eSse e mensheid kenmerkt zich oor het onbewoonbaar maken zijn woongebied" Leusden heeft nu een woningstichting „Alleen op liet moment dat het onze gezondheid schaadt, zijn we bereid ons zelf een rem op te leggen*" MOEIZAAM OVERLEG NA 3 JAAR AFGEROND BIOLOGEN IN LEUSDEN(3) Oud papier voor 't Trefpunt Schaakver. Lensden houdt jaarvergadering Planeet der gevangenen Nachtvleugels OVERDRACHT 427 WONINGWETWONINGEN OP 1 JAK 1974 MEDISCHE DIENSTEN Kerkdiensten 3U AUGUdl UO 1973 LEUSDER KRANT Elé GUNN - FILMER EN BIOLOOG: De heer André Gunn, film- en t.v - producent. Foto Janus Visser. USDEN - 't Is de bioloog S. van g, die me opbelt en zegt: „Ik heb logs zien rijden, André Gunn. Hij Leusden, en leg nou meteen be- bp'm, voordat ie weer naar een of verschrikkelijk ver gebied is okken". De heer Van Praag kon (zijn André Gunn had me al ver dat hij een tijdje „rustig" in den zou blijven om uit te blazen ijn expedities. ienlijk wou André Gunn helemaal inde krant an oorsprong bioloog, en nu lance filmer en televisieprodu- is wars van publiciteit „Ik ben tillerd", zegt hij, als wij in zijn ertrouwende Afrikaanse voorwer- in trofeeen gesierde huis bij de zitten Boven de schouw hangt buflelschedel met enorme horens. grote kamer staan tamtams, n beelden uit Afrika, zilveren lerpen uit India Als zwerver over ereld voel je je er onmiddellijk heb biologie in Utrecht gestu- maar ik heb de studie eraan ren Ik koesterde een jeugddroom, mijn 28ste jaar heb ik min of meer biologie gedaan. Ik ben nu 43. Mijn Jialisatie is dierenfilms. Maar uit- l dieren filmen is niet reeel Wit ook met mensen te maken heb- lilmen trok mij altijd al aan eb veel gefotografeerd en gefilmd, far voor mijn plezier, na die biologische studie wilde ik eugddroom gaan realiseren Ik opzichter in één van de grote na parken worden, waar ik het kou kunnen observeren ikere dag ben ik naar Afrika ver en, en kreeg een baan in het sgeti-reservaat. Maar ik kwam in fkt met een Amerikaanse film- die een safari-serie maakte, en «gelukkigerwijs een cameraman 4ieaan slaapziekte leed Ik had het geluk dat ik toen in 1957-1958 maanden als invaller met die ikanen mocht optrekken. Met een Afrikaanse vriend trok ik daarna toude landrover door Afrikaen we Men zo'n vijftig filmrolletjes'', ire Gunn dacht destijds, dat hij *at met dat materiaal zou kunnen .maar hij typeerde later dat [iaal - waarvan een deel overi- werd verwerkt in de serie 'Wal" van de Anglia televisie als egende dia's". vak heeft hij pas geleerd, toen hij jm goede dag ging werken bij de be- Nederlandse filmmaatschappij entrum Het waren acht instruk- jaren. aar heb ik eigenlijk alles gedaan. duurt jaren en jaren, voordatje 15 van onder de knie hebt en er iets 1 begrijpen. Het films maken is norm complexe bezigheid. Het be- eigenlijk met een idee, dat öf 's óf dat bestaat uit het registre- |van bestaande toestanden. Daar Veel techniek bij te pas en het ge- van een enorme apparatuur en is au fond een andere manier ®n verhaal vertellen. En het. hangt Persoonlijkheid af hoe je dat doet Mde laatste tien jaar uitsluitend hentaire films van mensen en lan- zeer gespecialiseerde dieren epen. De dierenprogramma's ,er§ weinig voor de Nederlandse s'e Ik heb dan ook hoofdzakelijk aanse opdrachtgevers Eén van opdrachtgevers heeft per jaar en uur durende films nodig. Eén ■lnri vergt een half jaar van opna- In 1965 is hij voor zichzelf begonnen, en zijn eerste grote opdracht was zijn medewerking aan de edukatieve Ameri kaanse kleurenproduktie over de reis, dwars door Europa van het zeilschip „Yankee' van kapitein Inm Johnson. Het sukses was groot De film kreeg 'hoge beoordelingscijfers in de Verenig de Staten. De filmmakers in Amerika zijn hierop gespitst, en hij kreeg meteen uit Hollywood