Roda '46 klopte met 2-0 Dorestad Impala-volleybal wint en verliest Roda (zat.) zegeviert over de Posthoorn Winst en verlies voor Impala-handballers DE MAN UIT CHICAGO Voor alle Dr.N.G. Payot schoonheidsprodukten 0f, Frisheid-Schoonheid-Jeug'd Dansavond De Til Goede belangstelling voor oriënteringsrit KPJ contra Radio Veronica Roda '46 KAPPIE EN DE JUNGLEMAN Kapitein Rob: „Het dodende licht" DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1973 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Zaterdag vertrok de 1 jeugd van Impale-volleybal naar Epe, om daar deel te nemen aan een tour- nooi. Dit vertrek ging met veel moei te gepaard Ten eerste waren er slechts vijf jongens, terwijl er met moeite zes meisjes bereid werden gevonden om in Epe te spelen. De grootste moei lijkheid was echter het vervoer. Het bleek dat een ploeg van in totaal 15 man met twee auto's naar Epe moest. Het ging, maar daar was dan ook alles mee gezegd Het bestuur doet dan ook graag nog eens een beroep op de ouders van de Impala-jeugd om een dergelijke toestand te vermijden. In Epe werd zowel door de jcngens als door de meisjes leuk gespeeld, zodat de moeite niet voor niets was geweest. Maandag avond vertrokken de eerste en tweede dames en heren teams naar Epe om daar een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen resp. Ormi echter niet opgewassen tegen hun te genstander en verloren alle drie de sets. Wegens absentie van ëèn van de heren speelde Pim van de Biezen mee In de eerste set werd leuk gespeeld, ondanks dat Impala verloor met 11-15. In de tweede set werden 'er nog wel eens onnodige foutjes gemaakt. Zo werd het achterveld nog wel eens ver geten, terwijl er te weinig werd ge blokt. Deze set werd verloren met 6-15. In de derde set ging het in het begin niet al te best. Maar Impala liet zich niet helemaal van het veld spelen en kwam terug tot een gelijke stand van 8-8. Toch moesten zij ook deze set prijs geven aan Tors. Bij de dames werd het echter een succes Zij wonnen met 3-0 van Ormi, een team dat promotie klasse speeld, terwijl Impala dit jaar in de 1-ste klasse, dus een klasse lager, speelt. De eerste set gaf een rommelige in druk. Er werd onnauwkeurig gespeeld en er was ook teveel serve verlies Toch won Impala deze set met 15-12 De tweede set ging al wat beter, hoe wel er nog steeds wat onnauwkeurig werd gespeeld. Deze set was alleen veel spannender dan de eerste, omdat Impala langzaam een voorsprong verloor Im pala wist toch de punt van de set bin nen te halen door te winnen met 15- 12. In de derde set werd het Impala team van vorig jaar opgesteld. En het motc gezegd worden dat dit team uitstekend speelde Het opbouwen was veel beter dan inde voorgaande sets. Dat er goed door Im pala werd gespeeld bleek wel uit de punten, 15-3 voor Impala Al met al kwamen we tot de conclu sie dat er leuk was gespeeld. Alleen de opbouw zou wat verbeterd kunnen worden, evenals de pass die slecht was, zodat set-ups niet uitkwamen en smashes mislukten. LEUSDEN - RODA'46 blijft voor lopig nog steeds in de running, door dat zondag jl. Dorestad met 2-0 klop kreeg. De wedstrijd op zichzelf heeft de toeschouwers niet gebracht wat ze er van hebben verwacht. Mede door het drukkende weer was het een tamme vertoni.ig, waarin RODA op nieuw duidelijk aantoonde geen kil- lermentaliteit te bezitten. Er werden door de