dot kunnei V HEUS HUURDEMAN HEEFT KEUS HUURDEMAN DOE HET ZELF CENTRUM Kok's Cafetaria 499: 398: 159: r M. Osnabrugge I In zonwering zijn wij ook uw specialist 1 DE MAN UIT CHICAGO Nieuws van Avanti LLOr Sïl MOr i Met dit weer is er niets heerlijker dan een ijskoud ijsje of een heerlijk gekoeld drankje van Komt u eens een proefrit maken op een nieuwe fiets van: A i 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 J TUINBANKEN 67.50 Kom en bekijk eens onze prachtige BEHANG KOLLEKTIE reeds v.a. 2.80 per rol. ALUMINIUM LADDERS 125,- STAPELLADDERS 32,- Problemen met uw kleur verf? Dat hoeft niet meer, want wij kunnen het nu voor u op kleur maken. PRACHTIGE KRUKKEN 4.95 ALUMINIUM HUISHOUD- TRAPPEN Prachtige DROOGMOLENS Prachtige HOUTEN LADDERS 140,- Prachtige BLOEMBAKKEN 13.95 1 De Biezenkamp 29 Leusden-Centrum DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1973 ,dat kunnen wij" verreweg de plezierigste prijzen aanbieden omdat wij met 1400 internationale Experts grote kollekties tege lijk inkopen en daardoor uiterst scherpe prijzen kunnen bedingen verstrekkende garanties geven omdat wij heel nauwkeurig selekteren en testen voordat wij een aoparaat goed genoeg vinden voor onze klanten volledig service verlenen omdat wij Experts zijn die elk apparaat van binnen en van buiten ken nen en daardoor in staat zijn u snel en doeltreffend van djen|^^zlin. Echt iets voor u kijk maar eens. Graetz Herzog kleurenteevee Opvallend is de goede kleurhelderheid en beeld scherpte Dat komt door de speciale 51 cm .push- through" beeldbuis waar mee de beste resultaten op het gebied van kleuren- teevees worden behaald 7 VHF/UHF voorkeuze knoppen, 4 regelknoppen VHF/UHF fijnafstemauto- maten. automatismen voor beeldstabiliteit. frontluid- spreker aansluitmogelijk- heid voor afstandsbedie ning. Afm 63 3x43x49 5 cm. Normale winkelwaarde f 1848 „Dat kunnen wij" voor Stereo set „Intell Quartet" Bestaande uit Tuner, stereo-versterker, platen speler en 2x5 Watt boxen Golfbereiken MG. LG. KG Diverse aansluitingen voor antenne, stereo platenspe ler/bandrecorder „Dat kunnen wij" voor Telefunken Expert S Deze Telefunken Expert heeft n 66 cm beeldbuis 110' sensor elektronic pro gramma-instelling voor 7 stations. Schuifpotentio- meters en frontluidspreker Normale winkelwaarde f 2694 „Dat kunnen wij" voor Metz Florida Dit toestel wordt gebracht in soft-line desgin De be diening ervan geschiedt dmv 3 schuifpotentio- meters voor geluid, kon trast en helderheid Piano- toetsen voor zenderinstel ling Dit fraaie toestel Is leverbaar in mat wit en granada rood met mat zwart front Normale winkelwaarde f 768 „Dat kunnen wij" voor PRIJS Expert zorgt voor de laagst mogelijke prijs bij haar inkopen en speelt dit voordeel aan u door. Dat kan alleen Expert met haar 1400 inter nationale vestigingen. Het bewijs levert Expert met deze aanbiedingen. KWALITEIT Expert is zeer kritisch in het samenstellen van het assortiment In de nationale en inter nationale testwerkplaatsen worden alle produkten eerst uitvoerig getest Alleen daarom kan Expert het verstrekkende Expert Garantiebewijs afgeven ^dat is samengesteld naar het model van 'n garantiebewijs zoals dat is opgesteld door de Nederlandse Consumentenbond te Den Haag. SERVICE Expert geeft 100% service. Daarom wordt iedere Expert voortdurend op de hoogte gehouden van de laatste technische ontwikkelingen en beschikt hij over de modernste meetapparatuur. radlo/cossotlerecordor Twee golfberelken, radio, cassetterecorder met druk- toetsbedienmg Schuifpo- tentiometers voor volume en toonregeling Speelt op batterljon llchtnet en 12 volle accu Normale winkelwaarde f 298 Dat kunnen v»IJ" voor Expert LT 220 ir modern tuner/ platenspeler stereo-appe root Alle golfbereiken en AFC fllalcmmeter Lichl- scolo en kontrolehcht voor etereo-ontvangst Mecho- nische omachokeling von stereo op mono Ploten- speler mot out. platenwis- seloar PE 3010 33/45/78 toeren Plexiglas kap on uitgevoerd in notenhout „Dat kunnen wij" (intO. boxen) voor OOQ QQQ Grundlg RTV 500 Weer een geweldig atereo- pakket wat Expert inge kocht heeft. 