Jan Schouten over de eindstreej) LEUSDER KRANT ALS PIETJE EEN BROERTJE OF ZUSJE GEKREGEN HEEFT VRIJDAG ZATERDAG Verloren en gevonden Gemeente Leusden „ES 1ST WUINDERBAR" Met een leusder Heitje bereikt u iedereen TOUR- VARIA Dan kan de familie en dan kunnen alle kennissen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit want nu kunt u uw geboortekaartjes snel en gemakkelijk bestellen bij de flIDERDAG 2 AUGUSTUS 1973 LEUSDER KRANT John van Zeyderveld- een motorrijder zou hem hebben gehinderd. De 14- en 15-jarigen begonnen ook langzaam. Het rennersveld was bij de eerste doorkomst over de meet, niet gebro ken, maar alleen een beetje gespreid. De eerste ronde bracht winst op voor - in dezelfde volgorde over de streep - Simon Meyn, Antonio Ramaekers en Ton Kokke. Tijdens de eerste ronde, hield het op met regenen. De tweede doorkomst had een verrassing in pet- to; deze doorkomst had geen verande ringen voor de eerste drie. De drie ons waren bij elkaar gebleven en in dezelfde volgorde over de meet gerekte rennersveld Een op de weg gaan wandelen. De renners moesten uit wijken voor het beest en zo kostbare tijd verliezen. De derde ronde was voor Simon Meyn en Antonio Ramaekers. Ton Kok ke was verdwenen. De vierde ronde echter kon Ton Kokke weer terug ko men bij de eerste twee en zo zag deze doorkomst er als volgt uit: Ramae kers, Meyn en Kokke. Bij de vijfde doorkomst was vóór Antonio Ramea- kers. De andere twee waren verdwe nen. De eindoverwinning bleek echter niet voor hem te zijn weggelegd. Als eerste kwam Heinz Peter Jager over de meet. Tweede was Corné Kokke en derde Simon Mevn. Het afscheid van de heer J. Schouten. de hand. Duidelijk geëmotioneerd, ging de heer Schouten weg. Meer dan één renner, verdween met de ogen vol tra nen. Jan Schouten, uitnaam van al die 2000 renners, die zo'n fijne tijd gehad hebben in die 16 jaar, willen wij je hartelijk bedanken, voor alles wat je voor hen hebt gedaan en voor het stuk dat je gegeven hebt van jezelf. Voor de wegwedstrijden van vrijdag avond bestond erg weinig belang stelling. Verwonderlijk was dat echter niet, want het weer liet veel te wensen over". Soms regende het pijpestelen. Medelijden met de renners, wat wij eerst hadden, bleek overbodig; zij lach ten zelf het hardst in de regen. Van onder een paraplu sloegen wij de wed strijd van de 12- en 13-jarigen gade. Deze groep renners, had in het begin een laag tempo. Er werd van de zijde van de tourleiding, zelfs op aan gedron gen in bepaalde bochten de snelheid laag te "houden, en één voor één de boch ten door te komen. De strijd werd be heerst door een paar sterke jongens, wiens naam tot nu toe bijna elke dag genoemd is en die ook als eerste drie over de meet kwamen. John van Zeyderveld, Jan Angel en Russell Oli- Demarrages kwamen in het renners veld niet voor. Net zoals gisteren ech ter, viel het veld in verschillende stukken" uit elkaar. Als eerste kwam Russell Oliver over de meet; tweede Jan Angel en derde John van Zeyder veld. Dat deze drie jongens aan el kaar gewaagd zijn, blijkt wel uit het feit, dat de finish wiel aan wiel was. Tien meter voor de finish viel de Engelsman Mark Dobson. Hij maakte een lelijke val, maar brak niets. Er werd wel een klacht ingediend, door Een wedstrijd-flits van vrijdagavond. lopende hond zorgde in deze ronde voor opschudding, door op straat te TOURDORP - ,.ln Holland zijn veel gezellige kleine huisjes, maar wat