eestelijk geopend akantieweek voor hronisch zieken Tennisbesprekingen rond Lockhorst-toernooi W andelpuzzeltochten trokken matige belangstelling Auto's open gebroken ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leuseer Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden. LIDAG 9 AUGUSTUS 1973 U-.HSDKR KRANT der moeten geïnformeerd zijn over de speelsterkte MOEILIJK NIET ONDOENLIJK Het zijn ook de artsen, wijkver pleegsters en natuurlijk ook de maat schappelijk werkers die deze aanvra gen doornemen, want stapels en sta pels komen er binnen. Hoewel natuurlijk niet iedereen be reikbaar is. is het percentage wat van alles verstoken blijft, maar zeer gering Zoals Peter van het Hof zei. ..Iedereen die chronisch ziek is heeft een wijkverpleegster of verzorgster nodig, zodat zelfs op het kleinste ka mertje ,,de Zonnebloem" binnenkomt Maar zoals gezegd, stapels brieven met aanmeldingen komen binnen en deze moeten geselecteerd worden op medische en sociale gronden Een ont zettend moeilijk karwei Het kost 75 gulden, zo'n week, maar als iemand dat niet kan betalen, is ,,de Zonnebloem" er weer Al deze weken krijgen bij de ope ning een feestelijk tintje. Het is ge bruikelijk dat ?r een vertegenwoor diger van burgemeester en wethouders een welkomswoord komt houden. Bij ..Huize Don Bosco" was dit loco-burgemeester W. A. van de Zand- brink. Hij zei onder meer ,.Het is fijn dat u uw vakantieweek in Leusden kunt houden En nog wel op een van de mooiste plekjes van deze gemeente. Het is hier een prachtige omge ving en ik heet u namens b en w. van harte welkom. Ik hoop dat het weer mooi blijft, zodat u Leusden verder kunt verken nen. Als u dan in de buurt van het gemeentehuis komt zullen wij u graag een kopje koffie aanbiedden. De heer Van de Zandbrink eindigde met de woorden: ,,Ik hoop dat deze week u zal geven wat u ervan verwacht hebt" De muziekvereniging ..Lisiduna" liet zich tijdens deze opening van haar beste zijde zien. Ondanks de vakantie waren heel wat leden op komen da gen en ook het majorettenkorps zet te de beste beentjes voor. Het was werkelijk weer een (letter lijk en figuurlijk) daverende show, waar de aanwezigen ook veel waardering voor hadden. Bijgaande foto's geven een beeld van deze geslaagde dag. tig als men zijn volledig dag en avondprogramma kan afwerken, maar om in de nacht - over twaalven - nog tennissen, is natuurlijk niet zo fijn Natuurlijk heeft men daar op Lockhorst lering uit getrokken. Even een aspect terzijde van het avondspelen: er heerst in de avond uren vaak een bijzonder hoge voch tigheidsgraad. Voor darmbespannin gen bepaald niet gezond" en overi gens is het ook niet prettig met steeds roder en zwaarder wordende ballen op een steeds vochtiger wordende baan te spelen Niettemin blijven de voor delen van het bij verlichting spelen natuurlijk veel groter dan de nade len, die voor een deel op het finan ciële vlak liggen Een tennisartikel- groothandelaar verklaarde al. ,,Op deze manier kan en durf ik voor darm- bespanningen geen garanties meer te geven", zo zei de voorzitter. ,,Voor de club heeft het avond-spe len overigens, vooral in toernooi-tijd, aanzienlijke financiële voordelen men blijft immers veel langer in het clubhuis hangen" en verteert uiter aard meer. Dat is bij Lockhorst ze ker ook het geval geweest. Er werd ook helemaal geen geheim van gemaakt. Buffet-inkomsten kunnen zeer snel en zeer hoog oplopen en zijn - vooral wanneer men de buffet-exploitatie in eigen beheer heeft - zeer welkome financiële meevallers. Een tennisclub heeft vaak grote uitgaven - denkt men slechts aan het aanbrengen van een lichtinstallatie - en dan is men dank baar voor elke bron van inkomsten. Toernooi deelnemers spekken dus in belangrijke