Caravankamp in Leusden bijzonder geslaagd ^ÊÈÈÊk WU VERLATEN fEEN ENKELE ONZE GROND ONDER VOORWAARDE" „DEFAITISME VAN INWONERS EEN GROOT GEVAAR, EVENALS PASSIEVE GEMEENTERAAD" Onherstelbare verwoesting an overgangslandschap" „Overgangszone voor lenigen van woningnood?" ewogen ABTB-vergadering Vastberaden agrariërs staan pal PASTOOR H.A.M. KITSELAAR: Schoorsteen brandje RS. JOAN D.D. HOFMAN: BIOLOGEN OVER DE 2e FASE Soos VVD ditmaal in De Klaveet V reemdelingen zonder werk vergunning aangehouden PW In 7 J. H. SANDERS: jVlooiste plekjes voor de hogere inkomens...." MEDISCHE DIENSTEN I Fe»' a. Jt v lig"-,— V ,U£,K1MU ZU öfcPl fcMbfcK lava LEUSDER KRANT iEIISDEN - Dinsdagavond 11 sep- ,yr kwamen Leusdense agrariërs D in de boerderij van de heer ^er van den Hengel, op uitnodiging de Algemene Boeren- en Tuin- Bond Brandende oorzaak van bijeenkomst: de door het ge- «lebestuur in de tweede fase aan- ^adigde plannen om te bouwen ten :;ffl van het Vallei Kanaal en de jjloe behorende onteigeningsplan- vas een bijzonder grote opkomst: vijftigtal boeren stond als één pal voor hun dierbare grond, 'EU door het gemeentebestuur dreigt lorden geannexeerd. Onder de boe- beerste grote vastberadenheid om '.r0nd onder geen voorwaarde te rliteo. De agrariërs toonden zich [c>ugd over de grote steun in de door de Leusdense burgerij en de .«roep Knalgroen. Be heren W H Waalderbos, sociaal psmisch voorlichter van de 3TB en drs P Padmos van de ►«roep Knalgroen gaven heldere deskundige voorlichting over de men en de wijze van indienen van iT irschriften hiertegen, hetgeen "njdag 5 oktober dient te zijn >d Elke inwoner van Nederland ri-a de 18 jaar kan een bezwaar- Jifl indienen, zowel tegen de be- pmingsplannen als tegen de ont- rHiogsplannen. [irS. Padmos zette uiteen, dat er rlopig twee gebieden moeten worden •rscheiden het gebied ten oosten het Valleikanaal, waarover door een concreet advies zou worden •ren.-en het gebied ten westen van Vilieikanaal waarvan het helaas zeker is dat er binnen enkele ul worden gebouwd Wat houden de plannen in°", aldus e<-{ de heer Padmos zich af. v gemeentelijke plannen voorzien .een groei, die veel sneller is dan oedere plannen aangeven. :,lruktuurplan zei: Vóór 1985 zul- er in Hamersveld 22 000 mensen r Nu stc-lt de gemeente, dat er r eeds WO 28 000 mensen zullen zijn. De Ki gaat sneller dan het struktuur- 13 Men wil reeds in de 2e fase over '.alleikanaal gaan. hetgeen oor- rxkelijk pas in de 3e fase zou its vinden, indien deze 3e fase jdukelijk zou blijken te zijn Sinds c.de plannen van 1963 rekende men 21 miljoen mensen De Tweede Ruimtelijke Ordening is geba- •plop 20 miljoen mensen in het jaar Het zal echter misschien slechts ia 15 miljoen worden, neemt men nu kieus aan Leusden alleen gaat ech- toor met die eerste plannen, en wel t een twee keer zo snelle groei ..Niet alleen u. agrariërs, wij van Knalgroen en de burgers van Leusden, maar ook de provincie staat met ge mengde gevoelens tegenover deze har de groei", stelde de heer Padmos ,.Maar er is bezwaar mogelijk. Elke Nederlander boven de 18 jaar kan be zwaar maken zowel tegen de globale bestemmingsplannen als tegen de ont- eigeningsplannen. De plannen liggen van 8 september tot 8 oktober ter in zage op het raadhuis. De bezwaar schriften moeten vóór maandag 8 ok tober -dat wil in de praktijk zeggen vóór vrijdag 5 oktober bij de gemeen teraad zijn ingediend Zodra er voldoende bezwaarschriften zijn ingediend, gaan de ambtenaren studeren Indien de plannen door de gemeenteraad worden goedgekeurd, dan is er nog geen man overboord Dan dient men in een volgend stadium zijn bezwaarschriften in bij Gedepu teerde Staten Gedeputeerde Staten be oordelen de plannen tezamen met alle bezwaarschriften. Een stortvloed van bezwaarschriften legt bijzonder veel gewicht in de schaal. Het vooroverleg is voor de gemeente niet zo gunstig, geweest De directeur van de Provinciale Planologische Dienst is het niet eens met de snelheid van de groei èn de bouw in de 2e fase over het Valleikanaal heen Knalgroen roept iedereen op om be zwaarschriften in te dienen en heeft affiches uitgezet voor hulpposten, waar inlichtingen kunnen worden ingewonnen over het samenstellen van de bezwaar schriften. Hoofdbezaren kunnen zijn - Dit is een afgesloten gebied met goede agrariërs, die nog jaren kunnen werken, - U grijpt te ver vooruit op bestem mingen. die er nog niet zijn. Het bezwaarschrift dient als volgt te worden opgesteld. 