is het er toch bar schoon en dan al die mooie bloe mentuintjes," dat waren zo en kele lofwoorden aan ons landje door de beide Oostenrijkse deel nemers in de 16e Tour de Ju nior. Erwin en Othmar Maier zijn gezellige babbelaars en ze vertellen honderduit over hun favoriete sporten: wielrennen en skiën Othmar is nog op de Han delsschool Hij is vijftien jaar en zijn 13 jarige broer Erwin is net als zijn vader een klein dap per manneke. Geen wonder dat de Maiers heel sterke jeugdski- ers zijn, want hun taaie 62-jarige vader is skileraar en volop sport beoefenaar. Othmar werd van de negentig deelnemers kam pioen van de provincie Vorarl- berg. Erwin werd zelfs twee keer Provincieel kampioen en maakt nu deel uit van de Oostenrijkse jeugdselectie! Pa Maier praat eveneens gezellig zonder punten en komma's zodat hun gastheer, de heer Wijngaert uit Amers foort, weinig heeft toe te voegen. Erwin en Othmar zijn enorm enthousiast over de Tour de Ju nior: ,,Es ïst wunderbaar!" ,,Uw overleden oom blijkt een dierenvriend te zijn geweest.... De wegwedstrijden van zaterdag middag bleken slechts een formaliteit te zijn. Onder matige belangstelling werden de wedstrijden verreden. Het tempo lag bijzonder hoog, hoewel de koplopers in de klassementen het ,,wel geloofden". De spanning was echter verw verdwenen. De 12- en 13-jarigen reden de rondes erg snel. De heer J. Schou ten, meende dat deze ronden de snel ste waren van de hele week. We kre gen zoals trouwens de hele week, bij de 12- en 13-jarigen weer een ge splitst rennersveld te zien. Als eerste kwam Russell Oliver over de meet. Bij de 14- en 15-jarigen was ook het tempo hoog. De voorste gelederen wis selden nogal. Tijdens de tweede ronde, was er een valpartij van ongeveer twaalf renners. Zij stonden echter allen weer op, zonder noemenswaardig letsel te hebben opgelopen. In deze groep kwam Simon Meyn als eerste over de eindstreep De tweede en derde plaats werden niet bekend, omdat ongeveer zeven renners tegelijkertijd over de streep kwamen. Een finish-foto moest hier uitkomst brengen. Bij de huldiging waren de tweede en derde plaats-bezetters nog niet bekend, zodat alleen Simon Myen de kussen van de tourmissen mocht ontvangen. hann Potrykus, Joop Meulblok, Russell Oliver, Vic Renne en Mieke Schaefer. Gele truien en sportbekers voor de win naars: 12 jaar: John van Zeyderveld; 13 jaar. Russell Oliver; 14 jaar- Heins Peter jager; 15 jaar Corné Kokke De ereprijzen van o m. Bernardus Kar dinaal Alfrink voor Robert Nixon; van de Commisaris der Koningin voor John van Zeyderveld; van de gemeente Bar- neveld voor John van Zeyderveld; van de gemeente Leusden voor Gerry Jansen en nog een ereprijs van de gemeente Leusden voor Fr. Schoonderbeek. Einduitslagen: 12 jaar: 1. Zeyder veld; 2. Stevens; 3. Mott; 4 Lassooy; 5. L de Bruyn; 6. Koppen; 7. Lager- löff; 8. Willems; 9. Soek; 10. Beuker; 11. Kisiel; 12. De Wijs; 13. Kluivers; 14. Dobson; 15. Zeevalk, 16. Lankreyer; 17. Ferry Jong; 18. M. Boode, 19. Gerhardt; 20. Taylor, 21. R Boode; 22. Leenhouts; 23. Van de Pas, 24. Schoonderbeek; 25. Van Lunteren; 26. De Bock, 27. Groenestein; 28. Wever. 