geweldig Blij hof-tuin feest laagde voor jong en oud Geslaagde Zonnebloem- tocht van Leusdense zieken en bejaarden „Uw hun bloed voor leven" Programma Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Verloren en gevonden Gemeente Leusden Bloedafname in Achterveld Groene kruis start met kleuterciirsus Het is fantastisch zoals iedereen meewerkt voor deze akties van ,,de Zonnebloem". Behoudens een bijdrage van de gasten, wordt er geld voor deze tocht verleend door de Diaconie, door Chanitas, door de Gemeente en ook door enkele banken. De medewerkers doen alles gratis De organisatie, wil dan ook iederen, die ook maar enigzins meegewerkt heeft om van deze dag zo'n groot succes te maken, bedanken Het is weer geweldig voor wat er gedaan is en alles is fan tastisch verlopen. Volgend jaar zullen er zoveel moge lijk andere mensen hun medewerking verlenen. Dat zij dankbaar werk te doen krijgen, staat nu al wel vast. LEUSDEN/CENTRUM - De Neder landse Bond voor Plattelandsvrouwen, afdeling Leusden, heeft tot januari al weer een heel programma klaar liggen. Voor 1974 staan ook al heel wat dingen op het programma, zoals een excursie, een boswandeling, cursus sen, avonden verzorgd door leden etc Hierbij komen waarschijnlijk nog wat aanvullingen en de data moeten nog worden vastgesteld. Tot en met 1 januari is echter alles gepland. Het programma ziet er als volgt uit Donderdag 23 augustus: Dia-avond ver zorgt door mevr. K. J. Schmidt- ten Hoopen. Zij zal aan de hand van dia's vertellen over wereld dierendag en over Fransiscus van Assisi. Dinsdag 4 september Ochtend-excur sie op de fiets naar de slijperij van sier- en edelstenen ,,de Sprong" in Soest Donderdag 20 september: ,,Hoe komt het weerbericht tot stand"" Hier over zal de heer J F Tonkelaar van het K N M I. vertellen Woensdag 17 oktober: Bingo-avond on der leiding van de heer J C. T Kuypers uit Leusden-Zuid Donderdag 15 november: Brigadier Mast van het Leger des Heils zal één en ander vertellen over'het werk van zijn leger. Woensdag 12 december: Sint Nicolaas- avond. Al deze avonden zullen gehouden worden in het Hervormd-Centrum aan de Asschatterweg. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING. PROBEER HET EENS! JDAC 24 AUGUSTUS 1973 LEUSDER KRANT maak meer van onze uitgebreide komen, 's Morgens waren dat ouders, die hun kinderen tussen de reeds spe lende wilden schuiven. !(Zo duur was het toch niet?) 's Avonds was het een bewoner van de Anfriduslaan, die zich niet met het feestvieren kon verenigen. Deze dingen zullen echter wel blijven bestaan zolang we met zoveel verschil lend denkende mensen op één planeet (of in één gemeente) leven. De feestende hebben ondanks dit veel plezier gehad en dat is het belang rijkste! Kinderfeest Blijhof Aan de hand van de juf moeilijk bussen-lopen. Foto Janus Visser Het tuinfeest van Blijhof voor volwas senen bracht veel amusement Een goed verzorgde barbecue zorgde voor diverse lekkere hapjes. Foto Janus Visser GEVONDEN Halsketting; corduroy jasje; blauw nylon jasje, wieldop met sierring van auto; bankbiljet; kinderfietsje; kinder driewieler; kinderbril; rode step VERLOREN Bruine portemonnee, kinderschoen tje; rode vouwfiets; sleutels; sweater. WEGGEVLOGEN Rode papegaai Inlichtingen: Politie Leusden-Centrum. Hohorstlaan 19. tel. 1535 VERLOREN Zilveren naamplaatarmband. Era v Dalen, Hessenweg 365, Achterveld, tel. 437. Kinderfeest Blijhof. Met veel bravour schuift deze kleuter de schijven in de sjoelbak. Foto Janus Visser een geweldig effect van diepte verkre gen De kinderen raakten daar dan ook niet over uitgepraat. Na deze fijne gebeurtenissen was het feest voor de kleinen om half vier af gelopen. De oren van de meeste ou ders zullen daarna wel getetterd heb ben, door de vele verhalen die ver teld moesten worden. HET BARBECUEFEEST LEUSDEN - Vorige week waren er 103 Leusdeoaren te gast op, ,,de Alex van Wayenburg". Deze