Jan Schouten: Het kinderen en oude mensen heb je nooit moeilijkheden s.v. Achterveld begroette de nieuwe trainer Jeugd s.v. Achterveld met tien elftallen in het nieuwe seizoen Voetbal toernooi Roda'46 Uitslagen Ons Genoegen T.V. opnamen in Lensden [oNDERDAG 9 AUGUSTUS 1913 KA' IV/' LICENCIES „Het bericht, van de KNWU, dat de licencies van de jongens die meededen in Achterveld ingetrokken zouden wor den, vond ik heel erg verdrietig voor de jongens. Ik vind, dat de jeugd ge holpen moet worden en ik vraag me wel af of de jeugd door dit gebod geholpen is. Ik kan het me wel indenken, dat de KNWU zo reageert, want hoe vaak ge beurt het niet dat reklame bij sport té overheersend wordt. Bij de Tour de Junior is dat absoluut niet het geval. Het kind heeft hier geen enkel nadeel van reklame, want als er mor gen iemand komt die zegt, dat hij 500 gulden wil geven voor de winnaar, pakken wij het geld niet eens aan, want wij verdelen alles over iedereen. Het is vreselijk jammer, dat het besluit op deze manier genomen moest worden, maar ze schijnen het nu een maal zo te willen. Blijkbaar moet je je daar als jonge renner bij neerleg gen. De bui hing er allang, inderdaad, maar wij hebben jarenlang brieven ge had van de KNWU met enorm veel instemming. We hebben zelfs verzil verde bekers gehad voor de Tour de Junior van de KNWU. Waarom het in één keer zo moest, dat snap ik niet. Ik kan er wel inkomen, dat ze met die reklame in hun maag zitten, maar of dat het enige is,ik moet het nog zien Ik geloof dat de leiding van de KNWU wel eens moeite heeft met hun functie - hoge bomen vangen veel wind - ze hebben al regelmatig moei lijkheden met de profs en amateurs en ik geloof ook dat ze blij mogen zijn met het feit dat er een Tour de Junior georganiseerd wordt. Volgens mij zijn er ook een aantal jaloerse clubs, die zeggen van „in Achterveld mag het wel". Dat komt er volgens mij nog bij. Ik wil niet zeggen, dat de KNWU LEUSDEN - Zondag a.s. organiseert de Leusder voetbalvereniging Roda '46 het jaarlijks terugkerende verenigings- toernooi. Hiertoe zijn uitgenodigd- A.P.W.C. (Amersfoort), Wageningen, Nieuwkoop, Veenendaal, Veense Boys (Nijkerkerveen), D.V.S.A. (Ameron- gen), S.C.H. (Harmeien), Ministerpark (Naarden-Bussum), N.S.V. (Noorden). De wedstrijden beginnen om 12.00 uur en zullen 2 x 15 minuten duren. De finale, om ca 16.30 uur, zal af gewerkt worden in 2 x 30 minuten. Zondag jl organiseerde Roda '46 reeds een toernooi voor haar reserve- elftallen. Naast Roda'46 namen hieraan deel Limvio (Baarn) en Olympia (Hil versum), met elk drie elftallen De heer Schouten merkte op, dat hij de eerste touren het gezelligst vond. Met name de eerste drie wa ren gezelliger dan de daarop volgende. „Aan de eerste touren deden jongens mee met fietsen waar van alles opzat; bellen, koplampen en nog meer van zulke toestanden. De jongens reden in de oranje voetbal-shirts van Achter veld, de blauwe van de Rudolpstich- ting en in witte shirts. Het was toen veel gezelliger en intiemer. Het wordt tegenwoordig té professioneel gemaakt. Leuke dingen in de Tour zijn het feit, dat je ontzettend veel post krijgt, en grote wielrenners op bezoek krijgt. Vorig jaar was er een tijdsverschil tussen twee ploegen. Dit rit moest toen overgereden worden. Ik heb toen zelf gezien, dat twee vrouwen - van die fanatieke vrouwen - elkaar meteen paraplu stonden te bewerken. Ik rij met mijn auto naar „De Roskam" en daar zitten de twee ploegen met elkaar li monade te drinken. Dan moet je wel lachen natuurlijk. Het jeugdwerk