rood-zwarten weliswaar twee doelpunten gescoord, maar ge zien de kansen hadden dit er ook een stuk of vijf kunnen zijn. Na een bijzonder rustige start van beide ploegen, kwam RODA'46 als eer ste in het betere spel Via vloeiende combinaties, veelal nog te doorzich tig, werd de druk op de ploeg uit Wijk bij Duurstede steeds groter. Dore stad probeerde het met lange trappen, waarmede de Leusdense defensie niet al teveel problemen had. Na twintig minuten leek de thuisclub op een 1-0 voorsprong af te stevenen. De vrij staande Charles Krijgsman ontving de bal en kon rustig het doel van de te genstander opzoeken, niaar schoot ten slotte tegen het lichaam van de Dore- stad-doelman op. Ook het hier kort na afgevoerde schot van Wil van de Boom had een beter lot verdiend. In de 29e minuut gaf de beweeglijke Wil Snoek een listig passje, waarna Jackv de Smalen keihard inknalde. 1-0. Overigens een doelpunt waaraan een duidelijk buitenspelluchtje kleefde. Vijf minuten voor het rustsignaal kreeg Uit de wedstrijd Roda '46 - Dore stad. De doelman van Dorestad aan de voeten vab Jacky de Smalen, tot twee maal toe was hij geheel kansloos bij schoten van deze Roda-speler. (foto Janus Visser) RODA'46 een vrije trap toegewezen Jan Pouw schoof de bal naar de ver opkomende Fred de Smalen, die een voorzet gaf waarbij de bal maar' ra kelings voorlangs ging Mocht Döre- stad niet klagen in dit geval, RODA'46 mocht het even later ook niet toen Dorestad verrassend doorbrak. Na rust werden de zaken iets feller aangepakt en leefde de strijd enigszins op. De fel inzettende F red de Smalen en de hard zwoegende Wim Morkin wisten de schaarse tegenstoten van Dorestad vroegtijdig te stoppen in de RODA- defensie. In de 68e minuut kreeg Wil van de Boom even iets te veel speel ruimte en dat betekent dat hij dan behendig een aanval kan opzetten. Ook in dit geval, waarna een passje naar Jacky de Smalen volgde, die van dicht bij raak schoot. 2-0. De thuisclub kreeg hierna alle gelegenheid om de score verder op te voeren, doch in de voor ste linie ontbrak ook nu weer het killersinstinct waardoor dit feest niet doorging. Het bleef bij de 2-0 stand, dat gezien het spel wel verdiend is te noemen en RODA'46 zodoende volop in de running doet zijn. LEUSDEN - Zaterdagmiddag moest RODA '46 in haar thuiswedstrijd aan treden tegen aartsrivaal De Posthoorn. De Leusdenaren speelden vooral in het eerste half uur van de wedstrijd zo'n prachtige partij voetbaf; dat in deze periode de wedstrijd zelfs al beslist werd. Drie doelpunten vielen er te no teren in dit eerste half uur, waarvan Harm Prophitius er twee voor zijn rekening nam. De wedstrijd was nog maar nauwe lijks begonnen of het was al raak In de derde minuut lanceerde Harm Prophitius de sprintende Johan Kolt- hof de ruimte in, die op zijn beurt weer de bal vanaf de doellijn voor trok, waarna de opkomende Prophitius met een harde schuiver de Posthoorn- goalie het nakijken gaf. 1-0. Enkele minuten later zette Chris Advocaat van links de bal keurig voor en even als bij de eerste goal was ook nu weer Prophitius ter plaatse om de zaak af te kunnen ronden Dit maal wist hij met een bekeken kopbal de bal te gen de touwen te jagen. 