mate de clubkas. Daar is geen enkel bezwaar tegen, want de club biedt immers veel als een tour- nooi goed „gesmeerd" en gezellig verloopt zoals op Lockhorst het geval was. Toch ook een „maartje" hierbij. Het is niet helemaal „gezond" als buffet-inkomsten een blijkbaar onmis baar onderdeel gaan worden van een club - exploitatie-voering Bovendien zou men kunnen stellen: zou een deel van die inkomsten niet kunnen worden bestemd als tegemoetkoming aan een bepaalde categorie deelnemers, die op vrijwel alle toernooien als eersten verschijnen enverdwijnen. Dit aspect roerde voorzitter Noord- kamp aan. Hij wees op de steeds ho ger wordende inschrijfgelden. Voor de helft van alle deelnemers is een toer nooi al na de eerste ronde meteen afgelopen Een enkelspel kost tegen woordig al gauw f6,--. Heeft men pech en komt direkt tegen een „ster ke" dan staat men met bijv. 0-6,1-6 in goed een half uur weer naast de baan. Uit, voorbij! TROOSTRONDE Lockhorst is voornemens, aldus de voorzitter, om een commissie in te stellen om dat eens te bekijken. Mo gelijk zou een soort „Troostronde" voor eerste ronde-verliezers een op lossing kunnen betekenen. Dan speelt men in elk geval tweemaal Een andere oplossing zou kunnen zijn een finan ciële tegemoetkoming. Bijvoorbeeld overleeft men de eerste ronde, dan be taalt men het volle pond, ligt men er direct uit dan bijv. de helft. Een „uit gerangeerde deelnemer" heeft nu im mers al veel nadelen: hij (of zij)speelt die week praktisch niet veel meer, komt wel vaak nog kijken en is vaak nog een aardige „buffet-verteerder (ster)" ookvandaar de sugges tie in een deel van de buffet-inkomsten te beschouwen als een soort „toernooi inkomsten" ten profijte van de deelne mers Zij, die „er in blijven", komen toch wel aan hun trekken En dat zijn heel vaak dezelfden Daarmee komt meteen een ander punt aan de orde. de B-, C- en D- lijsten. De Tennisbond publiceert jaar lijks die lijsten, die nchtgevend zijn voor de wedstrijd-comite's en de bondsgedelegeerden En uiteraard ook voor alle tennissers. Nu is het met die lijsten de laatste jaren niet zo best gesteld. Ze zijn onvolledig-Grote groe pen tennissers komen op geen enkele lijst voor. Zij hebben het „recht" dus om in D in te schrijven Kent men hun speelsterkte niet, dan wordt zo ie mand natuurlijk geaccepteerd. Tijdens het toernooi blijkt dan vaak welke „aap uit de mouw komt". Op Lockhorst waren een aantal D-spelers in actie, die eigenlijk onmiddellijk naar C zou den moeten overgaan. In enkele ge vallen is dat dan ook al aangekondigd Eigenlijk nu al te laat. Men zou eer- Een moeilijke, maar geen ondoen lijke zaak Men kan de Bond moei lijk verwijten, dat de lijsten niet goed en onvolledig zijn, want men krijgt de gegevens binnen van clubbesturen of bondsgedelegeerden. Men dient van onderen af te beginnen. Bij de clubs, die zouden moeten komen tot een in ventarisatie van hun spelers en speel sters en aan het begin van het seizoen de Bond tijdig in te lichten En verder ook bijhouden, welke spelers(sters) vertrekken of er tijdens het seizoen bij komen Pas dan komt men tot een goed overzicht; foutjes zullen er altijd in zo'n lijst kunnen sluipen door vergissingen, nonchalance etc maar een ieder zal beamen, dat het alle maal veel en veel beter kan dan nu het geval is. En voorts zouden de bondsgedelegeerden nog nauwer op de zaken kunnen toezien tijdens een toer nooi mogelijk zouden zij meer on derling overleg moeten plegen In Belgie, zo werd ons door een Hilversumse clubbestuurder ver teld, worden toernooi resultaten uiterst nauwkeurig bijgehouden. De deelnemers krijgen daar punten voor hun prestaties, al vanaf de kwart finales Bij het bereiken van een be paald puntenaantal komt men de vol