Weekend: 28 en 29 juli 1973. (Alleen voor spoedgevallen) Mevrouw Jong uit Amsterdam: genie ten van de rust hier Tot slot vroegen we, of hij enig be grip op kon brengen voor de houding van de verschillende instanties, zoals zij tot nu toe gereageerd hebben op zijn verzoek, een camping te mogen beginnen. „Nou, ik vind, dat ze (gede puteerde staten red) behoorlijk soepel gereageerd hebben, in die zin, dat ze toch wel ingezien hebben, dat ik aan hun belangrijkste eis kan voldoen. Endatis dat er vanaf de straat niets zichtbaar is. De „ontsiering van het landschap" gaat hier dan ook beslist niet op. En verder is het in mijn ogen een kwestie van mentaliteit Als de mensen niets vernielen, mogen ze hier best rond lopen van mij Daar kan ik toch nooit enig zinnig bezwaar tegen maken! Ik bedoel maar, hier tegenover in dat bos, hoeft geen mens een stap verkeerd te zetten, of hij dat nou expres doet of niet, hij wordt er zonder meer uit gezet. Dat is het ook niet. Een beetje vrijheid moet er toch blijven Je zet heiningen om je koeien op je land te houden, maar aan de andere kant wordt het hier in Nederland, als we niet uit kijken, met al dat prikkeldraad net een concentratiekamp". De English corner op het terrein van Wout Peel. LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom. Binkhorst en Lantink zal a.s. weekend waarnemen dr. Boersema. Julianaweg 5, Achter veld, tel 03425-222. (Dienst van vrijdagavond 18 00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur) De wijkverpleging wordt waargeno-, men door- zr. Dignum, Walter van Amersfoortstraat 36, Achterveld, tel. 03425-333 Apotheek Openingstijden Apotheek Leusden: werkdagen van 8 00 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 20.00 uur In de weekenden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben zaterdag en zondag van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten. vrijdag 3 augustus wordt s avonds de tocht gehouden voor deelnemers van 15 jaar en ouder. De start vindt plaats tussen 18 00 en 19 00 uur vanuit het „Trefpunt" te Leusden-Z gelegen aan de Arnhemseweg naast de Her vormde kerk Deelnemers die wat laat starten, worden aangeraden een zak lamp mede te nemen Op zaterdag 4 augustus vindt de tocht plaats voor de jongeren van ong. 9 t/m 14 jaar Kin deren die nog moeilijk kunnen lezen moeten deze aktiviteit echt ontraden worden, daar het anders toch maar een teleurstelling wordt. De start van deze tocht vindt plaats vanaf het Jongeren centrum „De Til" Hamersveldseweg 30. Er wordt gestart tussen 14en 15.00 uur. Deze tochten staan voor deelname open voor iedere belangstellende in bovengenoemde leeftijdsgroepen.* LEUSDEN-CENTRUM - Na enkele weken rust zal op zaterdag 28 juli a.s in het jongerencentrum „De Til" weer een Disco dansavond worden ge houden voor de jongeren vanaf 15 jaar De aanvang is 20.00 uur en de zaal gaat open om 19.40 uur. VERLOREN Rieten poppenwagen met pop BAEDE. Dordogne 3, Leusden/C tel. 1378 AAN KOMEN LOPEN Bruine Keeshond met groene hals band Schakel, Hamersveldseweg 10a, Leusden-C. nu een plaats ingeruimd voor een alge meen adjunct Deze nieuwe functionaris diende coördinerend te werken tussen bestuur, commissies, leden etc De werking hiervan kan zowel van onderaf als vanuit het bestuur gestalte krijgen. De samenstellers waren verder van mening, dat gezien het steeds groeiende complex van factoren, zowel organisa torisch als wel qua ledental en omvang, het aanbeveling diende het algemeen be stuur uit te breiden met een tweetal commissarissen. Bestaande commis sies, zoals toto, clubhuis en strafcom- missie etc dienen rechtstreeks onder de verantwoording van het dagelijks be stuur te vallen De samenstellers waren van mening dat deze commissies beter tot hun recht zouden komen en dat door deze wijze de overige bestuursleden zich meer konden vrijmaken voor de voetbalken Commissies, direct res sorterend onder de verantwoording van het algemeen bestuur dienden voorge zeten te worden door een bestuurslid. De rapporteurs waren voorts van me ning dat veel werk van de diverse com missies valt en staat bij een goede lei der Het diende daarom aanbeveling te trachten aan het hoofd van voornoemde commissies zo n persoon te krijgen. GUNSTIG SLOT Dit rapport is inmiddels ter discus sie gesteld aan de algemene ledenver gadering van RODA '46, en zoals reeds verme'd werd de nieuwe opzet aan vaard. De rapporteurs hebben de draad weer opgenomen en trachten om op de komende jaarvergadering met een com pleet voorstel te komen, inclusief met candidaten ter vervulling van de vele taken. Op dit moment hebben zij reeds vele gesprekken gevoerd met personen binnen en buiten de vertrouwde Roda- kring Dit heeft hen gesterkt in het vertrouwen, dat ook zij aan de totaal opdracht een gunstig slot zullen kunnen maken. De commissie van goede dien sten staat evenwel nog steeds open voor goede raad en eventuele tips, die ertoe kunnen leiden, dat zij nog meer accepta bele mensen aan RODA '46 kunnen bin den ACHTERVELD - De zesde ronde van de buitenbaanwedstrijden van de schietvereniging „Ons Genoegen" is met een zeer goede serie van 98 punten - de hoogste van het seizoen 1973 - gewonnen door J. van Rossum. Zijn positie in het algemeen klasse ment is hierdoor wederom belangrijk verbeterd. Nu de wedstrijd ongeveer halverwege is blijkt zijn positie al bijna onaantastbaar. Uitslag 6e ronde: 1. J. van Rossum 98 ptn. 2. W. Voskuilen 90 ptn 3. D van Doornik 87 ptn. - 4. C. van Dort 86 ptn. 5. H van Nimwegen 86 ptn 6 J van Nimwegen 86 ptn 7. J. E v Hamersveld 86 ptn. 8. H. van de Spa 83 ptn. 9 M. Pothof 81 ptn. 10. K. Jonkman 73 ptn. 11. T. Vos 70 ptn. 12. J. J. v Hamersveld 57 ptn. 13. H. Hols 53 ptn. Algemeen klassement: 1 J. van Rossum 566 ptn. 2. P van Nimwegen 529 ptn. 3 C. van Dort 520 ptn. 4 M. Pothof 510 ptn. J 5 H. van Nimwegen 498 ptn 6. J E v Hamersveld 494 ptn. 7. D. van Doornik 483 ptn. 8 H van de Spa 468 ptn. 9. G Schimmel 440 ptn. 10 W. v.d Klettersteeg 414 ptn. 11. W. Voskuilen 414 ptn. 12. G Tolboom 391 ptn.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 7