dat je doet, geeft je een bijzonder fijn gevoel en ook veel plezier". verkeerd gedaan heeft, maar op een an dere manier zou misschien beter ge weest zijn. Je moet echter niet alleen het ne gatieve van iemand zien, maar ook de goede dingen, maar ik geloof wel dat een beetje meer democratie binnen de KNWU wel eens goed zou zijn. Men moet niet werken naar de wet, maar meer naar de geest van het kind. NOOIT LAST MET KINDEREN Eén van de grote oorzaken voor mijn terugtrekking, is dan ook het be sluit van de KNWU geweest. Laat ik het zo zeggen, ik heb me niet terug getrokken vanwege de kinderen, want of je er nu 100 of 500 hebt je kunt er altijd plezierig mee werken. Met kin deren heb je nooit geen last. Ze zijn lief en aardig De samenwerking met de medewerkers was ook geweldig. Ook de Tour-gastgezinnen hebben al tijd veel plezier gehad. Er zijn gezin nen bij, die reeds voor het zestiende jaar een gast hadden. Gevoel voor humor, wat ook erg belangrijk is, ont brak nooit. Vooral op een dorp is dat zo fijn, grote saamhorigheid Ik was bar teleurgesteld, maar dat wil niet zeggen, dat ik nu niets meer te doen heb. Ik zit bij de voetbaljeugd van Quick in Amersfoort, waar ik ook met 300 jongens werk. Ik zit echter al 28 jaar in het voetballeven. Ik ben secre taris van de - grote - jeugdafdeling en heb bepaalde elftallen in training. Je moet ook wel eens een kampioens feest organiseren en met de jongens ACHTERVELD - De senioren en de A-junioren van de Sportvereniging Ach terveld hebben kennis gemaakt met hun nieuwe trainer, de heer H. Baas. Dat vond plaats in het clubhuis op het Kerstens Sportpark. Er was een goede opkomst van de spelers. De voorzitter, de heer H. Legdeur, heette de heer Baas van harte welkom bij de s.v. Ach terveld en sprak de hoop uit dat er een goede samenwerking zal zijn tussen trainer, bestuur en leden. Hij spoorde allen aan zich hiervoor in te zetten Ook sprak hij een woord van welkom tot enige nieuwe leden en hij hoopte dat zij zich bij de Achterveldse Sport vereniging snel thuis zouden voelen. Daarna sprak de heer Baas tot „zijn nieuwe spelers Hij deed dat zeer uitvoerig en op niet mis te verstane manier. Veel aandacht besteedde hij uiteraard aan zijn manier van trainen. En als eerste vereiste kwamen steeds weer de woorden inzet en conditie in zijn toespraak voor. De heer Baas is eveneens een voor stander van duidelijke afspraken die dan door allen zonder meer moeten worden nagekomen. Ook de accommodatie, waarvan de uitbreiding haar voltooiing nadert vond hij van groot belang voor het uiteindelijk bereiken van resul taten Het besluit van de heer Baas en het bestuur om ook de junioren A-jeugd te gaan trainen viel bij deze groep in zeer goede aarde. Al zijn wij er wel van overtuigd dat dit hunnerzijds ook grotere ver plichtingen met zich meebrengt „Als iedereen zich volledig inzet en zorgt voor een optimale conditie, sportivi teit op de eerste plaats stelt en tracht een goede sfeer in het elftal te brengen, dan kunnen resultaten niet uitblijven," aldus de heer Baas aan het einde van zijn toespraak. Na het officiële gedeelte bleven allen nog enige tijd bijeen op deze eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen. Schouten vertelde, dat hij al jeugd- fk deed, toen hij zeventien jaar is. Hij was toen jeugdleider bij de etbalvereniging „Achterveld", die en pas was opgericht; 1946. Vraag Hoe is de Tour de Junior gonnen? De heer Schouten: „Dat kwam zo: ft een stuk of wat jeugd-voetballers sgen we naar de Rdolphstichting, die fr vlak bij ligt; en daar werden niloopwedstrijden gehouden, drie onden achter elkaar. 