2-0 Posthoorn was nog maar nauwelijks aan de bal geweest en doordat RODA '46 even stoom afblies konden de bezoekers zich hetgroeperen en zelfs enkele malen overgaan tot goede aanvallen. RODA'46 bleek echter nog niet te vreden te zijn. In de 25e minuut onderschepte Chris Advocaat een pass van Posthoorn en begon aan een indrukwekkende solo, waarbij hij zowel twee verdedigers als de doelman omspeelde. 3-0. Het was eigenlijk een bekeken zaak, waardoor bij RODA '46 de concentratie weg be gon te vallen. Ondanks dit bezat de Posthoorn gewoonweg niet die kwali teit om hiervan te kunnen profiteren. Zonder zich al te veel inspannen kreeg RODA '46 nog een aantal uitstekende kansen. Vooral Kolthof had de score kunnen verhogen, doch zijn vizier stond niet op scherp deze middag. Na rust het zelfde beeld. Posthoorn probeerde nog wel van alles om de stand te wijzigen, doch de goed spelende RODA defensie was goed op haar quivive. In de 65e minuut was Posthoorn toch nog dicht bij een doelpunt, toen van de Kamp een vrije trap ineens inknalde. Doordat de scheidsrechter echter bui tenspel had geconstateerd bleef het 3-0. Buiten deze beslissing legde de arbiter door zijn vele fluiten een nega tieve druk op het spelpeil, wat het aanzien der wedstrijd zeker niet ten goede kwam. geschreven door T. Lodewijk -34- ,,Ja maar ,,Niks te maren. Ga je mee of niet?" Wim keek hulpzoekend naar Jan, die moeite had zijn lachen in te houden. Die jongedame wist wat ze wilde en ze zou haar zin krijgen ook. Hij zag, hoe Clare met bestudeerde kalmte haar mantel aantrok, met ijzige nauwgezet heid haar neus poederde en zich ver volgens intensief toelegde op het bij werken van haar scharlakenrode lip pen Toen al deze bezigheden volein digd waren, keek ze naar Wim, als was hij een hondje dat zou worden uitge laten ,,Méé met de vrouw!" fluisterde Jan vol leedvermaak. Wim zond hem een morrende blik toe Clare liep de trap af en keek niet eenmaal om Voor het hotel stond de wagen waarmee Jan gekomen was. „Naar Meeldam," zei Clare kort af en stapte in. ,,Mbten de heren ook mee?" vroeg de chauffeur, toen hij het aarzelende tweetal zag op de stoep van het hotel. Natuurlijk," zei Jan en zette zich zonder complimenten naast de bestuur der. .Wacht even," riep Wim ontzet. ,,Ik moet ook mee'" ,,Nou opschieten dan meneer," zei de chauffeur oneerbiedig, ,,ik sta hier zowat wortel te schieten met je per missie." Jan keek om. Clare glimlachte haar hele Pepsedewt-gebit bloot. Hij mocht die Amerikaanse miss wel, die zo precies wist wat ze wilde. Maar die arme Wim, die, dat wist hij heel zeker, met haar trouwen zou Burgemeester Dikkenburg had zich meteen van de taxi naar de secre tarie gespoed en vond, dat tijdens zijr. afwezigheid zich een aardig stapeltje bescheiden had opgestapeld in zijn brievenmandje. Hij wilde ze vlug af werken, want vanavond was die afscheidsbedoening van Clarenbough en voor die tijd wilde hij nog graag een klein tukje doenhij had slaaptekort gehad die nacht. Daarom was de bur gemeester lichtelijk ontstemd, toen meneer Zoetevrijer zich bij hem aan meldde. Meneer Zoetevrijer was eens de ontvanger van de directe belastingen geweest, had zich met pensioen te Meeldam gevestigd en vertegenwoor digde daar min of meer de provin ciebode. In die kwaliteit bezocht hij thans de burgemeester. ,,Kom binnen, meneer en laten we vlug afwerken," begroette de burge meester de man van de provinciebo de. ,,Ik ben er een dag tussenuit ge weest en heb een hoop achterstallig werk ,,Ja, dat begrijp ik," verklaarde de