boot van de Zonrebloem staat een keer per jaar ter beschikking aan de chronische zieken en bejaarden van Leusden. De chro nische zieken zijn natuurlijk het eerst aan de beurt, maar de plaatsen die overblijven worden ingenomen door bejaarden. Er kwamen ook mensen uit inrichtingen buiten Leusden, maar ook dit waren van ouds echte Leusdenaren. EUSDEN CENTRUM - Zaterdag augustus was het dan zover! De ,te feestdag georganiseert door ftof, kon beginnen. lodeolang is er aan gewerkt om al- perfekt te doen verlopen en men hier op een enorme manier in ge- 2jd. Hulde aan de organisatoren, ,ei de kinderen als de groten zul- over deze dag nog lang napraten. Het werd een geweldige dag! Onge veer 45 auto's van particulieren zorg den voor het vervoer naar de boot en 's middags weer voor het thuisbrengen. Wethouder W. A. Zandbrink was aan wezig om deze dag te openen. Hij wenste gasten en medewerkers een behouden vaart toe „Lisiduna" zorg de weer voor de vrolijke noot, zodat bij het vertrek om half negen de stem ming er al was. Het stralende weer zorgde voor veel verbrandde neuzen, zodat de niveau-pot er nogal eens aan te pas moest komen. Bij ..Eemlust" werd gestopt om het één en ander te gebruiken, waarna de tocht weer verder ging Het doel was oorspronkelijk Harderwijk, maardoor- dar er bij de sluizen van Nijkerk erg lang gewacht moest worden, werd dat niet gehaald. Er werd daarom op de terugtocht ge stopt bij Nijkerk om het één en ander aan boord te halen want door het warme weer slonk de voorraad frisdranken ziender ogen. Behalve de gasten was natuurlijk ook de verzorgende staf aan boord. Zes ver pleegsters waren aanwezig en ook me dewerkers die voor de inwendige mens zorgden. Als geestelijken waren dit jaar Rec tor Schoenmakers, van het St. Joseph Pension uit Achterveld, en ds. W Sirag meegegaan, dr. Binkhorst was er als arts Jan Schouten van de Tour de Junior vertelde de gasten zo het één en ander over de plaatsen of bezienswaardighe den waar langs gevaren werd Ook de presidente van het V.V.V. mevr Vrij, maakte de tocht mee en tenslotte als eregaste mevr. Snel. Mevr. J. Snel heeft in voorgaande jaren deze tochten meegeorgamseerd. In haar plaats doet mevr, D. Kerkhof dat nu. Verder zorgden voor de organisatie van deze dag mevr. M. J. Th. Oude- Egberink en de heer J. T. W v. Opijnen. Vijf jaar vaart deze boot nu en al vijf jaar zit de heer v Opijnen in de organisatie. Vandaar ook dat hij aan boord een kleine huldiging kreeg Ook gehuldigd werd mevr. Ossendrijver als 500ste gast en 3 mensen die alle 5 keer meegeweest zijn. Voor de fleurige noot op de boot werd gezorgd door enkele kwekers uit Leusden. Zij zorgden voor het bloe metje op tafel. De kinderen vandeChr. Basisschool in Leusden-Zuid hadden prachtige tekeningen gemaakt, die aan waslijnen opgehangen werden. Ook zorgden zij voor het fruit aan boord, door allemaal wat appels, peren of sinaasappels mee te nemen, waar van fruitbakjes gemaakt konden worden Bakker T. v. d Hengel, die zelf met zijn vrouw aan boord was zorgde voor wat lekkers bij de koffie. Blijhof Dit meisje gaat met plezier van de oude glijbaan Foto Janus Visser. Nadat de oudérs de kinderen naar bed gebracht hadden, konden ze zelf gaan feesten. Vooral s avonds was de tuin enorm gezellig. Bij het aankomen brandden de lichtjes en lampionnen al en vooral het vuur van de barbeque's verspreidde een gezellig licht. Iedereen kon zich tegoed doen aan een karbonade, een hamburger, twee stokjes met van alles en nog wat en een heerlijke salade. Stokbrood was er volop, dus ieder kon knabbelen naar hartelust. De twee bekertjes wijn, die er gra tis bij geschonken werden, waren al vlug op. Veel problemen leverde dit echter niet op, omdat voor twee kwar tjes weer een nieuwe beker gehaald kon worden. De stemming was er al gauw en vrij wel iedereen stortte zich dan ook na ACHTERVELD - Evenals voorgaande jaren zal de