2x5 watt. 4 golfbereikcn. FM KG. MG en LG Schuifrcgeloorc voor volume klank on 9toroob3lans. komploot mot bijpassende boxen Normale wmkelwaorde f 638 ..Dot kunnen wij" voor grootbeeld teevee Expert laat zijn zwert-wit kijkers profitoren van deze unieke oanbloding. Groot- beeldtoovee met druk- toetsbodionlng, konalen- kiezer en n 61 cm beeld „Dot kunnen vrij" voor Graetz poglno 4 golfberoikon UKW. KW. MG. LG Ingobouwdo net- voeding, aansluiting voor oortolcfoon. bandrecorder en plotenspoler ..Dat kunnen wij" voor pooooooooooooooooooooooooooooooeooooooooooooooocoeoooo Jan van Arkelweg 34 - Achterveld. rxooooek Arnhemseweg 93 - Leusden-Z - Telefoon 03498-1461. Fietsen is trimmen. Ook het adres voor uw bromfiets. Vakkundige reparatie. U belt en wij komen hem halen. al V2. 35.50 Dit is gewoon te gek geheel m aluminium vervaardigd 92.50 Als klap op de vuurpijl ONS FEUILLETON: door TOM LODEWUK -27- Ik zal Wim Jongejans de verklaring ontwringen, hoe de vork werkelijk in de steel gezeten heeft. Ik zal er ook geen twijfel aan laten bestaan, dat uw vader nergens van wist en gedu peerd is. Door mij, als men dat zo wil. Ik zal die Amerikaanse journa list, Colverton, opzoeken en hem de hele zaak uitleggen en een beroep doen op zijn eergevoel om er geen reclame mee te maken. Als ik dat niet doe, zoekt hij zelf het zaakje uit, want ik vrees dat hij al iets ver moedt, dat hij al met mevrouw Boom aan de praat is geweest Ik zal, wan neer het er helemaal op aankomt te rugslaan en nog een boekje opendoen over de machinaties van meneer Krui- derink met dat bouwplan en over de rol, die het raadslid Kareisen daarin gespeeld heeft. En dan neem ik mijn ontslag en stel me ter beschikking van de burgemeester. Als die het nodig vindt, de zaak verder uit te zoeken, er de justitie in te halen wel licht, wel, dan moet het maar, Er moet een zondebok zijn. Uw vader mag dat niet zijn. Hij is volmaakt onschul dig aan deze hele geschiedenis. Daar bij heb ik veel aan hem te danken, ..iijn hele positie en nog meer. En - eindigde hij op zachter toon - ik wil ook niet, dat die slijmerige rid der die Hanny Boom, de kans krijgt uit te lachen Corrie klemde haar handen om de leu ning van haar stoel ,,Dus als ik u goed begrijp. ,,Knap ik deze zaak op" ,,Ja," „Weet u wat u doet?" Ze was opgestaan. Ook hij stond ge reed om te vertrekken. „Ja, ik weet het ten volle. En. juffrouw Corrie, u hebt me zoeven, ik mag wel zeggen de huid volgescholden. Dat was uw recht. Maar nu weet u, hoe de vork aan de steel zit Zoudt u me een hand willen geven en me een beetje geluk wensen in deze ongelukkige geschie denis?" Ze keek hem aan, haar ogen verzacht ten zich. Jan de Gooyer begreep plot seling niet, hoe hij haar ooit hoog moedig, verwaande nuf had kunnen noemen Ze schudde het blonde haar naar achteren en trad met uitgestoken hand naar hem toe. „Meneer De Gooyer, wanneer alles verkeerd afloopt en u krijgt het volle pond van de narigheid te slikken, dan zal ik zorgen, dat alle mensen in meel- dam de ware toedracht vernemen, mijn vader het allereerst. Ik vertrouw u en ik vertrouw op u Moet ik nog meer zeggen?" Toen De Gooyer enkele minuten later op- straat stond, wist hij opeens hoe ver schrikkelijk graag hij nog méér van haar had gehoord. Nog veel meer Hij moest het zich bekennen: Corrie van de burgemeester had de Achilleshiel van zijn vrijgezellenopvattingen ge raakt. En dit juist op dit wanhopige ogenblik. Maar, zo besloot hij en klem de de tanden op elkaar, nu zou hij nog harder vechten om ervoor te zor gen, dat zij en haar vader gevrij waard werden van alles wat deze el lendige geschiedenis zou opleveren. Al wist hij nog helemaal niet hoe, eq al zag hij voorlopig nog geen straal tje licht in deze inktzwarte duisternis! De burgemeester en zijn