heer Zoetevrijer, zorgvuldig en om slachtig zijn lorgnet schoonwrijvend met een onberispelijk witte zakdoek. „Maar ik zal slechts enkele ogen blikken beslag leggen op uw kostba re tijd, meneer de burgemeester. Het gaat namelijk over de zaak Claren bough." ,,De zaak Clarenbough," informeer de de burgemeester verbaasd. ,,Is dat een zaak?" ,,Nu ja," vergoeilijkte meneer Zoe tevrijer, ,,ik druk me misschien wat ongelukkig uit. Maar de zaak is deze: Ik vernam van gemeentelijk welinge lichte zijde, dat mr. Clarenbough van morgen in alle stilte Meeldam had verlaten. Kunt u me daarover inlich ten? En wellicht over de reden van zijn vertrek9" ,,Nee, dat kan ik niet," antwoordde de burgemeester ,,Ik ben gisteren, zoals ik zei, heel de dag afwezig ge weest en vanmorgen pas teruggeko men. Ik ben nog niet thuis geweest en heb nog geen kans gehad mr Cla renbough te zien of te spreken. Wel licht is hij vertrokken, wellicht is hij alleen een paar boodschappen doen. Ik weet er niets van. Het enige dat ik weet is, dat hij vanavond tijdens een plechtige afscheidsbijeenkomst gehul digd zal worden. Zeven uur op het raad huis. Dat staat vast." Jawel, dat weet iedereen in de stad," gaf Zoetevrijer toe. Maar als hij er niet is, kan men hem toch niet huldigen, nietwaar?" Waarom zou hij er niet zijn?" herhaalde deze, als in gedachten. „Luister eens, meneer Zoete vrijer,' begon de burgemeester, die het druk had en niet in de stemming was voor het oplossen van raadsels, ,,ik heb u verteld wat ik weet. Wilt u wat meer weten, vraag het dan aan één van de comitéleden. Vraag het daD maar aan mevrouw Boom," voegde hij er boosaardig aan toe, ,,wat die niet weet, is ook de moeite van het weten niet waard. U neemt me niet kwalijk? Tot ziens!" Toen Zoetevrijer bij de deur om keek, was de burgemeester alweer verdiept in een missie van het Hoog heemraadschap Weinig vermoedde de burgervader van Meeldam, dat zijn ironisch ge geven raad ook inderdaad werd opge volgd en dat de heer Zoetevrijer, de stijf opgerolde paraplu in de hand. zich als een automaat voortbewoog naar de woning van mevrouw Boom. Zowel voor alle huidverzorgingspreparaten als de gehele lijn van maquillage-artikelen van het wereldvermaarde Franse huis Payot zijn wij voor U het aangewezen, officieel bevoegde adres. Deze erkenning houdt tevens in, dat U bij ons ten aanzien van Uw huidtype en -problemen bijzonder gedegen adviezen zult ontvangen. ESTHETICIENNE a/s'? ayet Ardennen 2 - Leusden-C Telefoon 03496-1969 Concessionnaire Agréé LEUSDEN - Zaterdag 22 septem ber a.s. wordt in ,,De Til" een dans avond gehouden voor de jongeren van 15 jaar en ouder. Muzikale medewerking verleent de bekende band ,,SO-Four". Aanvang 20 00 uur. Zaal open 19.40 uur ACHTERVELD - Voor de oriën teringsrit van de Auto-, Motor en Bromfietsclub „Achterveld" be stond zondag jl. een goede belang stelling. De rit telde tevens voor het Provinciaal Club Kampioenschap van de provincie Utrecht. De rit was vol gens het K.N.M.V.