De mens en het weer iterke stijging in het aantal lersoonlijke leningen ratis diner oor uw ond erfstshow ijeenkomst tweede Denbare basisschool Ingezonden: Igemene Vergadering Coöperatieve Raiffeisenbank Lensden: Auto total loss na botsing met vrachtwagen Gereformeerde Basisschool in Lensden v/a (1%) 2 Interessante lezing NBP GESLAAGD Jeugdclub „Samuel en Edelweiss" draait weer Leusder Krant Oud-papier aktie verloren gevonden FOTOGRAAF AFWEZIG AGENDA EMEENTE LEUSDEN VERKEERS- BRIGADIERS IN LEUSDEN/ CENTRUM UNICEF- wenskaarten Ouderavond Paletschool Diefstal Jongerendienst over 2e fase Kerkdiensten MEDISCHE DIENSTEN ZWANGERSCHAPS- GYM BEGINT WEER Trim Fitness Club opgericht Oecomenische dienst Ouderavond Wip Wap OPEN DEUR- DIENST IN LEUSDEN/Z. lyciiuAU a ötf itivibtK iy/d LEUSDER KRANT 11 EUSDEN-CENTRUM - Dinsdag- 0d 18 september hield de Coöpe- eve Raiffeisenbank Leusden haar 5te algemene vergadering in het Beijaart De voorzitter, de hèer van Zandbrink, opende de ver- iriog met een welkomstwoord. In openingswoord wees hij nog eens op loeilijke positie van de kleine mid- standers en de agrariërs. Voor de uere bedrijven zal het steeds moei- ir worden het hoofd boven water te Jen. heer G. Wanner werd herkozen als van het bestuur Als plaatsvervan- lid voor het bestuur werd de heer A Verkerk gekozen, heer A. W. Vrijhoef was aftredend lid van de Raad van Toezicht, hij herkozen Tenslotte werd als ilsvervangend lid voor de Raad van icht de heer J. van Esveldt ge- i. 1972 lag de groei van de spaar- len ruimschoots op het niveau van dat een bijzonder goed spaarjaar eest is Vooral de eerste helft van werd er veel gespaard, dit kwam de heersende onzekerheid over de aal-economische ontwikkelingen, tweede helft verzwakte de spaar- enigszins. De te verwachten prijs- ingen veroorzaakten een sterkere tot vervroegde aankopen, verstrekkingen van nieuwe lenin- lagen vorig jaar op een aanmerke- hoger niveau dan in beide voorgaan- aren Wanneer dat nodig was werd imengewerkt met de N.V. Boeren- otheekbank, de Raiffeisenhypo- kbank N.V en de financiërings- Ischappij ,,de Lage Landen NV" groei van het aantal privéreke- houders verminderde ten opzichte voorgaande jaren daar het aantal •ijven dat tot girale uitbetaling de salarissen overging afnam. De op privé-rekeningen kwam inhe it? en stabiliseerde zich tenslotte verlagingen van de creditrentes termijnspaarrekeningen en op de ^rekeningen en de daarmee samen gaande debetrentes hielden elkaar in evenwicht Een praktisch gelijkblijven de rentewinst aangevuld met toenemen de provisiebaten tengevolge van de sterk uitgebreide dienstverlening re sulteerde na aftrek van de nodige re serveringen in een netto-winst Deze winst zal worden aangewend voor een verdere versterking van de statutaire reserve Thans wordt de gang van zaken in 1972 voor de Coöperatieve Kredietinstellin gen gepresenteerd door deCoperatieve Centrale-Boerenleenbank G A. Dit be tekent dat het in 1970 aangevangen streven naar een zo volledig mogelijk samengaan is verwezenlijkt Doormiddels van besluiten van de algemene vergaderingen van beide Cen trale banken werd in juni 1972 de Coöperatieve Centrale Raiffeisen Boe renleenbank G A opgericht. Vervolgens hebben op 1 december 1972 de Coöpe ratieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht en de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven haar ac tiva en passiva ingebracht. Voor de Coöperatieve Raiffeisenbank Leusden is de zelfstandigheid binnen dit coöpe ratieve samenwerkingsverband en het dragen van