1. Richt uw bezw aar aan de gemeente raad van Leusden (dus niet aan B en W met vermelding van het woord BEZWAARSCHRIFT 2. Vermeld uw naam, adres en even tueel leeftijd. 3. Schrijf de datum van verzending op uw bezwaar 4. Noem de namen van de bestem mingsplannen, waartegen ïïtiezwaar heeft (bijvoorbeeld Brinkenstein). Vermeld bij onteigeningsbezwaren eventueel de kadastrale nummers 5 Geef zo goed mogelijk de reden van uw bezwaar Ambtelijke taal is niet nodig' Op de vraag hoe het nu met de ont eigeningsplannen zal gaan antwoordde de heer Padmos ,.Of er is een kant en klaar be stemmingsplan. of er is een oud be stemmingsplan. waarmee de onteige ning in strijd is In dit geval hebben we te maken met het bestemmingsplan in ontwerpfase. Wat de Raad ook doet. de Kroon, dus de Raad van State, moet uiteindelijk beslissen. Als er 300 be zwaarschriften liggen zal de Kroon zeker niet zeggen, dat de gemeente vast kan gaan beginnen met de onteige ning. Daarom is het voor iedereen van belang om bezwaarschriften in te die nen zowel tegen de bestemmingsplan nen alsook tegen de onteigeningsplan nen." Advies van de heer Padmos ..Weest nooit te laat met uw bezwaarschriften, maar ook niet te vroeg' ..Minister Gruijters zal op de derde dinsdag in september met de nieuwe bevolkingscijfers komen Vooruitlo pend hierop heeft het gemeentebestuur van Leusden medegedeeld dat voor de plannen Claverenblad en Brinkenstein de artikel 19 procedure zal worden gevolgd Het gehele plan Brinkenstein zou dan afwijken van de bestemmings plannen. van het plan in hoofdzaak Het ligt niet in de verwachting, dat Gedepu teerde Staten met 300 bezwaarschrif ten in de hand zullen overgaan tot ont eigening via de artikel 19 procedure" De heer W H Waalderbos van de A.B T B stelde zich volledig achter het betoog van de heer Padmos, vulde dit op enkele punten nader aan. en w ilde zich erop bezinnen wat de boeren in Leusden gezamenlijk kunnen gaan ondernemen De boeren ten oosten van het Valleikanaal zullen zo spoedig mo gelijk bijeen worden geroepen om de te volgen procedure te bespreken. Uit de vergadering kwam het voor stel om tot coördinatie van groepe ringen te komen in. - standsorganisaties van agrariërs, - Knalgroen. - hulp van gemeenteraadsleden; - persmedia, - alle burgers, die tegen onteigening zijn enzovoorts Vraag van een agrariër ..Kunnen wij de onteigening op ons laten afko men met een gerust hart?" Antwoord ,,De onteigeningen zijn per advertentie aangekóndigd. Door het gemeentebestuur zal worden getracht tot een minlijke schikking te komen Tot 5 oktober kunt u bezwaar aanteke nen tegen de bestemmingsplannen. Tot 16 oktober kunt u bezw aar aanteke nen tegen de onleigeningsplannen Dan buigt de Raad zich over de bezwaar schriften Indien de Raad de plannen onverhoopt zal goedkeuren kan de be volking. die bezwaarschriften heeft in gediend. in laatste instantie in beroep gaan bij de Kroon, die zich laat advi seren door de leden van de Raad van State Hoe meer bezwaarschriften er van alle zijden binnen komen, hoe min der gemakkelijk het zal zijn, dat een College deze naast zich neerlegt De gemeente zal proberen zoveel moge lijk boerderijen in handen te krijgen door minlijke schikking In dat geval zullen namelijk Gedeputeerde Staten de bebouwingsplannen gemakkelijker toestaan" Vraag ,,Als de bebouwing ten oos