13 jaar: 1. Oliver; 2. Angel; 3. Dhiel, 4 Veerhuis, 5. Verstappen; 6 Ruyter, 7. Victor Renne; 8. Ten Bar ge; 9 Nieuwendaal; 10 P. Janssen; 11. Peeters; 12. René Post; 13 Mees ter; 14. Van der Werf; 15. Meulblok; 16. M. Fox; 17 Van de Eng; 18. Baker; 19. Ten Brink; 20. Schaefer; 21 W. Teuwen; 22. T. Banham; 23. Lebbink; De winnaars van zaterdag op het ere-schavot, geflankeerd door de Tour missen. De winnende ploeg van T.B.S werd zaterdagmiddag eveneens gehuldigd. De wethouder van sportzaken van de ge meente Leusden, de heer Van Zand- brink, sprak nog met de renners vande winnende ploeg 's Avonds werden de tweede en derde plaats bekend van de 's middags ver reden wedstrijd voor 14- en 15-jari gen De tweede plaats was voor Robert Nixon en de derde plaats voor Antonio Ramaekers. Zaterdagavond werd de wielerweek afgesloten met een feestelijke avond. Iedere deelnemer ontving zaterdag avond een witte skai sporttas met het opschrift Int Tour de Junior Achter veld, een kleurenfoto van de Olympisch kampioen Hennie Kuiper, een witte Tour de Junior-bidon, een tourboekje, een herinneringsbeker van 20 cm met inscriptie, een Tour de Junior-pet en een prachtige ploeg-kleurenfoto. De eremedaille van de Duitse am bassadeur in Nederland was voor Heins Peter Jager. De eremedaille van de Engelse ambassadeur was voor Russell Oliver De eremedaille van Prins Bern- hard voor Corné Kokke. De Oostenrijk se eremedaille voor Othmar Meier. De groene trui en een grote sport- beker voor Simon Meyn en Jan Angel. Oranje truien voor de kampioensploeg T.B.S.bestaande uitGerry Jansen, Jo- 24. Alemkinders; 25. Erwin Meier, 26. José v. Gestel; 14 jaar: 1. H. P. Jager; 2. Ramae kers; 3 Rob Meyn; 4. Hölzhen; 5.Lud- wig Sell; 6. Van Loenhout, 7 Frans ter Linde; 8. Ton Kokke; 9. Ko Bal- vert, 10. Gubbels; 11. Egginton; 12. Van Hoydonck; 13. Snijders; 14. Schoes ter; 15. Van de Beuken, 16. Theo de Bruyn; 17. Renny Knoops; 18. Claes- sens; 19 Yarworth; 20. Aad Lek; 21. Carl Rowe; 22. Heinz Schulz, 23 René Cruis; 24. Yessayan, 15 jaar: 1. Corné Kokke; 2. Robert Nixon; 3. W. Lansing; 4. Goofers; 5 Sherwood; 6. Gerry Jansen; 7. Potry kus; 8 Simon Meyn, 9. Othmar Meier; 10. Wim Dekker, 11 Guus Stoots; 12 Wolfram Kolks; 13 Willy Derks; 14 Mark Timmer Gele trui: John Zeyderveld, 12 jr Rusell Oliver, 13 jr.; Heinz P Jager, 14 jr.; Corné Kokke, 15 jaar. Groene trui: 1. Jan Angel, 13 jr., 41 pnt.; 2. Zeyderveld, 12 jr., 29 pnt. 1. S. Meyn, 15 jr.. 49 pnt.; 2. Ro bert Nixon, 15 jr 24 pnt Ploegen: TBS Int. kampioen 1973, 2. Batavus; 3. Remia, 4. Helifrost; 5. Ossendrijver Bouwbedrijf; 6. Heuga Tapijt, 7. Luyck's; 8. Kela Tapijt, 9 NAVOBI; 10 Kokke Sportkleding; 11. Nieuwstad Limonadë; 12. FavoritSale- mink; 13. Voorbij's Beton; 14 Plate ringen Wegenbouw, 15. Buitenlust (Jan Voorburg); 26. Melitta; 17. Holland Verzekeringen. TOURDORP/ACHTERVELD - Vrij borgen vond er in „Buitenlust" ,D bijeenkomst plaats van renners, urleidiog en niet te vergeten de heer Schouten. De laatste ging afscheid jmeD. Na zestien jaar gewerkt te $en, voor de jeugd hield hij ermee L Zijn beslissing is in de Tour de ggjor-wereld hard aangekomen, aarom? Zijn toespraak geeft waar- iijnlijk wel het beste antwoord. Het is heel moeilijk om afscheid te amen van de jeugdwielersport. 