vrouw ston den op het Utrechtse perron. De goedige corpulente burgervader was in een stralend humeur, want de operatie, waarvoor hij zo plotseling naar de universiteitsstad was geroepen, was prachtig verlopen en om half twaalf was de zuster komen zeggen dat de patient, broer van de burgemeester, rustig sliep en het wel zou halen. Het echtpaar, dat niet meer naar Meel- dam terug kon. had een hotel opge zocht en vertrok nu weer naar huis. Snuivend en knarsend kwam de trein binnen en haastig zoch de burgemees ter een tweede klas coupé Hij stapte in en reikte zijn vrouw galant de hand en eerst toen beide passagiers in het compartiment stonden, bemerkten ze, dat er nog een reiziger in het hoekje zat. De burgemeester groette welge mutst en de ander beantwoordde zijn groet, vroeg toen: „Als ik mij niet vergis, bent u de burgemeester van Meeldam!" Dikkenburg beantwoordde deze vraag bevestigend en merkte op, dat meneer zeker niet uit de buurt kwam, gezien z'n duidelijk accent. Nu dat kwam uit, meneer was een Ame rikaan. „Hé, dat is toevallig Wij hebben een landsman van u in de gemeente", ver telde de burgemeester. „Dat weet ik", knikte de ander, mr. Clarenbough". „Hoe weet u dat nu?" informeerde de burgemeester verbaasd. „Ik ben journalist", legde de ander uit. „Ik heb zelfs het genoegen gehad met uw dochter kennis ie moegen maken, die me op een uitgelezen tactvolle manier aan 't verstand bracht, dat ik mr Clarenbough maar eens moest interviewen, wanneer z'n vakantie was afgelopen'" De burgemeester lachte, dat hij schud de en begaf zich terstond met zijn medepassagier in een geanimeerd ge sprek, terwij! mevrouw er zo af en toe een woordje bij deed. „En wat denkt u wel van m'n landge noot?" informeerde Colverton „Een beste vent, een aardige kerel", zei Dikkenburg. Spreekt goed Hollands ook. Een gezellige gast, ik kan niet anders zeggen". -28- „En doet hij aog zaken in Meeldam?" De burgemeester aarzelde even, zich afvragend of üij wellicht werd uitge hoord. Maar toen antwoordde hij: „Nee dat geloof ik niet Eerlijk gezegd, heb ik hem met nog geen woord over zijn zaak en orer zaken in het alge meen gehoord. Ik had altijd gedacht dat Amerikaanse businessmen geen drie woorden kqnden zeggen zonder dat er twee over laken bij waren, maar deze man schijnt z'n zaak wel hele maal uit z'n gedachten te bannen Ik heb er zelfs itog niet een zinspeling op gehoord, jij irouw?" „Nee", bevesigde mevrouw, „mr. Clarenbough is op dat punt heel terug houdend" „Terughoudendl" riep de burgemees ter uit. „Je zoi zeggen, dat hij hele maal geen zakei om handen had, want er wordt eenveudig niet van gerept. En u begrijpt, lat ik hem niet ga zit ten uithoren!" „Nee, dat begrjp ik. glimlachte Col verton, die de ^moedelijke Meeldam- se burgervader terstond op z'n juiste waarde had ges<hat. Het gesprek kwam op de ontvangsl die Clarenbough was bereid en op hé comité, waarvoor de Amerikaan zicB scheen te interesse ren. Hij vroeg énminste naar de le den. Mevrouw loom bleek hij reeds te kennen en Ie Gooyer en juffrouw De Ruiter ook. „Zo", lachte d burgemeester, „hoe hebt u daarmee ennis gemaakt?" Colverton vertede van het auto-onge luk. „Ja, zo is 2", bevestigde de bur gemeester, „hipvaardig, gezellig, maar geen fratsjn, geen smoesjes Een meisje uit duizcid meneer. Ik begrijp niet, dat die Meldamse jongens alle maal stekelblir^ zijn, want ze blijft nog maar steedsongetrouwd" „Misschien wadt ze opeen sprookjes prins", meendeColverton. Mevrouw Dikkeburg lachte. „Riek en een sprookjesphns! Nee, die staat met beide benei op de grond. Maar ik denk. dat die hkr tijd afwacht en dat LEUSDEN - Vanaf maandag a gustus 1973 opent Avanli haar t,, «eer voor de leden Al diesten™ graag «at lichaamsbeweging 0fc ning en plezier willen beleven au gymnastiek en vollevbal kunna Avanti terecht en wel op de navol tijdstippen Maandag: Van 17.00 tot 18.00 uur GymaK^ jongesn van 10 t/m 12 jaar. Van 18.00 tot 19.00 