ten van het Valleikanaal niet doorgaat gaat de gemeente dan niet naar het zuiden naar de Schoolsteegbosjes?" Antwoord ..Het gemeentebestuur heeft met nadruk gesteld dat ze bij de Schoolsteegbosjes een stadspark wil De bijeenkomst van verontruste agra riërs, belegd door de ABTB. foto Janus Visser) gaan aanleggen, en daar geen bebou wing wil gaan opzetten Dit is echter de volledige vrijeheid van het gemeen tebestuur Aanleg en omvang hangen geheel af van de nadere uitwerking van de plannen" Pastoor H A M Kitselaar te Ha mersveld. die een groot gedeelte van de vergadering bijwoonde, verklaarde de zich volledig aan de zijde der agra riërs te stellen en deze te zullen steu nen met de hem ten dienste staande middelen Diep gegriefde agrariër ..Waarom moesten wij van het gemeentebestuur steeds blijven zwijgen over hun plannen en springen ze ons nu als wolven op de nek? Ik heb vijf bunder land. Daar willen ze 22 huizen op zetten. Voor die luttele 22 huizen zou ik weg moeten. Ik verzeker u dat ik keihard heb gewerkt en dat ik vrijwillig dit land niet zal verlaten." Verschillende agrariërs drongen nog aan op nog meer publiciteit in de Leusder Krant Vooral het publiceren van advertenties door het gemeente bestuur diende volgens hen te ge schieden in het plaatselijk nieuwsblad Elke andere regionale krant wordt in een minder aantal door de agrariërs gelezen. Tegen middernacht sloot de heer Van den Hengel deze zeer bewogen verga dering, maar ook na de sluiting bleven velen nog getuigen van hun grote ver ontrusting. PASTOOR H A M. kitselaar over de uitbreidingsplannen van Leusden ,,Ik zou vooraf een paar vragen willen stellen, en wel deze - Wie heeft er nu eigenlijk belang bij die uitbreidingsplannen van de gemeente Leusden0 - De oorspronkelijke bevolking van Leusden wenst deze uitbreidingen niet. - De nieuw-ingekomenen weüsen voor het grootste deel deze uitbreidingen niet - Het gros van de eigenaars-agra- riers wenst deze uitbreidingen niet (afgezien van een enkeling, die tegen de 60 jaar loopt, en die bereid is zich te laten uitkopen). - Wie zijn de belanghebbenden van die uitbreidingsplannen dan wel? - Dat zijnde grote bouwondernemingen (Zo'n heel plan als Groenhouten is in bezit genomen door één bouwonder neming) - Dat zijn de mensen met de hogere inkomens, die een duur huis op een duur terrein kunnen kopen. (De uit breidingen lossen weinig of niets op wat de sociale woningbouw betreft Daar komt bij, dat in die verschil lende wijken het percentage van de woningwetbouw maximaal 30 tot 40% bedraagt, terwijl de woningzoekenden voor 80% bij de lagere inkomens be horen). De belanghehbenden moeten er wel rekening mee houden, dat ze er niet zijn als ze de bezwaarschriften hebben ingediend Een andere democratische weg zal moeten worden bewandeld om iets te bereiken. Via hun vertegenwoordigers moet het beleid van de gemeenteraadsleden worden beïnvloed Het grote gevaar bij deze plannen. - het defaitisme van de inwoners van Leusden. ..We kunnen er toch niets aan doen", - de passieve houding van de ge meenteraadsleden van Leusden: ,.Het ligt toch allemaal vast". Behalve door het indienen van be zwaarschriften moeten ue belangheb benden hun fracties bewerken om het beleid om te buigen Zolang er nog niets is aangenomen, is er nog niets verloren. Vervolgens moeten zegezamen- lijk een goede juridische adviseur nemen, liefst één die bekendheid geniet bij het landsbestuur, om hun belangen bij de verschillende overheidsinstanties te behartigen Een van de eerste zaken, die via de juridische adviseur dient te worden gedaan is te bereiken, dat Gedeputeerde Staten de ge meente verbiedt om met artikel 19 te gaan werken", aldus pas toor Kitselaar over de uitbrei dingsplannen. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 20 september Hervormd Centrum. Lezing voor de N.B.P ,,Hoe komt het weerbericht tot stand'.'" Aanvang 2u 15 uur. De Klaveet, Societeitsavond VVD Zaterdag 22 september. De Til. Dansavond voor 15 jaar en ouder Aanvang 20 00 uur Zaal open om 19 40 uur Dinsdag 25 september: 't Ros Bevaart Start kaartseizoen 1973-1974 Aanvang 19 30 uur Zaterdag 29 september: Burg Bui- ningpark Voetbalwedstrijd K.P.J. Leusden tegen Radio Veronica. Aanvang 14.00 uur. LEUSDEN-ZUID Donderdag 20 september: Bibliotheek ,.De Boekenmolen", uitlening van 14.00 tot 16.30 uur. Arnhemse- weg 83. Vrijdag 21 september: Bibliotheek ..De Boekenmolen", uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Arnhemseweg 83 Dinsdag 25 september V.V.V.Senioren Sociëteit, gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden- zuid in het clubgebouw van Roda. 14 00 uur tot 16 30 uur 17 tot 23 september: KollekteNationale Reklassenngsaktie OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C Deenik, Kon. Julianalaan 35. Leus- den-zuid. tel 03490-18134 LEUSDEN/ZUID - Dinsdagavond 11 september brak brand uit in het per ceel Arnhemseweg 40. Het betrof hier een pas verbouwd huis, waar schoor steenbrand uitbrak. In eerste insiantie werd de brand uit eigen middelen ge blust, doch de brandweer van Leusden werd voor alle zekerheid ter assis tentie opgeroepen b eeo eerste kommentaar wil ik me «kele punten beperken. Mlereerst de presentatie van de :en. Hoewel de wet voor de voor- rnding van bestemmingsplannen rleg met de bevolking niet voor- ijlt. heeft het gemeentebestuur bij (ühillende gelegenheden de ver- ting gewekt, dat de bevolking tij- bij de voorbereiding zou worden Aken. Nu blijkt echter, dat de fting geen tijd meer wordt ge- voor de door de gemeente met [nood beleden samenspraak. De be- wordt overrompeld door ri- van ieders verwachting af- unde plannen, moet zich binnen 4c dagen voorbereiden op een voor- ;savond, en kan zich vervolgens ver-kop nog uitsluitend bezighou dt het maken van bezwaarschrif- omdat overleg uitgesloten blijkt, oerkwaardige miskenning van de [de bevolking levende gevoelens en 4rokkenheid van de bevolking bij Rmeentetegebeuren plannen zelf ontmoeten terecht >ier veel verzet bij de bevolking fal de plannen voor Brinkenstijn Lapeers krijgen de aandacht We lïn ons echter ook moeten beraden 'lc drie anaere ontwerp-bestem- splannen. hoewel de globale opzet die plannen wel de instemming ie meerderheid der bevolking zal Ken. Pen aanzien van de plannen voor 'ienstijn en Laapeers stelt de ge in haar brief aan de PPD bet gebied ten oosten van het pihnaal minder waardevol is Als wordt, dat een aan het pikanaal gelegen strook minder Wïvol is dan meer oostelijk ge- i gebieden, dan is dat m op *el juist Dit betekent evenwel L dat die strook dan wel geschikt Mijn voor stedelijke bebouwing, fteedeel! Juist het feit dat de land- f^lijke en ook de natuurweten- "Klijke waarde vanaf het Vallei- 11 in oostelijke richting over een S* afstand sterk toeneemt, vormt P belangrijke reden om de randzone verder aan te tasten! Het door |ïemeenle gedachte smalle buffer de langs Brinkenstijn en Laa- Fr$ zal absoluut onvoldoende zijn l^aheve beïnvloeding („verpau- "7 van de waardevolle gebieden fkomen Het is nauwelijks rele- F Jat <ie natuurgebieden niet voor ■wliek zijn opengesteld, zoals door IOrdemeester in een perskonferen- I** gesteld kennelijk in de veron- 7*e'ling, dat je natuur behoudt door opbieden al te rasteren. Trou pe tong niet alle natuurgebieden zijn ■"Hen. ik efk vers,aK van een perskonfe- bleek o.m ook, dat de burge- r van mening is, dat de na- Wieden ook niet zullen verpau- ?D'.als je ze een funktionele plaats 10 de stedelijke groenvoorzie- beef' neem ik het de goeie man h h»j geen verstand heeft e' funktioneren van de natuur. dat in zijn beleid ook het natuurbehoud meespeelt! Bouwen aan de oostkant van het Valleikanaal betekent direkt onder meer een onherstelbare verwoesting van een overgangslandschap, het verlies van een biologisch waardevol overgangs