16 jaar b ik het geluk en het voorrecht ge il, dit werk te mogen doen. Meer b'2000 jongens en ook meisjes hebben a heerlijke, blijde, gelukkige jeugd- alerweek mogen meemaken. Veel un mocht ik ontvangen van de mede- rkers, van de tourgastgezinhouders degenen die officieel hebben bijge ven. Allen hartelijk dank, beste Bgdwielrenners: er is nu eenmaal a tijd van komen en een tijd van in en daarom ga ik nu. Om met de örden van KNWU-speaker Piet Im- te spreken: De wielersport laat a man, die gek was van de jeugd- jlersport „afgaan" door een zij- 6 ga niet af met wrok, maar wel urm teleurgesteld, omdat grote men- 3, dreigend de handen opheffen te- a onschuldige kinderen. Want hoe kun ronder koerstrui-reclame iets goed amseren? Is dat onderdeel boven- sd ooit nadelig geweest voor het nnertje? Van onze lieve Heer mag je ais meer dan van grote mensen en t heb ik de laatste tijd weer duide- ji ondervonden Als de grote mensen j eens minder aan hun eigen persoon- Iheid, voornaamheid en wettendach- g, maar meer aan de jeugd, in dit •,al aan de wielerjeugd, dan kan het or deze jeugd, die mij zo dankbaar lief was, een blijde tijd worden, it is hetgeen ik jullie ook zo graag b geschonken. Jongens en meisjes, wens jullie een heel blijde jeugd- ielertijd toe." Aan liet eind van de toespraak en ede „feestelijke morgen", schudden meeste renners de heer Schouten (Kom alvast eens neuzen in onze prachtige nieuwe kollektie!) Mieke Schaefer van de winnende T.B.S.-ploeg wordt gelukgewenst door de heer J. Schouten (1.) en de wethou der van sportzaken van de gemeente Leusden, de heer W. A van Zand- brink. Dankzij het werk van de ge broeders Jan en Jo van Hamers- veld met behulp van vele andere medewerkers werd het kleine .Tourdorpje prachtig ingericht met vlaggen, spandoeken enz een feestelijk geheel. Matti de Koning die zijn wieier- loopbaan aanving in de Tour de Junior schonk een sportbeker. Hij won o.m. de Tour de 1'Ave- nir, de Ronde van Oostenrijk en reed in 1971 de zware Tour de France goed uit. Elk jaar wordt er iets nieuws aan de Tour de Junior toegevoegd Men dacht de geluidsinstallatie geheel door te trekken tot Bui tenlust, maar dat werd zo kost baar dat hiervan nog moest wor den afgezien. Overigens is er toch feest in Buitenlust, want vrijdagmorgen neemt Tourleider Jan Schouten er afscheid van „zijn rennertjes". Zestien jaar geleden zette hij de Tour de Junior op, maar nu vindt hij het welletjes en verlaat hij de Tour om zich meer in te zetten voor de Quick-Amersfoort voet- baljeugd, enkele boekjes te schrijven en zijn tuintje te ver zorgen. Deafscheidsvrijdagmor- gen is alléén voor de rennertjes, want Schouten wil er voorde rest absoluut geen drukte omheen heb ben. Iets nieuws is dat de winnende ploeg - dus alle renners hiervan - de felbegeerde oranje-truien in ontvangst mogen nemen. De bliksemkrantjes, die 'snachts worden gedrukt op het Tourkantoor zullen ook verschij nen in de Duitse en Engelse taal. Wat nooit geschiedt bij een wie lerwedstrijd: alle deelnemers ontvangen een herinneringsbeker met eigen naamsvermelding van de renner. Helaas ook een heel droevig be richt: rugnummer 8 Martin Morik die zou rijden voorde Hol- landverzekeringploeg mocht de reis naar Holland niet meer ma ken. Korte tijd geleden was de 14-jarige Oostenrijker in zijn land aan het trainen toen hij door een wilde dronkeman met de auto werd aangereden en op slag werd gedood. LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem. Leusden. Abonnementsprijs: f3,50 per kwartaal; f13,-- per jaar. Losse nrs. 25 ct. Adv. tar. op aanvraag verkr. FINNMARK 3 - LEUSDEN/CENTRUM - TEL. 03496-1495 Soms is wielrennen een pijnlijke zaak' VERLOREN Blauw jack; bruine portemonnaie met inhoud, portemonnaie. zilveren ring; herenhorloge merk „Tissot". GEVONDEN Goudkleurige damesbril.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5