eigen verantwoordelijkheid van essentiële betekenis gebleken als basis voor deze moderne bankenorga- nisatie voor nu en in de toekomst Als gevolg van deze gang van zaken zal ook ae Raiffeisenbank Leusden on der de gemeenschappelijk naam RABO- bank naar buiten treden De nieuwe statuten werden daarom op deze vergadering voorgelegd. Doordat er niet genoeg leden aanwezig waren, is er een tweede vergadering nood zakelijk Deze zal 16 oktober gehouden worden De statuten kunnen dan in een notariële akte officieel gemaakt worden. Ongetwijfeld biedt deze ontwikkeling wijdse perspectieven voor de toekomst van de Coöperatieve bankenorganisa- ties. Zoals iedereen wel gemerkt zal heb ben is er een sterke beweging in de rentevoet. ;USDEN-CENTRUM - Donderdag eptember kwamen de ouders van inderen van de tweede openbare sschool voor de eerste keek bij - Het belangrijkste punt deze avond de verkiezing van de oudercom- ie. laai 9 ouders wilden deze taak op nemen Er werd besloten om 6 rs definitief en officieel aan te De 9 aanwezigen moeten on- de diverse functies verdelen, de aanwezige ouders is het na- |k onmogelijk de beste capaci- van de kandidaten te weten, ouderbijdrage werd vastgesteld 35,- per kind. Er waren aanwezi- die voor het eventuele tweede en kin een vermindering van dit ag wilden zien. Tenslotte werd dit stel met 29 tegen 33 stemmen af- zen begin van de avond gaf de heer V Laan, bioloog en verbonden aan Onderwijs Advies Centrum te stoort, een interessante uiteen- over een door hem uitgewerk- aktische vorm in het biologie on- 1|s |D ideeën waren veelal ideaal, he- de redaktie) ■USDEN - Op Werelddierendag, 4 *ra.s., geeft de firma J. W. v. d. een gratis diner voor alle hon- *ao Leusden. De maaltijd kan ge kt worden tussen 16 en 17.30 uur. regen wordt het diner binnen ge- eerd. Of smoking verplicht is, is bekend. V. d. BERG WSDEN/C. - Op 21 en 28 sep- T a s organiseert Coen v d in samenwerking met de PUEM berfstshow in ,,'t Ros Beyaart fusden. Naast een keur van elek- be fornuizen, koelkasten, diep- *rs, wasautomaten, vaatwasma- stnjkmachines, drogers enz u ook het nieuwste op het gebied leurentelevisie, hi-fi installaties, en cassette recorders en video 'ders getoond, welke tevens zul- 'orden gedemonstreerd. Tijdens bo* verzorgt de PUEM demon es elektrisch koken en bakken vragen op het gebied van elek- koken, koelen, wassen, diep- e d er is deskundig perso- aanwezig om uw vragen te be erden De show is geopend, don- 27 september van 19 00-22.00 vrijdag 28 september van 14.30- uur en van 19.00-22.00 uur. laas vergaten veel ouders later op de avond, dat om deze ideeen uit te wer ken ook geld nodig is. Die 135,- per kind lijkt dus zo gek nog niet en steekt zeker niet al bij de andere openbare basisschool. Voor de oudercommissie is het vrijwel on mogelijk nu te bepalen hoeveel geld er nu nodig zal zijn Een eventuele verlaging of verhoging van deze bij drage kan dan volgend jaar voorgesteld worden. Als de oudercommissie, samen met de diverse werkgroepen, een eenheid gaat vormen, zal de school in elk ge val een goede basis hebben om op vol le toeren te gaan draaien. LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag 21 september vond er op de hoek van de Asschatterweg en de Lapeerseweg een verkeersongeval plaats, waarbij een vrachtwagen en een personenauto w aren betrokken. Het ongeval vond plaats op het punt, waar de Asschatterweg een scherpe bocht naar links maakt De personenauto kwam uit de richting Ach terveld en ging rechts al in de richting van Leusden-centrum. De