een invitatie voor een te levisie-serie over befaamde ontdek kingsreizigers De astronaut John Glenn, groot modern ontdekker, volgde in Afrika het spoor van Stanley, die om streeks 1870 Livingstone ging zoeken, en André Gunn filmde wat er sinds zo'n honderd jaar veranderd was in dat hem dierbare werelddeel. „The trail of Stanley and Livingstone" in de serie „The Explorers", opgenomen in Tan zania In Bagamojo werd de expeditie van Stanley met 300 dragers gerekon- strueerd. John Glenn was niet alleen een supertechnokraat („Hij kon geen knopje zien zonder eraan te morrelen"), maar hij was ook eèn aardige kerel, die niet wou eten als de Afrikaanse boys, die niet meer dan twee maaltijden per dag kregen, niet mee-aten". In 1968 maakte hij voor de Ameri kaanse C.B.S. (Columbian Broadcasting System) een documentaire over de stammen, die leven ten noorden van de berg Kenia, in een onherbergzaam ge bied dat zich uitstrekt tot de grenzen van Soedan en Ethiopië. De Keniase re gering had toen een militaire lijfwacht meegegeven in de vorm van een ka meelkorps, dat met geladen geweren voor het convooi uitschommelde om de filmploeg te beschermen tegen rond zwervende rovende benden Shifta-krij - gers. „The National Geographic Society" is één van André Gunns opdrachtge vers. Zij vragen hem meestal inte ressante onderwerpen te filmen. Zo vroegen ze hem een film te maken over de dieren van de nacht. Hij kon daarbij alle moderne technieken in toepassing brengen. Ze zeiden. „We willen datgene zien wat je nooit te zien krijgt". Het werden schitterende opnamen van vleermuizen Die beesten vliegen in het donker. Voor de vleermuizen ging Gunn naar de Verenigde Staten en Mexico. In de Yale University onder zoeken wetenschapsmensen het senar- systeem. de echolokaite met behulp waarvan de vleermuizen hun prooi we ten te vangen en obstakels weten te ontwijken „Die vleermuizen hebben een sonarsysteem, waar je van staat te kijken. Hier is voor mij de biologie weer van grote betekenis Teneinde dat sonarsysteem te ontleden opereert men vleermuizen, en past men kleine elek tronen in hef oor in. Door middel van deze techniek is men m staat om via ingewikkelde elektrische apparatuur het supersone (niet hoorbare) geluid te „vertalen" in hoorbaar geluid, en te registreren in een geluidsspectrogram Via een aangepast sonarsysteem heeft men dankzij deze proeven blinden zo danig kunnen helpen, dat zij hun han dicap voor een groot deel kunnen eli mineren. Met een zendertje kan de blinde feilloos de echo's van gebou wen. voorwerpen enzovoorts opvangen en zo vertalen, dat hij zich zelfs zelf standig in het verkeer kan bewegen. Ik heb een film gemaakt over de grot ten, waar die vleermuizen leven eji over de vampiers, die op koeienlanden en hun bloed drinken. Die vampiers zwerven alleen maar uit tijdens pikdonkere nachten Dankzij speciaal voor het leger ont wikkelde apparatuur, die berust op het principe van de beeldversterking was ik in staat om bij het licht van de sterren te filmen. Ik was de eerste, die door deze apparatuur het geheimzinnige le ven van de nacht kon „betrappen" Het beeld wordt 50 000 keer lichtsterker. „Strange creatures of the night Toen ik met die film bezig was kwam the Geographic Cociety met het volgen de: „Waar zijn die aktiviteiten van de nacht opwindender dan in de wildernis Je zou de nacht in Afrika moeten fil men" Ik ben toen samen met een Ne derlandse bioloog, een ecoloog, die een studie maakte van hyena's, naar Afrika gegaan De hyena wordt altijd gezien als een laf dier, dat de resten van door andere dieren gedode prooien opruimt Een soort onooglijke vuilnisman, hetero- sexueel, door lugubere sagen omweven Maar de hyena - samenleving blijkt een hoogst ontwikkelde organisatie te zijn. De