800 meter, 1200 eter en 2000 meter. Daar deden wij i met een groepje aan mee, want wilde wat doen voor de jeugd. De ihterveldse „jochies" renden goed. jongens hadden een paar prijsjes de wacht gesleept en er werd mij vraagd- wil je zoiets organiseren or fietsen. Ik zag er echter niet Heel in. omdat ik bang was voor gelukken. De jeugd bleef echter aan een en als de jeugd blijft aanhou- d, dan moet ik er aan geloven. Zo 'am de Tour de Junior er Het was het begin een zuiver plaatselijke beurtenis. Alleen Achterveldse jeugd de jongens van de Rudolphstichting. *n er iets over de Tour in de ant gestaan had, kregen we, de he ls te vroeg overleden, meneer Nieuw- 1. een telefoontje, waarin hij zei hij het zo'n ontzettend leuk ini- tief vond, dat hij bsloten had een ar bekers beschikbaar te stellen 200 flesjes limonade. Ik dacht nog mezelf, dat met drie jaar de Tour Junior wel uitgeteld zou zijn, maar jongens van Barneveld kwamen er en we maakten het tweede jaar een etje winst, in tegenstelling tot het rste jaar. Het tweede jaar kwamen er jongens meedoen uit de provincie recht en het tweede jaar was het al lelijk. Het zevende of achtste jaar N het internationaal." ZELF CONTACTEN LEGGEN het internationaal werd, ik naar Duitsland geweest, en contacten gelegd. Na Duitsland België aan de beurt. De vleugels nog verder uitgespreid en vijf geleden kwamen er ook Engelsen De Engelse jongens ontmoette ik oe wereldkampioenschappen in Lei- Ik heb de jongens in gebrekkig verteld, dat wij een Tour de hadden en binnen een week we vijf aanmeldingen binnen, jaar is Oostenrijk erbij geko- Het is echter wel noodzakelijk, naar de betreffende landen toe- Aanvankelijk hebben we ook ren- van zestien jaar gehad, maar jerschil in leeftijd werd te groot, hebben de 16-jarigen geschrapt en ingevoerd. praten over bepaalde dingen, maar dat gaat altijd heel gezellig. KINDEREN ACHTERVELD - Ook de achtste ronde van de buitenbaanwedstrijden van de schietvereniging „Ons Genoe gen" is weer een overwinning gewor den voor J. van Rossum. Hij staat hierdoor weer steviger aan de kop van het totaalklassement. Voor de 2e en volgende plaatsen is de strijd echter nog geheel open. Uitslag 8e ronde- 1. J van Rossum 96 ptn. 2. J. J. v. Hamersveld 88 ptn. 3. J. E. v. Hamersveld 86 ptn. 4. T. van Dijk 84 ptn. 5. G. Tolboom 76 ptn 6. W Voskuilen 76 ptn. 7. H. van Ruitebeek 76 ptn. 8. W. v. d. Kletersteeg 74 ptn. 9. Henk Holst 43 ptn. 10. Hans Holst 11 ptn. Stand na 8 ronden: 1. J. v Rossum 744 ptn. 2. J. E. v. Hamersveld 668 ptn. 3. W Voskuilen 651 ptn. 4. W. van de Kletersteeg 643 ptn 5. P. van Nimwegen 624 ptn. 6. G. Schimmel 614 ptn. 7. G. Tolboom 607 ptn. De uitslagen van Roda '46 waren deze middag: Limvio 5 - Roda 5 2-1 Roda 5 - Olympia 5 2-2 Roda 4 - Olympia 4 1-3 Roda 4 - Limvio 4 1-0 Roda 6 - Olympia 6 1-1 Roda 6 - Limvio 6 0-2 De einduitslag was als volgt. 1. Limvio. 2 Roda '46; 3. Olympia. LEUSDEN - Vorige week vrijdag onderging het Café-Restaurant „Nieuw- Leusden" aan de Asschatterweg een naamsverandering Voor een dag heette het nu „Het Wapen van Woudichem' Dit alles stond in verband met de T.V.