vrachtwa gen kwam uit Leusden-centrum en wil de rechtdoor de Lapeerseweg inrijden Beide voertuigen kwamen met een harde klap tegen elkaar tot stilstand De per sonenauto was total loss De bestuur der kwam er met wat schrammen van af De vrachtauto had alleen schade aan de banden De oorzaak van de bot sing? De bestuurder van de personen auto zegt, dat de vrachtwagen midden op de weg reed De bestuurder van de vrachtwagen zegt, dat de personenauto zo hard reed. dat hij door de buiten bocht moest rijden. Een netelig kar wei \oor de verzekeringsmaatschappij en om uit te zoeken DE RENTEPERCENTAGES GAAN ER ALS VOLGT UITZIEN: Spaargelden, dagelijks opzegbaar - m.i.v 1 oktober Spaargelden, drie maanden opzegging - m.i.v. ljuli Spaargelden, half jaar opzegging Spaargelden, 1 jaar opzegging Spaargelden, 2 jaar opzegging Verzekerd opvraagbare spaargelden (V.O S.) Verzekerde termijnspaargelden (V.T.S.) Jeugdsparen (Zilvervloot) AS.R R.AS B.SR en W.S.R. m.i.v lokt Hypotheek/woning en bedrijf voor eigen woning (niet voor eigen bewoning) Leningen met andere zekerheid dan hypotheek Blanko leningen Blanko credieten Persoonlijke lening tot 11500.- Persoonlijke lening van f1500,- tot f2500,- Persoonlijke lening van f2500,- tot f5000,- Persoonlijke lening van f5000.- tot f 10.000,- Krediet in rek courant met zekerheid hypothees krediet in rek. courant met andere zekerheid dan hypotheek Krediet aan landbouwcoöperaties Kredietsaldi in rek courant voor privérekening over het halve maand met een maximum van f 10.000,- Kredietsaldi in rek. courant voor bedrijven (4 1%% WA) 5 (5 5VA &/A) 6 WA) 7 (3 3/4%) 41/4% (4 3/4%) 5 3/4% (5 6 (5 6 (8 8 3/4% (81/4%) 9 1/4% (8 1/4%) 9 WA) 9 1/4% (8 1/4%) 9 1/4% 7 6 3/4% 6'/2% 6 1/4% 9 3/4% 9 (71/4%) (8 0/%) 8 3/4% laagste saldo per LEUSDEN-CENTRUM - Donderdag avond 20 september was er in het Her vormd-Centrum weer een bijeenkomst van de Nederlandse Bond voor Platte landsvrouwen. Deze keer was het de heer Den Tonkelaar uitgenodigd om een lezing te houden over het onderwerp: ,,Hoe komt het weerbericht tot stand". De heer Den Tonkelaar, die bij het K.N.M.I. werkzaam is, zorgde ervoor dat deze vaak moeilijke materie, glas helder uitgelegd werd. De dia's, die hierbij getoond werden, maakten alles nog eens extra duidelijk. De eerste tekenen dat de mens zich met het weer bezighield, vinden we al in de oudheid Zo kan men in Athene de toren der winden aantreffen, die stamt uit 300 jaar voor Christus. Deze achtzijdige toren, heeft op elke kant een sculptuur, dat met de windrichting te maken heeft Hieruit blijkt duidelijk dat toendertijd de mens helemaal af hankelijk was van het weer Aristoteles schreef zijn boek ,,Me- teorlogica" en gedurende 2000 jaar was dat het enige leerboek, dat over het weer handelde. Pas in de 17e eeuw kwam hierin een verandering. De besturing van het weer voerde men naar het boek van Aristoteles, namelijk Meteor- logie" Zoals iedereen dagelijks kan waar nemen, heeft het weer enorm veel fa cetten. Als de mensen echter van mooi weer spreken, is er eigenlijk geen weer Als we aankijken tegen een strakblauwe lucht, als er bijna geen wind te bespeu ren valt, als het niet te heet is en niet te koud. kunnen we eigenlijk niet van weer spreken. Iedereen zou dus na zijn vakantie moeten kunnen zeggen ,,Ik heb geen weer gehad", dat is dan het beste weer wat er bestaat De meteorologie is geïnteresseerd in het weer op diverse plaatsen en dan ook op verschillende hoogtes De samenhang van het weer wordt dui delijk zichtbaar bij foto's die