vrouwtjeshyena blijkt zeer geëman cipeerd. Zij heeft het in het sociale ver band, waarin de hyena's leven, voor liet zeggen Zij heeft de leiding in de troep De vrouwtjes hebben een sociaal ge drag, dat wij aan mannen plegen toe te kennen. Ze hebben een pseudopenis ont wikkeld. Dit orgaan is een bewijs van dominantie. De hyena's zijn neusdie- ren. De wijfjes komen uit hun holen. besnuffelen elkaar, en bepalen dan: jij behoort bij mij, jij niet De hyena's zijn formidabele jagers Hun jachtmethode is beter georgani seerd dan die van bijvoorbeeld de leeuwen. Hun jachtterrein is streng af gebakend De wijfjes gaan naar de grote kuddes en monsteren die. Zij pikken er het beest uit dat hét minst mobiel en fit is. Achter dat beest jagen ze dan door continue achtervolging tot het beest niet verder kan. Bij levende lijve wordt de prooi verscheurd. Door zo'n groep van wel veertig beesten is een zebra in vier minuten tijd van een levend wezen in een bloedvlek veranderd. Omdat ze zulke ijverige jagers zijn, jagen de leeuwen daar niet De leeuwen leggen zich te luisteren en komen dan hollend naar de plek waar de hyena's hun prooi hebben overmeesterd De leeuwen zijn in dat gebied als het ware parasieten geworden We konden op den duur ie dere willekeurige leeuw bij ons roepen door via een bandversterker het hyena- 1 gekrakeel te laten horen. De leeuwen kwamen snel naar ons toe, en waren teleurgesteld als ze geen prooi vonden. Deze opnamen vergden negen weken. De dierenfilms van Walt Disney wa ren sprookjes. De dieren gedroegen zich als mensen. Het goede werd be loond. het kwade gestraft. Maar het verfilmen van een documentaire is het tonen van een bepaalde waarheid, die vaak niet veel weg heeft van een sprookje". André Gunn blijkt net terug te zijn uit India voor het filmen van de big cats, de laatste Aziatische leeuwen „Binnenkort zal ik wel worden uitge zonden om de laatste tijgers te gaan filmen. Ook hun dagen zijn geteld", merkt hij schamper op. „Dat gebied, waar die Aziatische leeuwen wonen is afgelegen, maar toch dicht bevolkt. Veel bos is er struikge was geworden De toename van de be volking doet de bomen kappen en de terreinen overbegrazen. Met de droog te is er enorm veel armoede in India. De buffelhouders trekken met hun kud den van gebied tot gebied, totdat er nergens meer één grassprietje over is. De dieren, die oorspronkelijk in zo'n gebied woonden, herten en antilopen, zijn nagenoeg verdwenen. De leeuwen hebben zich moeten omschakelen Ze leven in symbiose met de buffelhou ders. Dat zal het einde van die leeuwen wel betekenen als de internationale na- tuurbeschermende organisaties en de staat er zich niet mee bemoeien. Sinds het optreden van Gandhi be staan er geen paria's meer in India. De paria's heten nu kinderen Gods, haryans. Zij eten vlees om zich in het leven te houden en zij verkopen de die renhuid. De mannen houden de leeuwen in de gaten, en als deze een koe hebben buit gemaakt jagen ze de leeuwen met stokken weg en maken zich meester van die koe. Die leeuwen gaan dan elders jagen, maar eten slechts 25% op van alle dieren die ze doden; We mochten in India "dieren filmen, maar geen mensen Zo'n paria bestaat volgens de wet niet meer, en dus kun je hem ook niet filmen. Het duurde we ken om toestemming te krijgen Na be wezen te hebben dat onze bedoelingen niet op sensatie berustten, mochten we een aantal uitgekozen mensen filmen. De mensheid kenmerkt zich door het onbewoonbaar maken van zijn woonge bied. Alleen op het moment dat het onze ge zondheid schaadt zijn we bereid om onszelf een rem op te leggen. In India is de gevr'de maag het belangrijkste In een land, waar iedere dag 63.000 babies worden geboren zie je een stukje bos kappen, de mensen maken er een akkertje