E.H.B.O. ook ditjaarweer een bloedafname organiseren, waarbij een ieder van 18 tot 65 jaar in de ge legenheid zal worden gesteld zijn bloed te geven, waarmee eventueel het leven van een medemens kan worden gered. Ook vorig jaar hebben meer dan 200 mensen bloed afgestaan. De organisa toren verwachten, gezien de uitbreiding HET KINDERFEEST van het dorp, dit jaar een nog grotere opkomst. De bloedafname zal plaats hebben op dinsdag 28 augustus a s in ..Ons Ge bouw van 7 00 tot 9.00 uur Zoveel mogelijk zillen de inwoners huis aan huis worden bezocht, waarbij zij zich kunnen opge\en Mocht iemand door omstandigheden geen huisbezoek ontvangen, of bij dit bezoek niet aan wezig zijn, dan zijr zij dinsdagavond toch van harte welkom. Bij voldoende deelname zal weer, een nieuwe cursus „E H B.O.' te Achterveld worden ge geven. Aanvang begin oktober 1973. Zij. die hieraan wiljen deelnemen, kunnen zich opgeven bij het huisbezoek van één der leden of [bij de volgende bestuursleden t.w Mevr Van Eist, Hessenweg 139, Sloutenburg, tel 03490-21108; mevr. Kteinveld, Hessen weg 166. Achterveld tel. 209. dhr W van Dijk. Hessenweg 170, Achter veld, tel 330 Morgens om half tien begon de voor de kinderen. In de tuin 146 kinderen enthousiast bezig allerlei spelen. het overzichtelijk te houden waren groepen verdeeld, vermaakten zich onder andere ballen gooien, touw trekken, zakken iets uit het water happen enz. de beurt hield een groep zich met het maken van versierselen de optocht, die 's middags ge was Er werden prachtige feest in elkaar gezet, waarbij de geholpen werden doordeleid- Ovengens nogmaals hulde aan degenen die meewerkten Per groep 12 was er iemand die de leiding terwijl ook alle stands bezet wer- medewerkers. elf uur werd er limonade aan- met een enorm stuk kaas. deden de langzamerhand toch dorstige en hongerige kelen zich broodmaaltijd tussen de middag er ook in ais koek. al deze plezierige bezigheden ver- het hele stel in een feestelijke naar het Hervormd Centrum, konden ze zich vermaken met een van het poppentheater van ui ug. dit gebeuren werd er enorm door de kinderen. Heb was wel de truck van het gro en kleiner (dichtbij en veraf) wor- was verdeeld in lagen Door dezelfde pop groot en klein te maken werd er het eten op het levend ganzenbordspel. Er werd gerend om zo vlug mogelijk uit te zijn en alle opdrachten uit te voeren. Deze opdrachten waren voornamelijk de spelletjes die de kinderen overdag gedaan hadden en het was dan ook heerlijk grote, dikke, kleine en dunne mensen hiermee bezig te zien. Het was jammer dat het feest om twaalf uur afgelopen was. De meesten hadden nog wel even door willen gaan. Een geweldig feest, dit Blijhof tuin feest. Wat ons betreft mag het elk jaar herhaald worden. Het is alleen te betreuren, dat zelfs hier vervelende dingen voor moeten Tuinfeest van Blijhof voor volwassenen Zelf een glas sherry tappen. Foto Janus Visser. Kinderfeest Blijhof De kinderen gé- noten zichtbaar tijdens de voorstelling van het poppentheatre van het gezel schap Henk Abbing Foto Janus Visser. LEUSDEN - Donder<agavond 15 sep tember begint er weir een kleuter- cursus in het GroeÈ Kruisgebouw te Leusden-Zuid. De districtverpleegier van de kin- derhygiene, zr. Vos ci Wael zal ver schillende onderwerpeibehandelen. Uit 26 onderwerpen zijn volgende ge kozen: - overzicht van de ontji kleuter - kleutervoeding en ^moeilijkheden - zindelijk worden - spel en speelgoed - de kleuter in het verleei Ook dr Gramberg za i men spreken over de kpi ikkeling van de een avond ko uter. De cursus wordt ge&ven in 6 avon- bedragen f 10, - den, de kosten hiervoo per persoon Bij de volgende perso opgeven Zr. v. Kalkert en de Fin Tuin in Leus den-Zuid Het adres derweteltlaan In Leusden-Centrum ven bij zr Landy, weg 4, telefoon ?n kunt u zich Rooi van Al- 03490-15818. u zich opge- de Beaufort-

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5