uur: Gymig meisjes van 12 t/m 15 jaar Van 19.00 tot 20.00 uur Gyrnrc dames Van 20.00 tot 21 30 uur Voli dames (selectie) Van 21.30 tot 23.00 uur. Volh heren Dinsdag: Van 19 30 tot 21.00 uur Volli Dames Van 21.00 tot 22.00 uur: Gymrus Heren. Woensdag: Van 14 00 tot 15 00 uur. Gymna kleuters van 4 t/'m 6 jaar Van 15.00 tot 16 00 uur: Gymoa jongens van 7 t/m 9 jaar Van 16.00 tot 17.00 uur: Gymm meisjes van 7 T/m 9 jaar. Van 17 00 tot 18.00 uur: Gymriü meisjes van 10 t/m 12 jaar. Van 19.00 tot 20.00 uur. Turnend Van 20 00 tot 21.00 uur. Huisvron gymnastiek (Senioren) Van 21.00 tot 22.00 uur Huisvroïi gymnastiek. Een ieder, die nog geen lid is. aangeraden geheel vrijblijvend een keer te komen kijken en meel Het verplicht U tot niets Pro! U het eens in de gymnastiekzaal de Walter van Amersfoortstraat Mi LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem Leusden Abonnementsprijs f3,50 per kwartaal; f13,--p jaar. Losse nrs 30 ct. Aci tar. op aanvraag verkr ze haar levensplan al helemaal gestippeld heeft". „Als ik u beiden zo hoor", zeil verton ongewoon ernstig, „is die frouw de Ruiter min of meer ideaalvrouw" „Niemand is ideaal, constateerde: vrouw Dikkenburg, „maar RiekdeR ter is een van de beste typen di ooit heb ontmoet. Ik heb maar dochter, maar zo zou ik er wel bij willen hebben!" „Zo", zei Colverton, ,,'t doet meft zier dat te horen. Weet u, ik dezelfde indruk en wilde maar e controleren, aan de hand van de of die juist was". Mevrouw Dikkenburg, die gemees weinig sprak, maar des te meer en hoorde, keek Colverton scherp De Amerikaan merkte het en ga het gesprek over een andere to waarop mevrouw slechts verste glimlachte. Wanneer Dikkenburg over zijn gem* te begon, kon hij lang doorpraten, weldra wist Colverton van de ito lijkheden en mogelijkheden van Me dam En spoedig, het duurde nooitli kwam de lievelingswens van de bun meester om het hoekje: een ziekenhuis. De mensen moestena! naar de stad Vooral voor de dende bevolking was dat een handic Ook mevrouw werd nu warm en 0 verton luisterde aandachtig naar idealen van deze beide mensen, blijkbaar voor zichzelf niets wee en bezield waren van de begeerte, stad vooruit te brengen „Vóór ik pensioen ga", zei Dikkenburg t langend, zou ik nog maar één i willen doen de eerste steen vas' nieuwe ziekenhuis leggen Maar !i zij een of andere miljoennair oss hulp komt, zie ik dat nog nietgêto ren!" De Watertoren van Meeldam draü het portierraam voorbij,degasfabri het rangeer-emplacement. De fl zigers stonden op, gereed om uit stappen Dikkenburg schudde de Afl rikaan de hand „U stapt hier uit?" „Nee, ik logeer in Kwardam" „Kom morgenavond in Meeldis noodde de burgemeester. „Dan heti we het aischeiasieest van mr 0 renbough Misschien zit er nog hl voor u in. Zorg, dat u om zeven op het gemeentehuis bent en vr? naar mij. Ik zal zien, wat ik voor kan doen, misschien lever ik help wenste interview!" Toen de trein verder reed, hingG verton uit het raampje en zwaii naar de burgemeester, die joviaal] rugzwaaide. „Een fijne vent, een eerlijke veot dacht hij. Het zou toch wel leuk zi als mr. Clarenbough nu eens in u zak tastte en wat slordige dollars fl dat ziekenhuis neertelde!" In zijn hotel in Kwardam teruggen men, ontmoette Colverton de géra die hem een briefje overhandigde. C« verton, die Clare's handschrift te kende, nam het meteen mee naar li kamer. „Spijt me, maar je zult een ar* secretaresse moeten zoeken. DeW Clarenbough is op de flacon en ik1 er zelf tot over m'n oren in. volgt Clare". „De juffrouw heeft vanmorgen die Amerikaanse meneer op bezos gehad", legde de ober. blaks van dienstijver en nieuwsgierigte uit. „Hij was met een grote aut een Cadillac De juffrouw heeft koffer gepakt en is met hem mee?? gaan. Ze vroeg me, dit briefje af' geven. Ze had erg veel haast" ,.jj klopt", zei Colverton droogjes. J is goed, ober. Hier, wat voor moeite. Breng m'n eten maar op®' kamer"

Leusder Krant | 1973 | | pagina 6