op grote hoogte genomen zijn. Depressies en hoge luchtdrukgebieden tekenen zich duidelijk af Bij de schematische voor stelling op de dia's is dan ook duidelijk te zien, waarom het bij een depressie slecht weer is en bij een hoge drukge- bied. mooi weer Het is niet zo erg vreemd, dat we zo vaak slecht weer hebben (deze zo- LEUSDEN - Aan de technische Hoge school Twente (afdeling werktuigbouw kunde) is voor het baccalaureaatsexa- inen technische wetenschappen ge slaagd O. J. Buning uit Leusden. mer dan uitgezonders). want 60% van de aarde is altijd bedekt door wolken Het weer ontstaat eigenlijk door twee dingen het water en de zonnewarmte Door de warmte van de zon verdampt het water, deze waterdamp stijgt totda er in de hogere luchtlagen afkoeling op treedt Door deze afkoeling ontstaan er wolken, die op hun beurt weer regen en sneeuw afgeven, zodat de kringloop dan weer is voltooid De grote bergrug gen hebben natuurlijk ook veel invloed op het weer Door de temperatuurverschillen blijft het weer in beweging. Als de aar de stil zou staan, zou er een constante circulatie zijn Doordat de aarde echter om haar as draait, ontstaat er een vrij chaotische toestand Dit maakt het voor de meteoroloog zo moeilijk het weer te voorspellen Voor de weersverwachting is het nodig elke dag de diverse stromingen in beeld te brengen De weersateliet is hierbij een grote steun. Hieraan heeft u te dan ken. dat het weerbericht tegenwoordig vrij goed klopt. Weer blijft echter weer, en de voorspelling kan dan ook wel eens de mist ingaan Vandaardat het ook vrij wel onmogelijk is op langere termijn een voorspelling te doen Na de pauze maakte de heer Den Ton kelaar duidelijk hoe het bedrijf is opge zet en over de hele wereld functioneert, waarna er een einde kwam aan deze in teressante lezing. De dames en heren die aanwezig waren, gingen heel wat wijzer huiswaarts. LEUSDEN - In Leusden werden een Stichting en een Vereniging opgericht tot stichting en instandhouding van scholen voor onderwijs naar de leer van de Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt) Men streeft ernaar om in 1974 te beginnen met een zes-klas- sige dnemansschool. In later stadium zal wellicht een kleuterschool aan deze basisschool verbonden worden Bij de voorbereidende werkzaamheden wer den goede contacten gelegd met B enW. en de afdeling onderwijs. De gemeende heeft in principe een prachtig centraal gelegen stuk grond voor de te bouwen school bestemd. Reeds vele ouders schreven hun kinderen in voor de nieuwe school. Adres secretariaat Pr Fred. Hendriklaan 11, Leusden-Zuid. LEUSDEN/ZUID - Opdat op de verga dering van maandag 24 september j l zich 1 leidster en 3 leiders hebben aangemeld, is het mogelijk de leden van de jeugdclub Samuel en Edel weiss" weer een nieuw verenigings- seizoen te bieden Leiders en leidsters hopen op maan dagavond 1 oktober a s. om 7 00 uur in het clubgebouw aan de Ooievaars- horsterweg, voor alle clubleden, groot en klein een gezellige spelavond aan te bieden Ook niet leden zijn van harte wel kom. om eens eeu kijkje te nemen achter de schermen van het jeugdwerk van Leusden Zuid Verlovingskaarten Huwelijkskaarten Geboortekaarten naar Finnmark 3. Leusden-C. Telefoon 03496-1495 (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De twee openbare basisscholen in Leusden- Centrurn houden zaterdag 29 september een oud papier actie s Morgens van 8 00 tot 12 00 uur zal er op het parkeerterrein achter de bejaardenwoningen een container staan, waarin u uw oude kranten, tijdschrif ten en