gebied en het verlies van de voor het behoud van de waarde der ooste lijke gelegen natuurgebieden noodza kelijke bufferzone Indirekt zullen de effekten van de bebouwing veel verder reiken als gevolg van bijv de on rust door het gedoe van een paar duizend mensen, sterke toename van de verkeersintensiteit met als kon- sekwentie de aanleg en verbetering van wegen tot ver in de Vallei, en veranderingen in de waterhuishouding Het door de gemeente geplande over- gangsgroen kan nooit meer zijn dan een onvolwaardige, schijnbare kom- pensatie voor hetgeen verloren zal gaan in de Vallei Nu Leusden-Centrum een stedelijk karakter krijgt, vormen Valleikanaal en Liniedijk niet alleen een geogra fische begrenzing en stedebouwkun- dige barrière, ook landschappelijk en natuurwetenschappelijk betekenen zij een voortreffelijke scheiding tussen het stedelijk gebied en de Vallei. Als voor de uitbreiding van Leusden een keus moet worden gemaakt tussen het waardevolle Valleigebied en het toch al grotendeels door de opruk kende bebouwing sterk verstoord ge bied ten zuiden van de bestaande kern. moet je toch wel IJzersterke argu menten hebben om het Valleigebied te kiezen Ieder heeft in de gemeen telijke brochure kunnen zien. dat de gemeente niet bepaald sterke argu menten heeft. Nu er zoveel twijfel blijkt te bestaan over de keuze van de gemeente, lijkt het mij bizonder onverstandig om nu over het kanaal te gaan We zitten nog met voor het blok, er is immers nog ruimte Laten we eerst die ruimte benutten voor zover we die nodig hebben op korte termijn. Voor 1980 zullen zich wel weer zoveel onvoorspelbare ontwikke lingen voordoen, dat we dan voor de noodzaak van verdere uitbreiding weer andere normen zullen hanteren Mo menteel is het voor de gemeente in elk geval het meest raadzame de ont- werp-bestemraingsplannen Brinken stijn en Laapeers in te trekken Het zon het herstel van een stuk gezichts verlies betekenen B en W zullen het wel niet doen De burgemeester demonstreert bij herhaling lak te hebben aan de mening der bevolking, met z'n chanterende opmerking over toepassing van art. 19 gaf hij zelfs blijk van de neiging tot onbehoorlijk bestuur. Als de gemeen teraad ook doof is voor de ideeen uit de bevolking, krijgt zij dat bij de komende verkiezingen wel op haar brood. Drs. Joan D. D. Hofman Galicie 16 LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 20 september houdt de V V.D. weer een societeitsavond. Deze keer zal dit in de „Klaveet" zijn Het adres van de „Klaveet" is Post weg 1 te Leusden, en de avond be gint om 20.00 uur Het bestuur en de sociëteitscom missie zijn van mening dat het ver plaatsen van de societeitsavond van „de Mof" naar „de Klaveet" als proef gerechtvaardigd is. De volgende twee societeitsavonden zijn vastgesteld op dinsdag 23 oktober en maandag 26 november a s. Vanzelfsprekend zijn ook (nog) niet VVD-leden welkom. LEUSDEN - In de afgelopen week werden door de politie enkele vreem delingen aangehouden, die op een be drijf te Leusden werkten zonder daar toe in het bezit te zijn van een ver gunning. De vreemdelingen zullen ter zijner tijd over de grens worden gezet LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde zag het er op de parkeerterreinen van Pon's Automobielhandel B.V. aan de Bavoortseweg maar vreemd uit. In plaats van de normaliter daar ge parkeerde Volkswagens stonden er nu erg in de smaak, dat Hans na afloop van de cross met zijn crosswagen op de NCC-camping verscheen Vooral de jeugd was niet weg te krijgen van zijn fel oranje Kever Wethouder W. A van Zandbrink, u - A V- *v b foortse disc-jockey A v d Vrugt er al spoedig de juiste stemming inbracht Erg in trek was ook de enorme mini- crossbaan, waar de jongelui hun s mid dags opgedane ervaring in de praktijk konden brengen. Zelfs de deskundige leiding van de heren C v Veenendaal en H v. d Flier kon niet voorkomen, dat al in de eerste manche