Markt - plezier laad Leusden blij met woningstichting Leusden B. EN W. MOESTEN TWEE VOOBSTELLEN TEBUGTBEKKEN RAADS- ALLERLEI Wie stemt er nu eigenlijk P.S.P. Opschudding rond bouw y/M/M'y ft rh -'.wtrZaÊLm Het draaiorgel zorgde voor veel extra gezelligheid tijdens deze eerste markt. Kijken bij de konijntjes LEUSDEN - De raad van Leus den wil alles zoveel mogelijk in eigen handen houden. Dat bleek vorige week donderdagavond, toen B en W het nemen van ver schillende verkeersmaatregelen graag gedelegeerd wilden zien aan het gemeentebestuur. De raad was het hiermee beslist niet eens. Vooral het nemen van verkeers maatregelen vond zij een zaak van de raad, omdat hierbij de belangen van de bevolking di- rekt betrokken zijn. De argumen ten van het gemeentebestuur: slagvaardiger beleid en een min dere belasting van de raad, spra ken de raadsleden helemaal niet aan. De heer Kuijpers (PvdA/ D'66) wilde wel akkoord gaan, als b en w wilden overgaan tot het instellen van een raads commissie verkeersaangelegen- heden, die in het openbaar verga derde. Ook de andere raadsleden vonden dat een uitstekend idee. B en w besloten toen het voorstel terug te nemen voor nadere be studering. Over het idee van een raadscommissie verkeersaange- legenheden, gaf burgemeester van der Post echter geen uitsluit sel. Het zal worden bestu deerd", was zijn reaktie. Een tweede voorstel dat het niet haalde in de raad was het heffen van leges wegens lijk schouw en verzegeling van de kist bij crematie. Zij vonden dat een onbillijke zaak, omdat een derge lijke heffing bij een begrafenis niet wordt geheven. Volgens een desbetreffende wet van 1968 wordt het begraven en het cre meren gelijkgesteld. De raads leden waren van mening, dat het desbetreffende voorstel in strijd was met die gelijkstelling. Burgemeester van der Post reageerde daarop door te stel len, dat de raad de legesver ordening wel had goedgekeurd, waar deze heffing ook in staat vermeld. Hij was van mening, dat de laad bij de vaststelling van die verordening deze dis- kriminatie ter sprake had moeten brengen. Verschillende raadsleden we zen op omliggende gemeenten, die een dergelijke heffing ook niet meer kenden. Burgemees ter van der Post nam toen het voorstel terug om de bepalingen in andere gemeenten in de regio te bestuderen, zodat een unifor me regeling kan worden getrof fen. LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem. Leusden. Abonnementsprijs: f3,50 per kwartaal; f 13,-- per jaar. Losse nrs. 2p ct. Adv. tar. op aanvraag verkr. LEUSDER KRANT [ERDAG 30 AUGUSTUS 1913 (Van de redaktie) LEUSDEN - De raad ging akkoord met een subsidie van f3250.-- aan de Oranjevereniging Leusden en het Feestcomité Achtervelö Zij was het ook eens, dat een extra subsidie in verband met de viering van het re geringsjubileum van koningin Juliana op haar plaats was: f2350,--. De kin deren op de basisscholen ontvangen ter gelegenheid van dit jubileum een her denkingsboekje en de kinderen van de kleuterschool zullen een speciale herdenkingsbeker ontvangen. Ook hier voor werd subsidie verleend: f2.700,--. Het Ondernemersverbond Leusden or ganiseert elk jaar in samenwerking met de afdeling Amersfoort van de Konin klijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in de gemeente Leusden een tuinkeuring. Een jury kent verscheide ne malen per seizoen een aantal voor tuinen Omdat Leusden nogal snel groeit en daarmee het aantal voortuinen, ver zocht het Ondernemersverbond een subsidie. De kosten zullen dit jaar f900,-- zijn. De raad besloot een sub sidie te verlenen van f 360,-- De behandeling en vaststelling, van het ontwerp-bestemmingsplan Den Treek is uitgesteld, in verband met het onder zoek, dat nodig is naar aanleiding van de binnengekomen bezwaarschriften. LEUSDEN - In verband met de ko mende gemeenteraadsverkiezingen wil de P.S.P. afdeling Leusden graag kennis maken met haar kiezers. Zij be legt daartoe eèn voor iedereen toegan kelijke bijeenkomst op maandag 10 sep tember a.s. ten huize van Theo en Christien Brongers, Galicie 13, Leus den/C., waar zal worden gesproken over de problemen van de gemeente Leusden en de komende raadsver kiezingen. (Van de Redaktie) LEUSDEN - De heer Ossendrijver (KVP) bracht vorige week donderdag tijdens de rondvraag in de raadsverga dering de aandacht op de bouw van een - volgens zijn zeggen - kolossaal ge bouw in het agrarisch gebied van Stou- tenburg door de firma Van Nimwegen. Hij stelde, dat hierover onder de be volking een enorme opschudding was ontstaan, omdat ernstig werd betwij feld of dit gebouw wel voor agrari sche doeleinden