telefoonboeken kunt deponeren De resultaten worden in beide school kranten bekend gemaakt. VERLOREN Trainingspak (blauw met witte bies), gele autoped met wit stuur, portefeuille met rijbewijs; goudkleurige step, zwar te portefeuille met inhoud 135,-, zwar te etui met vijf sleutels. Afghaanse tas. oranjekleurig met schoolartike- len; fietssleuteltjes WEGGELOPEN Herdershond, zwarte Labradorhond; grote Ierse wolfshond. GEVONDEN Bruine damesportemonnee met in houd. AAN KOMEN LOPEN Zwart konijn met wit neusje; lap jes kat, zwarte kat Inlichtingen worden verstrekt dooi de Rijkspolitie te Leusden-zuid VERLOREN Vanaf Gironde tot Torenakkerweg rode pantoffeisok van kind van 7 jr Gironde 18. tel 2529 Van huis naar zwembad blauw-rose gehaakt kindermutsje. Binkhorst, Gi ronde 1, Leusden-C tel. 2667 LEUSDEN - Onze medewerker, foto graaf Janus Visser, is van donderdag 27 september tot en met 4 oktober afwezig. Deze week is in een briefje aan alle ouders van schoolgaande kinderen in Leusden-Centrum bekend gemaakt dat de oversteek Hamersveldseweg bij ,,Coen v d Berg", per 1 oktober a s niet langer bewaakt zal zijn Het kleine aantal kinderen dat van dit punt gebruik maakte, wordt verwezen naar de oversteekplaatsen bij de Rabobank of bij ,,de Til'. Door het opheffen van bovengenoemde oversteekplaats, zal het aantal briga diers voor overige oversteekplaatsen, iets groter kunnen worden, zodat men weer iets minder vaak dienst zal heb ben Toch zal het in de praktijk, door uitvallen e d neerkomen op 1 keer per 5 a 6 weken dienst doen Er zijn nu 6 bewaakte oversteekplaat sen. waarvan het punt Asschatterweg/ Torenakkerweg, dubbel bezet bleek te moeten worden Aan de problemen rond het oversteekpunt Asschatterweg/ Middenweg wordt gewerkt Tenslotte een verzoek aan alle deel nemers aan het verkeer, op welke ma nier dan ook. houdt u aan de re gels!!!'!!!!!!! Ook de politie zal u daarvoor dank baar zijn VV.H.S. Stork Ze zijn weer te koop de wens kaarten van Unicef het Kinderfonds van de Verenigde Naties Er zijn 23 nieuwe reeksen, waaronder twee in luchtpostuitvoering Twintig series zijn op standaardformaat en worden ver kocht voor f6,-- per doosje van tien stuks met envelopjien Verder zijn er minikaartjes, een uitvouwbare kaart en een kaart op extra groot formaat Er is eigentijds werk bij van be kende kunstenaars en ook volkskunst van vroeger. De bekende schrijver Henrik Ibsen schilderde op veertien jarige leeftijd een landschap, dat op een van de kaarten is gereproduceerd De weekagenda voor 1974 bevat 53 reprodukties in kleuren, waaronder werk van Mondriaan, Vasarely. Klee, Magntte, Kapoor en veel andere kunste naars uit alle delen van de wereld De prijs is f 10. - - Brochures met afbeeldingen in kleu ren kunnen worden aangevraagd bij Unicef, Postbus 1857, Den Haag; tel 070-55 20 00 Gewone wenskaarten spreken van ge luk en voorspoed, maar Unicefkaarten doen daar ook iets aan Bijna tien pro cent van het geld. dat Unicef uitgeeft om kinderen in ontwikkelingslanden een kans te geven op een gelukkige toekomst, komt uit de opbrengst van de wenskaarten Groet een vrind en help een kind! Giro 7515 LEUSDEN/ZUID - Op maandag 1 ok tober houdt de Paletschool te Leus den haar ouderavond. De bijeenkomst begint om acht uur en op de agenda staat o m. een verkiezing voor de oudercommissie en de vertoning van een film over het schoolreisje 1973 naar de Flevohof. LEUSDEN/CENTRUM - Zondag 16 september werd aangifte gedaan van de diefstal van een bromfiets en van een Gazelle herenfiets uit de stalling