-opnamen, die aldaar werden ge maakt in opdracht van de IKOR en die op 5 oktober a.s. op de beeldbuis te zien zullen zijn. ACHTERVELD - In verband met t vertrek van de heer J. M. Schou- a uit de Tour de Junior in Achter- ld, na 16 jaar actief deel te hebben Domen aan het Tour-gebeuren, heb- d we hem opgezocht en onder het Eoot van een kop koffie met hem over tour gepraat. Ik houd veel van kinderen, maar dat is de weg van de minste weerstand kiezen; kinderen tot 17 jaar en oudere mensen, daar heb je nooit moeilijk heden mee. De oorlogen en de ruzies worden allemaal gemaakt in die tus- senleeftijd. Afgezien daarvan, is het gewoon mooi werk en als je een be paalde gave hebt gekregen, ben je verplicht die gave ook te gebruiken. Ik voel mezelf dan ook verplicht om de jeugd te helpen, vooral tegenwoor dig. De jeugd kan geen weestand bieden als er een beroerde tijd komt." De heer Schouten maakte een laatste opmerking over de jeugd: „De jeugd heeft het niet eenvoudig, omdat de fi nanciële welvaart geen gelijke tred houdt met de geestelijke welvaart. De jeugd is echter in veel meer dingen dan vroeger openhartiger en eer lijker." TOUR MOET BLIJVEN Over de Tour de Junior zei hij nog: „Ik hoop dat de Tour mag blij ven bestaan in het belang van het kind, want dat vind ik bijzonder belangrijk."- ACHTERVELD - De afdeling Jeugd van de Sportvereniging Achterveld gaat het nieuwe seizoen in met 10 elftallen. Het ledental bedraagt thans 148 Het bestuur van de afdeling jeugd is hier verheugd over Het is een bewijs dat de Achterveldse jeugd zich thuisvoelt bij de plaatselijke sportvereni ging. Behalve voetbal, wat uiteraard op de eerste plaats komt, spelen ook de nevenaktiviteiten een grote rol. In het afgelopen seizoen werden o.a. een „wil de" dropping een puzzelwandeltocht, diverse bingo-avonden, voetbalspel en spelwedstrijd, Sinterklaas en 2 jeugdkampweken georganiseerd. Het jeugd- bestuur heeft zelf 2 succesvolle tournooidagen georganiseerd. Er is ook aan diverse tournooien bij andere verenigingen deelgenomen. En het nieuwe sei zoen begint met een Zeskamp met filmavond! Bij alle positieve geluiden wat de jeugd van s.v. Achterveld betreft, zijn er echter ook negatieve opmerkingen gemaakt door het Jeugdbestuur. En dat betreft dan de belangstelling van de ou ders bij thuiswedstrijden en andere fes tiviteiten. Deze is zonder meer teleur stellend voor zowel de jeugd zelf als de leiders. Ook werd er een ouderavond georganiseerd. Opkomst 10 van de 98 ouderparen! En dat vindt het bestuur terecht bedroevend. Op allerlei manie ren trachtten zij het de jongens naar de zin te maken en verwachten dan ook van de ouders eens een blijk van belang stelling te ondervinden. Het jeugdbestuur is alle leiders, medewerkers en supporters die mee geholpen hebben de evenementen tot een succes te maken, zeer dankbaar. Ook de chauffeurs, die steeds weer de jongens naar de uitwedstrijden bren gen - voor iedere competitiedag zijn er 12 tot 18 auto's nodig - is het be stuur erg dankbaar. Mochten er nog ou ders zijn die zich beschikbaar willen stellen voor het vervoer van de jongens op zaterdagmiddag, dan kunnen zij zich opgeven bij Joh. van Bekkum, Jan van Arkelweg 1, tel. 506. Met het nieuwe seizoen zullen voor wat betreft de voetbaluitrusting van de jeugd, de puntjes op de worden gezet. Werd er voorheen nogal vaak door sommigen gevoetbald in allerlei kleuren kousen en diverse modellen shirts, nu wordt dat niet meer geac cepteerd. Het is verplicht in officieel tenue, d.i zwarte kousen met zwart boord bij de wedstrijden te verschij nen Een plaatselijke manufakturenbe- drijf heeft de juiste kleding in voor raad. Verder hebben de jeugdleden uitvoerige instructies ontvangen om trent kleding e.d. met trainingsavon den. Door de leiders zal op het één en ander nauwkeurig worden gelet.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5