was bedoeld. Volgens de heer Ossendrijver zat de kans er dik in, dat de omwonenden mettertijd gekonfronteerd zouden wor den met een enorm autokerkhof. Burgemeester van der Post stelde het KVP-raadslid gerust. ,,Die aan vraag voor een bouwvergunning heb ben wij niet kunnen weigeren. Er werd vergunning gevraagd voor een gebouw voor agrarische doeleinden, op een gebied met agrarische bestemming. Maar mocht in de praktijk blijken, dat het gebouw voor andere dan agra rische zaken zal worden gebruikt, dan zullen we beslist niet aarzelen in te grijpen". de redaktie) WSDEN - De raad van Leusden is blij, dat Leusden eindelijk de beschik- 1 heeft gekregen in een eigen woningbouwcoöperatie, die in de vorm van in de toekomst aktief zal zijn op het gebied van woningwet- Uouw De heer Van Spaendonck (D'66/PvdA-fraktie) vatte de algemene Ls als volgt samen: ..Ik ben blij dat eindelijk de kogel door de kerk Ook alle andere raadsleden waren die mening toegedaa, ook al waren .j.en tevens van mening, dat het beslist niet zolang had hoeven duren", "houwen van woningwetwoningen is een zaak van particulieren, aldus de Van Maanen (AR), die namens de raad, maar als persoon zitting heeft in stichtingsbestuur, ,,er is drie jaar nodig geweest om het zover te krijgen. i5 een bijzonder moeizame weg geweest, en dat is jammer. Ik hoop op roede samenwerking tussen stichtingsbestuur en gemeentebestuur", heer van Spaendonck compli- van (je (verhuurders-) wacht, ook al eerde het voglopige stichtings |gr met haar doorzettingsvermo- Dat bestuur heeft nogal wat eD doorstaan Bij het gemeente- iur was er wellicht ook nu nog wat ,r tegen de overdracht. Vandaar 'dat u een flinke vinger in de pap I Hij vroeg zich af, waarom een stichtingsvorm was gekozen, arom geen vereniging?" wilde hij Ook vond hij, dat één huurder I bestuur wel wat al te weinig is. rong er op aan, zodra het woning- van de stichting groter zal wor- dat ook de samenstelling van het jur wojt herzien en meer ruimte torden gegeven aan de huurders, door een goede vorm van inspraak kt kan worden. i de heer Van Tiel (VVD) was blij is eindelijk een einde gekomen deze slepende kwestie", stelde ergenoegd vast. Hij wenste het be veel succes toe en vooral sterk- )e heer Van Dijk (KVP) sloot zich ,[j aan, maar wilde ook weten hoe stichtingsbestuur dacht over de cop van de woningen aan de huur der Van Woudenberg (CHU) hoop- jit ook de huurders veel plezier b hebben aan deze wisseling was hij van mening, dat de gemeente tot nu toe een goed beleid heeft gevoerd. Burgemeester van der Post: ,,Het is inderdaad een zeer langdurige voorbe reiding geweest. Een gepaalde behoed zaamheid bij het gemeentebestuur is niet zo verwonderlijk. Het vertrou wen in woningbouwverenigingen was tot voor enkele jaren geleden niet zo erg groot meer. Tal van die woning- bouwcoóperaties „sliepen", terwijl Leusden behoefte heeft aan een aktief beleid op dit gebied. Dit vertrouwen is de laatste jaren weer groter gewor den. Er is wederzijds begrip geweest voor de moeilijkheden. We dragen de woningen dan ook met een geurst hart over. Het voorlopige bestuur heeft de stich tingsvorm gekozen. Dit berust op prak tische gronden. De praktijk heeft uitge wezen, dat een stichtingsbestuur slag vaardiger te werk kan gaan, dan een verenigingsbestuur, dat door soms te genstrijdige belangen van de vereni gingsleden aan handen en voeten ge bonden kan zijn, waardoor aanmerke lijke vertragingen kunnen ontstaan in de woningbouw. Door middel van verga deringen met de huurders kan er een goed kontakt over en weer zijn. De huurders zullen duidelijk bij de gang van zaken betrokken worden. De kans, dat de samenstelling van het bestuur zich in de naaste toekomst zal wij zigen, waardoor ook meerdere huur ders bij de besluitvorming kunnen wor den betrokken, is groot", aldus de voorzitter. ,,Het eigen woningbezit behoort ze ker tot de doelstellingen van de stich tingen, maar dat betekent niet, dat het voorstander is van de verkoop van de reeds gebouwde goedkope wo ningwetwoningen. Daardoor zou een goede doorstroming geheel geblokkeerd worden Het gemeentebestuur heelt haar vertrouwen in deze kwestie uit gesproken in bestuur en de stichting als zodanig," verduidelijkte burge meester Van der Post, nadat de heer Mande,maker (PvdA/D'66) hierover nog een vrkag stelde. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad akkoord met de overdracht van de 427 woningwetwoningen in de ge meente Leusden aan de Woningstich ting Leusden. De heer van Spaendonck:(D'66/ PvdA): ,,De kogel is door de kerk

Leusder Krant | 1973 | | pagina 7