op het Burgemeester van Buiningenpark. LEUSDEN/CENTRUM - Het Jonge renkoor Leusden heeft het plan opge vat - in verband met de diskussie over de uitbreidingsplannen van de gemeente Leusden - om op zondag morgen 7 oktober een jongerendienst aan dit onderwerp te wijden in de R K Kerk te Leusden/Centrum De aanvangstijd en nadere informatie wor den bekendgemaakt inde Leusder Krant van 4 oktober a s LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 27 september: 't Ros Beyaart, 19.00-22 00 uur Herfst- show, Coen van de Berg. Vrijdag 28 september: 't Ros Beyaart, 14 30-18 00 uur en 19.00-22 00 uur Herfstshow, Coen van de Berg Zaterdag 29 september: Burg. Buï- ningpark, K.P.J. Leusden contra Veronica 538 Opbrengst komt ten goede aan de bejaarden van Leus den. Aanvang 14.00 uur Woensdag 30 oktober: Gemeentehuis, Oprichtingsvergadering (commi- té Milieuzorg). Zaterdagmorgen 29 september: Oud Papier Aktie van de twee Open bare Basisscholen. U kunt van 8 00 tot 12 00 uur uw overtollig oaDier kwut od het parkeerterrein achter de bejaardenwoningen. ACHTERVELD 29 september Cooperatieplein 19.00 uur. Vertrek K.P.J voor drop ping. 30 september: Kerstens Sportpark 14 30 uur: Achterveld 1 - HDS 1. 1 oktober: Kantine Kerstens Sport park 20.00 uur. Kaartavond s.v Achterveld 2 oktober: Zaal ..Buitenlust" 20.00 uur Filmavond K.P J afdeling Achterveld 7 oktober: Hotel ..De Roskam" 14.00 uur Start puzzelrit AMBC ..Ach terveld". LEUSDEN-ZUID Donderdag 27 september: Bibliotheek .De Boekenmolen Uitlening van 14 00 tot 16.30 uur, Arnhemse- weg 83 Vrijdag 28 september. Bibliotheek De Boekenmolen Uitlening van 19 00 tot 20 00 uur Arnhemseweg 83 Dinsdag 2 oktober: U.V.V Senioren Sociëteit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden- zuid in het clubgebouw van Roda 14.00 tot 16.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Tot 12 uur inza meling oud papier in de container bij supermarkt Luitjes ten bate van de bouwkosten van 't Trefpunt Dinsdag 9 oktober: Jaarvergadering N.C V B. in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg Aanvang 19.45 uur Declamatie van me vrouw van Walbeek OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Kon. Julianalaan 35, Leus- den-zuid, tel. 03490-18134. Weekend 29-30 september: (alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN: Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Binkhorst en Lantink zal a s. weekend waarne men dr Binkhorst, Gironde 1, Leus den/C tel 03496-2667 Dienst van vrijdagavond 18 00 tot maandagmor gen 8.00 uur. De wijkverpleging wordt waargenomen door zr. Laudy, Burg de Beaufortweg 4. Leusden/C. tel 03496-2081. APOTHEEK Openingstijden apotheek Leusden werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19 30 tot 20 uur In de weekeinden waarin de artsen Binkhorst en Lan tink dienst hebben zaterdag en zon dag van 14 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten Datum: 30 september ACHTERVELD N H. Kerk zondag 9.30 u ds Ab- bringh, Hoevelaken. In deze dienst tevens Doopbediening. R K. Kerk De gehele week om 8.00 uur H. Mis (uitgez. woe zater dag 19.00 u Avondmis; zondag 8 u en 10 30 u H Mis; woensdag 3 oktober 19 30 u Avondmis LEUSDEN-CENTRUM N H K 9 15 uur: ds D. H. Bos man. Driebergen (Herv 10.45 uur: ds H J Peddemors, Amers foort (Ger.). 