-reglement 1972 uit- LEUSDEN/CENTRUM - Za terdagmiddag 29 september om 14.00 uur precies zal de bekende oud scheidsrechter Lau van Ra vens het eerste fluitsignaal ge ven voor de voetbalwedstrijd K.P.J.L. Leusden tegen Radio Veronica 538. De opstellingen zijn nog niet bekend, dit komt door de vakantie van Veronica's organisator Stan Haag. De wed strijd wordt gespeeld op het Burg. Buining Park aan de Bavoort- seweg te Leusden In tegenstelling tot anders lui dende berichten, komt de op brengst (de netto opbrengst na tuurlijk) van deze wedstrijd ge heel ten goede aan het „Bejaar den Ontspanmngs Komité Leis den". De entree prijzen voor deze aantrekkelijke wedstrijd zijn zeer laag gehouden. De jeugd tot en met 14 jaar betaaltfo,50 per persoon en iedereen die ouder is f 1,-- per persoon. Tij dens de wedstrijd en tijdens de pauze, zullen medewerkers van de K.P.J. lootjes verkopen, wel ke recht geven op het winnen van een grote lekkere taart. Dit alles ten bate van de bejaarden van Leusden. ZATERDAG 23 SEPTEMBER Pupillen: Roda 1 - Quick 1 12.00 u Roda 2 - VVZA 2 12.00 u SEC 4 - Roda 3 13 00 u. VVZ 2 - Roda 4 13.00 u Roda 5 - Hoogland 5 13.00 u. Roda lb - Soest lb 13 00 u. Roda 2b - Quick 2b 11.00 u. IJsselm Vogels 2b-Roda3b 12.00 u SEC 3b - Roda 4b 13.00 u. Soest 3b - Roda 5b 13.00 u Soest 4b - Roda 6b 13.00 u. Junioren: Achterveld A - Roda A 16.15 u Soest D - Roda B 16.15 u. HVC D - Roda C 16 15 u Roda a - IJsselm Vogels a 16.15 u Amf Boys a - Roda b 15.00 u. Roda c - Quick d 15 00 u APWC d - Roda d 13 45 u. Roda e - Hoevelaken d 13 45 u Spakenburg e - Roda f 13.45 u. IJsselm. V'gels e - Roda g 14 30 u. Senioren: Lelystad - Roda'46 15.00 u. Roda 2 - Lelystad 2 16.00 u. Roda 3 - SEC 4 14.00 u. ZONDAG 23 SEPTEMBER NSC - Roda 14 30 u Roda 2 - Amsvorde 3 12.00 u VVOG 3 - Roda 3 12.00 u Roda 4 - KVVA 4 14 30 u Roda 5 - Lelystad 4 14 30 u Roda 6 - VVZA 7 14 30 u Dames: Roda '46 - Hooglanderveen 10 30 u LEUSDEN - De heren senioren van Impala-handbal speelden in Utrecht een knappe wedstrijd. Vooral de eerste helft liep alles van een leien dakje, al kwam dat in de ruststand van 7-5 niet zo zeer tot uitdrukking. Nadien liep Im pala vloeiend uit tot 13-8, waarmee men loon naar werken kreeg. De dames senioren hadden het aanvan kelijk wat moeilijk, en bij de rust was de stand 2-2. Doch toen kwam de doel- puntenmachine bij de dames van Im pala op gang en werd E.M.M. naar een verdiende nederlaag gespeeld. In tegen stelling tot verleden week toen alles nogal stroef verliep, ging alles nu veel beter en vlotter. Eind uitslag: 8-4 voor Impala. De dames junioren hadden geen geluk ofschoon ze een prima partij speelden. Pas gepromoveerd naar de le klasse krijgen ze veel sterkere tegenstanders, zoals verleden week A.S.V. en nu E.M.M. Vooral deze zondag troffen ze een zeer uitstekende partij waartegen men ech ter uitstekende tegenstand geboden heeft. Bij de rust was de stand 3-2 voor E.M.M en de gehele wedstrijd gezet door de heren J. Hilverts eo J Meinten. 1 Er werd gestart in een A-eoi klasse (Sport- en Tour-klasse) rL op de Leusdense wegen uitgezette nil cours leverde niet al te veel moeiliï heden op voor de deelnemers ïndeflL - klasse Winnaar in deze categorievJE de heer H Roest uit Hilversum e slechts 20 strafpunten. Meer mrJ lijkheden ondervonden de rijders 1—. de B-klasse De winnaar in (leze t.