een der autootjes total loss raakte. Maar dat mocht de pret niet drukken Zondag was liet heel wat rustiger in Pon-dorp Wat uitslapen, wandelen en gezellige bezoekjes bij de buren brach ten het sluitingsuur vlug naderbij Bij de sluiting rond drie uur kwam duide lijk naar voren, dat het een bijzonder geslaagd kamp is geweest De (Leus dense) kampmeester en de districts vertegenwoordiger van de caravanclub spraken terecht hun erkentelijkheid uit over de bijzondere wijze van medewer king van de zijde van Pon Met „Pon" werden speciaal bedoeld, die functiona rissen van het Leusdense bedrijf, die vrijwel hun gehele vrije weekend aan wezig waren om hun gasten met raad en daad behulpzaam te zijn Dat deze laatsten ook voldoening hebben gehad aan de hele onderneming moge blijken uit de spontane vraag „Komen jullie volgend jaar nog eens terug?" 'J bet kwalijk dat hij er zulke meningen over poneert en - (ehinderd door kennis - meent, J. H. Sanders, Grifthorst 13, Leusden- Centrum. „Wat ik me bij de uitbreiding van Leusden afvraag is of deze in dit versnelde tempo moet geschieden en of deze moet worden opgevoerd tot maar liefst 45.000 inwoners Moeten al die mensen Inderdaad hier komen wonen? Daar zitten we mijns inziens aan de basis van het probltem. De plannen zijn gebaseerd op de mensen, die al zijn geboren Die mensen moe ten natuurlijk een onderdak hebben. Maar wie zegt. dat ze in Leusden onder dak moeten? Waar kcmen al die mensen vandaan, die het femeen- tebestuur zegt te willen gaan huis vesten? Kan dat nu niet eens offici eel worden gepubliceerd in d» Leus der Krant? Ik ben gekant tegen de uitbouw over het Valleikanaal De argumentatie van de nutsvoorzieningen wordt bepaald door deskundigen, en als leek heb je niet de deskundigheid om te contro leren of dat waar is. Het vergraven van het Valleikanaal zou een mogelijk heid zijn geweest, maar dan zit je met zo'n kanaal midden in e»n wijk Wanneer je het oude kanaal zou in tegreren in je bebouwingsplan ben je de begroeide dijk kwijt, want die moet je nivelleren. Het aandoenlijke argument on ineen overgangszone van 65 hectare de wo- ningnood te lenigen met 5 tot 10 huizen per ha is zeker niet gericht op de sociale woningbouw Op die manier komen slechts degenen, die het het best kunnen betalen, op de mooiste plekjes in de gemeente Leusden te recht Ik vind dat het heel jammer is, dat het gemeentebestuur het niet de moeite W3ard heeft gevonden om zich te buigen over het uitstekende rapport van de Aktiegroep Knalgroen over Leusdens groei Zij hadden daaruit vele waardevolle gegevens kunnen ha len Overigens ben ik van mening, dat er nog een heleboel inwoners van Leusden zijn. die de Info-brochure van de gemeente een aardige publi catie vinden, maar die er zich niet in verdiept hebben, en die daardoor eigenlijk niet weten wat hun boven het hoofd hangt Het wezenskenmerk van de carre's. waarop de heer Zuiderhoek zo prat gaat is volgens mij een minder ge lukkig systeem Als je naar de scho len kijkt is het heel wonderlijk ge pland Er is een schoolgrens inge steld. Mijn eigen kinderen bijvoorbeeld moeten om naar school te gaan de Noorderinslag oversteken, een zeer drukke verkeersweg, om niet te zeg gen een roetsj-baan. Het heeft nog geen kinderleven gekost, maar dat gebeurt nog wel. Door de ontzuiling vin de scholen en door het kiezen van het beste soort onderwijs door de ouders zullen er in de toekomst nog veel meer kinderen van de ene wijk naar de andere moeten overste ken Het kinderverkeer zal beslist onder de verkeersweg door moeten worden geleid. Je kunt zo'n weg be veiligen met verkeerslichten. maar dat is niet de juiste oplossing. Van Rossenberg Groenhouten in moet ogen blikkelijk een tunneltje worden aange legd Wat mij ook heeft getroffen is dat er geen boerderijen, geen natuurge bieden zijn geinventariseerd, noch over het Valleikanaal noch in het zuiden. Althans er zijn