19 00 uur: geendienst R.K.K za. 19.00 uur m m.v da meskoor; zo. 7 45 uur vroegmis, 9.00 uur: Hoogmis; 10.00 uur: Ge zinsmis, 11 00 uur Gemeen schapsmis, 18 30 uur. Lof. LEUSDEN-ZUID N.H.K 10.00 uur ds W Sirag, Opendeurdienst, 18 30uur ds.Jac Vermaas, Huizen. R.K.K.: Huize Don Bosco za. 19.15 uur en zo 10.00 uur: HoNginis, 11.30 uur AMERSFOORT - Filmagenda voor de speelweek van donderdag 27 sep tember tot en met woensdag 3 okto ber 1973 GRAND THETHRE Donderdag t/m woensdag (uitgezon derd vrijdag en zaterdagmiddag)On Her Majesty's Secret Service' 14 jr Zaterdagmiddag Aanvang 2 00 uur Jeugdtoneel ..Swieb in paniek CINEMA AMICITIA Donderdag en vrijdag ..Plav it again Sam 18 jr. Zaterdag t/m woensdag .Frank en Eva" 18 jr. Zaterdag middag 2 00 uur en zondagmiddag 1 30 uur Speciale jeugdvoorstellin gen. Woensdagmiddag 2.OOuur Gul livers Reizen' a 1. CITY THEATER Alleen donderdag- The Burglars" 14 jr Vrijdag t/m woensdag ,,Wang Yu-Tien Stalen vingers". Zaterdag avond 23.45 uur Nachtvoorstelling Burt Lancaster in ..Valdez' 18 jr REMBRANDT THEATER Donderdag t/m woensdag ..Staats secretaris voor ..Bed' zaken' 18 jr AANVANGSTIJDEN GRAND THEATHRE: zaterdag en zon dag 2 00-6 30 en 9.30 uur. Overige dagen 2.00 en 8 00 uur. CINEMA AMICITIA Zaterdag 6.45 en 9 15 uur. Zondag 4 15-6 45 en 9.15 uur Woensdag alleen 8 00 uur Overigen dagen: 2.00 rn 8.00 uur. CITY THEATER: Zaterdag 2 00-6.45 en 9.45 uur; zondag: 2.00-4.15- 6.45 en 9.15 uur Overige dagen: 2.00 en 8.00 uur. REMBRANDT THEATER: Zaterdagem zondag 2.00-6.45 en 9.15uur. Overige dagen alleen 8.00 uur. LEUSDEN-C - Op dinsdag 2 okto ber begint de nieuwe cursus zwan- gerschapsgymnastiek weer Aanvang 10.30 uur in het Wit-Gele Kruis Ge bouw U kunt zich aanmelden ter plaat se. (Van de Redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - Kortgeleden is in Leusden Centrum de ..Tnm Fitness Club opgericht Sportleraar F W Gressie wii trachten het trim men te bevorderen door middel van deze vrije-tijdsclub. Kontakt met de gemeente heeft al resultaat opgele verd, want de heer Gressie mag ge bruik maken van de nieuwe sportzaal in Groenhouten, die vrijwel gereed is Het is de bedoeling, dat er voorname lijk in vrije tijd wordt getrimd en aan conditie-training wordt gedaan, zowel binnen als buiten. Iedereen die daar iets aan wil doen. kan lid worden van deze club. Inlichtingen verstrekt de heer Gressie graag Zijn telefoonnum mer is 03496-2269 LEUSDEN/CENTRUM - Op zondag 30 september wordt in verband met de Vredesweek een oecomenische dienst gehouden in de R.K Kerk te Leusden/Centrum De dienst begint om 19 uur en wordt geleid door ds Kooman en pastoor Kitselaar LEUSDEN/CENTRUM - Op de ou deravond van de openbare kleuterschool ..de Wip Wap op dinsdag 18 septem ber. moest een nieuwe oudercommis sie gekozen worden Tevens werd er voorgetseld de bij drage per kind van f2,-- per maand in één keer te voldoen. Dit voorstel om f20,-- ineens te storten werd aan genomen en de nieuwe oudercommis- sie werd geïnstalleerd Later op de avond was het woord aan de heer Bakker, die een causerie gaf over het onderwerp ..Het kind en de televisie Met deze interessante lezing kwam er een eind aan deze eerste ouder avond van het nieuwe schooljaar LEUSDEN/ZUID - Op zondag 30 september te 10 00 uur wordt er in de dorpskerk te Leusden-zuid een Open Deur Dienst gehouden. Voorganger is ds. W. Sirag. Het orgel wordt bespeeld door dhr. W. vanSurksum, terwijl het Grachtkerkkoor o 1 v Dick van Leeuwen medewerking verleent. In de kleine zaal van het wijkgebouw ,,'t Trefpunt is een kindercrèche, waar u uw kinderen aan de zorg van enkele dames kunt toevertrouwen Aan de ingang van de kerk wordt u een gesteucilde orde van dienst uitgereikt Iedereen is hartelijk welkom'

Leusder Krant | 1973 | | pagina 11