>MK klasse, de heer J. RenkemauitAmêrl foort kreeg 180 strafpunten op kaart genoteerd. Na deze 5e Peel rit kan de heer F. Veenendaal i* officieus kampioen van de prov^f Utrecht beschouwen. De navolgeit rijders kwamen voor een prijs jp merking A-klasse: 1. H. Roest, Hilversum 20 s club Hilversum 2. D. Bot 89 s club Slipper 3. H. Schopping, Hilversum 90 s club Achterveld 4. C. Wolff, Utrecht 91 s club Slipper 5. D. Glabeek, IJsselstein 106 s club De Meern 6. F. Veenendaal Utrecht 137 s Club Slipper 7. G. Bos, Amersfoort 140 s club Achterveld 8 F. Schram. Hilversum 140 s club Hilversum 9. E. Müldner, Harmeien 144 s club Slipper 10. F. Vlak, Maarsen 149 s club Ganze Rijders B-klasse: 1. J Renkema, Amersfoort 180 spd 2. J. Blotenburg, Achterveld286 s,jc| 3. H. W. de Ridder, Hoogland 392 s pil De volgende rit van A M B.C „AcJ terveld" wordt gehouden op 7 oktobl a.s. Start 14 00 uur bij Hotel „DeRivl kam" te Achterveld. De jaarver^l ring wordt gehouden op 12 novembJ a.s. in Hotel „De Roskam" AanrJ 20 00 uur. bleef ongeveer gelijkopgaand, met dl eindelijk Impala als de minst geidfl kige. Einduitslag- 6-5 voor E M.üP De meisjes adspiranten troffen M delijk eens een wat sterkere tegiil partij en liepen aanvankelijk een ij achterstand op, doch hadden bij derJ| de zaken weer recht getrokken, 2? Na de rust werd de strijd binnen eerste 2 minuten beslist door 3 dodl punten op rij. Einduitslag: 6-4 vcoj Impala. Programma voor zondag 23 septeel ber a.s Heren senioren: Fidelitas 2 - Impi te 13 00 uur in Amersfoort. Dames senioren: Impala - Nederhor| 4 te 12 00 uur alhier Dames junioren BDC - Impala te lO.lij uur in Soest Meisjes adspiranten Fidelitas 2 - InJ pala te 15.00 uur te Amersfoort LEUSDER KRANT-STRIP NUMMER 7: Kappie keek enigszins verontrust in de duistere diepte van het gat, waar de Maat doorheen was gezakt. Uit het inwendige van het vrachtschip klonken enkele keten, afgewisseld door dof gebrom. Geluiden van scheurend karton en versplinterend houtwerk ste gen op, en toen begon plotseling een luik van een der laadruimen op té bollen, om dan uit elkaar te barsten en een grote harige hand vrij te laten. „Ik wil niet!" riep de Maat door dringend, toen hij door een grote goril la naar buiten gewerkt werd. Maar het beest stoorde zich niet aan de kreten, die zijn speelgoed maak te. Hij nam de Maat voorzichtig in zijn ene arm, stootte een vergenoegd gebrul uit, en begon toen in enig touwwerk te klimmen, dat naar het topje van een mast leidde. „Sakkers'" mompelde Kappie tf- steld. „Wat doet die pisang hier iu boord! Het beest gaat er ja met# stuurman vandoor! Wat een toesta voor een eerlijk zeeman! Deksels-i moet iets doen! Jongs, jongs nog-22- toe!" Hij rende naarde verschansing. het want aan bevestigd was. ente""' te klimmen LEUSDER KRANT-STRIP NUMMER 2: Rob begeeft zich onmiddellijk aan boord van de „Fort Churchill" en brengt Larry verslag uit van zijn ervaringen. „Ik hoop dat jullie de „Vrijheid" los kunnen trekken," zegt hij, „want ik zit muurvast. Voor zo ver ik heb kunnen waarnemen, is de machine helemaal leeg En weetje, wat ik zo vreemd vine? Er staan nergens registratieletters op de romp of op de vleugels. „Natuurlijk is de „FortChur- chill" in staat Ro)s schip los te trek ken en wanneer dit gebeurd is, wordt het wrak zover felicht, dat Larry's mannen een onderzoek kunnen instel len. Inderdaad blijkt, dat het vliegtuig helemaal leeg is Vermoedelijk is de bemanning er dus uitgesprongen, het vliegtuig in zee stortte Maar zij zich ook kunnen redden, of W de mannen verdronken? En Rob gelijk- registratieletters zijn nerfjj te vinden. Wat voor machine isK dan9 Voorlopig staat Larry voor Hi- raadsel. „Maar dat zullen wij lifax wel zien op te lossen, zegt

Leusder Krant | 1973 | | pagina 6