van, ze plegen roofbouw en kappen weer een nieuw stukje bos. De mensen zelf zijn in eerste instantie de schuld van het ruineren van hun omge ving. zonder dat die mensen daar in India bijvoorbeeld daar zeil iets aan kunnen doen. We kunnen wel aan na tuurbescherming doen, maar als we dat met een lege maag moeten rea liseren. valt dat wis en waarachtig niet mee! Ons hele grote probleem is hoe houden we die bevolkingstoename bin nen de perken en hoe kunnen we alle mensen te eten geven." André Gunn heeft zo veel over de wereld gezworven, dat hij urenlang kan vertellen Boeiend, en zéér geënga geerd om te trachten deze aardbol voor mens en dier bewoonbaar te houden. Peinzend spreekt hij over zijn avon turen in Ethiopië, waar hij werd ge kidnapt en waar hij al zijn kostbare apparatuur kwijt raakte Zo lang er nog verre volkeren en interessante diersoorten zijn, zult u André Gunn altijd op weg daar naar toe treffen. ANCO MALI. LEUSDEN/ZUID - Zaterdagmorgen 1 september a.s. wordt er weer oud papier ingezameld voor het wijkcen trum „'tTrefpunt" te Leusden/Zuid Er staat vanaf 9 uur weer een contai ner naast Supermarkt Luitjens in het Winkelcentrum „de Bieshaar". De con tainer moet zo vol mogelijk, want ens nog veel geld nodig voor ons wijkcen trum. U kunt tot 12 uur bij de contai ner terecht. (Van de redaktie) LEUSDEN - De schaakvereniging Leusden houdt op dinsdag 4 septem ber haar jaarlijkse algemene verga dering in de kantine van het burg. Buining Sportpark. De bijeenkomst begint om 20 uur. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. Voorzitter van Egdom treedt af en is niet herkiesbaar. Dit is eveneens het geval met het bestuurslid de heer Harlaar. ai TOEKOMST EN TECHNIEK IN DE LITERATUUR VAN VANDAAG Tom Godwin- Planeet der gevangenen. 1958. (Space Prison/The Survivors) Ver taling Jan Koesen. Uitge geven door de Uitgeverij Luitingh te Laren (NH). De Amerikaanse schrijver Tom Godwin (afkomstig uit de staat Wyoming) is voor mij vrijwel onbekend. Maar het spreekwoord: onbekend maakt onbemind gaat hier beslist niet op. De bij Lui tingh in Laren (NH) uitgegeven vertaling van zijn boek „Space Prison" (Planeet der Gevange nen) heeft op mij diepe indruk gemaakt. En dat is dan de twee de maal dat Godwin een dergelijk gevoel bij mij weet op te wek ken. De eerste keer was dat tijdens het lezen van zijn - even eens bij Luitingh uitgegeven - roman „Crusoë op Mars". Met „Planeet der Gevangenen", oor spronkelijk uit 1958 voor het eerst verschenen, geloof ik, dat Godwin ook in Nederland meer bekendheid zal krijgen, want de kwaliteit van zijn romans is bij zonder goed! Er zijn meer SF- verhalen verschenen over pio niers in de kosmos. Die van Tom Godwin steekt daar - naar mijn gevoel - duidelijk bovenuit, met uitzondering misschien van de bizarre verhalen van Harry Harrison, die met zijn „Dood- strijd"-cyclus eenzelfde peil bereikt heeft. De pionier in de kosmos: een fascinerend onder werp! Godwin voegt daar nog een andere dimensie aan toe: die van de Verworpenen, de over wonnen aardbewoners, die zon der enige bescherming op een vijandige planeet worden gewor pen, onvoorbereid tegen de ver schrikkingen die hen wacht. De wraak, die deze moordpoging op roept is tevens de drijfveer tot overleven. „Planeet der gevan genen" is een hard boek. Het is een boek, waarin de sterkste overleeft Het is een menselijk boek, met levende mensen, die hun wanhoop, hun angst, hun haat duidelijk laten spreken. Tom Godwin beschreef een overrom pelend epos van doorzettings- en aanpassingsvermogen, van haat- en wraakgevoelens. Maar ook van pure, warme menselijk heid. „Planeet der gevangenen": ik heb het boek in in één ruk uitgelezen! Robert Silverberg: Nacht vleugels (Nightwings). 