door de gemeente geen gegevens verstrekt. We hebben geen vergelijkingen over de agrari sche bedrijven en de natuurgebieden En zo'n stilte-gebied moet voor zo'n voorgestelde bebouwing maar weer op schuiven In wezen blijft daar niets van over!" Kampmeester de heer P. J. Op Den Camp geflankeerd door zijn belde se condanten kon tevreden zijn met een succesvol kampweekend in Leusden (foto Janus Visser) 90 caravan-combinaties, met hun circa 350 bewoners. Pon's parkeerterrein was herscha pen in een camping, of beter gezegd in een klein dorp De pleinen en stra ten hadden allemaal een naambordje Er was verlichting en er was gezorgd voor waterleiding-aansluiting Er was een sportveld, een park, spoorverbin ding met de rest van het land. tele foonaansluiting. ja er was zelfs een eigen krant Deze laatste „De Cross- kamper". kwain zelfs nog met een geweldige primeur Binnen een uur na afloop van de cross, stond de uit slag van de wedstrijd al volledig in de kampkrant De Nederlandse Caravan Club or ganiseerde in Leusden een van haar vele weekendkampen Het was een ge weldig gezicht, die 90 kampeerwagens op het daarvoor zo geschikte emplace ment Bovendien hadden de jeugdle den niet minder dan 36 tenten langs de rand van het voetbalveld opgesla gen Vrijdag, zo tegen vijf uur. begon de intocht. Tot laat in de nacht ging dit door en ook zaterdagmorgen ste vende nog menige caravan door Leus den-Zuid op weg naar Pon De vrijdaeavond brachten de moder ne nomaden (niet alleen uit het Utrecht se. maar zelfs uit Hoorn, uit Winterswijk en Uden, uit Goes en Hellevoetsluis) door met een bezoekje aan vrienden in naburige caravans Zaterdagmiddag was de autocross van de CVL het hoogtepunt. Eén der Leusdense crossers. Hansopden Camp reed mee onder de vlag van de NCC Uit het verslag over de cross, elders in dit blad. is te lezen, dat Hans op bijzondere wijze de eer van de cara vanclub heeft hooeeehouden Ook viel weet wel. de man die bijzondere be langstelling heeft voor alles, wat met sport te maken heeftvereerde de ca ravanclub ook met een bezoek. De kampleiding heeft dat zeer op prijs gesteld. Zaterdagavond ging het kampêer- feest (ja, dat was het!) verder in de kantines. Boven vermaakten zich de ouderen met films, tombola en een dansje. De jeugd ging. figuurlijk al thans, naardekelder, alwaarde Amers- Een zestigtal caravans en een aantal tenten vormden het kamp van de NCC dat een bijzonder geslaagd weekend te gast was in Leusden met als kamp plaats het parkeerterrein van de fir ma Pon. (foto Janus Visser) Weekend 22 en 23 september: (alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN: Voor de praktijken van de artsen Boersema. Den Toom. Brinkhorst en Lantink zal a s weekend waar nemen: dr. Boersma, Julianaweg 5, Achterveld, tel 03425-222 (Dienst van vrijdagavond 18 00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur) De wijkverpleging wordt waargeno men door zr Van Dignum, Walter V Amersfoortstraat 36. Achterveld, tel 03425-333 APOTHEEK Openingstijden apotheek Leusden: werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19 30 tot 20.00 uur In de weekein den waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben zaterdag en zondag van 14 00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18 00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek, zaterdags en zondags gesloten Het kantoor van de LEUSDER KRANT (Finnmark 3. Leusden-C. Tel 03496-1495) is op werkdagen geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur voor het opgeven van advertenties, berichten, het doen van betalingen en het bestellen van alle soorten drukwerk. Sluitingstermijn voor advertenties en berichten: dinsdagmiddag 12 uur. LEUSDER KRANT, verschijnt elke donderdag, in de gem. Leusden. Abonnementsprijs: f3,50 per kwartaal, f 13,-- per jaar Losse nrs. 2? ct. Adv. tar op aanvraag verkr.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 7