gende maal onmiddellijk in een ho gere categorie Dat schijnt redelijk goed te voldoen. Nu kennen onze Zui derburen wel niet zo'n overstelpen de toernooien-reeks als bij ons, maar dat doet aan het systeem niets af. GOED REGELEN De KNLTB is tenslotte de derde landelijke Sportbond in Nederland.Dan mag men toch wel verwachten, dat een dergelijke zaak - vele tienduizenden spelen jaarlijks toernooien - toch be hoorlijk wordt geregeld Het aantal toernooien neemt bovendien toe en toe, het zijn er in sommige distric ten nu al bijna teveel. Vaak vallen belangrijke toernooien op dezelfde data. Mogelijk zou ook daaraan iets gedaan moeten worden Want het is zo, dat elke club al enkele jaren na de oprichting een toernooi gaat or ganiseren Men schijnt dat als een soort verplichting te voelen. Maar de „markt" raakt wel overvoerd Wat meer coördinatie zou gewenst zijn. Men zou er aan kunnen denken per club aparte A-, B-, C- en D- toernooien te houden, desnoods jaar lijks bij toerbeurt. Dan zou er moge lijk ook meer ruimte zijn voor troost- toernooien of iets dergelijks Nu is het al vaak zo, dat men voor niet meer dan twee nummers kan inschrijven We zeiden het al: bij verlies in de eerste ronde, afgelopen, uit' Maar het gaat vooral om een juis te indeling per categorie. Er zullen altijd onderlinge verschillen blij ven in elke groep. Er zijn nu een maal sterke en zwakke A-, B-, C- en D-spelers Maar als een echte D- speler meteen wordt afgedroogd door een D-speler, die zonder meer tot de C-groep behoort, dan is er wei nig plezier aan zo'n partij te bele ven. Het instellen van een D-II groep kan al een oplossing betekenen, al thans voor de echte beginners. Maar gewoon „D" dient ernstig bekeken te worden. Er waren spelers, die al jaren competitie speelden - tot de derde klas zondag toe - die rustig in D opereerden. Dan gaat het echt „niet leuk" meer worden! Nogmaals, vooropgesteld zij, dat de ze ontboezemingen geen enkele vorm van kritiek op het Lockhorst-toernooi betekenen. Ze zijn zeer algemeen be doeld, maar Lockhorst werd er ook mee geconfronteerd enheeft dat in belangrijke mate zelf al onder kend. Als een toernooi vooral het aspect „gezelligheid" moet kennen - voorzitter Noordkamp: „Goed, bij kampioenschappen desnoods op het scherp van de snede" - dan moet het ook organisatorisch mogelijk zijn de voorwaarden voor die gezelligheid te scheppen. Dat is in het belang van de gehele Nederlandse tenniswe reld". ;uSDEN - Feestelijk werd dinsdag iii de eerste vakantieweek voor uSch zieken in Huize „Don Bos kopend. jaar zullen er op „Don Bosco" van zulke weken gehouden wor- Vorig jaar is hiermee een begin likt met één week. ze vacantieweken voor chronisch e0 worden georganiseerd door „de lebloemVoor iedereen zal dat ilijk zijn, „De Zonnebloem" doet ers zoveel voor deze chronische aten. Wie kent niet de radiopro- ima's of kent niet de andere uit- esdie georganiseerd worden? totaal worden er door de Zonne- 24 van deze vakantieweken ge- niseerd waarvan „Don Bosco" er urtwee voor haar rekening neemt, week zijn er zo'n 20 gasten, in totaal 480 mensen hier 's zo- van kunnen genieten asdagmorgen waren deze gasten riveerd Sommigen in bed, ande rolstoelen. Voor enkelen het te uitje sinds jaren, of zelfs de keer dat ze eens van hun ka- je afkwamen. stond deze week een heel pro- op ze te wachten Eerst vends de opening, waarna nog iktiviteiten volgden, zoals win- in Amersfoort, een bezoek aan lerenpark en een puzzeltocht door Amersfoort. Verder werden de met gezellige dingen gevuld spelletjes of het optreden vaneen ze weken worden geheel gerund vrijwilligers. In totaal zo'n 45 waaronder dan diëtisten, schoon- ploeg etc. Alleen de keuken wordt ,Don Bosco" zelf verzorgd Elke vrijwilligers