1968. Vertaling: Carl Lans Uit gegeven door de Uitgeve rij Luitingh te Laren (NH). De uitgeverij Luitingh is bezig zich op een uitstekende wijze te revancheren voor haar slechte „Sabotage-reeks" van Murray Leinster. Nadien verscheen bij Luitingh „De hel daarboven", „Crusoë op Mars" en „Planeet der Gevangenen", waarvan voor al de laatste twee van uitsteken de kwaliteit zijn. Die kwaliteit wordt ook gehandhaafd in het boek „Nachtvleugels" van Ro bert Silverberg. Nog niet zo lang geleden schreef ik in deze ru briek over „De Heer Van Het Licht" van Roger Zelazny. Eec subliem boek, schreef ik toen, zo als maar zelden wordt geschre ven Robert Silverberg steekt Zelazny naar de kroon met zijn „Nachtvleugels", dat enigszins hetzelfde thema heeft, maar toch op een geheel andere wijze be naderd. In „Nachtvleugels" ver telt Silverberg het verhaal van een machtige Aarde, die, op het hoogtepunt van haar rijkdom en kennis ten onder gaat en tot een soort technische barbaarsheid vervalt. Een wereld, waarin prin sen engraven weer de machtkrij- gen, waar mutanten samen met gewone mensen een leven vol ontberingen leven. Een wereld, waarin de techniek voor een deel is bewaard. Een wereld, die wacht op de invasie door een buiten aards volk. Want de aarde is failliet gegaan en de schulden zijn door andere volkeren uit de kosmos op zich genomen en over gedragen aan een volk, dat wacht op vergelding. „Nachtvleugels" is een geweldig boek, met een vooral inspirerend slot. Het is een wonderlijk verhaal van Wuellig, de Wachter, die tevens Tomis, de Herinneraar en de Pel grim is. Tomis, één van de Ver lossersFascinerende lec tuur. Bert Vos (Van de redaktie) LEUSDEN - In de gemeente Leusden is sinds kort een officiële „Woning stichting" aanwezig. Deze stichting, die zich - zoals alle andere woningbouw verenigingen en coöperaties in Nederland - ten doel stelt de woningwetbouw te bevorderen, zal met ingang van 1 januari 1974 daadwerkelijk met werken beginnen. Op die datum zullen de 427 woningwetwoningen die de gemeente Leusden momenteel rijk is aan de woningstichting zijn overgedragen. Omdat het natuurlijk erg moeilijk is om reeds op korte termijn over een volledig funktionerend tech nisch en administratief apparaat te kunnen beschikken, zal de gemeente Leusden tot 1 juli 1974 deze taken blijven waarnemen Daarna zal de kersverse Woning stichting Leusden pas op eigen benen staan. De huurders van de desbetreffende woningen hebben een brief gekregen, waarin de „verandering van huisbaas" uiteen werd gezet. Voor de huurders zal er voorlopig weinig veranderen. Voor zaken - hun woning betreffende - zullen ze zelfs het komende halfjaar nog op hetzelfde adres terecht kunnen. Zodra de Woningstichting Leusden goed op gang is gekomen, zullen er meer problemen om de hoek komen kijken. De taak van de stichting - het bouwen van woningwetwoningen - zal dan in de praktijk gebracht moeten worden. In het algemeen bestuur van de stichting hebben acht mensen uit Leusden zitting, waaronder één huurder en twee raadsleden, die overigens als persoon zitting hebben en niet als raadslid. Overigens zorgt deze samenstelling van het bestuur er wel voor, dat er een nauw kontakt blijft bestaan tussen gemeen te en stichtingsbestuur. De Woningwet van 1965 wil de bouw van woningen door woningcoóperaties bevorderen en dit wordt door bijdrage-regelingen geaccen tueerd. Reden temeer om te veronderstellen, dat méér nog dan ooit tevoren de bouw van woningwetwoningen in Leusden zal worden aangepakt door de nieuwe stichting. De stichting van deze woningbouw- cooperatie heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Nog in de periode, dat burgemeester mr F. J. H Schneiders burgemeester van Leusden was, werd reeds over de stichting ervan gespro ken. Dat het nu eindelijk toch zover is gekomen, is voor een niet onbelangrijk deel te danken aan het voorlopige stich tingsbestuur, dat stap voor stap de moeilijkheden die het ondervond heeft opgeruimd Belangrijk voorde gemeen te was bij het eventueel oprichten van een woningstichting de vraag, wat deze nieuwe stichting met de woningen zou doen, die nu tot de goedkoopste in de gemeente behoren. Het gemeentebe stuur - en ook de raad - is een tegen stander van verkoop van de goedkope woningwetwoningen, omdat daarmee een goede doorstroming wordt geblok keerd. Het stichtingsbestuur - aldus een mededeling van burgemeester Van der Post tijdens de gemeenteraadsver gadering van vorige week donderdag - is dezelfde mening toegedaan, waar door met een gerust hart de woningen aan de stichting kon worden overge dragen. Namens het gemeentebestuur is wet houder J. Wagenaar lid van het stich tingsbestuur geworden. De raad wees de heer H. R. van Maanen aan als lid van het bestuur. De heer Wagenaar is vice-voorzitter Voorzitter is de heer J. van der Weijden, penningmeester de heer H G. Dix en secretaris is de heer W. van Wieringen. De vier andere leden van het bestuur zijn mevrouw M. J. B. Noordenbos-v d. Wiel. de heer P. Voormolen en de heer C H. von Bergh en de reeds eerder genoemde heer Van Maanen. Vorige week donderdag besloot de raad de huidige woningwetwoningen aan de stichting over te dragen (zie ook het verslag van de raadsvergadering). Die overdracht vindt - zoals reeds gezegd- op 1 januari 1974 plaats. Het college van burgemeester en wethouders blijft overigens aansprakelijk voor een doel matige- verdeling van de woongelegen heid binnen de gemeente Leusden De financiële bijdragen van het rijk ten behoeve van de bouw van woning wetwoningen zullen worden overgedra gen aan de Woningstichting onder be paalde voorwaarden. Bij de voorberei ding van nieuwbouwprojekten zal de stichting tijdig op de hoogte worden gesteld, zodat deze rekening kan hou den met die plannen en tijdig met ini tiatieven kan komen De 427 woningwetwoningen die de stichting op 1 januari 1974 in bezit krijgt, zijn verdeeld over de gehele ge meente, zowel in Leusden-centrum, Leusden-zuid, Stoutenburg als Ach terveld. Weekeinde: 1 en 2 september 1973. (Alleen voor spoedgevallen). LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema. Den Toom, Binkhorst en Lantink zal as. weekend waarne men- dr Lantink, Burg. de Beau- fortweg 6, Leusden/C„ tel. 03496- 1210. (Dienst van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door- zr. Rosa. Hamersveldse- weg 57, Leusden/C.tel. 03496- 1271. Apotheek. Openingstijden apotheek Leusden werkdagen van 8 tol 18 uur en van 19.30 tot 20.00 uur. In de weekeinden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben: zaterdag en zondag van 14.00 tot 1,4.30 uur en van 17 30 en 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben, is de apotheek zaterdags en zondags gesloten. Datum: 2 september LEUSDEN-CENTRUM N H K. zondag 2 september: 9.15 u (Herv.): ds. W. Willemse, Amersfoort. Roeterdink, v. d. Tang Wanner, Veenendaal. 10.45 u (Ger.)- ds. H. Veenstra, Oosterwolde 19 00 u. (Gezam.): ds. H. J. Ter- maat, Zwijndrecht, v. d Sande, Hagendoorn, R.K.K.. za 19 00 u m m.v da meskoor; zo. 7.45 u.vroegdienst; 9.00 u.. Hoogmis; 10 00 u ge- zinsdienst; 11.00 u.: gemeen schapsdienst; 18 30 u Lof. LEUSDEN-ZUID N.H.K. niet ontvangen. R.K.K.: Huize „Don Bosco": za. 19.15 u en zo. 10.00 u.. Hoog mis, 11.30 u. ACHTERVELD N.H K.: 930 u eerw. heer Lief- ting, Voorthuizen. R K. Kerk. de gehele week 8.00 u. H Mis (uitgez. woensclag) Zat. 19 00 u. Avondmis. Zondag 8.00 en 10.30 u.- (Latijn) H. Mis; 18.00 u Lof Woensdag 5 september 19,30 u.Avondmis

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5