heeft zijn eigen g maar de algemene leider van week was Peter van het Hof ir van het Hof was ook degene, lies vertelde over zijn gasten, als patiënten worden ze zo'n Diet beschouwd. ejen die chronisch ziek is kan opgeven voor zo'n kamp Men lit doen rechtstreeks via Zonne t-maar ook via wijkverpleegster ts LEUSDEN/CENTRUM - Een groot aantal chronisch zieken werden vrij dagmiddag ontvangen op het gemeen tehuis en waren er te gast van wet houder W A van Zandbrink en voor- lichtings-ambtenaar S. Polak. Beide heren verhaalden de geschiedenis en verdere ontwikkeling van de gemeen te Leusden. waarna men gelegenheid Foto Janus Visser had om nog vragen te stellen Velen maakten van deze gelegenheid gebruik om toch iets meer Leusden te weten te komen, een grote belangstelling ging uit naar de Europark-woningen Onder leiding van de heer Polak maak te men toen een rondgang door deze woonwijk LEUSDEN - De tennisvereniging Lockhorst heeft de afgelopen week een bijzonder geslaagd toernooi ge houden. dat door een aantal factoren - voorzitter Noordkamp belichtte er enkele tijdens zijn prijsuitreikings- speach - ook zeer leerzaam genoemd mag worden. „Die factoren hebben betrekking op onderwerpen als „ver lichting", „buffet", „hoge inschrijf gelden" en „D-inschrijving" Daar mee heeft men veel ervaring opge daan. Uiteraard geldt dit met alleen voor Lockhorst, want vrijwel alle clubs die toernooien organiseren, worden met soortgelijke ervaringen geconfron teerd Alleen met baanverlichting heb ben nog niet zoveel clubs te maken Het is natuurlijk een bijzonder plus punt voor een wedstrijdleiding als de invallende duisternis geen probleem meer oplevert Als bijtijds het licht wordt ontstoken, is er niets aan de hand, men kan rustig doorspelen. Er is echter een „maar" aan verbon den. Als men voor de avondpartijen een te krap schema aanhoudt - bijv. door elk uur partijen te plannen dan worden sommige avond-partijen nachtwedstrijden Dat is enkele ma len gebeurd. Het is natuurlijk wel pret- Hebt u iets te verkopen9 Plaats een LEUSDERHEITJE! Foto Janus Visser LEUSDEN - De vrijdagavond en za terdagmiddag gehouden wandelpuzzel- tochten trokken een matige belang stelling Ondanks dat vrijdagavond het start- en eindpunt in „Het Trefpunt" in Leusden-Zuid was, waren er ook uit dit gedeelte van Leusden maar 6 deel nemers tegen 34 uit Leusden-Centrum De tocht was eenvoudig uitgezet in ..De Treek". Ondanks dat de tocht niet moeilijk was, bleek voor een aantal de puzzeltocht nog een beetje moeilijk Het leverde deze keer echter niet zoveel LEUSDEN - Maandag 29 juli zijn in „De Treek" twee auto's openge broken. Twee handtasjes werden ont vreemd. waarin een klein bedrag aan geld zat. hindernissen op, dat ze toch in de prij zen deelden. Zaterdagmiddag deden aan de tocht, in het Centrum uitgezet en met vertrek en eindpunt „De Til", 30 jongeren mee. Echt gezien de vakantie-periode een gering aantal. Ook deze tocht was niet te moeilijk uitgezet, zodat alle deel nemers de tocht hebben uitgelopen, al was de tijd die men er over deed soms wel wat te lang De prijzen werden vrijdag behaald bij de 15- t/m 20-jarigen door: 1 mej. Wilh. v. Roomen, 2. en 3. Arie en An- toon Zwart, 4. Henk v. d. Boom, 5. Gerard Vrijhoef. 21 jaar en ouder: 1. Annie v. Roo men, 2. mevr. H. v. 't Klooster-Horst, 3. H v. d. Tweel, 4 W. v. d. Boom. 5. A. Meerbeek, 6. A. Steenkamp, 7. H. Tolboom, 8 mevr. G v. 't Klooster- Horst. Zaterdag werd de uitslag 9 t/m 11 jaar. 1 Josien Herder, 2 Annemiek Hey. 3. Johan v. Harten, 4. Gerth Bee kelaar, 5. Truus Kok. 12 jaar en ouder. 1. t/m 4. Alb Her der, Coen Herder, Laurens en Vincent Brouwer, 5. Marja Hak, 6. Johny Kra mer

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3